(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Korsiką

Korsikos nuotraukos

Korsika

Viena iš keturių Viduržemio jūros salų, esanti netoliese Sardinijos – svajingoji Korsika. Ši Prancūzijai priklausanti sala turi vos 300 tūkstančių gyventojų, tačiau kasmet sulaukia gerokai daugiau turistų iš viso pasaulio. Nuostabus subtropinis klimatas, išskirtinio grožio gamta ir balto smėlio paplūdimiai – viskas, ko reikia tobuloms atostogoms. Nors pati sala yra ganėtinai kalnuota, tačiau įvairios uolos ir kyšuliai atostogų nuotraukose atrodo nepakartojamai.

Apgyvendinimas

Nakvynė žmogui 3 žvaigždučių apartamentų viešbutyje Korsikoje kainuos apie 50-80 eurų už kambarį dviems žmonėms. Nakvynė su pusryčiais dviems žmonėms 54 žvaigždučių viešbutyje kainuos nuo 80 eurų, o ištroškusiems prabangos ir norintiems atostogas praleisti 5 žvaigždučių viešbutyje, teks pakloti nuo 200 iki 500 eurų už dvivietį kambarį. Žinoma, kambariai su vaizdais į jūrą dažniausiai būna kiek brangesni, tad norint sutaupyti, reikėtų ieškoti viešbučių ne taip arti pakrantės. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Korsikoje

Maistas

Maisto kultūra Korsijoje yra išties išvystyta. Vietiniai dažnai mėgaujasi trijų patiekalų pietumis, kuriuos lydi kelios taurės Korsikos regiono vyno. Aptarnavimo ir maisto kokybė restoranuose taip pat yra aukšta. Vis tik dažniausiai Korsikoje valgomi patiekalai būna gaminami iš daugybės daržovių, vaisių, mėsos bei sūrio. Kalbant apie mėsos patiekalus, korsikiečiai itin šlovina šernieną ir dauguma restoranų siūlo paragauti civet de sanglier (laukinės šernienos troškinio). Taip pat Korsikoje verta pasimėgauti veau aux olives (veršiena su alyvuogėmis) bei Agneau Corse (korsikietiška aviena su rozmarinu ir bulvėmis). Keliautojams taip pat siūloma pasimėgauti ir jūros gėrybių patiekalais, nors dėl sumažėjusių žuvies atsargų, jų kainos yra ganėtinai išaugusios.

Korsikos virtuvė

Transportas

Korsikos salą patogiausia pasiekti lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Tuo tarpu norint apkeliauti pačią salą, galima rinktis automobilį ar viešąjį transportą – autobusus ir traukinius. Sezono metu autobusais galima pasiekti visas dažniausiai lankomas Korsikos vietas, o išbandyti kelionę traukiniu yra tiesiog būtina! Korsikoje kursuoja nedideli traukinukai, kuriais keliaujant atsiveria neeilinio grožio panorama. Vis tik, norint patirti tuo įmanoma daugiau, vietiniai siūlo salą apkeliauti automobiliu, sustojant visose gražiausiose salos vietose.

GRŪDOS ekspertų patarimai - TOP 10 lankytinų vietų:

  • Bastijos uostas. Tai pagrindinis Korsikos uostas, kuris lankytojus žavi prišvartuotomis brangiomis jachtomis. Iš uosto taip pat atsiveria neeilinio grožio panorama, o čia keliautojai dažnai mėgsta palydėti saulę.
  • Korte. Korte miestas kadaise buvo laikomas Korsikos sostine, o Pirmojo Pasaulinio karo metu vokiečių kareiviai Korte tvirtovėje laikė belaisvius. Iki šių dienų išlikusi tvirtovė bei Korsikos muziejus sutraukia būrius Korsiką lankančių turistų.
  • Ažaksis. Tai vienas iš pagrindinių miestų visoje Korsikoje, nuo seno garsėjantis kaip Napoleono gimtinė. Miestas yra įsikūręs vakarinėje salos pakrantėje, o jį nesunku pasiekti ne tik automobiliu, bet ir viešuoju transportu.
  • Fešo rūmų muziejus. Šis muziejus lankytojus pasitinka su viena didžiausių ikirenesansinės dailės kolekcijų visoje Prancūzijoje. Jai prilygsta tik kolekcija, esanti Luvre, Paryžiuje. Nuostabaus grožio rūmai neabejotinai yra viena iš svarbiausių lankytinų vietų visoje saloje.
  • Napoleono namas. Norite pamatyti vietą, kurioje augo Prancūzijos imperatorius Napoleonas? Tuomet šis namas -muziejus Ažaksio mieste yra vieta, kurią privalote aplankyti.
  • Bonifačis. Šis miestelis pietinėje Korsikos dalyje išsiskiria čia stūksančia didinga gynybine tvirtove, kurios patrankos nukreiptos į jūrų keliais atvykusius priešus. Tobula vieta istorijos fanatikams!
  • Filitosas. Viena iš svarbiausių Korsikos saloje esančių archeologinių vietovių mena net bronzos amžių. Čia galima rasti daugybę nuo senovės išlikusių skulptūrų, kuriomis pasigrožėti nori kiekvienas.
  • Aragono karaliaus laiptai. Į uolėto kalno papėdę iš viršutinės Bonifačio miesto dalies vedančius laiptus sudaro net 187 statūs laipteliai. Tai viena gražiausių vietų Korsikoje, tačiau čia derėtų būti atsargiems!
  • Bigulja. Netoliese Bastijos miesto esanti Biguljos vietovė yra žymi čia plytinčiu nuostabaus grožio ežeru. Supamas kalnų jis išties sudaro nuostabią panorama.
  • Porto Večjas. Ši vietovė taip pavadinta būtent šiame miestelyje įsikūrusio uosto garbei. Nors apylinkės yra nedidelės, tačiau džiugina tiek vietinius, tiek ir gyventojus nepakartojamais vaizdais.

 

Nuotraukos iš Korsikos

Kada geriausia keliauti į Korsiką?

Vietiniai vienbalsiai teigia, jog geriausia Korsiką aplankyti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Tai fantastiškas laikas, kuomet saulė šviečia net 10 valandų per dieną, o kone visos dienos yra saulėtos. Vykstant į Korsiką pavasarį ar rudenį vargu ar bus galimybė išsimaudyti Viduržemio jūroje, kadangi temperatūra nukrenta ganėtinai smarkiai. Vasaros metu galima tikėtis iki 28 laipsnių šilumos dieną ir iki 20 laipsnių šilumos naktį, taigi bus daugybė progų ne tik apsilankyti paplūdimiuose, pasikaitinti karštoje saulėje, bet ir susipažinti su puikiu Korsikos naktiniu gyvenimu šiltą vasaros naktį.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Korsikoje  – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, leidžiamas alkoholio kiekis yra 0,2 promilės.

Visoje Prancūzijoje, kaip ir jai priklausančioje Korsikoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal corsica.co.uk, holidify.com

Informacija paskelbta: 2018.01.10

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.