Kelionės į Nepalą

Nepalas

Jei pamenate nuostabius Himalajų kalnų vaizdus iš įvairiausių paveiksliukų, puošusių daugelio kompiuterio ekranus, ir jais žavėjotės, tai Jūs privalote aplankyti Nepalą. Tai nuostabi Azijos pietuose įsikūrusi šalis, kuri Šiaurėje ribojasi su Kinija (Tibetu), o pietuose – su Indija. Nepalas garsėja išraiškinga gamta ir išskirtine kultūra. Keliones į šią egzotišką Azijos šalį organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Nepale

Nepalas priklauso musoninio klimato zonai, turinčiai keturis sezonus bei šešis klimato periodus: Basanta (pavasaris), Gršima (ankstyva vasara), Barkha (vasara), Šarad (ankstyvas ruduo), Hemanta (vėlyvas ruduo) ir Šišir (žiema). Vidutinė metinė temperatūra – apie 27oC, o vasarą ji pakyla net virš 45oC. Šilčiausi ir tinkamiausi kelionėms mėnesiai yra nuo rugsėjo iki lapkričio. Birželio - rugpjūčio mėnesiais šalyje yra liūčių sezonas, todėl dėl galimų potvynių ir nuošliaužų kelionių metu rekomenduojama būti ypač atsargiems ir nuolat domėtis naujienomis.

Nepalo nuotraukos

Maistas Nepale

Nepaliečių virtuvė pamalonins tibetietiško ir indiško maisto mylėtojus, kadangi joje dominuoja grūdinės kultūros bei daržovės, o gamintame maiste gausu druskos, įvairių prieskonių (česnakų, imbierų, kario ir kt.). Būnant šioje šalyje yra būtina paragauti vietinės arbatos, kuri geriama su pienu, cukrumi, prieskoniais arba grietinėle, arak (alkoholinis gėrimas, kuris gaminamas iš bulvių) bei dallbhat (patiekalas, kuris gaminamas iš ryžių ir lęšių).

Maistas Nepale

Elektra Nepale

Standartinė elektros įtampa Nepale – 220V (50 Hz). Čia vyrauja dviejų tipų rozetės, kartais neatitinkančios Europos standarto. Todėl, planuojantiems vykti į Nepalą, būtinai reikia iš anksto pasirūpinti ir keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse Nepalo parduotuvėse.

Elektra Nepale

Apgyvendinimas Nepale

Apgyvendinimas Nepale nėra brangus, o norintys prabangos ar daugiau patogumų, tai gali gauti tiesiog sumokėję papildomą priemoką. Šioje šalyje keliautojai daugiausiai apgyvendinami 2-3* viešbučiuose ar tvarkinguose svečių namuose, kuriuose yra suteikiami visi reikiami patogumai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Asmeninius daiktus bei pinigus viešbučiuose saugokite seifuose, kurie įkurti viešbučio kambariuose arba registratūroje. Priešingu atveju, už prarastus daiktus viešbutis neatsako.

Viešbučiai Nepale

Transportas Nepale

Keliaujant po Nepalą rekomenduojama išimtinai naudotis tik taksi paslaugomis ar turistinių autobusų paslaugomis, nes paprastų autobusų avarijos šalyje yra ypač dažnos. Pastarieji dažniausiai būna ypač prastos techninės būklės, perpildyti. Venkite kelionių su Nepale registruotomis oro linijomis, nes dėl tarptautinių saugumo reikalavimų neatitikimo visiems Nepalo oro vežėjams uždrausta skraidyti Europos Sąjungoje.

Skrydžių į Nepalą pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Nepalą rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, geltonojo drugio, bei patartina apsauga nuo maliarijos. Taip pat rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos ir stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti pilną kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Nepalą

Vykstant į Nepalą būtina turėti vizą, kurią galima gauti atvykus į Nepalą, ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reikalaujama, jog keliaujančio asmens pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Nuotraukos iš Nepalo

Lauktuvės iš Nepalo

Grįžtant iš Nepalo kone privaloma parvežti tradicinių nepalietiškų rūbų, kurie gaminami iš įvairiausios vilnos ar prabangių audinių (kašmyro, šilko) – kepurių, marškinėlių, pirštinių, šlepečių ir kt. Taip pat artimuosius bei draugus nudžiuginsite parvežę dainuojančius dubenis – stebuklingus indus, kurie, kaip sakoma, turi gydomųjų galių ir puikiausiai tinka jogai, atsipalaidavimo seansams, meditacijai.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Nepale

  • Thamel. Ypač keliautojų mėgstamas rajonas, kuriame tik spėkite leisti pinigus įvairiose parduotuvėse, taip pat skanaudami įvairaus maisto.
  • Katmandu. Didžiausias Nepalo miestas, sostinė, įsikūręs 1320 m aukštyje virš jūros lygio ir turintis net 1,5 mln. gyventojų.
  • Pašupatinato šventykla. Induistų šventykla, į kurią įleidžiami tik induistai. Jos prieigose galima gerėtis įspūdingais akmeniniais laiptais bei išvysti pagrindinę mirusiųjų kremavimo vietą Katmandu slėnyje.
  • Lumbini. Budistų šventyklų kompleksas pietų Nepale, Sidharto Gautamos, budizmo pradininko, gimtinė.
  • Karališkasis Čitvano nacionalinis parkas. Net 932 kvadratinių kilometrų plote įkurtas nacionalinis parkas, kuriame gausu laukinių gyvūnų ir paukščių. Jame sutiksite net ir nykstančius vienaragius raganosius.
  • Karališkasis Bardijos nacionalinis parkas. Nuostabaus grožio nacionalinis parkas, kurio pastangomis išsaugoti tigrai bei drambliai.
  • Hanumano vartai. Išskirtinis pastatų kompleksas, socialinis, kultūrinis ir urbanistinis keliautojų traukos centras.
  • Budanato stupa. Didžiausia Nepalo šventykla, kurią supa dešimtys budistų vienuolynų. Šis statinys įtrauktas į UNESCO kultūros paveldą.
  • Anapurnos žiedas. Didingas ir žymus Nepalo draustinis, kalnų masyvas, žavintis ypatingomis viršūnėmis.
  • Kumari šventykla. Gyvosios deivės Kumari gyvenamoji vieta, žavinti drožinėtais mediniais balkonais bei langinėmis. Tik pagrindinė pastaba – fotografuoti čia griežtai draudžiama.

Vaizdai iš Nepalo

Įdomybės

Nepale daugiausiai valgoma dešine ranka, nenaudojant stalo įrankių, todėl nepasimeskite išvydę aplinkinius valgant be jų – drąsiai elkitės taip pat.

Nepalo vaizdai

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Nepalo laiko juosta - UTC + 5:45, t.y. skirtumas su Lietuva yra +3 valandos 45 minutės (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Nepale tuo metu yra 11 val. 45 minutės dienos). Tačiau, dėl Lietuvoje taikomo žiemos ir vasaros laiko, vasaros metu skirtumas su Nepalu yra + 2 valandos 45 minutės (vasaros laikas Lietuvoje prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi spalio paskutinį sekmadienį).

Rekomenduojama būti ypač atsargiems gabenant su savimi daiktus į Nepalą, kadangi į šią šalį įsivežti galima tik iki 400 cigarečių, 500 g rūkomojo tabako, 50 cigarų ir 2,5 l alkoholio.

Nepalo valiuta – Nepalo rupija (NPR). 1 EUR = 128,061 Nepalo rupijų.

Informacija paskelbta: 2018.03.13

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!