(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Viduržemio jūros perlai: Korsika ir Sardinija 10d.

SARDINIJOS SALA: Kaljaris – Sur Nuraxi – Taros – Boza – Nuoro – Orgosolas – Smaragdinė Pakrantė – Sakardžio – Kapo Kačia Iškyšulys – Algeras KORSIKOS SALA: Bonifačis – Ajačas
2024.09.06 - 09.15 liko 13 vietų. Reikalinga pavienė moteris
Kaina nuo:
1799 €
1763.02 €
Lėktuvų bilietai įskaičiuoti
-2%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Sardinija – sala, galinti pasigirti senomis tradicijomis ir pribloškianti lankytojus laukinės gamtos šviesų ir spalvų kontrastais.
 • Korsika – dylančio mėnulio sala, užauginusi Napoleoną.
 • Kaljaris – žavingoji Sardinijos sostinė, rojaus kampelis.
 • Nuragai – senosios nuragų civilizacijos liudininkai.
 • Bonifačis – seniausias Korsikos perlas, išdidžiai žvelgiantis į Viduržemio jūros tolius nuo aukšto stačios uolos skardžio.
 • Algeras – mažas Katalonijos žiupsnelis Italijoje.
 • Pasinerkite į delikačių ir nepakartojamų skonių jūrą: vietinėje kepyklėlėje paragaukite kvapnios, ką tik iš krosnies ištrauktos duonos, taip pat šviežių jūros gėrybių patiekalų, įvairių rūšių sūrio, alyvuogių ir gero vyno.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius – Europos miestas – Kaljaris (Sardinija). Atvykus į oro uostą, pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas. Laisvas laikas (priklauso nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Pradėsite pažintį su Viduržemio jūros perlu – Sardinijos sala. Italijai priklausanti sala turtinga legendomis apipintu istoriniu palikimu bei civilizacijos nepaliestais gamtos kampeliais. Pagal D. H. Lawrencą „palikta anapus laiko ir istorijos“ sala išsaugojo senovės Europos tradicijas. Žavingi kraštovaizdžiai, mistiniai statiniai, neprilygstami balto smėlio paplūdimiai ir tūkstantmečius skaičiuojantis kulinarinis paveldas – Sardinija iš tiesų turi kuo didžiuotis. Ekskursija po salos sostinę *Kaljarį. Pažintis su aukštutiniu Kastelo rajonu – istoriniu senamiesčiu: *Šv. Pankracijaus bokštas (XIV a.), rūmų aikštė su romanine katedra, turinčia piziečių, aragoniečių ir baroko architektūros elementų, Ispanijos vicekaraliaus bei arkivyskupo rūmai, *Dramblio bokštas, Šv. Remigijaus bastionas, nuo kurio atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti siauromis Kaljario gatvelėmis, išgerti puodelį espreso mažoje kavinukėje miesto centre. Romėnų *amfiteatro (IIa.), svarbiausio antikos laikų paminklo Sardinijoje, lankymas. Amfiteatras talpino daugiau nei 10 000 žiūrovų, kurie sėdėdavo terasose, suskirstytose į tris skirtingas eiles taip, kad skirtingo socialinio sluoksnio atstovai negalėtų sėdėti vienas šalia kito. Susirinkusieji galėjo stebėti kovas tarp gladiatorių, žmonių ir gyvūnų, kurie buvo laikomi narvuose skirtingose arenos pusėse. Viena šio statinio dalis išskaptuota uoloje, o kita, įskaitant ir 20 metrų aukščio fasadą, pastatyta naudojant kalkakmenį. Išvykimas į šalia Baruminio esantį žymiausią *Sur Nuraxi – nuragų archeologinį parką (UNESCO kultūros paveldas nuo 1997m.), liudijantį apie senosios nuragų civilizacijos (1900-730 m.pr.Kr.) egzistavimą. Tai vienas svarbiausių archeologinių Sardinijos paminklų, saugančių saloje didžiausią geriausiai išlikusių nuragų – kūgio formos akmeninių tuščiavidurių statinių – telkinį. Viso saloje išsibarstę apie 7 000 nuragų, kurie kraštovaizdžiui suteikia unikalumo, mat tokių statinių niekur kitur pasaulyje daugiau nėra. Mokslininkai šiuos statinius, pastatytus daugiau nei prieš 4 tūkstančius metų, vadina seniausiais Europoje. Spėliojama, kad kūgius primenantys nuragai galėjo atlikti gynybinę funkciją, tačiau jiems mėginama priskirti ir šventyklų ar gyvenamųjų namų paskirtis. Vis dėlto tikroji jų paskirtis lieka nežinoma. Kelionė į *Taros archeologinę gyvenvietę, įkurtą VIII a.pr.Kr. kartaginiečių ir 238 m.pr.Kr. užimtą romėnų. Apžiūrėsite įspūdingas fortifikacijas, drenažo sistemas ir kt. Esant galimybei trumpas sustojimas prie seniausios Sardinijoje Šv. Jono (San Giovanni) bažnyčios, datuojamos Va. Kelionė vaizdinga jūros pakrante į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su Sardinijos sala. Kelionė į senajį *Bozą – vieną spalvingiausių salos miestelių su viduramžių gatvelėmis, senuoju akmeniniu tiltu ir pasteliniais pastatais Temo upės pakrantėje. Ant kalvos stūksančios Malaspinos *pilies griuvėsių lankymas. Pilies teritorijoje apžiūrėsite XIIIa. koplyčią su neįkainojamomis XIV-ojo amžiaus freskomis. Išvykimas iš Bozo. Kelionė per centrinę kalnuotąją Sardinijos dalį – Barbagia, kur šeimininkauja avys ir nuo neatmenamų laikų gyvena piemenys. Atvykimas į *Nuoro, prie Ortobenės kalnų įsikūrusį miestą, kuriame gyveno keletas garsių Sardinijos literatų, tarp jų – ir Nobelio premijos laureatė Gracija Deleda. Pažintis su miestu: Sata aikštė su iš grindinio kylančiais granito blokais, Šv. Mergelės Marijos Snieginės aikštė su neoklasicistine katedra, senamiesčio gatvelių labirintai. Išvykimas į Orgosolą. Pakeliui, esant galimybei, sustosite pietų (pageidaujantiems, už papildomą mokestį), kurių metu ragausite ant žarijų keptos mėsos, vytinto kumpio ir dešrų, sūrio “Pecorino Sardo”, duonelės “pane carasou”, mirtų džemo, alyvuogių ir alyvuogių aliejaus, kaimiško raudono vyno iš cannonou vynuogių ir deserto. Atvykimas į Barbagia regiono centrą *Orgosolą, garsėjantį muralais – piešiniais ant sienų. Anksčiau miestelis buvo vadinamas “laukiniais vakarais” dėl maištininkų ir banditų, gyvenusių jo apylinkėse. Gyventojai nepakluso vietinei valdžiai, maištavo prieš Italijos vyriausybę. 1969m. Prabello vietovėje Orgosolo gyventojai pasipriešino Italijos armijai, užėmusiai ganykloms naudotą teritoriją, kurioje buvo planuota įkurdinti karinę bazę. Armijai pasitraukus, miestelyje ant sienos atsirado piešinys šiai progai atminti. Tai buvo pirmasis gatvės meno kūrinys. Vėliau piešinių daugėjo. Tokiu būdu Orgosolas tapo gatvės meninkų meka, čia piešti ant sienų nėra draudžiama. Orgosolo sienas puošia daugiau nei 150 piešinių, atliktų skirtingomis technikomis. Išvykimas link Olbijos. Kelionė įspūdinga rytine Sardinijos pakrante šalia Orosėjos įlankos per Dženardžento nacionalinį parką. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Vyksite į Smaragdinę pakrantę, vieną gražiausių Viduržemio jūroje; ne veltui ją yra itin pamėgę pasaulio turtuoliai ir kino žvaigždės. 55 km ilgio pakrantės atkarpą skalauja neįtikėtinai skaidri žaliai melsva smaragdinė jūra, iš kur ir kilo pačios pakrantės pavadinimas. Keliaudami grožėsitės tolumoje išsibarsčiusiomis nedidelėmis salelėmis. Stabtelėsite prabanga alsuojančiuose Aranci, Porto Rotondo, Porto Červo miesteliuose, kurių prieplaukos pilnos spindinčių prabangių jachtų. Esant galimybei maudynės smaragdiniuose Viduržemio jūros vandenyse. Pageidaujantiems – išvyka į „Vigne Surrau“ vynuogyną, kuris nustebins moderniausia technika aukščiausios vyno rūšies gamybai. Degustuosite raudoną, baltą ir putojančius vynus, itališkus sūrius, tradicinę sardų „pane carasou“ duoną su alyvuogių užtepėle (už papildomą mokestį). Besimėgaudami vynu klausysitės istorijų apie vynininkystės tradicijas ir vyno gamybą, lankysite rūsius, kuriuose brandinamas šis gėrimas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. 

5
diena

Pusryčiai. Kelionė į Santa Teresa Galura uostą, plaukimas keltu per Bonifačio sąsiaurį į Prancūzijai priklausančią Korsikos salą. Laukiniai smėlio paplūdimiai, įspūdingos uolos, mirtų kvapas ir Viduržemio jūros pakrantėms būdingi vynuogynai, citrusų plantacijos bei alyvmedžių giraitės – tai tik keletas žodžių, apibūdinančių ketvirtą pagal dydį Viduržemio jūros salą. Kaliste, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „pati gražiausia sala“, vardą Korsikai davė senovės graikai ir šis vardas prigijo tikrai ne veltui. Didžioji dauguma pakrančių, o ir visa sala yra nesibaigiantis uolų, skardžių, natūraliai susiformavusių granito arkų ir akmens peizažas. Laukinio grožio saloje prigijęs posakis, kad seni akmenys turi sielą. Raudono granito skardžiai neria į žydrus jūros vandenis ir, priklausomai nuo paros meto ir apšvietimo, keičia spalvą, įgaudami įvairių tonų atspalvius – nuo švelniai rausvo iki ryškaus raudono. Atvykimas į *Bonifačį – piečiausią Korsikos miestą, įsikūrusį ant įspūdingo skardžio, pakibusio 70m virš jūros. Ne veltui miestui prigijęs „skardžių miesto“ pavadinimas. Bonifačio apylinkių uolos sluoksniuotos ir primena perpjautą „Napoleono“ tortą. Pasakojama, kad savo klajonių metu čia buvo apsistojęs Odisėjas. Bonifačio senamiestis – tai siaurų gatvelių ir istorinių pastatų labirintas. Pažintis su aukštutiniu miestu: belvederis, gotikinė Šv.Dominyko bažnyčia, Genujos laikų valdovo rezidencija, skardyje išskaptuoti *Aragono karaliaus laiptai. Išvykimas į Ajačą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. *Ajačas – Pietų Korsikos departamento centras, Napoleono Bonaparto gimtinė. „Nėra nuostabesnio krašto už Korsiką“, - nostalgiškai sakydavo žymiausias korsikietis – Napoleonas Bonapartas. Pageidaujantys anksti ryte galės aplankyti Ajačo vietos produktų turgų, kur akys raibsta nuo sūrių, rūkytų mėsos gaminių, jūros gėrybių, likerių bei aperityvų, alyvuogių ir vaisių gausos. Pažintis su miestu – šiuolaikinės nacionalinės Korsikos sostine: Notre-Dame de la Miséricorde katedra, kurioje buvo pakrikštytas Napoleonas, *Napoleono namas – muziejus, kuriame gimė ir vaikystę praleido būsimasis imperatorius, *Fešo rūmų muziejus su Napoleono dėdės kardinolo Fešo surinkta geriausia ikirenesansinės dailės kolekcija Prancūzijoje po Luvro. Muziejuje yra ir Belinio, Botičelio, Ticiano, Veronezės, Berninio ir kt. kūrinių. Imperatoriškoji koplyčia – antkapinis paminklas Bonapartui, 1855m. pastatytas Napoleono III. Laisvas laikas. Pageidaujantiems, esant galimybei, išvyka vietiniu transportu į Kraujo salas. Tai keturios salos, tarsi perlai pabirę Ajačo įlankoje. Saloms būdinga laukinė gamta, žydintys ir kvepiantys krūmynai. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Bonifačį. Kėlimasis keltu iš Korsikos į Sardiniją. Trumpas sustojimas prie Sakardžios *Šv. Trejybės bažnyčios, pastatytos 1116m. Pizos romanikos stiliumi. Jos interjerą puošia vienintelis išlikęs Sardinijoje XIII a. freskų ciklas. Atvykimas į *Algerą – XII a. pradžioje genujiečių įkurtą, vėliau aragoniečių administruotą miestą, garsėjantį savo ispaniško stiliaus senamiesčiu. Pažintis su senąja miesto dalimi: gynybiniai miesto įtvirtinimai, miesto katedra, kurios architektūroje vyrauja Katalonijos gotikos stilius, o portalas – aragonietiškas; Šv. Pranciškaus bažnyčia (XIVa.), senieji valdovų rūmai. Laisvas laikas pasivaikščiojimui žaviomis Algero senamiesčio gatvelėmis, kurių užeigėlėse galima paragauti patiekalų iš jūros ežių ar Vermentino (vietinio baltojo vyno). Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į garsų savo grotomis ir atodangomis Kapo Kačia iškyšulį, esantį Porto Konte regioniniame parke. Kerinčios, daugiau nei 300 m aukščio Kapo Kačia iškyšulio smiltainio uolos smenga į jūros gelmes, suformuodamos paslaptingus požeminių olų labirintus. Įspūdingais  Kabirolio laiptais (656 pakopos) pasieksite vieną žinomiausių ir gausiai lankomą *Neptūno grotą. Romėnų jūros dievo vardu pavadinta grota buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Ši ištisa urvų sistema driekiasi apie 4 km, tačiau lankytojams atviri tik keli šimtai metrų grotos. Įspūdingieji Kabirolio laiptai (656 pakopos) veda link *Neptūno grotos. Priešais – Foradados salos profilis. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

Kapo Kačia

9
diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros. Nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės, priklauso nuo skrydžio laiko). Pervežimas į oro uostą. Skrydis Algeras (Sardinija) – Europos miestas – Vilnius. Grįžimas į Lietuvą.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kaljaris, Algeras – Vilnius (skrydžiai su persėdimu viename iš Europos miestų),
 • rankinis orlaivio bagažas (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu (mikroautobusu),
 • keltų bilietai maršruto metu: S.Teresa Galura – Bonifačio – S.Teresa Galura,
 • 9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • lėktuvų bilietų registracija ir administravimas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, degustacijos, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 559 EUR.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 20 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas (pvz.: bagažas, ausinukai, mokami objektai, pramogas) bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~180 EUR-220 Eur.
Svarbi informacija

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el.paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvų bilietai: juos Jums įteiks GRŪDOS kelionių atstovas oro uoste prie keleivių registracijos vietos skrydžiui.

Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį.

** Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko ir laiko.

Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. NNuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (2)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Elvyra
Keliauta Rugsėjo mėn. 2019
Rekomenduoju
Vadovė Monika - kurybinga, atsakinga, labai daug žinanti, mylinti Italiją. Džiaugiuosi važiavusi būtent su ja. Pati kelionė įspūdinga. Keliauju su Grūda ne pirmą kartą, be to žinau gido darbą ir galiu pasakyti, kad čia dirba profesionalai.
5 / 5.0
Vilma
Keliauta Rugsėjo mėn. 2019
Rekomenduoju
Kelionė buvo labai ilgai laukta, daugybė naujų vietų, gamtos... Puikiai sudėliotas maršrutas. Vairuotojų dėka važiavome saugiai ir patogiai, niekur nevėlavome. Monikos dėka diena prasidėdavo ir baigdavosi su šypsena, ačiū jai už rūpestį, draugiškumą, malonų bendravimą.
Apie šalį


Korsika

Korsikos nuotraukos

Korsika

Viena iš keturių Viduržemio jūros salų, esanti netoliese Sardinijos – svajingoji Korsika. Ši Prancūzijai priklausanti sala turi vos 300 tūkstančių gyventojų, tačiau kasmet sulaukia gerokai daugiau turistų iš viso pasaulio. Nuostabus subtropinis klimatas, išskirtinio grožio gamta ir balto smėlio paplūdimiai – viskas, ko reikia tobuloms atostogoms. Nors pati sala yra ganėtinai kalnuota, tačiau įvairios uolos ir kyšuliai atostogų nuotraukose atrodo nepakartojamai.

Apgyvendinimas

Nakvynė žmogui 3 žvaigždučių apartamentų viešbutyje Korsikoje kainuos apie 50-80 eurų už kambarį dviems žmonėms. Nakvynė su pusryčiais dviems žmonėms 54 žvaigždučių viešbutyje kainuos nuo 80 eurų, o ištroškusiems prabangos ir norintiems atostogas praleisti 5 žvaigždučių viešbutyje, teks pakloti nuo 200 iki 500 eurų už dvivietį kambarį. Žinoma, kambariai su vaizdais į jūrą dažniausiai būna kiek brangesni, tad norint sutaupyti, reikėtų ieškoti viešbučių ne taip arti pakrantės. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Korsikoje

Maistas

Maisto kultūra Korsijoje yra išties išvystyta. Vietiniai dažnai mėgaujasi trijų patiekalų pietumis, kuriuos lydi kelios taurės Korsikos regiono vyno. Aptarnavimo ir maisto kokybė restoranuose taip pat yra aukšta. Vis tik dažniausiai Korsikoje valgomi patiekalai būna gaminami iš daugybės daržovių, vaisių, mėsos bei sūrio. Kalbant apie mėsos patiekalus, korsikiečiai itin šlovina šernieną ir dauguma restoranų siūlo paragauti civet de sanglier (laukinės šernienos troškinio). Taip pat Korsikoje verta pasimėgauti veau aux olives (veršiena su alyvuogėmis) bei Agneau Corse (korsikietiška aviena su rozmarinu ir bulvėmis). Keliautojams taip pat siūloma pasimėgauti ir jūros gėrybių patiekalais, nors dėl sumažėjusių žuvies atsargų, jų kainos yra ganėtinai išaugusios.

Korsikos virtuvė

Transportas

Korsikos salą patogiausia pasiekti lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Tuo tarpu norint apkeliauti pačią salą, galima rinktis automobilį ar viešąjį transportą – autobusus ir traukinius. Sezono metu autobusais galima pasiekti visas dažniausiai lankomas Korsikos vietas, o išbandyti kelionę traukiniu yra tiesiog būtina! Korsikoje kursuoja nedideli traukinukai, kuriais keliaujant atsiveria neeilinio grožio panorama. Vis tik, norint patirti tuo įmanoma daugiau, vietiniai siūlo salą apkeliauti automobiliu, sustojant visose gražiausiose salos vietose.

GRŪDOS ekspertų patarimai - TOP 10 lankytinų vietų:

 • Bastijos uostas. Tai pagrindinis Korsikos uostas, kuris lankytojus žavi prišvartuotomis brangiomis jachtomis. Iš uosto taip pat atsiveria neeilinio grožio panorama, o čia keliautojai dažnai mėgsta palydėti saulę.
 • Korte. Korte miestas kadaise buvo laikomas Korsikos sostine, o Pirmojo Pasaulinio karo metu vokiečių kareiviai Korte tvirtovėje laikė belaisvius. Iki šių dienų išlikusi tvirtovė bei Korsikos muziejus sutraukia būrius Korsiką lankančių turistų.
 • Ažaksis. Tai vienas iš pagrindinių miestų visoje Korsikoje, nuo seno garsėjantis kaip Napoleono gimtinė. Miestas yra įsikūręs vakarinėje salos pakrantėje, o jį nesunku pasiekti ne tik automobiliu, bet ir viešuoju transportu.
 • Fešo rūmų muziejus. Šis muziejus lankytojus pasitinka su viena didžiausių ikirenesansinės dailės kolekcijų visoje Prancūzijoje. Jai prilygsta tik kolekcija, esanti Luvre, Paryžiuje. Nuostabaus grožio rūmai neabejotinai yra viena iš svarbiausių lankytinų vietų visoje saloje.
 • Napoleono namas. Norite pamatyti vietą, kurioje augo Prancūzijos imperatorius Napoleonas? Tuomet šis namas -muziejus Ažaksio mieste yra vieta, kurią privalote aplankyti.
 • Bonifačis. Šis miestelis pietinėje Korsikos dalyje išsiskiria čia stūksančia didinga gynybine tvirtove, kurios patrankos nukreiptos į jūrų keliais atvykusius priešus. Tobula vieta istorijos fanatikams!
 • Filitosas. Viena iš svarbiausių Korsikos saloje esančių archeologinių vietovių mena net bronzos amžių. Čia galima rasti daugybę nuo senovės išlikusių skulptūrų, kuriomis pasigrožėti nori kiekvienas.
 • Aragono karaliaus laiptai. Į uolėto kalno papėdę iš viršutinės Bonifačio miesto dalies vedančius laiptus sudaro net 187 statūs laipteliai. Tai viena gražiausių vietų Korsikoje, tačiau čia derėtų būti atsargiems!
 • Bigulja. Netoliese Bastijos miesto esanti Biguljos vietovė yra žymi čia plytinčiu nuostabaus grožio ežeru. Supamas kalnų jis išties sudaro nuostabią panorama.
 • Porto Večjas. Ši vietovė taip pavadinta būtent šiame miestelyje įsikūrusio uosto garbei. Nors apylinkės yra nedidelės, tačiau džiugina tiek vietinius, tiek ir gyventojus nepakartojamais vaizdais.

 

Nuotraukos iš Korsikos

Kada geriausia keliauti į Korsiką?

Vietiniai vienbalsiai teigia, jog geriausia Korsiką aplankyti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Tai fantastiškas laikas, kuomet saulė šviečia net 10 valandų per dieną, o kone visos dienos yra saulėtos. Vykstant į Korsiką pavasarį ar rudenį vargu ar bus galimybė išsimaudyti Viduržemio jūroje, kadangi temperatūra nukrenta ganėtinai smarkiai. Vasaros metu galima tikėtis iki 28 laipsnių šilumos dieną ir iki 20 laipsnių šilumos naktį, taigi bus daugybė progų ne tik apsilankyti paplūdimiuose, pasikaitinti karštoje saulėje, bet ir susipažinti su puikiu Korsikos naktiniu gyvenimu šiltą vasaros naktį.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Korsikoje  – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, leidžiamas alkoholio kiekis yra 0,2 promilės.

Visoje Prancūzijoje, kaip ir jai priklausančioje Korsikoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal corsica.co.uk, holidify.com

Informacija paskelbta: 2018.01.10

Sardinija
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1799 €
1763.02 €