(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Informacija ir kelionės į Lvovą

Informacija ir kelionės į Lvovą

Lvovas – tai miestas – muziejus po atviru dangumi, vienas įspūdingiausių vakarų Ukrainoje, jo senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Jaunatviškas, šurmuliuojantis, gyvybingas bei draugiškomis kainomis garsėjantis miestas. Architektūros šedevrai nustebins net visko mačiusius keliautojus! Ukrainiečių, vokiečių, armėnų, žydų bei lenkų kultūros pėdsakai suteikia miestui išskirtinį žavesį bei unikalumą. O vietinių gyventojų svetingumą bei tradicinės virtuvės ypatumus pajusite apsilankę restorane, kavinėje ar bare. Kiekvienas turi savo unikalią tematiką, istoriją, išskirtinį interjerą. Tai tarsi muziejų lankymas!

Nors kalba vietiniai ukrainietiškai, tačiau be problemų susikalbėsite anglų, rusų ar net lenkų kalbomis. Vietinė valiuta – grivina (UAH). Valiutos kursas – 1 EUR =~ 30 UAH (priklauso nuo tos dienos valiutos kurso).

Kada geriausiai vykti į Lvovą?

Nors miestas turistus stebina visus metus, tačiau kelionės rekomenduojamos gegužės – rugsėjo mėnesiais. Šiuo laikotarpiu oro sąlygos palankiausios derinti poilsį su lankytinų vietų pažinimu.

Svarbu!

Kelionėms į Ukrainą yra reikalingas LR pasas, galiojantis ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Trumpalaikiam buvimui, ne ilgesniam nei 90 dienų, LR piliečiams viza nėra reikalinga.

Apsidrausk prieš kelionę. Pirk draudimą internetu ir gauk geriausią kainą!

Kaip nuvykti į Lvovą

- Pats patogiausias ir greičiausias būdas pasiekti Lvovą – 1 valandos skrydis lėktuvu. Užsisakyti skrydžių bilietus galite GRŪDOS internetinėje svetainėje.  Rezervuok pigiau! 

- Iš Lietuvos kursuoja tarptautiniai autobusai (bilietus galite įsigyti Ecolines ar Lux express), tačiau kelionė užtruks daug ilgiau - apie 17 valandų.

- Kelionė savo automobiliu.

- Užsisakykite GRŪDOS organizuojamas keliones! Tikrinkite čia!

Kaip nuvykti iš Lvovo oro uosto į centrą

Lvovo Danieliaus Haličiečio tarptautinis oro uostas (LWO) yra nutolęs 6 km nuo miesto centro. Į centrą galima nuvykti keliais būdais:

- Oro uosto greituoju autobusu „Express bus – Main Railway Station“. Autobusas išvyksta iš „Oro uosto terminalo A“ į „Centrinę traukinių stotį“. Kelionė trunka apie 20 minučių, autobusai vyksta nuo 10:30 val. ryto iki 20:30 val. vakaro; kursuoja kas valandą. Bilieto kaina į vieną pusę – 20 UAH asmeniui (apie 0.60 EUR).

- Miesto troleibusu Nr. 29, kuris išvyksta iš „Oro uosto terminalo A“. Sustojimas centre - „Ivano Franko universitetas“. Kelionės trukmė – apie 45 minutės, autobusai vyksta nuo 5:40 val. ryto iki 22:57 val. vakaro, kas 7-8 minutės. Bilieto kaina į vieną pusę – 7 UAH asmeniui (apie 0.20 EUR).

https://www.eway.in.ua/en/cities/lviv/routes/6

Vienkartinius bilietus galėsite įsigyti iš vairuotojo įlipę į viešojo transporto priemonę.

- Pats patogiausias būdas yra vykti taksi automobiliu. Taksi pamatysite tik išėję iš oro uosto arba išsikvietę per vieną iš mobiliųjų programėlių (pvz. Uber). Kelionės trukmė į miesto centrą - apie 10-15 minučių, kaina priklauso nuo Jūsų kelionės tikslo pabaigos (nuo 5 Eur).

- Patogus būdas tiek vykti iš/į oro uostą, tiek keliauti po Romos apylinkes yra automobilio nuoma.  Užsisakyk su nuolaida!

- PARKAVIMAS VILNIAUS IR KAUNO ORO UOSTUOSE (Palik automobilį saugiai. Tai puikus kokybės ir kainos santykis)  Rezervuok saugiai!

Apgyvendinimas Lvove

Lvovo miestas nėra didelis, tad galite apsigyventi bet kurioje miesto vietoje ir iki centro nueiti pėsčiomis per ~20 minučių. Tačiau pirmą kartą atostogaujantiems ar planuojantiems trumpą savaitgalio kelionę rekomenduojame pasirinkti istorinį miesto centrą prie Rynok aikštės. Čia viešbučiai Jus tikrai nustebins tiek žemos kainos ir aukščiausios kokybės santykiu, tiek vietinių ukrainiečių svetingumu.

GRŪDOS ekspertų rekomenduojamų viešbučių

- Ieškantiems išskirtinumo ir aukšto lygio paslaugų - viešbutis „Astoria 4*“. Įsikūręs pačioje Lvovo širdyje, istoriniame pastate netoliese operos teatro. Rynok aikštė yra už 150 metrų nuo viešbučio. Netoliese daugybė parduotuvių, barų, restoranų.

- „Central Hotel“ viešbutis įsikūręs Lvovo centre, vos už 150 metrų nuo Rynok aikštės. Šis puikioje vietoje įsikūręs viešbutis puikiai tinka norintiems apžiūrėti miesto traukos centrus. Šalia rasite gausybę restoranų, kavinių, parduotuvių.

- „Bed and Breakfast in downtown Lviv“ apartamentai yra miesto centre, 50 metrų nuo Rynok aikštės. Puikus variantas ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio. Netoliese parduotuvės, lankomi objektai bei kiti traukos centrai.

Geriausi viešbučių pasiūlymai ir didžiausias pasirinkimas - GRŪDOS viešbučių rezervacinėje sistemoje. Pigūs viešbučiai!

Maistas

Tradiciniai ukrainietiški patiekalai gerai žinomi ir mums, lietuviams. Kai kuriuos iš jų patys gaminame ar valgome, tai Kijevo kotletas, barščiai, įvairūs blyneliai, virtinukai ir t.t. Kadangi Ukrainą sudaro daugybė regionų, tad ir kultūrinis paveldas yra labai gausus. Naudojami skirtingi ingredientai, taikomos savitos regiono tradicijos bei papročiai.

Ukrainiečių svetingumą bei tradicinės virtuvės ypatumus pajusite apsilankę vietos restorane, kavinėje ar bare. Kiekvienas turi savo unikalią tematiką, istoriją, išskirtinį interjerą.

GRŪDOS ekspertai rekomenduoja aplankyti unikalias kavines bei restoranus

- „Kryivka“. Šis restoranas įsikūręs kariniame bunkeryje, istorinėje Lvovo širdyje – Rynok aikštėje. Tai vienas lankomiausių restoranų. Tačiau į jį pakliūti nėra paprasta. Ukrainiečių kariai Jus įleis tik tuomet, jeigu pasakysite teisingą slaptažodį. O šia paslaptimi mes pasidalinsime, tai - „Šlovė Ukrainai“ («Слава Україні!»).

- „The Most Expensive Galician Restaurant“. Dar viena unikali vieta. Jeigu Jums duris pravers pagyvenęs vyrukas, kuris ką tik skuto bulves ir metalinis dubenėlis vis dar jo rankose – taip, Jūs atvykote kaip tik ten. Sovietinis butas, ant sienos kabantis laikrodis „gegutė“, laidinis telefonas bei daugybė kitų pikantiškų, senus laikus menančių akcentų. Tačiau neapsigaukite – už virtuvės durų rasite unikalaus interjero restoraną. Čia patiekalų kainos yra pačios didžiausios visame Lvove. Nusiraminkite, būtent todėl šis restoranas taip ir traukia visus. Prie galutinės kainos yra prirašytas papildomas nulis, tačiau čia yra taikoma 90 procentų nuolaida. Nepamiškite jos paprašyti ????

- „Pravda Beer Theatre“ – tai populiariausias baras visame Lvove, kuris įkurtas per tris aukštus. Čia rasite ne tik gardų maistą ir upę įvairiausio alaus, bet ir unikalų muziejų – parduotuvę. Kiekvieną vakarą groja orkestras, sukuriantis puikią atmosferą.

- „Lviv Coffee Mining Manufacture“. Tai kavinė, įkurta kavos kasykloje. Nusileidus į rūsį klientams duodami šalmai, tad galėsite pasivaikščioti ir iš arčiau apžiūrėti kasyklą. Būtinai paskanaukite firminės „liepsnojančios“ kavos ir firminio pyragaičio.

- „Arsenal“. Tai šonkauliukų rojus, įkurtas istoriniame pastate, kuris anksčiau tarnavo kaip ginklų sandėlis. Nenustebkite, jei padavėjas Jums neatneš įrankių. Taip, čia visi valgo rankomis! Nieko tokio, gausite popierinę prijuostę, servetėles. Be galo įdomi patirtis!

Maisto bei gėrimų kainos skiriasi priklausomai nuo to, kur nusprendėte pavalgyti. Nesibaiminkite, jos ženkliai mažesnės nei Lietuvoje. Pateiksime keletą pavyzdžių: kavos puodelis ~ 1 Eur, šonkauliukų porcija su garnyru ~5 Eur, sriuba ~1,20 Eur, vyno taurė ~ 1 Eur.

Daugiau unikalių restoranų, kavinių ir barų rasite: https://www.inyourpocket.com/lviv/Where-to-eat

GRŪDOS ekspertų rekomendacijos ką TOP pamatyti/aplankyti Lvove

- Lvovo senamiestis – šurmuliuojantis, gyvybingas istorinis miesto centras. Pasivaikščiosite siaurutėmis miesto gatvelėmis, pamatysite spalvingus architektūros šedevrus, bažnyčias, vienuolynus, unikalias skulptūras bei kitus traukos objektus. Saugomas UNESCO pasaulio paveldo sąraše.

- Rynok aikštė (Rynok Square), dar kitaip vadinama „Turgaus aikštė“. Tai – miesto širdis, kuri išsaugojo savo unikalią architektūrą ir suburia gausybę turistų. Čia įsikūrę muziejai, kavinės, restoranai, barai, suvenyrų bei maisto parduotuvės, turistų informacijos centras.

- Rotušės pastato bokštas, esantis Rynok aikštėje. Tai puiki vieta apžiūrėti nuostabų Lvovo mietą iš aukštai. Tik yra nedidelė problema – kilti į viršų teks savomis kojomis. Tačiau užlipus – viską atperka nuostabūs Lvovo vaizdai.

- Lvovo nacionalinis operos ir baleto teatras. Tai prabanga alsuojantis statinys, kurio ne tik išorė, bet ir vidus sužavės baroko bei renesanso architektūra. Nepraleiskite progos vos už kelis eurus pamatyti žymiausius pasaulio spektaklius ir operas (bilietų kainos nuo 3 Eur asm.). Beje, Lvovo operos ir baleto teatras veikia ir kaip muziejus, yra galimybė aplankyti už simbolinį 45 UAH (apie 1.30 Eur) mokestį.

- Boimų koplyčia (Boim Chapel). Ši koplyčia yra laikoma architektūros stebuklu ir net yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Išsiskiria iš kitų objektų, nes pastatyta iš juodo akmens.

- Dominikonų bažnyčia (Dominican Cathedral). Baroko stiliaus bažnyčia, išsiskirianti puošniu kupolu ir labai retu elementu – Fuko švytuokle.

- Šv. Jurgio katedra (St. George‘s Cathedral). Įspūdingas baroko-rokoko stiliaus bažnyčios ansamblis, pastatytas ant Šventojo kalno. Yra galimybė aplankyti kriptas, kurios atviros visiems lankytojams.

- Aukštoji pilis (High Castle). Šiandien taip vadinama Lvovo mieste esanti kalno viršūnė, kurioje anksčiau stovėjo pilis. Dabar belikę tik pilies griuvėsiai, tačiau ant kalvos įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabūs Lvovo vaizdai iš aukštai.

- Laisvės prospektas (Svobody Avenue). Tai puiki pasivaikščiojimo vieta, kurią supa parkai, įspūdingi pastatai bei skulptūros. Ji prasideda nuo Adomo Mickevičiaus skulptūros ir pasibaigia Lvovo Operos ir baleto teatro pastatu. Čia taip pat pamatysite garsaus ukrainiečių rašytojo Tato Ševšenkos paminklą (Taras Shevchenko Monument) bei Kraštotyros ir meno muziejų (Museum of Ethnography and Arts).

- Lyčiakovo kapinės (Lychakiv Cemetery). Tai pačios seniausios kapinės visoje Europoje, turinčios daugiau nei 3 000 išskirtinių paminklų bei antkapių. Čia palaidoti garsūs rašytojai, politikai, mokslininkai bei dvasininkai.

- Norintiems susipažinti ir su toliau esančiais Lvovo lankytinais objektais, rekomenduojame išbandyti kelionę turistiniu autobusu. Kelionės trukmė – 1.30 val. (20 km), jos metu apvažiuosite įžymius Lvovo pastatus, istorines vietas bei unikalias vietas, kurias yra sudėtinga pasiekti pėsčiomis.

Bilieto kaina – 150 UAH (4.50 Eur) suaugusiam ir 75 UAH (2.25 Eur) vaikui iki 13 metų.

https://lviv-tourist.info/en/chudo-bus/

Bendraukime internetu

Turite klausimų ar norite užsakyti kelionę?

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.