(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Grandvalira kurortas

Grandvalira slidinėjimo kurortas

Slidinėjimas Grandvaliroje, Andoroje

Mažylę Andorą, įsiterpusią tarp Prancūzijos ir Ispanijos, atranda ir pamėgsta vis daugiau slidininkų, ieškančių ramybe alsuojančių slidinėjimo kurortų. Grandvalira – didžiausias Pirėnų kalnų slidinėjimo kurortas, viliojantis slidininkus nuostabiais kraštovaizdžiais, unikaliomis trasomis bei maloniu ir švelniu klimatu. Kurortas įsikūręs aukštai kalnuose, todėl  žiemą čia netrūksta puraus ir gausaus sniego. Grandvalira – puikus pasirinkimas norintiems užkariauti nuostabius Pirėnų kalnus.

Apgyvendinimas

Grandvalira dar nėra išlepinta slidininkų ir keliautojų, todėl čia kiekvienas ras optimaliausiai sau tinkantį nakvynės variantą. Nakvynė 2–3 žvaigždučių viešbutyje vidutiniškai kainuoja apie 60 eurų, o, rezervuojant kambarį gerokai iš anksto, galima dar daugiau sutaupyti. Aukštesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina siekia maždaug 100 eurų. Ekonomiškiausias pasirinkimas – svečių namai, kuriuose nakčiai apsistoti galima maždaug už 40–50 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Grandvalira kurorte

Geriausius skrydžius į kurortą rasi čia.

Slidinėjimo trasos

Įspūdingo grožio Pirėnų kalnų šlaitais driekiasi 110 trasų, kurių bendras ilgis yramaždaug 180 km. Čia veikos ras ir patyręs slidininkas, ir dar niekada ant slidžių nestovėjęs žiemos sporto entuziastas – naujokas, labai norintis išmokti pažaboti kalnus. Naujokai ar patirties neturintys būsimieji slidininkai mokytis ir tobulėti gali net 18 itin lengvų žaliųjų trasų, kurių bendras ilgis yra apie 51 km. Labiau įgudusių slidininkų laukia 38 mėlynos trasos (apie 51 km), o puikiai slides įvaldžiusius slidininkus pasimėgauti sniegu ir nuostabiais vaizdais kviečia 32 raudonos trasos, vingiuojančios apie 46 km. Tikriems profesionalams veikia 22 itin sudėtingos juodosios trasos, jų bendras ilgis apie 25 km. Be to, kurorte įrengtas atskiras parkas snieglenčių mėgėjams. Trasas aptarnauja keltuvai, kurie darbą pradeda anksti ryte ir baigia kalnų viršūnėms nusidažius raudonais besileidžiančios saulės spinduliais.

Kurorto svečiai, norintys ne tik slidinėti, bet ir išmėginti ką nors naujo, kviečiami pasivažinėti sniego automobiliais ar šunų kinkiniais. Mažiesiems slidininkams yra įkurti vaikų klubai, kuriuose netrūksta žaidimų, karuselių ir kitų linksmų pramogų.

Grandvalira slidinėjimo trasos

Grandvalira kurorto žemėlapį rasite čia.

Viena diena Grandvaliros slidinėjimo trasose suaugusiam kainuoja apie 49 eurus, o vaikui – apie 34 eurus.

Kada geriausia slidinėti Grandvaliroje?

Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio 2 dieną ir trunka iki balandžio 17 dienos. Aukštai kalnuose įsikūrusiame kurorte, net ir įsibėgėjus pavasariui, vis dar galima mėgautis puikia ir puria sniego paklode, tačiau, jei norisi išvengti pačio žiemos sporto entuziastų antplūdžio, geriau neplanuoti kelionės per šventinį gruodžio laikotarpį bei sausio mėnesį.

TOP 5 lankytini objektai

  • De la Moto muziejus. Tikras perliukas tiems, kurie domisi motociklais. Motociklų muziejuje galima išvysti šių dviračių motorinių transporto priemonių tobulėjimo procesą – nuo seniausių iki naujausių modelių.
  • De la Vall namas. 1580 m. iš akmenų pastatytame unikalios architektūros name šiuo metu veikia Tarybos rūmai, teismas, pašto muziejus. Pastate vedamos ekskursijos, kurių metu galima geriau susipažinti su regiono, o tuo pačiu ir Andoros istorija bei išvysti įdomius meno dirbinius bei senovinius artefaktus.
  • Sant Joan de Caselles bažnyčia. XI a. kalnų ir miškų fone pastatyta bažnyčia išsiskiria unikalia akmenine architektūra, medinėmis lubomis ir senovinėmis freskomis, kurios puošia bažnyčios sienas.
  • Juclar ežeras. Ši vieta tikrai patiks gamtos mėgėjams. Aplink nuostabaus grožio ežerą, tyvuliuojantį šalia uolėtų kalnų, iš kurių veržiasi kriokliai, driekiasi žygeivių takai, iš kurių atsiveria nuostabi apylinkių panorama. Ežeras įspūdingai atrodo ir vasarą, ir žiemą.
  • Sport Wellness Mountain SPA. Puiki vieta pasimėgauti baseinais, pirtimis, druskų kambariais ir kitomis vandens pramogomis bei grožio procedūromis visai šalia Grandvaliros slidinėjimo trasų.

 

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Grandvalira.com informaciją.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.