(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Aostos slėnio kurortas

Aostos slėnio kurortas

Slidinėjimas Aostos slėnyje, Italijoje

Aostos slėnis garsėja fantastiškais Alpių kraštovaizdžiais, nuostabiomis slidinėjimo trasomis ir prestižiniais kurortais, kurie siūlo aukščiausio lygio aptarnavimą svečiams. Vykstant į Aostos slėnį, galima mėgautis ne tik Italijos, bet ir šalia esančių Prancūzijos ir Šveicarijos regionų trasomis, tereikia įsigyti tarptautinį slidinėjimo abonementą. Jei ieškote puikių slidinėjimo trasų ir svajojate apie įsimintinas atostogas, Aostos slėnis – idealus pasirinkimas.

Apgyvendinimas

Aostos slėnyje gausu viešbučių ir svečių namų, kurie slidininkams ir žiemos sporto mėgėjams siūlo gana patrauklias nakvynės kainas. Čia kiekvienas ras jaukų viešbutį ar kambarį svečių namuose, kuris atitiks jų poreikius ir lūkesčius. Nakvynė 2–3 žvaigždučių viešbutyje vidutiniškai kainuoja apie 80 eurų, aukštesnės klasės viešbutyje už nakvynę gali tekti susimokėti ir kelis šimtus eurų. Svečių namai ir apartamentai svečiams nakčiai siūlo apsistoti maždaug už 60 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Aostos slėnio kurorte

Geriausius skrydžius į kurortą rasite čia.

Slidinėjimo trasos

Aostos slėnis jungia kelis regionus ir slidinėjimo kurortus, kurie nenuvils net ir pačio išrankiausio žiemos sporto entuziasto poreikių. Courmayeur – 1200 m aukštyje įsikūręs prestižinis kurortas, garsėjantis prabangiais viešbučiais, parduotuvėmis ir restoranais. Šis kurortas turėtų patikti patyrusiems slidininkams ir snieglentininkams, ieškantiems adrenalino ir nepakartojamų įspūdžių. Bendras trasų ilgis – 100 km, iš viso yra 4 juodos trasos, 17 raudonų arba sudėtingų ir 10 mėlynų (vidutinio sudėtingumo) trasų. Taip pat veikia kelios naktinės snieglenčių ir slidžių trasos. Adrenalino mėgėjams patiks ir nuostabus La Thuile miestelis, kuriame dominuoja raudonos ir juodos trasos, nusidriekusios miškingais kalnų šlaitais. Tiesa, veiklos ras ir vidutinio pasirengimo slidininkai, čia jiems veikia kelios mėlynos trasos. O štai Pila kurortas siūlo net 70 km ilgio vidutinio sudėtingumo trasas, kuriose puikiai jausis įvairaus fizinio pasirengimo slidininkai. Dar vienas vaizdingas Aostos slėnio regionas – Monte Rosa, kuriame veikia keli kurortai, sudarantys 67 trasų grandinę, nusidriekusią 180 km auštomis viršukalnėmis. Slidininkai jėgas gali išmėginti 19 mėlynų, 41 raudonoje ir 6 juodose trasose. Aostos slėnio kurortuose įkurtos čiuožyklos ir rogučių trasos.

Aostos slėnio slidinėjimo trasos

Aostos slėnio kurorto žemėlapį rasite čia.

Visas Aostos slėnio trasas aptarnauja modernūs ir patogų įvairių tipų keltuvai, kurie darbą pradeda 8:30 val. ir baigia 17:00 val. Diena šiame Italijos slidininkų rojuje suaugusiam kainuoja apie 50 eurų, vaikams – apie 42 eurus. Moksleiviams, studentams ir senjorams taikomos įvairios nuolaidos.

Kada geriausia slidinėti Aostos slėnyje?

Žiemos sezonas prasideda gruodžio 3 dieną ir trunka iki pat balandžio  17 dienos. Tiesa, reiktų atminti, kad per didžiąsias žiemos šventes kurortai išgyvena tikrą turistų antplūdį, todėl, jei norisi ramybės, kelionę geriau planuoti po Naujųjų metų. Dalis trasų yra patarnaujamos sniego patrankomis, todėl žiemos linksmybėmis galima drąsiai mėgautis ir įpusėjus pavasariui. 

TOP 5 lankytini objektai

  • Maison de Mosse tvirtovė. Vėlyvojo gotikinio stiliaus namas – tvirtovė išsiskiria unikalia architektūra ir nuostabiu šalia žaliuojančiu sodu. Čia rengiamos įvairios meno parodos, koncertai, dainuojamosios poezijos vakarai.
  • Popiežiaus Jono Pauliaus II muziejus. 1988 m. bene mylimiausias visų laikų popiežius atvyko į Aostos slėnį vasaros atostogoms. Po to jis teigė, kad ramybe ir nenusakomu gamtos grožiu alsuojančiame slėnyje išnyksta visos ligos ir nuovargis. Popiežiaus Jono Pauliaus II muziejuje eksponuojamos šventojo tėvo fotografijos, asmeniniai daiktai.
  • Savoia pilis. Iš pilko akmens 1899–1904 m. pastatyta pilis pakeri puošniu ir didingu eksterjeru, iki šių dienų čia išliko originalūs paveikslai, baldai, gobelenai. Lankytojai gali apžiūrėti buvusius džentelmenų kambarius, valgomuosius, virtuves ir kitas patalpas.
  • Sarriod de la Tour pilis. Šios galingos pilies, stūksančios kalnų papėdėje, istorija paslaptinga ir paini. Iš pradžių čia stovėjo koplyčia ir centrinis aikštės bokštas. 1420 m. didikas Jean Sarriod įsakė pastatyti tikrą pilį prie jau stovinčio bokšto. Taip išaugo be galo žavus pastatas, su cinkeliu groteskiško stiliaus.
  • Santa Maria Assunta katedra. Romantinio stiliaus lubos, barokinis altorius ir grindų mozaika, neoklasikinio stiliaus priekinis fasadas, puoštas statulomis ir freskomis, vaizduojančiomis Mergelės Marijos gyvenimą – tokia architektūrinių stilių mišrainė sukūrė išties įspūdingai atrodantį architektūrinį šedevrą.

 

Straipsnis parengtas pagal Aosta-valley.co.uk, Tripadvisor.com informaciją.

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.