(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums
Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Maltą

Maltos gamta

Malta

Nuostabi ir neištyrinėta Viduržemio jūros valstybė Malta žavi keliautojus nuostabiu oru ištisus metus, o didžiulė lankytinų objektų gausa net ir kelių savaičių trukmės atostogas vers pralėkti be galo greitai. Tūkstantmečius skaičiuojančios gyvenvietės spinduliuoja autentiškumu ir stebina lankytojus dar 21-ajame amžiuje. Buvusioji britų kolonija iki šiol turi keletą panašumų su Jungtinėmis Karalystėmis – čia taip pat anglų kalba laikoma viena iš valstybinių kalbų, o eismas vyksta kairėje. Nepaisant to – daugiau viskas čia kur kas didingiau! (Visos kelionės į Maltą)

Apgyvendinimas

Maltos sostinėje Valetoje yra kur kas daugiau apartamentus siūlančių apgyvendinimo įstaigų nei viešbučių. Todėl viešbučiuose kainos yra palyginti didelės. Nakvynė 3-4 žvaigždučių viešbutyje dviems žmonėms kainuos 120-150 eurų, tuo tarpu apsistojant apartamentuose, nakvynė gali kainuoti apie 80 eurų dviems žmonėms. Norint sutaupyti, derėtų rinktis nakvynę mažesnėse, kiek labiau nuo centro nutolusiose gyvenvietėse. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Maltoje

Maistas

Turtinga Maltos istorija padarė įtaką ir nacionalinei virtuvei, kurioje vis tik pastebimo standartinės Viduržemio jūros regiono virtuvės natos. Vietiniai rekomenduoja pasimėgauti lampuki (žuvies pyragas), bragioli (jautiena su alyvuogėmis), kapunata (tradicinis maltietiškas troškinys). Iš užkandžių populiariausias yra bigilla – tai pupelių užtepėlė su česnaku. Numeris vienas patiekalas, kurį išbandyti Maltoje būtina yra hobz biz-zejt – tai duonelė, mirkyta alyvuogių aliejuje ir įdaryta šviežiais pomidorais, svogūnais, tunu bei kaparėliais.

Maltos virtuvė

Transportas

Patogiausias būdas norint pasiekti maltą yra skrydis lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint pažinti šią nuostabią šalį iš arčiau, ją apvažiuoti ir aplankyti turistinius objektus galima autobusu. Puikiai išvystytas autobusų tinklas leidžia pasiekti kone bet kurią vietą Maltoje ar Gozo saloje. Autobusai kursuoja kasdien nuo 05:30 iki 23:00, o penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis, autobusai keleivius veža ir naktimis.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

  • Mdina. Istorinė Maltos sostinė, pasitinkanti keliautojus dešimtimis lankytinų objektų bei išties nuostabia gamta. Tai seniausias miestas Maltoje, egzistuojantis jau daugiau nei 6000 metų.
  • Šv. Pauliaus katedra. Apaštalui Pauliui pagerbti skirta katedra Medinoje atrodo išties įspūdingai. 12-ojo amžiaus statybos barokinio stiliaus architektūros šedevras yra vienas labiausiai lankytinų objektų visoje Maltoje.
  • Valeta. Maltos sostinė ir pagrindinė širdis Valeta yra būtent tas miestas, kuriame jaučiama harmonija tap senųjų amžių ir dabarties. Pasivaikščiojimas siauromis Valetos gatvelėmis gali būti puikus laiko leidimo būdas.
  • Šv. Elmo fortas. 16-ojo amžiaus statybos gynybinis fortas yra įsikūręs viename Valetos iškyšulyje. Otomanų laikus menantis fortas turi didžiulę istorinę reikšmę vietiniams gyventojams, todėl yra viena mėgiamiausių lankytinų vietų.
  • Dievo Motinos pergalės katedra. Tai pirmoji katedra Valetoje, nepaliekanti abejingų. Ši katedra, išlikusi iki šių dienų, yra itin svarbus religinis objektas maltiečiams.
  • Gozo sala. Antroji pagal dydį Maltai priklausanti sala yra kur kas mažiau urbanizuota, todėl čia galima pasigrožėti žmonių rankų nepaliesta gamta.
  • Azuro langas. Iš kalkakmenio sudaryta istorinė uoliena buvo tapusi Maltos simboliu. 2017-aisiais metais įgriuvus pagrindinei konstrukcijai, dabar galima pamatyti tik jos liekanas.
  • Ghar Dalam urvas. Šis priešistorinių laikų urvas dabar veikia kaip istorijos muziejus – čia galima pamatyti įvairiausias ekspozicijas bei susipažinti su to meto gyvūnija.
  • Hal Saflynio požemis. Paolos mieste esanti požeminė šventykla atrodo išties įspūdingai. Kadaise ji veikė ir kaip sakralinė laidojimo vieta, todėl čia lankantis per kūną gali eiti šiurpuliukai. Nepaisant to, Hal Saflynio požemį aplankyti tikrai verta.
  • Taršyno šventyklos. Bene 5000 metų egzistuojanti neolitinių laikų šventyklos struktūra yra įtraukta į Unesco saugomų objektų sąrašą. Šis archeologinis objektas išties didingas, o taip pat leidžia susipažinti ir su ano meto maltiečių gyvenimu.

 

Nuotraukos iš Maltos

Kada geriausia keliauti į Maltą?

Juokaujama, kad Maltoje nėra blogo oro – čia, kaip ir tipinėje Viduržemio jūros vietovėje, saulė šviečia 300 dienų per metus. Net ir žiemos metu temperatūra čia nenukrenta žemiau 15 laipsnių, tačiau esant neturistiniam sezonui, dauguma pramogų vietų ir lankytinų objektų gali būti uždaryti. Dėl šios priežasties kelionę į Maltą vertėtų planuoti pavasarį arba rudenį, kadangi vasaros metu čia net ir vietinius gyventojus kankina didesni nei 30 laipsnių karščiai.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Maltoje –0,8 promilės.

Maltos nacionalinė valiuta kaip ir likusiose Europos Sąjungos šalyse – euras (EUR).

Straipsnis parengtas pagal visitmalta.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Šalių sąrašas

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.