Kelionės į Filipinus

Filipinai

Sklando gandas, kad Filipinai yra pati gražiausia Azijos šalis. Ir daug kas pasakytų, kad tai net ne gandas! Tai žavinga valstybė, turinti 7107 salas, kurias visas aplankyti vargu ar pavyktų. Filipinai - tai ne tik salų karalystė, tačiau ir egzotikos, modernių dangoraižių, tikro svajonių klimato ir pramogų šalis. Visiems, svajojantiems apie ypatingą poilsį, kaitrią saulę, skaidrų vandenį nardymui, pašėlusias pramogas ir net diskotekas paplūdimiuose, tiesiog privaloma aplankyti šią Pietryčių Azijos šalį. Keliones į ši egzotišką kraštą organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Filipinuose

Filipinai priklauso tropinio klimato zonai. Vidutinė metinė temperatūra – apie 26,5oC. Šalčiausi mėnesiai yra nuo gruodžio iki vasario, o karščiausi – nuo kovo iki gegužės. Didžiausias kritulių kiekis šioje šalyje būna birželio – lapkričio mėnesiais. Didžioji dalis salų yra vulkaninės kilmės ir jas dengia drėgni atogrąžų miškai, kuriuose dažnai siaučia taifūnai, o per dieną įvykstą apie 18-20 žemės drebėjimų, kurių didžioji dalis gyventojų ir keliautojų net nejaučia.

Filipinų nuotraukos

Maistas Filipinuose

Filipinų maistas pamalonins savitą ir išskirtinį skonį turinčius keliautojus. Filipiniečių gamintame maiste gausu druskos, acto ir aitrių prieskonių (česnakų, svogūnų, imbiero), kurie naudojami ruošiant pagrindinį maistą – žuvis, vėžius bei ryžius. Būnant šioje šalyje yra būtina paragauti pancit (filipinietiškus makaronus) bei buko pyragą (tradicinį Filipinų pyragą su jaunų kokosų šviežiu kremo įdaru). Taip pat rekomenduojama paragauti iš kokosų sulčių gaminamo lambanog bei tubos likerių.

Maistas Filipinuose

Elektra Filipinuose

Standartinė elektros įtampa Filipinuose – 220V (tik Baguio mieste – 110V). Čia vyrauja amerikietiško tipo rozetės, neatitinkančios Europos standarto. Todėl, planuojantiems vykti į Filipinus, būtinai reikia iš anksto pasirūpinti ir keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse Filipinų parduotuvėse.

Elektra Filipinuose

Apgyvendinimas Filipinuose

Apgyvendinimas Filipinuose nėra brangus, o norintys prabangos ar daugiau patogumų, tai gali gauti tiesiog sumokėję papildomą priemoką. Šioje šalyje keliautojai daugiausiai apgyvendinami 2-3* viešbučiuose ar tvarkinguose svečių namuose, kuriuose yra suteikiami visi reikiami patogumai. Pajūrio kurortuose nakvynes galima įsigyti bungalow tipo svečių namuose. Kainos, gyvenant prabangesniuose viešbučiuose, nėra labai didelės (nuo 2000 filipinietiškų pesų – 31 eur), tačiau dauguma renkasi tiesiog vietinių gyventojų nuomojamus namelius, kurių skelbimų vietinėse gyvenvietėse yra nemažai. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Viešbučiai Filipinuose

Transportas Filipinuose

Filipinai pasiekiami lėktuvu, o skrydžiai nukreipiami į pagrindinį tarptautinį oro uostą, įsikūrusį Maniloje – NAIA. Keliaujant po Filipinus rekomenduojama naudotis taksi paslaugomis ar tiesiog vietinių gyventojų pervežimo paslaugomis, kurių kainos yra nedidelės (vidutiniškai nuo 15-20 filipinietiškų pesų – 2-3 eur).). Viešnagės metu tiesiog būtina išbandyti džipnį – kone „vizitine kortele“ tapusią Filipinų transporto priemonę, autobuso ir paprasto visureigio hibridą, kuris vežioja nedideliais atstumais ir už nedidelę kainą, bei padyak/autorikšą – žmogaus varomus/mechaninius triračius. Skrydžių į Filipinus pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Filipinus rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, difterijos, stabligės ir vidurių šiltinės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Filipinus

Vykstant į Filipinus būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Filipinuose galima būti tik iki 21 dienos, nors yra galimybė pratęsti buvimą iki 59 dienų (+38 dienos). Tačiau, tam yra būtina kreiptis į imigracijos biurą dėl vizos pratęsimo, už kurį privaloma sumokėti papildomą mokestį.

Atvykus į šalį, privaloma turėti ir, paprašius, pateikti asmens dokumentą, tikslų ir patvirtintą atgalinį arba vykimo į kitą šalį bilietą, dokumentus, kurie patvirtintų kelionės tikslą ir net turimų finansinių išteklių pakankamumą buvimui šalyje.

Nuotraukos iš Filipinų

Lauktuvės iš Filipinų

Filipinai – egzotiškų lauktuvių karalystė, tad keliaujantiems į šią šalį tereikia turėti joms pakankamai išlaidų, tada artimieji garantuotai bus nustebinti: išskirtiniu filipinietišku romu, aromatinga vietine kava, tradiciniais papuošalais, ekologiškomis kūno priežiūros priemonėmis ar saldžiais džiovintais vaisiais (mangais, ananasais, papajomis).

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Filipinuose

  • Luzono sala. Tai ypatinga sala, kurioje rasite išskirtinio balto smėlio paplūdimius, išsimaudysite skaidriuose žydruose ežeruose, būdami apsupti kalnų, vulkanų.
  • Manila. Miestų miestas, kuriame nuolat „verda“ gyvenimas, o pašėlęs tempas nepalieka abejingų net ir didžiausių tinginių.
  • Banga-an ryžių terasos. Norite sužinoti, iš kur atsiranda ryžiai ir pamatyti seniausias terasas, kurių amžius siekia apie 2000 metų? Tada Jūs privalote aplankyti šią vietą ir išvysti, kaip žmogaus rankos formuoja ryžių laukus, kokių įvairiausių ryžių yra ir kokią funkciją šiuose laukuose atlieka raudoni medžiai.
  • Sagada. Išskirtinė sala kalnų kurortų mėgėjams. Joje galėsite landžioti po paslaptingus urvus, vaikščioti kalnuotomis vietovėmis ir net išvysti senus karstus, kabančius ant akmeninių uolų skardžių ar stovinčius urvų prieangiuose. Baugu, paslaptinga, bet taip žavu, kad atsispirti šiems vaizdams tiesiog neįmanoma.
  • Sebu sala. Begalinio grožio sala, kurioje vandens pramogų mylėtojams veiklos niekada nepritrūks – plaukiojimas burlentėmis, nardymas ir kt. Išskirtinė vieta – išskirtiniams nuotykių mėgėjams.
  • Palavano sala. Sala, kuri apsupta gamtos paslapčių: joje sutiksite egzotinius paukščius, žavėsitės išskirtiniais kriokliais ir skardžiais, nardysite vandenyne tarp koralų ir įvairiaspalvių žuvų.
  • Puerto Princesa. Išskirtinė karščiu ir pramogomis alsuojanti sala, kurioje aktyvus gyvenimas ir pramogos niekada nesustoja, o išskirtinę aplinką joms sukuria kerinti gamta.
  • Sabango požeminė upė. Neaplankyti šios vietos keliaujant po Filipinus būtų tikra nuodėmė – juk tai vienas iš Septynių naujųjų pasaulio gamtos stebuklų, tad daugiau žodžių apie šią vietą ir nebereikia, tiesiog privalu pamatyti!
  • Lumiang laidojimo urvai. Išskirtinė vieta, mėgstantiems istoriją ir ypatingus objektus – tai senovės laidojimo urvai su mumifikuotais karstais, primenančiais gilią senovę ir dvelkiančiais praeitų laikų dulkėmis.
  • El Nido kurortas. Šioje saloje keliautojai, nardymo profesionalai ar tiesiog mėgstantys nardyti, atras tikrą rojų. Ne veltui šis kurortas yra vadinamas gražiausia Filipinų sala.

Filipinų vaizdai

Įdomybės

Filipinai – vienintelė šalis pasaulyje, kurioje, priklausomai nuo vykstančio karo ar įsivyravusios taikos, apverčiama vėliava. Esant taikai vėliavos viršutinė juosta būna mėlynos spalvos, o esant karui – raudonos. Tai 12-a šalis pasaulyje pagal didžiausią gyventojų skaičių. Filipinų salose gyvena virš 100 milijonų žmonių.

Vaizdai iš Filipinų

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Filipinų laiko juosta - UTC + 8, t.y. skirtumas su Lietuva yra +6 valandos (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Filipinuose tuo metu yra 14 val. dienos). Tačiau, dėl Lietuvoje taikomo žiemos ir vasaros laiko, vasaros metu skirtumas su Filipinais yra + 5 val. (vasaros laikas Lietuvoje prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi spalio paskutinį sekmadienį).

Rekomenduojama vaikštant Filipinuose visada su savimi turėti dokumentų kopijas, nelaikyti visų turimų pinigų vienoje vietoje, nes galimos smulkios vagystės (ypač iš galinių kelnių kišenių). Taip pat rekomenduojama nevaikščioti tamsiu paros metu po vieną.

Ypatingu atveju skambinti 117 – trumpuoju pagalbos numeriu, į kurį skambučiai yra nemokami.

Filipinų valiuta – filipinietiškas pesas (PHP). 1 EUR = 64,79 filipinietiškų pesų.

Informacija paskelbta: 2018.03.12

Kelionės autobusu

2022.02.06 - 02.18 vietų yra
1199 €
2022.03.06 - 03.18 vietų yra
1199 €
2022.04.10 - 04.22 vietų yra
1299 €
2022.05.08 - 05.20 vietų yra
1199 €
2022.10.21 - 11.02 vietų yra
1199 €
2022.11.14 - 11.26 vietų yra
1199 €
2022.12.03 - 12.15 vietų yra
1199 €
2022.12.26 - 01.07 Naujieji metai Filipinuose!
1549 €
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!