(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Airiją

Airijos nuotraukos

Airija

Smaragdinė Airija keliautojus vilioja nuostabia laukine gamta, senoviniais miestais ir pilimis, tolumoje boluojančiais bažnyčių bokštais ir bene garsiausiomis smuklėmis. Kelionė į Airiją – įdomi patirtis, po kurios čia tikrai dar norėsis sugrįžti. (Visos kelionės į Airiją)

Apgyvendinimas

Norintys apsistoti prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje turėtų susitaikyti su mintimi, kad nakvynės kainos prasideda maždaug nuo 120  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina 80 – 100  eurų. Ekonomiškesnis pasirinkimas – svečių namai, kuriuose nakvynė kainuoja apie 17 eurų, plius keli papildomi eurai, jei nesinori kambario dalintis su kitais svečiais. Vykstantys su didesne kompanija gali rinktis trumpalaikę butų nuomą. 2 miegamųjų buto ar nediduko namelio nuoma parai prasideda maždaug nuo 80  eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Airijoje

Maistas

Tradicinėje Airijos virtuvėje dominuoja mėsos ir žuvies patiekalai, ypač mėgstama lašiša, upėtakis, moliuskai austrės ir kitos jūros gėrybės, tradicinė sodos duona, įvairiausių rūšių sūriai, grybai, įvairios sezoninės daržovės ir karalienės bulvės. Bulvės – viena svarbiausių daržovių šalyje, be jų sunkiai įsivaizduojami ne tik mėsos ar žuvies kepsniai, bet ir miltiniai valgiai, kuriuose bulvės užima garbingą pagrindinio ingrediento vietą. Tradicinis airiškas patiekalas – bulvių piurė su troškintais kopūstais. Airijoje taip pat būtina paragauti airiško avienos krūtinėlės troškinio, bulvių su rūgpieniu ir silke, kraujinės dešros su agrastais, juodos dešros su bulvėmis ir obuoliais, tradicinio deserto – sodos pyrago. Tradiciniai Airijos patiekalai gana sunkūs, todėl pietūs ar vakarienė retai praeina be gardaus portveino (alaus), kvepiančio saldymedžiu.

Maistas Airijoje

Transportas

Patogiausias būdas keliauti mieste – autobusai, kurie darbą pradeda anksti ryte ir baigia vėlai vakare, o Dubline kursuose ir naktiniai autobusai. Viešojo transporto bilietus galima įsigyti specialiose kasose, autobusų ar traukinių stotyse, informacijos centruose. Greiti ir patogūs traukiniai – puikus tarpmiestinis transportas, kuriuo labai patogu keliauti po šalį. Žinoma, visada galima rinktis ir kelionę išnuomotu arba nuosavu automobiliu, tačiau reikia atminti, kad važiavimas M50, M4, N6, M7, M8, N8, N25 keliais, East Link tiltu ir Dublin Portbei Limerick tuneliais yra mokamas. Kelių mokesčių geriau nevengti, nes už tokį pažeidimą gali tekti sumokėti solidžią baudą. Skubantys turėtų rinktis lėktuvus, nes tai pats greičiausias būdas nusigauti iš vienos Airijos pusės į kitą. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Dublinas. Daugeliui Airijos sostinė asocijuojasi su puikiais pab‘ais ir alumi, juk būtent čia veikia seniausia šalies smuklė ir yra įsikūrusi Guinness alaus darykla, tačiau Dublinas vilioja ir turtinga istorija bei istoriniu paveldu. Mieste gausu istorinių paminklų, nuostabaus grožio senovinių pastatų ir jaukių gatvelių, kuriose nuolatos šurmuliuoja žmonės, o iš kavinių ir barų sklinda juokas.
  • Mohero uolos. Vakarinėje Airijos pakrantėje stūksančios Mohero uolos lyg milžiniška siena saugo pakrantę nuo galingų Atlanto vandenyno bangų ir leidžia pasimėgauti nuostabiu kraštovaizdžiu.
  • Kašelio uola. Tai viena įspūdingiausių istorinių vietų Airijoje. Viduramžių laikų tvirtovė ir bažnyčia pastatyta ant žaliuojančios kalvos atrodo išties nepakartojamai. Didžioji dalis tvirtovės pastatų puikiai išsilaikė iki šiandien.
  • Dinglio pusiasalis. 48 km į Atlanto vandenyną nusidriekęs pusiasalis – tolimiausiai į vakarus nutolęs Airijos taškas. Šioje vietoje apstu ne tik vaizdingų pakrančių, bet ir archeologinių vietovių.
  • Kerio žiedas. Vienas žymiausių turistinių maršrutų Airijoje vingiuoja Kerio grafystėje. Apie 180 km nusidriekęs Kerio žiedas džiugina kvapą atimančiais kraštovaizdžiais, romantiškomis pilimis, autentiškais kaimeliais ir senovės keltų fortais.
  • Golvėjus. Airijos kultūros sostine tituluojamas Golvėjus alsuoja bohemiška dvasia, čia veikia universitetas, galybė smuklių, o vietiniai gyventojai teigia, kad gyvena pačiame airiškiausiame mieste visoje šalyje. Labiausiai šį miestą garsina tradicinis Austrių festivalis, organizuojamas kiekvieną rugsėjį.
  • Boino slėnis. Visai netoli Dublino driekiasi Boino archeologinis slėnis, garsus senoviniais laidojimo rūmais, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šioje vietovėje archeologai aptiko apie 40 neolito epochos laidojimo rūsių, kurie skaičiuoja daugiau nei 5 tūkstančius metų.
  • Arano salos. Jei norite geriau susipažinti su tradiciniu airių gyvenimo būdu, keliaukite į Arano salas, kurių gyventojai labai daug pastangų skiria airiškų tradicijų ir papročių išsaugojimui. Pasigrožėkite pasakiško grožio pakrantėmis, nepaliesta gamta ir didingomis uolomis.
  • Milžinų kelias. Tikras gamtos stebuklas, susiformavęs maždaug prieš 60 milijonų metų. Apie 2 m aukščio bazaltinės lavos kolonos atrodo tarsi takas, nusidriekęs tiesiai į jūrą. Milžinų kelią sudaro apie 40 tokių kolonų.
  • Korkas. Svarbus Airijos uostamiestis vilioja keliautojus senoviniais pastatais, grįstomis gatvėmis, romantiškais tiltais ir vandens keliais, kuriais plaukioja nedidukai laiveliai. Svečiuojantis Korko mieste vertėtų aplankyti Crawfordo meno galeriją, Šv. Finbaro katedrą, nepakartojamą Blerney pilį, Senąją Midletono viskio gamyklą, įsikūrusią visai netoli miesto.

Airijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Airiją?

Lietus ir dargana – įprasti Airijos palydovai, todėl skėtis yra būtinas. Vasarą čia oro temperatūra vidutiniškai pakyla iki +19  laipsnių šilumos, o žiemą nukrenta iki +7 laipsnių šilumos, todėl tikrai nebus šalta. Kita vertus, jei nesinori visą laiką su savimi tampytis skėčio, kelionę geriau planuoti šiltuoju metų laiku, kai lietaus tikimybė yra kiek mažesnė

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Airijoje – 0,5 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Ireland.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.01

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.