(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Korsika ir Sardinija iki Kaljario 14d.

Zalcburgas – Milanas– Livornas – Korsikos sala (Bastija – Korte – Ajačas – Bonifačis) – Sardinijos sala (Kapo Kačia iškyšulys – Algeras – Sakardžio – Taros – Kaljaris – Dolianovo - Kala Gononė –Smaragdinė pakrantė ) – Genuja – Trevizas
2024.09.21 - 10.04 liko 14 vietų.
Kaina nuo:
1719 €
1650.24 €
-4%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Milanas – visada skubanti madų sostinė: judri, triukšminga ir stilinga.
 • Korsika – dylančio mėnulio sala, užauginusi Napoleoną.
 • Bonifačis – seniausias Korsikos perlas, išdidžiai žvelgiantis į Viduržemio jūros tolius nuo aukšto stačios uolos skardžio.
 • Sardinija – sala, galinti pasigirti senomis tradicijomis ir pribloškianti lankytojus laukinės gamtos šviesų ir spalvų kontrastais.
 • Algeras – mažas Katalonijos žiupsnelis Italijoje.
 • Kaljaris – žavingoji Sardinijos sostinė, rojaus kampelis.
 • Pasinerkite į delikačių ir nepakartojamų skonių jūrą. Paragaukite vietinėje kepyklėlėje kvapnios, ką tik iš krosnies ištrauktos duonos, taip pat – šviežių jūros gėrybių patiekalų, įvairių rūšių sūrio, alyvuogių ir gero vyno.
 • Viliojanti Venecija: paslaptingos kaukės, įmantrūs tilteliai, fotogeniškos gondolo.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykimas į *Zalcburgą – vieną gražiausių pasaulio miestų, klasikinės muzikos gerbėjų Meką. Pažintis su Mocarto miestu: Mirabelės sodas, skendintis gėlėse ir vešlioje žalumoje, nykštukų parkas, vyskupų rūmai. Pasivaikščiojimas viena gražiausių Europos senamiesčio gatvių – „Getreidegasse“. Čia žvilgsnį patraukia ne tik originalios iškabos, išlikusios ant senųjų namų dar nuo XVI amžiaus, bet ir jaukūs vidiniai kiemeliai. Mocarto namas – muziejus, miesto Katedra (pastatyta ankstyvojo baroko stiliumi), paminklas Mocartui. *Šv. Petro vienuolyno kompleksas su bažnyčia, kapinaitėmis ir katakombomis. *Miesto pilis – didžiausia išlikusi Europoje tvirtovė. Laisvas laikas. Išvykimas iš Zalcburgo. Kelionė per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Išvykimas į *Milaną – antrą pagal dydį Italijos miestą, Lombardijos provincijos sostinę, dar vadinamą aukštosios mados sostine. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: didinga penkianavė, viena gražiausių Italijoje Milano *katedra, statyta ištisus penkis šimtmečius ir išlaikiusi pirminį projekto stilių. Vieną didžiausių pasaulyje katedrų puošia net 3400 skulptūrų, o jos stogą – 135 smailės. Siūlome pakilti į *katedros kupolą ir iš arti apžiūrėti šventyklą puošiančias skulptūras bei pasigėrėti Milano panorama. Karališkoji Viktoro Emanuelio II galerija – prekybinė arkada su įspūdingu stiklo ir metalo stogu. Operos šventovė La Scala – didžiausias Italijoje ir vienas garsiausių pasaulyje operos teatrų. Sforcų pilis, statyta XIVa. Viskoci pilies vietoje. Architektūrinį ansamblį sudaro rūmai, juosiami sienos su kampiniais bokšteliais, pagrindiniai vartai, vidaus kiemeliai. Tai viena prabangiausių Italijos pilių. Rūmuose saugomas paskutinis nebaigtas Mikelandželo kūrinys – „Pieta Rondanini“. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasimėgauti espreso ar močiato kavos puodeliu. Išvykimas link Livorno uosto. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Atvykimas į Livorno uostą. Plaukimas į Prancūzijai priklausantį Korsikos salos Bastijos uostą. Laukiniai smėlio paplūdimiai, įspūdingos uolos, mirtų kvapas ir Viduržemio jūros pakrantėms būdingi vynuogynai, citrusų plantacijos bei alyvmedžių giraitės – tai tik keletas žodžių, apibūdinančių ketvirtą pagal dydį Viduržemio jūros salą. Kaliste, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „pati gražiausia sala“, vardą Korsikai davė senovės graikai ir šis vardas prigijo tikrai ne veltui. Didžioji dauguma pakrančių, o ir visa sala yra nesibaigiantis uolų, skardžių, natūraliai susiformavusių granito arkų ir akmens peizažas. Laukinio grožio saloje netgi yra prigijęs posakis, kad ir seni akmenys turi sielą. Raudono granito skardžiai neria į žydrus jūros vandenis ir, priklausomai nuo paros meto ir apšvietimo, keičia spalvą, įgaudami įvairių tonų atspalvius – nuo švelniai rausvo iki ryškaus raudono. Pažintis su *Bastija, Aukštutinės Korsikos sostine: senasis uostas su spalvingais XIXa. Itališkais pastatais ir didžiausia Korsikoje Šv.Jono Krikštytojo bažnyčia, platanų bei palmių apsupta Šv.Mikolajaus aikštė su paminklu imperatoriui Napoleonui. Išvykimas į buvusią nepriklausomos Korsikos sostinę *Kortę, dar vadinamą Paskalio Paoli miestu. Pažintis su senamiesčiu: Gaffori aikštė su paminklu generolui J.P.Gaffori ir kovų pėdsakais namų fasaduose, Paoli aikštė, Apreiškimo bažnyčia, citadelė (XVa.). Esant galimybei apžvalginė *ekskursija po miestą traukinuku. Miškų, tarpeklių ir kalnų apsuptu vingiuotu keliu vykstate Ajačo link. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. *Ajačas – Pietų Korsikos departamento centras, Napoleono Bonaparto gimtinė. „Nėra nuostabesnio krašto už Korsiką“, - nostalgiškai sakydavo žymiausias korsikietis – Napoleonas Bonapartas. Pageidaujantys, anksti ryte, galės aplankyti Ajačo vietos produktų turgų, kur akys raibsta nuo sūrių, rūkytų mėsos gaminių, jūros gėrybių, likerių bei aperityvų, alyvuogių ir vaisių gausos.  Pažintis su miestu – šiuolaikinės nacionalinės Korsikos sostine: Notre-Dame de la Miséricorde katedra, kurioje buvo pakrikštytas Napoleonas, *Napoleono namas – muziejus, kur gimė ir vaikystę praleido būsimasis imperatorius, *Fešo rūmų muziejus, kuriame – Napoleono dėdės kardinolo Fešo surinkta geriausia ikirenesansinės dailės kolekcija Prancūzijoje po Luvro. Muziejuje yra ir Belinio, Botičelio, Ticiano, Veronezės, Berninio ir kt. kūrinių. Imperatoriškoji koplyčia – antkapinis paminklas Bonapartui, 1855m. pastatytas Napoleono III. Laisvas laikas. Pageidaujantiems išvyka vietiniu transportu į Kraujo salas. Tai keturios salos, tarsi perlai pabirę Ažaksio įlankoje. Saloms būdinga laukinė gamta, žydintys ir kvepiantys krūmynai.   Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Ajačo. Kelionė į *Bonifačį – piečiausią Korsikos miestą. Bonifačio apylinkių uolos sluoksniuotos ir primena perpjautą „Napoleono“ tortą. Pasakojama, kad savo klajonių metu čia buvo apsistojęs Odisėjas. Bonifačio senamiestis įsikūręs ant įspūdingo skardžio yra tarsi pakibęs virš jūros 70m aukštyje. Neveltui miestui prigijęs „skardžių miesto“ pavadinimas. Pažintis su aukštutiniu miestu: belvederis, Ste-Marie-Majeure, Genujos laikų valdovo rezidencija – Maison du Podestat, St-Jean-Baptiste, *Aragono karaliaus laiptai. Kėlimasis per Bonifačio sąsiaurį į Italijai priklausančią Sardinijos salą. Sardinijos sala - tai dar vienas Viduržemio jūros perlas. Italijai priklausanti sala turtinga legendomis apipintu istoriniu palikimu bei civilizacijos nepaliestais gamtos kampeliais. Pagal D. H. Lawrencą „palikta anapus laiko ir istorijos“ sala išsaugojo senovės Europos tradicijas. Žavingi kraštovaizdžiai, mistiniai statiniai, neprilygstami balto smėlio paplūdimiai ir tūkstantmečius skaičiuojantis kulinarinis paveldas – Sardinija iš tiesų turi kuo didžiuotis. Kelionė vaizdinga Asinaros įlankos pakrante link Porto Tores. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Išvyka į garsų savo grotomis ir atodangomis Kapo Kačia iškyšulį. Kerinčios, daugiau nei 300 m aukščio Kapo Kačia iškyšulio smiltainio uolos smenga į jūros gelmes, suformuodamos paslaptingus požeminių olų labirintus. Įspūdingais  Kabirolio laiptais (656 pakopos) pasieksite vieną žinomiausių ir gausiai lankomą *Neptūno grotą. Romėnų jūros dievo vardu pavadinta grota buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Ši ištisa urvų sistema driekiasi apie 4 km, tačiau lankytojams atviri tik keli šimtai metrų grotos. Išvykimas į *Algerą – XII a. pradžioje genujiečių įkurtą, vėliau aragoniečių administruotą miestą, garsėjantį savo ispaniško stiliaus senamiesčiu. Pažintis su senąja miesto dalimi: gynybiniai miesto įtvirtinimai, miesto katedra, kurios architektūroje vyrauja Katalonijos gotikos stilius, o portalas – aragonietiškas; Šv. Pranciškaus bažnyčia (XIVa.), senieji valdovų rūmai. Laisvas laikas pasivaikščiojimui žaviomis Algero senamiesčio gatvelėmis, kurių užeigėlėse galima paragauti patiekalų iš jūros ežių, išgerti Vermentino (vietinio baltojo vyno) taurę. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Sakardžios *Šv. Trejybės bažnyčią, pastatytą 1116m. Pizos romanikos stiliumi. Jos interjerą puošia vienintelis išlikęs Sardinijoje XIII a. freskų ciklas. Kelionė nuragų slėniu.  Nuragai – keistos nupjauto kūgio konstrukcijos, datuojamos 1500 – 400 m.pr.Kr., pastatytos be jokio rišamojo skiedinio iš milžiniškų bazalto blokų, atgabentų nuo užgesusių ugnikalnių. Nuragų Sardinijoje priskaičiuojama iki 8000. Atvykimas į *Taros archeologinę gyvenvietę, įkurtą VIII a.pr.Kr. kartaginiečių ant nuragų kaimo griuvėsių, o 238 m.pr.Kr. užimtą romėnų. Įspūdingos fortifikacijos, drenažo sistema ir kt. Kelionė į *Kaljarį Sardinijos sostinę. XIXa. anglų rašytojas D.H.Lorencas pamatęs Kaljarį iš jūros, lygino jį su Jeruzale ir apibūdino tokiais žodžiais: „neįprasta ir nuostabu, visai nepanašu į Italija“. Pažintis su aukštutiniu Kastelo rajonu – Kaljari senamiesčiu: *Šv.Pankracijaus bokštas (XIV a.), Rūmų aikštė su romanine katedra, turinčia piziečių, aragoniečių ir baroko architektūros elementų, vicekaraliaus bei arkivyskupo rūmai, *Dramblio bokštas, Šv.Remigijaus bastionas, nuo kurio atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Laisvas laikas, kurio metu galima pasivaikščioti siauromis Kaljario gatvelėmis,  išgerti puodelį espreso mažoje kavinukėje miesto centre. Nakvynė viešbutyje.

9
diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Kaljario. Kelionė į mažą jaukų Dolianovo miestelį, kuriame susipažinsite su avių sūriu - pekorinu; aplankysite mažą pekorino ir kitų sūrių *gamyklėlę, kurioje Jums papasakos apie sūrių gamybos ypatumus. Pasibaigus ekskursijai galėsite paragauti keleto rūšių sūrio, o Jums labiausiai patikusius, įsigyti. Vyksite į Dolianovo vyndarystės ūkį, įsikūrusį ant Parteolos kalvų, seniausią vyno gamybos regioną Sardinijoje. *Ekskursijos metu Jus vedžios po vyno gamyklą, vėliau degustuosite čia gaminamo ivairių rūšių vyno ir ragausite patiektų vaišių: dešrų, sūrių, alyvuogių aliejaus, mirtų likerio, limoncello, grapos... Kelionę tęsite įspūdinga rytine Sardinijos pakrante, šalia Orosėjos įlankos ir per Dženardžento nacionalinį parką. Atvykimas į prie pat parko esantį kurortinį Kala Gononės miestelį prie Tirėnų jūros. Nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros nuostabioje Kala Gononės pakrantėje prie Orosėjos įlankos. Pageidaujantys gali *nuplaukti į Kala di Luna – vieną gražiausių balto smėlio paplūdimių Sardinijoje, *nuplaukti į garsiąją Ruonio vienuolio grotą (Grotta del Bue Marino). Plaukdami gėrėsitės įspūdingomis kalkakmenio uolomis, o atplaukus nustebins keistų formų ir atspalvių stalaktitai bei stalagmitai, paslaptingi uolų dariniai. Arba tiesiog leisti laiką pasivaikščiojimui pėsčiomis įstabaus grožio gamtoje. Nakvynė viešbutyje.

11
diena

Pusryčiai.  Išvykimas iš Kala Gononės. Keliaujate į Smaragdinę pakrantę, kuri traukia pasaulio turtuolius – čia ilsėtis atvyksta ir arabų šeichai, ir rusų oligarchai, ir kino žvaigždės. Smaragdine pakrante  pavadinta neatsitiktinai – šią maždaug 55 km ilgio pakrantės atkarpą, kurios svarbiausias kurortas yra Porto Červas, skalauja neįtikėtinai skaidri, žaliai melsva jūra, kurios vilionėms atsispirti tiesiog neįmanoma. Jaukių miestukų Golfo Aranci, Porto Rotondo ir Porto Červo įlankose baltuoja prabangios jachtos ir turtuolių vilos, o tolyje išsibarsčiusios nedidelės salelės. Pasakojama, jog 1958 m. princas Aga Khanas plaukiodamas savo jachta buvo užkluptas audros ir prieglobstį netikėtai surado vienoje iš pakrantę išraižiusių dailių įlankėlių. Sužavėtas turtingasis verslo magnatas netrukus nusitaikė į tuo metu visiškai laukinę pakrantę, kuri tapo turizmo Sardinijoje pradininke. Atvykimas į Smaragdinės pakrantės sostinę  - Porto Červo kurortą. Laisvas laikas, kuiro metu siūlome pasivaikščioti jo gatvelėmis tarp rusvos spalvos namų, prisėsti kavinėje, pasigrožėti uostu, kur ant vandes sūpuojasi jachtos. Vakarop išvykstate į Olbijos uostą, iš kurio keltu plaukiate Tirėnų jūra į Genują. Nakvynė kelte.

12
diena

Atvykimas į *Genujos uostą. Pažintis su N.Paganinio ir K.Kolumbo gimtuoju miestu – uostu, kurį italai vadina „išdidžiuoju“, garsėjančiu seniausiu pasaulyje veikiančiu švyturiu La Laterna. Piazza de Ferrari aikštė, valdžios rūmai – Palazzo Ducale, Šv. Lorenzo katedra, Genujos dožų rūmai, Operos teatras, K.Kolumbo namas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti didžiausią Europoje *akvariumą, pasigrožėti miesto panorama iš 60 metrų apžvalgos lifto – Bigo arba pasivaikščioti rytine uosto krantine. Išvykimas iš Genujos, kelionė per Italiją.  Nakvynė viešbutyje.

13
diena

Pusryčiai. Kelionė į vieną iš Veneto regiono miestelių *Trevizą, kurio kanalais išvagotas istorinis centras primins Veneciją. Ne veltui jis dažnai vadinamas  „Mažąją Venecija“. Tai senoviškas miestas siauromis gatvėmis, daugelis gatvių  apsuptos pasažais, o juos vis dar supa gerai išsaugotos XV a. sienos. Kanalai ir gražios pastatų sienos tinka maloniam  pasivaikščiojimui po miestą ir grožėjimuisi daugybe freskų, kuriomis dekoruoti namų fasadai. Ekskursija po senamiestį: Sinjorijos aikštė ir ją supantys didikų rūmai, gotikinė Šv. Mykolo bažnyčia, katedra. Laisvas laikas senamiestyje, kurio metu siūlome aplankyti vieną iš jaukių kavinių, kurioje galėsite paragauti garsiojo itališkojo tiramisu *deserto. Išvykimas iš Trevizo. Kelionė per Italiją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

14
diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 5900 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 12 nakvynių viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • keltų bilietai maršruto metu: Livorno – Bastija (~ 4 val.), Bonifačio – S.Teresa (~ 1 val.), Olbija – Genuja (nakvynė kelte (sėdima vieta), ~11 val.),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus, įvažiavimai į miestus.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 20 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Vietą dvivietėje ar keturvietėje kajutėje (Olbija – Genuja) galima užsisakyti už papildomą mokestį (iš anksto, prieš kelionę savo agentūroje, ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios (1/4 ~ 130 Eur; 1/2 ~170 Eur)).
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 579 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 260 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~180 - 220 EUR.
Svarbi informacija

Pasikeitus keltų grafikui, kelionės data gali keistis.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama; turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Į bažnyčias neįleidžiami turistai apnuogintais pečiais ir(ar) mūvintys šortus.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Italija, EU

Italija

Italija

Antikinė kultūra, menas, aukštoji mada, geriausi kvepalai pasaulyje, futbolas, pica, vynas... Taip, tai nuostabioji Italija – šalis, kuri netelpa į jokius rėmus. Tikriausiai nepakaktų vieno gyvenimo, norint pažinti visą Italiją ir jos kultūrą, nes kiekvieną kartą ši šalis stebina iš naujo. Keliautojai čia turi iš ko pasirinkti, pradedant miestais, kurie atrodo tarsi atvirutės, ir baigiant auksiniais paplūdimiais bei kvapą gniaužiančia gamta.  (Visos kelionės į Italiją)

Apgyvendinimas

Viešbučių kainos Italijoje labai skiriasi, priklausomai nuo miesto, į kurį ketinama vykti. Romoje, Milane ar Florencijoje vidutinė nakvynės kaina viešbutyje  svyruoja nuo 110 iki 160 eurų.  Tuo tarpu, Palerme, Bergame ar Neapolyje už nakvynę viešbutyje teks sumokėti apie 50 – 90  eurų. Keliautojai, nenorintys per daug išlaidauti, dažnai renkasi nakvynės namus, vadinamuosius hostelius. Čia nakvynė bendrabučio tipo kambaryje kainuoja apie 20 eurų, o atskirame kambaryje – apie 30  eurų.  Keliaujantiems su šeima ar draugais racionaliausias pasirinkimas – šeimų nuomojami apartamentai, kurių kaina nakčiai prasideda maždaug nuo 60  eurų. Geriausius Italijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Italijos viešbučiai

Maistas

Italija dažniausiai asocijuojasi su makaronais, picomis, lazanija ir Parmezano sūriu, kuris patiekalams suteikia savito skonio, tačiau Itališka virtuvė be galo įvairi ir margaspalvė. Italai iki šiol labai vertina ir didžiuojasi valgiais, kurių gaminimo tradicijos siekia neatmenamus laukus, pavyzdžiui, aliči – tai svieste keptos sardinės, piza lianapoletana – raugintos tešlos pyragas, keptas ant žarijų. Tradicinė itališka virtuvė neįsivaizduojama be avienos kepsnių,  vaisių ar daržovių salotų. Tiesa, Italai daržoves mėgsta troškinti savose sultyse arba riebaluose bei gausiai pagardinti prieskoniais.  Tiramisu pyragas – tradicinis itališkas desertas, tikra palaima smaližiams. Italai be galo vertina maisto kokybę, todėl renkasi tik šviežius produktus, būdingus jų regionui.

Itališkas maistas

Transportas

Pati populiariausia susisiekimo priemonė Italijoje – autobusai. Didžiuosiuose šalies miestuose autobusai važinėja nuo 5 iki 22 val. Vėliau patogiausia ir saugiausia naudotis taksi paslaugomis. Keliauti po šalį taip pat galima traukiniais, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Kita vertus, Italija didelė šalis, todėl kelionė traukiniu ar tarpmiestiniu autobusu gali prailgti. Keliautojai, kurie nenori derintis prie viešojo transporto grafiko, dažnai renkasi automobilių nuomą, tačiau šalyje yra nustatytas mokestis už važiavimą autostradomis ir Mont Blanc, Great St. Bernard, Frejus bei Munt la Schera tuneliais. Greičiausias būdas nukeliauti didelį atstumą – lėktuvai, kurie reguliariai skraido tarp didžiausių Italijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

Transportas Italijoje

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Duomo katedra. Beveik tris amžius statyta gotikinio ir romantinio stiliaus katedra yra laikoma viena gražiausių katedrų visame pasaulyje. Įspūdingos freskos, vitražai, mozaikos atrodo stulbinančiai ir atima žadą.   
 • Santa Maria delle Grazie vienuolynas. Ant 15 a. pastatyto vienuolyno sienos puikuojasi garsioji Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“. Be to, pastatas garsėja išskirtine architektūra.  
 • La Scala Opera. Įspūdingo dydžio operos teatras buvo pastatytas 1778 m. Tai viena įdomiausių ir labiausiai lankomų vietų Milane. Čia pat veikia muziejus, kuriame eksponuojama operos kostiumų, piešinių, statulų kolekcija.
 • Atodūsių tiltas. 16 a. iš balto kalkakmenio pastatytas tiltas turi langus ir jungia senus kalėjimus bei tardymo kambarius Dožų rūmuose.
 • Didysis Venecijos kanalas. Saulėlydis ir naktis – geriausias laikas aplankyti kanalą. Vandens paviršiuje atsispindinčios pastatų šviesos sukuria pasakišką ir hipnotizuojantį vaizdą.
 • Ponte Vecchio tiltas. Tiltas – namas, nutiestas per Arno upę, išsiskiria unikalia architektūrą, o ant tilto įsikūrusiose papuošalų ir suvenyrų parduotuvėlėse galima nupirkti lauktuvių artimiesiems. 
 • Koliziejus. Koliziejus arba Akropolis – didžiausias amfiteatras Romoje, kuriame tilpdavo net 50 tūkstančių žmonių. Seniau čia vykdavo gladiatorių kovos ir spektakliai. Šiandien tai vienas įstabiausių statinių Europoje.
 • Panteonas. 2 a. pastatytas Panteonas garsėja savo milžinišku kupolu, pasislėpusiu už prašmatnaus klasikinio portiko. Tikras senovės romėnų inžinerijos stebuklas!
 • Pizos bokštas. Beveik 56 m aukščio bokštas – žymiausias pasviręs pastatas pasaulyje. Šešis cilindro formos statinio aukštus juosia kolonos, o jų viršuje įrengta varpinė.
 • Pompėja. Daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis po storu pelenų sluoksniu palaidojo didingąjį Pompėjos miestą. Viskas, pradedant buities rakandais ir baigiant žmonėmis, tarsi užstrigo laike.

 

Graži Italija

Kada geriausia keliauti į Italiją?

Laikas, kai geriausia aplankyti Italiją, priklauso nuo individualių keliautojo tikslų. Jei norisi pasigrožėti Italijos miestais ir gamta, balandžio – birželio mėnesiai pats geriausias pasirinkimas.  Šiuo metu Italijoje vyrauja malonus, saulėtas ir šiltas oras, termometro stulpelis pasiekia vidutiniškai +26  laipsnius šilumos.  Norintiems pasimėgauti saulės voniomis ir fantastiškais paplūdimiais, kelionę geriau planuoti liepos – rugsėjo mėnesiais, kai saulė pasiekia zenitą, o oras sušyla iki +30 laipsnių karščio. Nors Italija dažnai apibūdinama kaip saulėta ir šilta šalis, tačiau nereiktų pamiršti, kad čia yra vieni geriausių slidinėjimo kurortų visoje Europoje. Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir dažniausiai tęsiasi iki kovo galo.

Naudinga formacija

Italijoje leistinas alkoholio kiekis – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia baudos ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Italia.it informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.05.16

Save

Save

Save

Save

Save

Šalies pristatymas per youtube

Save

Save

Save

Korsika

Korsikos nuotraukos

Korsika

Viena iš keturių Viduržemio jūros salų, esanti netoliese Sardinijos – svajingoji Korsika. Ši Prancūzijai priklausanti sala turi vos 300 tūkstančių gyventojų, tačiau kasmet sulaukia gerokai daugiau turistų iš viso pasaulio. Nuostabus subtropinis klimatas, išskirtinio grožio gamta ir balto smėlio paplūdimiai – viskas, ko reikia tobuloms atostogoms. Nors pati sala yra ganėtinai kalnuota, tačiau įvairios uolos ir kyšuliai atostogų nuotraukose atrodo nepakartojamai.

Apgyvendinimas

Nakvynė žmogui 3 žvaigždučių apartamentų viešbutyje Korsikoje kainuos apie 50-80 eurų už kambarį dviems žmonėms. Nakvynė su pusryčiais dviems žmonėms 54 žvaigždučių viešbutyje kainuos nuo 80 eurų, o ištroškusiems prabangos ir norintiems atostogas praleisti 5 žvaigždučių viešbutyje, teks pakloti nuo 200 iki 500 eurų už dvivietį kambarį. Žinoma, kambariai su vaizdais į jūrą dažniausiai būna kiek brangesni, tad norint sutaupyti, reikėtų ieškoti viešbučių ne taip arti pakrantės. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Korsikoje

Maistas

Maisto kultūra Korsijoje yra išties išvystyta. Vietiniai dažnai mėgaujasi trijų patiekalų pietumis, kuriuos lydi kelios taurės Korsikos regiono vyno. Aptarnavimo ir maisto kokybė restoranuose taip pat yra aukšta. Vis tik dažniausiai Korsikoje valgomi patiekalai būna gaminami iš daugybės daržovių, vaisių, mėsos bei sūrio. Kalbant apie mėsos patiekalus, korsikiečiai itin šlovina šernieną ir dauguma restoranų siūlo paragauti civet de sanglier (laukinės šernienos troškinio). Taip pat Korsikoje verta pasimėgauti veau aux olives (veršiena su alyvuogėmis) bei Agneau Corse (korsikietiška aviena su rozmarinu ir bulvėmis). Keliautojams taip pat siūloma pasimėgauti ir jūros gėrybių patiekalais, nors dėl sumažėjusių žuvies atsargų, jų kainos yra ganėtinai išaugusios.

Korsikos virtuvė

Transportas

Korsikos salą patogiausia pasiekti lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Tuo tarpu norint apkeliauti pačią salą, galima rinktis automobilį ar viešąjį transportą – autobusus ir traukinius. Sezono metu autobusais galima pasiekti visas dažniausiai lankomas Korsikos vietas, o išbandyti kelionę traukiniu yra tiesiog būtina! Korsikoje kursuoja nedideli traukinukai, kuriais keliaujant atsiveria neeilinio grožio panorama. Vis tik, norint patirti tuo įmanoma daugiau, vietiniai siūlo salą apkeliauti automobiliu, sustojant visose gražiausiose salos vietose.

GRŪDOS ekspertų patarimai - TOP 10 lankytinų vietų:

 • Bastijos uostas. Tai pagrindinis Korsikos uostas, kuris lankytojus žavi prišvartuotomis brangiomis jachtomis. Iš uosto taip pat atsiveria neeilinio grožio panorama, o čia keliautojai dažnai mėgsta palydėti saulę.
 • Korte. Korte miestas kadaise buvo laikomas Korsikos sostine, o Pirmojo Pasaulinio karo metu vokiečių kareiviai Korte tvirtovėje laikė belaisvius. Iki šių dienų išlikusi tvirtovė bei Korsikos muziejus sutraukia būrius Korsiką lankančių turistų.
 • Ažaksis. Tai vienas iš pagrindinių miestų visoje Korsikoje, nuo seno garsėjantis kaip Napoleono gimtinė. Miestas yra įsikūręs vakarinėje salos pakrantėje, o jį nesunku pasiekti ne tik automobiliu, bet ir viešuoju transportu.
 • Fešo rūmų muziejus. Šis muziejus lankytojus pasitinka su viena didžiausių ikirenesansinės dailės kolekcijų visoje Prancūzijoje. Jai prilygsta tik kolekcija, esanti Luvre, Paryžiuje. Nuostabaus grožio rūmai neabejotinai yra viena iš svarbiausių lankytinų vietų visoje saloje.
 • Napoleono namas. Norite pamatyti vietą, kurioje augo Prancūzijos imperatorius Napoleonas? Tuomet šis namas -muziejus Ažaksio mieste yra vieta, kurią privalote aplankyti.
 • Bonifačis. Šis miestelis pietinėje Korsikos dalyje išsiskiria čia stūksančia didinga gynybine tvirtove, kurios patrankos nukreiptos į jūrų keliais atvykusius priešus. Tobula vieta istorijos fanatikams!
 • Filitosas. Viena iš svarbiausių Korsikos saloje esančių archeologinių vietovių mena net bronzos amžių. Čia galima rasti daugybę nuo senovės išlikusių skulptūrų, kuriomis pasigrožėti nori kiekvienas.
 • Aragono karaliaus laiptai. Į uolėto kalno papėdę iš viršutinės Bonifačio miesto dalies vedančius laiptus sudaro net 187 statūs laipteliai. Tai viena gražiausių vietų Korsikoje, tačiau čia derėtų būti atsargiems!
 • Bigulja. Netoliese Bastijos miesto esanti Biguljos vietovė yra žymi čia plytinčiu nuostabaus grožio ežeru. Supamas kalnų jis išties sudaro nuostabią panorama.
 • Porto Večjas. Ši vietovė taip pavadinta būtent šiame miestelyje įsikūrusio uosto garbei. Nors apylinkės yra nedidelės, tačiau džiugina tiek vietinius, tiek ir gyventojus nepakartojamais vaizdais.

 

Nuotraukos iš Korsikos

Kada geriausia keliauti į Korsiką?

Vietiniai vienbalsiai teigia, jog geriausia Korsiką aplankyti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Tai fantastiškas laikas, kuomet saulė šviečia net 10 valandų per dieną, o kone visos dienos yra saulėtos. Vykstant į Korsiką pavasarį ar rudenį vargu ar bus galimybė išsimaudyti Viduržemio jūroje, kadangi temperatūra nukrenta ganėtinai smarkiai. Vasaros metu galima tikėtis iki 28 laipsnių šilumos dieną ir iki 20 laipsnių šilumos naktį, taigi bus daugybė progų ne tik apsilankyti paplūdimiuose, pasikaitinti karštoje saulėje, bet ir susipažinti su puikiu Korsikos naktiniu gyvenimu šiltą vasaros naktį.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Korsikoje  – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, leidžiamas alkoholio kiekis yra 0,2 promilės.

Visoje Prancūzijoje, kaip ir jai priklausančioje Korsikoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal corsica.co.uk, holidify.com

Informacija paskelbta: 2018.01.10

Sardinija
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1719 €
1650.24 €