(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Romą

Informacija ir kelionės į Romą

Susiruošėte kelionei į Italijos sostinę Romą pirmą kartą? Puiku. Jūs esate kaip tik reikiamoje vietoje! Visi keliautojai nori pasirinkti tinkamiausią viešbučio lokaciją mieste, atostogų metu norisi prisėsti tik kokybišką maistą tiekiančioje kavinukėje, pasimėgauti vyno taure ar gardžia itališka „espresso“ kava. Tačiau būna ir taip, kad laiko namų darbams pritrūksta smile Gera žinia ta, kad kelionių organizatorius „GRŪDA“ yra pasiruošęs atsakyti į labiausiai rūpimus klausimus besiruošiant kelionei į Romą. Čia rasite naudingus patarimus bei informacijos, kuri, tikimės, Jums padės Romoje pasijausti tarsi vietiniam gyventojui.

Ką verta žinoti prieš vykstant į Romą?

Trumpai apie Romą...

Roma – amžinasis miestas. Ar žinojote, kad šis miestas turi ne vieną pavadinimą? Vieni Romą vadina meilės miestu, kiti – „muziejumi po atviru dangumi“, ar netgi „miestu ant septynių kalvų“. Tai vienas populiariausių miestų Europoje, kurį kasmet aplanko minios žmonių. Keliautojai čia plūsta dėl Antikos dvasios apgaubtų paminklų, žodžiais nusakomų griuvėsių didybės, kultūros lobius saugančių muziejų, nuolatos šurmuliuojančių aikščių. Miestas gyvybingas, didingas ir modernus. Roma įkvepia mus gyventi iš visos širdies. Apžiūrėjus miestą viskas susidėlioja į vietas – jis kaip iš kokio filmo, padengtas balta marmuro spalva, o dar taip kvepia sūriu, pomidorais ir baziliku... Šį miestą reikia aplankyti nors vieną kartą gyvenime!

Roma – Italijos sostinė ir didžiausias miestas, esantis šalies centrinėje dalyje prie Tibro upės, Lacijo regiono sostinė ir pagrindinis miestas. Kiekviena gatvė, kiekviena bažnyčia, kiekvienas pastatas kvepia istorija. Unikalus šis miestas dar ir tuo, kad jame yra mažytė popiežiaus valstybė  - Vatikanas.

Kalba. Šių dienų romiečiai, žinoma, kalba italų kalba, kuri yra plačiai pripažinta meilės ir romantikos kalba. Romoje taip pat yra daug angliškai bei rusiškai kalbančių žmonių.

Pinigai. Šalyje atsiskaitoma Eurais. Svarbus dalykas kurį reikia prisiminti apie Italiją ir Romą, yra tai, kad grynieji pinigai vis dar yra „karaliai“. Visada būtina su savimi turėti grynųjų pinigų, kad niekur „neužkliūtumėte“. Didžioji dauguma restoranų leidžia atsiskaityti kortele, kaip ir didelės parduotuvės, lankytinos vietos, tačiau už gėrimus, kavą, transporto bilietus ir smulkias prekes kortele neatsikaitysite. Rekomenduotina kiekvienai dienai turėti bent po 10 Eurų grynais. Taip, bent po 10 Eurų. O gi todėl, kad Romoje kišenvagiai yra apsukrūs ir dirba labai greitai. Rekomenduojame asmeninius daiktus akylai saugoti.

Arbatpinigiai Romoje nėra privalomi. Tačiau jeigu Jūs likote patenkinti aptarnavimu, padėka – arbatpinigiai visada nudžiugins personalą.

Klimatas. Roma nusidriekusi prie Viduržemio jūros, todėl vyrauja šiltas ir vidutinio klimato oras. Vėsiomis žiemomis tikimasi kur kas daugiau kritulių, o vasaros paprastai lepina karštomis ir saulėtomis dienomis.  Visa tai reiškia, kad bet kuriuo metų laiku gera apsilankyti Romos mieste.

Tinkamiausias kelionės laikas. Jeigu yra galimybė pasirinkti kelionės datą, rekomenduojame į Romą vykti nuo balandžio iki birželio, bei nuo rugsėjo pabaigos iki lapkričio. Tai patys geriausi mėnesiai keliaujant po Romą. Tuo metu temperatūra būna žemesnė, o ir turistų srautai būna ne tokie intensyvūs. Išvengsite ilgų ir varginančių eilių prie lankomų objektų. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais nerekomenduotina vykti į Romą. Tuo metu būna labai karšta, o rugpjūčio mėnesį italai uždaro parduotuves, ir vyksta atostogauti patys. Taip pat nerekomenduotina vykti į Romą Velykinio periodo metu, Gegužės 1 dieną, bei per Kalėdas.

Dokumentai. Italija yra Europos sąjungos šalis. Todėl Jums užteks galiojančio paso arba asmens tapatybės kortelės.

Apsidrausk prieš kelionę. Pirk draudimą internetu ir gauk geriausią kainą!

Transportas kelionei į Romą

Skristi į Romą lėktuvu iš Vilniaus oro uosto yra ne tik nebrangu, bet ir nesudėtinga. Užsisakyti skrydžių bilietus galite GRŪDOS internetinėje svetainėje.  Rezervuok pigiau! 

Kaip nuvykti iš Romos Ciampino oro uosto į Romos centrą?

Iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto nuvykti į Romą galima skrendant į Romos Ciampino oro uostą. Tai yra antras pagal svarbą Romos oro uostas, nutolęs nuo Romos centro apie 15 km. Šis oro uostas turi puikų susisiekimą su Romos centru.

PARKAVIMAS VILNIAUS IR KAUNO ORO UOSTUOSE (Palik automobilį saugiai. Tai puikus kokybės ir kainos santykis)  Rezervuok saugiai!

Į miesto centrą galima nuvykti keliais būdais:

 • SitBus autobusų pervežimo kompanija. Vienas iš geriausių būdų pasiekti Romą - SitBus autobusu, jis sustoja Via Marsala 5 - netoli Termini traukinių stoties. Kaina už bilietą iki Romos yra 6 Eurai. Bilietas atgal iki oro uosto - 8 Eurai. Autobusai iš oro uosto išvyksta nuo 07:45 val. ryte iki 23:45 val. nakties. Autobusai iš Romos išvyksta net nuo 04:30 val. ryto. Kelionė užtrunka apie 40 minučių.

 

Rekomenduojame bilietus užsisakyti iš anksto. Spausk čia.

 • Terravision autobusų pervežimo kompanija. Šie autobusai maždaug per 40 minučių susijungia su Romos Termini traukinių stotimi. Pirmas autobusas iš oro uosto išvyksta 08:15 val. Paskutinis išvykimas 00:15 val. nakties. Pirmas autobusas nuo Termini stoties  (Via Marsala 29) į oro uostą išvyksta 04:30 val. ryte. Jeigu nusipirksite bilietus internetu iki Jums atvykstant į Romą arba iki išvykimo iš Romos, bilietus galite nusipirkti tik už 4 Eurus. Jeigu perkate tik į vieną pusę – mokėsite 6 Eurus.
 

 

Rekomenduojame bilietus užsisakyti iš anksto. Spausk čia.

 • Regioniniai traukiniai. Regioniniai traukiniai jungia Ciampino miestą  ir Termini traukinių stotį. Tai yra greitas ir nebrangus būdas pasiekti Termini traukinių stotį. Tačiau tai nėra labai patogus būdas, nes reikia keisti transporto priemones. Kadangi traukiniai išvyksta iš Ciampino miestelio, Jums reikės iš oro uosto jį pasiekti autobusu. Autobuso bilieto kaina į vieną pusę ~1,20 Euro. Tada - kelionė traukiniu, bilieto kaina ~1,50 Euro. Traukiniai kursuoja nuo 05:30 val. ryte iki 22:30 val. vakaro, kas 30 minučių. Kelionė iki Romos Termini traukinių stoties užtrunka apie 60 minučių.
 • Taksi. Vienas iš patogiausių, tačiau brangiausių Romos centro pasiekimo būdų – taksi. Iš Ciampino oro uosto taksi paslauga kainuos ~ 30 Eurų. Labai rekomenduojame kainą suderinti su vairuotoju iki įlipant į automobilį. Kelionė trunka apie 20 minučių. Labai gaila, taksistai neturi gero reitingo pervežimo paslaugų srityje: https://www.rome.net/taxi
 • Patogus būdas tiek vykti iš/į oro uostą, tiek keliauti po Romos apylinkes yra automobilio nuoma.  Užsisakyk su nuolaida!

 

Koks geriausias būdas judėti po Romą, kad geriau ją pažintumėte?

Viešojo transporto sistema Romoje yra labai įvairi, pigi ir patogi naudotis. Pagrindinės susisiekimo priemonės:

 • Metro. Romos metro turi tik tris linijas ir šiuo metu yra mažiausia metro sistema Europoje. Nepaisant to, metro pagalba galima pasiekti svarbiausius lankytinus objektus.

 

Svarbiausių Metro stotelių  žemėlapis: https://www.rome.net/metro

A linija – Oranžinė

A linija eina iš šiaurės vakarų į pietryčius, nuo Battistini iki Anagnina. Svarbiausios stotelės yra šios:

 • Cipro – Musei Vaticani. Tai artimiausia stotelė prie Vatikano muziejaus ir Siksto koplyčios.
 • Ottaviano – San Pietro. Nuo šios stotelės tik kelios minutės pėsčiomis iki Šv. Petro aikštės ir Šv. Petro Bazilikos.
 • Labai patogu pasiekti Ispanijos aikštę bei Villa Borghese.
 • Barberini - Fontana di Trevi. Nuo šios stotelės per 5 minutes pėsčiomis pasieksite Trevi fontaną. Taip pat tai artimiausia stotelė prie Navonos aikštės bei Panteono.
 • Termini. Tai pagrindinė Romos traukinių stotis, iš kurios galite pasiekti bet kurią Romos vietą.

 

B linija – Mėlyna

B linija sujungia Romos šiaurinę dalį su pietine, nuo Rebibbia iki Laurentina. Pačios svarbiausios stotelės šioje atkarpoje yra šios:

 • Tai pagrindinė Romos traukinių stotis, iš kurios galite pasiekti bet kurią Romos vietą.
 • Tai stotelė arčiausiai Koliziejaus ir Romos forumo.

 

Metro atidarytas kasdien nuo 05:30 val. ryto iki 23:30 val. nakties. Penktadieniais ir šeštadieniais metro važinėja iki 01:30 val. nakties.

 • Romos autobusai. Šiuo metu Romoje yra daugiau nei 350 autobusų linijų. Todėl kartais gali būti šiek tiek painu rasti tinkamą autobusą. Sužinokite pagrindines Romos autobusų linijas, jų tvarkaraščius, dažnumą ir patarimus, kurie Jums padės apvažiuoti miestą šia viešojo transporto rūšimi.

 

Autobusų tipai:

 • Urban lines (U)miesto linijos. Tai didžioji dauguma autobusų Romoje. Kursuoti pradeda maždaug nuo 05:00 ir 06:30 val. ryto. Darbą baigią vidurnaktį.
 • Night buses (N) – naktiniai autobusai. Šie autobusai kursuoja tuomet, kai miesto linijos ilsisi. Tai reiškia, kad kursuoja nuo vidurnakčio iki maždaug 05:00 – 06:00 val. ryto.
 • Express (X) – ekspresas. Šie autobusai skirti pasiekti Romos priemiesčius bei ilgesnėms kelionėms.
 • Exact (E) – „tikslūs“ autobusai. Šios linijos susieja centrą su aplinkiniais rajonais. Jie kursuoją pagal nustatytą grafiką.

 

Kaip įsėsti į autobusą?

Svarbiausia informacija yra kiekvienoje autobusų stotelėje: apie maršrutą, pirmąjį ir paskutinį autobusą, bei jo tvarkaraštį. Daugelyje autobusų stotelių yra įrengti ekranai su autobuso numeriu ir laiku, kada laukiamas kitas autobusas. Įlipus į autobusą nepamirškite aktyvuoti bilieto.

 • Tramvajaus linijos. Romos tramvajai yra daug švaresni negu autobusai. Nepaisant to, tramvajaus linijos yra labai mažos, o tai, kad tinklas nepatenka į miesto centrą, daro jį mažiau patrauklų lankytojams. Tramvajų darbo laikas toks pats kaip autobusų: maždaug nuo 05:30 val. ryte iki vidurnakčio. Naktį tramvajai nevažinėja. Tuomet lieka naktiniai autobusai.
 • Miesto geležinkelio linijos. Tai 3 linijų kompanija. Vyksta šiomis kryptimis nuo 05:30 val. ryto iki 22:30 val. vakaro.
 • Roma – Lido
 • Roma – Viterbano
 • Roma – Giardinetti

 

Kur įsigyti bilietus viešajam transportui?

 • Bilietus galite įsigyti metro stotyse, spaudos kioskuose ir daugumoje kampinių parduotuvėlių. Jeigu planuojate daugiau važinėtis metro ar šiaip viešuoju transportu, rekomenduojame įsigyti kelis bilietus iš karto arba įsigyti kelionės kortelę (Travel card - https://www.rome.net/rome-transport-tickets ).
 • Vienkartinis bilietas kainuoja 1,50 EUR. Juo galima keliauti 75 minutes, persėdant iš traukinio į metro, ar autobusą.
 • Dienos bilietas kainuoja 6 EUR. Šis bilietas galioja neribotai nuo pažymėto laiko visai dienai iki vidurnakčio.
 • 3 dienų bilietas kainuoja 16,50 EUR
 • Savaitės bilietas kainuoja 24 EUR.

 

Dar vienas keliavimo būdas Romoje - taksi.

 • Taksi. Kaip jau minėjome, labai gaila, tačiau Romoje taksi vairuotojai neturi geros reputacijos. Dažniausiai jų tikslas yra paimti iš turistų kuo didesnį užmokestį. Dar daugiau, taksi tarifai Romoje yra gana dideli, palyginus su kitomis Europos sostinėmis. Sužinokite taksi tarifus ir patarimus, kaip išvengti sukčiavimų.

 

Tarifai

 • Minimalus tarifas savaitės dienomis nuo 06:00 val. ryto iki 22:00 val. vakaro nuo 3 EUR.
 • Minimalus tarifas švenčių ir savaitgalių dienomis nuo 06:00 val. ryto iki 22:00 val. vakaro nuo 4,50 EUR
 • Minimalus tarifas naktimis nuo 6,50 EUR.
 • Kainos už kilometrą svyruoja nuo 1,10 EUR iki 1,60 EUR
 • Jeigu turite papildomą (vadinamą antrą lagaminą), Jums tai kainuos papildomai 1 EUR
 • Priemoka už rezervaciją telefonu 3,50 EUR
 • 1 valandos laukimas 27 EUR.
 • Nuo Termini traukinių stoties iki miesto centro kelionė turėtų kainuoti nuo 8 iki 15 EUR.

 

Kaip išvengti sukčiavimo?

Pirmiausia reikia pasirinkti teisingą taksi tipą. Kad nebūtumėte apgauti, įsitikinkite, ar taksi, kuriuo planuojate važiuoti yra teisingai identifikuotas. Visi Romos taksi yra balti, ant taksi automobilio stogo matomas ženklas ir taksometras. Taip, jeigu matote ant automobilio šoninių durelių telefono numerį, vadinasi Jūs pasirinkote teisingai ir vyksite legaliu taksi.

Pigiausias būdas sugauti taksi yra palaukti oficialiose taksi stotelėse, kurių daugybė visame Romos mieste.

Geriausias patarimas Jums renkantis transporto priemonę:

Jeigu manote, kad taksi ar nuomotas automobilis yra geriausias variantas Romos miesto pažinimui, siūlome persigalvoti. Nors miestas yra gana didelis, tačiau visi pagrindiniai objektai yra miesto centre ir juos lengvai galima pasiekti pėsčiomis.

APGYVENDINIMAS

Kur geriausia apsistoti Romoje?

Roma yra didelis miestas, tačiau lankytojus dominanti sritis yra istorinis centras arba „Centro Storico“. Romoje galite rasti visų tipų apgyvendinimo įstaigų: nuo pigių nakvynės namų iki prabangių viešbučių. Kuomet turistai lankosi tokiame dideliame ir istoriniame mieste kaip Roma, nevertėtų pamiršti, kad geriausias pasirinkimas yra apsistoti centriniuose rajonuose, kuo arčiau lankytinų vietų. Jeigu neplanuojate išleisti per daug pinigų nakvynei, rekomenduojame rinktis viešbučius Termini traukinių stoties rajone. Pigiausi viešbučiai yra būtent šioje vietovėje. Iš čia su metro lengvai pasieksite istorinį Romos centrą ir lankytinus objektus.

GRŪDOS rekomenduojami viešbučiai Termini stoties rajone:

Turistinės klasės viešbutis, su jaukiais kambariais, gardžiais pusryčiais.

Turistinės klasės viešbutis, netoli Termini traukinių stoties. Viešbutis priklauso Raeli viešbučių tinklui. Pilnai įrengti kambariai užtikrins patogią viešnagę. Gausūs savitarnos pusryčiai.

Ekonominės klasės 3* viešbutis netoli viešojo transporto stotelių. Draugiškas ir malonus personalas visada Jums padės. Kambariai nedideli, ne erdvūs.

Jeigu norite šiek tiek daugiau prabangos bei daugiau laiko praleisti centre, tuomet rekomenduojame pasirinkti nakvynei Trastevere, Prati (netoli Vatikano), Piazza Navona, Panteono, Piazza di Spagna, Piazza Barberini, Trevi fontano ir Koliziejaus rajonus. Iš čia galėsite pėsčiomis nueiti iki daugelio populiariausių Romos lankytinų vietų, muziejų, paminklų. Nakvynės kaina už kambarį prasideda nuo 70 EUR.

Trastevere rajonas skirtas naktinio gyvenimo mėgėjams bei vaikščiojimo entuziastams. Tai bohemiškas rajonas, užpildytas puikiomis maisto ir gėrimų vietomis bei gausybe parduotuvių. Tai šurmuliuojantis naktinio gyvenimo rajonas ir turistams, ir vietiniams gyventojams.

Tai viena paklausiausių viešnagės vietų Romoje. Elegantiškai įrengti numeriai su oro kondicionieriais. Į kainą įskaičiuoti pusryčiai.

Baroko stiliumi suprojektuotas viešbutis siūlo elegantiškus kambarius su oro kondicionieriais. Vonios kambariuose rasite chalatus ir šlepetes. Nuo viešbučio terasos atsiveria vaizdas į Amžinąjį miestą. Viešbučio lokacija leis greitai ir lengvai pasiekti Vatikaną ir visą centrą.

Modernus viešbutis, įsikūręs 50 metrų iki tramvajaus stotelės iš kurios greitai pasieksite centrą. Jaukūs ir erdvūs kambariai su oro kondicionieriais. Dauguma kambarių su balkonais.

Prati/ Vatikano rajonas. Jame rekomenduojame apsistoti šeimoms su vaikais, senjorams bei ieškantiems ramaus poilsio mieste. Priešais Vatikaną yra Prati, rami ir elegantiška šiuolaikinė Romos apylinkė. Pastatuose dažniausiai nėra liftų.

Nuostabi vieta. Svečių namai įsikūrę vos už 140 metrų nuo Šv. Petro aikštės. Svečių namus rasite tarp Šv. Angelo pilies ir Šv. Petro bazilikos. Poilsio salone su biblioteka galėsite pasimėgauti gėrimais. Amerikietiški savitarnos pusryčiai patiekiami senoviniame valgomajame, kuriame kadaise valgydavo vienuoliai.

Elegantiškas viešbutis, įsikūręs vos 5 minutės iki Vatikano ir yra istoriniame Romos centre. Viešbutis siūlo jaukius klasikinio arba modernaus stiliaus kambarius su oro kondicionieriais.

Viešbutis įsikūręs netoli Šv. Angelo pilies, kitoje upės pusėje nuo istorinio centro. Per 10 minučių nueisite iki Ispanijos aikštės bei Šv. Petro bazilikos. Erdvūs kambariai.

Piazza Navona/ Pantheon rajonas puikiai tinka šeimoms ir vyresnio amžiaus turistams. Tai pats žavingiausias Romos rajonas aplink baroko stiliaus Navonos aikštę. Čia išsidėstę renesanso architektūros paminklai, įspūdingi fontanai, čia pat ir Panteonas. Kaip ir prie Ispanijos laiptų, taip ir šiame rajone, viešbučių, apartamentų, svečių namų įkainiai yra vieni aukščiausių Romoje.

Viešbutis vos už 50 metrų nuo Navonos aikštės. Puiki vieta. Jaukūs kambariai su oro kondicionieriumi.

Viešbutis įsikūręs miesto centre, tik 2 minutės kelio pėsčiomis iki Navonos ir Campo de‘ Fiori aikščių. Kambariuose yra oro kondicionierius, kai kurie kambariai yra be patogumų.

Jaukus 3* viešbutis, įsikūręs vos 10 minučių kelio pėsčiomis iki Panteono, vienoje įspūdingiausių miesto aikščių. Kambarius puošia antikvariniai baldai ir originalūs meno kūriniai. Iš viešbučio terasos su pintais baldais atsiveria 360° vaizdas į Romą.

Monti rajonas pamėgtas tarp menininkų ir jaunų porelių, mylinčių naktinį gyvenimą. Nepaisant to, kad šis rajonas ribojasi su pagrindinėmis Romos lankytinomis vietomis, tokios kaip Koliziejus, šis rajonas yra palyginamai ramus. „Monti“ išvertus reiškia „kalnai“.

Viena paklausiausių viešnagės vietų Romoje. Šis 4 žvaigždučių viešbutis įsikūręs XVIII amžiaus pastate, priešais Romos forumą, tarp Koliziejaus ir Venecijos aikštės. Restorane patiekiami romėnų ir tarptautiniai patiekalai, o iš terasos atsiveria nepakartojami vaizdai į Amžinąjį miestą. Elegantiško dizaino kambariuose su prabangiais audiniais ir baldais rasite parketo grindis ir patogias lovas. Visuose kambariuose yra oro kondicionieriai.

Viešbutis įsikūręs vos 100 metrų nuo Cavour metro stotelės ir 10 minučių kelio pėsčiomis iki Koliziejaus.  Modernus viešbutis, kambariuose yra oro kondicionieriai.

Ispanijos laiptai.  Šis rajonas – pats prabangiausias Romoje, su aukščiausios kokybės viešbučiais. Ši vieta skirta turistams, kurie pasiruošę apgyvendinimui išleisti kur kas didesnę sumą nei vidutinis keliautojas. Ši apylinkė vertinama kaip gražiausia Romos dalis. Tai Amžinojo miesto širdis, pagrindinis prekybos rajonas Romoje. Jeigu esate mados prekių mėgėjas, būtent Via Condotti gatvėje rasite garsiausių aukštosios mados parduotuvių.

Geriausi viešbučiai Ispanijos laiptų apylinkėje:

 

Apartamentai. Laikui bėgant, apartamentai tampa vis populiaresni. Tai puikus pasirinkimas, jeigu Jūs vykstate su didele šeima, draugų būriu ar net jeigu planuojate Romoje apsistoti ilgesniam laikui nei savaitei.

Romoje populiarus ir labai pigus variantas – nakvynės namai. Čia už lovą nakčiai galite sumokėti nuo 15 Eur asmeniui.

Geriausi viešbučių pasiūlymai ir didžiausias pasirinkimas - GRŪDOS viešbučių rezervacinėje sistemoje. Pigūs viešbučiai! 

 

ITALIŠKA VIRTUVĖ

Nežinote kur skaniai ir pigiai pavalgyti Romoje? Ne bėda, mes padėsime pasirinkti.

Itališka virtuvė – viena garsiausių visame pasaulyje, turinti itin turtingą patiekalų ir ingredientų įvairovę. Įrodymas - turbūt nerastume žmogaus, kuris nebūtų išbandęs picos, ragavęs raviolių ar lazanijos. Be įvairių makaronų ar picų, Romoje yra daugybė kitų tradicinių patiekalų: bruschetta (skrudinta duona su aliejumi, česnaku ir druska), panini (tradicinis itališkas sumuštinis), mėsa ir prieskoniais pagardinta žuvis (pvz. garsieji patiekalai „a la Milanese“), karpačas, sūris (ypač pecorino) ir šalta mėsa (bresaola, mortadella, prosciutto ir saltimbocca). O ką jau besakyti apie itališkus ledus... Italijoje ledai garsėja nuo Venecijos iki Sicilijos, Roma nėra išimtis - visame mieste kvepia naminių ledainių gardėsiais.

Romoje, kaip kituose turistiniuose miestuose, gausu restoranų šalia pagrindinių lankytinų vietų, kurios paprastai yra brangios ir ne visada yra pačios geriausios kokybės. Patarimas – venkite prisėsti restorane pagrindinėse aikštėse. Valgykite ten, kur valgo vietiniai. Atokesnėse gatvėse galima pavalgyti iki 5 EUR pigiau.

Italijoje restoranai neturi pavadinimų, jų šalyje restoranai yra klasifikuojami. Daugelis turistų atvyksta į Romą nieko nežinodami apie restoranų klasifikaciją. Čia mes Jums padėsime.

Baras. Ne, tai ne naktinis baras. Tai pusryčių baras. Tokį pavadinimą galima pamatyti visoje Italijoje. Darbas prasideda nuo 06:30 val. ryto. Ir kai čia užeinate, meniu rasite kavos, užkandžių ar sumuštinių. Taip pat čia galite užsisakyti šviežiai spaustų apelsinų ar daržovių sulčių. Taip kiekvieną rytą pradeda italai.

Enoteca. Skirtingai nei baras, čia nuo 07:00 val. ryto tiekiamas vynas, alus. Vynas patiekiamas taurėse. Kartais gali patiekti šaltos mėsos užkandžių ar net šiltų patiekalų.

Tavola Calda. Viena mėgstamiausių vietų greitai ir nebrangiai pavalgyti. Čia patiekiama įvairiausių patiekalų – nuo virtų daržovių iki lazanijos ir pastos. Paprastai patiekalai yra keičiami kiekvieną dieną, todėl per savaitę nė karto nepasikartoja.

Paninoteca. Tai gana šaunios mažos sumuštinių krautuvėlės. Jų yra visoje Romoje. Kokybė tikrai pranoksta lūkesčius. Užsukite į „200 Gradi“ sumuštinių krautuvėlę Vatikane.

Osteria. Tai ypatingai pigi vieta papietauti Romoje. Meniu siauras, kartais net netikslus.

Trattoria. Šiuo vardu galima vadinti mažus šeimos restoranėlius. Šiose maitinimo įstaigose dažniausiai užsisakomas vienas patiekalas su gėrimu.

Ristorante. Tai itališko maisto restoranas, kuriame yra oficialus meniu nuo vegetariško maisto iki mėsos ir žuvies patiekalų.

Pizzeria. Tai nebrangūs restoranai, kurie specializuojasi tik į picų gamybą. Jeigu oras geras, visada galima pasiimti picą išsinešimui ir papietauti vienoje iš Romos aikščių.

Pizza al Taglio arba Pizza al Trancio. Šie restoranėliai parduoda didelius picos gabalėlius, kuriuos tiesiai prie Jūsų pasvers ir įkainos. Picų yra įvairiausių rūšių, todėl galite pasirinkti net kelių rūšių picos gabalėlių ir įvertinti, kuri Jums skaniausia.

Pasticceria. Tai itališkos kepyklėlės, labiausiai tinkančios pusryčiauti. Jose patiekiami puikūs vietiniai skanėstai, tik ką iškepti ir švieži. Tad jeigu gyvenate apartamentuose ir netoliese yra tokio tipo kepyklėlė, būtinai užsisakykite savo mėgstamus skanėstus.

Pietūs Romoje nuo 12:30 val. iki 14:30 val.

Vakarienė Romoje nuo 19:30 – 20:00 val. iki 23:00 val.

Maisto kainos labai priklauso nuo to kur norėsite papietauti ir kiek leidžia Jūsų kišenė.

 • Jeigu pietausite nebrangiame restorane – pietums skirsite apie 15 EUR.
 • Vakarienė restorane 2 asmenims kainuos apie 60 EUR.
 • Greito maisto užeigose papietausite maždaug už 8 EUR.
 • Cappuccino kavos puodelis ~1,25 EUR, Coca – Cola buteliukas ~ 1,99 EUR

 

Ką reikėtų žinoti apie itališkos kavos kultūrą, kad išvengtumėte nesusipratimų?

Italai labai rimtai žiūri į kavos kultūrą, todėl ir yra daugybė taisyklių pritaikytų kavai, kiek ir maistui.

Espresso “un Café” – labai mažas puodelis kavos.

Café Doppio  - dvigubas espresso kavos puodelis.

Café Macchiato – tai kaip mini cappuccino kavos puodelis.

Cappuccino – tai espresso kava ir užputotas pienas. Didesnis už macchiato, bet tai tikrai nėra tas kavos puodelis Cappuccino, kurį esate įpratę gerti. Beje, didesnio dydžio puodelio Romoje ir nerasite.

Café Americano -  espresso kava dideliu kiekiu karšto vandens.

Latte  - puodelis pieno. Niekada neužsisakinėkite Latte, jeigu norite kavos su pienu.

Café Latte – šiltas neužputotas pienas su espresso kava.

Taisyklės:

 • Jokios Cappuccino arba espresso kavos su pienu po 11:00 val. ryto
 • Jokios Cappuccino arba espresso kavos su pienu prie maisto
 • Jeigu gersite kavą atsistoję, sutaupysite 1-2 EUR. Jeigu prisėsite prie staliuko – bus brangiau.

 

Vanduo

Net neabejojame, kad vaikštinėdami po miestą susidursite su troškuliu. Nepirkite daugybės buteliukų vandens! Nusipirkite vieną ir nuolat jį pripildykite “Nasoni” fontanėliuose, kurie yra išdėstyti visame mieste. Galite parsisiųsti net ir programėlę (APP), kuri padeda surasti šiuos fontanėlius. Sutaupysite ir pinigų, ir laiko.

Geriausi Romos restoranai:

 

 

POPULIARIAUSIOS VIETOS ROMOJE, KURIAS PRIVALOTE PAMATYTI IR APLANKYTI.

Roma – viena nuostabiausių atostogų krypčių meno ir istorijos mylėtojams. Italijos sostinė Jums pasiūlys ne tik skanų maistą, kvapnią kavą, visada besišypsančius vietinius gyventojus, bet ir galybę istorinių paminklų.  Romoje gausu lankytinų vietų – nuo archeologinių vietų, tokių kaip Koliziejus ir Romos Forumas, iki neįtikėtinų muziejų, tokių kaip Vatikanas ar Borghese galerija. Pajuskite Popiežiaus namų svetingumą, pasidžiaukite šurmuliu įspūdingo dydžio aikštėse, pasivaikščiokite akmenimis grįstomis gatvėmis, kurios saugo gilią senovę.

TOP ROMOS MUZIEJAI

Vatikano muziejus ir Siksto koplyčia (Musei Vaticani and Sistine Chapel)

Ar žinote, kad Vatikano muziejuje kasdien apsilanko apie 19000 turistų? Tai muziejus, kuriame saugoma nuostabi religinio meno kolekcija. Muziejus išdėstytas taip, kad visi lankytojai eitų tik viena kryptimi, kad nepraleistų spiralinių laiptų ar Rafaelio kambarių. Dalį muziejaus sudaro Siksto koplyčia, garsėjanti neįtikėtino grožio freskomis. Muziejus paliks gilų įspūdį ir neišdildomus prisiminimus.

Borghese galerija (Galleria Borghese)

Tai Borgezių viloje Romoje įsikūrusi meno galerija. Vienas svarbiausių muziejų Italijos istorijoje. Ši vila, apsupta parko, iškilo 17 amžiuje. Šioje galerijoje eksponuojami antikos, Renesanso, Baroko menininkų dailės kūriniai, skulptūros.

Apsidrausk prieš kelionę. Pirk draudimą internetu ir gauk geriausią kainą!

 

TOP ROMOS LANKYTINOS VIETOS

 • Koliziejus dar kitaip vadinamas Flavijaus amfiteatru. Tai vienas žymiausių ir pagrindinių paminklų Romoje, turintis beveik 2000 metų istoriją, kuri sugrąžina į Romos imperijos laikus. Koliziejus buvo pradėtas statyti 72 metais ir baigtas 80 metais. Užbaigtas Koliziejus tapo didžiausiu Romos Imperijos amfiteatru. Ar žinojote, kad Koliziejus garsėjo ne tik gladiatorių kovomis? Jame taip pat vykdavo egzotinių gyvūnų parodos, kalinių egzekucijos. Paskutinės kovos minimos 6 amžiuje. Nuo 6 amžiaus Koliziejus patyrė daug negandų: plėšikavimus, žemės drebėjimus ir net Antrojo pasaulinio karo bombardavimus. Ilgus amžius Kolizejus buvo naudojamas kaip bajorų sandėlis, bažnyčia, kapinės ar net pilis. Kasmet Koliziejuje apsilanko daugiau kaip 6 milijonai turistų. 2007 m. Romos Koliziejus buvo įtrauktas į įspūdingiausių šiuolaikinio pasaulio statinių sąrašą, vadinamu „Naujieji septyni pasaulio stebuklai“.
 • Tarp Romos Kapitoliajus, Palatino kalvos ir Koliziejaus įsikūręs Romos forumas. Šis forumas buvo Romos gyventojų politinės ir socialinės veiklos centras, kuriame virė prekybinis Romos gyvenimas. Forumas kartu su Koliziejumi yra didžiausias Romos puošnumo ženklas, kurį galima išvysti ir šiomis dienomis. Romos forumas – tai teritorija, pilna šventyklų, arkų ir bazilikų griuvėsių.
 • Palatino kalva - tai istorinė Romos kalva, kuri laikoma Italijos sostinės Romos gimtine. Palatinas tiek karalių, tiek imperatorių laikais buvo Romos centras. Nuo kalvos atsiveria nepakartojamas vaizdas į senovės Romos griuvėsius. Daugiau informacijos apie bilietus ir darbo valandas: https://www.coopculture.it/en/colosseo-e-shop.cfm
 • Trevi fontanas (Fontana di Trevi). Tai gražiausias ir didžiausias fontanas Romos mieste. Centrinės figūros vaizduoja Neptūną, apsuptą dviejų tritonų, kurių vienas mėgina susidoroti su nevaldomu jūrų arkliuku, o kitas veda ramesnį gyvūną. Jie simbolizuoja dvi prieštaringas jūros būsenas. Įdomu tai, kad fontano pavadinimas kilo iš žodžio, reiškiančio „trimis būdais“ – Tre Vie. Taip nutiko todėl, kad fontanas įkurtas trijų gatvių susikirtimo vietoje. Ar žinojote, kad Trevi fontanas turi mitais apipintą legendą? Kodėl prie šio fontano visada galima išvysti žmonių, kurie meta monetas į vandenį ir fotografuoja save? Ši tradicija gimė 1954 metais, kada buvo parodytas romantinis filmas „Trys monetos fontane“. Legenda skamba taip: jeigu atsisukę nugara į fontaną dešine ranka per kairį petį įmesite vieną monetą – dar kartą grįšite į Romą; jeigu mesite dvi monetas – įsimylėsite patrauklų italą ar italę; jeigu įmesite tris monetas – ištekėsite už sutikto žmogaus.
 • Panteonas. Tai Romos pasididžiavimas, vienintelis senovinių monumentų, kuris išliko nepakitęs. Šventykla pastatyta 126 metais. Tai vienas iš Italijos sostinės architektūros šedevrų, bene geriausiai išlikęs senovės Romos pastatas. Labiausiai stebinanti yra Panteono architektūra: apskrito pastato skersmuo lygiai toks pat kaip ir aukštis – 43,5 metro. Kupolas, kurio skersmuo vėl gi 43,5 metro, yra didesnis negu Šv. Petro Bazilikos. Kupolo viršuje esanti 9 metrų skersmens anga leidžia apšviesti visą pastatą natūralia šviesa.
 • Romos katakombos – buvusios požeminės kapinės. Žydų, pagonių ir ankstyvųjų krikščionių Romos piliečių laidojimas katakombose prasidėjo II amžiuje ir tęsėsi iki V amžiaus. Katakombose daugybė požeminių perėjų, kurios suformuoja kelių kilometrų labirintus, kuriuose galima išvysti iškastos stačiakampės nišos. Palaikai būdavo suvyniojami ir įdedami į nišas, kurios paskui būdavo padengtos antkapiais, pagamintais iš marmuro arba degto molio. Vėliau ant antkapio būdavo iškalamas mirusiojo vardas kartu su krikščionišku simboliu. Romoje yra daugiau nei 60 katakombų, kuriose telpa tūkstančiai kapų. Šiuo metu veikiančios yra tik 5 katakombos, iš kurių labiausiai lankomos Sen Sebastiano, San Callisto, Priscilla, Domitilla.
 • Navonos aikštė (Piazza Navona). Keliaudami vingiuotomis senovinio istorinio centro gatvelėmis staiga atsiduriate kvapą gniaužiančioje baroko stiliaus aikštėje. Tai viena žaviausių ir populiariausių aikščių Romoje, kuri gimė kaip renginių vieta ten, kur kadaise stovėjo antikinis Domiciano stadionas (Circus Agonalis), įkurtas 86 metais. Iki šiandien ši aikštė - tarsi įspūdingas šou po atviru dangumi. Tai architektūrinis stebuklas Amžinojo miesto širdyje, pripildytas šedevrų, puikiai derančių tarpusavyje. Jūsų žvilgsnį iš karto patrauks „Keturių upių fontanas“, esantis aikštės centre, savo galingomis figūromis atvaizduojantis „Ezopo pasaką“. Jos tarsi atgyja iš besiveržiančių vandens srovių. Aikštės gale yra dar du fontanai – „Marų fontanas“ ir „Neptūno fontanas“. Aikštėje yra Santa Agnese ir Agone bažnyčia. Ją pastatė toje vietoje, kur pagal pasakojimus šventoji buvo nurengta prieš aukojimą, ją pridengė tik plaukai. Požemiuose išlikę senovinės bažnyčios pamatai ir Domiciano stadiono likučiai. Vaikštant po šią aikštę viskas atrodo labai gyvybingai. Aikštėje daug kavinių po atviru dangumi bei sezoninių mugių.
 • Ispaniški laiptai ir Ispanijos aikštė (Piazza di Spagna). Ispanijos laiptai, kuriuos sudaro 135 pakopos, buvo pastatyti XVIII amžiaus pradžioje. Laiptai yra mėgstamiausia turistų vieta pasėdėti, atsipalaiduoti ir mėgautis aikštės grožiu. Jeigu pažiūrėtumėte į šią aikštę iš paukščio skrydžio – išvystumėte drugelio formos aikštę. Tai vienas garsiausių vaizdų pasaulyje bei vienas didingiausių romėnų baroko stiliaus miesto paminklų. Renesanso laikotarpiu aikštė taip pat buvo populiariausia turistų traukos vieta mieste. Ji traukė menininkus, rašytojus, turtingus aristokratus. Čia visada būdavo prabangiausių viešbučių, užeigų, rezidencijų. Iki XVII amžiaus aikštė turėjo kitą pavadinimą – Trinita dei Monti - dėl laiptų viršuje dominuojančios bažnyčios. Vėliau jai buvo suteiktas Ispanijos vardas dėl čia gyvenusio Ispanijos ambasadoriaus ir įkurtos Ispanijos ambasados. Laiptų papėdėje išvysite žymųjį Bernini barokinio stiliaus fontaną – Barcaccia - „Bjaurios valties fontanas“. Fontanas primena skęstantį laivą bei istorinį 1598 metų Tibro upės potvynį. Pasak legendos, upės potvynio nuneštas laivas buvo rastas būtent šioje aikštėje.
 • Liaudies aikštė (Piazza del Popolo). Tai didelė aikštė Romos miesto centre. Išvertus iš italų kalbos „popolo“ reiškia Liaudies aikštė. Aikštėje stovi autentiškas obeliskas iš Heliopolio, Egipto. Viena iš unikalių Popolo aikštės savybių – dvi kolonos, pastatytos miesto aikštėje 1483 metais, su žingsniais iškaltais bareljefe kartu su zodiako ženklais bei alegoriniais veikėjais. Ant kolonos viršaus stovi Šventas Apolinaris. 1815 – 1816 metais Popolo aikštė buvo perprojektuota, aplink ją buvo pastatytos sienos, kurios suteikė aikštei dabartinę ovalo formą. Tuomet atsirado centrinis fontanas ir keturios egiptietiškų liūtų statulos, stovinčios aplink obeliską.
 • Šv. Petro Bazilika Vatikane (St. Peter‘s Basilica). Tai viena švenčiausių krikščionybės vietų ir didžiausių bažnyčių pasaulyje, pavadinta pirmojo Popiežiaus, apaštalo Petro vardu. Pirmąją baziliką šioje aikštėje 324 m. pastatė pirmasis krikščioniškasis Romos imperatorius Konstantinas, į ją buvo pernešti Nerono cirke kankinio mirtimi mirusio apaštalo Petro palaikai. Vieta, kurioje dabar stovi bazilika, buvo Romos imperijos imperatoriaus Nerono cirko sodai. Bazilikos ilgis 211,6 m., pagrindinio bazilikos fasado aukštis 45 m, ilgis 115 m. Fasado atiką vainikuoja 5,65 m aukščio Kristaus, Jono Krikštytojo ir vienuolikos apaštalų skulptūros, iš portiko penki portalai veda į baziliką. Kupolo vidinis aukštis 119 m, išorinis 133 m, diametras 42 m., jis remiasi ant keturių kolonų. Po kupolu – dar vienas Berninio šedevras, 29 m aukščio baldakimas. Bazilikoje arčiau pagrindinio altoriaus iš kairės pusės yra įėjimas į požemius, kuriuose pamatysite apie 20 popiežių antkapių. Puiki atrakcija – lipimas į kupolą. Viešint Romoje, galite pasinaudoti proga gyvai pamatyti bei išgirsti popiežių. Tiesa, reikės atsikelti anksti – popiežius kalbą sako kiekvieną trečiadienį, žmonių susirenka labai daug, todėl norint gauti laisvą kėdę, Vatikane reikėtų būti apie 5 valandą ryto. Einant į Vatikano muziejus ir į Šv. Petro baziliką reikės praeiti patikrą, todėl su savimi neturėkite aštrių daiktų. Gerbkite Vatikano reikšmę visam katalikų pasauliui ir nedėvėkite šortų bei trumpų sijonų. Jei ketinate eiti į Vatikano muziejus, pirmiausia eikite į juos, nes iš muziejaus pateksite į Šv. Petro baziliką, taip sutaupysite laiko, nereikės papildomai stovėti eilėje prie bazilikos.

 

KITI NAUDINGI PATARIMAI JUMS

Kaip sutaupyti? Tiesiog įsigykite Romos miesto kortelę: ROMA PASS. Tai turistinė kortelė, suteikianti Jums lengvatinius bilietus į pagrindines lankytinas miesto vietas ir neribotą viešojo transporto naudojimą dvi arba tris dienas, atsižvelgiant į Jūsų įsigytą kortelę.

48 valandas galiojanti kortelė kainuoja 32 EUR, o 72 valandas galiojanti kortelė kainuoja 52 EUR. Kortelė įsigalioja nuo pirmo jos panaudojimo iki 23:59 nakties antros arba trečios dienos.

Sekmadienį būtinai aplankykite Porta Portese turgelį, kuriame rasite praktiškai viską.

Jeigu ieškote antikinių vertybių, apsilankykite Borguetto Flaminio and Piazza Verdi turgelyje.

Puikių itališkų batų rasite Piazza dell’Emporio.

Jeigu net ir nesate stipriai tikintis, aplankykite įvairias Romos miesto bažnyčias. Jų architektūra yra kvapą gniaužianti! Ir nepamirškite aprangos kodo – į bažnyčią geriausia būtų eiti pridengtais pečiais ir kiek ilgesniais šortais bei sijonais.

Savo pirmadienį Romoje skirkite bet kam, bet ne kelionėms po muziejus. Kodėl? Pirmadieniais jie tiesiog nedirba.

Nepraleiskite progos pamatyti vieną gražiausių saulėlydžių visoje Romoje. Jis puikiai matosi nuo Trastevere. Toks reginys tikrai atims žadą!

 

Rezervuok ekskursijas ROMOJE pigiau!

 

 
Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės