Kelionės į Tailandą

Tailandas

Turbūt nesuklysime pasakydami, kad nesvajojančių nuvykti į Tailandą pastaruoju metu vis sunkiau rasti. Tai ypatinga budizmo religiją išpažįstanti šalis, o joje vyraujanti mistika, paslaptys ir senovės aidai nenumaldomai ragina atvykti kiekvieną, kuris ištroškęs išskirtinių nuotykių, tačiau kartu ir vakarietiško ritmo bei kaitrios atogrąžų saulės, ar dvasinės ramybės. Tai ypatinga oazė, spindinti auksu, apsupta įvairiausių dekoratyvinių drambliukų ir smilkalų aromato, ir tarsi paliekanti pėdsaką kiekvieno apsilankiusiojo atmintyje tam, kad jis čia grįžtų dar ne kartą. Egzotiškąsias keliones į Tailandą organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Tailande

Tailandas priklauso atogrąžų klimato zonai. Vidutinė metinė temperatūra – apie 28oC. Čia vyrauja trys metų laikai. Vėsiausi mėnesiai yra nuo lapkričio iki vasario, o karščiausi – nuo kovo iki gegužės. Didžiausias kritulių kiekis šioje šalyje būna birželio-spalio mėnesiais. Tailande vyrauja pietryčių musonai, bei gausūs lietūs, kurie būdingi atogrąžų klimato juostai. Tačiau mėgautis saule šioje šalyje galima nuolat, nes vėsiausiais mėnesiais vidutinė temperatūra siekia apie 25oC.

Tailando nuotraukos

Maistas Tailande

Tailandiečių maistas patiks prieskonių mylėtojams, nes vienas patiekalas gali būti rūgštus, saldus, sūrus ir aštrus vienu metu. Tajų virtuvėje gausu sriubų, salotų, žuvies ir kai kurių mėsos patiekalų. Tai nors ir panašu į indų virtuvę, tačiau vis dėlto labai savita dėl naudojamų natūralių prieskoninių daržovių ir kartu patiekiamo skystų pagardų rinkinio. Lankantis Tailande tiesiog būtina paragauti jūros maisto skrudinto ant žarijų, kuris idealiai dera prie vietinės gamybos vyno.

Maistas Tailande

Elektra Tailande

Standartinė elektros įtampa Tailande – 220V. Nors Tailande vyrauja Europos standarto rozetės, tačiau kai kur jos gali būti skirtingų tipų, todėl tikslinga iš anksto pasirūpinti ir keitikliais arba įsigyti juos vietinėse Tailando parduotuvėse. Rekomenduojama turėti 110 voltų transformatorių arba taip pat jį įsigyti vietoje, nors kai kuriuose didžiuosiuose viešbučiuose juos galima pasiskolinti.

Elektra Tailande

Apgyvendinimas Tailande

Atvykę į Tailandą turėsite platų pasirinkimą: nuo labai prabangių viešbučių iki kuklių bei ekonomiškų svečių namų. Priklausomai nuo to, ar pageidaujate gyventi mieste (pvz.: Bankoke ar kt.), ar saloje, galėsite rinktis tiek pagal siūlomus patogumus (salose įsikūrusiuose viešbučiuose bei svečių namuose rasite net ir išskirtinių naktinių pramogų pasiūlymų arba užtikrintą individualumą ir ramybę), tiek ir pagal kainą. Kainos, gyvenant prabangesniuose viešbučiuose, yra labai didelės, todėl dauguma renkasi tiesiog vietinių gyventojų nuomojamus namelius.

Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Viešbučiai Tailande

Transportas Tailande

Tailandas pasiekiamas lėktuvu, o po pačią šalį galima keliauti įvairiausiomis transporto priemonėmis: lėktuvu, geležinkeliu ar autobusu. Puikiai kondicionuojami Tailando autobusai ir traukiniai yra ypač pamėgti keliautojų dėl palankios kainos ir patogių sustojimo vietų. Viešnagės šioje šalyje metu tiesiog būtina išbandyti Tuk tuk (triračių taksi), motociklų, upės ir oro taksi paslaugas. Na, o mėgstantiems patogumą ir nenorintiems išleisti daug pinigų keliavimui po šalį, tikslingiausia rinktis Skytrain (oro traukinį) bei metro.

Skrydžių į Tailandą pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Tailandą rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, difterijos, stabligės ir vidurių šiltinės. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Reikalingi dokumentai vykstant į Tailandą

Vykstant į Tailandą būtina turėti vizą (tranzitinė viza – 30 dienų, turistinė viza – 60 dienų, neimigracinė viza – 90 dienų) ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Kai kurių šalių keliautojai į Tailandą turi teisę vykti be vizos, tačiau negali jame išbūti ilgiau nei 30 dienų. Be to, keliaujantis asmuo privalo išlaidoms turėti mažiausiai 10000 batų (260 eur.) asmeniui arba 20000 (520 eur.) batų šeimai.

Nuotraukos iš Tailando

Lauktuvės iš Tailando

Iš Tailando būtina parvežti budizmui būdingų autentiškų suvenyrų, dramblio statulėlių, medžio drožinių. Taip pat artimuosius galima nustebinti išskirtiniais šilko gaminiais, brangakmeniais ir jais puoštais papuošalais, metalo ir odos dirbiniais.

Iš Tailando draudžiama išvežti Budos atvaizdus, Bodhisatvos atvaizdus ar jų fragmentus, išvežant antikvarinius ar kitus meno dirbinius (tiek originalus, tiek ir reprodukcijas), būtinas Dailiųjų menų departamento leidimas, todėl atkreipkite dėmesį į tai, kokias lauktuves vežate namo.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Tailande

  • Bankokas. Turbūt, nežinančio šio ypatingo miesto nerasime. Tai „Angelų miestas“, kuriame šiuolaikinės vakarietiškos technologijos ir kultūra yra „persipynę“ su rytietiška ir jos mistika. Šis derinys yra tarsi ypatingai gaivinantis, bet tuo pačiu ir stipriai svaiginantis „kokteilis“ – jo norisi dar ir dar, nuo jo iš tiesų sukasi galva.
  • Auksinis Buda. Tai labiausiai Tailande dievinama statula, kuri saugoma Wat Phra Kaew šventykloje, tačiau labai nedidelė – tik apie 2 pėdų aukščio, vientiso nefrito bloko.
  • Kanchanaburi. Miestas, kuris garsėja kokoso riešutų ferma ir išsiskiria autentiškumu. Jį pamils keliautojai, kuriems patinka senovės palikimas ir apie jį bylojančios lankytinos vietos.
  • Kvai upė. Tai upė, kuri vingiuoja pačioje džiunglių širdyje, todėl jos čiurlenimas kartu su supančia egzotiška gamta ir akimirksniu kerinčia ramybe, privalo būti kiekvienoje Tailando lankytojo sąraše.
  • Damnoen saduak. Nors ir skamba sudėtingai, tačiau ši vieta iš tiesų ypatinga – tai „plaukiojantis turgus“, kuris ligi šiol išlaikęs senovės prekybos valtyse tradicijas, todėl nepakitęs ir nepaliekantis abejingų.
  • Sai Yok nacionalinis parkas. Išskirtinė vieta gamtos mylėtojams – įstabaus grožio parkai, kriokliai ir urvai, sukuriantys mistikos dvelksmą ir užburiantys ramybe.
  • Koh Chang sala. Tai tikras rojaus kampelis, įsikūręs vienoje iš Ko Chang nacionaliniame parke esančių salų. Šioje saloje rasite išskirtinai balto smėlio paplūdimius ir juos skalaujantį skaidrų vandenyną. Ramybė ir poilsis, štai kas garantuojama Koh Chang saloje.
  • Chiang Rai. Tai provincija, kuri ypatinga tuo, jog įsikūrusi 785 km nuo Bankoko, 580 m aukštyje virš jūros lygio. Miestas įsikūręs pačioje „Auksinio Trikampio“ širdyje, kurioje Mekongo ir Ruako upių susiliejimas sukuria natūralią susikirtimo ribą tarp Mianmaro (Birmos), Laoso ir Tailando.
  • Chiang Mai. Tai pietų Tailando širdis – didžiausias ir svarbiausias miestas, kuriame rasite daugiau nei 300 budistų šventyklų, klasikinio tajų architektūros stiliaus pastatų ir kitų turistų pamėgtų objektų.
  • Chiang Mai baltoji šventykla. Tai viena populiariausių ir keliautojų mylimiausių vietų Tailande. Ši šventykla yra visiškai balta, o joje inkrustuota gausybė stiklo gabalėlių. Jau vien „Kančių jūros“ perėjimas patenkant į šią šventyklą yra nuostabaus grožio bei sukeliantis aibę apmąstymų.

Tailando vaizdai

Įdomybės

Tailande Jūs nuvyksite į ateitį. Netikite? Tik išlipę iš lėktuvo sužinosite, kad šioje šalyje dėl skirtingos laiko skaičiavimo sistemos jau eina 2556-ieji metai. Be to, tai vienintelė pietryčių Azijos šalis, kuri taip ir nebuvo Europos tautų kolonija.

Net trys ketvirtadaliai šios šalies gyventojų yra tajai, beveik aštuntadalis – kinai, o likę – kitų tautybių atstovai.

Vaizdai iš Tailando

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Tailande yra laikomasi pakankamai daug socialinių ir religinių tradicijų, todėl tikslinga jomis pasidomėti, kad jas pažeidus nebūtų įžeisti vietiniai gyventojai ar sulaukta nuobaudų už netinkamą elgesį. Tailando laiko juosta - GMT + 7, t.y. skirtumas su Lietuva yra +5 valandos (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Tailande tuo metu yra 13val.). Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad plaukiojant atviruose vandenyse, būtinos kuo didesnės atsargumo priemonės dėl nuodingų medūzų ir dažnų povandeninių srovių. Taip pat reikėtų laikytis atokiau nuo globaliai plintančio Zikos viruso židinių.

Tai yra pakankamai saugi šalis keliautojų atžvilgiu, tačiau, kaip ir visose kitose vietose, būtina laikytis esminių saugumo priemonių, kurios padeda išvengti smulkių vagysčių.

Ypatingu atveju skambinti 1669 – trumpuoju pagalbos numeriu, į kurį skambučiai yra nemokami.

Tailando valiuta – batas (THB). 1 EUR = 39,000 THB.

Informacija paskelbta: 2018.03.12

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!