(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Sicilija - Viduržemio jūros citadelė (Malta ir Italija) 13d.

Zalcburgas – Siena – Orvieta – Taormina – Etnos Ugnikalnis – Sirakūzai – **Malta – **Ragūza – Modica - Agrigentas – Monrealė – Palermas – Matera – Urbina – Ravena – Akvilėja
2024.09.17 - 09.29 liko 16 vietų
Kaina nuo:
1599 €
1535.04 €
-4%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Leiskitės į gurmanišką, kvapniausiu vynu, šviežiomis jūros gėrybėmis, pica ir skaniausiais ledais pasaulyje pagardintą kelionę po tūkstantmetę istoriją menančias Sicilijos grožybes – antikinius miestus, saulėtus paplūdimius, alyvuogių giraites ir Etnos ugnikalnio slėnius.
 • Pakilkite prie Etnos ugnikalnio – čia vaizdai užgniaužia kvapą, o aktyvaus kalno galia ilgam įstringa atmintin.
 • Susipažinkite su legendinio F. F. Coppolos „Krikštatėvio“ trilogijos filmavimo vietomis.
 • Aplankykite mažą, uolėtą Maltos salą žydroje vaiskioje jūroje – muziejų po atviru dangumi 
 • Paklaidžiokite miniatiūrinėmis gatvelėmis po uolose iškaltą vieną seniausių miestų – Materą, tapusią M. Gibsono kino juostos „Kristaus kančia“ filmavimo aikštele.
 • NET 10 VAKARIENIŲ!
 •   GRŪDOS kelionės į MALTĄ nuotraukų albumas (nuotraukos G.Eglės).
 •   GRŪDOS kelionės į SICILIJĄ lėktuvu nuotraukų albumas (nuotraukos S.Olgos).

 

Sicilija – legendomis apipinta itališka Viduržemio jūros citadelė. Leiskitės į gurmanišką, kvapniausiu vynu, šokoladu, šviežiomis jūros gėrybėmis, pica ir skaniausiais ledais pasaulyje pagardintą kelionę po tūkstantmetę istoriją menančias Sicilijos grožybes – antikinius miestus, saulėtus paplūdimius, alyvuogių giraites ir Etnos ugnikalnio slėnius. Vokiečių poetas ir filosofas J. V. Gėtė rašė: „Neaplankius Sicilijos, Italija nepalieka jokio pėdsako sieloje. Sicilija yra raktas į Italijos pažinimą“. Kitaip tariant, nepažinęs Sicilijos, nepažinsi Italijos.

Viduržemio jūros viduryje, tarp Sicilijos ir Tuniso yra nedidelis žemės lopinėlis, vadinamas Malta. Mažą Maltos respubliką sudaro septynios salos, užimančios net 200 kartų mažesnį plotą nei Lietuva. Tik trys didžiausios salos – Malta, Gozas ir Kominas – yra gyvenamos. Nuo senų laikų savo įtaką Maltoje stengėsi plėsti įvairios tautos, nes kontroliuoti šį salyną reiškė valdyti visą Viduržemio jūros regioną. Saloje šeimininkavo finikiečiai, romėnai, arabai, normandai, ispanai. XVI amžiuje saloje įsiviešpatavo Šv. Jono (Maltos) riterių ordinas, atnešęs į salą savo kultūrą bei tradicijas.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją (Slovakiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykimas į *Zalcburgą – vieną gražiausių pasaulio miestų, klasikinės muzikos gerbėjų Meką. Pažintis su Mocarto miestu: Mirabelės sodas, skendintis gėlėse ir vešlioje žalumoje, nykštukų parkas, vyskupų rūmai. Pasivaikščiojimas viena gražiausių Europos senamiesčio gatvių - „Getreidegasse“. Čia žvilgsnį patraukia ne tik originalios iškabos, išlikusios ant senųjų namų dar nuo XVI amžiaus, bet ir jaukūs vidiniai kiemeliai. Mocarto namas – muziejus, miesto Katedra (pastatyta ankstyvojo baroko stiliumi), paminklas Mocartui. Šv. Petro vienuolyno kompleksas su bažnyčia, kapinaitėmis ir katakombomis. *Miesto pilis – didžiausia išlikusi tvirtovė Europoje. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti vieną seniausių vyninių Europoje, paragauti prelatiško vyno, pasimėgauti burnoje tirpstančiu obuolių pyragu. Išvykimas iš Zalcburgo. Kelionė per Austriją, Italiją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Kelionė per šiaurinę Italijos lygumą su didžiausiomis upėmis, per vaizdingus Apeninų kalnus. Atvyksite į didįjį Toskanos miestą *Sieną (UNESCO pasaulio paveldas). Pagrindinės įžymybės susitelkę siaurų gatvelių labirintuose. Aplankysite Piazza del Campo – vieną didingiausių Europoje viduramžių aikščių. Ji užima buvusio romėnų forumo vietą. Aplink gausybė rūmų (Palazzo Pubblico, Palazzio Piccolomini ir kt.), puošnių pastatų. Kalvotame Sienos horizonte dominuoja *Duomo (katedra), vienas didingiausių gotikinės architektūros statinių mieste, krikštykla. Išvykimas iš Sienos. Vykstate į *Orvietą, įkurtą ant 300 m aukščio plynaukštės, nuo kurios miestas žvelgia žemyn į vynuogynais žaliuojančią lygumą. Šiame mieste yra gyvenę net 32 popiežiai, todėl dažnai dar vadinamas Popiežių miestu. Šis  miestelis garsus savo *Duomo – viena didingiausių Italijoje romaninio – gotikinio stiliaus katedrų, kurioje saugomos Eucharistijos stebuklo relikvijos. Popiežius Leonas XIII šią Katedrą vadino „gražiausia gulbe tarp Italijos katedrų ir Paskutinio teismo dieną ji savo grožiu pakylėta bus paimta į dangų“. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas į Siciliją. „Italija žemėlapiuose panaši į aulinį batą, spiriantį akmenį. Tačiau ji niekada jo nenuspirtų, nes tas akmuo – tikras aukso grynuolis. Tai Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala”. Kelionė link piečiausios Apeninų pusiasalio dalies per Lacijų, Kampaniją, Bazilikatą ir Kalabriją. Kėlimasis per Mesinos sąsiaurį, jungiantį Tirėnų ir Jonijos jūras. Vakare atvykimas į Taorminą – geriausią Sicilijos kurortą prie Jonijos jūros. Pažintis su senuoju *Taorminos miestu – Jonijos jūros perlu. Tai tarsi Sicilijos „langas“ į modernųjį pasaulį. Antikinis *graikų teatras (III a. pr. Kr.), nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė, įvairių stilių XIII – XVII a. katedra, Korvajos rūmai, kuriuose posėdžiaudavęs Sicilijos parlamentas. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Kelionė prie *Etnos ugnikalnio – aukščiausio Europos ir vieno didžiausio pasaulyje veikiančio ugnikalnio, kurio aukštis nuolat kinta. Ugnikalnį romėnai vadino Vulkano (Ugnies Dievo) kalve. Šį Sicilijos pasididžiavimą iki pavasario puošia „sniego kepurė“. Jau Pindaras, Strabonas ir kiti savo darbuose gyrė niekad nesiliaujantį Etnos kalno - „garais alsuojančio baisūno“ – aktyvumą ir grožį: ugnikalnis įsilieja į visą Katanijos provincijos kraštovaizdį, dosniai dovanodamas derlingą dirvą, užuovėją ir drėgmę. Esant galimybei (priklauso nuo oro sąlygų, esant blogoms oro sąlygoms į viršų nekyla)*keltuvu ir *visureigiais pakilsite iki kalno viršūnės: lavos ir pelenų laukai, pulsuojantys krateriai... Pasivaikščioję lavos laukais, pasigėrėję unikaliais vaizdais ir pajutę kalnų vėjo žvarbą, leisitės žemyn. Išvykimas į *Sirakūzus – vieną garsiausių antikinės kultūros centrų, galingiausią senovės graikų užjūrio koloniją. Būtent šiame mieste III a. pr. Kr. matematikas Archimedas atrado pagrindinį hidrostatinį dėsnį ir nuogas išbėgo į gatvę, šaukdamas “Eureka!”. Apžvalginė ekskursija: miesto katedros aikštė, *archeologinis parkas su gerai išlikusiu kalvos šlaite iškaltu graikų teatru (V a. pr. Kr.), Rojaus latomija su Dionisijaus ausimi, *Eurialo pilis – svarbiausias išlikęs senovės graikų gynybinis įtvirtinimas. Kelionė link Pozzalo. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba **mokama visos dienos išvyka į medaus salą - Maltą. Ryte - išvykimas į Pozzallo uostą, plaukimas keltu į Maltos sostinę Valetą. Malta – tai lobių sala arba tiesiog muziejus po atviru dangumi. Nuo senų laikų savo įtaką čia stengėsi plėsti įvairios tautos, nes kontroliuoti Maltos salyną reiškė valdyti visą Viduržemio jūros regioną. Saloje šeimininkavo finikiečiai, romėnai, arabai, normandai, ispanai. XVI amžiuje saloje įsiviešpatavo Šv. Jono (Maltos) riterių ordinas, atnešęs į salą savo kultūrą bei tradicijas. Kelionė į senąją salos sostinę Mdiną, dar vadinamą „tyliuoju miestu“ - jos siauromis viduramžių gatvėmis beveik nevažinėja automobiliai. Tai vienas geriausiai išlikusių senovinių Europos miestelių. Viduramžių statiniai stovi greta puošnių barokinės architektūros pastatų, siauras gatveles šešėlyje slepia puošnūs Maltos kilmingųjų rūmai. Grožėsitės nuo skardžio atsiveriančia pasakiška panorama. Pažintis su šalies sostine, miestu – tvirtove Valeta: Šv. Elmo fortas, miesto vartai, įtvirtinimai ir bastionai, *Šv. Jono katedra, *Ordino didžiųjų magistrų rūmai, *Šv. Povilo bažnyčia. Po ekskursijos – plaukimas keltu atgal į Pozzallo. Vakare grįžimas į Siciliją. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai Laisva diena poilsiui prie jūros arba **mokama visos dienos išvyka į Ragūzą ir Modicą. Kelionė į Sicilijos širdyje esantį Piazza Armerina miestą, garsų *Villa Romana del Casale, romėnų vila, kadaise priklausiusia turtuoliams. Spėjama, jog vila su viešosiomis salelėmis, privačiomis patalpomis, pirtimis ir vidiniais kiemais priklausė imperatoriui Maksimilianui.  Ši kadaise buvusi prabangi vila, iškilusi IV amžiuje pr. Kr. yra saugoma Unesco. Joje išlikusi didžiausia ir turtingiausia pasaulyje mozaikų kolekcija iš Romos imperijos laikotarpio, kuriose vaizduojamos scenos iš Homero poemų ir romėnų aristokratų gyvenimo. Kelionė Ragūzos link. Ragūza – dailus barokinis miestas, esantis ant Ibla kalvos savo istoriją menantis nuo 1693 m. Ragūzoje išvysite daugybę jaukių gatvelių, aukso spalvos pastatų, žavingų balkonų bei 18 UNESCO saugomų architektūros paminklų. Visai netoli įsikūręs dar vienas pasakiško grožio miestas Modika, garsėjantis senomis šokolado gamybos tradicijomis, kurį vietiniai meistrai vis dar pagardina aitriąja paprika, cinamonu ar vanile. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Kelionė į *Agrigentą. Lankymasis įspūdingiausiame Sicilijoje antikinės architektūros komplekse – *Šventyklų slėnyje: Heros šventykla su išlikusiu aukojimo altoriumi, didinga Dzeuso šventykla, garsėjusi visame graikų pasaulyje, puikiai išlikusi Santarvės šventykla (VIa. paversta krikščionių bažnyčia), dar senesnė Heraklio šventykla ir kiti sanktuarijai. Išvykimas į nedidelį miestelį šalia Palermo – *Monrealę, pažintis su nuostabiausia Italijoje normanine *Santa Maria La Nuova katedra (1174 m.). Čia puikiai dera gotikinės langų rozetės ir smailiaarkiai arabiški langeliai, XII – XIIIa. mozaikos Biblijos temomis ir puošniausias bei turtingiausias iš visų romaniškųjų *katedrų vidinis kiemas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9
diena

Pusryčiai. Sicilijos sostinė – *Palermas, kurį supa natūralus kalnų amfiteatras, vadinamas Conta d‘Oro (Aukso kriauklė). Apžvalginė ekskursija mieste: Naujieji vartai – renesansinis paminklas Karolio V apsilankymui Palerme, Karališkieji normanų rūmai, daugiau nei šešeto amžių kūrinys – miesto katedra su porfyro sarkofaguose besiilsinčiais normanų karaliais, Pretorijos aikštė su monumentaliu manieristiniu fontanu, San Cataldo šventovė – XII a. islamo ir normanų stilių mišinys. Išvykimas į Mesiną, kėlimasis per Mesinos sąsiaurį į Redžio Kalabriją. Kelionė link Materos. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

10
diena

Pusryčiai. Per Bazilikatos regioną vyksite į unikalų miestą uolose – *Materą. Jame buvo kuriama daug filmų Biblijos tema, vienas iš jų – M. Gibsono „Kristaus kančia“. Nusikelsime į praeitį ir pasivaikščiosime senajame *sassi rajone, kuriame žmonės gyveno jau akmens amžiuje. Visas miestas išskaptuotas uolose: aikštės, šuliniai, namai, bažnyčios, net prabangūs rūmai. VIII-XIIIa. olose glausdavosi vienuoliai iš Bizantijos imperijos. Kai kurie Materos olų būstai virto gana dideliais rūmais ir vienuolynais. Išvykimas iš Materos. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

11
diena

Pusryčiai. Atvykimas į *Urbiną – Raffaello ir Bramante gimtinę. *Casa Natale di Raffaelo – gimtieji Raffaelo rūmai. Gražiausi Italijoje renesansiniai rūmai  - *Palazzo Ducale. Markės meno galerija (P. della Francesca, L. Laurana, Raffaelo darbai). Išvykimas į Raveną. *Ravena – V a. Vakarų Romos imperijos sostinė. Ankstyvosios krikščionybės paminklai: *San Vitale bažnyčia (526-547 m.), *Galla Placidia mauzoliejus (430 m.), V a. *Neoniano ir *Degli Ariani krikštyklos, *Sant Apollinare Nuova bažnyčia (V a). Dantės kapas. Išvykimas iš Ravenos. Kelionė į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

12
diena

Pusryčiai. Vykstate į pirmaisiais Bažnyčios istorijos amžiais labai svarbų „antrąja Roma“ vadinamą *Akvilėjos (Aquileia) miestą. Šiandien Aquileia – tėra nedidelis miestelis prie Adrijos jūros, turintis vos tris su puse tūkstančio gyventojų. Tačiau jį supa didingų vilų, pirčių, šventyklų  ir turgaviečių griuvėsiai, kurie primena prarastą Romos imperijos spindesį. Šiame mieste imperatorius Augustas X a. pr. Kr. priėmė Judėjos karalių Erodą Didijį, o 381 m. po Kr. čia vyko svarbūs ankstyvosios krikščionybės susirinkimai. Tačiau V a., po kelių nusiaubimų, miestas liko apleistas. Dabar Aquileia garsėja išskirtine miesto brangenybe - beveik dviejų tūkstančių metų senumo mozaikomis nuklotomis Bazilikos grindimis ir kitais antikiniais paminklais. Aplankote Akvilėjos archeologinę zoną įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Kelionė per Italiją, Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

13
diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 8000 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 12 nakvynių su pusryčiais viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • 10 vakarienių Italijoje ir Sicilijoje,
 • keltų bilietai Reggio Kalabrija – Mesina – Reggio Kalabrija,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių lankytinų objektų ir vietovių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), autobuso įvažiavimo mokesčiai į Zalcburgą, Sieną, Materą, Urbiną ir Raveną, miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, arbatpinigiai, pietūs, programoje nepaminėtos vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos,  bilietai į mokamus objektus įskaitant ir objektus lankomus mokamų ekskursijų metu. Miestų turistiniai mokesčiai – 20 EUR.
 • ** Garsinis gidas visos kelionės metu - 25 EUR.
 • **„Geriausios kainos garantija“  paslauga – 10 €/asm.
 • **Papildomos vietos autobuse kaina - 400EUR.
 • ** Siūlomas papildomas mokamas paslaugas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
 • **Visos dienos išvyka į Maltą laivu ir autobusu ~ 195 EUR (organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei. Pasikeitus keltų bilietų kainai, keltų grafikui ekskursijos kaina ir laikas gali kisti). Išvyka užsakoma ir apmokama iš anksto Lietuvoje agentūroje. Vietoje užsakyti nebus galimybės.
 • **Visos dienos išvyka į Ragūzą ir Modicą – 55 EUR (organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 20 asmenų grupei). Išvyka užsakoma ir apmokama iš anksto Lietuvoje agentūroje. Vietoje užsakyti nebus galimybės.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 209 EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 230 – 280 EUR.
Svarbi informacija

KELIALAPIO KAINA:

 • 1599 EUR – jei grupę sudaro ne mažiau kaip 25 asm.
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama; turėti maudymosi kostiumėlį, rankšluostį, patogią avalynę.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Pasikeitus keltų grafikui, kelionės data gali keistis. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių, renginių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

Į bažnyčias neįleidžiami turistai apnuogintais pečiais ir(ar) mūvintys šortus.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui/vėlyvam atvykimui į viešbutį gali būti pateikiami pusryčių paketai/ šalta vakarienė. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (6)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
4.2 / 5.0
Vilma
Keliauta Rugsėjo mėn. 2015
Rekomenduoju
Grįžome iš šios kelionės. Pats didžiausias jos trūkumas - kad ji buvo per trumpa :) Norėjau dar kartą padėkoti vadovei Reginai už dėmesingumą kiekvienam turistui, už ramų problemėlių sprendimą, vairuotojams Regimantui ir Stasiui už ramų ir saugų važiavimą, už punktualumą, dėmesingumą ir gerą nuotaiką. Jie yra nuostabūs. Kiekvienas turistas galėjo jaustis svarbus, laukiamas ir reikalingas. Su šiais žmonėmis važiuočiau į bet kurį pasaulio kraštą, su Jais nebuvo baisūs net kalnuoti Sicilijos keliukai. Linkėjimai Jiems visiems, labai tikiuosi, kad greitai vėl kur nors susitiksim. Ačiū už nuostabias atostogas Vilma
4.6 / 5.0
Angele
Keliauta Gegužės mėn. 2013
Rekomenduoju
Kelionė įspūdinga, maršrutas parinktas tinkamai. Nuoširdžiausia padėka kelionės vadovui Sigitui už puikiai pateiktą informaciją apie lankomus objektus, už organizuotumą, už pavyzdingą vadovo darbo kultūrą kelionės metu.
4.4 / 5.0
Angelė
Keliauta Gegužės mėn. 2013
Rekomenduoju
Nuosirdziausia padeka GRUDAI uz gerai organizuota ir informatyvia kelione marsrutu VISA SICILIJA, MALTA IR ITALIJA geguzes 16-28 dienomis, sudarytos geros salygos ir pamatyti, ir pailseti. Uz rupesti besiruosiant kelionei labai aciu Renatai ir Natalijai is Klaipedos. Grupes vadovas Sigitas-tai aukstos darbo kulturos zmogus-pagarba ir demesys turistui, siekis, kad keliaujantis zmogus kuo daugiau suzinotu apie lankomus objektus ir nepaprastas gebejimas tai perteikti, organizuotumas, korektiskumas ir puikios nuotaikos palaikymas visoskeliones metu.Pagarbiai Angele is Klaipedos
4.2 / 5.0
Leonora
Keliauta Liepos mėn. 2012
Rekomenduoju
Kelionė labai gerai organizuota, vairuotojai patyrę, geri. Labai dėkinga esu kelionės vadovui ir gidui Sigitui, tai aukštos kategorijos gidas.
4.6 / 5.0
Regina
Keliauta Liepos mėn. 2012
Rekomenduoju
Kelionė labai turininga, įdomus maršrutas. Labai profesionalus gidas, paslaugūs vairuotojai.
Apie šalį


Italija, EU

Italija

Italija

Antikinė kultūra, menas, aukštoji mada, geriausi kvepalai pasaulyje, futbolas, pica, vynas... Taip, tai nuostabioji Italija – šalis, kuri netelpa į jokius rėmus. Tikriausiai nepakaktų vieno gyvenimo, norint pažinti visą Italiją ir jos kultūrą, nes kiekvieną kartą ši šalis stebina iš naujo. Keliautojai čia turi iš ko pasirinkti, pradedant miestais, kurie atrodo tarsi atvirutės, ir baigiant auksiniais paplūdimiais bei kvapą gniaužiančia gamta.  (Visos kelionės į Italiją)

Apgyvendinimas

Viešbučių kainos Italijoje labai skiriasi, priklausomai nuo miesto, į kurį ketinama vykti. Romoje, Milane ar Florencijoje vidutinė nakvynės kaina viešbutyje  svyruoja nuo 110 iki 160 eurų.  Tuo tarpu, Palerme, Bergame ar Neapolyje už nakvynę viešbutyje teks sumokėti apie 50 – 90  eurų. Keliautojai, nenorintys per daug išlaidauti, dažnai renkasi nakvynės namus, vadinamuosius hostelius. Čia nakvynė bendrabučio tipo kambaryje kainuoja apie 20 eurų, o atskirame kambaryje – apie 30  eurų.  Keliaujantiems su šeima ar draugais racionaliausias pasirinkimas – šeimų nuomojami apartamentai, kurių kaina nakčiai prasideda maždaug nuo 60  eurų. Geriausius Italijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia

Italijos viešbučiai

Maistas

Italija dažniausiai asocijuojasi su makaronais, picomis, lazanija ir Parmezano sūriu, kuris patiekalams suteikia savito skonio, tačiau Itališka virtuvė be galo įvairi ir margaspalvė. Italai iki šiol labai vertina ir didžiuojasi valgiais, kurių gaminimo tradicijos siekia neatmenamus laukus, pavyzdžiui, aliči – tai svieste keptos sardinės, piza lianapoletana – raugintos tešlos pyragas, keptas ant žarijų. Tradicinė itališka virtuvė neįsivaizduojama be avienos kepsnių,  vaisių ar daržovių salotų. Tiesa, Italai daržoves mėgsta troškinti savose sultyse arba riebaluose bei gausiai pagardinti prieskoniais.  Tiramisu pyragas – tradicinis itališkas desertas, tikra palaima smaližiams. Italai be galo vertina maisto kokybę, todėl renkasi tik šviežius produktus, būdingus jų regionui.

Itališkas maistas

Transportas

Pati populiariausia susisiekimo priemonė Italijoje – autobusai. Didžiuosiuose šalies miestuose autobusai važinėja nuo 5 iki 22 val. Vėliau patogiausia ir saugiausia naudotis taksi paslaugomis. Keliauti po šalį taip pat galima traukiniais, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Kita vertus, Italija didelė šalis, todėl kelionė traukiniu ar tarpmiestiniu autobusu gali prailgti. Keliautojai, kurie nenori derintis prie viešojo transporto grafiko, dažnai renkasi automobilių nuomą, tačiau šalyje yra nustatytas mokestis už važiavimą autostradomis ir Mont Blanc, Great St. Bernard, Frejus bei Munt la Schera tuneliais. Greičiausias būdas nukeliauti didelį atstumą – lėktuvai, kurie reguliariai skraido tarp didžiausių Italijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

Transportas Italijoje

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Duomo katedra. Beveik tris amžius statyta gotikinio ir romantinio stiliaus katedra yra laikoma viena gražiausių katedrų visame pasaulyje. Įspūdingos freskos, vitražai, mozaikos atrodo stulbinančiai ir atima žadą.   
 • Santa Maria delle Grazie vienuolynas. Ant 15 a. pastatyto vienuolyno sienos puikuojasi garsioji Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“. Be to, pastatas garsėja išskirtine architektūra.  
 • La Scala Opera. Įspūdingo dydžio operos teatras buvo pastatytas 1778 m. Tai viena įdomiausių ir labiausiai lankomų vietų Milane. Čia pat veikia muziejus, kuriame eksponuojama operos kostiumų, piešinių, statulų kolekcija.
 • Atodūsių tiltas. 16 a. iš balto kalkakmenio pastatytas tiltas turi langus ir jungia senus kalėjimus bei tardymo kambarius Dožų rūmuose.
 • Didysis Venecijos kanalas. Saulėlydis ir naktis – geriausias laikas aplankyti kanalą. Vandens paviršiuje atsispindinčios pastatų šviesos sukuria pasakišką ir hipnotizuojantį vaizdą.
 • Ponte Vecchio tiltas. Tiltas – namas, nutiestas per Arno upę, išsiskiria unikalia architektūrą, o ant tilto įsikūrusiose papuošalų ir suvenyrų parduotuvėlėse galima nupirkti lauktuvių artimiesiems. 
 • Koliziejus. Koliziejus arba Akropolis – didžiausias amfiteatras Romoje, kuriame tilpdavo net 50 tūkstančių žmonių. Seniau čia vykdavo gladiatorių kovos ir spektakliai. Šiandien tai vienas įstabiausių statinių Europoje.
 • Panteonas. 2 a. pastatytas Panteonas garsėja savo milžinišku kupolu, pasislėpusiu už prašmatnaus klasikinio portiko. Tikras senovės romėnų inžinerijos stebuklas!
 • Pizos bokštas. Beveik 56 m aukščio bokštas – žymiausias pasviręs pastatas pasaulyje. Šešis cilindro formos statinio aukštus juosia kolonos, o jų viršuje įrengta varpinė.
 • Pompėja. Daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis po storu pelenų sluoksniu palaidojo didingąjį Pompėjos miestą. Viskas, pradedant buities rakandais ir baigiant žmonėmis, tarsi užstrigo laike.

 

Graži Italija

Kada geriausia keliauti į Italiją?

Laikas, kai geriausia aplankyti Italiją, priklauso nuo individualių keliautojo tikslų. Jei norisi pasigrožėti Italijos miestais ir gamta, balandžio – birželio mėnesiai pats geriausias pasirinkimas.  Šiuo metu Italijoje vyrauja malonus, saulėtas ir šiltas oras, termometro stulpelis pasiekia vidutiniškai +26  laipsnius šilumos.  Norintiems pasimėgauti saulės voniomis ir fantastiškais paplūdimiais, kelionę geriau planuoti liepos – rugsėjo mėnesiais, kai saulė pasiekia zenitą, o oras sušyla iki +30 laipsnių karščio. Nors Italija dažnai apibūdinama kaip saulėta ir šilta šalis, tačiau nereiktų pamiršti, kad čia yra vieni geriausių slidinėjimo kurortų visoje Europoje. Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir dažniausiai tęsiasi iki kovo galo.

Naudinga formacija

Italijoje leistinas alkoholio kiekis – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia baudos ir teisių atėmimas.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Italia.it informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.05.16

Save

Save

Save

Save

Save

Šalies pristatymas per youtube

Save

Save

Save

Sicilija, EU

Sicilijos nuotraukos

Sicilija

Karšta vasaros saulė, gardus itališkas maistas, nuostabūs paplūdimiai – visa tai rasite Sicilijoje. Siciliečiai yra be galo svetingi žmonės, o iš kadrai iš filmų apie Sicilijos mafiją jau seniai užmarštyje. Sicilija gali pasigirti išties spalvinga istorija, mat jai teko pabūti dalimi net keletos skirtingų imperijų. Visa tai puikiai atsispindi salos architektūroje – čia lankytinų objektų yra tūkstančiai. (Visos kelionės į Siciliją)

Apgyvendinimas

Planuojant kelionę į Siciliją svarbu nuspręsti, kuriuos miestus norima aplankyti ir tik tada užsakinėti viešbučius. Vienos keliones metu aplankyti visą salą yra kone neįmanoma, todėl geriausia planuoti kelionę į rytinę ar vakarinę salos dalį. Priklausomai nuo to, nakvynę galima rinktis Palerme arba Katanijoje. Nakvynė Palermo 3 žvaigdžučių viešbutyje dviems kainuos 50-80 eurų, 4 žvaigždučių viešbutyje – nuo 120 iki 150 eurų. Katanijoje apgyvendinimo paslaugų kainos išties panašios į Palermo. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Sicilijoje

Maistas

Sicilijoje gausu šviežių produktų – vaisių, daržovių, jūros gėrybių, kurių galima nusipirkti vietiniuose turgeliuose. Tačiau lankantis Sicilijoje būtina pasimėgauti ir ne tik itin sveikais patiekalais. Vietiniai rekomenduoja paragauti arancini – tai kepti ryžių kamuoliukai su įvairiausiais įdarais. Kitas sicilietiškas delikatesas – pani ca meusa. Tai duonelė su veršienos plaučiais ir blužnimi. Nors tai išties neskamba skaniai, tačiau vietiniai teigia, jog tai – delikatesas. Ieškantiems tikrų delikatesų, būtina paragauti cannoli – traškios tešlos desertas su migdolų skonio kremu, gaminamu iš rikotos ir marcipanų masės.

Maistas Sicilijoje

Transportas

Siciliją pasiekti galima skrendant į Trapanio, Palermo arba Katanijos oro uostus. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint pamatyti daugiau pačioje Sicilijoje, galima naudotis viešojo transporto paslaugomis – važinėti autobusais bei traukiniais. Net ir vasaros sezono metu viešojo transporto išvykimo laikai yra pakankamai reti, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad autobusai įprastai nustoja kursuoti ganėtinai anksti, todėl kelionę susiplanuoti derėtų iš anksto.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

 • Palermas. Sicilijos sostinė, esanti salos šiaurės vakaruose, yra vienas iš labiausiai turistų lankomų miestų. Čia gausybė pramogų, lankytinų objektų bei išties šaunių paplūdimių.
 • Čefalu miestelis. Čefalu yra senovinis miestas, įsikūręs netoliese Palermo. Lankantis Čefalu būtina aplankyti katedrą, garsiąsias romėnų pirtis bei pasimėgauti puikiai sutvarkytais paplūdimiais.
 • Etnos ugnikalnis. Tai didžiausias iki šių dienų veikiantis ugnikalnis visoje Europoje. Beveik 3300 metrų aukščio ugnikalnis leidžia pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu, o vienas dažniausių suvenyrų – būtent Etnos lavos akmenėliai.
 • Taorminos miestas. Italijai kadaise buvus graikų kolonijos dalimi, Taormina buvo vienas iš pagrindinių vietovių. Čia iki šių dienų išlikę graikų teatro griūvėsiai yra bene lankomiausių objektų Taorminoje.
 • Sirakūzai. Nuostabaus grožio miestas, įsikūręs rytinėje Sicilijos pakrantėje, dar senovės Graikijos laikais buvo laikomas vienu didingiausių miestų. Iki šių dienų išlikę neįtikėtino grožio senamiesčio pastatai yra įtraukti į Unesco saugomų objektų sąrašą.
 • Katanija. Rytinėje Sicilijos pakrantėje, netoliese Sirakūzų esantis Katanijos miestas, kuriame veiklos atras kiekvienas. Čia daugybė bažnyčių, muziejų ir kitų lankytinų objektų. Taip pat, Katanijos gatvėse dieną ir naktį verda gyvenimas, taigi pasivaikštinėti miesto gatvėmis verta ir naktį.
 • Villa Romana del Casale. Šiuose rūmuose eksponuojamos romėniškos mozaikos iš viso pasaulio – kai kurios jų yra išlikusios dar nuo 4 amžiaus iki mūsų eros. Nepakartojami eksponatai ir išskirtinė architektūra privers pasijausti lyg senaisiais laikais.
 • Trapanio miestas. Trapanis yra Sicilijos miestas, įsikūręs vakarinėje salos dalyje. Čia gyvena apie 70 tūkstančių gyventojų, o vasaros metu gatvės būna pilnutėlės. Šiame mieste gausu įvairiausių lankytinų objektų, todėl jame apsilankyti tikrai rekomenduojama.
 • Eričė miestelis. Įsikūręs 750 metrų virš jūros lygio, Eričė miestelis leidžia pasigrožėti ne tik senovine architektūra, bet ir kvapą gniaužiančiais panoraminiais vaizdais – iš čia visa Sicilijos sala kaip ant delno.
 • Castello Pepoli pilis. Eričė miestelyje esanti pilis išsiskiria savo geografija – pilis stūkso ant aukštos kalvos. Ji ne tik gražiai atrodo nuotraukose, tačiau ir iš vidaus.

 

Nuotraukos iš Sicilijos

Kada geriausia keliauti į Siciliją?

Siciliją išties verta aplankyti pavasarį bei rudenį, tačiau kelionės nederėtų planuoti liepos ar rugpjūčio mėnesiais. Tuo metu vidutinė temperatūra dienos metu siekia kone 30 laipsnių karščio, taigi tokiu oru gali būti išties sudėtinga mėgautis atostogomis. Bene geriausias laikas lankytis Sicilijoje yra rugsėjį – tada oro temperatūra būna kiek vėsesnė, tačiau vandens temperatūra puikiai leidžia mėgautis maudynėmis.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Sicilijoje – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems iki 3 metų vairavimo stažą, joks alkoholio kiekis nėra leidžiamas.

Visoje Italijoje, kaip ir jai priklausančioje Sicilijoje, nacionalinė valiuta yra euras.

Straipsnis parengtas pagal bestofsicily.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Malta

Maltos gamta

Malta

Nuostabi ir neištyrinėta Viduržemio jūros valstybė Malta žavi keliautojus nuostabiu oru ištisus metus, o didžiulė lankytinų objektų gausa net ir kelių savaičių trukmės atostogas vers pralėkti be galo greitai. Tūkstantmečius skaičiuojančios gyvenvietės spinduliuoja autentiškumu ir stebina lankytojus dar 21-ajame amžiuje. Buvusioji britų kolonija iki šiol turi keletą panašumų su Jungtinėmis Karalystėmis – čia taip pat anglų kalba laikoma viena iš valstybinių kalbų, o eismas vyksta kairėje. Nepaisant to – daugiau viskas čia kur kas didingiau! (Visos kelionės į Maltą)

Apgyvendinimas

Maltos sostinėje Valetoje yra kur kas daugiau apartamentus siūlančių apgyvendinimo įstaigų nei viešbučių. Todėl viešbučiuose kainos yra palyginti didelės. Nakvynė 3-4 žvaigždučių viešbutyje dviems žmonėms kainuos 120-150 eurų, tuo tarpu apsistojant apartamentuose, nakvynė gali kainuoti apie 80 eurų dviems žmonėms. Norint sutaupyti, derėtų rinktis nakvynę mažesnėse, kiek labiau nuo centro nutolusiose gyvenvietėse. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Maltoje

Maistas

Turtinga Maltos istorija padarė įtaką ir nacionalinei virtuvei, kurioje vis tik pastebimo standartinės Viduržemio jūros regiono virtuvės natos. Vietiniai rekomenduoja pasimėgauti lampuki (žuvies pyragas), bragioli (jautiena su alyvuogėmis), kapunata (tradicinis maltietiškas troškinys). Iš užkandžių populiariausias yra bigilla – tai pupelių užtepėlė su česnaku. Numeris vienas patiekalas, kurį išbandyti Maltoje būtina yra hobz biz-zejt – tai duonelė, mirkyta alyvuogių aliejuje ir įdaryta šviežiais pomidorais, svogūnais, tunu bei kaparėliais.

Maltos virtuvė

Transportas

Patogiausias būdas norint pasiekti maltą yra skrydis lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia. Norint pažinti šią nuostabią šalį iš arčiau, ją apvažiuoti ir aplankyti turistinius objektus galima autobusu. Puikiai išvystytas autobusų tinklas leidžia pasiekti kone bet kurią vietą Maltoje ar Gozo saloje. Autobusai kursuoja kasdien nuo 05:30 iki 23:00, o penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis, autobusai keleivius veža ir naktimis.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

 • Mdina. Istorinė Maltos sostinė, pasitinkanti keliautojus dešimtimis lankytinų objektų bei išties nuostabia gamta. Tai seniausias miestas Maltoje, egzistuojantis jau daugiau nei 6000 metų.
 • Šv. Pauliaus katedra. Apaštalui Pauliui pagerbti skirta katedra Medinoje atrodo išties įspūdingai. 12-ojo amžiaus statybos barokinio stiliaus architektūros šedevras yra vienas labiausiai lankytinų objektų visoje Maltoje.
 • Valeta. Maltos sostinė ir pagrindinė širdis Valeta yra būtent tas miestas, kuriame jaučiama harmonija tap senųjų amžių ir dabarties. Pasivaikščiojimas siauromis Valetos gatvelėmis gali būti puikus laiko leidimo būdas.
 • Šv. Elmo fortas. 16-ojo amžiaus statybos gynybinis fortas yra įsikūręs viename Valetos iškyšulyje. Otomanų laikus menantis fortas turi didžiulę istorinę reikšmę vietiniams gyventojams, todėl yra viena mėgiamiausių lankytinų vietų.
 • Dievo Motinos pergalės katedra. Tai pirmoji katedra Valetoje, nepaliekanti abejingų. Ši katedra, išlikusi iki šių dienų, yra itin svarbus religinis objektas maltiečiams.
 • Gozo sala. Antroji pagal dydį Maltai priklausanti sala yra kur kas mažiau urbanizuota, todėl čia galima pasigrožėti žmonių rankų nepaliesta gamta.
 • Azuro langas. Iš kalkakmenio sudaryta istorinė uoliena buvo tapusi Maltos simboliu. 2017-aisiais metais įgriuvus pagrindinei konstrukcijai, dabar galima pamatyti tik jos liekanas.
 • Ghar Dalam urvas. Šis priešistorinių laikų urvas dabar veikia kaip istorijos muziejus – čia galima pamatyti įvairiausias ekspozicijas bei susipažinti su to meto gyvūnija.
 • Hal Saflynio požemis. Paolos mieste esanti požeminė šventykla atrodo išties įspūdingai. Kadaise ji veikė ir kaip sakralinė laidojimo vieta, todėl čia lankantis per kūną gali eiti šiurpuliukai. Nepaisant to, Hal Saflynio požemį aplankyti tikrai verta.
 • Taršyno šventyklos. Bene 5000 metų egzistuojanti neolitinių laikų šventyklos struktūra yra įtraukta į Unesco saugomų objektų sąrašą. Šis archeologinis objektas išties didingas, o taip pat leidžia susipažinti ir su ano meto maltiečių gyvenimu.

 

Nuotraukos iš Maltos

Kada geriausia keliauti į Maltą?

Juokaujama, kad Maltoje nėra blogo oro – čia, kaip ir tipinėje Viduržemio jūros vietovėje, saulė šviečia 300 dienų per metus. Net ir žiemos metu temperatūra čia nenukrenta žemiau 15 laipsnių, tačiau esant neturistiniam sezonui, dauguma pramogų vietų ir lankytinų objektų gali būti uždaryti. Dėl šios priežasties kelionę į Maltą vertėtų planuoti pavasarį arba rudenį, kadangi vasaros metu čia net ir vietinius gyventojus kankina didesni nei 30 laipsnių karščiai.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Maltoje –0,8 promilės.

Maltos nacionalinė valiuta kaip ir likusiose Europos Sąjungos šalyse – euras (EUR).

Straipsnis parengtas pagal visitmalta.com, tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.12

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
1599 €
1535.04 €