Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Rusiją

Rusijos nuotraukos

Rusija

Rusija – didžiausia ir tikriausiai daugiausiai apkalbų sulaukianti valstybė pasaulyje, tačiau reikia pripažinti, kad tai nepakartojama erdvė kelionių atradimams ir pažinimo džiaugsmui.  Gigantiškos miesto aikštės, prabanga alsuojančios cerkvės, modernūs miestai ir pamiršti kaimai, didingi kalnai ir bekraštės stepės – tai tik maža dalis Rusijos. Ši šalis stebina net ir visko mačiusius. (Visos kelionės į Rusiją)

Apgyvendinimas

Milžiniška šalis gali pasiūlyti gana draugiškas ir racionalias kainas piniginei. Prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje nakvynės kaina svyruoja nuo 40 iki kelių šimtų eurų. Žemesnės klasės viešbučiuose galima apsistoti ir už 20 – 40 eurų, o svečių namuose – vos už 7 – 15 eurų. Keliaujantys į Rusiją ilgesniam laikui arba su didesne draugų kompanija gali rinktis trumpalaikę buto nuomą. Dviejų miegamųjų buto nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 40 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinė rusiška virtuvė labai paprasta ir neįmantri, daugiausiai patiekalų atkeliavo iš kaimo. Patiekalų pagrindą sudaro žuvis, žvėriena, kiauliena, uogos, grybai, bulvės, įvairios grūdinės kultūros. Kita vertus, unikalumas glūdi paprastume, todėl būtų nuodėmė nepaskanauti naminių rusiškų barščių, troškintų grybų su virtomis arba keptomis bulvėmis, kiaulienos vyniotinio, troškintos jautienos, vėgėlių ar ešerių sultinio. Tradicinis desertas – meduoliai su medumi. Paprasta, bet labai gardu! Šalyje labai mėgstama gira, alus ir degtinė, kurios stikliuko nemandagu atsisakyti, svečiuojantis rusų namuose.

Rusiška virtuvė

Transportas

Transportas Rusijoje – tikras iššūkis keliautojams.  Didžiuosiuose miestuose nuolatos kursuoja autobusai, metro, zuja taksi automobiliai, kurie turistams ir vietiniams gyventojams taiko dvigubus kainos standartus. Nenorintiems laiko gaišti transporto spūstyse geriau rinktis metro.  Viešojo transporto bilietus galima įsigyti automatizuotose kasose, spaudos kioskuose ar informacijos centruose. Žinoma, jei nesinori derintis prie viešojo transporto grafiko, galima išsinuomoti automobilį, tačiau reiktų atminti, kad eismas didžiuosiuose šalies miestuose labai intensyvus, o tarpmiestiniai keliai tikrai nėra patys geriausi pasaulyje, todėl vairavimo sąlygos gali varginti. Be to, reiktų atminti, kad Rusija – milžiniška valstybė, todėl patogiausias ir greičiausias būdas nusigauti iš vieno miesto į kitą – lėktuvai. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Sankt Peterburgas. Neapsakomo grožio ir puošnumo miestas yra vienas svarbiausių Rusijos kultūros, meno, ekonomikos ir mokslo centrų. Čia veikia daugiau nei 40 įvairiausių muziejų, daugybė teatrų, aukščiausio lygio restoranų ir kitų pasilinksminimo vietų.
 • Vasaros rezidencija Puškine. Tai nepakartojamas architektūros šedevras, apsuptas romantiško sodo, stulbinančių fontanų alėja ir kaskadomis.
 • Peterhofas. Imperatoriškų rūmų ansamblis, apsuptas prabangia fontanų ir sodo kompozicija, yra viena gražiausių ir lankomiausių vietų Sankt Peterburge.
 • Ermitažas. Viename didžiausių muziejų pasaulyje galima išvysti daugiau nei 3 milijonus eksponatų nuo žmonijos ištakų iki šių dienų.
 • Tiltas per Nevos upę. Nevos krantinė Sankt Peterburge primena romantišką Paryžių, svajingąją Veneciją ir laisvamanišką Amsterdamą. Čia yra visko: vandens kanalų, parkų, šurmuliuojančių kavinaičių. Nuostabi vieta pasivaikščiojimams su antrąją puse ir ne tik.
 • Maskva. Apie Maskvą galima kalbėti, kaip tik norisi, tačiau kiekvienas keliautojams pripažįsta, kad milžiniška Rusijos sostinė turi išskirtinio žavesio. Čia gausu fantastiško grožio pastatų, išskirtinių muziejų, parkų, istorinių paminklų. Norint geriau susipažinti su Maskva, tikrai nepakaks dienos ar dviejų.
 • Raudonoji aikštė. Rusijos širdimi vadinama aikštė kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų ir keliautojų iš viso pasaulio. Milžiniška aikštė žavi originaliais architektūros sprendimais ir didybe. Raudonojoje aikštėje yra įrengtas mauzoliejus, kuriame saugomi Vladimiro Iljičiaus Lenino palaikai.
 • Jekaterinos rūmai.1717 m. Jekaterinai I Puškine pastatyti prašmatnūs rūmai žavi savo grožiu ir ištaigingumu.
 • Gintaro kambarys. Palangos gintaro muziejus nė iš tolo neprilygsta šiam vokiečių ir danų menininkų sukurtam kambariui Sankt Peterburge, kuriame beveik viskas dekoruota auksu tviskančiu gintaru.
 • Isakijaus soboras. Tai didžiausi maldos namai Sankt Peterburge, išsiskiriantys unikalia architektūra: 24 statulos, nuo soboro žvelgiančios į miestą, milžiniškas kupolas, galingos ikonos. Dėmesio vertas statinys!
 • Aurora. Tai istorinis komunistų paminklas – kreiseris, kuriame šiuo metu yra įkurtas istorijos muziejus. Tiems, kurie domisi istorija ši vieta paliks gilų įspūdį.

Rusijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Rusiją?

Apie ilgas ir atšiaurias rusiškas žiemas tikriausiai teko girdėti ne kartą, todėl kelionę į kaimyninę milžinę geriau planuoti vasarą arba vėlyvą pavasarį, kai termometro stulpelis pakyla vidutiniškai iki +20 laipsnių šilumos. Ruduo čia lietingas ir vėsus, o žiemos – tikras išbandymas ištvermingiausiems, nes sausio mėnesį oro temperatūra gali nukristi ir iki -30 laipsnių šalčio, o kuo toliau į šiaurę, tuo šalčiau.

Naudinga informacija

Leistinas alkoholio kiekis Rusijoje – 0,0 promilės.

Visada su savimi turėkite pasą, nes Rusijos pareigūnai gali be jokios priežasties paprašyti parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Posakis – taisyklės yra tam, kad jas laužytum, Rusijoje nesuprantamas. Net ir už nedidelius viešosios tvarkos pažeidimus griežtai baudžiama, todėl gerbkite šalies įstatymus ir tradicijas.

Rusijos valiuta – Rusijos rublis (RUB). 1 EUR = 67.04 RUB

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Russiatourism.ru informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.05

 

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!