Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Andorą

Andoros nuotraukos 

Andora

Iš visų pusių Pirėnų kalnų apsupta nykštukinė Andora vasarą keliautojus džiugina didingais kalnų peizažais, žaliuojančia gamta ir tyru oru, o, iškritus sniegui, šalis lyg medus vilioja žiemos sporto mėgėjus. Andora – tai unikali šalis, kurią reikia atrasti ir pažinti. (Visos kelionės į Andorą)

Apgyvendinimas

Andora – patrauklių kainų šalis. Nakvynė  4 – 5 žvaigždučių viešbutyje vidutiniškai kainuoja apie 60 – 100 eurų, tačiau, gerokai iš anksto rezervuojant kambarį, galima atrasti dar patrauklesnių pasiūlymų.  Žemesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina – maždaug 45 eurai, o svečių namuose – 19 eurų. Vykstantys su didesne draugų kompanija ar ilgesniam laikui taip pat gali apsistoti vietinių gyventojų nuomojamuose apartamentuose. Poros miegamųjų apartamentų nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 60 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Andoroje labai populiarūs mėsos patiekalai, žąsų kepenėlių paštetas, ančiuviai, patys įvairiausi sūriai. Šalies gyventojai ypatingai vertina antieną su pupelėmis, triušieną su keptais obuoliais, pupelių troškinius ir jūros gėrybes.  Svečiuojantis Andoroje būtina paskanauti tirštos jūrų gėrybių ir ryžių sriubos, triušienos su naminiu pomidorų padažu, lakštinių su mėsos ir bulvių sultiniu. Tradicinis šalies patiekalas – aitrus baklažanų ir pipirų troškinys, kuris kiek neįprastas lietuviškam gomuriui, bet labai gardus.

Maistas Andoroje 

Transportas

Andoroje reguliariai kursuoja autobusai, kuriais galima greitai ir labai patogiai pasiekti savo kelionės tikslą.  Nenorintys derintis prie viešojo transporto tvarkaraščio gali rinktis automobilių nuomą. Keliai čia puikūs ir nemokami. Andoroje nėra oro uosto, todėl, norint nusigauti iki šios nedidukės valstybės, teks skristi į jos kaimynes, o tada jau keliauti viešuoju transportu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Andora la Velja. Andoros sostinė – nuostabus miestas, įsikūręs trijų upių santakoje. Čia gausu istorinių paminklų, nuostabių senosios ir moderniosios architektūros statinių, žaliuojančių skverų, parduotuvių, restoranų ir kitų pramogų. Nuobodžiauti tikrai neteks.
  • Bari Antik. Andoros Sostinės senamiestis – tarsi muziejus po atviru dangumi, kuriame galima pasigrožėti istorinėmis gatvelėmis ir namais, nedidukėmis bažnytėlėmis bei pasimėgauti nepakartojama istorine atmosfera.
  • Sūrio namai. Jei esate tikras sūrio mėgėjas ar gurmanas, privalote apsilankyti sūrio namuose, kuriuose ne tik išgirsite įdomią šio delikateso istoriją, bet ir turėsite galimybę paragauti daugiau nei 2 tūkstančius skirtingų rūšių sūrio.
  • Enkamas. Visai šalia Engolaster ežero įsikūręs miestelis - svarbiausias rytinės Andoros turistinis ir religinis centras. Mielame ir jaukiame Enkame stūkso didžiausia šalies katedra, Meritkselio Dievo motinos katedra, veikia religinio meno muziejus, Nacionaliniame automobilių muziejuje galima apžiūrėti senų ir retų automobilių modelius, aplankyti praeitimi alsuojantį Les Bons kompleksą, kurį sudaro vandens saugykla, gynybinis bokštas ir Sant Roma bažnyčia.
  • Andoros katedra.Tai didžiausi ir ,tikriausiai, puošniausi maldos namai Andoroje, kurie vilioja ne tik tikinčiuosius, bet ir turistus, norinčius savo akimis išvysti nuostabų statinį.
  • Pas de la Casa. Andoros Ibiza vadinamas kurortas, įsikūręs aukščiausiame šalies taške, lyg magnetas traukia pramogų ir linksmybių mėgėjus. Miestelyje veikia daugybė barų, restoranų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, o žiemą Pas de la Casakurortą užplūsta žiemos sporto entuziastai.
  • Madriu-Perafita-Claror slėnis. Nuostabiais peizažais, primenančiais vaizdus iš atvirukų, žavinti vietovė yra saugoma UNESCO. Čia gyvena retos gyvūnų rūšys, plyti beribiai miškai ir stūkso stačios uolos. Andora šią pasakiško grožio vietą labai saugo, todėl ją galima pasiekti tik per kalnų perėjas.
  • Les Eskaldes. Antrasis pagal dydį Andoros miestas vilioja puikiais slidinėjimo kurortais, karštosiomis versmėmis ir SPA centrais. Beje, būtent šiame mieste veikia didžiausias SPA centras Europoje ir vandens pramogų parkas.
  • San Džiulija de Lorija. Viena iš mažiausiai civilizacijos paliestų vietų ne tik Andoroje, bet ir Europoje, yra puikus senųjų Pirėnų gyvenviečių pavyzdys. San Džiulija de Lorija galima išvysti viduramžių laikus menančią bažnyčią, varpinę, užsukti į tabako muziejų.
  • Ordino. Į nedidelį Ordino miestą verta atvykti vien dėl XIX a. Andoros valdovų rezidencijos, kurioje galima apžiūrėti šalies žemvaldžių namų autentišką interjerą, miegamuosius, pokylių sales, namų apyvokos daiktus. Mieste taip pat veikia Pašto ženklų ir miniatiūrų muziejus.

Andoros Top vietos

Kada geriausia keliauti į Andorą?

Jei norite pasigrožėti Andoros miestais ir apylinkėmis, geriausias metas tai padaryti – vasara, kai termometro stulpelis šokteli iki +25 laipsnių šilumos.  Žiemos sporto mėgėjai išvyką į Andorą turėtų planuoti gruodžio – vasario mėnesiais. Šiuo metu oras atvėsta vidutiniškai iki -4 laipsnių šalčio ir iškrenta nemažai sniego.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Andoroje  – 0,5 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitandorra.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.04

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!