(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

JAPONIJA – nuo meditacinių peizažų iki futuristinių megapolių. Ryto saulės, technikos naujovių, šventyklų ir sakurų kraštas 12d. (13d.)

Osaka – Nara – Kiotas – Okajama – Naošimos sala – Hirošima – Mijadžimos sala – Fudži kalnas – Hakonė – Tokijas – *Niko - Tokijas
2024.10.15 - 10.27 liko 6 vietos
2024.11.17 - 11.29 liko 8 vietos. Raudonuojančių klevų metas!
2025.03.28 - 04.09 Sakurų žydėjimo metas!
Kaina nuo:
3598 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

 • Geometrinių Osakos miesto džiunglių apžvalga iš vieno įdomiausių Azijos šiuolaikinės architektūros gigantų – „Umeda sky“ dangoraižio.

 • Šintoistinė ramybė istoriniame Naros miestelyje ir magiško grožio žibintais papuoštoje Kasugos šventykloje.
 • Todaidži šventykla – viena seniausių Naros šventovių su didžiąja Budos statula ir šventaisias elniukais.
 • Neregėta senojo ir naujojo miesto „simbiozė“ Kioto mieste: šalti stiklo ir plieno daugiaaukščiai jaukių, dvasingų šventyklų sodų kaimynystėje.
 • Unikalios aplinkos formavimo filosofijos kūrinys – įstabus Rijoandži (Taikaus drakono) šventyklos (UNESCO paveldas) dzen sodas Kiote.
 • Kioto Menų sodas – pasaulinio garso architekto Tadao Ando suprojektuotas moderniojo meno muziejus.
 • Kinkakudži – Auksinio paviljono (UNESCO paveldas) bei jo apylinkių magija Kiote.
 • Subtili, šimtametes tradicijas išlaisvinanti arbatos gėrimo ceremonija – Arbatos kelias Kiote.
 • Turtingo Hejano periodo architektūros šedevras – VIII amžiuje iškilusi Kijomizu-dera šventykla (UNESCO paveldas) Kiote, pastatyta ant 13 metrų aukščio pastolių kalno šlaite ir dovanojanti itin jausmingą ir iškalbingą panoramą.
 • Vertingiausia kelionės dalis meno gerbėjams, nestandartinė staigmena keliautojams – visa diena modernaus ir šiuolaikinio meno saloje – Naošimoje, kurioje originalūs statiniai, žaismingos instaliacijos ir kiti XX bei XXI amžiaus talentų kūriniai provokuojančiai įsilieja į švelnų, natūralų, jūros glostomą, vėjo šiurenamą ir saulės auksinamą atokios salos kraštovaizdį.
 • Hirošima – po tūkstantmečio tragedijos naujam gyvenimui stulbinamai prisikėlęs miestas feniksas.
 • Hirošimos Taikos memorialas, dar vadinamas Atominės bombos kupolu (UNESCO paveldas).
 • Mijadžima – mistiška, nuostabaus grožio dievų sala žmogaus sielos atgaivai. Meditaciniai peizažai, terapinis jūros ošimas, švelnus sūrių jūržolių dvelksmas, simpatiškų elniukų draugija, šventyklų ir parkų harmonija...  
 • Icukušima – jūros skalaujama šventykla, įtraukta į tris žymiausius Japonijos reginius (UNESCO paveldas), į kurią kelią nurodo raudoni, vandens apsemti vartai. Esant dideliam bangavimui atrodo, kad jie plaukia. Unikalus peizažas!
 • Originalus potyris – viešnagė ryokane. Vakarienė ir nakvynė japoniško stiliaus svečių namuose, kokių jokioje kitoje pasaulio šalyje nėra. Vakarieniausime ir miegosime ne taip, kaip esame įpratę, o japonišku stiliumi ir pasipuošę nacionaliniais apdarais.
 • Greitasis „JR Shinkansen“ traukinys – tai 300 kilometrų per valandą greitį išvystantis XXI amžiaus technologijų stebuklas, gimęs iš gilaus gamtos išmanymo ir šiuolaikinės inžinerijos pajėgumų. Bent kartą gyvenime kelionę šinkansenu išbandyti tiesiog privalu!
 • Tekančios saulės šalies simbolis, gražioji „Japonijos kepurė“, mistiškoji horizonto puošmena, didysis menininkų, piligrimų ir keliautojų įkvėpimas – šventas Fudži kalnas.
 • Ovakudani – kunkuliuojančios karštosios versmės, įspūdingo geizerių šlaito debesys ir ugnikalnio proveržio pėdsakai laukinio peizažo apsuptyje.
 • Atokvėpio palaima nuostabiame Hakonės karštųjų versmių kurorte.
 • Aši – ežeras ugnikalnio krateryje, įkvepiančios erdvės, vaizdingiausi Rytų Azijos gamtos fragmentai ir Fudži kalno „virtrina“.
 • Tokijas - gigantiška ir paini betono, stiklo, plieno, estakadų, autostradų, požeminio, antžeminio, netgi pakabinto supermiesto su įmantriais dangoraižiais ir jame saugomo senovinio paveldo, preciziškai sutvarkytų imperinių sodų bei šventyklų dėlionė, kurios vertime nepasiklysite. Tapsite mažyčiais atomais pašėlusios rutinos, išprotėjusios mados ir fantastinių technologijų bei įspūdingų aukščių tirštumoje.
 • Dirbtinė Odaiba sala, vadinama Naujuoju Tokiju, - tai išskirtinė poilsio ir pramogų oazė, viena įdomiausių pasaulyje urbanistinių vietų su daugybe inžinerinių ir architektūrinių staigmenų.
 • *Trumpas atotrūkis nuo Tokijo galybės ir ūžesio istorinio Niko miestelio apylinkėse, kurias dengia įkvepiančio grožio kalnai ir senosios neišsemiamo žavesio šventyklos (UNESCO paveldas).
 • Japoniško stiliaus vakarienės ir kiekvieną kartą – vis kitokie gurmaniniai atradimai: ragausite sušius, okonomijaki blynus, virsite shabu shabu gėrybes, išbandysite skirtingus nacionalinius patiekalus. 

 

Japonė

Kas šypsosi, užuot tūžęs, tas visada stipresnis [Japonų patarlė]

 

Išsami, dinamiška, intelektuali kelionė po Japoniją – nuo galingais mastais ir gabaritais pribloškiančių megapolių iki meditacinio grožio ir dieviškos ramybės peizažų, nuo seniausių tradicijų ir griežtų kanonų iki moderniojo meno ir laiką pralenkiančių technologijų stebuklų.

Japonija – tai sakuros žiedas, kuris išskleidžia dieviškai jautrų grožį. Japonija – tai meno ir nežemiško žavesio ikona geiša. Tuo pačiu Japonija – tai ir ta jauna Tokijo stileiva, į gatvę nužengusi tarsi iš komiksų. Japonija – tai imperatorius, samurajus ir šiogūnas – griežta, disciplinuota, stipri. Japonija – tai greitaeigis traukinys „paukštis“, lekiantis greičiau už keliautojo mintis. Japonija – tai laiką apmąstanti tradicijų šventykla, laiką puošiantis parkas, laiką sauganti arbatos gėrimo ceremonija ir laiką pralenkiantis dirbtinis intelektas.

Keliaudami po Tekančios saulės šalį su GRŪDA, Jūs ne tik grožėsitės – Jūs tyrinėsite ir, svarbiausia, jausite. Po truputį, su didžiausiu malonumu ir intriga lukštensite vidinius japonų kultūros ir skaidrios kaip laukinio ežero vanduo pasaulėjautos klodus. Mėginsite įminti, kaip neįtikėtini japonų pasiekimai moksle ir ekonomikoje susiję su jų subtiliomis tradicijomis ir kaip praeities vertybės padeda kurti ateitį. Viešėsite skirtingų stilių restoranose, ragausite vis kitokius patiekalus, gurkšnosite žaliąją arbatą, ir įsitikinsite, kad japonų virtuvėje, kaip ir architektūroje, dzen sode ar kovos mene, viskas apgalvota iki smulkmenų, o kiekviena maža dalelė ar judesys – tai pragmatinius tikslus ir tobulą estetiką jungiančios filosofijos atspindys.

Kelionės maršrutas apima milžiniškus atstumus ir net kelias Japonijos salas. Pažintį su Tekančios saulės šalimi pradėsite ir baigsite iškalbingiausiuose megapoliuose – Osakoje ir Tokijuje. Nostalgiški peizažai su kovinga istorija ir dievybėmis bei protėvių dvasiomis Jus pasitiks Kiote, Naroje, Mijadžimoje. Moderniojo meno ir žemės flirtą stebėsite Naošimos saloje. Hirošima Jums primins, kad amžiaus tragedija Japonijos nesužlugdė, o pavertė ją dar stipresne ir ambicingesne pasaulio galiūne. Akistatoje su šventu Fudži kalnu, vulkaniniu Aši ežeru ir kunkuliuojančiais Ovakudani geizeriais pasisemsite Rytų Azijos energijos, o Hakonės karštųjų versmių kurorte nekasdieniškai pailsėsite. Ne tik atmerktomis akimis – ir atvira širdimi skaitykite Japonijos gamtos ir miestų prozą. 

 

Rytų kultūrų gerbėjams ir kino gurmanams – žurnalistės ir orientalistės Godos Juocevičiūtės rekomenduojami prieš kelionę arba po kelionės pasižiūrėti vaidybiniai filmai:

„Lėlės“ („Dolls“), rež. Takeshi Kitano;

„Zatoiči“ („Zatoichi“), rež. Takeshi Kitano;

„Pasiklydę vertime“ („Lost in translation“), rež. Sofia Coppola;

„Išvykimai“ („Departures“), rež. Yojiro Takita; 

„Tokijo sonata“ („Tokyo Sonata“), rež. Kiyosho Kurosawa.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Vilnius – Osaka.

Skrydis iš Vilniaus per Helsinkį į Osaką (galimi ir kiti skrydžio variantai).

Japonijos veliava

2
diena. Osaka – Nara – Kiotas.

Lėktuvas nusileis vienoje iš 6852 Japonijos salų – Honšiū, viename stambiausių Azijos ekonomikos centrų – Osakoje. Susitvarkę atvykimo į šalį formalumus Kansai oro uoste, pateksite į vieną saugiausių pasaulio miestų, vieną didžiausių pasaulio metropolių, nuosekliai išaugintą iš skirtingų japonų kultūros, pasaulėžiūros ir laiko dalelių. Šį kadaise buvusį ryžių kelio ir pirklių miestą dabar apžergę platūs automobilių keliai ir užgulę stingdantys daugiaaukščiai. Japonija pasitiks nežemiškais žemiškos realybės mastais. Jų jėgą pajusite pakėlę galvą į dangų ir pakilę arčiau jo. Nuvyksite prie vieno aukščiausių šalies pastatų – debesis remiančio „Umeda Sky“ dangoraižio. Nestandartinė šio 173 metrų aukščio dvikojo architektūra leis Jums plačiai apžvelgti urbanistinę panoramą. Du 40 aukštų  pastatus jungia stiklinis koridorius, o viršuje įrengta „plaukiajončio sodo“ observatorija. Iš čia Jums atsivers pribloškiantis miesto vaizdas 360 laipsnių kampu. Pastebėsite, kad už gigantiškus, vienas kitą bandančius pranokti šimtus pastatų dar galingesni miestą apjuosę kalnai – jų nepajudinama ramybė yra kaip amžina apsauginė siena, kaip atsvara beribiam megapolio triukšmui ir nuolatinėms statyboms.

Nusileidę ant žemės, miesto tankmėje pradėsite įžvelgti daugiau smulkių, bet esminių Osakos žavesio smilčių. Modernioje stačiakampių dangoraižių dermėje slepiasi trikampiai švelniais smilkalais prakvipusių šventyklų ir grakščių pagodų stogeliai, o nuo mašinų ir žmonių minių skubos ūžiantis ir gaudžiantis asfaltas pereina į sakurų šlamesį ir parkų žalumą. Ji Japonijoje ypatinga – tarsi į kiekvieną medį ar tvenkinį būtų įsipynusi nematomo kūrėjo valia. Kiekviena detalė čia apgalvota ir išpuoselėta iki smulkmenų. Tai pastebėsite pamatę nuo XVI amžiaus išlikusią Osakos pilį. Ji – visai kitokia nei gynybai ir valdovų rezidencijoms tarnavę senieji Europos statiniai. Osakos pilis, kurią jau horizonte išskiria stambūs žali stogai paauksuotais kraštais, labiau primena šventyklą nei samurajų ir karo vadų – šiogūnų kovas bei galią menančią tvirtovę. Kad ir kuriuo metų laiku prie jos nuvyksite, pateksite į virpantį rytietišką paveikslą. Jame griežti žalių sodų ir akmeninės sienos kontūrai, į kuriuos žvelgia Jodo upė, o nuo jos į pilį – vandenis raižantys laivai, dera su ultramodernaus miesto tvarka ir tolumoje išryškėjančia betoninės bei stiklinės architektūros simetrija.

Japonija Naros 6ventyklos

Iš Osakos važiuosite į nepaprastą japonų kultūros ir istorijos prieangį – Narą. Miškingų kalvų apsuptame ir šventyklų nudailintame mieste įsikūręs Elnių parkas. Didžiulėse erdvėse laisvai ganosi apie tūkstantis prijaukintų elnių. Jie čia atlieka ypatingą misiją – saugo Kasugos šventyklą. Praeisite daugybę akmens žibintų – tōrō, kurie žymi kelią į garsiąją šventovę. Jos vidų puošia bronzinių žibintų eilės. Rytiečių kultūroje nuo senų laikų žibintai, pagaminti iš įvairiausių medžiagų, naudojami ir praktiniu tikslu – apšviesti aplinkai, ir dėl grožio. Per festivalius Japonijoje įsižiebia tūkstančiai žibintų. Sakralų žavesį skleidžia ir ypatingomis progomis įžiebtos Kasugos šventyklos puošmenos. Joje Jums daugiau atsiskleis senojo japonų šinto tikėjimo paslapčių. Kas tomis tobulomis Japonijos šventyklų formomis ir jose tvyrančia tobula ramybe rūpinasi – gal pačios gamtos jėgos ir protėvių dvasios, vadinamos kami? Sužinosite, koks svarbus jų ir žmonių, anapusinio ir šiapusinio pasaulio santykis.

Šalia senojo šinto tikėjimo į japonų pasaulėžiūrą įsiliejęs ir budizmas. Iš Kinijos per korėjiečių vienuolius atjautos religija į Tekančios saulės šalį atkeliavo VI amžiuje, o galutinai prigijo dar po dviejų šimtmečių, tiksliau, sostinės Naros klestėjimo laikotarpiu. Iš to meto išlikusi Didžioji Rytų šventykla – Todaidži. Nesistebėkite, jei ir į jos kiemą pro vartus Jus atlydės visateisiai miesto gyventojai – elniai... Atkreipkite dėmesį į griežtą erdvės po atviru dangumi išplanavimą. Jei anksčiau lankėtės kituose budistiniuose kraštuose, pastebėsite, kad japonų šventyklos – kitokios, asketiškesnės, neperkrautos prabangos detalių. Dzen aplinka Jums pakuždės apie tvirtą japonų charakterį, jų valią, užsispyrimą, paklusimą šimtmečių patikrintai tvarkai ir griežtai tradicijai. Įkvėpę smilkalų aromato užpildyto šventyklos oro, galėsite stebėti, kaip vietiniai atlieka ritualus ir atnašauja. Galiausiai pasieksite šios dzen buveinės pasididžiavimą – 15 metrų aukščio Daibutsudeną. Tai didžiausia Japonijoje bronzinės Budos Vairočanos statula. Įsižiūrėkite į šį Budą, kaip jis iškėlęs vieną ranką, kokioje pozoje sėdi, kokie jo veido bruožai, kokie simboliai jį supa. Kiekviena smulkmena budistiniame mene – svarbi ir turi savo nekintamą reikšmę.

Po kultūrinių dienos ekskursijų vyksite į Kiotą ir mėgausitės pirmąja šios kelionės sušių vakariene. Įsitikinsite, kad Japoniją verta bent kartą gyvenime „paragauti“ vien dėl šioje šalyje puoselėjamų išskirtinių virtuvės ir valgymo tradicijų. Nakvynė viešbutyje.

Japonija sušių vakariene

3
diena. Kiotas

Pusryčiai. Tik vakar nusileidote Osakos megapolyje, kur žmogus ištirpsta tarp milijonų kitų individų ir galybės dangoraižių. Šiandien viešėsite Kiote – mieste, kur miniatiūrinių sodų bei šventyklų harmonija, apgaubta vešlių medžių ir krūmų, persveria šiuolaikinius aukščius ir užgožia plikas gatves, kur kerintis praeities ir modernybės derinys niekaip nenukopijuojamas ir išsiskiria ne tik iš milžiniškos Japonijos, bet ir visos planetos urbanistinių vietų.

Japonija Geišos Kiotas

Dalyvausite itin intelektualiame ture po vieną gražiausių pasaulio miestų, buvusią imperijos sostinę. Jos palikimas Jums ir be žodžių paaiškins, kad Kiotas – tai nepaprastas šventyklų miestas. Aplankysite Rijoandži, arba Taikaus drakono šventyklą ir jos įžymųjį dzen, kitaip dar vadinamą akmenų sodą karesansui. Tai įstabus japoniško sodo, sukurto iš atskirų akmenų, vandens ir augalų, pavyzdys, kuriame susijungia gili dzenbudizmo ir estetikos filosofija. Garsiausias akmenų sodas Japonijoje kasdien pritraukia šimtus lankytojų. Sodo įkūrimo data ir jo kūrėjai nėra žinomi, todėl sklando įvairiausios hipotezės.

Japonija Kinkakudži – Auksinis paviljonas

Taip pat pabuvosite Kinkakudži – Auksiniame paviljone (UNESCO paveldas), bei jo apylinkėse. Kinkakudži yra įspūdingas statinys, kurio du aukštai pilnai padengti aukso folija ir suprojektuotas taip, kad langai atsivertų į didelį tvenkinį. Per savo istoriją daugybę kartų degusi šventykla buvo atstatyta 1955 metais ir dabar kiekvienas rūmų aukštas reprezentuoja skirtingą architektūrinį stilių, o pastatą vainikuoja auksinis feniksas. Tarp banguojančių kalvų ir meno kūriniu po atviru dangumi paversto tvenkinio įsikūrusios auksinės šventyklos nuotaikas ir visa ko trapumą šiame pasaulyje išryškina sustingusi žiemos baltuma, pavasario žiedų spalvos ir gyvastinga vasaros žaluma, ją keičiantis rudens raudonis... Pajausite, kad ta amžina saule tviskanti triaukštė budistinė šventykla plačiais stogais – daugiau nei tiesiog architektūros grožybė.

Japonija Šventykla

Kiote aplankysite ir Nidžio pilį – vieno garsiausių Japonijos šiogūnų Tokugawos Ieyasu (1543–1616) rezidenciją. Gido pasakojimai Jus nukels į šlovingus Tokugawų šiogūnato laikus ir Japonijos imperijos užkulisius. O į XX ir XXI amžių sugrįšite viešėdami 1994 metais įkurtame pasaulinio garso architekto Tadao Ando suprojektuotame Menų sode – moderniojo meno muziejuje. Priešais Higašijamos kalnus, tarp vešlių medžių,  išdygę šalto betono koridoriai, tekančio vandens sienos ir stiklo juostos, vitrinos, raibuliuojantys baseinai čia įgyja  nekasdienį vaizdą ir naujų prasmių. Šis aukščiausio lygio moderniosios architektūros kūrinių kompleksas – tai ir iššūkis tradicijai, ir kitoks požiūris į klasiką. Antai garsusis Mikelandželo paveikslas „Paskutinis teismas“ buvo pakabintas ant sienos tarp dviejų dirbtinių krioklių. Pamatysite, kas šiame muziejuje atsitiko su Leonardo Da Vinčio „Paskutine vakariene“, kur vietą atrado Van Gogo, Claude Monet ir kitų pasaulinę šlovę pelniusių dailininkų darbai. Šioje nestandartinėje meninėje aplinkoje ant kiekvieno posūkio arba priešaky susidursite su dar neregėtais menininkų sprendimais.

Japonija arbatos ceremonija

Vakarą pasitiksite gurkšnodami žaliąją arbatą, tačiau ne bet kaip, o pagal per šimtmečius nusistovėjusias taisykles. Japonai arbatos gėrimo ceremoniją vadina Arbatos Keliu. Jo pradžia – kaimyninėje Kinijoje, iš ten į samurajų šalį atkeliavo ir meditacinis budizmas, medicina, konfucinės vertybės. Japonijoje arbatžolių rinkimo, paruošimo bei šio gėrimo vartojimo procesas savaip papildė vietos gyvenimą ir tapo stipria japonų kultūros dalimi. Čia šios gamtos gėrybės poveikio žmogaus sveikatai išmanymas dera su ypatinga estetikos pajauta ir bendravimo etiketu. Pajuskite jį neskubėdami, per švelnų, po kiekvieno gurkšnio vis šiek tiek pasikeičiantį arbatos skonį. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Kiotas – Okajama.

Pusryčiai. Toliau tęsite nepamirštamą pažintį su Kiotu. Šiandien vyksite į dar vieną, su jokia kita nepalyginamą budistų šventyklą – Sandžusangendo, žinomą ir kaip Rengeoin. Pirmą sykį gyvenime pateksite į unikalią tūkstantarankės atjautos dievybės Kannon buveinę. Ar patikėsite, kad joje įkurdinta net 1001 paauksuota žmogaus ūgio statula? Daugumos jų amžius – aštuoni šimtmečiai. Pagrindinę Kannon statulą, kuri dabar laikoma nacionaline Japonijos vertybe, manoma, XII amžiuje sukūrė skulptorius Tankei. Eilėmis išsirikiavusias Kannon saugo kelios dešimtys charakteringų dievų. Kad visi jie tilptų po vienu stogu, reikėjo nemenkos erdvės. Todėl pagrindinė šventyklos salė tapo ilgiausiu Japonijoje mediniu pastatu.

Japonija Sandžusangendo šventyklą

Įspūdžiai stiprėja ir plečiasi... Lankysite Kijomizu-dera – VIII amžiuje iškilusią šventyklą (UNESCO paveldas). Bene išraiškingiausias Hejano periodo architektūros šedevras, pastatytas šalia Otova krioklio miškingose kalvose į rytus nuo Kioto, iš visų pusių dovanoja neišpasakytai nuostabių reginių. Tik įsivaizduokite – jau artėjant prieš akis iškyla šen ten medžių dengiami masyvūs šventyklos stogai, o dar aukščiau jų – išdidi pagoda. Pavasarį šventovės pastatai skendi vyšnių žieduose, vasarą – sultingoje žalumoje, rudenį – auksiniuose medžių lapuose, o žiemą – svajingame sniego „debesyje“. Šventyklos viršuje įrengta aukštų kolonų laikoma veranda. Nuo jos terasos Jums atsivers platus miesto epizodas, „įrėmintas“ medžių ir tolumoje stūksančių kalnagūbrių. Kad ir kuriuo paros metu juo gėrėsitės, pasisemsite pavydėtinai gražių panoraminių vaizdų.

Japonija Kiotas

Jau pastebėjote, kad Kioto žavesys vibruoja ne tik aukščiau žemės, bet ir ant jos. Galbūt Jums jau išpuolė laimė žvilgsniu palydėti gatve grakščiai „plaukiančias“ gražuoles, įsisupusias į spalvingus kimono? Prie jų nepratusiai vakariečio akiai egzotinė praeivė su vėduokle arba lengvu skėčiu rankoje – kaip ne šio realaus pasaulio gyventoja, veikiau kaip meilės romanų ir kino filmų personažas. Geiša iš japonų kalbos išvertus reiškia „menininkę“. Kioto geišos turi atskirą pavadinimą – geiko, pažodžiui – „meno moteris“. Šiame tūkstantametyje mieste gyvuoja kelios tradicinės geiko bendruomenės. Dvi jų įsikūrusios senajame Giono rajone. Pasivaikščiokite po siauras jo gatves tarp neaukštų medinių pastatų. Maiko – tai geiko mokinės. Paprastai jos scenos artisčių karjerą pradeda paauglystėje. Pas vyresniąsias geišas maiko mokosi grožio paslapčių, arbatos ceremonijos, muzikos ir šokių subtilybių. Jau dvidešimtmetės merginos dažniausiai būna pasirengusios rodyti šou scenoje plačiajai publikai, pilstyti arbatą ir asistuoti svečiams. Keičiantis laikams, šiek tiek keitėsi ir geišų padėtis. Arthuro Goldeno romanas „Geišos išpažintis“, pagal kurį Robas Marshallas sukūrė garsųjį filmą, atskleidžia tik dalelę intriguojančio „meno moterų“ gyvenimo užkulisių. O prisiliesti prie geišų kultūros tiesiogiai įmanoma tik viešint Japonijoje.

Geišos

Po ekskursijos Kiote išvykimas link Okajamos. Pasidalinti dienos išgyvenimais su bendrakeleiviais, kuriuos vis geriau pažįstate, galėsite vakarieniaudami japoniškoje smuklėje Okajamos mieste. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Okajama – Naošimos sala – Okajama.

Pusryčiai. Laukia visiškai kitokia kelionės diena nei iki šiol. Ją skirsite Naošimos salai. Pasistengėme, kad Jūs turėtumėte galimybę išsukti iš standartinio turistų maršruto ir aplankyti išskirtinį tašką geografiniame ir kultūriniame Japonijos žemėlapyje. Esame pirmieji Lietuvos kelionių organizatoriai į pažintinę kelionę po Tekančios saulės šalį įtraukę atokiąją Naošimą. Jei Jūs – menininkas sieloje (arba ir pagal profesiją), jei Jus domina ne tik tradicinė, bet ir Jūsų kartos estetika, pažadame, kad šiandien švelnių bangų skalaujamų pakrančių ir vėjo šiurenamų žolių apsuptyje saujomis raškysite neįkainojamus įspūdžius. Naošima nustebins net ir kaprizingiausius, išrankiausius architektūros ir meno inovacijų ieškotojus. Suprasite, kad T. Ando suprojektuotas muziejus Kiote buvo tik preliudija, tarsi apšilimas prieš pažintį su moderniojo meno pokštais ir provokacijomis Naošimoje.

Naošimos salasVyksite į Uno uostą. Iš ten plauksite laivu į Mijanouros uostą Vidinėje Japonijos jūroje. Beveik tuščiai smėlėtų Naošimos paplūdimių ir vienišų skardžių salai naują gyvenimą suteikė 1992 metais ant jūros kranto atidaryta ovali šiuolaikinio meno galerija ir viešbutis „Benesse House“, kurį projektavo Jums jau žinomas architektas T. Ando. Prie šio išskirtinio viešbučio verta stabtelėti – nakvynės vietų aplinka tikrai netipiška! Laukinėje, mažai žmonių apgyvendintoje Naošimos žemėje buvo įgyvendintas garsus meno projektas „Benesse Art Site Naoshima“, remiant leidybos kompanijai „Benesse Corporation“. Šalia garsių menininkų savo kūrinius eksponuoti pradėjo ir jauni Japonijos talentai. Iš 17 skulptūrų po atviru dangumi išsiskiria salos ikona vadinamas žaismingasis, taškuotasis japonų Andy Warholu praminto Yayoi Kusamos „Pumpkin“ („Moliūgas“) nuo pakylos žvelgiantis į elegantiškus įlankos kontūrus ir raibuliuojančius vandenis.

Kai Benesse korporacijos prezidentas nusprendė pastatyti galeriją, kad galėtų joje eksponuoti keturis Claude Monet darbus, jis vėl pakvietė žymųjį architektą. 2004 metais T. Ando suprojektavo požeminį Čiču meno muziejų kaip vietą žmogaus ryšiui su gamta apmąstyti. Beveik po žeme šiuolaikinio meno erdvės atsidūrė ne atsitiktinai, o tam, kad nesudarkytų natūralaus ir tyro salos kraštovaizdžio. Muziejuje eksponuojami Claude Monet paveikslai, amerikiečių menininko Walterio de Marios kūriniai, Jameso Turrello „Žaidimas su šviesa“, kitų šių dienų autorių darbai. Betono ir stiklo fone besiskleidžianti šiuolaikinių menininkų vaizduotė, vandens žaismė su masyviomis formomis gali Jums kelti jaudulį, susirūpinimą, erzelį, gal net būsite kritiški, bet abejingi neliksite, ir nestandartinių, keistų daiktų, vaizdų bei koncepcijų pripildytos erdvės tikrai pakutens Jūsų emocijas ir mintis...

Pabuvosite ir rytinėje Naošimos salos dalyje, mažame žvejų kaimelyje – Honmuroje, kuriame įgyvendinta ambicingiausia „Benesse Art Site Naoshima“ projekto dalis – „Art House Project“. Čia pamatysite, kokiais drąsios fantazijos bei maištaujančiais idėjų kūriniais virto seni mediniai namai ir šintoistų šventykla. O grįžę į Mijanouros uostą, apžiūrėsite laivų terminalą, kurio keleivių paviljoną burbulų debesies pavidale sukūrė SANAA pasivadinęs architektų Kazuyo Sejimos ir Ryue Nishizawos duetas. Tiesa, paminėjome vos keletą objektų, kuriuos galėsite išvysti Naošimoje. Vakarėjant plauksite atgal į Uno uostą ir grįšite į Okajamą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Okajama – Hirošima.

Pusryčiai. Kelionė į Hirošimą. Šis miesto pavadinimas žinomas kiekvienam, net specialiai nesidominčiam Rytų Azijos regionu. Hirošima tapo Jungtinių Valstijų sukelto atominio košmaro sinonimu. Jis visada išliks atvira istorijos žaizda, kurios išgydyti negali net laikas, nebent prislopina skausmą. Tūkstančiai civilių tapo žiauriausių branduolinių JAV bandymų aukomis. 1945 metų rugpjūčio 6 dieną Japonija išgyveno niekaip nepateisinamą išpuolį, kurio padariniai juntami iki šiol. Specialiai modifikuotas strateginis bombonešis B-29 numetė ant Hirošimos atominį ginklą sarkastišku pavadinimu – „Mažylis“ („Little Boy“).  Keturis šimtmečius klestėjęs miestas kone per akimirką virto griuvenų ir lūženų dykyne. Manoma, kad vien per vieną dieną žuvo beveik 100 000 žmonių, o po kelių mėnesių dar beveik tiek pat japonų mirė nuo sužeidimų, bombos sukeltų ligų arba apsinuodijimo radiacija. Maža to, praėjus trims dienoms po Hirošimos bombardavimo, ant Nagasakio buvo numesta antroji atominė bomba – „Dručkis“ („Fat Man“). Čia aukų skaičius siekė apie 40 000. Taip JAV pirmą kartą karo tikslais panaudojo branduolinius ginklus.

Japonijai atsitiesus po Antrojo pasaulinio karo, atominio pragaro dūlėsius uždengė didelės ekonominės ambicijos ir sparčios statybos. Dabar Hirošima – klestintis pasaulio miestas, ant kurio paviršiaus jau mažai matyti tragedijos likučių, tačiau jos atminimas – stiprus. Nuvyksite prie Taikos memorialinio paminklo, dar vadinamo Atominės bombos kupolu. Jei kada žiūrėjote miesto nuotraukas ar dokumentiką, tikrai matėte šį dar 1915 metais pastatytą, čekų architekto Jano Letzelo projektuotą pastatą, kurio vienintelio atominis sprogimas nesunaikino iki galo. Iš pradžių kupolą planuota nugriauti, tačiau šie darbai buvo atidėti, kadangi net po milžiniškų griausmų jis liko beveik sveikas. 1966 metais nuspręsta jį išsaugoti kaip memorialą tuo metu žuvusiems žmonėms. Dar po trijų dešimtmečių didžiąją Japonijos tragediją menantis pastatas įtrauktas į UNESCO paveldą.

Taip pat lankysite vieną žinomiausių miesto simbolių – Taikos memorialinį parką, kurio medžiai, vejos, takeliai ryškiai kontrastuoja centrinei miesto daliai. Prieš numetant atominę bombą, dabartinio parko vietoje buvo politinė ir komercinė miesto širdis – tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl sprogimas įvyko netoli šios vietos. Praėjus ketveriems metams po tragedijos buvo nuspręsta kvartalo neatstatyti, o šią erdvę skirti taikos memorialiniams objektams. Pagrindinis parko statinys yra Taikos memorialinis muziejus, kur dar labiau įsigilinsite į svarbiausius XX amžiaus istorijos įvykius.

Jau įpratote kiekvieną kelionės dieną vis iš naujo atrasti japonų kulinariją. Šiandien per vakarienę valgysite tai, ką norite, tiksliau – okonomiyaki: okonomi reiškia „tai, ko tu nori“, yaki – „iškeptą“. Taip vadinami sotūs, ingredientų turtingi japoniški blynai. Jie gaminami iš kiaušinių, makaronų ir pasirenkamų produktų, tokių kaip krevetės ar kumpis, pagardinami specialiu padažu. Restoranuose okonomiyaki kepami didelėse, ant stalų įtaisytose skardose – džiaugsmas smalsioms akims, malonumas gomuriui. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Hirošima – Mijadžimos sala.

Prieš šios dienos kelionę priminsime, kad dėl didesnio patogumo iš Hirošimos bagažas bus išvežtas atskiru transportu ir pristatytas į viešbutį Hakonėje. Turėsite pasiimti kuprinę ar didesnę rankinę, į kurią tilptų būtiniausi daiktai dviem dienoms.

Mijadžimą sala Japonija

Po pusryčių traukiniu vyksite į Mijadžimaguči uostą. Iš ten laivu plauksite į „šventyklų salą“ – Mijadžimą, vieną gražiausių Japonijoje, epinę dievų vietą, kurioje, pasak legendų, negalima nei gimti, nei mirti, joje auga tik jauni medžiai, čiulba paukščiai ir ganosi elniai. Tai jaudinanti Jūsų kelionės diena, kai pabūsite dar arčiau dievų, dar arčiau jautrios ir skaidrios Japonijos dvasios. Mijadžimoje ji skrajoja virš jūros, į krantą atnešdama švelnų sūrių jūržolių aromatą, apgaubia vaizdingąsias šventyklas, snaudžia ant į mėlynus vandenis atsisukusių kalvų ir akmenų, plevena tarp medinių dviaukščių namų ir judina virš jų durų ar vartų pakabintus raudonus žibintus, sklando po jaukias gatveles ir parkus, kur tarp žmonių ganosi elniai. Mes specialiai sukūrėme tokią kelionės programą, kad Mijadžimoje Jums nereikėtų skubėti ir kad įsijaustumėte į jos tarsi dievų laiku plaukiančią kasdienybę, vaikštinėsite pėsčiomis. 

Pirmiausia eisite iki šintoistų Icukušimos šventyklos (ji įtraukta į 3 žymiausius Japonijos reginius), iškiliai stūksančios Miseno kalno papėdėje. Tokiame kelionės sapnui prilygstančiame peizaže, kur šventovė, regis, iš vandens išdygusi, dar nesate buvę. Jau iš tolo pamatysite medinius raudonus „plaukiojančius“ vartus, kuriuos potvynių metu smarkiai apsemia vanduo. Dalį šventyklos pastatų visada pasiekia jūra. Tai tik dar labiau išryškina žemės ir vandens stichijos ryšį. Čia, Mijadžimoje, jis pasireiškia neįkanojamu, bet kokias atvirutes nustelbiančiu stebukliniu reginiu.

Mijadžimą sala

Vis artėdami prie Miseno, prieisite vieną iš 33 Kannon kulto piligriminių vietų, reikšmingą budizmo Šingono sektos šventyklą – Daišo-in. Kilsite akmeniniais laiptais aukštyn, grožėdamiesi Jus taikiai pasitinkančių dievybių ir botisatvų statulomis. Kuo aukščiau atsidursite, tuo daugiau žvilgsniu aprėpsite magiškos medžių ir šventyklos stogų dermės. Tegul Jūsų siela ir akys ilsisi, vedžiojamos po išpuoselėtus šventyklos sodus ir sales, pilnas budistinių vertybių.

Šiandien Jums palikome laisvo laiko, kad jį Mijadžimoje praleistumėte kaip panorėję. Norintiesiems rekomenduosime aplankyti Sendžokaku, dar vadinamą Hokoku, šventyklą. Ji skirta XVI amžiaus karo vado, samurajaus Toyotomi Hideiyoshi sielai. Į šventovę užsukti jau iš tolo vilioja grakšti, ryški penkiaaukštė pagoda. Taip pat galėsite pasivaikščioti po lyrišką Momidžidani parką, esantį šalia Icukušimos šventyklos.

Ryokanas

Vakarop pėsčiomis pasieksite japoniško stiliaus viešbutį ryokan. Praturtėsite dar viena unikalia patirtimi. Tokio tipo svečių namai egzistavo jau nuo VIII amžiaus. Japonijos megapoliuose jų beveik nelikę. Tik mažesniuose Tekančios saulės šalies miesteliuose dar galima rasti šių mediniuose pastatuose įkurtų nakvynės vietų, kuriose laikomasi senųjų išplanavimo bei interjero kanonų, o personalas dėvi tradicinius drabužius ir svečius aptarnauja pagal senąsias etiketo tradicijas. Tad vakarieniausite iki šiol dar nepažintoje aplinkoje – japoniškame ryokane. Nakvynė Mijadžimoje ryokane arba viešbutyje Hirošimoje. 

Nakvynė Mijadžimoje ryokane

8
diena. Mijadžimos sala – Hirošima – Nagoja – Mišima – Fudži kalnas – Hakonė.

Greitasis traukinysPo pusryčių vyksite į traukinių stotį. Sėsite į „JR Shinkansen“ ekspresą, vykstantį į Nagoją. Nagojoje persėsite į traukinį, vykstantį į Mišimą. Neatsitiktinai Jums paminėjome šinkanseną. Sužinosite, dėl kokių savybių kurdami magnetinės levitacijos principu varomą traukinį inžinieriai įkvėpimo sėmėsi iš paukščio. Kelionė šiuo greitaeigiu XXI amžiaus stebuklu – kaip ekskursija po pažangiųjų technologijų pasaulį, kai galima mėgautis puikiu komfortu ir, lekiant 320 kilometrų per valandą greičiu, pro langą tarsi kine stebėti besikeičiančios tikrovės dokumentiką.

Fuji kalnas

Iš Mišimos autobusu vyksite link Fudžijamos. Gyvai išvydę garsiausią ir aukščiausią Japonijos viršūnę, siekiančią 3776 metrus, jau galėsite jaustis tikrai pabuvoję Tekančios saulės šalyje. Fudži kalnas tapęs vienu iš Japonijos simbolių. Vietiniams šis vulkaninės kilmės didžiūnas pagrįstai kelia baimingą pagarbą. Snaudžia jis nuo 1707 metų. Jau gilioje senovėje tenykščiai Fudži viršūnėje esantį 700 metrų pločio kraterį Nain prilygino šventyklai. Fudžijama – šventas kalnas ir šintoistams, ir budistams. Jo plati, dantyta sniego kepurė kerinčiai papuošia horizontą bei vandenį, kuriame atsispindi, ir prikausto ne tik žvilgsnį, bet ir širdį. Fudži kalną 1936 metais nutapė ir garsusis Rytų mistikos gerbėjas, dailininkas Nikolajus Rerichas... Kokio įkvėpimo Fudži magija suteiks Jums?

Japonija Fuji kalnas

Japonija Hakone

Esant palankioms oro sąlygoms, autobusu pakilsite į penktąją Fudži kalno apžvalgos aikštelę. Prisisėmę vulkano apylinkių vaizdų iš viršaus, leisitės į karštųjų versmių kurortą – Hakonę, turintį „vitriną“ į šventąjį Tekančios saulės šalies kalną. Jo hipnotizuojančiose apylinkėse įsikūrę nedideli, jaukūs viešbučiai. Įpusėjus kelionei, nusipelnėte lipšnaus poilsio karštosiose versmėse ir viešbučio SPA. Šį atpalaiduojantį vakarą vainikuos japoniško meniu vakarienė ir nakvynė viešbutyje Hakonėje arba netoli šio miestelio. 

9
diena. Hakonė – Tokijas.

Po pusryčių toliau tyrinėsite kalnuotas Hakonės apylinkes, kurių laukymes užpildo vulkaninės kilmės vandens telkiniai ir tarsi tiršto rūko takai žemę nukloja karštųjų versmių garai. Važiuosite autobusu prie Ovakudani – geizerių šlaito, susidariusio prieš 3000 metų išsiveržus Hakonės ugnikalniui. Esant tinkamam orui, virš šių verdančio vandens nasrų kelsitės lyno keltuvais. Plikos uolos, vietomis išraižytos takelių, rieduliai, garuojantis nuo karščio vanduo, vėjo gaiva, Jus nuolat stebinti tauri Fudži viršūnė...

Ovakudani slėnis

Atsiduokite laikui bei naujojo tūkstantmečio civilizacijai nepavaldžiai kraštovaizdžio magijai. Ji Jūsų nepaleis ir plaukiant laivu 723 metrus virš jūros lygio telkšančiu Aši ežeru, kuris susiformavo išsiveržusio ugnikalnio vietoje daugiau nei prieš 400 000 metų. Jo pakrantės – tai dar viena terapija Jūsų sielai, dar daugiau prabangos Jūsų akims ir pojūčiams. Klausydamiesi legendų apie ežere gyvenantį daugiagalvį drakoną, gėrėsitės pakrantės miškelius puošiančiomis šventyklomis, stebėsite žvejus, traukiančius laimikį...

Toldami nuo Hakonės, neskubėkite atsisveikinti su Fudži kalnu. Gali būti, kad jis Jūsų nepaliks ir artėjant Japonijos sostinei. Kai skaidrus dangus, tolumoje boluojančią Fudžijamą galima išvysti ir iš skirtingų Tokijo vietovių.

Vos atvykę į kosmopolitinį Japonijos miestą Tokiją, anksčiau vadintą Edo, nė nepagalvotumėte, kad prieš kelis šimtmečius jo vietoje buvo paprastas žvejų kaimas. Tačiau jau XVII amžiuje, po to, kai čia savo rezidenciją įkūrė garsusis šiogūnas T. Iejasu, Edo išaugo iki vieno didžiausių planetos miestų, ir gyventojų skaičius jame pasiekė milijoną. Šiandien Tokijo teritorija iš rytų į vakarus ištįsusi 90 kilometrų, iš šiaurės į pietus – apie 25 kilometrus, gyvena keliolika milijonų žmonių, o įtraukiant priemiesčius – daugiau nei 20 milijonų. Bet už sausus skaičius žymiai svarbesnis – pats pojūtis.  Moderniausios technikos, skaitmeninių iliuzijų, mirgančių hieroglifų ir pasiutusio tempo užvaldyto metrolopio tirštumoje pabūsite tik mažais atomais. Ar žiūrėjote Sofios Coppolos filmą „Pasiklydę vertime“? Mes Jums neleisime pasiklysti. Nepaisant globalaus supermiesto įvaizdžio, jis turi išskirtinių, neatkartojamų bruožų ir objektų.

Japoniją ir šiuolaikinį jos intelektą sostinėje pradėsite šifruoti nuo labiausiai iš viso dangoraižių miško išsiskiriančių pastatų. Iš arti apžiūrėsite Tokijo savivaldybės biuro pastatą ir jo observatoriją. Po truputį pažindindamiesi su Tokiju, klauskite gido apie jame naudojamas priemones ir inžinerines konstrukcijas, kad sužinotumėte, kaip japonų protai kuria miestą, kuris bet kada būtų pasiruošęs atlaikyti didžiausius potvynius ir kiek įmanoma labiau apsisaugotų nuo stichinių nelaimių. Tiesa, technologijos Japonijoje gali pavojingai pralenkti žmones. Tuomet futuristiniai praeito šimtmečio filmai jau nebeatrodys kaip pramanas ar neįmanoma ateities vizija. Bene didžiausią naujojo tūkstantmečio mokslo azartą įkūnija japonų kuriami humanoidai.

Tokijas

Vėliau užsuksite į jaunimo pamėgtą Haradžuku rajoną – ypač ryškų visos Tokijo dėlionės fragmentą. Po jį vaikštinėjant, gresia pasijusti atsidūrus manga komiksuose ar anime istorijose, siurrealistinėse ir fantastinėse pasakose. Spalvinguose jaunų žmonių būriuose pamatysite tokių stileivų, kurių pastangos atrodyti iššaukiamai ir nestandartinė apranga atspindi visai kitokį skonį, visai kitokį jaunosios kartos mentalitetą, visai kitokią realybę nei tą, kurioje gyvename mes. Kiekvienas praeivis ten vertas Jūsų dėmesio ir fotokadro. Nemokamas neįtikėtinų gatvės madų spektaklis – prieš Jūsų akis!

Pageidaujantieji vakarą galės savarankiškai praleisti gyvybingoje, garsų ir skonių perkrautoje diskotekų, restoranų ir karaokės klubų srityje Ropongi arba elektronikos rajone – Akihabaroje. Šį kartą vakarienei turėsite švedišką stalą. Nakvynė viešbutyje. 

10
diena. Tokijas

Pusryčiai. Kad visiškai įsijaustumėte į nuolat augančio ir besimainančio Tokijo laiką ir gyvenimą, šiandien aplankysite dar daugiau skirtingų šio megapolio vietų. Dar viešėdami Osakoje ar anksčiau lankydamiesi kitur Azijoje, pastebėjote, kad Rytų megapoliai stengiasi planetą nustebinti kuo įmantresnėmis šiuolaikinės architektūros fantazijomis? Tokijuje vienas tokių pašėlusių statybų rungtynių pavyzdžių – tai tarp stačiakampių gigantų išsišokęs 333 metrų aukščio raudonas eifelis, vakare sužibantis aukso spalva. Bet jo istorija ir tikslai kitokie nei garsiojo Paryžiaus statinio. Šeštajame dešimtmetyje iškilęs „Tokyo tower“ iki 2012 metų buvo aukščiausias Japonijos pastatas, iki šiol išlieka vienu aukščiausių pasaulio TV bokštų. Vis dėlto Japonijai jis reikšmingas ne tik dėl pribloškiančio aukščio. Tokijo TV bokštas – ir istorinio Tekančios saulės šalies ekonominio atgimimo, kurį po karo pavyko sėkmingai sužadinti, simbolis. Akistata su juo – tai akistata su moderniosios Rytų Azijos galia ir polėkiais.

Aplankysite netoli esančius Imperatorių rūmų rytinius sodus, įkurtus buvusios Edo pilies vietoje. Taip iš  ūžiančio daugiaaukščių gargarų tinklo trumpam nusikelsite į istorijos ir imperinės valdžios aplinką. Didžiulį parką, kuriame įsikūrusi imperatoriaus rezidencija, nuo išorinio pasaulio skiria masyvi siena ir gynybiniai grioviai. Ką tik iš Jūsų amą gviešėsi atimti didžiosios pastarojo šimtmečio konstrukcijos, dabar Jus stulbins romus ir tvirtas senasis Japonijos paveldas.

Pasigėrėję rytietiško parko aplinka, ir vėl panirsite į šiuolaikinio Tokijo sūkurį. Važiuosite į Ginzą – prestižinėmis parduotuvėmis garsėjantį prospektą. Ne veltui jis vadinamas Azijos Eliziejaus laukais. Po žvilgsnio į aktyvią, įvaizdžiui, pinigams ir dėl pinigų tarnaujančią Tokijo prekybos atkarpą, vyksite į senąją miesto sritį – Asakusą – ne tokią aršią, ne tokią judrią, tradiciškesnę. Ten lankysite Asakusa Kannon šventyklą, kurios pilnas pavadinimas skamba Kinryū-zan Sensō-ji, o tai reiškia „jaunos žolės ant auksinio drakono kalno šventykla“. Jau vien toks poetiškas pavadinimas rodo, kad šventyklos kūrėjai turėjo itin subtilų estetikos pojūtį. Ši spalvingiausia ir populiariausia budistinė sostinės šventykla mieste yra seniausia. Legenda pasakoja, kad 628 m. du broliai žvejai sužvejojo Sumidos upėje gailestingumo deivės Kannon statulą – kad ir kiek kartų jie statulą išmesdavo į vandenį, ši vistiek sugrįždavo. Taigi netoli tos vietos buvo nuspręsta pastatyti šventyklą deivės Kannon garbei.

AsakusaAplankę šventyklą, pasivaikščiosite apie 250 m besitęsiančiu Nakamise prekybiniu pasažu, kuriame galėsite nusipirkti lauktuvių. Čia plačiausias suvenyrų pasirinkimas – gatvėje yra apie 90 parduotuvėlių, viliojančių turistus. Pasažas Jus nuves iki pat Kaminarimon (Perkūno vartų). Šioje, jau keletą šimtų metų žinomoje gatvėje, galite surasti yukata (surišamų paprastesnės konstrukcijos kimono), dumblių pakuočių, japoniškų valgymo lazdelių, medinių šukų, audinių ir kitokių gėrybių.

Pakeliui į vieną įspūdingiausių Japonijos, taip pat visos planetos kūrinių – dirbtinę Odaiba salą, pravažiuosite Omotesando gatvę. Joje stūkso įžymių šalies architektų pastatai, skirti garsių prekės ženklų parduotuvėms, kaip antai „One Omotesando“ („Fendi), „Prada“, „Tod's“... 

O dabar – sveiki atvykę į Naująjį Tokijų! Taip vadinama dar Tokugawų įsakymu XIX amžiuje gynybos tikslais supilta sala. Po 1990-ųjų įvyko naujas jos plėtros proveržis – Odaiba ėmė smarkiai keistis ir užmačiomis bei išradimais stulbinti visą pasaulį. Taip ji tapo viena įdomiausių planetoje urbanistinių poilsio ir pramogų oazių. Į Odaibą persikelti verta vien dėl kvapą gniaužiančių Tokijo įlankos vaizdų. Salą su miestu jungia įspūdingas Vaivorykštės tiltas. Jį apžiūrėję, išvysite dar vieną   stulbinamų formų gigantą – „Fuji“ televizijos pastatą. Stebėkite pro Jus judantį ir nerimstantį miestą, ir Jūs išvysite dar daugiau nei tikėjotės.

Dienos pabaigai vėl Jums parengėme gurmaninę staigmeną. Šį kartą dalyvausite fondiu stiliaus vakarienėje, vietinių vadinamoje shabu shabu. Į ant stalo įmontuotą ir iš apačios kaitinamą atvirą puodą patys mesite ir virsite savo nuožiūra atsirinktus ingredientus: mėsą, daržoves, tofu, grybus. Tokias „karšto puodo“ – hot pot tradicijas japonai atsivežė iš Kinijos, labai pamėgo ir savo virtuvėje pritaikė  palyginti neseniai – tik praeito amžiaus viduryje. Skanaus! Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Tokijas (arba pasirenkama ekskursija Tokijas – Niko – Tokijas).

Pusryčiai. Paskutinę kelionės dieną Jums palikome laisvą, kad pasisotintumėte tokiais įspūdžiais ir patirtimis, kurios Jums svarbios asmeniškai. Tad siūlome arba savaip laiką praleisti Tokijuje, arba pasirinkti Niko turą (už papildomą mokestį).

Jei Jums Tokijo negana, jei vis jaučiate ypatingą trauką šiam, regis, begaliniam miestui, mes galėsime Jus pakonsultuoti ir patarti, ką dar čia aplankyti, paragauti, išbandyti ar įsigyti. Jau patys įsitikinote, kad Tokijas susideda iš savo apimtimis ir aukščiais nepaliaujančių stebinti betono, stiklo ir plieno šedevrų, plačių autostradų, viadukų, požeminių ir antžeminių pasaulių, kur šaltą megapolio masę keičia nuostabūs parkai ir rafinuoti sodai, kur tarp fantastinių gabaritų ir neįtikėtinų matmenų pastatų įsiterpusios mistiška atmosfera viliojančios šventyklos, kur blizgiems prekybos centrams visada yra alternatyva – vietinių gėrybių turgūs, kur yra tiek muziejų ir galerijų, kiek žmonių pomėgių, kur restoranų, naktinių klubų ir kavinių įvairovė – neišsemiama.  

Niko

Niko

Jei paskutinę kelionės dieną norite išnaudoti pažinčiai su dar nelankyta, ypač romantiška vietove toliau nuo mirguliuojančio megapolio, rekomenduosime ekskursiją po kalnų apglėbtą, istorijos ir religijos dvasios persmelktą Niko miestelį. Tyrinėdami Niko apylinkes, trapų  Japonijos kultūros ir gamtos grožį pajusite naujai. Ekskursija po Niko – stulbinančio grožio šventyklų kompleksą, spindintį nebūdingu japonų architektūrai turtingumu (UNESCO paveldas). Apžiūrėsite Tokugavos šiogūnato įkūrėjo – Tošogu mauzoliejų ir šventyklą. Tai neįprastai spalvingai, gausiai ir prabangiai dekoruota dievų buveinė, kurioje budistiniai motyvai persipina su šinto tikėjimo apraiškomis. Taip pat aplankysite didelę, net 15 pastatų turinčią Rinodži šventyklą. Jos statybas VIII amžiuje inicijavo į Niko budizmą atnešęs vienuolis Shodo Shoninas. Pagrindinėje šventovės salėje įkurdintos trys dievybės – auksu padengta medinė Amidos statula, tūkstantarankė Kannon ir arkliagalvė Kannon. Vaikštinėdami po šventyklos teritoriją, stabtelėsite ir nedideliame japoniško stiliaus sode. Dar kartą pajusite, kad budistinė aplinka, kurioje senovinė architektūra ir religiniai atributai darniai papildo tarsi pačių dievybių sukurtą peizažą, svečiui ne tik suteikia peno akims – kartu dovanoja vidinės šilumos, harmonijos. Galbūt būtent dėl to po tokių jausmingų ir estetiškų kelionių vis norisi grįžti į Tolimuosius Rytus... Nakvynė viešbutyje. 

12
diena. Tokijas – Vilnius.

Pusryčiai. Pervežimas į Naritos tarptautinį oro uostą. Skrydis į Vilnių per Helsinkį (galimi ir kiti skrydžio variantai).

 

Kainos:

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 3598 Eur

 

Pavasario kelionių - speciali aukščiausio sezono kaina. Sakurų žydėjimas!!!

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 3698 Eur

 

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 750 Eur

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė privačiu autobusu, greituoju traukiniu ir laivais-keltais pagal programą.
 • Greitojo traukinio bilietai, vieno lagamino pervežimas iš Hirošimos į Hakonę.
 • Visi viešbučiai ir ryokanai kruopščiai atrinkti GRŪDOS kelionių ekspertų: 9 nakvynės 3-3,5* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją) su pusryčiais (nakvynės vietos gali skirtis nuo nurodytų programoje).
 • 1 nakvynė su pusryčiais ir vakariene ryokane – japoniško stiliaus viešbutyje.
 • 6 vakarienės pagal programą.
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Tradicinio onseno (karštųjų versmių) procedūros.
 • Plaukimas laivu Aši ežeru.
 • Kvalifikuoto vietinio angliškai kalbančio gido paslaugos.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Europos miestas – Osaka – Tokijas – Europos miestas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Papildomos ekskursijos ir pramogos, užsakomos esant galimybei pagal grupės pageidavimą: išvyka į Niko ~ 200 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 15 asm.).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai pietų ir vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams 
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.
 • SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. Į ŠIĄ KELIONĘ REIKALINGAS NAUJAUSIO PAVYZDŽIO PASAS (pagamintas 2006 08 28 ir vėliau)!
 • KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „KAUNO GRŪDA“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ IR ORO VEŽĖJŲ VEIKSMUS.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (72)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Gintautas
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Gerai organizuota kelionė, įdomus ir turiningas maršrutas, parodantis įvairius Japonijos kultūros, gyvenimo aspektus. Puiku, kad kelionę paįvairino meno objektų aplankymas. Tolerantiškas ir eruduotas vadovas.
5 / 5.0
Raimonda
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Puikus maršrutas, vadovas labai organizuotas, programa įvairialypė, yra laiko ir poilsiui. Nuostabi kelionė, retai būna tokia gerai organizuota.
5 / 5.0
Tatjana
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Pranoko lūkesčius. Labai gera kelionė, puikus vadovo darbas. Pamatėme skirtingas Japonijos puses.
5 / 5.0
Albinas
Keliauta Balandžio mėn. 2024
Puiku. Jau trečią kartą keliauju su Grūda ir visada lieku patenkintas. Kelionės vadovė Gerda profesionaliai atliko savo pareigas. Gavome daug informacijos apie Japoniją, gyventojus, istoriją, kultūrą. Išskirtinis Gerdos privalumas - japonų kalbos žinojimas, kuris daugeliu atvejų buvo naudingas ekskursinės grupės veiklos derinime.
5 / 5.0
Genovaitė
Keliauta Balandžio mėn. 2024
Ačiū Grūdai už puikiai suorganizuotą kelionę!
Apie šalį


Japonija

Japonija

Kitaip žinoma kaip “tekančios saulės šalis”, įspūdingoji Japonija, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio. Čia galima patirti tobulą sintezę tarp senovės ir dabarties laikmečių. Nuostabi architektūra, nepatirta tolimųjų rytų kultūra bei nepažinti, tačiau malonūs ir šilti Japonijos žmonės nepalieka abejingų. Tačiau Japonija yra išties didelė, o lankytinų objektų joje išties gausu, tad geriausius aplankyti galima su kelionių agentūra Grūda.

Klimatas Japonijoje

Keliaujant po Japoniją galima patirti visus keturis ryškius metų laikus. Tačiau šalies šiaurinėje ir pietinėje dalyse klimatas gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, Honšiu, Šikoku ir Kiušiu salose vyrauja tropinis klimatas, tuo tarpu Hokaido saloje pastebimas subarktinis, o pietinėse salose (pavyzdžiui, Okinavoje), vyrauja subtropinis klimatas. Priklausomai nuo to, į kurią šalies dalį planuojama vykti, reikėtų pasidomėti ar tuo metu nėra numatyta tokių taifūnų ar kitų ciklonų, stipriai paveikiančių klimatą.

Japonijos nuotraukos

Maistas Japonijoje

Japonijos maistas lietuviams žinomas tik iš įvairių suši restoranų, tačiau tradicinė japonų virtuvė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Čia itin mėgiami ryžių patiekalai, taip pat įvairūs produktai su tempura. Vietoje mėsos čia neretai naudojamas tofu. Tradiciniai japoniški Udon makaronai taip pat turi savitą skonį. Nepaisant to, japonai noriai mėgaujasi keptais mėsiniais patiekalais, įvairiais rytietiškais troškiniais bei marinuotomis daržovėmis. Neatsiejama japonų kultūros dalis yra arbata, kuri geriama specialių ceremonijų metu.

Maistas Japonijoje

Elektra Japonijoje

Standartinė elektros įtampa Japonijoje yra 100 voltų, o elektros lizdai čia labiau primena amerikietiškus nei europietiškus. Dėl šios priežasties būtina iš anksto pasirūpinti specialiais keitikliais, kurie leis naudoti savo elektros įrenginius. Tokius keitiklius galima įsigyti tiek įvairiose internetinėse parduotuvėse, tiek ir atvykus į Japoniją (tačiau pasirūpinti iš anksto – kur kas geriau).

Elektra Japonijoje

Apgyvendinimas Japonijoje

Vykstant į Japoniją galima rinktis iš dviejų tipų apgyvendinimo vietų – vakarietiško tipo viešbučių ar japoniškų nakvynės namų. Riokan bei Minšiuku tipo nakvynės namai dažniausiai būna valdomi vietinių šeimų ir įrengti įprastu japonišku stiliumi. Tačiau jie gali būti gerokai brangesni, nei mums įprasti viešbučiai. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Japonijoje galite rasti čia.

Viešbučiai Japonijoje

Transportas Japonijoje

Keliautojus iš viso pasaulio pasitinka 9 pagrindiniai Japonijos oro uostai. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Planuojant daugiau keliauti po pačią Japoniją, galima rinktis keliones tiek ir traukiniais, tiek ir autobusais ar lėktuvais. Viešojo transporto tinklas čia išvystytas išties gerai, tačiau retkarčiais jo kaina gali pasirodyti ne itin patraukli. Nepaisant to, turistams patariama keliauti traukiniais, o planuojant tolimas keliones verta pasinaudoti ir Šinkansen – tai greitieji traukiniai, išvystantys net iki 320 kilometrų per valandą greitį.

Saugumas, sveikata, skiepai

Kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, planuojant kelionę į Japoniją reikėtų įsigyti kelionių draudimą.Tokiu atveju susirgus nereikės leisti didelių sumų sveikatos priežiūros paslaugoms – jas apmokės turims draudimas. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl kitų galimų susirgimų – suaugusiems reikėtų pakartotinai pasiskiepyti nuo difterijos bei stabligės.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Japoniją

Kelionės sąlygos Lietuvos Respublikos piliečiams yra išties patogios – keliaujant būtina turėti tik Lietuvos Respublikos pasą. Svarbu tai, jog asmens tapatybės kortelė Japonijoje negalioja. Papildomų vizų įsigyti nereikia, jei planuojama ten išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 kalendorinių dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Japonijos

Lauktuvės iš Japonijos

Iš Japonijos įprasta vežti ne tik vietinius skanėstus, bet ir vėduokles – mat jos yra vienas iš labiausiai tradicinių suvenyrų. Puiki autentiška dovana yra ir tradicinės japonų valgymo lazdelės. Norintiems originalių lauktuvių – Kendama žaidimas yra vienas iš jų. Taip pat derėtų pasidairyti ir į tradicinius japonų apdarus – Yukata. Elektronika bei įvairūs niekučiai su Japonijos simbolika irgi patenka tarp dažniausiai perkamų lauktuvių.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Japonijoje

 • Hirošima išgarsėjo kaip branduolinio sprogimo vietovė, tačiau ji vistiek traukia būrius smalsių turistų.
 • Tokijas yra puikus Japonijos didybės paminklas, kuriame tobulai dera šiuolaikinės technologijos ir senovinė ar chitektūra. Šis miestas niekada nemiega, o tuo įsitikins kiekvienas jį aplankęs.
 • Osaka – trečias pagal dydį Japonijos miestas, kuriame verda nuostabus naktinis gyvenimas.
 • Todaidži šventykla yra viena iš didžiausią istorinę svarbą turinčių šventyklų visoje Japonijoje, pastatyta dar 8-ajame amžiuje. Tai ne tik vienas įdomiausių lankytinų objektų, tačiau ir vieta, kurioje vietiniai bando atrasti ramybę.
 • Kioto Menų sodas – vienas lankomiausių objektų senojoje Japonijos sostinėje, kerintis ne tik senovinėmis šventyklomis, bet ir tobulo grožio japonišku
 • Kinkakudži – Auksinis paviljonas yra išties neeilinis – mat šią budistų šventyklą dengia tikras auksas!
 • Aošimos sala yra turbūt vienintelė sala pasaulyje, kurioje kačių gyvena net 8 kartus daugiau nei žmonių.
 • Mijadžima – Icukušimos miestas, esantis netoliese nuo Hirošimos. Ši vieta vadinama šventa, mat joje negimsta ir nemiršta žmonės.
 • Icukušima sala bene geriausiai žinoma dėl žymiųjų vartų, pasitinkančių lankytojus dar Tai viena iš trijų žymiausių vietovių Japonijoje.
 • Fudži kalnas – tai didžiausias kalnas Japonijoje, esantis mažiau nei 100 kilometrų atstumu nuo Tiesa, tai vienas iš nedaugelio vis dar aktyvių ugnikalnių visame regione.

 

Japonijos vaizdai

Įdomybės

Įvairiuose filmuose apie Japoniją tenka matyti išties pergrūstą viešąjį transportą. Įdomu tai, jog kai kuriuose traukiniuose yra specialūs darbuotojai, kurių tikslas kuo labiau suspausti žmones, kad jų į vagoną tilptų kuo daugiau. Taip pat nereikėtų stebėtis, jei Japonijos restorane jums bus pasiūlyta žalios arklienos – ji japonams yra delikatesas. Ir nors gyventojų raštingumo lygis Japonijoje siekia 100%, tačiau klaidingų užrašų anglų kalba čia yra apstu – nuo gatvės ženklų iki marškinėlių.

Vaizdai iš Japonijos

Naudingi patarimai

Nors keliautojus iš viso pasaulio domina galimybė nuvykti į Fukušimos regioną, tačiau užsienio reikalų ministerija to daryti nerekomenduoja, kadangi teritorijos patenka į uždraustų zonų sąrašą. Japonijoje taip pat yra ir nuolatinis žemės drebėjimų bei cunamių pavojus. Audrų sezonas kai kuriose šalies dalyse trunka nuo birželio iki gruodžio. Taigi, prieš planuojant kelionę, būtina iš anksto pasidomėti būsima klimato situacija.

Straipsnis parengtas pagal:japan-guide.com, facts-about-japan.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3598 €