Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Baltarusiją

Baltarusijos nuotraukos 

Baltarusija

Apie Baltarusiją sklando nemažai giliai įsišaknijusių mitų. Dažnai galvojama, kad tai šiek tiek atsilikusi ir keliautojams nedraugiška šalis, tačiau Baltarusija gali pasigirti nuostabia gamta, autentiškais miesteliais ir milžiniškais didmiesčiais, istoriniu paveldu ir itin svetingais gyventojais. Taigi, nereiktų „nurašyti“ Baltarusijos anksčiau laiko, nes ši šalis gali maloniai nustebinti. (Visos kelionės į Baltarusiją)

Apgyvendinimas

Baltarusijoje viešbučių kainos tikrai nesikandžioja, nakvynės kaina 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo 55 eurų ir gali siekti kelis šimtus, priklausomai nuo keliautojo įgeidžių ir keliamų reikalavimų viešbučiui. Žemesnės klasės viešbučiuose už nakvynę teks susimokėti apie 30 – 50 eurų, o tvarkinguose svečių namuose – apie 8 eurus. Vykstantys su didesne kompanija gali rinktis trumpalaikę buto nuomą, kurios kaina prasideda nuo 30  eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Maistas

Baltarusijos virtuvė labai gimininga lietuviškai, čia gaminama daug bulvinių ir mėsos patiekalų, ypač mėgstama kiauliena, kurią baltarusiai patiekia su bulvėmis ir daržovėmis – morkomis, žirneliais, agurkai, juodaisiais ridikais ir t.t. Svarbią vietą šalies virtuvėje užima grybai ir jų patiekalai. Nors kulinarijos padangėje grybai oficialiai laikomi prieskoniu, tačiau Baltarusijoje šios miško gėrybės dažniausiai užima garbingą pagrindinio patiekalo vietą. Taigi, svečiuojantis pas kaimynus, būtina paragauti bulvinių blynų, grybais įdarytų ir orkaitėje keptų bulvių, tradicinių vandenyje virtų kukulių ir zacirkos – kasdieninės baltarusių sriubos. Įdomu: plačiai paplitęs mitas, kad baltarusiai neįsivaizduoja pietų ar vakarienės be stikliuko stipraus gėrimo, tačiau tai netiesa. Maistas dažniausiai vartojamas su tradiciniais nealkoholiniais gėrimais – sula ar gira. Tiesa, degtinė Baltarusijoje laikoma nacionaline vertybe.

Baltarusiška virtuvė

Transportas

Patogiausias būdas keliauti po Baltarusijos miestus – metro, kuris darbą pradeda anksti ryte ir baigia vėlai vakare. Žinoma, galima rinktis ir autobusus, tačiau reiktų susitaikyti su mintimi, kad jie nėra pirmos jaunystės, itin modernūs ir patogūs. Viešojo transporto bilietai parduodami spaudos kioskuose ir autobusų bei metro stotyse. Keliauti po šalį labai patogu traukiniais, čia puikiai išvystytas geležinkelių tinklas, nuomotis automobilį, tačiau Baltarusijoje keliai tikrai nėra patys tvarkingiausi, todėl vietomis vairavimo sąlygos yra gana sudėtingos. Greičiausias ir patogiausias būdas nusigauti iš vieno miesto į kitą – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Minskas. Per Antrąjį Pasaulinį karą Baltarusijos sostinė buvo beveik visiškai sunaikinta, išliko vos keletas senovinių pastatų, tačiau Minskas – puiki vieta norintiems susipažinti su šalies istoriniu palikimu, kultūra ir tradicijomis. Čia galima aplankyti Senovės baltarusių meno muziejų, Didįjį Tėvynės karo muziejų, pasigrožėti XIX a. Šv. Marijos Magdalenos cerkve, Šv. Petro ir Povilo cerkve.
  • Gardinas. Netoli Lietuvos sienų įsikūręs miestas buvo pastatytas dar XII a. Iki šių dienų Gardine išliko senovės architektūros paminklų, puošnių maldos namų. Svečiuojantis mieste vertėtų apžiūrėti Vytauto pilies griuvėsius, XII a. pastatytą Koložos cerkvę, Gardino jėzuitų katedrą.
  • Augustavo kanalas. Tai istorinio Stepono Batoro maršruto dalis – tikra atgaiva gamtos mėgėjams. Nors kanalas buvo pastatytas prieš 200 metų, tačiau vandens lygio pakilimo bei nuleidimo technika puikiai veikia iki šių dienų. Kanalu nuolatos plaukioja turistiniailaiveliai.
  • Krėva. Keliautojus ši vieta vilioja glaudžiomis istorinėmis sąsajomis su Lietuva. Krėvoje stovėjo pilis, skirta saugoti Vilniaus prieigas rytinėje pusėje. Šiandien išliko tik Krėvos pilies griuvėsiai, kurie alsuoja tuometinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didybe.
  • Nesvyžius. Būtent čia stovi garsiųjų Radvilų pilis, kuri yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Be to, miestelyje buvo pastatyta pirmoji barokinio stiliaus bažnyčia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje, jos rūsiuose amžino poilsio atgulė kunigaikščiai Radvilos.
  • Myro pilis. Jurijaus Iljiničiaus XV a. pastatyta pilis miestelį ne kartą apsaugojo nuo totorių puldinėjimo, vėliau jos šeimininku tapo Mikalojus Radvila. Galinga Myro pilis yra įtraukta į UNECO Pasaulio paveldo sąrašą.
  • Nesvyžiaus pilis. Tai įspūdingas bastioninio tipo statinys, kuri žavi puikiais architektūriniais sprendimais, o pilyje įkurtame muziejuje galima susipažinti su Nesvyžiaus istorija, apžiūrėti archeologinius radinius.
  • Lydos pilis. Kunigaikščio Gedimino įsakymu XIII a. pastatyta pilis saugojo Rytines Vilniaus prieigas. Tai yra viena ankstyviausių mūrinių pilių, pastatytų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.
  • Naugardukas. Labiausiai miestą garsina tai, kad būtent čia gimė ir augo garsus poetas A. Mickevičius. Svečiuojantis Naugarduke vertėtų aplankyti Mickevičiaus pilkapį ir paminklą, Dievo Motinos gailestingumo bažnyčią ir apžiūrėti miesto pilies liekanas.
  • Minsko Laisvės aikštė. Miesto širdimi vadinama aikštė – tai viena didžiausių ir gražiausių Minsko aikščių, kurios tikrai nereiktų aplenkti, viešint Baltarusijos sostinėje.

Baltarusijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Baltarusiją?

Geriausias metas planuoti kelionę į Baltarusiją – vasarą, kai džiugina saulėti ir šiltai orai. Liepą termometro stulpelis vidutiniškai pakyla iki  + 19 laipsnių šilumos, tačiau nereiktų pamiršti ir skėčio, nes šilumą dažnai lydi lietus.  Žiemos šalyje vėsios ir gana sausos. 

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Baltarusijoje – 0,3  promilės.

Baltarusijos valiuta – Baltarusijos rublis (BYN). 1 EUR = 22086 BYN

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Belarus.by informaciją

Informacija paskelbta: 2017.12.05

Kelionės

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!