(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
PAIEŠKA
TIPAS

Zakopanės kurortas

Slidinėjimas Zakopanėje

Slidinėjimas Zakopanėje, Lenkijoje

Zakopanė – turbūt geriausiai lietuviams žinomas slidinėjimo centras Tatruose, Lenkijoje. Sąlyginai nedideliu atstumu nuo Lietuvos esantis Zakopanės regionas yra itin populiarus tarp vietinių slidinėjimo entuziastų.

Apgyvendinimas

Zakopanėje gausu 2–3 žvaigždučių viešbučių ir nakvynės namų, labiau tinkančių didelėms slidininkų grupėms. Nakvynė viešbutyje vienam asmeniui gali kainuoti nuo 25 eurų, o nakvynės namuose – dar ir pigiau. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad į Zakopanę keliautojai neretai vyksta vos kelioms dienoms savaitgalio metu, todėl sutaupyti galima, keliaujant savaitės dienomis. Tada ir nakvynė bus kur kas pigesnė. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Zakopanės kurorto viešbučiai

Geriausius skrydžius į kurortą rasite čia.

Slidinėjimo trasos

Zakopanės regionas yra itin patogioje vietovėje, todėl nenuostabu, kad ir slidinėjimo centrų aplink yra nemažai. Štai Zakopanės turizmo informacijos centras dalinasi įdomiausiomis slidinėjimo trasomis:

  • Nosal slidinėjimo centras yra puikus pradedantiesiems. Čia yra įrengtos 3 skirtingos nuožulnumo 145 metrų ilgio ir trys 240 metrų ilgio trasos. Taip pat veikia slidinėjimo pamokos, galima išsinuomoti ir slidinėjimo inventorių bei aprangą. Vienkartinis užkilimas keltuvu kainuoja 2 zlotus (apie 0,50 euro), dviejų valandų slidinėjimo pasas – nuo 30 iki 40 zlotų (8-10 eurų), dienos pasas – nuo 55 zlotų iki 75 zlotų (14-19 eurų).
  • Szymoszkowa centre galima rasti trasas ne tik patyrusiems slidininkams, norintiems pasimėgauti puriu sniegu ir nuostabia gamta. Pradedantiesiems yra įrengta 400 metrų ilgio ir 60 metrų aukščio trasa, o labiau patyrę entuziastai gali nusileisti ir net 1500 metrų ilgio trasa. Vienos dienos slidinėjimo pasas čia kainuoja 90 zlotų (apie 22 eurus). Taip pat yra ir keletas kitų pasiūlymų, leidžiančių sutaupyti priklausomai nuo to, kiek laiko planuojama slidinėti.
  • Harenda slidinėjimo centre yra įrengta daugiau sudėtingų trasų, todėl jis labiausiai tiks ekstremalių pojūčių ištroškusiems žiemos sporto entuziastams. Pradedantiesiems galima slidinėti 250 arba 100 metrų ilgio trasomis, patyrusiems – 500 metrų ilgio mėlynąja trasa, o norintiems save išbandyti – ir 900 metrų ilgio bei 210 metrų aukščio trasa. Viena diena slidinėjimo šiame kurorte turėtų kainuoti apie 80 zlotų (20 eurų).

 

Zakopanės slidinėjimo trasos

Zakopanės kurorto žemėlapį rasite čia.

Kada geriausia slidinėti Zakopanėje?

Slidinėjimo sezonas Zakopanėje dažniausiai prasideda gruodžio pradžioje ir tęsiasi iki balandžio mėnesio. Daugiausiai turistų į Zakopanę slidinėti atvyksta kovo mėnesį, todėl čia apsilankyti derėtų sausio ar vasario mėnesiais. Taip pat Zakopanę verta rinktis, planuojant Kalėdų ar Naujųjų Metų išvyką.kai kainos pakyla nežymiai, tačiau slidinėjimo centrai noriai priima keliautojus.

TOP 5 lankytini objektai

  • Kasprovo kalno keltuvas leidžia pakilti  net į 1985 metrų aukštį. Kalno viršuje esanti stotis taip pat turi ir restoraną bei suvenyrų parduotuvėlę, todėl čia galima atsipalaiduoti, pasimėgauti vaizdais bei greitai apsipirkti.
  • Zasluzonych kapinės turistus pakeri nuostabiais, itin meniškais, iš medžio išdrožinėtais kryžiais bei altorėliais. Žiemą šios kapinės taip pat atrodo neįtikėtinai!
  • Tatrų kalnų muziejus, pastatytas dar XX amžiaus pradžioje, lankytojus pirmiausiai pakeri iš išorės. Stilingo fasado pastato viduje galima susipažinti su eksponuojamais artefaktais, papasakojančiais daugiau apie Zakopanės gamtą ir istoriją.
  • DomDoGoryNogami pramogų namas įrengtas šiuolaikiškai, tačiau čia – viskas aukštyn kojomis. Ši specialiai turistams įrengta atrakcija neabejotinai taps vienu smagiausių aplankytų objektų.
  • Dievo motinos šventykla iš išorės tikrai neatrodo kaip įprasta bažnyčia. Joje galima pamatyti nuostabaus grožio vitražus, todėl ją aplankyti tikrai verta.

 

Straipsnis parengtas pagal Discoverzakopane.com, Tripadvisor.com informaciją.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.