JAPONIJA – nuo meditacinių peizažų iki futuristinių megapolių. Ryto saulės, technikos naujovių, šventyklų ir sakurų kraštas 12d.

Osaka – Nara – Kiotas – Okajama – Naošimos sala – Hirošima – Mijadžimos sala – Fudži kalnas – Hakonė – Tokijas – *Niko - Tokijas
2020.11.11 - 11.22 Liko 6 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Raudonuojančių klevų metas!
2021.04.02 - 04.13 liko 7 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Sakurų žydėjimo metas!
2021.11.14 - 11.25 Raudonuojančių klevų metas!
Kaina nuo:
3198 €
+ lėktuvų bilietai
Spausdinti[print page icon alt]

Kelionės datos ir kainos

1 asmeniui dviviečiame kambaryje
Liko 6 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Raudonuojančių klevų metas!
3198 €
Vienvietis kambarys
Liko 6 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Raudonuojančių klevų metas!
3748 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
1 asmeniui dviviečiame kambaryje
liko 7 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Sakurų žydėjimo metas!
3239 €
Vienvietis kambarys
liko 7 vietos. Reikalinga pavienė moteris. Sakurų žydėjimo metas!
3789 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
1 asmeniui dviviečiame kambaryje
Raudonuojančių klevų metas!
3198 €
Vienvietis kambarys
Raudonuojančių klevų metas!
3748 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.

Viešbučiai


Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau trečią dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais. rašyti atsiliepimą
4.8 / 5.0
Kelionės programa
Kelionės vadovo darbas
Autobusas
Vairuotojų darbas
Viešbučiai
5 / 5.0
Vida
Keliauta Lapkričio mėn. 2019
Rekomenduoju

Kelionė buvo nuostabi. Ačiū GRŪDAI. Japoniją įsimylėjome iki ausų ir visam gyvenimui. Grupė puiki, vadovas Tadas labai profesionalus. Iki šiol ausyse skamba japonų gidės Mariko kelionės pabaigoje mums sudainuotos dainos paskutiniai žodžiai: "Arigato, arigato (japoniškai 'ačiū"} ,come back to Japan again". Vida ir Augustinas

5 / 5.0
Raminta
Keliauta Lapkričio mėn. 2019
Rekomenduoju

Vis dar gyvenu kelionės įspūdžiais - Japonija sužavėjo, pakerėjo, įtraukė į save ir nebepaleidžia :)) Kelionė labai patiko, nuotaikos nesugadino net keletą dienų merkęs smulkus, įkyrus lietutis (labai pravertė vandeniui atsparūs drabužiai ir apavas). Tikiu, kad sakurų žydėjimo metu yra labai gražu, bet įvairiaspalvis ruduo ko gero ne mažiau žavingas ... Patiko viskas - ir viena už kitą gražesnės šventyklos, ir ramybe dvelkiantys japoniškieji sodai, salos, Tokijo dangoraižių džiunglės ir žmonių bendravimo kultūra. Keliavome patogiais autobusais, gyvenome puikiuose viešbučiuose, kasdien ragavome neįprastus, bet skanius valgius, klausėmės įdomių vadovo Tado pasakojimų ir jo skaitomų knygų ištraukų, puikiai iliustruojančių japonų gyvenimo būdą bei mentalitetą , jautėme jo nuolatinį rūpestį tiek tolimojoje tekančios saulės šalyje, tiek Helsinkyje, patekus į Finnair darbuotojų streiką. Ačiū ir iki kitų kelionių :)

5 / 5.0
Sigitas
Keliauta Lapkričio mėn. 2019
Rekomenduoju

Kelionė puiki, gido Tado dėka. Gavome daug informacijos apie konkrečius objektus ir tuo pačiu apie visą Japoniją. Puikiai susiderino abu gidai Tadas ir vietinė gidė Mariko. Abu gidai rūpinosi mūsų saugumu. Neturėjome jokių stresinių situacijų. Gaila, kad kelionė pasibaigė.

5 / 5.0
Vida
Keliauta Lapkričio mėn. 2019
Rekomenduoju

Kelionė turininga, įdomiai sudėliota, gidas Tadas puikus, daug pasakojo, geranoriškai padėdavo, atsakydavo į klausimus. Viskas labai patiko, daug sužinojome, daug pamatėme.

5 / 5.0
Audronė
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju

Programos aprašymas nė kiek nepagražintas. Buvo pakeitimų, kurie buvo skirti keliautojų patogumui. Programą pavyko net viršyti: šventiška Udži miestelio atmosfera su muge ir gatvės pasirodymais, Hirošimos pilis ir parkas, kabuki spektaklis Tokijo Kabukiza teatre, vakarojimai izakaya (japoniškuose alaus baruose)... Japonija – labai fotogeniška šalis, tad keliaujantiems patartina pasirūpinti sklandžiai veikiančia filmavimo/fotografavimo aparatūra. Puikiai parinktas kelionės laikas, nes žydinčios sakuros sukuria pridėtinę vertę. Patiko, kad nereikėjo skubėti. Laisvo laiko man užteko. Pastebėjimas, kad pietums neverta rinktis restorano, nes galima užklimpti. Japonai neskuba, stovi/sėdi išsirikiavę ir laukia savo eilės. Puiku paragauti parduotuvėlėse ar kioskeliuose parduodamų užkandžių arba nusipirkti bento dėžutę maisto prekių parduotuvėje. Oishi (skanu) ir kirei (gražu). Labai patogu karšta kava skardinėse iš aparatų. Gurmaniška kelionės dalis – atskira, komplimentų verta tema. Labai patogu, kad į kainą viskas įskaičiuota: nereikia gaišti laiko rinkliavoms už bilietus į objektus ir pan. Dėkinga gidams Tadui ir Mariko, kurie neskaičiavo darbo valandų, viską gerai suplanavo ir organizavo, autobuso vairuotojui, laiminusiam kiekvieną mūsų įlipimą ir išlipimą nuo Osakos iki Okajamos, bendrakeleiviams – už dalinimąsi gera nuotaika, patirtimi ir vertingomis įžvalgomis.

5 / 5.0
Keliautoja
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju

Visa kelionė labai patiko, japonų viskas išdėstyta žmonių patogumui, be streso gali viską pamatyti ir pajausti, įdomus maršrutas, maistas įvairus, šventyklos, parkai, pilys paliko ilgam išliksiantį įspūdį. Mandagūs japonai ir paslaugūs, dėmesingas gidas Tadas, su kuriuo keliauju ne pirmą kartą ir norėčiau ir dar su juo keliauti.

5 / 5.0
Danutė
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju

Puiki kelionė! Puikus vadovas, patarsiu kitiems keliauti.

5 / 5.0
Laura
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju

Kelionė organizuota puikiai. Gidų darbu esu patenkinta. Abu gidai buvo paslaugūs, mandagūs, kompetentingi. Labai patogu, kad įskaičiuotos vakarienės. Esu labai patenkinta. Tai keliautojams labai patogu bei sudaro sąlygas pažinti kiekvieną maisto kultūrą. Ačiū!!

5 / 5.0
Dalia
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju

Optimaliai subalansuota kelionė - yra pakankamai fizinio krūvio, ne tik peno sielai. Kelionės vadovas Tadas kelionei pasiruošęs, nuolat teikė daug informacijos.

5 / 5.0
Feliksas
Keliauta Lapkričio mėn. 2018
Rekomenduoju

Įspūdžius Jums pateikia vyresnio amžiaus turistas su kelionių patirtimi. Teko ne kartą keliauti su „GRŪDA“. Aišku, negalėsiu atspindėti visos grupės nuomonės, požiūrių įvairovės, bet manau, kad kelionė organizuota labai gerai. Turistinių objektų parinkimas labai geras, didelė įvairovė. Tikrai patiko Naošimos salos įtraukimas į maršrutą. Kodėl? Pirmiausia todėl, ten viskas kitaip, naujoviški architektūriniai sprendimai, neįprastos ekspozicijos. Labai gilų įspūdį paliko nedidelis etnografinis kaimas, lankėme ten namus. Netikėtai pamatai, kad perpildytoje Japonijoje, mažoje saloje yra mažai apgyvendintas kaimas, kaip ir tuštėjantys kaimai Lietuvoje. Pilniau pajunti šalies kontrastus, įvairovę. Gilų įspūdį paliko pasivaikščiojimai po Tokijo centrinę dalį. Manyčiau tai buvo įtempčiausia vieta gidams. Žmogus prie žmogaus, nesunku pasimesti. Kur ir kaip tada pasimetusius surasti. Apie gidus. Kelionės vadovas Tadas pagal ūgį primena aukštą policininką Londone prie Haid parko kampo. Ūgis padėjo geriau apžvelgti savo komandą. Jis profesionaliai pasirengęs kelionei po Japoniją. Efektyviai naudoja naujausias technologijas, gerai komunikuoja, geba palaikyti tvarką ir gerą nuotaiką. Vietinė gidė labai atsakingai ir geranoriškai dirbo. Kaip dauguma japonų kalba angliškai jiems būdingu stiliumi. Mąsto japoniškai po to verčia į anglų kalbą. Tą daro ir kiti ne anglakalbiai, tik japonų kalbos konstrukcijos kitokios nei europiečių. Kelionės vadovas Tadas sėkmingai vertė vietinės gidės mintis į lietuvių kalbą jas patobulindamas ir praturtindamas. Vairuotojai. Pirmasis buvo klasikinis japonas, palinkėdavo išlipantiems, sveikino įlipančius. Antrasis elgėsi mandagiai europietiškai. Maistas tikrai geras. Įdomi detalė, jei ateidavo viešbutyje anksčiau japonai pusryčiauti, tai susidarydavo eilė kol jie savo pagaliukais paimdavo maistą. Net pagalvojau, kad planuojant ryte laiką reikia atsižvelgti į jų valgymo stilių. Vakarienės buvo išradingai parinktos. Atskleisti japonų maitinimosi ypatumai ir tradicijos, kiekviena vakarienė vis kitokia. Paskutinė diena – alternatyva ar Niko turas ar savarankiškas poilsis Tokijo. Kaip vyresni žmonės, pasirinkome ramų poilsį Tokijo prieš skrydį. Taip stengiamės daryti ir kitose kelionėse, jei yra galimybė. Viešbutis buvo labai patogioje vietoje netoli nuostabaus gamtos parko ir pramogų centro prie DOM Tokio. Tai sudarė galimybę neskubant pajusti judraus Tokijo ramybės oazę, apmąstyti kelionę, pasidžiaugti ja, sukaupti jėgas kelionei. Jei pratęsti apie viešbučius, tai jie aukšto standarto, lyginant su panašios kainos pietinių Europos valstybių viešbučiais. Fizinis krūvis. Gerai suplanuota dienotvarkė. Paprastai apie dvylika valandų skirta ekskursijoms, kitos dvylika - viešbučiui. Poilsis buvo pilnavertis. Klausimas ką galima pagerinti, patobulinti. Remdamasis patirtimi ir žiniomis atsakau – viskas gerai, tobulai. Nematau rezervų tobulinimui. Vienintelis - dėl apžvalgos bokštų (pastatų). Buvome net trijose. Ateičiai (priklauso nuo poreikio, polinkio) gal pakaktų vakarinio Osakoje ir dieninio Tokijuje. Netikėta buvo, kad žymiai mažiau išleidome pinigų pietums (realiai nedidelis užkandis). Jo tikrai pakako, nes pusryčiai ir vakarienės buvo sočios. Ačiū už kelionę. Sėkmės Jums. Pagarbiai, Feliksas

5 / 5.0
Valentina
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Kaip visada kelionė su GRŪDA puiki, maršrutas labai geras. Viešbučiai ir maistas puikūs. Atskira padėka kelionės vadovei Neringai Lūžienei su kuria keliauju ne pirmą kartą. Neringa laiko iškėlusi kartelę labai aukštai, mielai bendrauja, atsako į visus klausimus, žinių bagažas labai didelis. Dėkoju GRŪDAI ir Neringai už puikiai praliestą laiką.

5 / 5.0
Keliautojas
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Gerai suorganizuota, intensyvi programa. Geros vakarienės, geri viešbučiai, rūpestinga grupės vadovė.

5 / 5.0
Kazimieras
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Ačiū už gerai suorganizuotą kelionę!

5 / 5.0
Kazys
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Labai geri įspudžiai po kelionės į Japoniją 2018 03 29.

5 / 5.0
Jolanta
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Kelionėje į Japoniją 2018 03 29 sekėsi gerai. Oras Japonijoje pasitaikė labai geras, šiltas. Visi viešbučiai patiko, tikrai jautėsi, kad gyvename prabangoje. Labai geri pusryčiai. Japonės gidės darbą vertinam labai gerai, tikrai stengėsi parodyti viską, įvykdyti programą, visada su šypsena, geros nuotaikos. Tikrai mums kelionė patiko, ir visumoje viskas praėjo puikiai.

5 / 5.0
Audronė
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Važiavau į Japoniją 2018 03 29. Ačiū, buvo puiki kelionė , o ir gamta mus lepino.. :))

4.4 / 5.0
Nijolė
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionės organizavimas optimalus. Profesionalus gidas Ignas suteikė naujos informacijos apie šalį, turi kelionės vadybininko įgūdžių, komunikabilus ir atitinka aukštos kvalifikacijos reikalavimus.

5 / 5.0
Edmundas
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Puiki kelionė. Puikus gido Igno darbas, žinios ir nuoširdumas.

4.8 / 5.0
Nijolė
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Puikiai organizuota kelionė. Gidai, ypač Ignas suteikė daug įdomios informacijos apie šalį, kultūrą, istoriją ir ekonomiką. Turėjome gerus viešbučius, labai įvairų maitinimą, todėl ganėtinai gerai pažinome japonų virtuvę. Vežiojo ypatingai mandagūs, paslaugūs vairuotojai su erdviais autobusais. Ačiū!

4.6 / 5.0
Ligita
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelione puiki. Ypatingai dekingi vadovui Ignui uz gera organizacija, issamia informacija, subtilu humora ir atostogine nuotaika.

4.8 / 5.0
Rima
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė puiki! Sužavėjo gido Igno žinios, erudicija, kantrybė, jumoro jausmas. Nuoširdi ir miela gidė Sačiko.

4.6 / 5.0
Asta
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė gerai organizuota. Įvertinti turistų poreikiai. Daug gerų įspūdžių, skanus maistas. Viskas sudėliota taip, kad praktiškai nesijautė nuovargio.

4.4 / 5.0
Viktorija
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Programa plati, puikiai organizuota. Išsamiai susipažinome su Japonija. Vadovas Ignas patyręs, taktiškas, tolerantiškas ir mandagus.

4.6 / 5.0
Aurelija
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė buvo nereali! Puikus maršrutas, labai geri viešbučiai ir maitinimas. Kelionės vadovo Igno profesionalumas padarė šią kelionę nepakartojama!

4.2 / 5.0
Rita ir Vytautas
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė puiki. Gerai parinktas maršrutas ir gera organizacija. Ypač rūpestingas vadovas Ignas. Jis pateikė labai daug informacijos apie Japoniją. Buvo įdomu klausytis. Sugebėdavo atsakyti į bet kokį pateiktą klausimą. Norim jam padėkoti už atsakingai atliktą darbą ir puikias atostogas. Ačiū.

4.2 / 5.0
Marius
Keliauta Lapkričio mėn. 2016
Rekomenduoju

Noriu padėkoti Jūsų įmonei ir Jums asmeniškai (Erika) už puikią kelionę į Japoniją. Viskas buvo puiku, gidas Ignas – nuostabus! Dar kartą ačiū! Pagarbiai, Marius

4.4 / 5.0
Alenas
Keliauta Lapkričio mėn. 2016
Rekomenduoju

Puiki kelionė, puikus gidas.

5 / 5.0
Aušra
Keliauta Lapkričio mėn. 2016
Rekomenduoju

Kelionė puiki. Liko tik geri prisiminimai. Norisi sugrįžti ten vėl.

4.4 / 5.0
Ignas
Keliauta Gegužės mėn. 2016
Rekomenduoju

Kai ištariamas Japonijos pavadinimas visiems iškyla skirtingi vaizdai: vieniems- tai unikalios žmogaus ir gamtos harmonijos paveikslas, kitiems 420 km/h greičiu skriejantis magnetinis traukinys, dangų remiantys dangoraižiai ir technikos pažanga. Kai kurie iškart prisimena šalies simboliu laikomą Fuji kalną, kuris apsuptas įspūdingos gamtos tyliai miega atokiau nuo didelių Japonijos miestų. Dar kitiems sąmonėje įstrigę paslaptingos ir niekur kitur tokia architektūra nepasižyminčios japoniškos šintoistinės šventyklos, menančios dar samurajų laikus ir reprezentuojančios senąją, išskirtinę ir kartais sunkiai suvokiamą kultūrą, papročius ir japoniškas tradicijas. Ir, žinoma, japoniški sodai, kurie sužavi visus, kurie atvyksta į tekančios saulės šalį. Iki menkiausių smulkmenų sutvarkyti ir alsuojantys ramybe, šie sodai be abejonės yra neatskiriama vaizdinio apie Japoniją dalis. Visa tai ir dar daugiau pamatyti ir patirti galima šios kelionės metu. Keliaudami po Japoniją aplankysite ne tik didžiuosius miestus, bet ir nedidelius miestelius, salas. Grožėsitės Fuji kalnu, mėgausitės tradicinės virtuvės patiekalais. Šis maršrutas nėra fiziškai sunkus todėl tinka tiek jaunam tiek vyrensiam. Iki pasimatymo Japonijoje! Kelionių vadovas Ignas.

4.6 / 5.0
Milda
Keliauta Gegužės mėn. 2016
Rekomenduoju

Kelionė buvo puiki, labai geras maršrutas, leidžiantis pažinti įvairias Japonijos puses - tiek šiuolaikinę, tiek senąją, jos gamtą ir kultūrą. Kelionės vadovas Ignas buvo puikiai pasiruošęs ir padėjo pažinti šią šalį. Jis dirbo nepriekaištingai, buvo labai lankstus, tolerantiškas, profesionalus, puikiai valdė grupę ir rado kontaktą su visais. Vietinis gidas atsakingai ruošėsi, turėjo parodomosios medžiagos, nelabai aiškiai kalbėjo angliškai, bet puikiai organizavo logistiką, maitinimą.

4.4 / 5.0
Lina
Keliauta Balandžio mėn. 2015
Rekomenduoju

...Japonija... Ar ten tikrai pakyla saulė?  O taip! Tai šalis, kuri suvokė savo pranašumą visos žemės gyventojų atžvilgiu ir patys save pavadino saulės vaikais, kurdami šintoistines šventyklas saulės deivei Amaterasu ir iškeldami vieną seniausių imperatorių dinastijų žemėje, kuri iki šiol įvardijama saulės deivės palikuonimis. Įstabus kraštas – jame dera naujausios technologijos ir sugebėjimas rasti laiko stebėti sakurų žydėjimą bei plaukiančius debesis ar tolstančius laivus jūroje. Tai vieta, kur randi vidinės ramybės ir susivaldymo pamatus (gal dėl to ši tauta ir gyvena ilgiausiai mūsų planetoje?), vieta, kur skubama gyventi, dirbti, uždirbti ir kartais paaukoti visą savo gyvenimą dėl...darbo. Ar tai kontrastų šalis? Tikrai taip. Galbūt jie nėra tokie ryškūs socialiniame kontekste, negali palyginti žmonių pagal jų socialinį statusą, nes nereatai tas, kuris uždirba daugiau, gyvena arba už aukštos tvoros arba renkasi minimalistinę erdvę, per daug nesiskiriančią nuo kitų. Tačiau šalis turi daugybę logišku žvilgsniu nesuderinamų dalykų. Kelionė, kurią organizuoja „Kauno Grūda“, nėra standartinė. Tai ne tik senųjų Japonijos sostinių apžiūrėjimas, važinėjimas po Tokijo rajonus ar budistinių ir šintoistinių šventyklų lankymas. Šioje kelionėje plaukiame į salas (Miyajima, Naoshima), kur susiduriame su pirmykštėmis giraitėmis ir šventaisiais elniukais, pajuntame tikrąją pagoniškąją dvasią, stebėdami pagoniškas tuoktuves ar prašymus maldoje padėti dėl artimųjų sveikatos. Jau nekalbant apie tai, kad kartais ten galima išvysti vieno seniausių pasaulio teatrų No pasirodymus. Galimybė pasivaikštinėti salose, kur atiduota didžiulė duoklė šiuolaikiniam menui, leidžia pamatyti Japoniją kitomis akimis – fantastiška architektūra, pasaulinė senoji tapyba, derinama su XXI a. stiklo bei sunkiomis betono konstrukcijomis, galimybė likti vienam su visiška ramybe aplink ir nuostabiais vaizdais į vidinę Seto jūrą. Tai išskirtinė programa, kuria didžiuojamės. Pamatyti standartinius dalykus yra įprasta, o atrasti daugybę papildomų atspalvių Japonijos mozaikoje yra ir netikėta, ir sukuria mums nežinomos, nepatirtos ir naujos Japonijos vaizdą. Ar tiesa, kad japonai yra be galo ramūs, darbštūs, geranoriški, punktualūs? Didžiąja dalimi taip. Tačiau tai tokie patys žmonės, kuriems būdingos visos emocijos ir noras džiaugtis gyvenimu, bandymai atrasti paprastus dalykus sudėtingame šiuolaikiniame pasaulyje. Japonija pranokusi savo laiką modernumu, gebėjimu gyventi ir dirbti taip, kad netrukdytum kitam, tačiau iš kitos pusės – tai kraštas, kuris gali nustebinti tam tikromis XX a. vidurio gyvenimiškomis realijomis, kurias stebi televizijoje ar kasdienėje japonų mankštoje... Tai įdomu, savita, duoda daug peno vidiniams apmąstymams. Nusprendę leistis į Tekančiosios saulės šalį pasiryžkite griauti standartus apie įprastąją Japoniją – šalia daugybės naujų išradimų ir patentų, mes nerasime ten masinio naudojimosi robotukais ar jų taikymo kasdieniame gyvenime. Taisyklių laikymasis bus besąlyginis, netgi jei tai prasilenktų su žmogiškuoju faktoriumi; teks išbandyti didžiąją dalį japoniškojo maisto, kuris dažnai yra itin specifinė patirtis, kurios kitame krašte tikrai nepavyktų nė su žiburiu rasti; o ką jau bekalbėti apie japoniškąjį pasaulio matymą, gebėjimą įžvelgti gyvenimiškąsias tiesas paprastuose dalykuose... Ši šalis nepalieka abejingų, tai kraštas, kurį reikia prisijaukinti: jis kitoks, jis turi specifinį pasaulio matymą ir keistoką humoro jausmą, reikia prisiderinti ne tik prie maisto, griežto grafiko ar tikslumo, bet ir sugebėti atrasti tai, kas teikia sielai laisvės pojūtį, susitaikymą su savimi pačiu, su aplinka, su orais, kurie toli gražu nelepina šios šalies. Japonija „moka“ įsiskverbti į sielos gelmes, moka „iššokti“ netikėtomis formomis, kai mažiausiai to tikiesi. Mes galime nepriimti jų kultūros, jų įpročių, jų kartais protu nepamatuotų taisyklių ar daugybės dievų šventyklų, bet šis kraštas turi viruso ypatybių: tai, kas iš pradžių atrodo nekalti vaizdiniai su miegančiais katinukais, linksmomis bezdžionėmis šventyklų bareljefuose ar ramiu 15 akmenų stebėjimu tyloje tyškant lietaus lašams, ilgainiui už tūkstančių kilometrų ima lįsti iš atminties užkaborių ir moko gyventi kitaip – rasti laiko šypsenai, noro nusimesti slegiančią nuotaiką, išlaikyti eilinį gyvenimišką išbandymą, kai vietoj pykčio pasirenki ramų japonišką žvilgsnį ir džiaugies, kad neatsakai į provokaciją. Patikėkit, tai kelionė į save. Kiekvienam ji skirtinga, bet turi daug gylio, kuris moko ne tik gyventi, o gyvenant mokytis... ir rasti daug vidinės samurajiškos stiprybės... Vadovė Lina

4.8 / 5.0
Dalia
Keliauta Balandžio mėn. 2015
Rekomenduoju

Kelione labai ispudinga. Patiko viskas: gide Lina, kuri taip idomiai pasakojo apie sali, jos imperatorius, siogunus ir daimijo kunigaikscius, kad net miegot autobuse nesinorejo, klausemes susizaveje. I visus klausimus ji rasdavo atsakyma. Visada ir visaip stengesi padeti. Nuostabi gide. Gide is Japonijos buvo savotiskai idomi ir keista, iki smulkmenu aiskindavo dalykus, kurie visiems seniai aiskus, bet gal taip jai privalu... Labai auksta gyventoju kultura. Suzavejo ju ramybe, nemaciau nei vieno supykusio ar susinervinusio... Turejom laisva diena Tokijuje. Kazko neradom, pasiklausem vietiniu... Toks ispudis, kad sukvies visa rajona, kad mums padeti...Vieninteli dalyka galeciau ivardinti kaip trukuma: tai japonu vairuotoju darbo laikas.... Atveza i viesbuti 6 val vakaro ir tu sedi neturedamas ka veikti... Kazkaip gaila sumokejus tokius pinigus uz kelione kad ir 4 val sedeti be reikalo... O per tas 4 val kiek daug butu galima pamatyti...Bet nei vienas vairuotojas nesutiko.Tai tik tokia mazyte pastabele. Aciu Jums uz rupesti.Japonija

Kitaip žinoma kaip “tekančios saulės šalis”, įspūdingoji Japonija, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio. Čia galima patirti tobulą sintezę tarp senovės ir dabarties laikmečių. Nuostabi architektūra, nepatirta tolimųjų rytų kultūra bei nepažinti, tačiau malonūs ir šilti Japonijos žmonės nepalieka abejingų. Tačiau Japonija yra išties didelė, o lankytinų objektų joje išties gausu, tad geriausius aplankyti galima su kelionių agentūra Grūda.

Klimatas Japonijoje

Keliaujant po Japoniją galima patirti visus keturis ryškius metų laikus. Tačiau šalies šiaurinėje ir pietinėje dalyse klimatas gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, Honšiu, Šikoku ir Kiušiu salose vyrauja tropinis klimatas, tuo tarpu Hokaido saloje pastebimas subarktinis, o pietinėse salose (pavyzdžiui, Okinavoje), vyrauja subtropinis klimatas. Priklausomai nuo to, į kurią šalies dalį planuojama vykti, reikėtų pasidomėti ar tuo metu nėra numatyta tokių taifūnų ar kitų ciklonų, stipriai paveikiančių klimatą.

Japonijos nuotraukos

Maistas Japonijoje

Japonijos maistas lietuviams žinomas tik iš įvairių suši restoranų, tačiau tradicinė japonų virtuvė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Čia itin mėgiami ryžių patiekalai, taip pat įvairūs produktai su tempura. Vietoje mėsos čia neretai naudojamas tofu. Tradiciniai japoniški Udon makaronai taip pat turi savitą skonį. Nepaisant to, japonai noriai mėgaujasi keptais mėsiniais patiekalais, įvairiais rytietiškais troškiniais bei marinuotomis daržovėmis. Neatsiejama japonų kultūros dalis yra arbata, kuri geriama specialių ceremonijų metu.

Maistas Japonijoje

Elektra Japonijoje

Standartinė elektros įtampa Japonijoje yra 100 voltų, o elektros lizdai čia labiau primena amerikietiškus nei europietiškus. Dėl šios priežasties būtina iš anksto pasirūpinti specialiais keitikliais, kurie leis naudoti savo elektros įrenginius. Tokius keitiklius galima įsigyti tiek įvairiose internetinėse parduotuvėse, tiek ir atvykus į Japoniją (tačiau pasirūpinti iš anksto – kur kas geriau).

Elektra Japonijoje

Apgyvendinimas Japonijoje

Vykstant į Japoniją galima rinktis iš dviejų tipų apgyvendinimo vietų – vakarietiško tipo viešbučių ar japoniškų nakvynės namų. Riokan bei Minšiuku tipo nakvynės namai dažniausiai būna valdomi vietinių šeimų ir įrengti įprastu japonišku stiliumi. Tačiau jie gali būti gerokai brangesni, nei mums įprasti viešbučiai. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Japonijoje galite rasti čia.

Viešbučiai Japonijoje

Transportas Japonijoje

Keliautojus iš viso pasaulio pasitinka 9 pagrindiniai Japonijos oro uostai. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Planuojant daugiau keliauti po pačią Japoniją, galima rinktis keliones tiek ir traukiniais, tiek ir autobusais ar lėktuvais. Viešojo transporto tinklas čia išvystytas išties gerai, tačiau retkarčiais jo kaina gali pasirodyti ne itin patraukli. Nepaisant to, turistams patariama keliauti traukiniais, o planuojant tolimas keliones verta pasinaudoti ir Šinkansen – tai greitieji traukiniai, išvystantys net iki 320 kilometrų per valandą greitį.

Saugumas, sveikata, skiepai

Kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, planuojant kelionę į Japoniją reikėtų įsigyti kelionių draudimą.Tokiu atveju susirgus nereikės leisti didelių sumų sveikatos priežiūros paslaugoms – jas apmokės turims draudimas. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl kitų galimų susirgimų – suaugusiems reikėtų pakartotinai pasiskiepyti nuo difterijos bei stabligės.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Japoniją

Kelionės sąlygos Lietuvos Respublikos piliečiams yra išties patogios – keliaujant būtina turėti tik Lietuvos Respublikos pasą. Svarbu tai, jog asmens tapatybės kortelė Japonijoje negalioja. Papildomų vizų įsigyti nereikia, jei planuojama ten išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 kalendorinių dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Japonijos

Lauktuvės iš Japonijos

Iš Japonijos įprasta vežti ne tik vietinius skanėstus, bet ir vėduokles – mat jos yra vienas iš labiausiai tradicinių suvenyrų. Puiki autentiška dovana yra ir tradicinės japonų valgymo lazdelės. Norintiems originalių lauktuvių – Kendama žaidimas yra vienas iš jų. Taip pat derėtų pasidairyti ir į tradicinius japonų apdarus – Yukata. Elektronika bei įvairūs niekučiai su Japonijos simbolika irgi patenka tarp dažniausiai perkamų lauktuvių.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Japonijoje

  • Hirošima išgarsėjo kaip branduolinio sprogimo vietovė, tačiau ji vistiek traukia būrius smalsių turistų.
  • Tokijas yra puikus Japonijos didybės paminklas, kuriame tobulai dera šiuolaikinės technologijos ir senovinė ar chitektūra. Šis miestas niekada nemiega, o tuo įsitikins kiekvienas jį aplankęs.
  • Osaka – trečias pagal dydį Japonijos miestas, kuriame verda nuostabus naktinis gyvenimas.
  • Todaidži šventykla yra viena iš didžiausią istorinę svarbą turinčių šventyklų visoje Japonijoje, pastatyta dar 8-ajame amžiuje. Tai ne tik vienas įdomiausių lankytinų objektų, tačiau ir vieta, kurioje vietiniai bando atrasti ramybę.
  • Kioto Menų sodas – vienas lankomiausių objektų senojoje Japonijos sostinėje, kerintis ne tik senovinėmis šventyklomis, bet ir tobulo grožio japonišku
  • Kinkakudži – Auksinis paviljonas yra išties neeilinis – mat šią budistų šventyklą dengia tikras auksas!
  • Aošimos sala yra turbūt vienintelė sala pasaulyje, kurioje kačių gyvena net 8 kartus daugiau nei žmonių.
  • Mijadžima – Icukušimos miestas, esantis netoliese nuo Hirošimos. Ši vieta vadinama šventa, mat joje negimsta ir nemiršta žmonės.
  • Icukušima sala bene geriausiai žinoma dėl žymiųjų vartų, pasitinkančių lankytojus dar Tai viena iš trijų žymiausių vietovių Japonijoje.
  • Fudži kalnas – tai didžiausias kalnas Japonijoje, esantis mažiau nei 100 kilometrų atstumu nuo Tiesa, tai vienas iš nedaugelio vis dar aktyvių ugnikalnių visame regione.

Japonijos vaizdai

Įdomybės

Įvairiuose filmuose apie Japoniją tenka matyti išties pergrūstą viešąjį transportą. Įdomu tai, jog kai kuriuose traukiniuose yra specialūs darbuotojai, kurių tikslas kuo labiau suspausti žmones, kad jų į vagoną tilptų kuo daugiau. Taip pat nereikėtų stebėtis, jei Japonijos restorane jums bus pasiūlyta žalios arklienos – ji japonams yra delikatesas. Ir nors gyventojų raštingumo lygis Japonijoje siekia 100%, tačiau klaidingų užrašų anglų kalba čia yra apstu – nuo gatvės ženklų iki marškinėlių.

Vaizdai iš Japonijos

Naudingi patarimai

Nors keliautojus iš viso pasaulio domina galimybė nuvykti į Fukušimos regioną, tačiau užsienio reikalų ministerija to daryti nerekomenduoja, kadangi teritorijos patenka į uždraustų zonų sąrašą. Japonijoje taip pat yra ir nuolatinis žemės drebėjimų bei cunamių pavojus. Audrų sezonas kai kuriose šalies dalyse trunka nuo birželio iki gruodžio. Taigi, prieš planuojant kelionę, būtina iš anksto pasidomėti būsima klimato situacija.

Straipsnis parengtas pagal:japan-guide.com, facts-about-japan.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06Kelionės vadovaiASMENS DOKUMENTAI


LR piliečiui išvykstant iš Lietuvos Respublikos teritorijos BŪTINAS asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – LR asmens tapatybės kortelė (ATK) arba LR pasas. Šalis, į kurias galima vykti turint asmens tapatybės kortelę, ir šalis, į kurias vykstant būtinas pasas, galite pasitikrinti LR Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete http://keliauk.urm.lt/lt/location. ATK arba pasas, kurių galiojimas baigiasi kelionės metu, laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame vykti su kortele, kurios galiojimas baigiasi ne anksčiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos dienos. Daugelis valstybių reikalauja, kad pasas galiotų ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos.


Vykstant į bet kurią užsienio valstybę BŪTINAS vaiko asmens dokumentas: asmens tapatybės kortelė arba pasas (pagal konkrečios šalies reikalavimus), gimimo liudijimas netinka. Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Pažymėtina, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl, ruošdami vaiką kelionei, tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.


Rekomenduojame į užsienio šalis nevykti su apgadintu (suteptu, aplietu, įplėštu ar pan.) dokumentu. Jei abejojate dėl savo dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtinai pasitikslinkite prieš išvykstant: www.urm.lt; www.pasienis.lt; www.migracija.lt, ir, esant reikalui, pasikeiskite dokumentą. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.


Ne Lietuvos Respublikos piliečiai privalo informaciją apie dokumentų tinkamumą pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.


KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO IR MIGRACIJOS TARNYBŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.


Būtina į kelionę vežtis pasą (asmens tapatybės kortelės negalioja), galiojantį netrumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės, vykstant į šias GRŪDOS organizuojamas keliones: „Didysis Balkanų turas“, „Juodkalnija“ (Bosnija ir Hercegovina), „Portugalija – Ispanija – Marokas“, „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje“, , „Didžioji Turkija“, „Liublinas – Lvovas – Luckas“, „Poilsis Karpatų kalnuose Ukrainoje“. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Dėl netinkamų ar netvarkingų asmens dokumentų kelionių organizatorius atsakomybės neprisiima.


Bet kurios užsienio šalies teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionaliniais teisės aktais, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl kelionės metu privaloma asmens dokumentą turėti su savimi.


Pasą ir kitus asmens dokumentus kelionės metu ypatingai saugokite. Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, nedelsiant informuokite apie tai GRŪDOS kelionės vadovą; Jums reikalingas asmens grįžimo dokumentas, kurio išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra LR diplomatinės atstovybės ar konsulato. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas.


Šengeno erdvės valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu.


Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka ne LR piliečiams yra kitokia, informaciją apie šią tvarką galima rasti www.urm.lt


Vizos


LR piliečiams, vykstantiems į keliones, aprašytas šiame GRŪDOS kataloge (išskyrus keliones: „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje), galioja bevizis režimas. Rusijos ir Baltarusijos vizos išduodamos tų šalių ambasadose Vilniuje (dėl vizų gavimo kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę). Valstybių, į kurias vykstant LR piliečiams reikia vizos, sąrašą galite rasti www.urm.lt.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai ne LR piliečiams gali būti kitokie. Informaciją apie vizas ir jų gavimo tvarką teikia reikiamos šalies diplomatinės atstovybės ir/ar konsulinės įstaigos. Ne LR piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi ir už vizą patys.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis – būtinai prieš kelionę pasiteiraukite naujausios informacijos. Kauno GRŪDA neatsako už tai, kad, neįsigijęs (negavęs) vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas nutraukti kelionę. Tokiu atveju į gyvenamąją vietą turistas grįžta pats. Kauno GRŪDA taip pat neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau ir naujausios informacijos galite rasti www.urm.lt


DRAUDIMAS IR SVEIKATA


Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys). SVARBU: ESDK nėra medicininių išlaidų draudimo atitikmuo.


ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos ES šalyse teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikoje