Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Liuksemburgą

Liuksemburgo nuotraukos

Liuksemburgas

Vakarų Europoje esanti nykštukinė valstybė Liuksemburgas yra vienintelė pasaulyje šalis, valdoma kunigaikščių. Negana to, tai yra viena turtingiausių valstybių pasaulyje, kurios gyventojai yra itin patenkinti gyvenimu šioje puikioje šalyje. Keliautojus iš viso pasaulio Liuksemburgas pasitinka nuostabia architektūra, senuosius amžius siekiančia kultūra bei išties gardžiu maistu, tad vykstant į kaimynines šalis, verta užsukti ir į Liuksemburgą. (Visos kelionės į Liuksemburgą)

Apgyvendinimas

Planuojant kelionę į Liuksemburgą derėtų atminti, jog tai viena šalių, kuriose pragyvenimo lygis itin aukštas. Dėl šios priežasties ir apgyvendinimo paslaugos yra gerokai brangės. Norint apsistoti Liuksemburgo mieste, už nakvynę dviems trijų žvaigždučių viešbutyje gali tekti pakloti nuo 100 eurų.  Siekiantiems patirti viską, ką Liuksemburgas siūlo geriausio, siūloma apsistoti 4-5 žvaigždučių viešbučiuose, kuriuose nakvynės kaina dviems atsieis daugiau nei 150 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Liuksemburge

Maistas

Liuksemburgo nacionalinę virtuvę smarkiai paveikė istorinės bei kultūrinės aplinkybės, todėl daugumą maisto ruošimo paslapčių jie yra perėmę iš aplinkinių valstybių. Tačiau atvykėlius iš svetur liuksemburgiečiai tikrai turi kuo nustebinti. Lankantis Liuksemburge siūloma paragauti bouneschlupp – žalių žirnių sriubos su įvairiomis daržovėmis, Judd mat Gaardenbounen– rūkytos kiaulienos sprandinės, Stäerzelen – patiekalo iš grikių miltų su rūkyta šonine ar Friture – nedidelių žuvyčių , valgomų pirštais.

Maistas Liuksemburge 

Transportas

Liuksemburgo kunigaikštystė turi puikiai išvystytą viešojo transporto tinklą. Daugumą miestų ir miestelių šioje valstybėje jungia traukinių linijos ir autobusų maršrutai. Tiek traukiniams, tiek ir autobusams galioja tos pačios kainos. Galima įsigyti trumpalaikį vienkartinį bilietėlį kelionei iki 2 valandų trukmės (kainuoja 2 eurus), vienos dienos bilietą, galiojantį iki sekančios dienos 4 valandos ryto (kainuoja 4 eurus). Viešojo transporto bilietėlius patogu įsigyti elektroniniu būdu, taigi prieš keliaujant į Liuksemburgą derėtų parsisiųsti mticket mobiliąją programėlę. Kaimynines šalis patogu pasiekti ne tik viešuoju transportu, bet ir lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

  • Liuksemburgo senamiestis. Nuostabi vieta su daugybe lankytinų objektų – taip Liuksemburgo lankytojai apibūdina šio miesto senamiestį. Stulbinanti architektūra, daugybė kavinių ir restoranų leis puikiai praleisti popietę.
  • Nacionalinis istorijos ir meno muziejus. Stulbinančio dydžio muziejuje galima susipažinti su Liuksemburgo istorija bei pasimėgauti puikiomis meno kūrinių kolekcijomis. Mėgstantiems muziejus šiame apsilankyti tiesiog būtina.
  • Europos Bendrijos Teisingumo Teismas. Viena iš svarbiausių Europos Sąjungos institucijų yra įsikūrusi būtent Liuksemburge. Neįtikėtinų formų dangoraižyje įsikūrę teismo rūmai išties verti apsilankymo ir apžiūrėjimo bent iš išorės.
  • Pétrusse kazematai. Apsilankymas šioje gynybinėje tvirtovėje, pastatytoje 17-ojo amžiaus viduryje, leis labiau susipažinti su Liuksemburgo istorija bei pasigrožėti nuostabiais atsiveriančiais vaizdais, kadangi ji pastatyta visai šalia miesto centro.
  • Notre Dame katedra. Pradėta statyti 17-ojo amžiaus pradžioje, ši katedra iki šiol yra vienas gausiausiai lankomų turistinių objektų visame Liuksemburge.
  • Palais Grand Ducal rūmai. Šie rūmai yra oficiali Liuksemburgo kunigaikščio darbo vieta. Būtent iš šių rūmų šalies galva atlieka pagrindines savo funkcijas. Palais Grand Ducal taip pat itin turtingi savo istorija, taigi juos pamatyti išties svarbu.
  • Liuksemburgo miesto istorijos muziejus. Tai vienas pagrindinių muziejų Liuksemburge, kuriame nuolat veikia įvairiausios parodos, demonstruojančios liuksemburgiečių gyvenimą dar nuo viduramžių.
  • Pont Adolfo tiltas. Šis Liuksemburgo tiltas yra bene vienas ikoniškiausių objektų visoje šalyje – jis dažnai naudojamas kaip Liuksemburgo laisvės simbolis. Daugiau nei šimtą metų skaičiuojantis tiltas neabejotinai turi atsidurti kiekvieno keliautojo lankytinų objektų sąrašo pirmoje vietoje.
  • Šv. Michaelo bažnyčia. Viena seniausių bažnyčių Liuksemburge tikrai turės kuo nustebinti - nuostabios freskos ir mozaikos leis patirti maksimalią galimą ramybę. Negana to, bažnyčios nuotraukos taip pat bus puikios!
  • Trys Bokštai. Šie bokštai yra gynybinės miesto tvirtovės dalis. Jie yra šalia Petrusse kazematų, o ypač žavingai jie atrodo naktį. Taigi, juos aplankyti galima vakarinio pasivaikščiojimo metu.

Nuotraukos iš Liuksemburgo

Kada geriausia keliauti į Liuksemburgą?

Liuksemburgą verta aplankyti bet kuriuo metų laiku, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriuose regionuose paslaugų kiekis priklauso nuo tuo metu esančio sezono. Gegužė, birželis ir rugsėjis įprastai yra tikrai tinkami mėnesiai, kadangi tuo metu oras yra pakankamai šiltas, o kritulių – nedaug. Liepa ir rugpjūtis Liuksemburge būna šiltesni, tačiau tuo metu iškrenta kiek daugiau kritulių. Taip pat, vasaros mėnesiais Liuksemburgą lanko didžiausi srautai turistų, todėl gali būti sudėtinga rasti nakvynės vietą.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Liuksemburge – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems mažesnį nei 2 metų vairavimo stažą, leidžiamas alkoholio kiekis yra 0,2 promilės.

Liuksemburgo nacionalinė valiuta kaip ir likusiose Europos Sąjungos šalyse – euras (EUR).

Straipsnis parengtas pagal luxembourg.public.lu,  tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.10

 

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!