(0-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Naudinga informacija apie Sofiją

Bulgarijos sostinė Sofija yra vienas didžiausių Balkanų pusiasalio miestų. Ir vienas iš seniausių, skaičiuojantis daugiau nei 7000 metų istoriją. Kai kurie istorikai mano, kad po Atėnų, Sofija yra antra pagal senumą Europos sostinė. Senovės gyvenvietės čia egzistavo jau III tūkstantmečio prieš Kristų viduryje. Mieste išlikę daug kultūros paminklų, liudijančių, kad kažkada šioje žemėje gyveno romėnai, bulgarai ir osmanai.

Pastaraisiais metais Sofija tiesiogine prasme pasikeitė ir iš snaudžiančio miestelio tapo stilingu ir energingu didmiesčiu. Šalia senųjų pastatų iškilo dideli prekybos ir pramogų centrai, prabangūs viešbučiai, klubai. Tad atvykusiems turistams čia tikrai yra kur paganyti akis ir ką nuveikti. Apie tai jums ir ketinu papasakoti, nes esu kelionių agentūros GRŪDA gidas Bulgarijoje. 

Ką aplankyti Sofijoje 

Vitošos bulvaras yra pagrindinė Sofijos gatvė. Iki 2012-ųjų bulvaru važinėjo tramvajai, bet bėgiai buvo išardyti, gatvė paskirta pėstiesiems. Jei norite gerti kavą atviroje verandoje ir stebėti vietinį gyvenimą, Vitošos bulvaras yra geriausia vieta. Geru oru iš čia atsiveria nuostabūs Vitošo kalnų grandinės vaizdai. Per šventes Vitošos bulvare vyksta procesijos ir festivaliai, o darbo dienomis groja gatvės muzikantai.

Senovės tvirtovės Serdika liekanos pristatomos požeminėje perėjoje tarp Prezidentūros ir Ministrų Tarybos. Serdikos arba Serdnopolio miestą 2000 metų prieš Kristų įkūrė trakiečių gentis Serdi, apsigyvenusi regione aplink karštus mineralinius šaltinius. 1-ajame mūsų eros amžiuje miestelį užkariavo romėnai, įvertinę svarbią ir strateginę vietą bei mineralinius šaltinius. Imperatoriaus Marko Ulpijaus Trajano (98 – 117 m.) valdymo metais miestelis buvo pavadintas Ulpia Serdika ir buvo paverstas administracinės srities centru.

Nikolajaus Stebukladario stačiatikių bažnyčia pastatyta XX a. pradžioje sunaikintos mečetės vietoje. Auksuotus kupolus parapijai padovanojo paskutinis Rusijos imperatorius Nikolajus II.

Aleksandro Nevskio katedra yra garsiausias Bulgarijos sostinės paminklas. Neobizantiško stiliaus pastatas pastatytas XX a. pradžioje šalies išsivadavimo iš Osmanų imperijos jungo garbei. Šventykla išsiskiria iš kitų pastatų ir žavi savo didybe: jos plotas – 3000 kv. m, o pagrindinės varpinė siekia beveik 18 aukštų. Viduje yra dalis šventojo Aleksandro Nevskio relikvijų.

Banya Bashi mečetės teritorijoje yra nedidelė, neseniai atrasta senovinės pirties dalis, kuri kadaise buvo šalia mečetės, ir fontanas su karštu geriamuoju vandeniu. Į mečetę galima įeiti, kai nevyksta pamaldos.

Borisova gradina parkas – garsiausias ir didžiausias parkas Sofijoje, pavadintas Bulgarijos caro vardu. Teritorijoje yra ežeras, nacionalinis stadionas, teniso kortas ir Sofijos universiteto observatorija.

Sofijos zoologijos sode išvysite beveik pustrečio tūkstančio gyvūnų: dramblių, raganosių, tigrų, elnių, atskiri voljerai paukščiams, terariumas ir akvariumas. Tačiau labiausiai mėgstami lokiai, kurie mielai pozuoja nuotraukoms, valgo obuolius, apelsinus ir kitus lankytojų atsineštus skanėstus. Teritorijoje yra nedideli atrakcionai, žaidimų aikštelė, keli kioskai su vandeniu ir užkandžiais.

Jei į Sofiją atvyksite su vaikais, būtinai užsukite į Muzeiko mokslo ir pramogų centrą. Jame interaktyviai pasakojama apie mus supantį pasaulį: kaip ir iš ko statomi namai, iš kur kyla kalnai ir kas įdomaus kosmose. Pagrindinis „Muzeiko“ privalumas – vaikai tampa proceso dalyviais. Pavyzdžiui, galima patiems sukurti dirbtinį žemės drebėjimą ar pasimatuoti skafandrą. 

Kelionė Vilnius – Sofija 

Vilnius – Sofija autobusu. Autobusu nuo Vilniaus iki Sofijos keliauti reikia kelias paras, su vienu ar dviem persėdimais. Bilietų kainos prasideda nuo 90 EUR. 

Vilnius – Sofija traukiniu. Geležinkeliu Sofiją iš Vilniaus pasiekti galima keliaujant per kitas šalis. 

Vilnius – Sofija lėktuvu. Sofijoje yra pagrindinis Bulgarijos oro uostas, tad šį miestą lėktuvu iš Vilniaus pasiekti galima lengvai ir greitai. 

Kelionės į Sofiją su GRŪDA 

 

Ką reikia žinoti planuojant kelionę į Sofiją 

  • Viešasis transportas Sofijoje išvystytas pakankamai gerai – autobusai, tramvajai, troleibusai ir metro. Antžeminio transporto ir metro bilietų kaina ta pati – 1,6 BGN (0,82 EUR) už vieną kelionę.
  • Dauguma vyresnių nei keturiasdešimties bulgarų kalba rusiškai. Jaunimas labiau mėgsta anglų kalbą.
  • Nors Juodosios jūros pakrantė nuo Sofijos nutolusi 380 km, vietiniai ir miesto svečiai turi kur atsigaivinti karštą vasaros dieną. Sostinėje ir jos apylinkėse gausu upių, ežerų ir rezervuarų, kuriuose įrengtos vietos maudynėms ir vandens sportui.
  • Atvykus į Sofiją, pirmiausia reikėtų apsilankyti mehanoje – restorane, kuriame patiekiama nacionalinė virtuvė. 
  • Centrinėse Sofijos gatvėse galima rasti nebrangių ir elitinių prekių ženklų parduotuvių. Pasirinkimas ne ką prastesnis nei bet kur kitur Europoje, o kainos perpus mažesnės.

 

Kiek dienų reikia pažintinei ir poilsinei kelionei į Sofiją 

Kelionės į Sofiją trukmė priklauso nuo jūsų interesų ir planų, tačiau paprastai pažintinei ir poilsinei kelionei rekomenduoju skirti 3–5 dienas. 

Per 3 dienas galima apžiūrėti pagrindines miesto įžymybes, pvz., Aleksandro Nevskio katedrą, Nacionalinį istorijos muziejų, Vitošos bulvarą, taip pat skirti šiek tiek laiko poilsiui.

Turėdami 5 dienas, galėsite ne tik aplankyti pagrindinius objektus, bet ir pasimėgauti vietine virtuve, išbandyti SPA paslaugas ar suplanuoti ekskursiją į artimiausias vietoves, pvz., Rilos vienuolyną ar Vitošos kalnus.

Pasirinkite kelionės trukmę, atsižvelgdami į savo interesus ir tai, kiek laiko norėtumėte skirti poilsiui!

Kaip keliauti po Sofiją 

Geriausias būdas pažinti miestą, keliauti taip, kaip vietiniai gyventojai – viešuoju transportu, kuris pradeda kursuoti 5 val. ryto ir baigia apie vidurnaktį. Po Sofiją keliauti galima metro, autobusais, troleibusais ir tramvajais. 

Metro neabejotinai greičiausias būdas judėti mieste. Šiuo metu Sofijoje veikia keturios metro linijos, kuriose yra 47 stotys. M1 (raudona linija) tęsiasi iš Slivnitsa į Verslo parką; M2 (mėlyna linija) driekiasi iš Obelijos į Vitoša; M3 (žalia linija) tęsiasi nuo Gorna Banya iki Hazdhi Dimitar; M4 (geltona linija) jungia Sofijos oro uostą ir Obeliją. Metro žemėlapį ir daugiau informacijos rasite čia.

Autobusų / troleibusų / tramvajų stoteles lengva atpažinti. Bilietą nusipirkti galima iš vairuotojo arba kioskuose, esančiuose kai kuriose judresnėse autobusų stotelėse. 

Pigiausias bilietas kainuoja 1,6 BGN (0,82 EUR) ir leidžia per 30 minučių persėsti į tiek transporto priemonių, kiek reikia. Bilietą turite patvirtinti įlipę į pirmą transporto priemonę ir pratęsti kiekvienoje paskesnėje transporto priemonėje. 

Sofijoje taksi galite užsisakyti telefonu arba apsilankę taksi įmonių interneto svetainėse. Jei apsistojate viešbutyje, galite paprašyti registratūros darbuotojo iškviesti jums taksi. Taip pat visoje Sofijoje yra taksi stotelių, kuriose automobiliai laukia klientų. Galima tiesiog gatvėje susistabdyti laisvą automobilį – jei ant priekinio stiklo dega žalia šviesa, raudona lemputė reiškia, kad taksi užimtas.

Sofijos taksi kainos: 

  • dienos tarifas – 1,21–2,05 BGN/km (1,04–0,62 EUR);
  • nakties tarifas – 1,39–2,51 BGN/km (1,28–0,72 EUR).

 

Dieninis tarifas galioja nuo 06:00 val. iki 22:00 val., naktinis – nuo ​​22:00 val. iki 06:00 val. Tarifai nurodyti lipduke ant automobilio priekinio stiklo. 

Norintys pakeliauti po sostinės apylinkes, gali išsinuomoti automobilį

Kur apsistoti Sofijoje 

Taupiems turistams Sofijoje yra nakvynės namai, svečių namai, privatūs apartamentai ir 1–2 žvaigždučių viešbučiai. Netgi pigiausiuose kambariuose yra televizoriai, oro kondicionieriai ir vonios kambariai. Kaina 40–60 BGN (20,5–30,7 EUR) už dieną.

Vidurinei klasei atstovauja 3 ir 4 žvaigždučių viešbučiai. Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai ir nemokamas belaidis internetas. Į kai kurių kainą įskaičiuoti pusryčiai ir naudojimasis baseinu. Nakvynė dviviečiame kambaryje kainuoja 100–250 BGN (51–128 EUR).

Visi brangiausi Sofijos viešbučiai sutelkti Vitošos bulvare ir to paties pavadinimo kvartale. Pirmuoju atveju tai dėl istorinio miesto centro, antruoju – dėl ekologiškai švarios teritorijos ir vaizdų pro langą. Priklausomai nuo paslaugų komplekto, viena nakvynė čia kainuos nuo 320 BGN (164 EUR).

Kiek pinigų teks išleisti Sofijoje

Ypač taupiems turistams Sofijoje yra daug gatvių prekystalių ir užeigų, kur vienas asmuo gali sočiai pavalgyti tik už 8–15 BGN (4–7 EUR). Pietūs vidutinės klasės kavinėje ar restorane dviem kainuos 30–40 BGN (15,34–20,5 EUR). Vakarienė su vynu brangioje įstaigoje, skirtoje turistams, kainuos 60–100 BGN (31–51 EUR).

Geriausias laikas aplankyti Sofiją 

Geriausias laikas aplankyti Sofiją priklauso nuo to, kokius orus ir veiklas labiausiai mėgstate

Pavasarį sušyla oras, pradeda žydėti gėlynai, miestas tampa gyvesnis, bet dar ne toks sausakimšas. Vasara patinka daugeliui turistų, tačiau Bulgarijoje šiuo metų laiku karšta – temperatūra gali siekti 30 °C ir daugiau. Rugsėjį ir spalio pradžioje turistų srautas sumažėja, o miestas pasipuošia rudeniškomis spalvomis. Sofijoje žiemą gali būti šalta, ypač sausį ir vasarį, kai temperatūra nukrenta žemiau nulio. Tačiau jei mėgstate žiemą ir sniegą, tai gali būti puikus laikas, ypač jei planuojate aplankyti netoliese esančius slidinėjimo kurortus.

Kelionė automobiliu į Sofiją 

Planuojant kelionę automobiliu į Sofiją, svarbu atkreipti dėmesį į maršrutą, kelionės trukmę, sustojimus, lankytinas vietas ir kt. 

Pagrindinis maršrutas, kurį galite pasirinkti:

Lietuva → Lenkija → Slovakiją → Vengrija → Serbiją ar Rumuniją.

Priklausomai nuo maršruto, atstumas iki Sofijos yra apie 2062–2119 km, kelionėje galite užtrukti – 20–30 val., keliaujant be sustojimų.

Jeigu niekur neskubate, rekomenduoju pasimėgauti kelione ir sustoti:

  • Varšuvoje – pasivaikščioti po senamiestį, apsilankyti Koperniko mokslo centre;
  • Berlyne aplankyti Brandenburgo vartus, Berlyno sieną ir kitas žymias vietas;
  • Budapešte pasigrožėti Budos pilimi ar Žvejų bastionu.

Praktiniai patarimai:

  • įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus (pasą, vairuotojo pažymėjimą, automobilio registracijos dokumentus);
  • prieš kelionę patikrinkite automobilio techninę būklę (padangos, alyvos lygis ir kt.);
  • pasidomėkite apie taikomus kelių mokesčius;
  • pasirinkite maršrutą atsižvelgdami į kelio būklę ir galimus sustojimus.
Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.