(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Bormijaus kurortas

Bormijaus slidinėjimo kurortas

Slidinėjimas Bormijuje, Italijoje

Beveik 1225 m aukštyje plytintis nuostabusis Bormijaus kurortas – Alta Vatellina regiono pažiba, įsikūrusi Alpių kalnų širdyje.  Nedidelis kaimelis skaičiuoja jau kelis tūkstančius metų ir vilioja ne tik puikiomis slidinėjimo trasomis, bet ir autentiškais senoviniais pastatais, kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu bei terminių pirčių kompleksais, kuriuose kažkada ilsėjosi ir pats Leonardas da Vinčis. 

Apgyvendinimas

Bormijaus kurortas lyg magnetas traukia ne tik įsimintinomis žiemos pramogomis, bet ir patraukliomis kainomis. Apsistoti nakčiai tvarkingame ir jaukiame 2–3 žvaigždučių viešbutyje kainuoja apie 60–70 eurų. Tiesa, rezervuojant kambarį iš anksto, galima nemažai sutaupyti, o tų, kurie ieško ekonomiškiausio nakvynės varianto, laukia svečių namai, kuriuose naktis žmogui kainuoja iki 50 eurų. Norintys išskirtinės prabangos ir aukščiausios klasės aptarnavimo gali rinktis ir 4–5 žvaigždučių viešbučius, kuriuose už naktį teks pakloti mažiausiai 90 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Bormijaus kurorte

Geriausius skrydžius į kurortą rasite čia.

Slidinėjimo trasos

Bormijaus kurortas populiarus ir jaunimo, ir keliautojų su mažais vaikais tarpe, nes kiekvienas čia ras trasas, kurios optimaliai atitiks jo lūkesčius. Pradedančiųjų ir tų, kurie ant slidžių jaučiasi dar netvirtai, laukia 25 km lengvų trasų, daugiau patirties sukaupusius slidininkus mėgautis puikiais vaizdais pakvies 55 km ilgio sudėtingos trasos, o tikri adrenalino fanai jėgas galės išmėginti itin sudėtingose trasose, kurios driekiasi apie 20 km. Bormijaus kurortas nepaliks abejingų ir tų, kurie mėgsta ilgas ir vaizdingas nuokalnes.  Be to, kurorte taip pat veikia čiuožyklos ir rogių trasos, o po aktyvios dienos keliautojų laukia kavinės, smuklės, diskotekos ir kitos pramogos, kurios tikrai neleis nuobodžiauti.

Bormijaus slidinėjimo trasos

Bormijaus kurorto žemėlapį rasite čia.

Visas trasas aptarnauja 29 įvairaus tipo keltuvai, kurie darbo dieną pradeda 8:30 val. ir baigia 17:00 val.  Žinoma, jei siaučia stiprūs vėjai ir pūgos, keltuvai neveikia. Diena slidinėjimo malonumų Bormijaus kurorte suaugusiam kainuoja apie 40 eurų, vaikui – apie 20 eurų. 

Kada geriausia slidinėti Bormijuje?

Oficialiai slidinėjimo kurortas prasideda gruodžio 3 d., o baigiasi balandžio 25 dieną. Taigi, kai pradeda skleistis pirmieji pavasariniai žiedai ir atbusti gamta, čia dar galima mėgautis puriu ir gausiu sniegu.  Tiesa, reiktų atminti, kad Bormijaus kurortas įsikūręs aukštai kalnuose, kuriuose vyrauja permainingas ir atšiaurus oras, todėl visada praverstų pasidomėti orų prognozėmis ir pasirūpinti tinkama apranga.  Norintiems išvengti slidininkų antplūdžio, geriau neplanuoti kelionės per didžiąsias žiemos šventes ir sausio mėnesį.

TOP 5 lankytini objektai

  • Etnografinis Bormijaus muziejus. Norintiems geriau susipažinti su vietinių gyventojų istorija čia tikrai verta apsilankyti. Muziejuje galima apžiūrėti senovines karietas, buities rakandus, baldus, ginklų kolekciją ir daugelį kitų įdomių eksponatų.
  • Bajonos bokštas. Pagrindinėje Bormijaus aikštėje stūksantį XIII a. bokštą puošia unikalus laikrodis ir freska. Išties įdomus architektūrinis palikimas, prie kurio slidinėjimo sezono metu organizuojami vakarėliai ir šventės. Jų metu vietiniai gyventojai pasipuošia tradiciniais apdarais ir turistus vaišina vynu bei kitomis gėrybėmis.
  • Santo Spirito bažnyčia. Maždaug XI a. pastatytos nedidukės bažnytėlės eksterjeras atrodo be galo paprastas ir nieko neypatingas, tačiau pastato viduje lubas bei sienas puošia nuostabaus grožio senovinės freskos, vaizduojančios akimirkas iš šventųjų gyvenimo.
  • La Collegiata bažnyčia. Pagrindinė miestelio bažnyčia, menanti dar viduramžių laikus, žavi aukštais skliautais ir puošniu interjeru, gausiai dekoruotu medžiu ir šventųjų skulptūromis. Tikra atgaiva ir sielai, ir akims.
  • Bormio Terme SPA. Tai viena geriausių vietų atsipalaiduoti ir pasimėgauti garsiosiomis Bormijaus karštosiomis versmėmis. SPA ir sveikatingumo centre, įsikūrusiame  kalnų pašonėje, galima pasilepinti vandens pramogomis, masažais ir kitomis grožio procedūromis.

 

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Bormio3.it informaciją.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.