Šalių sąrašas

Informacija ir kelionės į Angliją

Anglijos nuotraukos 

Anglija (Didžioji Britanija)

Kam keliauti kažkur kitur, jei gyveni Didžiojoje Britanijoje? Tokį klausimą gyvenime sau yra uždavęs beveik kiekvienas britas. Taip, geroji senoji Anglija – tai šalis kupina istorijos, tradicijų, nuostabaus grožio unikalių vietų ir neišsemiamų galimybių keliautojams. (Visos kelionės į Angliją)

Apgyvendinimas

Viešbučių kainos Didžiojoje Britanijoje labai skiriasi, priklausomai nuo miesto, į kurį ketinate apsistoti. Londone vidutinė nakvynės kaina 4 – 5 viešbutyje prasideda maždaug nuo 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų, Mančesteryje, Liverpulyje ar Birmingeme už nakvynę viešbutyje teks sumokėti apie 60 – 90  eurų. Panaši situacija ir su žemesnės klasės viešbučiais, jei nakvynė Londone kainuoja vidutiniškai apie 80  eurų, tai mažesniuose miestuose – apie 60 eurų. Nenorintys per daug išlaidauti gali apsistoti svečių namuose, kuriuose lova parai kainuoja apie 15 – 20 eurų. Trumpalaikė būtų nuoma pravers keliaujantiems su didesne kompanija. Dviejų kambarių buto nuomos kaina parai prasideda maždaug nuo 130 eurų.  Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Anglijoje

Maistas

Tradicinei Didžiosios Britanijos virtuvei daugiausiai įtakos turėjo dirbančioji klasė, todėl čia vyrauja nesudėtingi ir greitai paruošiami patiekalai. Šalies virtuvės pagrindą sudaro mėsa, ypač mėgstama aviena bei paukštiena, ir jos konservai, įvairūs paštetai, žuvų plokštainiai, sumuštiniai, sklindžiai, ragu, pudingai, įvairios bandelės bei gausiai glajumi aplieti tortai. Svečiuojantis Anglijoje privaloma paragauti garsiųjų angliškų pusryčių – omletas, patiekiamas su kepta šonine, pupelėmis, grybais, keptais pomidorais,skrudinta duona, kartais dar pridedami ir keli kraujinės dešros gabalėliai. Labai sotu ir gardu. Lengvesnis angliškų pusryčių variantas – kava su sviestainiu. Didžioji Britanija taip pat gali didžiuotis nuostabaus skonio susmulkintos mėsos pyragais, bulvių pyragais su svogūnais ir mėsa,  veršiukų inkstų apkepėlė ir tešloje keptu bifšteksu. Mėsos ir žuvies patiekalai dažniausiai patiekiami su bulvėmis ir daržovių salotomis. Tradicinėje virtuvėje naudojama mažai prieskonių, todėl kartais angliška virtuvė apibūdinama kaip nuobodi, tačiau ne veltui sakoma kad dėl grožio ir skonio nesiginčijama.

 Angliška virtuvė

Transportas

Didžioji Britanija – didelė šalis, todėl kelionės automobiliu, nepaisant puikių kelių, kurie šalyje yra nemokami, gali varginti. Be to, reiktų atminti, kad Anglijoje eismas vyksta kairiąją kelio puse, o tai tikrai sukels papildomų nepatogų, tačiau nėra padėties be išeities. Šalyje puikiai išvystyta viešojo transporto sistema. Traukiniais galima gana greitai ir patogiai nusigauti praktiškai į bet kurį miestą, o miestuose nepakeičiama susisiekimo priemonė – autobusai. Tiesa, Londone nuolatos kursuoja metro, tramvajai, vandens transportas, populiarūs dviračiai.  Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose, autobusų ir traukinių stotyse, informacijos centuose. O štai greičiausias ir patogiausias būdas nusigauti iš vieno šalies galo į kitą – lėktuvai. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

  • Londonas. Didžiosios Britanijos sostinė – milžiniškas kosmopolitinis miestas, kuriame modernus pasaulis darniai susilieja su istoriniu Anglijos palikimu ir stebina savo karališkąja didybe. Pažinti Londoną tikrai neužteks vienos dienos, nes šis miestas – tai muziejus po atviru dangumi, kuris nepalieka abejingų.
  • Vindzoro pilis. Netoli Londono stūksanti nuostabaus grožio pilis – seniausia karališkoji rezidencija Jungtinėje Karalystėje ir didžiausia gyvenama pilis pasaulyje. Skaičiuojama, kad pilyje yra apie tūkstantis puošnių kambarių ir neapsakomo grožio pokylių salių.
  • Bigbenas. Didysis Benas – Parlamento rūmų laikrodžio bokštas ir aukščiausias tokio tipo statinys pasaulyje dar nuo 1858 m. Bigbenas laikomas vienu iš Londono simbolių ir traukos taškų.
  • Tauerio tiltas. 1894 m. pastatytas tiltas – tikras šedevras ir dar vienas Londono simbolių, kuris stebina savo didybe ir puošniais architektūriniais sprendimais.
  • Oksfordas. Palyginti nedidelis miestelis pakeri subtilia ir unikalia architektūra, o Pitt-Rivers muziejus primena tuos didingus laikus, kai britų imperija buvo užkariavusi beveik pusę pasaulio. Oksforde nuolatos šurmuliuoja studentai ir jauni žmonės, kurie čia organizuoja įvairius renginius, susibūrimus ir kitas atrakcijas.
  • Stonehenge. Legendomis ir mitais apipintas Stonehenge iki šiol kelia daugybę klausimų ir diskusijų. Mokslininkai mano, kad tai 5 tūkstančių metų senumo sakralinė vieta, kuri atliko Saulės bei Mėnulio kalendoriaus funkciją. Įdomu tai, kad beveik 50 tonų sveriantys luitai buvo atgabenti iš kitos vietos ir nepriekaištingai sustatyti inžineriniu bei astronominiu požiūriu.
  • Vestminsterio abatija. Puošniosios abatijos statybos truko beveik 800 metų. nuo 1066 m. čia karūnuojami Didžiosios Britanijos karaliai ir karalienės. Be to, amžino poilsio abatijoje atgulė garsūs mokslininkai, menininkai bei monarchai.
  • Madam Tiuso muziejus. Neįtikėtinai realistiškų vaškinių skulptūrų muziejuje galima išvysti pasaulinio lygio muzikantų, aktorių, politikų, rašytojų ir kitų įžymybių figūras.
  • Kornvalio paplūdimiai. Tai geriausi ir švariausi paplūdimiai visoje Didžiojoje Britanijoje. Juos itin mėgsta banglentininkai, jėgos aitvarų ir vandens pramogų mėgėjai. Puiki vieta pasimėgauti saule ir nuostabia gamta su šeima ar draugais.
  • Česteris. Dar romėnų įkurtas miestelis vilioja senovinėmis grįstomis gatvelėmis, autentiškais XIII a. namais, kurių fasadai dekoruoti juodomis ir baltomis juostomis, o Česterio senamiestį juosia neblogai išsilaikiusi gynybinė siena, kurios viršuje yra įrengtas pasivaikščiojimo takas. Mieste taip pat galima apsilankyti Karo muziejuje, zoologijos sode, romėnų amfiteatre, pasigrožėti Česterio katedra, laikrodžio bokštu.

Anglijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Didžiąją Britaniją?

Didžiojoje Britanijoje beveik 200 dienų per metus lyja ir vyrauja ūkanoti ir vėsūs orai, todėl lagamine turi atsirasti vietos skėčiui, net ir tada, jei kelionę planuojate vasarą, kai oro temperatūra pakyla iki +18 laipsnių šilumos. Žiemos šalyje gana šiltos, vyrauja +5 laipsnių šiluma, tačiau drėgnos, todėl būtina tinkama apranga.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Didžiojoje Britanijoje – 0,8 promilės.

Didžiosios Britanijos valiuta – svaras sterlingų (GBP). 1 GBP = 1,12 EUR

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Visitbritain.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.01

Kelionės autobusu

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!