Kelionės į Butaną

Butanas

„Griaustinio drakono šalis“ – turbūt ne kartą girdėtas Butano epitetas, iš dalies ir bauginantis, bet taip pat ir traukiantis keliautojus. Tai vienintelė šalis pasaulyje, kurioje oficiali religija ir dvasinis paveldas yra tantros budizmas. Norėdami pajausti išskirtines Butano tradicijas, gyvenimo būdą ir kultūrą, privalote jį aplankyti. Keliones į šią egzotišką Azijos šalį organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Butane

Butanas priklauso tropinio klimato zonai, tačiau rytiniame regione yra gerokai šilčiau nei kituose šalies regionuose. Vidutinė temperatūra žiemą siekia apie 17oC, o vasarą – apie 28oC. Daugiausiai kritulių šalyje iškrenta birželio mėnesį.

Butano nuotraukos

Maistas Butane

Butaniečių virtuvė patiks miltinių ir aštrių patiekalų mėgėjams. Gaminamame maiste gausu druskos, aštrių pipirų (pastarųjų rasite beveik visuose patiekaluose). Būnant šioje šalyje būtina paragauti nacionalinį butaniečių patiekalą: aliejuje su sūrio padažu ir kitais pagardais troškintas pipirų ankštis ir apkepintus grybus su sūriu.

Maistas Butane

Elektra Butane

Standartinė elektros įtampa Butane – 220-240V. Čia vyrauja trijų tipų rozetės, todėl, planuojantiems vykti į Butaną, būtinai reikia iš anksto pasirūpinti ir keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse Butano parduotuvėse.

Elektra Butane

Apgyvendinimas Butane

Apgyvendinimas Butane nėra brangus. Šioje šalyje keliautojai dažniausiai apgyvendinami 2-3* viešbučiuose, kurių ir yra daugiausiai Butane. Visoje šalyje yra tik keli 5* viešbučiai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Asmeninius vertingus daiktus bei pinigus viešbučiuose saugokite seifuose, kurie įkurti viešbučio kambariuose arba registratūroje. Kitu atveju, už prarastus daiktus viešbutis neatsako.

Viešbučiai Butane

Transportas Butane

Keliaujant po Butaną rekomenduojama išimtinai naudotis tik taksi ar turistinių autobusų paslaugomis, nes šalyje gausu vingiuotų ir pavojingų kelių, o daugelio kitų transporto priemonių techninė būklė yra labai prasta.

Skrydžių į Butaną pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Butaną rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A, stabligės ir vidurių šiltinės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Šalyje rekomenduojama negerti nevirinto vandens bei nevartoti tokio vandens ledo kubelių.

Reikalingi dokumentai vykstant į Butaną

Vykstant į Butaną būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reikalaujama, jog keliaujančio asmens pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Atvykus į Butaną yra privaloma užpildyti deklaraciją apie gabenamus daiktus: kompiuterius, planšetes, fotoaparatus, vaizdo kameras ir kt.

Nuotraukos iš Butano

Lauktuvės iš Butano

Grįžtant iš Butano būtina parsivežti dalelę šios šalies – rankomis austų gaminių, išdrožinėtų spalvingų kaukių, pintų krepšių, medinių indų, ypač kokybiškai apdirbtų metalo gaminių, paveikslų ar tiesiog įdomių pašto ženklų.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Butane

  • Thimpu. Butano sostinė, kurioje gyvena apie 100000 žmonių. Šis miestas ypatingas tuo, kad tai vienintelė sostinė pasaulyje, kurioje nėra transporto kamščių ir net nėra šviesoforų.
  • Paro. Miestas, kuriame vyrauja išskirtinė ir unikali architektūra, bei kuriame yra įsikūrusios daugybė šventyklų.
  • Kyichu Lhakhang. Tai VII a. įkurta Butano šventykla, kurą pastatė Tibeto karalius Songtsen Gampo.
  • Drukgyel Dzong. Tradicinis butaniečių ūkis, išsiskiriantis savo kultūra bei dydžiu.
  • Taksanga. Vienas žinomiausių Butano vienuolynų, kuris įsikūręs ant 3210 metrų aukštyje esančio skardžio ir baigtas statyti XVII a. pabaigoje.
  • Ta Dzongo. Atskiras stebėjimo bokštas, kuris įkurtas strategiškai patogioje vietoje ir išsiskiriantis unikalia architektūra.
  • Rimpung Dzong. Paro mieste ypač žemai įkurtas dzongas tam, kad priešas jo nerastų.
  • Thimpu Dzong. Butano „vizitinė kortelė“ – daugiausiai fotografuojamas ir publikuojamas vienuolynas, kurį privalu pamatyti.
  • Dochula perėja. 3100 metrų virš jūros lygio įkurta perėja, nuo kurios atsiveria įspūdinga Himalajų panorama.
  • Phobjika slėnis. Išskirtinės Butano gamtos kampelis, apie kurį visada noriai papasakos Semchubara kaimelio vietiniai gyventojai.

Butano vaizdai

Įdomybės

Butane moterims reikia būti ypač atsargioms – nedera dėvėti ypač aptemtų rūbų, jei nenorite įžeisti vietinių gyventojų. Taip pat, geriau nedėvėti šortų, ir palaidinių be rankovių kaip viršutinio rūbo. Ypač svarbu į aprangą atsižvelgti vykstant aplankyti šventyklas, vienuolynus bei kitas religines vietas. Ir net nesumąstykite keliauti po kalnų viršūnes – šioje šalyje alpinizmas yra draudžiamas, kadangi manoma, jog tose viršūnėse gyvena dievai, kurių ramybė yra šventa.

Vaizdai iš Butano

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Butano laiko juosta - UTC + 6, t.y. skirtumas su Lietuva yra +4 valandos (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Butane tuo metu yra 12 val. dienos). Tačiau, dėl Lietuvoje taikomo žiemos ir vasaros laiko, vasaros metu skirtumas su Butanu yra + 3 valandos (vasaros laikas Lietuvoje prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi paskutinį spalio sekmadienį).

Rekomenduojama būti ypač atsargiems gabenant su savimi daiktus į Butaną, kadangi į šią šalį įsivežti galima tik 1 bloką cigarečių (200 cigarečių asmeninėms reikmėms, sumokėjus 200 proc. muito mokestį), 2 butelius alkoholinio gėrimo (ne daugiau kaip 1 l talpos).

Šioje šalyje pamirškite apie kreditines korteles – Butane nėra galimybės jomis atsiskaityti.

Butano valiuta – Butano Ngultrum (BTN). 1 EUR = 80,356 Butano Ngultrum.

Informacija paskelbta: 2018.03.13

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!