Kelionės į Singapūrą

Singapūras

Nors Singapūras yra viena mažiausių Pietryčių Azijos šalių, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad į Singapūrą vykti neverta. Anaiptol – ši šalis turi ką pasiūlyti bet kuriam keliautojui, norinčiam pažinti svetimą kultūrą. Singapūras nuo seno laikomas viena moderniausių Azijos šalių, taigi, apleistų autentiškos architektūros pastatų čia tikėtis neverta. Čia pasisemti pačių geriausių įspūdžių galima įsigijus kelionę su agentūra Grūda.

Klimatas Singapūre

Singapūras geografiškai yra netoli pusiaujo ir jame vyrauja tipinis tropinis klimatas, ganėtinai reti lietūs, pastovi oro temperatūra ir itin aukštas oro drėgnumas. Keičiantis metų laikams oro drėgmės lygis ir temperatūra keičiasi labai nežymiai, tačiau žiemą oro temperatūra labiau nukrenta naktį. Tiesa, čia liūčių sezonai yra net du– šiaurės rytų vėjų sukeliami lietingi orai vyrauja gruodžio – kovo mėnesiais, o pietvakarių krypties vėjo audros – nuo liepos iki Rugsėjo.

Singapūro nuotraukos

Maistas Singapūre

Nors Singapūre vyrauja išties karšti orai, tačiau vietiniai dažniausiai vis tiek valgo karštą maistą – hot pot tipo patiekalus, į kuriuos dažniausiai įeina makaronai, mėsa ir daržovės. Tačiau jie mėgsta ir sriubas – viena populiariausių yra bak kut teh (šonkauliukų sriuba). Ypač populiarus patiekalas yra wanton mee, pagamintas iš specialių makaronų ir patiekiamas su šiek tiek sultinio ir įvairiais priedais. Lankantis Singapūre tiesiog būtina paragauti dim sum – tai jau klasika tapusios koldūnus primenančios bandelės, su įvairiais įdarais (dažniausiai būna įdaryti mėsa).

Maistas Singapūre

Elektra Singapūre

Standartinė elektros srovė Singapūre yra 230 voltų. Visoje šalyje naudojami elektros lizdai yra G tipo. Tai reiškia, jog vykstant į Singapūrą būtinai reikės įsigyti specialų keitiklį.

Elektra Singapūre

Apgyvendinimas Singapūre

Singapūras tikrai nėra pati pigiausia Azijos šalis, tačiau apgyvendinimo paslaugos čia nėra nė kiek brangesnės. Nakvynė dviems 3 žvaigždučių viešbutyje atsieis maždaug apie 90 – 100 eurų. Kadangi Singapūras yra pagarsėjęs dėl savo paslaugų sektoriaus aukštos kokybės, tad galbūt verta pasimėgauti ir 5 žvaigždučių viešbučio teikiamais privalumais. Juolab, kad jų kainos tikrai ne itin didelės. Nakvynė dviems prabangiame viešbutyje kainuos nuo 130 eurų dviems asmenims. O geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Singapūre galite rasti čia.

Viešbučiai Singapūre

Transportas Singapūre

Singapūrą patogiausia pasiekti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Keliaujant po patį Singapūrą vietiniai siūlo rinktis traukinius. Singapūro greitųjų traukinių tinklas yra pats greičiausias ir patogiausias kelionės būdas. Juolab, kad visi lankytini objektai yra nesunkiai pasiekiami nuo bet kurios traukinių stotelės. Čia patogu naudotis ir autobusais, o į vietas, kuriose nekursuoja viešasis transportas, galima lengvai nuvykti taksi.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl geltonojo drugio. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos, vidurių šiltinės bei revakcinuotis nuo stabligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                          

Reikalingi dokumentai vykstant į Singapūrą

Trumpalaikiam vizitui Singapūre Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikalingos, pakanka turėti Lietuvos Respublikos pasą. Tačiau be vizos čia galima išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. O atvykstant ir išvykstant iš šalies, visi užsienio valstybių piliečiai, vyresni nei 6 metų, privalo pateikti savo pirštų antspaudus valstybės sienos kontrolės punktuose.

Nuotraukos iš Singapūro

Lauktuvės iš Singapūro

Visi vietiniai vienbalsiai įvardija, kad geriausios lauktuvės yra vietinės kompanijos Singapore Memories gaminami kvepalai. Šie kvepalai yra orchidėjų kvapo ir, kaip teigiama, kvepia būtent Singapūru (mat orchidėja yra nacionalinė šalies gėlė). Bet kuriuo atveju, visi suvenyrai su orchidėjų simbolika yra puiki idėja lauktuvėms. Taip pat galima parvežti ir Sling – tai vienas populiariausių gėrimų iš Singapūro, kurio butelaitis gali būti puikia dovana.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Singapūre

  • Budos Danties šventykla. Nuo senųjų amžių stūksančioje šventykloje iki šiol, kaip manoma, laikomas tikrasis paties Budos dantis. Dėl šios priežasties šią religinę tvirtovę nuolat lanko tinkintieji.
  • Singapūro sodai. Šie sodai buvo pradėti kurti dar 19-ojo amžiaus viduryje. Dėka augalų įvairovės ir išties modernaus stiliaus, šie sodai buvo įtraukti į UNESCO saugomų vietovių sąrašą.
  • Sentosos salos paplūdimiai. Nuostabaus akinančiai balto smėlio paplūdimiai ir žydras vanduo padės atsipalaiduoti net ir labiausiai įsitempusiems. Išties nuostabu, kaip tokioje tankiai urbanizuotoje vietovėje kaip Singapūre atsiranda civilizacijos nepaliestų vietų.
  • Universal Studios. Tai vienintelis žymiosios kino kompanijos Universal Studios pramogų parkas visoje pietryčių Azijoje. Naivu manyti, kad parkas sutvertas vaikams. Kaip tik, jame labiausiai smaginasi suaugusieji.
  • Marina Bay Sands dangoraižis. Visiems keliautojams šiame dangoraižyje yra sudaryta galimybė pasigrožėti Singapūro panorama iš 57-ojo aukšto.
  • Tropinių augalų botanikos sodas. Tai vienas iš kompleksą sudarančių sodų, kuriame galima pasigrožėti vien tik tropiniame klimate egzistuojančiais augalais, kurių dalies nepamatysite niekur kitur.
  • Kinų kvartalas. Tai vieno Singapūro rajono dalis, kurioje galima pasijusti tarsi Kinijoje – čia gausu kiniško maisto restoranų, suvenyrų parduotuvių, o dekoracijos leis sudvejoti, kokioje šalyje šis kvartalas yra.
  • Nacionalinė galerija. Šioje galerijoje eksponuojama daugiau nei 8000 meno kūrinių, o pati galerija yra didžiausias pietryčių Azijos meno muziejus.
  • Zoologijos sodas. Singapūro Zoologijos sode galima pamatyti itin gausų būrį įvairiausių tropinių gyvūnų.
  • Clarke krantinė. Pasivaikščiojimas šia krantine leidžia pasimėgauti ne tik vaizdu į upę – čia taip pat verda gyvenimas. Šioje krantinėje yra įsikūrę daugybė restoranų ir naktinio pasilinksminimo vietų.

Singapūro vaizdai

Įdomybės

Nuvykus į Singapūrą tikrai verta iš arti apžiūrėti jų pinigų kupiūras. Ant 1000 Singapūro dolerių kupiūros mikro tekstu yra atspausdinti šalies himno žodžiai. Singapūras įdomus ir tuo, jog yra vienas iš trijų išlikusių miestų-valstybių. Be Singapūro iki šių dienų išliko tik Monakas ir Vatikanas. Įdomu ir tai, jog Singapūro miestas nėra vienintelis pasaulyje – JAV Mičigano valstijoje taip pat yra Singapūro miestas.

Vaizdai iš Singapūro

Naudingi patarimai                                               

Leidžiamas alkoholio kiekis Singapūre – 0.08 promilės.

Singapūro valiuta – SIngapūro doleris (SGD). 1 EUR = 1,63 Singapūro dolerio.

Straipsnis parengtas pagal:weather.gov.sg, sethlui.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.07

Kelionės autobusu

2022.03.22 - 04.04 vietų yra
1185 €
2022.04.04 - 04.17 vietų yra
1185 €
2022.05.17 - 05.30 vietų yra
1185 €
2022.06.15 - 06.28 vietų yra
1185 €
2022.07.11 - 07.24 vietų yra
1185 €
2022.08.09 - 08.22 vietų yra
1185 €
2022.09.16 - 09.29 vietų yra
1185 €
2022.10.19 - 11.01 vietų yra
1185 €
2022.11.14 - 11.27 vietų yra
1185 €
2021.11.20 - 12.02 grupė renkama
1779 €
2022.02.11 - 02.23 grupė renkama
1779 €
2022.11.18 - 11.30 grupė renkama
1779 €
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!