Kelionės į Laosą

Laosas

Viena iš mažiausiai keliautojų ištyrinėtų valstybių Azijoje – Laosas. Ši nuostabaus grožio šalis tik jaukinasi “populiarios kelionių krypties” etiketę. Ilgus dešimtmečius ši šalis buvo tarsi izoliuota, tad turizmas jai yra pakankamai nauja sritis. Laose galima pasimėgauti tarsi sustojusiu laiku – vietiniai niekur neskuba ir džiaugiasi gyvenimu. Norint tai patirti, taip pat pasigrožėtii nuostabia Laoso gamta, architektūra bei susipažinti su išties svetingais vietiniais gyventojais, verta rinktis kelionių agentūros Grūda organizuojamas pažintines ar poilsines keliones.

Klimatas Laose

Laose vyrauja du pagrindiniai sezonai, tačiau į Laosą atostogų vykti verta ištisus metus. Šioje šalyje vandenynas visiškai neveikia oro, kadangi šalis yra žemyninė. Taigi, ir oras čia kur kas labiau nuspėjamas. Sausasis periodas tęsiasi nuo spalio iki vėlyvo balandžio,  o drėgnasis – nuo gegužės iki vėlyvo rugsėjo. Patys karščiausi mėnesiai čia yra besibaigiant sausajam bei beprasidedant drėgnajam sezonui (kovo-balandžio mėnesiais). Temperatūra skirtinguose regionuose skiriasi dėl jų aukštingumo, tačiau žemiausiose vietovėse kovo ar balandžio mėnesiais termometro stulpelis gali šoktelėti ir virš 35 laipsnių Celsijaus.

Laoso nuotraukos

Maistas Laose

Laose maisto kultūra yra laikoma kone šventa – valgymo ritualas yra vienas svarbiausių dienos užsiėmimų. Maistas taip pat laikomas ir socializacijos, bendravimo ritualu, mat dažniausiai bevalgant vietiniai dalinasi savo įspūdžiais su draugais bei šeima. Kaip garnyrą laosiečiai dažniausiai valgo lipnius ryžius, vadinamus khao niaw, kurie būna patiekiami pintuose dubenėliuose. Vienas populiariausių mėsos patiekalų yra larb – tai tarsi maltos mėsos salotos, kurios gaminamos tiek iš vištienos, tiek ir iš jautienos, antienos, žuvies ar kiaulienos. Šis patiekalas dažniausiai gardinamas šviežiomis žolelėmis.

Maistas Laose

Elektra Laose

Standartinė elektros įtampa Laose – 230 voltų. Čia vyrauja  A, B, C, E ir F tipo elektros lizdai, iš kurių tik C, E ir F lizdai atitinka Europietišką standartą. Dėl šios priežasties reikėtų išsiaiškinti, ar nakvynės vietose yra galimybė pasinaudoti specialiais keitikliais. Jei ne – jais reikėtų pasirūpinti iš anksto.

Elektra Laose

Apgyvendinimas Laose

Pats Laosas nėra laikomas populiaria turizmo kryptimi, dėl šios priežasties ir apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų čia yra kur kas mažiau nei, tarkime, Tailande ar Vietname. Sostinės Vientiano centre nakvynė dviems žmonėms 3 žvaigždučių viešbutyje gali kainuoti nuo 29 eurų. Tuo tarpu 5 žvaigždučių vertinimą turinčių viešbučių šiame mieste yra vos 7. Dauguma jų įsikūrę kiek tolėliau nuo miesto centro, o nakvynė dviems čia kainuos nuo 68 eurų už naktį. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Laose galite rasti čia.

Viešbučiai Laose Transportas Laose

Patį Laosą patogu pasiekti lėktuvu, o geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Kalbant apie keliavimą šalies viduje, patariama samdytis privatų vairuotoją arba nuomotis automobilį patiems. Tarpmiestinių autobusų tinklai nėra išvystyti, o vienintelis šalyje egzistuojantis geležinkelio ruožas yra itin trumpas (vos keletas kilometrų). Nepaisant to, šalyje yra įrengti išties kokybiški greitkeliai, gerokai palengvinantys susisiekimą. Didesniuose miestuose egzistuoja viešojo susisiekimo autobusai, tačiau taksi ar tuk tuk paslaugos čia yra ganėtinai pigios, tad kodėl tuo nepasimėgavus.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, kadangi ištisus metus čia vyrauja infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės. Vykstant į Laosą iš geltonojo drugio rizikos teritorijų, būtina turėti geltonojo drugio sertifikatą. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Laosą

Planuojant kelionę į Laosą būtina turėti Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė negalioja) bei vizą. Visais su vizomis susijusiais klausimais derėtų kreiptis į Laoso Liaudies Demokratinės Respublikos ambasadą, esančią Berlyne, Vokietijoje. Pačią vizą galima įsigyti kone kiekviename pasienio taške.

Nuotraukos iš Laoso

Lauktuvės iš Laoso

Tradicinis moteriškas sijonas, vadinamas sinh bus puiki dovana iš Laoso. Kitas dalykas, kuriuo didžiuojasi laosiečiai – beer lao alus. Dėl šios priežasties keliautojai mėgsta parsivežti įvairiausių suvenyrų, kuriuos puošia gaminio logotipas. Kaip ir kitose aplinkinėse šalyse, Laose taip pat ilgus amžius klęsti tekstilės gamybos kultūra, taigi čia gaminta tekstilė taip pat gali būti puiki dovana iš šio nepažinto rytų krašto.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 9 lankytinos vietos Laose

  • Pak Ou urvai. Netoliese nuo Mekongo upės esantys urvai yra nuo seno žinomi kaip Budos urvai. Tai viena populiariausių lankomų vietų ir nuostabus gamtos objektas.
  • Luang Prabangas. Nuo Prancūzijos valdymo laikų Luang Prabangas yra laikomas prancūziška karalyste – čia tarsi sukurtas Europos miestas viduryje Azijos.
  • Wat Phu. Išskirtinėje vietoje, miškais apaugusiuose kalnuose stūkso visas senovinių šventyklų kompleksas.
  • Pha That Luang. Auksu tviskanti šventykla, stūksanti Vientiano centre, skaičiuoja jau kelis tūkstantmečius ir vis dar nenustoja stebinti keliautojų iš viso pasaulio.
  • Wat Xieng Tong. Ši šventykla yra laikoma bene didžiausiu budizmo simboliu visame Laose. Ši šventykla, dar vadinama "auksinio miesto vienuolynu”, yra vienas iš Luang Prabange esančių objektų.
  • Akmenų lyguma. Tai didžiuliai tuščiaviduriai akmenys, paskleisti itin didelėje teritorijoje. Sklando įvairūs gandai, kad tai kadaise buvusios žmonių laidojimo urnos. Taigi, ši lyguma yra išties stebuklinga.
  • Konės krioklys. Šis Mekongo upėje esantis krioklys tikrai paliks įspūdį kiekvienam išdrįsusiam prisiartinti.
  • Vang Vieng. Tai turistinis miestelis, esantis netoliese Vientiano. Šį miestelį supa išskirtinis kraštovaizdis, tad čia apsilankyti tiesiog būtina.
  • Vieng Xai olos. Tai didžiulis ilgus amžius skaičiuojantis olų tinklas, kuris kadaise vykusio Vietnamo karo metu buvo naudojamas kaip slėptuvė. Čia buvo įrengta ir ligoninė, ir parduotuvės bei teatras. Šiandieną šios olos yra laikomos vienu iš objektų, kurie ateityje turėtų sulaukti didžiulio keliautojų antplūdžio.

Laoso vaizdai

Įdomybės

Įdomu tai, jog Laosas yra žemyninė valstybė, nesiribojanti su vandenynu, tačiau joje yra net keli tūkstančiai salų! Negana to, Laosas ir Tailandas yra labai giminingos valstybės – jų tradicinės virtuvės kone identiškos, o taip pat jie kalba ta pačia kalba.

Vaizdai iš Laoso

Naudingi patarimai                                               

Iš esmės Laosas yra laikomas viena saugiausių šio regiono šalių. Nepaisant to, savo daiktus visos kelionės metu reikėtų atidžiai saugoti.

Leidžiamas alkoholio kiekis Laose – 80 mg/100 ml kraujo.

Laoso valiuta – Laoso kipas (LAK). 1 EUR = 10 178 kipų.

Straipsnis parengtas pagal: jclao.com, selectiveasia.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.09

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!