Kelionės į Mianmarą

Mianmaras

Viena didžiausių Pietryčių Azijos valstybių, kuri daugeliui pažįstama kaip Birma. Tai ypatinga šalis, kurioje gausu budistinio palikimo ir išskirtinio grožio gamtos. Nors ilgą laiką ši šalis buvo uždara keliautojams, tačiau labai greitai ji tapo viena geidžiamiausių ir patraukliausių. Tam įtakos turi Mianmare esantys žaviausi pasaulio vienuolynai, įspūdingos šventyklos bei savo paslaptimis kerintys ir tūkstantmečių tradicijas puoselėjantys vienuoliai. Keliones į šią ypatingą Azijos šalį organizuoja ir agentūra Grūda.

Klimatas Mianmare

Mianmaras priklauso tropinio klimato zonai. Šalyje yra karštas ir drėgnas oras, tik kalnuotose vietovėse kiek vėsiau. Karščiausi mėnesiai Mianmare yra nuo kovo iki gegužės, kai vidutinė temperatūra siekia apie 27-30oC, o šalčiausi mėnesiai yra nuo spalio iki vasario, kai vidutinė temperatūra siekia 17-21oC.

Mianmaro nuotraukos

Maistas Mianmare

Mianmare ypač apsidžiaugs keliautojai, kurie mėgsta kinų bei indų virtuvę. Taip pat daug džiaugsmo bus vegetarams, nes daugumoje patiekalų naudojami ryžiai bei įvairios daržovės. Kiekvienas patiekalas yra patiekiamas atskiroje lėkštėje. Nors ir naudojami stalo įrankiai, tačiau ryžiai daugiausiai valgomi rankomis.

Maistas Mianmare

Elektra Mianmare

Standartinė elektros įtampa Mianmare – 220-240V. Daugumoje viešbučių vyrauja elektros rozetės, kurios pritaikytos europietiškiems kištukams, tačiau vistiek rekomenduojama iš anksto pasirūpinti ir keitikliais, arba įsigyti juos vietinėse Mianmaro parduotuvėse.

Mianmare labai dažni elektros tiekimo sutrikimai, todėl svarbu žinoti, ar viešbutyje/kitoje apgyvendinimo įstaigoje yra įrengtas generatorius, kad apsisaugoti nuo nepatogumų.

Elektra Mianmare

Apgyvendinimas Mianmare

Apgyvendinimas Mianmare yra pakankamai brangus. Šioje šalyje keliautojai daugiausiai apsistoja 3-4* viešbučiuose, kurių ir yra daugiausiai Mianmare. Šalyje yra ir ypač prabangių viešbučių, kurie užtikrina aukščiausio lygio aptarnavimą. Taip pat galima rinktis apgyvendinimą biudžetiniuose nakvynės namuose, kuriuose para Jums kainuos 10-15 dolerių. Nakvynės kainos Mianmare gali nežymiai svyruoti dėl sezoninių viešbučių kainų. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus rasite čia.

Viešbučiai Mianmare

Transportas Mianmare

Keliaujant po Mianmarą rekomenduojama naudotis oro linijų paslaugomis (ypač keliaujant tarp didžiųjų miestų). Taip pat galima rinktis traukinių paslaugas, tačiau pastarieji yra lėti, triukšmingi, nepatogūs bei labai nešvarūs. Keliaujant po šalį rekomenduojama daugiausiai naudotis autobusų paslaugomis ar nedidelio pikapo tipo automobiliais keliautojus vežiojančių asmenų paslaugomis, kurių kainos tikrai nedidelės ir priimtinos.

Skrydžių į Mianmarą pasiūlymus rasite čia.

Saugumas, sveikata, skiepai

Privalomų skiepų keliautojams nėra, tačiau keliaujant į Mianmarą rekomenduojama profilaktiškai pasiskiepyti nuo hepatito A ir B, stabligės, vidurių šiltinės, japoniškojo encefalito ir sezoninio alerginio rinito. Bet kuriuo atveju, susirgus patogu turėti pilną kelionių draudimą – tokiu atveju draudimo kompanija apmoka visas gydymo išlaidas.

Šalyje rekomenduojama negerti nevirinto vandens. Kadangi visoje šalies teritorijoje medicinos bei sanitarinės sąlygos yra prastos, reikia būti atsargiems.

Reikalingi dokumentai vykstant į Mianmarą

Vykstant į Mianmarą būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad reikalaujama, jog keliaujančio asmens pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Viza išduodama vienkartinė (iki 28 d.) ir galioja 3 mėnesius nuo išdavimo (ne pagal skrydžius).

Nuotraukos iš Mianmaro

Lauktuvės iš Mianmaro

Artimieji ir draugai labai apsidžiaugs, jei iš šios išskirtinės šalies lauktuvių parvešite įspūdingo šilko, tradicinių skėčių nuo saulės, įvairiausių sidabro gaminių, brangakmenių, marionečių. Moterims ypač patiks rankų darbo shan rankinės bei longyi apsijuosiami sijonai, kurie tinkami ne tik moterims, bet ir vyrams.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Mianmare

  • Mandalėjus. Paskutinės Birmos karalystės bei jos kultūros sostinė, išskirtinių pramogų ir neužmirštamų įspūdžių „kampelis“.
  • U Beino tiltas. Tai net 200 metų senumo medinis tiltas, kuris išsiskiria dar ir tuo, kad yra ypač fotogeniškas.
  • Mahaganajono vienuolynas. Mėgstantiems dvasinę ramybę ir ypatingus jausmus privalu aplankyti šį garsųjį vienuolyną bei purpurinę vienuolių koloną.
  • Kutodavos pagoda. Nesate girdėję apie didžiausią pasaulyje ant marmuro plokščių iškaltą knygą? Tada privalote tai išvysti savo akimis.
  • Popos kalnas. Užgesęs bei paslaptingas ugnikalnis, tikrų tikriausias gamtos, geologijos bei kultūros stebuklas, kuris ypač traukia piligrimus ir turi mistinės galios.
  • Baganas. Ne veltui Markas Polas šią vietą apibūdino kaip vieną gražiausių visame pasaulyje – tai pirmoji Mianmaro karalystės sostinė ir didžiausia keliautojų traukos vieta.
  • Indein pagodų kompleksas. Siekiantiems pažinti senovės paslaptis privalu aplankyti šį kompleksą ir pajusti tai, kas tiesiog žodžiais nenusakoma.
  • Auksinės uolos šventykla. Niekur kitur neišvysite tokios įspūdingos kalnų panoramos kaip viešbutyje ant Kjaiktijo kalno.
  • Švedagono pagoda. Jangono mieste iš bet kurios vietos matysite gigantišką „aukso luitą“, tačiau iš tiesų tai yra aibė auksinių bokštų ir nuostabi, beveik 100 m aukščio šventykla.
  • Ngapalis. Poilsis ir mėgavimasis kurortiniais malonumais - ypač baltu smėliu Bengalijos įlankoje - bus ne tik ypatingi, bet ir visam laikui įsimintini.

Mianmaro vaizdai

Įdomybės

Mianmare užmirškite apie dažnus „selfius“ ar paprastą fotografavimąsi – draudžiama fotografuoti tokiose vietose kaip oro uostai, traukinių stotys, strateginės reikšmės objektai, valstybinių įstaigų pastatai ir kt. Ypač atsargiems reikia būti ir fotografuojant vietinius – jei prieš tai neatsiklausite, neabejokite, sulauksite nemalonumų. Mobilus ryšys šalyje yra labai prastas, tarptautiniai skambučiai bei naršymas internete brangūs, be to, Jūsų bendravimas elektroninėje erdvėje gali būti sekamas.

Vaizdai iš Mianmaro

Naudingi patarimai

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Mianmaro laiko juosta - UTC + 6:30, t.y. skirtumas su Lietuva yra +3 valandos 30 minučių (pvz.: kai Lietuvoje yra 8 val. ryto, tai Mianmare tuo metu yra 11 val. 30 min. dienos). Tačiau dėl Lietuvoje taikomo žiemos ir vasaros laiko, vasaros metu skirtumas su Mianmaru yra + 2 valandos 30 minučių (vasaros laikas Lietuvoje prasideda kovo paskutinį sekmadienį ir baigiasi spalio paskutinį sekmadienį).

Mianmare negalima naudotis asmeniniais telefonais, nebent įsigysite vietinio operatoriaus SIM kortelę. Išvežant iš šalies antikinius dirbinius, Budos skulptūras bei brangakmenius, būtina turėti oficialų pardavėjo suteiktą išrašą – kvitą. Priešingu atveju, lauktuvių neteksite.

Šioje šalyje ne visose vietose galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis, todėl rekomenduojama visada turėti pakankamą kiekį grynųjų pinigų, patogiausia – vietinės valiutos arba JAV dolerių.

Mianmaro valiuta – Mianmaro kijatas (MMK). 1 EUR = 1631,29 Mianmaro kijatų.

Informacija paskelbta: 2018.03.13

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Dėkojame, Jūs sėkmingai užsisakėte mūsų naujienlaiškį!