Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Slovėniją

Slovėnija

Slovėnija

Slovėnija – neabejotinai apsilankymo verta šalis, turtinga ne tik savo istorija ar kultūra, bet ir gamta. Vyresniems keliautojams ji žinoma kaip anksčiau egzistavusios Jugoslavijos dalis, todėl neretai yra maišoma su kitomis valstybėmis. Tačiau nepaisant to, Slovėnija tikrai teigiamai nustebins kiekvieną ją aplankiusį ir nuotykių ištroškusį lankytoją. Keliones į Slovėniją galima organizuotis ir patiems, tačiau siekiant patirti kuo daugiau, rekomenduojama kreiptis į kelionių agentūrą Grūda. (Visos kelionės į Slovėniją)

Klimatas Slovėnijoje

Nors Slovėnija nėra didelė, tačiau klimatas skirtingose jos dalyse tikrai skiriasi. Šiaurinėje dalyje, kurioje yra labiau kalnuotos vietovės, klimatas yra žemyninis. Šioje šalies dalyje lyja palyginti nedaug, tačiau kur kas daugiau kritulių iškrenta kalnuose. Tuo tarpu pietvakarinėje šalies dalyje, besiribojančioje su Adrijos jūra, pastebimas labiau Viduržemio jūros regiono šalims įprastas klimatas. Taip nutinka todėl, nes vos 30 kilometrų nuo pajūrio yra išsidėstęs kalnų masyvas, kuris ir daro didžiausią įtaką klimatui tarp skirtingų regionų.

Slovėnijos nuotraukos

Maistas Slovėnijoje

Teigiama, kad didelę įtaką tradicinei slovėnų virtuvei daro kaimyninės šalys – Austrija, Italija, Kroatija ir Vengrija. Čia gausiai vartojama įvairių košių, mėsos produktų (ypač kiaulienos), jūros ir gėlavandenių žuvų, daržovių, alyvuogių bei vynuogių. Vietiniai noriai vaišinasi įvairiomis dešrelėmis bei šniceliais, gaminamais pagal austrų tradicijas, taip pat jie nevengia ir įvairių patiekalų su makaronais. Pietaujant neabejotinai bus patiekiama ir šviežios vietinės gamybos duonos bei sūrio.

Slovėniška virtuvė

Elektra Slovėnijoje

Standartinė elektros įtampa Slovėnijoje yra 230 voltų. Kaip ir didžiojoje dalyje Europos valstybių, Slovėnijoje įrengti standartiniai F tipo elektros lizdai. Taigi, vykstant į Slovėniją iš Lietuvos, papildomų keitiklių įsigyti tikrai nereikės, kadangi tiek ir ten, tiek ir čia naudojami tokie patys elektros lizdai bei kištukai yra to paties tipo. Tiesa, vykstant į šį Adrijos jūros perlą iš tolimesnių šalių, vis tiek reikėtų pasidomėti, ar nereikėtų įsigyti papildomų keitiklių.

Apgyvendinimas Slovėnijoje

Slovėnijoje tikrai neteks susidurto su apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų stoka. Čia jų yra įvairių – tiek ir nakvynės namų, tiek ir įvairios kokybės viešbučių. Tiesa, vykstant į labiau turistines vietoves Slovėnijos pajūryje arba ketinant apsistoti Liublianos centre, nakvynė gali būti nepigi. Tačiau planuojant kelionę po Slovėniją automobiliu, galima rasti išties puikių nakvynės vietų variantų, padėsiančių nemažai sutaupyti. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Slovėnijoje galite rasti čia.

Viešbučiai Slovėnijoje

Transportas Slovėnijoje

Į Slovėniją vykti galima tiek kelių transportu, tiek ir lėktuvais, mat Liublianos oro uoste leidžiasi įvairių tarptautinių oro linijų lėktuvai. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Nusprendus po Slovėniją keliauti automobiliu, keblumų tikrai neturėtų kilti – keliai yra tvarkingi ir tvarkingai suženklinti. Kai kurie keliai gali būti kiek siauroki, tačiau neretai apdovanoja nuostabiais vaizdais. Norint keliauti Slovėnijos automagistralėmis, būtina turėti kelių vinjetę. Tačiau Slovėnijoje puikiai išvystytas ir viešasis transportas – keliaujant šalies viduje galima naudotis ir vietinio susisiekimo autobusais bei traukiniais, kurie yra išties punktualūs. 

Saugumas, sveikata, skiepai

Net ir tokiose saugiose šalyse kaip Slovėnija gali nutikti įvairių kuriozinių situacijų, nuo kurių apsisaugoti padeda kelionių draudimas. Taip galima išvengti įvairių nenumatytų įvykių, susijusių su sveikatos problemomis, eismo įvykiais ar sveikatos sutrikimais. Slovėnijoje nėra privalomų skiepų keliautojams, tačiau sveikatos specialistai rekomenduoja pasiskiepyti nuo difterijos (suaugusiems) bei revakcinuotis nuo stabligės.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Slovėniją

Vykstant į Slovėniją tikrai neteks laužyti galvos dėl reikalingų dokumentų. Kadangi Slovėnija (kaip ir Lietuva) priklauso Šengeno erdvei, norint joje keliauti pakanka turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. Papildomų vizų ar leidimų Lietuvos Respublikos piliečiams nereikia. Tačiau norint praleisti Slovėnijoje daugiau nei 90 dienų, būtina užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą.

Slovėnijos vaizdai

Lauktuvės iš Slovėnijos

Slovėnija visame pasaulyje žinoma dėl itin senus amžius menančių bitininkystės tradicijų. Todėl vienas iš dažniausiai lauktuvėms vežamų produktų yra medus. Taip pat populiaru pirkti ir tapytas bičių avilio paneles, kuriose vaizduojami įvairūs istoriniai vaizdiniai. Negana to, Slovėnijoje yra išties puikaus tradicinio vyno bei stipraus alkoholio (populiariausi skoniai – mėlynių, medaus bei kriaušių). Slovėnija taip pat žinoma ir dėl daugiau nei 350 metų siekiančių stiklo gamybos tradicijų, todėl įvairūs stiklo gaminiai irgi yra vienas iš dažniausiai lauktuvėms vežamų produktų.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Slovėnijoje

  • Bledo kurortas yra įsikūręs nuostabaus grožio Bledo miestelyje, kurio viduryje stūkso ežeras bei didžiulė uola, ant kurios nuo seno stūkso išties įspūdinga pilis.
  • Bledo pilis, menanti dar 11-ąjį amžių, stūkso ant stačios 130 metrų aukščio kalvos. Nuo jos atsiveria nuostabū sapylinkių vaizdai, verti kiekvieno fotoaparato kadro.
  • Vintgaro tarpeklis lankytojus žavi įspūdingomis uolomis, kriokliais, kaskadomis bei tiltais. Tarpeklio ilgis yra net 1,6 kilometro, tad šį atstumą nesunku įveikti ir pėsčiomis.
  • Triglavo nacionalinis parkas yra vienintelis Slovėnijos nacionalinis parkas, besidriekiantis Alpėse.
  • Postoinos urvai susidarė Pivko upei išgraužus nemažą plotą po žeme. Šie urvai yra vos 50 kilometrų nuo Liublianos, tad juos aplankyti tikrai verta.
  • Tolminkos tarpeklis leidžia pasigrožėti išties neeiliniais vaizdais – dviejų susijungiančių upių bei uolų kraštovaizdžiu.
  • Kozjako kriokliai – išties pasakiška vieta. Tai vienas gražiausių krioklių ne tik Slovėnijoje, bet ir visoje Europoje.
  • Kobarido miestelis įsikūręs kalnuose, netoliese Italijos pasienio. Puikios pramogos ir nepakartojami vaizdai – viskas, ko reikia tobulai išvykai.
  • Kanino kalnas siūlo mėgautis ne tik nuostabiomis žiemos slidinėjimo trasomis, bet ir pėsčiųjų žygiais šiltuoju metų laiku.
  • Predjamos pilis– vienas nuostabiausių architektūros ir gamtos kūrinių – ant uolos krašto stūksanti pilis vietinius bei keliautojus džiugina jau daugiau nei 700 metų.

Nuotraukos iš Slovėnijos

Įdomybės

Ne taip ir seniai, 2016-aisiais metais, Slovėnija buvo išrinkta viena iš 10 geriausių šalių Europoje. Čia taip pat buvo atliktos ir kasmetinio taikos indekso apklausos, po kurių paaiškėjo, jog slovėnai yra septintieji pasaulyje pagal taikumą – todėl nuvykus ten jokių konfliktinių situacijų neturėtų nutikti. Mėgstantieji žiemos pramogas taip pat turėtų vykti į Slovėniją, mat joje esantis Kranjska Gora kalnų kurortas yra neabejotinai pigiausias slidinėjimo kurortas visoje Europoje.

Slovėnijos panorama

Naudingi patarimai

Vykstant į Slovėniją derėtų atkreipti dėmesį į tai, jog ten yra pakankamai griežti imigracijos reikalavimai. Dėl šios priežasties kai kuriuose Slovėnijos pasienio punktuose gali būti sustiprinta pasų kontrolė. Negana to, kiekvienas užsienietis, šalyje planuojantis praleisti daugiau nei 3 dienas, privalo užregistruoti savo viešnagę policijoje. Dažnai šią paslaugą atlieka svečius priimantys viešbučiai, tačiau nenorint užsitraukti nenumatytos baudos, derėtų iš anksto išsiaiškinti, ar ši paslauga bus suteikiama.

Straipsnis parengtas pagal: tripedia.info, slovenia.info

Informacija paskelbta: 2018.01.15

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!