(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Vatikaną

Vatikano šalies nuotraukos

Vatikanas

Vatikanas – tai miestas – valstybė, įsikūrusi nuostabiosios Romos širdyje. Kiekvienais metais mažiausia pasaulyje šalis sulaukia neregėto turistų ir keliautojų antplūdžio, čia atvyksta ne tik uolūs krikščionys ar piligrimai, bet ir smalsuoliai, norintys išvysti nuostabius architektūros kūrinius, garsiąją Šv. Petro baziliką, aplankyti Vatikano sodus ir muziejus. Vatikanas - vienintelė šalis pasaulyje, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. (Visos kelionės į Vatikaną)

Apgyvendinimas

Nepaisant šalies dydžio, Vatikane galima rasti išties puikių viešbučių. Nakvynės kaina 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje svyruoja maždaug nuo 80 iki 150 eurų. Žemesnės klasės viešbučiuose nakčiai galima apsistoti vidutiniškai už 40 – 75 eurus. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Vatikane

Maistas

Vatikanas neturi savo tradicinės virtuvės, čia karaliauja itališka virtuvė, kurios neįmanoma įsivaizduoti be makaronų, sūrio, juodos duonos, daržovių, kurios patiekalams suteikia gaivumo ir spalvingumo,jūros gėrybių ir mėsos, ypač vertinama jautiena, neriebi kiauliena ir vištiena.  Pikantiško skonio itališkiems valgiams suteikia kietas parmezano sūris, dedamas į daugelį patiekalų – ant neopolietiškos picos, lazanijos, į makaronų pagardus.  Kitas labai populiarus patiekalas – risotto. Tai specialiai paruošti ryžiai su įvairiausiais priedais – moliuskais, sepijomis, šafranu ir pan. Italijos virtuvės negalima pavadinti nuobodžia, čia naudojama daug prieskonių, pagardų, kurie tik dar labiau išryškina kitų produktų skonines savybes. 
Svečiuojantis Vatikane būtina paragauti tokių tradicinių itališkų valgių, kaip spageti makaronai su Bolonijos padažu, mėsos pyragas, cikorijos lapai kepti ant ugnies, plaktoje tešloje kepti žuvies putėsiai. Smaližių laukia gaivūs ir gardūs itališki ledai su įvairiausias pagardais bei desertų karalius – Tiramisu pyragas.

Maistas Vatikane

Transportas

Vatikano plotas vos 44 hektarai, todėl šią mažytę valstybę lengva apeiti pėsčiomis, tačiau svečių patogumui kursuoja ir turistiniai mikroautobusai, kurie važiuoja pro lankomiausius turistinius objektus. Šalyje veikia trumpiausia geležinkelio atkarpa, kurią sudaro vos 300 m, tačiau ji nėra skirta keleiviniams traukiniams.  Iki Vatikano nesudėtinga atkeliauti viešuoju Romos transportu – autobusais ir metro. Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose, kurias galima rasti traukinių, metro ir autobusų stotyse, o taip pat ir informacijos centruose. Oro uosto Vatikane taip pat nėra, todėl teks skristi į Romą, o iš ten viešuoju transportu arba taksi keliauti į Vatikaną. Tiesa, prie simbolinės šalies sienos mandagūs pareigūnai gali paprašyti parodyti, ką vežatės su savimi. Tai visiškai įprasta praktika, todėl nesijaudinkite ir mėgaukitės kelione. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

Vatikano Top vietos

Kada geriausia keliauti į Vatikaną?

Vasarą Vatikane termometro stulpelis gali šoktelėti gerokai aukščiau +30 laipsnių šilumos, vyrauja saulėti ir sausi orai, todėl nemėgstantiems karščio ar sunkiai ištveriantiems jį, geriau kelionei rinktis pavasarį ar ankstyvą rudenį, kai galima mėgautis švelniu ir šiltu oru. Žiemą Vatikane oras atvėsta vidutiniškai iki +10 laipsnių šilumos, šiuo metu iškrenta nemažai kritulių, todėl būtina tinkama apranga ir skėtis. Norintys savo akimis išvysti popiežių turėtų žinoti, kad svarbiausias dvasininkas pasaulyje pasirodo trečiadieniais ir sekmadieniais bei per svarbiausias katalikų bažnyčios šventes. Tiesa, šiuo metu Vatikane šurmuliuoja begalės turistų, tikinčiųjų ir piligrimų iš viso pasaulio. Jei jūsų tikslas – apžiūrėti šią nuostabią šalį – miestą, šių dienų geriau venkite.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Vatikane – 0,5 promilės.

Vatikanas neturi griežtų reikalavimų turistų aprangai, tačiau, einat į bažnyčią, muziejus ir kitas lankytinas vietas, pagarbiau būtų rinktis kuklesnius apdarus.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Vatican.cominformaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.04

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Prasidėjo Kalėdinių ir Naujametinių kelionių išankstinis pardavimas, nuolaidos iki 15% ! Plačiau!