Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Ukrainą

Ukrainos nuotraukos

Ukraina

Ukrainos vardas istorijoje minimas gana dažnai ir ne visada pačiais šviesiausiais atspalviais. Černobylio katastrofa, įtempta politinė padėtis gerokai pakenkė šalies įvaizdžiui, todėl keliautojai šią šalį linkę aplenkti. O visai be reikalo! Ukraina gali pasigirti nuostabiais senoviniais miestais, istoriniu ir architektūriniu palikimu, o ką jau kalbėti apie nuostabaus grožio gamtą ir vietinių gyventojų svetingumą, kuris ilgam įstringa atmintyje pačiais gražiausiais prisiminimais. (Visos kelionės į Ukrainą)

Apgyvendinimas

Ukrainoje nakvynės kaina prabangiame 4 – 5  žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo 60  eurų ir kyla iki kelių šimtų, priklausomai nuo viešbučio teikiamų paslaugų ir keliautojo keliamų reikalavimų. Žemesnės klasės viešbutyje už nakvynę teks susimokėti 20 – 60 eurų, o svečių namuose – 6 eurus. Vykstantys su didesne draugų kompanija gali rinktis ir trumpalaikę butų nuomą. 2 miegamųjų buto nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 40  eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Ukrainos virtuvė dažniausiai asocijuojasi su barščiais ir Kijevo kotletais, tačiau nereiktų apsigauti, nes ukrainiečiai maloniai nustebins net ir išrankiausius naujų skonių ieškotojus. Šalyje itin mėgstami miltiniai gaminiai, mėsos, žuvies ir žvėrienos patiekalai, ypač daug liaupsių sulaukia tradicinis karpis su medumi, karosai su grietinės užpilu, troškinta kiškio koja, patiekiama su daržovėmis, grybais ir įvairiomis košėmis. Beje, košės Ukrainos virtuvėje užima labai svarbią vietą ir jos gaminamos ne tik iš trintų virtų bulvių, bet ir žirnių, moliūgų, troškintų kopūstų ir net uogų. Nacionalinis šalies pasididžiavimas – lašiniai, kuriuos ukrainiečiai valgo ne tik sūdytus ir su česnakais ar svogūnais, bet ir saldintus, pagardintus sirupu, virtus, keptus, rūkytus. Lašiniai dedami į daugelį ukrainietiškų patiekalų – kraujinę dešrą, mėsos troškinius, padažus, jais įdaromos daržovės. Šalyje populiarūs vaisių kompotai, medaus gėrimai, alus ir degtinė.

Ukrainietiška virtuvė

Transportas

Ukrainos miestuose patogukeliauti autobusais, tramvajais, Kijeve puikiai išvystyta metro sistema. Viešojo transporto bilietai parduodami spaudos kioskuose, autobusų ir metro stotyse. Norint nusigauti iš vieno miesto į kitą, galima autobusais, kurie yra pritaikyti ilgoms kelionėms, senais, ne itin patogiais, bet labai punktualiais ir pigiais traukiniais ar išsinuomoti automobilį. Pastaruoju atveju reiktų atminti, kad šalyje kelio ženklai yra žymimi kirilica, todėl gali būti sudėtinga susigaudyti, o ir keliavimo sąlygos bus sudėtingos, pasirinkus mažiau naudojamus kelius. Neturint daug laiko, vertėtų rinktis gana pigius vietinius skrydžius. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Kijevas. Tai kultūrinis, politinis ir ekonominis Ukrainos centras, dažnai vadinamas visos slavų kultūros sostine. Mieste gausu muziejų, įspūdingų statinių: Šv. Sofijos soboras, Šv. Mikalojaus soboras, Aukso vartai ir Kijevo-Pečioros lavros vienuolynas.
  • Lvovas. Vienas seniausių Ukrainos miestų keliautojus nekelia bent kelis dešimtmečius atgal, tačiau, nepaisant senų namų, kuriems verkiant reiktų renovacijos, Lvovas stebina įspūdingu grožiu. Atvykstantys čia ras įspūdingą operos teatrą, senas bažnyčias, autentišką ukrainiečių turgų ir nuostabų Lvovo senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
  • Odesa. Šalies uostamiestis, dažnai vadinamas Juodosios jūros perlu, vilioja keliautojus ir turistus iš viso pasaulio savo saulėtais paplūdimiais, puikiu klimatu ir draugiškomis kainomis. Odesoje vertėtų netik mėgautis saule ir jūra, bet ir aplankyti Potiomkino laiptus, Tolstojaus rūmus bei Odesos katakombas.
  • Auksiniai vartai Kijeve. Vienas iš miesto simbolių buvo pastatytas dar XI Tuo metu tai buvo vieni iš pagrindinių vartų į Kijevą. Įspūdingas statinys!
  • Andrejevski Spusk gatvė. Ukrainos Monmartru vadinama gatvė vilioja bohemiška atmosfera, čia gausu gatvės menininkų, muzikantų, jaukių kavinių. Kadaise šioje gatvėje gyveno garsus rusų rašytojas M. Bulgakovas.
  • Šv.Sofijos soboras. XI a. pastatytas soboras iki šių dienų yra laikomas vienu seniausių ir svarbiausių stačiatikių religijos centru pasaulyje. Nuostabaus grožio statinys yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Nepriklausomybės aikštė. Pagrindinė Kijevo aikštė dar 2004 m. tapo Oranžinės revoliucijos centru. Aikštės viduryje stovinti didinga balta kolona simbolizuoja šalies nepriklausomybę.
  • Sopievkos parkas. Čerkaso priemiestyje driekiasi beveik 155 hektarų Sopievskos parkas – muziejus po atviru dangumi. Čia gausu architektūrinių paminklų, skulptūrų ir pasakiško grožio kraštovaizdžių. Tikra atgaiva ir kūnui, ir sielai.
  • Michailovskio auksinių kupolų soboras. Įspūdingų formų prabangus statinys buvo visiškai sunaikintas 1935 m., tačiau šiandien Kijevo svečiai turi galimybę vėl pasivaikščioti preciziškai atkurtomis puošniomis salėmis ir pasigėrėti ištaigingu soboro fasadu.
  • Boimų koplyčia. Šis statinys laikomas pasaulinio lygioarchitektūros šedevru. 1615 m. iš juodo akmens pastatyta koplyčia atrodo nepakartojamai ir yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Ukrainos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Ukrainą?

Vasaros Ukrainoje karštos, termometro stulpelis dažnai pakyla gerokai aukščiau +30 laipsnių karščio, todėl nemėgstantys tokios kaitros kelionę turėtų planuoti gegužės – birželio mėnesiais ir rudens  pradžioje, kai vyrauja šilti ir saulėti orai.  Ruduo šalyje lietingas, o žiemos šaltos ir tamsios, oro temperatūra vidutiniškai nukrenta iki -15 laipsnių šalčio.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Ukrainoje – 0 promilių.

Ukrainos valiuta – Ukrainos grivina (UAH). 1 EUR = 29 UAH

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Traveltoukraine.org informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.05

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!