(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Siciliją

Sicilijos nuotraukos

Sicilija

Karšta vasaros saulė, gardus itališkas maistas, nuostabūs paplūdimiai – visa tai rasite Sicilijoje. Siciliečiai yra be galo svetingi žmonės, o iš kadrai iš filmų apie Sicilijos mafiją jau seniai užmarštyje. Sicilija gali pasigirti išties spalvinga istorija, mat jai teko pabūti dalimi net keletos skirtingų imperijų. Visa tai puikiai atsispindi salos architektūroje – čia lankytinų objektų yra tūkstančiai. (Visos kelionės į Siciliją)

Apgyvendinimas

Planuojant kelionę į Siciliją svarbu nuspręsti, kuriuos miestus norima aplankyti ir tik tada užsakinėti viešbučius. Vienos keliones metu aplankyti visą salą yra kone neįmanoma, todėl geriausia planuoti kelionę į rytinę ar vakarinę salos dalį. Priklausomai nuo to, nakvynę galima rinktis Palerme arba Katanijoje. Nakvynė Palermo 3 žvaigdžučių viešbutyje dviems kainuos 50-80 eurų, 4 žvaigždučių viešbutyje – nuo 120 iki 150 eurų. Katanijoje apgyvendinimo paslaugų kainos išties panašios į Palermo. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Sicilijoje

Maistas

Sicilijoje gausu šviežių produktų – vaisių, daržovių, jūros gėrybių, kurių galima nusipirkti vietiniuose turgeliuose. Tačiau lankantis Sicilijoje būtina pasimėgauti ir ne tik itin sveikais patiekalais. Vietiniai rekomenduoja paragauti arancini – tai kepti ryžių kamuoliukai su įvairiausiais įdarais. Kitas sicilietiškas delikatesas – pani ca meusa. Tai duonelė su veršienos plaučiais ir blužnimi. Nors tai išties neskamba skaniai, tačiau vietiniai teigia, jog tai – delikatesas. Ieškantiems tikrų delikatesų, būtina paragauti cannoli – traškios tešlos desertas su migdolų skonio kremu, gaminamu iš rikotos ir marcipanų masės.

Maistas Sicilijoje

Transportas

Siciliją pasiekti galima skrendant į Trapanio, Palermo arba Katanijos oro uostus. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint pamatyti daugiau pačioje Sicilijoje, galima naudotis viešojo transporto paslaugomis – važinėti autobusais bei traukiniais. Net ir vasaros sezono metu viešojo transporto išvykimo laikai yra pakankamai reti, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad autobusai įprastai nustoja kursuoti ganėtinai anksti, todėl kelionę susiplanuoti derėtų iš anksto.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

  • Palermas. Sicilijos sostinė, esanti salos šiaurės vakaruose, yra vienas iš labiausiai turistų lankomų miestų. Čia gausybė pramogų, lankytinų objektų bei išties šaunių paplūdimių.
  • Čefalu miestelis. Čefalu yra senovinis miestas, įsikūręs netoliese Palermo. Lankantis Čefalu būtina aplankyti katedrą, garsiąsias romėnų pirtis bei pasimėgauti puikiai sutvarkytais paplūdimiais.
  • Etnos ugnikalnis. Tai didžiausias iki šių dienų veikiantis ugnikalnis visoje Europoje. Beveik 3300 metrų aukščio ugnikalnis leidžia pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu, o vienas dažniausių suvenyrų – būtent Etnos lavos akmenėliai.
  • Taorminos miestas. Italijai kadaise buvus graikų kolonijos dalimi, Taormina buvo vienas iš pagrindinių vietovių. Čia iki šių dienų išlikę graikų teatro griūvėsiai yra bene lankomiausių objektų Taorminoje.
  • Sirakūzai. Nuostabaus grožio miestas, įsikūręs rytinėje Sicilijos pakrantėje, dar senovės Graikijos laikais buvo laikomas vienu didingiausių miestų. Iki šių dienų išlikę neįtikėtino grožio senamiesčio pastatai yra įtraukti į Unesco saugomų objektų sąrašą.
  • Katanija. Rytinėje Sicilijos pakrantėje, netoliese Sirakūzų esantis Katanijos miestas, kuriame veiklos atras kiekvienas. Čia daugybė bažnyčių, muziejų ir kitų lankytinų objektų. Taip pat, Katanijos gatvėse dieną ir naktį verda gyvenimas, taigi pasivaikštinėti miesto gatvėmis verta ir naktį.
  • Villa Romana del Casale. Šiuose rūmuose eksponuojamos romėniškos mozaikos iš viso pasaulio – kai kurios jų yra išlikusios dar nuo 4 amžiaus iki mūsų eros. Nepakartojami eksponatai ir išskirtinė architektūra privers pasijausti lyg senaisiais laikais.
  • Trapanio miestas. Trapanis yra Sicilijos miestas, įsikūręs vakarinėje salos dalyje. Čia gyvena apie 70 tūkstančių gyventojų, o vasaros metu gatvės būna pilnutėlės. Šiame mieste gausu įvairiausių lankytinų objektų, todėl jame apsilankyti tikrai rekomenduojama.
  • Eričė miestelis. Įsikūręs 750 metrų virš jūros lygio, Eričė miestelis leidžia pasigrožėti ne tik senovine architektūra, bet ir kvapą gniaužiančiais panoraminiais vaizdais – iš čia visa Sicilijos sala kaip ant delno.
  • Castello Pepoli pilis. Eričė miestelyje esanti pilis išsiskiria savo geografija – pilis stūkso ant aukštos kalvos. Ji ne tik gražiai atrodo nuotraukose, tačiau ir iš vidaus.

 

Nuotraukos iš Sicilijos

Kada geriausia keliauti į Siciliją?

Siciliją išties verta aplankyti pavasarį bei rudenį, tačiau kelionės nederėtų planuoti liepos ar rugpjūčio mėnesiais. Tuo metu vidutinė temperatūra dienos metu siekia kone 30 laipsnių karščio, taigi tokiu oru gali būti išties sudėtinga mėgautis atostogomis. Bene geriausias laikas lankytis Sicilijoje yra rugsėjį – tada oro temperatūra būna kiek vėsesnė, tačiau vandens temperatūra puikiai leidžia mėgautis maudynėmis.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Sicilijoje – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, joks alkoholio kiekis nėra leidžiamas.

Visoje Italijoje, kaip ir jai priklausančioje Sicilijoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal bestofsicily.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Prasidėjo Kalėdinių ir Naujametinių kelionių išankstinis pardavimas, nuolaidos iki 15% ! Plačiau!