Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Belgiją

Belgijos nuotraukos Belgija

Visai nedidelė Belgija – viena įtakingiausių šalių Europoje, juk būtent čia veikia svarbiausios Europos Sąjungos institucijos. Kita vertus, ši šalis yra gerokai daugiau nei politika ar aukšta ekonomika. Belgija garsėja viduramžiais alsuojančia miesto architektūra, derančia su moderniais pastatais, puikiu alumi ir geriausiu šokoladu pasaulyje. Čia atvykę, niekada nepasigailėsite. (Visos kelionės į Belgiją)

Apgyvendinimas

Nakvynė Belgijoje nėra labai pigi, ypač tada, jei ieškote prabangaus 4 ar 5 žvaigždučių viešbučio patogioje miesto vietoje, arčiau centro. Paros kaina prasideda maždaug nuo 100 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės viešbučiuose nakvynės kaina prasideda vidutiniškai nuo 65 eurų. Svečių namai siūlo keliautojams nakčiai apsistoti už 15 – 25 eurus, o jei nesinori kambario dalintis su kitais svečiais, gali tekti sumokėti ir 30 eurų už nakvynę. Vykstantiems su didesne draugų kompanija – racionaliausias ir ekonomiškiausias pasirinkimas tikriausiai yra trumpalaikė buto nuoma. Jaukų kelių kambarių butą ar nedidelį namelį parai galima išsinuomoti už 100 – 200 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Belgijoje

Maistas

Autentiškos belgų virtuvės pagrindą sudaro švieži vietiniai produktai – sūris, kumpis, šparagai, cikorijos ir kitos sezoninės daržovės. Taip pat labai mėgstami mėsos ir žuvies patiekalai, kurie yra neįsivaizduojami be tiršto Briuselio kopūstų bei šparagų padažo ir skrudintų bulvyčių. Belgai labai mėgsta vištieną su troškintais obuoliais, jūros gėrybes, ypač midijas su bulvių šiaudeliais ir actu arba majonezu, pomidorus su krevečių įdaru. Belgų virtuvė šiek tiek ekscentriška, čia dažnai derinami iš pirmo žvilgsnio visai nederantys produktai, pavyzdžiui, jautienos ar kiaulienos kotletai, patiekiami su šilta vyšnių uogine. Belgai ypatingai vertina šviežią maistą, todėl net greitieji užkandžiai gaminami iš sveikų ir kokybiškų produktų. Svečiuojantis Belgijoje būtina paragauti jautienos, virtos aluje (carbonnades flamandes), belgiškų keptų bulvyčių (frites) ir firminio šalies bulvių ir paukštienos troškinio (waterzooi). Tiesa, kartais šis patiekalas gaminamas ir su omarais. Desertui belgai pasiūlys šokolado, šokoladinių sausainių, triufelių ir kitų gardumynų. Juk Belgijoje gaminamas geriausias šokoladas pasaulyje!

Belgiška virtuvė

Transportas

Belgija gali pasigirti puikiai išvystyta infrastruktūra. Pagrindinis viešasis transportas – traukiniai ir autobusai, didesniuose miestuose kursuoja tramvajai, Briuselyje galima keliauti ir metro. Viešasis transportas darbą pradeda 5 val. ryte ir kursuoja iki pat vidurnakčio, mažesniuose miestuose iki 23 val. Bilietai parduodami specialiose automatizuotose kasose. Sistema gana lengvai suprantama, todėl Belgijoje keliauti patogu ir paprasta. Šalies keliai puikūs, todėl nenorintys derintis prie viešojo transporto grafiko gali išsinuomoti automobilį. Keliai Belgijoje nemokami, tačiau reikia susimokėti už važiavimą Liefkenshoek tuneliu. Žinoma, patogiausias ir greičiausias būdas pasiekti šokolado ir alaus šalį – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Briuselis. Ne tik Belgijos, bet ir visos Europos sostine tituluojamas Briuselis dažniausiai siejamas su čia įsikūrusiomis pačiomis svarbiausiomis Europos Sąjungos institucijomis, tačiau už modernių stiklinių namų slypi labai įdomus ir žavus miestas, kuriame rasite jaukių siauručių senovinių gatvelių, gotikinių pastatų, kavinukių, muziejų, didingų bažnyčių ir kitų įdomybių.
  • Antverpenas. Viduramžiais miestas buvo Belgijos prekybos centras, šiandien Antverpenas – vienas gražiausių istorinių miestų, kuriame gausu nuostabių architektūrinių grožybių. Miesto pasididžiavimas – viena gražiausių gotikinių katedrų visoje Belgijoje.
  • Europos parlamentas. Stiklinis pastatas – puikus modernios architektūros pavyzdys, kuriame priimami patys svarbiausi klausimai, susiję su Europos Sąjungos klestėjimu. Tiesa, mėgstantys juodą humorą ir sarkazmą, Europos parlamento pastatą vadina Les Caprices des Deux, lietuviškai – dievų užgaidomis.
  • Karalių rūmai Briuselyje. Oficiali Belgijos monarchų būstinė – vienas gražiausių ir įspūdingiausių pastatų Belgijos sostinėje. Puošnios salės, galerijos, skarabėjų dangumi vadinamos lubos, puoštos sietynais, padengtais daugiau nei 1 mln. šių vabalų išoriniais kiautais, atrodo išties įspūdingai.
  • Grand Place Briuselyje. Didžioji miesto aikštė – vienas populiariausių lankytinų objektų mieste. XI a. čia vykdavo turgus, vėliau iškilo miesto Rotušės ir gildijų pastatai, kurie buvo 1638 m. sunaikinti ir atstatyti ištaigingu barokiniu stiliumi. Šiandien smalsuoliai Grand Place aikštėje gali pasigrožėti nuostabiu miesto Rotušės pastatu, Karaliaus namu, kuriame veikia muziejus, gildijų namais.
  • Rubenso namas. Dažnai Antverpeno simboliu laikomame statinyje gyveno ir tapė garsusis tapytojas Piteris Paulius Rubensas. Šiuo metu name veikia menininko muziejus, kuriame galima susipažinti su jo darbais ir gyvenimu.
  • Briugė. Tarp tyvuliuojančių ir romantiška nuotaika alsuojančių kanalų įsikūręsBriugė mietas vadinamas vienu gražiausiu miestu ne tik Belgijoje, bet ir visoje Europoje. Čia dvelkia viduramžių atmosfera, o vaikštant siauromis miesto gatvelėmis galima pagalvoti, kad nukeliavote kelis šimtus metų į praeitį.
  • Gentas. Istorinis miestas atrodo tarsi būtų užstrigęs praeityje. Gente galima pasigrožėti ištaigingais pirklių ir biurgerių namais, nuostabiomis miesto bažnyčiomis.
  • Flandrijos grafų pilis. Gente stūksanti tašytų akmenų pilis buvo pastatyta dar 1200 m. Iš pradžių tai buvo tvirtovė, sauganti miesto gyventojus, vėliau – teismo rūmai, kalėjimas, smuklė, medvilnės fabrikas. Šiuo metu didingoje pilyje veikia originalių viduramžių kankinimo prietaisų paroda.
  • Maneken Pis skulptūra.Jei nematėte besišlapinančio berniuko skulptūros, tikriausiai nebuvote Belgijoje. Ši skulptūra bene garsiausias Briuselio simbolis. Iki šiol į Briuselį atvykstantys kitų šalių vadovai šiam berniukui dovanoja drabužius su savo šalies tautiniais motyvais. Daugiau nei 650 kostiumų saugomi Miesto muziejuje.

Belgijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Belgiją?

Tikriausiai pats geriausias metas keliauti į Belgiją yra vėlyvas pavasaris ir vasara, kai oras vidutiniškai sušyla iki +20 laipsnių šilumos. Vasaros šalyje gaivios, nekankina varginanti kaitra, todėl malonu vaikštinėti žavingomis Belgijos miestų gatvelėmis, mėgautis laiku parkuose. Tiesa, lagamine reiktų rasti vietos skėčiui, nes jo gali prireikti. Žiemos čia vėsios ir drėgnos, termometro stulpelis sausio mėnesį dažnai nukrenta iki 0 laipsnių.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Belgijoje – 0,5 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Belgium-tourism.be informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.01

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!