Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Sardiniją

Sardinijos nuotraukos

Sardinija

Sala, kurioje kiekvieną pasitinka balto smėlio paplūdimiai ir kristalo skaidrumo vanduo. Pasivažinėjimas Sardinijos pakrantėmis neabejotinai atims žadą – kalnuotos pakrantės ir Viduržemio jūra tikrai paliks vien geriausius įspūdžius. Čia taip pat pasitiks ir visame pasaulyje garbinamas Viduržemio jūros regiono maistas – šviežūs vaisiai, daržovės, jūrų gėrybės, kurių puikų skonį nuplauti galima gardžiu itališku vynu. Sardinija – tai gabalėlis rojaus žemėje, kurį bent kartą gyvenime aplankyti reikia kiekvienam kelionių entuziastui. (Visos kelionės į Sardiniją)

Apgyvendinimas

Sardinijos saloje gyvena daugiau nei pusantro milijono gyventojų, o jos užimamas plotas taip pat yra nemažas. Dėl šios priežasties saloje galima rasti daugybę įvairaus dydžio miestų, siūlančių keliautojams visas įmanomas pramogas. Priklausomai nuo miesto, kuriame planuojama apsistoti, nakvynė 3-4 žvaigždučių viešbutyje dviems žmonėms kainuos nuo 40 eurų už naktį. Tuo tarpu sostinėje Karjaryje nakvynė bus kiek brangesnė – čia viena naktis dviems žmonėms kainuos nuo 70 eurų.Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Sardinijoje

Maistas

Maisto kultūra Sardinijoje klesti, o italai, kaip žinoma, tikrai mėgsta valgyti daug ir skaniai. Vakarienė Sardinijoje laikoma itin svarbiu ritualu, kurio metu dienos džiaugsmais dalinamasi su draugais ir šeima. Vakarienę vietiniai pradeda užkandžiais, kuriuos vėliau lydi pirmas ir antras patiekalai, o galiausiai mėgaujamasi kava ir saldumynais. Keliautojams siūloma paragauti tradicinių itališkų makaronų patiekalų, taip pat būtina paragauti ir vietinės duonos – ypač pane carasau (apvalios traškios duonelės), kurią vietiniai mėgsta mirkyti avienos sultinyje. Mėgstantiems mėsą tiesiog būtina išbandyti porceddu – tai laužo liepsnoje kepti maži paršeliai, marinuoti įvairiose žolelėse.

Maistas Sardinijoje 

Transportas

Sardiniją nesunku pasiekti tiek vandens transportu, tiek ir lėktuvu.Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint apkeliauti visą salą, siūloma naudotis išties puikiai išplėtotu viešojo transporto tinklu. Sostinėje Kaljaryje yra daugiau nei 30 autobusų maršrutų bei 4 metro linijos, kurių pagalba galima be vargo pasiekti bet kurią norimą miesto vietą. Vienkartinis bilietėlis 90 minučių kelionei kainuoja 1,20 euro, o perkant bilietėlį pas vairuotoją, jis kainuos 1,50 euro. Viešojo transporto bilietėliais prekiauja visos įstaigos, pažymėtos “CTM” ženklu.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

  • Kapo Kačia iškyšulys. Vienas ikoniškiausių Sardinijos gamtos monumentų. Nuostabios uolos ir kvapą gniaužiantys Viduržemio jūros vaizdai vilioja keliautojus praleisti atostogas gamtos apsuptyje.
  • Porto Konte regioniniame parkas. Šis parkas apima didžiulę teritoriją, besidriekiančią pakrante apie 60 kilometrų. Nuostabaus grožio paplūdimiai ir stačios uolėtos kalvos – čia pamatyti galima viską.
  • Neptūno grotos. Netoliese Algero miesto esantys stalaktitų urvai yra viena labiausiai stulbinančių vietovių ne tik Sardinijoje, bet ir visoje Italijoje. Nuo tada kai šias grotas dar 18-ajame amžiuje atrado vietinis žvenys, ši vieta yra gausiai lankoma turistų.
  • Algeras. Tai vienas svarbiausių Sardinijos miestų, įsikūręs vakarinėje salos pakrantėje. Čia gausu lankytinų objektų, taip pat keliautojų laukia ir išties puikus naktinis gyvenimas.
  • Taros archeologinė gyvenvietė. Ši vietovė mena seniausius laikus – Taros miestas čia stūksojo jau nuo 8-ojo amžiaus prieš mūsų erą. Iki šių dienų išlikę griuvėsiai atrodo mažų mažiausiai didingai, o prie jų įsiamžinti nori kiekvienas.
  • Sakardžios *Šv. Trejybės bažnyčia. Baigta statyti dar 12-ajame amžiuje, ši bažnyčia lankytojus stebina iki šių laikų. Ypač įspūdingas jos fasadas, kuris sudarytas ir baltų ir juodų plytų, tačiau ir vidus ne ką mažiau žavi – iš vidaus bažnyčią puošia senovinės freskos.
  • Kala Gononės. Nedidelis miesteris rytinėje Sardinijos pakrantėje buvo įkurtas vietinių žvejų praėjusio amžiaus pradžioje. Čia apsilankyti tikrai turėtų tie, kurie nori pasimėgauti saule ir rojaus vertais paplūdimiais – baltas smėlis ir žydras vanduo čia nuolat traukia keliautojus.
  • Sera Orios kompleksas. Ši archeologinė vietovė leidžia susipažinti su gyvenimu žmonių, gyvenusių prieš daugiau nei 5000 metų. Tai miesto griuvėsiai, kuriuose iki šiol išlikusios dvi šventyklos ir daugybė namelių.
  • Nuoro. Šeštasis pagal dydį Sardinijos miestas yra įsikūręs kone Sardinijos viduryje. Šis miestas buvo apgyvendintas dar gerokai prieš mūsų erą, o iki šių laikų išlikę istoriniai paminklai yra vieni iš labiausiai lankytinų visoje saloje. Ištroškusiems kultūros čia galima apsilankyti įvairiuose muziejuose.
  • Sata aikštė. Pačioje Nuoro miesto širdyje esanti aikštė yra laikoma Sardinijos centru. Pasivaikščioti ja ir pajausti tikrą Italijos dvasią turėtų kiekvienas.

Nuotraukos iš Sardinijos

Kada geriausia keliauti į Sardiniją?

Sardinija – sala, kurioje saulė šviečia daugiau nei 200 dienų per metus. Sausio – kovo mėnesiai čia yra šalčiausi, o taip pat šiuo metu kur kas daugiau lyja. Balandžio – birželio mėnesiais termometro stulpelis pakyla virš 20 laipsnių šilumos, tad šiuo metu galima Sardinijos lankytinus objektus lankyti apsirengus trumpomis rankovėmis. Temperatūra išlieka pasakiška iki pat spalio, taigi Sardinija yra puiki kelionių kryptis ankstyvojo rudens kelionėms. Vis tik keliautojams nepatariama į Sardiniją vykti liepos ar rugpjūčio mėnesiais, kadangi vidutinė temperatūra tuo metu siekia net 30 laipsnių šilumos – esant tokiam karščiui gali būti išties sunku mėgautis viskuo, ką gali pasiūlyti Sardinija.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Sardinijoje – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, joks alkoholio kiekis nėra leidžiamas.

Visoje Italijoje, kaip ir jai priklausančioje Sardinijoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal getaroundsardinia.com,mysardinianlife.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!