(0-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Naudinga informacija apie Kopenhagą

Naudinga informacija apie Kopenhagą 

Kopenhaga – lankomiausias miestas ne tik Danijoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Tai labai kompaktiškas ir jaukus miestas, kuriame beveik nėra dangoraižių, bet gausu senų namų, parkų, krantinių. Kopenhaga patogi pėstiesiems ir dviratininkams. Miesto centre yra viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių Europoje – Strøget. 

Ką aplankyti Kopenhagoje 

  • Kopenhaga žinoma kaip danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno miestas. Todėl pagrindinis Danijos sostinės simbolis yra Undinėlės skulptūra, vaizduojanti pagrindinę H. K. Anderseno pasakos veikėją. 
  • Kastellet tvirtovė žvaigždės formos saloje, pastatyta XVII a. ir iki šiol yra Danijos gynybos ministerijos jurisdikcijoje. Fortą saugo kariai, o pylimo vietose stovi senos, daugiau nei šimtmetį nenaudojamos patrankos. 
  • Gefion fontanas Langelinje parke skirtas skandinavų vaisingumo deivei. Pasak legendos, jos dėka atsirado Zelandijos sala, kuri yra Danijos dalis.
  • Nyhavn arba Naujasis uostas yra legendinė gatvė su prieplauka ir spalvingais namais. Vaikščiodami tarp gražių XVII a. namų raskite tuos, kuriuose gyveno ir dirbo H. K. Andersenas. Nyhavn labai populiarus tarp turistų, tad beveik bet kuriuo paros metu gali tekti pakovoti dėl vietos nuotraukai ikoniškos panoramos fone. 
  • Rosenborgo pilis pastatyta XVII a. pradžioje kaip karalių vasaros rezidencija. Tačiau karališkoji šeima čia praleido nedaug laiko. Nuo ​​1838 m. pilis tapo atvira visuomenei kaip muziejus. Galima pasivaikščioti po prabangias sales ir apžiūrėti Danijos valdovų brangenybių kolekciją. 
  • Aplink Rosenborg pilį plyti senovinis parkas Kongens Have – Kopenhagos gyventojų mėgstama poilsio vieta.
  • Čia pat yra nemokamas botanikos sodas (Botanisk Have). Jei leidžia oras, galima surengti pikniką su vaizdu į ežerą, o jei lauke šalta, prisėsti viename iš šiltnamių, kur šilta net vėsų rudenį.
  • Valstybinis meno muziejus džiugina įspūdinga Danijos ir Europos meno kolekcija. Suplanuokite bent 3 valandas apsilankymui, juk tai didžiausias muziejus šalyje. Numalšinę dvasinį alkį, užsukite kavos ir blynų į muziejaus kavinę.
  • Frederiko bažnyčia, kuri dar vadinama Marmurine bažnyčia, pradėta statyti XVIII a. viduryje, karališkosios šeimos valdymo 300-ųjų metinių garbei. Rokoko stiliaus rotondos pastato statybos užsitęsė beveik 150 metų. Daugiausia dėl finansinių problemų. Bažnyčią galima nemokamai aplankyti kiekvieną dieną iki 17 val., o tam tikromis valandomis užlipti į prabangų kupolą. 
  • Amalienborgo pilies aikštė kasdien 12:00 val. prisipildo turistų, norinčių stebėti, kaip keičiasi sargyba dabartinėje Danijos karališkosios šeimos rezidencijoje. Rūmų kompleksas susideda iš keturių simetriškų pastatų. Viename iš jų veikia nedidelis karališkasis muziejus. 
  • Christiansborg rūmai buvę karališkieji rūmai, kuriuose dabar įsikūręs Danijos parlamentas ir visas muziejų kompleksas. Čia galima aplankyti karališkas sales, virtuvę, arklides, apžiūrėti 800 metų senumo pilies pirmtakės griuvėsius. 
  • Kopenhagos birža pastatyta XVII a. pradžioje. Tai vienas iš miesto simbolių, žinomas dėl neįprastos smailės iš susipynusių drakono uodegų. 2024 m. balandį kilęs gaisras sunaikino didelę dalį pastato. Unikali 56 m smailė taip pat buvo apimta liepsnų. Laimei, viršūnę pavyko išsaugoti. Išliko ir dauguma senovinių meno objektų, saugomų biržos pastate.
  • Karališkoji biblioteka vadinama Juoduoju deimantu. Užsukite į vidų pasigrožėti nuostabiu kanalo vaizdu ar įsikurkite su nešiojamuoju kompiuteriu vienoje iš skaityklų.
  • Christianshavn rajone iš toli matosi aukšta susukta Išganytojo bažnyčios smailė. Ant jos galima užlipti siaurais 400 pakopų sraigtiniais laiptais. Tiesa, apžvalgos aikštelės viršuje nėra, tad atsiveriančiu vaizdu teks mėgautis pakeliui. Jei nesinori lipti, galite tiesiog pasiklausyti varpų skambėjimo – bažnyčioje įrengta tokia moderni sistema, kad galima groti bet kokią melodiją.
  • Tivoli Garden yra didžiulis pramogų parkas miesto centre. Be visokių atrakcionų ir sūpynių, parke yra galybė restoranų, parduotuvių ir turgaviečių. Čia nesunkiai praleisite visą dieną. 
  • Ieškodami ramybės galite nuvykti į Assistens Kirkegård kapines Nørrebro rajone. Nepaisant to, kad tai laidojimo vieta, čia atvykus apima labai malonus įspūdis. Aplinka labiau primena parką. Vietiniai čia užsiima joga, vežioja vaikus vežimėliuose. Čia galima rasti rašytojo H. K. Anderseno kapavietę.

 

Kelionė Vilnius – Kopenhaga 

Vilnius – Kopenhaga traukiniu. Norint keliauti iš Vilniaus į Kopenhagą traukiniu, reikia vykti per Latviją ir Švediją. 

Vilnius – Kopenhaga autobusu. Transporto kompanija Flixbus organizuoja maršrutus autobusu iš Vilniaus į Kopenhagą. Kelionės vyksta su persėdimais. Bilietų kainos prasideda nuo 100 EUR. 

Vilnius – Kopenhaga lėktuvu. Iš Vilniaus į Kopenhagą lėktuvu nuvykti galima lengvai ir greitai. Skrydžių pasirinkimas platus, o kainos įvairios. 

Kelionės į Kopenhagą su GRŪDA 

 

Ką reikia žinoti planuojant kelionę į Kopenhagą 

  • Vos 10 min. kelio automobiliu nuo miesto centro yra Amagerio paplūdimys, išsidėstęs keliose salose. Šiaurinė dalis skirta maudynėms, pietinė – piknikams ir žaidimams. Yra atskiros zonos vaikams ir suaugusiems.
  • Tikrasis danų virtuvės karalius – sumuštinis smørrebrød, kurio tikrai verta paragauti. Danai žino kelis šimtus paruošimo receptų. Šie sumuštiniai dažniausiai valgomi pietums kaip atskiras patiekalas.
  • Seniausiu veikiančiu restoranu Kopenhagoje laikomas „Det lille Apotek“, kurioje pietaudavo H. K. Andersenas. Įstaiga išsaugojo to laikmečio atmosferą: senovinius vitražus ir šviestuvus. Tačiau čia pavalgyti nepigu – karštas patiekalas kainuoja nuo 200 DKK (27 EUR), užkandžiai nuo 100 DKK (13,5 EUR).
  • Kopenhaga viena iš brangesnių sostinių Europoje. Planuokite biudžetą atsižvelgdami į maisto, apgyvendinimo, transporto ir lankytinų vietų kainas.
  • Daugumoje vietų priima kreditines korteles, tačiau visada pravartu turėti grynųjų pinigų, ypač mažesnėse kavinėse ar turgavietėse.
  • Oficialioji kalba tiek visoje Danijoje, tiek Kopenhagoje yra danų, tačiau dauguma žmonių, ypač jaunimas, kalba angliškai.
  • Kopenhaga vienas iš saugiausių miestų. Tačiau, kaip ir bet kur kitur, svarbu laikytis atsargumo priemonių ir stebėti asmeninius daiktus.

 

Kiek dienų reikia pažintinei ir poilsinei kelionei į Kopenhagą 

Pažintinei ir poilsinei kelionei į Kopenhagą dažniausiai rekomenduoju skirti 3–5 dienas. 

  • 3 dienos – pakankamai laiko apžiūrėti pagrindinius miesto objektus, pasivaikščioti po centrą, aplankyti kai kuriuos muziejus.
  • 5 dienos leis geriau pažinti Kopenhagos kultūrą, daugiau laiko skirti poilsiui, aplankyti netoliese esančius miestus ir kitas įdomias vietas.

 

Žinoma, kelionės trukmė Kopenhagoje priklauso nuo jūsų asmeninių pomėgių ir planų.

Kaip keliauti po Kopenhagą 

Kopenhagoje veikia labai patogi transporto sistema, vienijanti visų rūšių miesto transportą ir priemiestinius traukinius. Miestas ir jo apylinkės suskirstytos į zonas, bilieto kaina priklausys nuo zonų, per kurias pravažiuosite, skaičiaus. Kelionė metro ar kitu transportu 01–02 zonose (centrinėse miesto vietose) kainuoja 24 DKK (3,2 EUR). Vienkartinius popierinius bilietus galima įsigyti specialiuose automatuose, 7-Eleven kioskuose arba DOT Ticket programėlėje.

Kopenhagos metro naujas, labai efektyvus ir kursuoja 24 valandas per parą. Keturios miesto metro linijos susilieja pačiame Kongens Nytorv stoties centre. Į oro uostą vyksta geltonosios linijos M2 traukiniai. 

Centrinė miesto autobusų stotis yra Rotušės aikštėje. Autobusų stotelės pažymėtos geltonais ženklais, tad jas rasti nėra sunku. Autobusai skiriasi spalva ir darbo grafiku. Dienos autobusai, kursuojantys nuo 5:00 val. iki 1:00 val. nakties, yra geltoni. Raudonai pažymėtos transporto priemonės vežioja keleivius po miesto centrą (A-autobusas). Mėlynu ženklu pažymėtais autobusais nuvyksite į priemiesčius (S-autobusas). Naktiniai autobusai pradeda kursuoti nuo 1:00 val. ir važiuoja iki 5:00 val. Juos galima atpažinti iš pilkos spalvos ir N raidės maršruto pavadinime.

Po Kopenhagą taip pat galima keliauti keltais, kuriems galioja tie patys bilietai kaip ir kitų rūšių transportui. Maži geltoni vandens tramvajai zigzagais juda tarp Teglholmen ir Orientkaj, praplaukdami visas pagrindines lankytinas vietas. Tai gana gera ekskursija kanalu. 

Svarbiausia Kopenhagos viešojo transporto priemonė – dviračiai. Mieste jų daugiau nei automobilių. Vietiniams gyventojams tai patogiausias ir maloniausias būdas patekti į įvairias miesto vietas. Paprasčiausias būdas išsinuomoti dviratį per Donkey Republic programėlę. 15 min. pasivažinėjimas kainuos 19 DKK (2,6 EUR), 1 val. trukmės važiavimas – 39 DKK (5,2 EUR). Už 129 DKK (17,3 EUR) galima išsinuomoti dviratį visai dienai.

Kopenhagoje neveikia Uber ir Bolt programėlės, jei reikia, galite pasinaudoti Viggo, kuri veikia panašiu principu. 

Traukiniai, jungiantys Kopenhagą su priemiesčiais ir kitomis regiono vietomis, išvyksta iš centrinės geležinkelio stoties ir stotelių įvairiose miesto dalyse. Bilietus į traukinius galima įsigyti DSB aplikacijoje.

Miesto svečiams pravartu įsigyti Kopenhagos kortelę (Copenhagen Card), kuri suteikia neribotą galimybę keliauti viešuoju transportu ir nemokamą apsilankymą daugiau nei 80 lankytinų vietų.

Kur apsistoti Kopenhagoje 

Kur apsistoti Kopenhagoje priklausys nuo jūsų asmeninių poreikių ir finansinių galimybių. Danija yra viena iš brangesnių Europos valstybių, tad ir nakvynė čia kainuoja atitinkamai. Standartinis kambarys 2 žvaigždučių viešbutyje kainuoja nuo 600 DKK (80,50 EUR). Nakvynė 3 žvaigždučių viešbutyje kainuos 900–1200 DKK (121–161 EUR). 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių kainos prasideda nuo 1600 DKK (215 EUR).

Antras populiariausias apgyvendinimo variantas Kopenhagoje – apartamentai. Butas su virtuve ir vonios kambariu miesto centre kainuoja nuo 800 DKK (107 EUR).

Lova nakvynės namuose, šiek tiek nutoltuose nuo centro, kainuos nuo 130 DKK (17,50 EUR) iki 260 DKK (35 EUR).

Kiek pinigų teks išleisti Kopenhagoje 

Kiek pinigų teks išleisti Kopenhagoje yra kiekvieno keliautojo asmeninis reikalas. Tačiau aš galiu jus supažindinti su orientacinėmis kainomis. 

Vidutiniame Kopenhagos restorane vakarienė dviem kainuos apie 746 DKK (100 EUR). Įmantresniuose restoranuose suma nesunkiai gali viršyti 1119 DKK (150 EUR). Pietūs nebrangiame restorane kainuos nuo 149 DKK (20 EUR) iki 597 DKK (80 EUR). Verta žinoti, kad Danijoje į sąskaitą įprasta įtraukti arbatpinigius. 

Litras pieno kainuoja apie 15 DKK (2 EUR), kepalas duonos – 26 DKK (3,5 EUR), keliolika kiaušinių – 37 DKK (5 EUR). Kilogramas vištienos filė kainuos maždaug 82 DKK (11 EUR), jautienos – 119–127 DKK (16–17 EUR). Daržovės ir vaisiai taip pat palyginti brangūs: kilogramas bananų kainuoja apie 26 DKK (3,5 EUR), pomidorų – 30 DKK (4 EUR), obuolių – 19–22,4 DKK (2,5 – 3 EUR).

Geriausias laikas aplankyti Kopenhagą 

Klimatas Danijoje vidutiniškai jūrinis. Čia nebūdingi dideli temperatūros svyravimai, tačiau prognozuoti artimiausių dienų orus gana sunku. Šiltasis sezonas trunka nuo gegužės iki rugpjūčio, lyja retai, todėl laikas idealus norintiems derinti kultūrines ir paplūdimio atostogas. Mažiausiai tinkamas laikas keliauti į Kopenhagą dėl reguliarių liūčių ir stipraus vėjo iš jūros yra žiema ir vėlyvas ruduo. Net per Kalėdų šventes valdžia dažnai perspėja apie artėjančią audrą.

Kelionė automobiliu į Kopenhagą 

Danija vienintele sausumos siena ribojasi su Vokietija. Keliaujant automobiliu į Kopenhagą pirmiausia reikės pasiekti Lenkiją, iš kur pasukti link Vokietijos ir iš ten traukti link Danijos. 

Kopenhagą galima pasiekti ir iš Švedijos miesto Malmės, važiuojant Oresundo tiltu – vienu ilgiausių tiltų pasaulyje. 

Bendras kelionės atstumas gali siekti iki 1500 km. Važiuodami be sustojimų iki Kopenhagos nusigausite apytiksliai per 20 val. Tačiau aš rekomenduoju aplankyti pakeliui pravažiuojamus miestus. Pavyzdžiui, Lenkijos sostinė Varšuva garsėja senamiesčiu ir karalių rūmais. Poznanėje verta pasivaikščioti po senamiestį. Vokietijos sostinėje turistus traukia garsioji Berlyno siena. Pasižvalgykite po Hamburgo uostą. Užsukite į Odensės zoologijos sodą. 

Nepamirškite, kad kai kuriose Europos šalyse reikia susimokėti kelių mokestį. Prieš keliaudami pasitikrinkite kaip tai padaryti. 

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.