Kelionės į Turkmėniją

Turkmėnija

Turkmėnija – tai paslaptingą istoriją turinti Azijos šalis, kurios krantus skalauja Kaspijos jūra bei kurioje plyti atšiaurios didžiulės dykumos. Ilgą laiką ši šalis turistams buvo sunkiai pasiekiama, tačiau atgavus nepriklausomybę ir griuvus Sovietų sąjungai, ji tapo ypač mėgstama keliautojų. Keliones į Turkmėniją organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Turkmėnijoje

Turkmėnija priklauso subtropinio klimato zonai. Vidutinė metinė temperatūra – apie 20oC. Didžiausias kritulių kiekis šioje šalyje būna sausio ir gegužės mėnesiais. Apie 85 proc. šalies teritorijos užima Turano žemuma bei joje esanti Karakumų dykuma.

Turkmėnijos nuotraukos

Maistas Turkmėnijoje

Turkmėnijos maistas patiks daugeliui, nes pagrindiniai nacionaliniai patiekalai yra mėsiški, pieniški ir miltiniai. Išskirtinį skonį turkmėnų mėgstamoms sriuboms suteikia juodieji pipirai, granatai bei vyšnių lapai. Būnant šioje šalyje tiesiog būtina paragauti čedkirmę (su bulvėmis ir pomidorais troškintą avieną) bei išleklį (tradicinius turkmėniškus pyragėlius su aviena).

Maistas Turkmėnijoje

Elektra Turkmėnijoje

Standartinė elektros įtampa Turkmėnijoje – 125 V arba 220 V. Čia vyrauja Europinio tipo rozetės, tad planuojantiems vykti į Turkmėniją nereikės iš anksto rūpintis keitikliais.

Apgyvendinimas Turkmėnijoje

Apgyvendinimas Turkmėnijoje nėra brangus. Kelionių metu apgyvendinama „turistinės klasės“ viešbučiuose, turinčiuose minimalius patogumus. Taip pat keliautojai gali apsistoti tvarkinguose svečių namuose, kuriuose yra suteikiamos visos reikiamos paslaugos. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Viešbučiai Turkmėnijoje

Transportas Turkmėnijoje

Viešnagės Turkmėnijoje metu būtinai kelionėms po šalį išbandykite senovinius automobilius su vairuotoju. Tai vienas populiariausių keliavimo būdų, menančių sovietinius laikus. Taip pat, keliaujant po Turkmėniją rekomenduojama naudotis autobusais ar traukiniais, taksi paslaugomis, kurių kainos nėra didelės – 1 km taksi kainuoja apie 0,5 - 0,6 EUR. Skrydžių į Turkmėniją pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Turkmėniją rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, stabligės ir vidurių šiltinės. Taip pat, jei planuojami tiesioginiai kontaktai su laukiniais gyvūnais, rekomenduojama pasiskiepyti ir nuo pasiutligės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Turkmėniją

Vykstant į Turkmėniją būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad norint gauti vizą į Turkmėniją, pasas turi būti galiojantis mažiausiai pusę metų.

Nuotraukos iš Turkmėnijos

Lauktuvės iš Turkmėnijos

Artimieji ir draugai neabejotinai džiaugsis, jei Jūs jiems iš Turkmėnijos pargabensite gardžių džiovintų vaisių bei prieskonių, riešutų, ypač kokybiškų audinių, įvairiausių keramikos dirbinių ar šios šalies nacionalinės atributikos.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 9 lankytinos vietos Turkmėnijoje

  • Ašchabadas. Tai Turkmėnijos sostinė, ypatingas baltojo marmuro miestas, kuris turi nenusakomai daug panašumo į Dubajų.
  • Nisa. Miestas, kurį privalo pamatyti visi senovės mylėtojai – tai viena įtakingiausių senovės civilizacijos Partų Imperijos sostinė, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldą.
  • Darvazos dujų krateris. Jei nebijote savo akimis išvysti „Pragaro vartų“, tai privalote pamatyti šį Karakumų dykumoje esantį negęstančios ugnies kraterį.
  • Kunja Urgenčas. Paslaptingojo Šilko kelio miestas, kuris klestėjo XII-XIII a., ir taip pat, kaip Nisa, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldą.
  • Gypjak. Pirmojo Turkmėnijos prezidento S. Niyazov gimtasis miestelis, kuriame rasite šio prezidento įkurtą šeimos mauzoliejų – mečetę, didžiausią visoje Centrinėje Azijoje.
  • Ašchabado hipodromo žirgynas. Kelionės į Turkmėniją metu tiesiog privalu pamatyti turkmėnų tikrą pasididžiavimą – Achalteko žirgus. Tai seniausia arklių veislė pasaulyje, menanti daugiau nei 3000 metų.
  • Altyn Asyr turgus. Tai penktas pagal dydį Centrinės Azijos turgus, kurio forma atitinka turkmėnišką kilimą, užimantį net 154 hektarus teritorijos. Šiame turguje tik spėkite suktis, ką jau kalbėti apie apsilankymą jame įsikūrusiose 2155-iose parduotuvėse.
  • Darvazos. Tam, kad pajustumėt Turkmėnijos nacionalinę dvasią, rekomenduojama aplankyti Darvazos kaimą, per kurį eina Karakumų plentas ir jame gyvena pusiau klajokliška turkmėnų gentis – teke.
  • Kutlug-Timūro minaretas. Tai išskirtinio grožio XI amžiaus 60 metrų aukščio statinys, kurio grožis ir didingumas pakeri kiekvieną.

Turkmėnijos vaizdai

Įdomybės

Turkmėnija – ne tik ypatinga turistus traukianti šalis, bet ir ypač uždara šalis, kuri garsėja įvairiausiais draudimais, todėl būkite atsargūs, nes galite būti nubausti ne tik už šiukšlinimą, bet ir rūkymą gatvėje bei važiuojančiame automobilyje. Taip pat, nesėskite ir į juodą automobilį, nes pastaruosius nuo 2018 metų šalyje draudžiama eksploatuoti. Šioje šalyje eismas daug kur yra uždarytas, o viešosios tvarkos pareigūnų veikla labai griežta, tad prireiks ypatingos atsargos.

Vaizdai iš Turkmėnijos

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Turkmėnijos laiko juosta - UTC + 5, t.y. skirtumas su Lietuva yra +3 (žiemos laiku) arba +2 valandos (vasaros laiku). Pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Turkmėnijoje žiemos laiku tuo metu yra 11 val. dienos. Turkmėnijoje nėra laikrodžių sukiojimo.

Turkmėnijoje laisvai bendrausite ir susikalbėsite rusų kalba, nors valstybinė kalba yra turkmėnų. Be to, šioje šalyje yra žemesnis pragyvenimo lygis nei Lietuvoje, todėl ten galima įsigyti daugiau ir turėti mažesnes išlaidas.

Turkmėnijos valiuta – Turkmėnijos manatas (TMT). 1 EUR = 4,179 Turkmėnijos manatų.

Informacija paskelbta: 2018.03.13

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!