Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Lichtenšteiną

Lichtenšteino nuotraukos

Lichtenšteinas

Lichtenšteinas – viena mažiausių valstybių pasaulyje, turtinga nuostabiais gamtos kraštovaizdžiais, senovinėmis pilimis ir jaukiais miestais. Mažutis Lichtenšteinas padovanos puikių įspūdžių ir nepamirštamų prisiminimų. (Visos kelionės į Lichtenšteiną)

Apgyvendinimas

Mažyčiame Lichtenšteine viešbučių kainos nėra jau tokios ir mažos. 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje už nakvynę teks sumokėti nuo 150  iki kelių šimtų eurų.  Žemesnės klasės viešbutyje nakvynės kaina prasideda maždaug nuo 120 eurų, todėl, ieškantys ekonomiškesnio nakvynės varianto, gali apsistoti jaukiuose ir tvarkinguose svečių namuose, kuriuose lova parai kainuoja apie 30 eurų, plius keli papildomi eurai už atskirą kambarį, kurio nereikia dalintis su kitais keliautojais. Trumpalaikė apartamentų nuoma pravers vykstantiems su didesne draugų kompanija. 2 – 3 kambarių buto nuomos kaina parai svyruoja nuo 70 iki kelių šimtų eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Tradicinei Lichtenšteino virtuvei daugiausiai įtakos turėjo Austrija, todėl, kaip ir kaimyninėje šalyje, čia itin svarbią vietą užima mėsos patiekalai, bulvės ir patys įvairiausi padažai. Daugelis Lichtenšteino gyventojų neįsivaizduoja savo pietų stalo be sultingo jautienos ar kiaulienos kepsnio, guliašo ar šonkauliukų, patiekiamų su bulvėmis ir troškintais kopūstais. Po pagrindinio patiekalo seka desertas, dažniausiai tai būna obuolių arba morkų pyragas, pudingas, įvairūs pyragaičiai su uogų įdaru.

Maistas Lichtenšteine

Transportas

Pagrindinis šalies transportas – modernūs ir patogūs autobusai, kurie darbą pradeda anksti ryte ir baigia vidurnaktį. Viešojo transporto bilietai parduodami stotyse, automatizuotose kasose ir informacijos centruose. Po nedidukę šalį taip pat galima keliauti traukiniais arba automobiliu. Lichtenšteinas gali pasigirti puikiais ir nemokamais keliais, todėl vairavimo sąlygos ir pro automobilio langus atsiveriantis kraštovaizdis tikrai pavydėtinas.  Greičiausias ir patogiausias būdas pasiekti nykštukinę valstybė – skrydis lėktuvu. Tiesa, Lichtenšteinas neturi savo oro uosto, todėl teks vykti į kaimyninę Šveicariją ar Austriją, iš kurios nuolatos kursuoja traukiniai arba autobusai į mažytę kaimynę. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Vaducas. Šalies sostinė buvo įkurta dar 1150 m., apie didingus laikus byloja šalyje stūksančios viduramžių pilysir senove alsuojančios gatvės, kuriose šiandien veikia jaukios kavinės, barai irkitos pasilinksminimo vietos. Svečiuojantis Vaduce vertėtųužsukti į Kunigaikščio rūmus, Pašto muziejų, Valstybės meno galeriją bei apžiūrėti Karališkąją meno kolekciją.
  • Gutenbergo pilis. Balcerso mieste ant stačios kalvos įsitaisiusi ir viduramžius dar menanti pilis atrodo išties įspūdingai. Tai viena gražiausių ir didingiausių pilių Lichtenšteine.
  • Vaduco pilis. Oficiali Lichtenšteino karališkosios šeimos pilis, prisiglaudusi nuostabiame gamtos kampelyje, išsiskiriaįspūdinga viduramžių architektūra. Tiesa, pilimi galima pasigrožėti iš šiek tiek tolėliau arba atvykti į rugpjūčio mėnesį pilyje organizuojamą šventę, nes šiuose rūmuose iki šiol tebegyvena karališkosios šeimos atstovai.
  • Kunstmuseum muziejus. Tai tikras perliukas meno gerbėjams. Muziejuje eksponuojama didžiulė šiuolaikinio ir modernaus meno kolekcija.
  • Obere Burg. Apie kadaise Šellenbergo savivaldybėje stovėjusią vieną didžiausių ir seniausių Lichtenšteino pilių, šiandien liudija tik jos griuvėsiai, tačiau didingi Obere Burg pilies likučiai atrodo efektingai.
  • Vaduco katedra. 1874 m. pastatyta neogotikinio stiliaus katedra pakeri milžiniškais skliautais ir subtiliu interjeru. Katedroje amžino poilsio atgulė Lichtenšteino princas Franzas Juozapas II.
  • Nacionalinis Lichtenšeino muziejus. Maža valstybė turi turtingą istoriją, o geriausia vieta su ja susipažinti – Nacionalinis muziejus, kuriame eksponuojami artefaktai apie Lichtenšteino istoriją, kultūrą, gamtą ir kraštovaizdį. Muziejuje yra net 42 parodų salės.
  • Drei Schwestern kalnas. Milžiniškas kalnas tarsi siena atskiria Lichtenšteiną nuo kaimyninės Austrijos. Keliautojams siūlomi keli turistiniai maršrutai, kurių metu galima pasimėgauti fantastiškaiskraštovaizdžiais, atsipūsti poilsio zonose ir pasimėgauti grynu oru.
  • Stadtle gatvė. Tai žymiausia gatvė ne tik Vaduce, bet ir visame Lichtenšteine. Stadtle gatvę puošia originalios skulptūros, yra įkurtas Pašto muziejus, Miesto susirinkimų rūmai, Anglijos namas, kuriame saugomos vertingos meno kūrinių kolekcijos. Čia veikia daugybė restoranų, kavinukų, barų ir parduotuvių.
  • Schalun pilis. Nors šiandien iš XII a. kalnų prieglobstyje pastatytos įspūdingos pilies liko tik didingi griuvėsiai, tačiau vaizdas išties užburiantis ir nepakartojamas.

Lichtenšteino Top vietos

Kada geriausia keliauti į Lichtenšteiną?

Lichtenšteine vyrauja šilti ir švelnūs orai. Vasarą termometro stulpelis šokteli iki +20 – +28 laipsnių šilumos, o žiemą paprastai nenukrenta žemiau +15 laipsnių šilumos.  Tiesa, šalyje iškrenta nemažai kritulių, todėl skėtis tikrai nepamaišys.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Lichtenšteine – 0,8 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Tourismus.li informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.05

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!