Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Kosovą

 

Kosovas

Kosovas tikrai nėra ta šalis, kurioje daugelis įsivaizduoja savo atostogas. Liūdnai pagarsėję konfliktai su kaimyninėmis šalimis ir pakankamai žemas ekonomikos lygis visai nevilioja atostogautojų, tačiau nereiktų apsigauti. Kosovas sparčiai kyla iš pelenų ir gali maloniai nustebinti čia atvykstančius. (Visos kelionės į Kosovą)

Apgyvendinimas

Kosovas – piniginei draugiška šalis. Nakvynė 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje kainuoja apie 60 – 100 eurų, žemesnės klasės viešbutyje apsistoti nakčiai galima už 40 eurų, o svečių namuose – vos už 10 eurų. Atvykstantiems su didesne kompanija, Kosovo gyventojai siūlo išsinuomoti apartamentus. 2 – 3 miegamųjų buto nuomos kaina parai prasideda nuo 40 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinėje Kosovo virtuvėje labai svarbią vietą užima ant grilio kepti žuvies ir mėsos kepsniai, patiekiami su šviežių daržovių salotomis, pagardintomis šlakeliu alyvuogių aliejaus ir aitriu paprikų padažu. Tiesa, Kosovo gyventojai mėgsta sočiai pavalgyti, todėl porcijos stebina savo dydžiu.  Kosovo virtuvės tikrai negalima pavadinti nuobodžia, nes joje naudojama daug prieskonių, įvairių pagardų, kurie išryškina patiekalo skonines savybes. Tradicinis Kosovo patiekalas – ant grilio kepamas jautienos ir kiaulienos kepsnys, įdarytas rūkytu sūriu, lašinukais bei paprika ir patiekiamassu gaiviomis pomidorų ir svogūnų salotomis.  Nemėgstantys mėsos, gali rinktis žuvies ar jūros gėrybių patiekalus, čia ypač vertinami ančiuviai, murenos, ešeriai. Tradicinis šalies desertas – pita su kedro riešutais, braškėmis, obuoliais ir kitais vaisiais.

Transportas

Keliauti po Kosovą galima traukiniais ir autobusais, kurių bilietai parduodami stotyje, spaudos kioskuose ir informacijos centruose, tačiau, žinant šalies istoriją, nereiktų tikėtis itin modernaus ir patogaus viešojo transporto.  Dalis traukinių ir autobusų  skaičiuoja ilgus darbo metus, todėl įveikti didesnius atstumus sudėtinga. O štai keliai gana geros būklės, todėl visada galima išsinuomoti automobilį. Greičiausias ir patogiausias būdas pasiekti Kosovą – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Priština. Tūkstantmetę istoriją turintis miestas, o tuo pačiu irKosovo sostinė, žavi nuostabia senovine architektūra, palikta dar Osmanų imperijos, labai svetingais gyventojais ir savita atmosfera.
  • Fatih mečetė. 1460 m. sultono Mehmeto II funduota mečetė pakeri gausiai puoštu fasadu ir gracingomis formomis. Nuostabus kūrinys!
  • Gračanicos vienuolynas. 1321 m. pastatytas serbų ortodoksų vienuolynas stebina išraiškingomis ir gracingomis formomis, nuo kurių tiesiog sunku atitraukti žvilgsnį.
  • Antrame pagal dydį Kosovo mieste galima pasigrožėti nepakartojamomis serbiškomis cerkvėmis ir turkiškomis mečetėmis, pasivaikščiotisenovinėmis gatvelėmis ir smagiai praleisti laiką kavinėse ar restoranuose, kurių čia tikrai netrūkta.
  • Sinan Pašos. Tai viena didžiausių ir gražiausių mečečių Kosove, pastatyta dar Osmanų imperijos laikais. Išskirtinė architektūra ir puošnus dekoras užgniaužia kvapą bei ilgam įstringa atmintyje.
  • Batlavos ežeras. Tikras rojus gamtos ir vandens pramogų mėgėjams. Prie didžiulio ežero įrengti puikūs paplūdimiai tinka pasilepinti saulės voniomis, galima paplaukioti laiveliais, nuo kurių denio atsiveria nuostabūs gamtos peizažai. Šią vietą labai mėgsta burlenčių ir jėgos aitvarų entuziastai.
  • Nacionalinis Kososvo muziejus. Sostinėje rekomenduojama aplankyti Kosovo muziejų, kuriame galima rasti gausią archeologinių ir etnologinių istorinių daiktų kolekciją.
  • Dečani cerkvė ir vienuolynas. Didžiausia viduramžių šventykla Balkanuose – puikus pavyzdys, kaip galima darniai sujungti Europos ir Bizantijos ortodoksų bažnyčių architektūrą. Objektas saugomas UNESCO.
  • Džarši mečetė. Seniausias Kosovo sostinės pastatas buvo pastatytas Kosovo mūšio, kuris įvyko 1389 m., garbei.
  • Pečės Patriarchatas. Tai serbų patriarchų mauzoliejus – viena labiausiai Kosove saugomų vietų, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Kada geriausia keliauti į Kosovą?

Kosovas – tikras rojus saulės ir karščio mėgėjams, vasarą čia oro temperatūra pakyla iki +30 laipsnių karščio, o danguje kaitriai spigina saulė.  Kiek vėsiau – pavasarį ir ankstyvą rudenį, šie metų laikai – puikus metas geriau susipažinti su šalies miestais. Žiemą, kai termometro stulpelis nukrenta iki -10 laipsnių šalčio, Kosove jėgas gali išmėginti žiemos sporto aistruoliai.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Kosove – 0,2 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Lonelyplanet.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.05

 

Kelionės

2022.09.10 - 09.21 liko 18 vietų. Reikalinga pavienė moteris
2022.09.24 - 10.05 vietų yra
2022.10.08 - 10.19 vietų yra
2022.10.22 - 11.02 vietų yra
Daugiau datų Kaina nuo: 719 € 683.05 €
2022.09.10 - 09.21 liko 18 vietų. Reikalinga pavienė moteris
719 € 683.05 €
2022.09.24 - 10.05 vietų yra
719 € 683.05 €
2022.10.08 - 10.19 vietų yra
719 € 683.05 €
2022.10.22 - 11.02 vietų yra
719 € 683.05 €
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!