(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Zermatt kurortas

Zermatt slidinėjimo kurortas

Slidinėjimas Zermatt, Šveicarijoje

Nors Zermatt miestelis, įsikūręs pietvakarinėje vokiškai kalbančioje Šveicarijos dalyje, neturi net 6000 gyventojų, tačiau jį tikrai žino kiekvienas žiemos sporto entuziastas. Aukštos kalnų viršūnės leidžia pasimėgauti ne tik nepakartojamais vaizdais, bet ir puikiomis slidinėjimo trasomis. Negana to, Zermatt apylinkėse yra ir specialus maršrutas, vedantis į Italijoje esančius Cervinia ir Valtournenche kurortus.

Apgyvendinimas

Vykstant į Zermatt regioną, nakvynę galima užsisakyti ir viešbutyje, ir privačiuose apartamentuose. 3–4 žvaigždučių viešbučiuose nakvynė vienam asmeniui kainuoja apie 100 eurų. Norint sutaupyti, galima rinktis nakvynę privačiuose apartamentuose arba nakvynės namuose. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Zermatt kurorto viešbučiai

Geriausius skrydžius į kurortą rasite čia.

Slidinėjimo trasos

Zermatt kurorte žalios žolės nėra net vidurvasarį – kalnų viršūnės 365 dienas per metus dengia sniegas. Čia iš viso yra apie 360 kilometrų slidinėjimo trasų. Keltuvai kelia į aukščiausią Zermatt tašką – Mažajį Materhorno kalną, siekiantį 3883 metrų aukštį. Trasos atidaromos priklausomai nuo oro sąlygų. Pavyzdžiui spalio viduryje kalnuose vidutinis sniego sluoksnis siekia 60 centimetrų, tačiau atidaryta vos 14 kilometrų trasų iš 360. Mažojo Materhorno kalno viršutinėje dalyje taip pat yra kelios raudonos trasos, skirtos išties pažengusiems slidininkams – slidinėjimas virš 3000 metrų aukštyje neabejotinai suteiks vien geriausius įspūdžius.

Vien kalnų reljefas sufleruoja, kad slidinėjimas bus išties įdomus. Būtent dėl to čia yra vos keletas trasų pradedantiesiems – didelės amplitudės ir nedideli atstumai yra skirti labiau pažengusiems slidininkams. Todėl čia itin patiks tiems, kurie ieško ekstremalių pojūčių.

Vienos dienos slidinėjimo pramogos Zermatt kurorte suaugusiam žmogui kainuos apie 70 eurų, o vaikams ir jaunuoliams yra taikomos nuolaidos. Negana to, galima įsigyti ir bendrą tarptautinį slidinėjimo pasą Zermatt ir Italijoje esančioms Cervinia ar Val d‘Aosta trasoms.

Zermatt slidinėjimo trasos

Zermatt kurorto žemėlapį rasite čia.

Kada geriausia slidinėti Zermatt?

Nors kai kurios trasos būna atvertos slidininkams ištisus metus, tačiau oficialus sezonas čia prasideda lapkričio pabaigoje ir baigiasi balandžio pabaigoje. Čia verta atvykti gruodžio bei balandžio mėnesiais, kai trasos nebūna perpildytos. Vis tik, prasidėjus ar besibaigiant sezonui dalis trasų jau gali būti uždaryta, todėl, ruošiantis intensyviai slidinėjimo kelionei, labiau vertėtų planuoti išvyką vasario ar kovo mėnesį.

TOP 5 lankytini objektai

  • Materhorno kalnas tikrai neprasprūs pro akis. Daugiau nei 4000 metrų aukščio kalną puikiai pavyks pamatyti slidinėjant, tačiau iš paties Zermatt miestelio kalno papėdėje jis atrodys išties stebuklingai.
  • Teodulo perėja, jungianti Šveicariją ir Italiją. Čia ledo nėra, todėl šią perėją kirsti galima ištisus metus.
  • Materhorno muziejus yra puiki vieta, kurioje galima susipažinti su miestelio istorija bei pamatyti įvairiausius, itin senus laikus menančius artefaktus. Muziejujeveikia multimedijos salė, kurioje demonstruojama vaizdinė medžiaga.
  • Gornergrato traukinys leis iš Zermatt miestelio centro pasiekti 3089 metrų aukščio Gornergrat kalną vos per 33 minutes. Iš šio taško atsivers nepakartojama kalnų panorama bei vaizdas į Materhorno kalną. Taigi, pasivažinėjimas šiuo traukiniu gali tapti šaunia pramoga.
  • Castoro kalnas tikrai patrauks dėmesį tų, kurie mėgsta ne tik slidinėti, bet ir kopti į kalnus. Tai puikus savęs išbandymas sniego apsuptyje.

 

Straipsnis parengtas pagal Zermatt.ch, Tripadvisor.com informaciją.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.