(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Jasnos kurortas

Jasnos slidinėjimo kurortas

Slidinėjimas Jasnoje, Slovakijoje

Jasna – Slovakijos perlas, įsikūręs nuostabioje Žemųjų Tatrų apsuptyje. Nors čia galima lankytis ištisus metus ir mėgautis neapsakomo grožio šalies gamta, tačiau turistai šį kurortą užplūsta žiemą, kai pasirodo pirmasis sniegas.  Ir ne veltui, juk  Jasna – tikras rojus žiemos sporto mėgėjams: kurorte veikia puikios trasos, kiekvienais metais organizuojamos nacionalinės slidinėjimo varžybos ir Europos Taurės slidinėjimo čempionato vienas iš etapų.

Apgyvendinimas

Jasna keliautojams ir žiemos entuziastams siūlo įsikurti jaukiuose 2 – 5 žvaigždučių viešbučiuose. Nakvynės kaina priklauso nuo viešbučio klasės ir atstumo iki pačio kurorto. Taigi, 4 – 5 žvaigždučių  viešbutyje, įsikūrusiame vos už kelių šimtų metrų nuo didingojo Chopok kalno, už nakvynę gali tekti sumokėti apie 90 – 120 eurų, šiek tiek žemesnės klasės jaukiuose viešbučiuose nakvynės kainos prasideda nuo  45 eurų, o viešbučiuose, kurie nuo kurorto nutolę keliolika kilometrų, nakčiai galima apsistoti ir už 25 eurus. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Jasnos kurorte 

Geriausius skrydžius į kurortą rasite čia.

Slidinėjimo trasos

Šiauriniuose Chopok kalno, kurio aukštis yra šiek tiek daugiau nei 2 km, šlaituose įsikūręs Jasna kurortas laikomas vienu geriausių slidinėjimo kurortų ne tik Slovakijoje, bet ir visoje Rytų Europoje.  950-2024 m aukštyje driekiasi apie 57 km įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų: maždaug 13 km sudaro lengvos trasos, 18 km – vidutinio sunkumo, apie 15 km – sudėtingos trasos, vingiuojančiospietiniuose ir šiauriniuose Chopok kalno šlaituose. Ir pradedantieji, ir patyrę slidininkai neturės laiko, kada nuobodžiauti, o tikri nutrūktgalviai ir adrenalino mėgėjai gali išmėginti, slidininkų kalba tariant, „juodąsias trasas“, kurių bendras ilgis sudaro 6 km.  Tiesa, šios trasos ypač pavojingos ir reikalauja didžiulės patirties, todėl visada vertėtų įvertinti savo jėgas ir pasiruošimą, prieš bandant pavergti šią sniego ir šalčio atkarpą. Saugumo sumetimais snieglentininkams yra įkurti atskirti trasų ruožai, kuriuose galima išmėginti naujus triukus. Nuo 18 iki 21 val. atidaromos dvi trasos vakariniam slidinėjimui, iš jų atsiveria nuostabus saulėlydis.

Kurorte taip pat yra atskirti ruožai rogutėms ir slidžių krosui, veikia sniego parkai ir čiuožyklos. Jasna kurorte įrengti 24 įvairaus tipo keltuvai, kurie darbą pradeda 8:30 ir baigia 16 val.

Jasnos slidinėjimo trasos

Jasnos kurorto žemėlapį rasite čia.

Diena sniego linksmybių suaugusiam kainuoja apie 39 eurus, paaugliui – apie 32 eurus, o vaikui – apie  27 eurus.

Kada geriausia slidinėti Jasnoje?

Žiemos sporto entuziastų nuostabusis Jasna kurortas laukia nuo lapkričio 26 dienos iki balandžio 24 dienos. Tiesa, reiktų atminti, kad žiemos kalnuose būna permainingos, sausos ir šaltos, termometro stulpelis nukrenta gerokai žemiau nulio, todėl vertėtų iš anksto pasidomėti orų prognozėmis ir pasirūpinti tinkama apranga. 

TOP 5 lankytini objektai

  • Demänová laisvės urvas. Visai šalia Jasnos po žeme driekiasi urvų labirintų virtinė, garsėjanti unikalaus grožio stalaktitais ir stalagmitais. Tai viena ilgiausių urvų sistemų Slovakijoje, kiekvienais metais sulaukianti gausybės keliautojų, kuriems čia yra įrengti beveik 2 km pasivaikščiojimo takai.
  • Ledo urvas. Magiška vieta, nukelianti į tuos laikus, kai Žemėje karaliavo mamutai. Ledu padengtos sienos, masyvūs varvekliai, kuriuose atsispindinti šviesa, sukuria nepakartojamą gamtos mozaiką, tikrą palaimą akims. Lankytojams įkurto pasivaikščiojimo tako ilgis siekia apie 90 metrų.
  • Bear kasyklos. Vienintelė turistams prieina kasykla – puikus senosios kalnakasybos pavyzdys. Autentiška atmosfera, žibalinėmis lempomis apšviesti urvai ir senoviniai įrankiai primena pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Be to, kasykloje yra ne viena interaktyvi pramoga, todėl čia veiklos ras ir dideli, ir maži.
  • Žemųjų Tatrų nacionalinis parkas. Didžiausias nacionalinis parkas Slovakijoje žiemą pasidabina sidabrinėmis sniego karūnomis, už kurių boluojančios didingų kalnų viršūnės sukuria nenusakomo grožio paveikslą. Tikra ledo ir sniego karalija gamtos mėgėjams, nebijantiems šaltuko.
  • Svaty Kriz bažnyčia. Keletą kilometrų nuo Jasnos nutolusį Svaty Kriz miestelį garsina išskirtinės architektūros medinė bažnyčia. Čia viskas – altorius, lubų skliautai, interjeras ir eksterjeras padarytas iš tamsaus medžio. Nuostabi vieta atgauti dvasinę ramybę ir pasigrožėti unikalia architektūra.

 

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Russiatourism.ru informaciją.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.