(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Čilė - Bolivija - Argentina, aplankant Ugnies Žemę. Kelionės pratęsimas Velykų saloje 18d. (23d.)

Santjagas (Čilė) – Atakamos dykuma – Ujunis (Bolivija) – Druskos dykuma – Punta Arenasas (Čilė) – Puerto Natalesas – Torres del Paine nacionalinis parkas – El Kalafatė (Argentina) – Los Glaciares nacionalinis parkas (Perito Moreno ledynas) – Ušuaja (Ugnies Žemė) – Tierra del Fuego nacionalinis parkas
2024.09.12 - 09.29 grupė renkama
2024.11.14 - 12.01 grupė renkama
2025.03.12 - 03.29 grupė renkama
Kaina nuo:
4090 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

Kelionės aukso fondas

 • Kontrastingoji Čilės sostinė Santjagas.
 • Atakama – sausiausia pasaulio dykuma.
 • Saulėlydis Mėnulio slėnyje.
 • El Tatio geizerių šokis ryto aušroje.
 • Saplvingi indėnų kaimeliai Tokonao, Kaspana, Čiu Čiu.
 • Ujunio druskos dykuma – neįtikėtini reljefai, įstabi augalijos ir žemės darinių architektūra.
 • Argentinos ir Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta.
 • Torres del Paine – gražiausias Pietų Amerikos nacionalinis parkas (UNESCO biosferos rezervatas).
 • Stingdantis Perito Moreno ledyno grožis (UNESCO gamtos paveldas).
 • Ugnies Žemė ir "pasaulio krašto" miestas Ušuaja.
 • Gurmaniški potyriai – puikūs Čilės ir Argentinos vynai, steikai, jūros gėrybės.
 • Neįminta Velykų salos paslaptis.
 • Gamtos stebuklas – Igvasu kriokliai (UNESCO gamtos paveldas).
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Santjagas (su tarpiniais persėdimais).

2
diena. Santjagas.

Atvykimas į Santjagą, pasienio formalumų sutvarkymas. Po pietų apžvalginė ekskursija po Čilės sostinę, miestą, kuriame ryškų pėdsaką įspaudė garsieji čiliečiai – prezidentas Salvatore Aljende, rašytoja Izabelė Aljende, diktatorius Pinočetas, poetas, Nobelio premijos laureatas Pablas Neruda ir, aišku, lietuvių kilmės mokslininkas, geologas, didysis Andų tyrinėtojas – Ignas Domeika. Santjagą supa įspūdingi Andų kalnai, tai kontrastų miestas, kuriame harmoningai dera įspūdinga kolonijinė architektūra ir šiuolaikiniai dangoraižiai. Apžiūrėsite didingąjį Palacio de la Moneda – Prezidento rūmus, Čilės universitetą, Plaza de Armas, Katedrą, Šv. Pranciškaus bažnyčią, Šv. Lucijos kalvą, iš kur 1541 metais pradėjo plėtotis Santjago miestas. Esant galimybei (už papildomą mokestį) lankomas Nacionalinis istorijos muziejus

Jūros gėrybių gausa vilioja Centrinis turgus, kuris žymus dar ir tuo, kad jo metalinės konstrukcijos buvo pagamintos XIX amžiaus pabaigoje Londone ir laivu atgabentos į Čilę. Aplankysite bohemiškąjį Belavista rajoną, kur verda Santjago naktinis ir kultūrinis gyvenimas, esant galimybei, užkilsite į San Kristobalo kalvą, nuo kurios apžvalgos aikštelių atsiveria puiki Santjago panorama.

Ekskursiją baigsite moderniuose miesto rajonuose: Vitakura, Las Kondes, Providencia, garsėjančiuose savo didingais pastatais ir prekybos centrais. Grupės pageidavimu, už papildomą mokestį užsakoma vakarienė jūros gėrybių restorane. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Santjagas – Kalama – San Pedro de Atakama.

Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Kalamą. Iš Kalamos oro uosto vyksite į San Pedro de Atakama miestelį, laikomą Čilės archeologijos sostine ir indėnų kultūros Atakama dykumoje centru. Pirmykščių žmonių mumijos ir darbo įrankiai, rasti archeologinių kasinėjimų metu, dabar yra eksponuojami garsiajame belgų misionieriaus Gustavo Le Paige muziejuje, įkurtame 1963 metais. Čia saugoma daugybė unikalių eksponatų, kurie vilioja keliautojus ir mokslininkus iš viso pasaulio.

Pavakary Jūsų laukia ekskursija į Mėnulio slėnį, esantį neaprėpiamos Atakamos dykumos viduryje. Tai visame pasaulyje garsi vietovė, kurios landšaftas primena Mėnulio paviršių. Apžiūrėsite druskos skulptūras „Las Tres Marias“, druskos urvus (esant galimybei). Saulėlydį pasitiksite ant didžiulės smėlio kopos. Mėnulio slėnis žavi savo tyla, ramybe, paslaptimi, sukurta vėjo iš druskos, akmens, smėlio, gipso, oranžinių geležies gyslų ir spalvotųjų mineralų. Grįžimas į San Pedro de Atakama. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. San Pedro de Atakama – Atakamos druskos dykuma – Tokonao.

Visa diena skirta pažinčiai su Atakamos dykuma. Tai sausiausia pasaulio dykuma, užburianti savo platybėmis, ramybe ir tyla. Aplankysite 2500 m aukštyje virš jūros lygio esantį Salar de Atakama, didžiausią Čilėje ir vieną didžiausių druskos ežerų kontinente, nutolusį apie 40 km nuo San Pedro de Atakama. Tai išskirtinio grožio vietovė. Šalia ežero dažnai galima pamatyti flamingų, ieškančių sau maisto druskingoje pakrantėje.

Ekskursiją tęsite mažame indėnų Tokonao kaimelyje, įsikūrusiame 2485 m aukštyje virš jūros lygio. Nameliai čia pastatyti iš vulkaninės uolienos, vadinamos liparita. Vietos gyventojai iš jos gamina ir mažytes skulptūrėles, kurias mielai perka keliautojai. Miestelis garsus senąja San Lukas bažnyčia, ypač jos varpinės bokštu. Iš Tokonao grįždami į San Pedro de Atakama, esant galimybei, apžiūrėsite akmeninį Pukara fortą.

Grupės pageidavimu, už papildomą mokestį, vyksite maudytis į Puritama karštųjų versmių šaltinius. Grįžimas į San Pedro de Atakama. Aplankysite Gustavo Le Paige muziejų, pasivaikščiosite po jaukų miestelį, apžiūrėsite nuostabaus grožio kolonijinio stiliaus baltąją bažnyčią, menančią ispanų užkariautojų laikus. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. San Pedro de Atakama – El Tatio geizeriai – Kaspana – Čiu Čiu – Lasana.

Labai anksti atsikėlę išvyksite per naktimi alsuojančią dykumą prie 4320 m aukštyje virš jūros lygio esančių geoterminių El Tatio geizerių. Daugiau nei 100 geizerių punktualiai kiekvieną rytą pradeda savo šokį ryto aušroje. El Tatio yra vienas iš aukščiausiai esančių geizerių laukų pasaulyje ir kartu didžiausias geizerių laukas pietų pusrutulyje.

Vyksite į Kaspana kaimelį, kur pamatysite dirbinius iš liparito, susipažinsite su vietos gyventojų indėnų buitimi. Ispanų įkurtame Čiu Čiu kaimelyje tęsite pažintį su vietos gyventojais, apžiūrėsite vieną gražiausių Čilės bažnyčių. Užsuksite į Pukara de Lasana, nuo XII amžiaus išlikusią tvirtovę. Grįžimas į San Pedro de Atakama. Nakvynė viešbutyje.

6-8
dienos. San Pedro de Atakama – Druskos dykuma – Ujunis – Santjagas.

Tris dienas tyrinėsite Ujunio apylinkes Bolivijoje. Jūsų kelionę lydės dar neregėti peizažai, kuriuos vienija didelis planetos turtas – druska. Keliausite link Žaliosios lagūnos, kuriai spalvą suteikia sieros, švino bei kalcio karbonato sąveika. Lankysite ugnikalnio vietovę „Ryto Saulė“. Maždaug 5000 m aukštyje tarp geizerių bei burbuliuojančių purvo telkinių tvyro tirštas sieros kvapas – tai veikiančio ugnikalnio zona. Trumpas sustojimas prie karštųjų versmių (galimybė išsimaudyti).

Vyksite link Raudonosios lagūnos. Dėl planktono ir dumblių jos vanduo yra plytų raudonumo spalvos. Matysite Arbol de Piedra (medžio formos akmenį), kurį suardė vėjas. Kelionė tęsis per skaidrias lagūnas: Ramaditos, Čiarkotos, Hondos, Hediondos ir Kanapos. Čia telkiasi net kelių rūšių grifai.

Dar vienas trijų dienų turo objektas – Inkahuasi sala. Pagrindiniai šio kalvoto iškilimo augalai – kaktusai. Čia jų – ištisa tankynė. Esti siekiančių 10 metrų.

Vyksite į Kolčanio kaimelį. Lankysitės dirbtuvėse ir stebėsite, kaip vietos darbininkai ruošia druską valgymui, gamybai bei statyboms. Ekskursija į traukinių kapinyną, kur palaidoti seni, atitarnavę Bolivijos traukiniai. Eilėmis suguldytos traukinių atliekos, lokomotyvai ir vagonai – tarsi pačios gamtos sukurta galerija. Atvyksite prie didžiausio pasaulyje druskos ežero – Salar de Uyuni.

Tačiau stulbina jis ne dydžiu, o akinamu grožiu. Paviršių padengusi druskos pluta, kurios storis siekia iki 10 metrų. Druskos dykuma sukuria beribio veidrodžio įspūdį, kai nebeaišku, kur žemė, o kur – dangus, čia – ledas ar žemė. Per nedidelę Alotos bendruomenę vyksite link Bolivijos – Čilės pasienio punkto Hito Ollague Avaroa. Važiuosite į Kalamos oro uostą. Skrydis į Santjagą. Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Santjagas.

Laisva diena Santjage arba ekskursijos pasirinktinai (už papildomą mokestį).

a) Dienos turas į garsųjį Vina del Mar kurortą prie Ramiojo vandenyno ir Valparaisą – pagrindinį Čilės uostą, aplankant vyno daryklas. Pietūs jūros gėrybių restorane.

b) Dienos ekskursija į vyno ūkius Kolčagva slėnyje ir, esant galimybei, vietos muziejaus lankymas. Turo metu degustuosite vyno, susipažinsite su vyno gamybos technologija. Nakvynė.

10
diena. Santjagas – Punta Arenasas.

Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Punta Arenasą. Apžvalginė ekskursija po pietinę Čilės sostinę, šalies Magelano regiono pagrindinį centrą, įsikūrusį vakariniame Magelano sąsiaurio krante. Tai raudonai-mėlynų stogų miestas, vienas didžiausių avininkystės centrų pasaulyje. Čia vystoma naftos, gamtinių dujų gavyba ir pramoninė žvejyba. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Punta Arenasas – Puerto Natalesas.

Vyksite į Puerto Natalesą – antrą pagal dydį Čilės Patagonijos miestelį. Nepakartojamas gamtos stebuklas – Čilės Patagonija yra ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta, garsėjanti žmogaus rankos dar nepaliestais miškais, ledynais, egzotiška augmenija ir gyvūnija. Čia keliautojų ir nuotykių ieškotojų rojus... Nakvynė viešbutyje arba posadoje.

12
diena. Puerto Natalesas – Torres del Paine nacionalinis parkas.

Visa diena skirta pažinčiai su Torres del Paine nacionaliniu parku, užimančiu 113 000 ha plotą (UNESCO biosferos rezervatas). Šis parkas visame pasaulyje garsėja savo įspūdingais, milžiniškais granitiniais kalnais, kurie yra tapę ne tik Patagonijos, bet ir visos Čilės vizitine kortele. Ypač įspūdingi yra keturi parko kalnai – „bokštai“, nuo kurių ir kilo parko pavadinimas („torres“ ispaniškai reiškia bokštus): Torre Sur (pietinis bokštas), iškylantis 2850 m virš jūros lygio, Torre Central (centrinis bokštas), kurio aukštis 2800 metrų, Torre Norte (šiaurinis bokštas), siekiantis 2248 m aukštį ir Mount Nido de Kondor 2243 m aukščio. Įspūdingai atrodo ir Andų viršukalnės vadinamos Kuernos del Paine („cuernos“ – ragai) – tarsi kažkokios galingos nematomos jėgos susukti ir sidabrinio sniego patalais apkloti pilkojo granito kalnai. Kaskadomis krentantys įstabūs kriokliai, akmenuoti iškyšuliai, žaižaruojantis ledas, žydri ežerai ir lagūnos, žieduose paskendę slėniai, senųjų Andų didingi granito bokštai – tai tik dalis viso to, ką išvysite šiame nacionaliniame parke. Didžioji parko dalis apaugusi tankiu mišku. Ir šiame, kaip jį vadina, Patagonijos Edene karaliauja patys įvairiausi Pietų Amerikos gyvūnų atstovai: pumos, Patagonijos pilkosios ir Andų lapės, zuikiai, guanakai, flamingai, kondorai, juodieji grifai ir kt. Kelias, kuriuo važiuosite, yra apsuptas didžiulių ežerų.

Šio turo metu aplankysite Los Kuernos ir Pehoe ežero apžvalgines aikšteles, įspūdingąjį Salto Grande krioklį, kuris jungia du gigantiškus ežerus Nordenskjold ir Pehoe. Salto Grande krioklys – plati, nenutrūkstama ir švytinti vandens uždanga, krintanti nuo žalsvai mėlyno ežero 18 metrų žemyn – yra gamtos paminklas. Prie to dar pridėkite didingą foną, kurį sudaro aštrios granito smailės, kalvoti krantai, išmarginti raudonų, geltonų ir žalių krūmų, ir amžina vaivorykštė, žėrinti krioklio purslų migloje, - ir kraštovaizdį daugmaž įsivaizduosite. Bet tai dar ne viskas. Čia būriuojasi flamingai, apsilanko į kupranugarius panašių guanakų kaimenės, čia peri pulkai didžiausių Amerikos paukščių – neskraidančių stručių nandų.

Toliau važiuosite link Grey (Pilkojo) ežero apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas į Grey ledyną ir dar vienu parko stebuklu laikomą Grey ežerą. Nakvynė viešbutyje arba posadoje.

13
diena. Puerto Natalesas – El Kalafatė (Argentinos Patagonija).

Išvykimas iš Puerto Nataleso. Kelionė autobusu Čilės teritorija iki pasienio posto Konča Karera. Sienos kirtimas, atvykimas į Argentinos Patagoniją per pasienio miestelį Cero Kastiljo. Vykimas į El Kalafatę, miestelį, įsikūrusį visai netoli garsiųjų ledynų, kurie atskleidžia Patagonijos dvasią. Nakvynė viešbutyje.

14
diena. El Kalafatė – Los Glaciares nacionalinis parkas (Perito Moreno ledynas).

Visa diena skirta aktyviam poilsiui Argentinos Patagonijos ledynų nacionaliniame parke Los Glaciares. Jums bus pasiūlytas 10-ties valandų Perito Moreno ledyno turas su minitrekingu. Perito Moreno ledynas įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą ir, be abejonės, yra pats įspūdingiausias parko ledynas, kurio grožis nepalieka abejingų. Perito Moreno ledyno turas prasideda 73 km nuo El Kalafatės, Bajo de las Sombras įlankoje, 8 km nuo paties ledyno.

Sėdę į laivą, ežeru plauksite apie 30 min., kad priartėtumėte prie ledyno. Plaukdami stebėsite, kaip nuo ledyno atskyla, žemyn slenka ir dundėdami krenta milžiniški ledo gabalai, pagimdydami tūkstančius miniatiūrinių ledkalnių. Jus užburs skylančio ledyno muzika ir neregėto žydrumo spalva. Atplaukę ir išsilaipinę krante, užtruksite apie pusvalandį, kol pasieksite ledyną.

Pageidaujantiems pasivaikščiojimas ledynu truks apie pusantros valandos (ant batų pritvirtinus specialias kabes). Vaikščiodami pajusite ledo jėgą, gėrėsitės unikalia jo mėlyne, įmantrių formų ledo skulptūromis. Ledynas ypač įspūdingai atrodo ežero fone, nusileisdamas į vandenį stačia siena. Po ekskursijos grįžimas į El Kalafatę. Nakvynė viešbutyje.

15
diena. El Kalafatė – Tierra del Fuego – Ušuaja (Ugnies Žemė).

Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš El Kalafatės į piečiausiai esantį pasaulio miestą Ušuają, dar vadinamą „pasaulio pakraščiu“. Čia „baigiasi“ pasaulis ir Jūs atsidursite atšiauraus ir dar mažai civilizacijos paliesto pirmykščio gamtos grožio prieglobstyje. Ugnies Žemė – arčiausiai Antarktidos esantis planetos taškas, iš kurio rengiamos ekspedicijos ir ekskursijos į Antarktidą ir Pietų ašigalį.

Ugnies Žemės regioną sudaro viena didelė ir daugybė mažesnių, nuostabaus grožio salų, kurių vos kelios yra apgyvendintos. Nuo žemyno atskirtas Magelano sąsiauriu, archipelagas garsėja įžymiuoju Biglio kanalu, daugybe fjordų ir stebėtina gamtos įvairove. Atskridę į Ušuają, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

16
diena. Tierra del Fuego nacionalinis parkas.

Visą dieną skirsite pažinčiai su Ugnies žeme – iš pat ryto išvyksite į turą (autobusu, traukinuku, pėsčiomis, katamaranu) po Tierra del Fuego nacionalinį parką, kur pajusite, kad laikas tarsi sustoja. Parkas užima 63 tūkstančių ha teritoriją, išsidriekusią nuo Biglio kanalo pietuose iki pat teritorijų, esančių už Fagnano ežero šiaurėje. Nors parko teritorija išties nemaža, lankytojams prieinama tik 2-iejų tūkstančių ha teritorija pietiniame parko pakraštyje. Likusi jo dalis paskelbta rezervatu. Tierra del Fuego nacionalinis parkas – vienintelis Argentinos parkas, kuriame subarktinis, turtingas įvairios floros ir faunos miškas dera su vandenyno pakraščių ekosistemomis.

Nacionalinį parką raizgo daugybė upių, sutekančių į Biglio kanalą, kuris tokį pavadinimą gavo po Čarlzo Darvino ekspedicijos. Mažai kas pasikeitė nuo tada, kai Darvinas rašė: „Vargu ar įmanoma įsivaizduoti ką nors puikesnio už šią berilio spalvos ledynų mėlynę“. Statūs kalnai, ledynai, kriokliai ir dabar užburia savo rūsčiu grožiu. Ugnies žemėje patirtus įspūdžius sustiprins kelionė traukinuku į Pasaulio kraštą ir plaukimas katamaranu Biglio kanalu (už papildomą mokestį). Praplauksite pro Kasko salą, kur suka lizdus daugybė jūros paukščių: kirai, kormoranai, albatrosai, kondorai, žuvėdros, jūrinės šarkos ir kiti,  Los Lobos saloje pamatysite jūrų liūtus. Pasaulio krašto muziejaus lankymas. Nakvynė viešbutyje.

17
diena. Ušuaja – Buenos Airės arba Santjagas. Skrydis į Lietuvą.

Skrydis iš Ušuajos į Buenos Aires arba Santjagą. Vakare skrydis į Lietuvą (skrendantiems į Europą).

18
diena. Grįžimas į Varšuvą/Rygą/Vilnių.

 

Kelionę galite pratęsti papildomu 4 dienų turu į Velykų salą (už papildomą mokestį).

Kelionę galite pratęsti papildomu 3 dienų turu prie Igvasu krioklių (už papildomą mokestį).

 

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 15 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), lodžijose, svečių namuose, kalnų nameliuose, posadose.
 • Maitinimas: 3 pietūs, 2 vakarienės.
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir parkus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 980 EUR - 1400 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijos vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
 • Lėktuvų bilietai 5 vietiniams skrydžiams: Santjagas – Kalama, Kalama – Santjagas, Santjagas – Punto Arenasas, El Kalafatė – Ušuaja, Ušuaja – Santjagas arba Buenos Airės.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-3 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
-
-

KELIONĘ GALITE PRATĘSTI PAPILDOMU 4 DIENŲ TURU Į VELYKŲ SALĄ* (už papildomą mokestį).

VELYKŲ SALOS PASLAPTIS

Unikalus turas į mistiškąją Okeanijos salą, pasiklydusią Ramiajame vandenyne

Milžiniški monumentai, skulptūros moai, ilgesingai žvelgiančios į vandenyną, yra vienas iš paslaptingiausių žmogaus kūrinių, iki šiol audrinančių mokslininkų ir keliautojų vaizduotę. Velykų sala – rojus ir aktyviems paslapčių ieškotojams, ir pajūrio malonumų išsiilgusiems, norintiems nors trumpam pasislėpti nuo beprotiško gyvenimo tempo pasaulio pakraštyje... Jums bus pasiūlyta plati ekskursinė programa, derinama su poilsiu prie vandenyno.

1
diena (17 diena). Ušuaja. Skrydis į Santjagą.

Skrendantiems į Velykų salą (be Igvasu krioklių turo).

Skrydis iš Ušuajos į Santjagą. Atvykimas į Santjagą. Pervežimas į viešbutį. Vakare laisvas laikas Santjago mieste. Nakvynė viešbutyje.

2
diena (18 diena). Skrydis Santjagas – Velykų sala. Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Skrydis iš Čilės sostinės Santjago į Velykų salą. Atvykimas į Hanga Roa oro uostą. Ekskursija po Ahu Tahai kompleksą, kurį restauravo amerikiečių archeologas V. Mulloy. Tai vienas seniausių kompleksų (manoma septintojo mūsų eros amžiaus), jungiantis tris skirtingus Ahu: Ahu Kote Riku, Ahu Vai Uri ir Ahu Tahai. Toliau lankysite tėvo Sebastijano Englerto muziejų. Misionieriai praleido daug metų Velykų saloje ją tyrinėdami, todėl tai įdomus muziejus, kuriame sukaupta daug unikalių eksponatų. Galiausiai aplankysite bažnyčią, puoštą medžio drožiniais ir vietinį rankdarbių turgų. Nuvežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3
diena (19 diena). Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Ekskursija po salą pradedama nuo Ahu Vaihu, kur pamatysite aštuonias milžiniškas skulptūras, suvirtusias veidais žemyn. Toliau keliausite į Ahu Akahanga – pirmojo salos karaliaus Hotu Matua kapavietės griuvėsius. Pietinėje salos pakrantėje aplankysite Rano Raraku vulkaną ir įspūdingą Poike kraterį – vietą, kurioje iš vulkaninės uolienos ir buvo išskaptuotos dauguma salos skulptūrų (dabar galima rasti 394 skulptūras įvairiose salos vietose). Čia rasite daug akmeninių skulptūrų, tarp jų ir didžiausią, kuri liko gulėti krateryje nepabaigta.

Gėrėdamiesi Ramiojo vandenyno vaizdais apžiūrėsite gražiai atkurtą Ahu Tongariki – 15 didžiausių skulptūrų kompleksą. Ahu Tongariki buvo visiškai sunaikintas cunamio, kurį sukėlė 1960 metų žemės drebėjimas Čilėje.

Atstatymą iniciavo japonai, vykdė Čilės universitetas 1992 – 1995 metais. Kelionę tęsite į salos šiaurę, palei La Perouse įlanką, sustodami prie Ahu Te Pito Kura. Čia išvysite didžiausią moai skulptūrą. Po ekskursijos turėsite galimybę pailsėti Anakenos paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje.

4
diena (20 diena). Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Tęsite pažintį su Velykų sala. Šiandien aplankysite pietinę salos dalį apžiūrėdami ugnikalnį Rano Kau,  kurio krateryje dabar tyvuliuoja ežeras. Nuo ugnikalnio viršūnės atsiveria puikūs vaizdai į tris mažas saleles: Motu Nui, Motu Iti ir Motu Kao Kao.

Pasisvečiuosite Orongo kaimelyje, apžiūrėsite senųjų ritualų, skirtų žmogui-paukščiui Tangata Manu, vietą, sienas, išpieštas daugiau nei 100 petroglifų. Atvykę į Ahu Vinupu, pamatysite sieną, analogišką inkų statytoms Peru. Tai davė pagrindą Turui Hejerdalui sukurti originalią hipotezę. Toliau vyksite link Anakai Tangata olos, kur salos gyventojai slėpdavosi karų metu. Ant olos sienų išliko primityvių piešinių. Antra dienos pusė skirta ekskursijai po Ahu Akivi, Ana Te Pahu ir Puna Pau. Ahu Akivi – tai septyni milžiniški monumentai, skulptūros moai, ilgesingai žvelgiančios į vandenyno pusę. Tai vienas paslaptingiausių žmogaus kūrinių. Šie moai skirtingai nuo visų kitų stovi ne ant kranto, o salos viduryje. Aplankę Ana Te Pahu ir Puna Pau, baigsite ekskursiją ir likusį laiką skirsite poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

5
diena (21 diena). Skrydis iš Velykų salos į Santjagą.

Nuvežimas į Hanga Roa oro uostą. Skrydis iš Velykų salos į Santjagą. Pervežimas į viešbutį. Pageidaujantiems vakaras Santjago centre (laisvas laikas). Nakvynė viešbutyje.

6
diena (22 diena). Skrydis iš Santjago į Europą.

Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Santajago į oro uostą.

7
diena (23 diena). Grįžimas į Varšuvą/Rygą/Vilnių.

Velykų sala, viena iš labiausiai izoliuotų vietovių Žemėje, yra ištįsusio trikampio formos vulkaninė uola, esanti maždaug už 3700 kilometrų į vakarus nuo Čilės. Ji ypač išgarsėjo milžiniškais akmens monolitais, arba moai, juosiančiais dabar plikas pakrantės kalvas. Iš netoliese esančio Rano Raraku ugnikalnio minkšto vulkaninio tufo maždaug prieš 1200 metų čia atsikraustę pirmieji gyventojai Rapa Nui išskaptavo skulptūras. Kol kas neaišku, kam buvo reikalingos šios skulptūros, ir dar toks didelis skaičius. Darant skulptūras, buvo niokojami Velykų salos miškai, nes pjautinė mediena naudota skulptūroms transportuoti. Kai gyventojų skaičius saloje pasiekė 4000, pradėjo trūkti pragyvenimui reikalingų išteklių, ir ilgainiui Rapa Nui išsigimė – pradėjo kariauti vieni su kitais ir pasidarė kanibalai. Kai 1775 metais čia atplaukė kapitonas Džeimsas Kukas, jis rado vos 630 skurdžiai gyvenančių žmonių. Po šimtmečio, 1875 metais, jau buvo likę tik 155 salos gyventojai. Vis dėl to Velykų sala, dabar įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą, kitados buvo sukūrusi įspūdingą kultūrą – Rapa Nui vieninteliai Okeanijoje turėjo raštą. Šią kultūrą sudarė ir piešiniai ant uolų, tatuiruotės, šokiai bei muzika.

 

Kelionės kaina tikslinama.

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Skrydžių bilietai: Santjagas – Velykų sala – Santjagas.
 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 5 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją).
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (minimali grupė 10 keliautojų).

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-3 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

 

-
-

KELIONĘ GALITE PRATĘSTI PAPILDOMU 3 DIENŲ TURU PRIE IGVASU KRIOKLIŲ*  (už papildomą mokestį).

GAMTOS STEBUKLAS – IGVASU KRIOKLIAI (UNESCO GAMTOS PAVELDAS)

1
diena (17 diena). Ušuaja. Buenos Airės.

Skrendantiems prie Igvasu krioklių (be Velykų salos turo).

Pusryčiai. Skrydis iš Ušuaja į Argentinos sostinę Buenos Aires. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Nakvynė viešbutyje. 

2
diena (18 diena). Buenos Airės. Skrydis į Puerto Igvasu. Igvasu kriokliai.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Puerto Igvasu, įsikūrusį trijų valstybių (Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus) sankirtoje. Ekskursija prie Igvasu krioklių iš Argentinos pusės. Igvasu kriokliai laikomi vienu gražiausių pasaulio gamtos stebuklų ir yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Medžiais apaugusios salelės ir iškilios uolos milžinišką vandens srautą dalija į 275 krioklius, kurie iš 70 metrų aukščio krenta į pasagos formos tarpeklį.

Gamtos sukurtame amfiteatre pamatysite nepakartojamą spektaklį, užburiantį vaivorykščių juosta, švytinčia virš putojančio vandens, uolų ir atogražų miško. Nacionaliniame parke yra specialiai įrengti pėsčiųjų takai ir tilteliai, kuriais galima pasivaikščioti po kerinčias bambukų, palmių ir laukinių orchidėjų augavietes, gėrintis vešlia subtropine augmenija, gigantiškais drugeliais ir įvairiaspalviais paukščiais. Kriokliai iš Argentinos pusės apžiūrimi dviem pagrindiniais maršrutais – Žemuoju ir Aukštuoju. Pirmasis leidžia pamatyti krioklių kaskadas iš apačios, antrasis – iš viršaus. Po to ekologiškas džiunglių traukinukas jus nuveš prie impozantiškojo Velnio gerklės krioklio. Nakvynė viešbutyje.

3
diena (19 diena). Igvasu kriokliai. Pramogos ir poilsis Igvasu nac. parke iš Brazilijos pusės.

Pusryčiai. Po pusryčių tęsime pažintį su Igvasu kriokliais, džiunglių flora ir fauna iš Brazilijos pusės. Jums bus pasiūlytas Didysis nuotykių turas: džiunglės ir kriokliai. Keliausime džiunglėmis drėgnu subtropiniu mišku, gėrėdamiesi vešlia augmenija, stebėdami gyvūnus ir paukščius. Nusileidę prie Igvasu upės, laiveliais plauksime artyn prie galingųjų krioklių. Neabejotina, kad jūsų laukia kvapą gniaužiantys potyriai. Skrydis sraigtasparniu iš Brazilijos pusės virš Igvasu krioklių atveria žodžiais nenusakomą krioklių ir tarpeklio reginį (užsakoma esant galimybei, grupės pageidavimu už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

4
diena (20 diena). Puerto Igvasu. Skrydis į Buenos Aires. Buenos Airės.

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Igvasu į Buenos Aires. Po pietų apžvalginė ekskursija po elegantiškąją Argentinos sostinę, vieną kosmopolitiškiausių pasaulio miestų, dar vadinamą Lotynų Amerikos Paryžiumi. Tai aistros, meilės ir gyvenimo džiaugsmo metropolija, kurioje XIX amžiaus pabaigoje gimė ugningasis tango. „Gerų orų“ miesto gyventojai, būdami įvairios tautinės kilmės, labai vertina savo Europinį paveldą ir šaknis.

Buenos Airės – kultūrinių ir architektūrinių kontrastų miestas, plačiai išsidriekęs palei Rio de la Plata įlanką. Ekskursija po „Rio de la Platos karaliene“ vadinamą miestą, kuriame stipriai juntama praeities dvasia. Apžiūrėsite Plaza de Majo, kuri buvo ir yra visų revoliucinių įvykių ir mitingų vieta, Vyriausybės rūmus Kasa Rosada, Kabildo (miesto rotušę), Katedrą – Buenos Airės arkivyskupo rezidenciją. Toliau ekskursija tęsiama po San Telmo – vieną moderniausių ir populiariausių miesto rajonų. Spalvingais mažyčiais nameliais gėrėsitės La Boka kvartale, kur XIX amžiuje gyveno italų jūrininkai ir prieplaukos darbininkai. Dabar šiuose kvartaluose gausu menininkų ir amatininkų dirbtuvėlių.

Rekoletos kapinės – įžymiausių Argentinos žmonių Panteonas. Čia palaidota ir garsioji Evita Peron. Ekskursiją pratęsite plačiausia pasaulio alėja – Avenida 9 de Julio, sustosime Plaza Lavale, iš kurios atsiveria vaizdas į Federalinio teisingumo rūmus ir miesto pasididžiavimą Operos teatrą Kolon, vieną didžiausių ir gražiausių teatrų pasaulyje. Ekskursiją baigsite pasigrožėję Palermo kvartalo sodais ir parkais. Nakvynė viešbutyje.

5
diena (21 diena). Buenos Airės.

Pusryčiai. Laisvas laikas Buenos Airėse. Nuvežimas į oro uostą. Vakare skrydis į Europą. 

6
diena (22 diena). Grįžimas į Vilnių/Rygą/Varšuvą.
Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Skrydžių bilietai: Buenos Airės – Puerto Igvasu – Buenos Airės.
 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 4 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją).
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (minimali grupė 10 keliautojų).
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-3 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Argentina

Infoemacija apie Argentiną

Plotas. 2 766 890 km²Argentina_žemėlapis

Oficialus pavadinimas. Argentinos Respublika.

Sostinė. Buenos Airės.

Geografija. Argentinos Respublika išsidėsčiusi Pietų Amerikos žemyno pietuose tarp Andų kalnų ir Pietų Atlanto vandenyno. Šiaurėje ribojasi su Bolivija ir Paragvajumi, šiaurės rytuose – su Urugvajumi ir Brazilija, o visa vakarinė siena ribojasi su Čile. Argentina – antra pagal dydį Pietų Amerikos šalis, ir aštunta pagal dydį pasaulyje.  Argentinai priklauso Martino Garsijos sala. Šalis skirstoma į 3 svarbiausias dalis: derlingas centrines lygumas – Pampas, atšiaurią plokščiakalnių sritį pietuose – Patagoniją (su Ugnies Žeme), bei Andų kalnų juostą. Netoli Mendosos miesto yra aukščiausia Pietų Amerikos vieta – Akonkagva (6960 m). Svarbiausios Argentinos upės yra Paragvajus, Bermechas, Koloradas, Urugvajus, o pati svarbiausia – Parana. Pastarosios dvi upės prieš įtekėdamos į Atlanto vandenyną, sudaro milžinišką La Platos estuariją. Tarp šių dviejų upių įsiterpusi žemė vadinama Tarpupiu (Mesopotamija). Argentinoje sutinkama per 10 % pasaulio augalų ir gyvūnų rūšių. Didžiausia gyvūnų ir augalų įvairovė yra šalies šiaurės rytuose.

Klimatas. Šalis nusidriekusi kelis tūkstančius kilometrų šiaurės-pietų kryptimi, todėl joje yra net kelios klimato juostos. Ugnies Žemės pietinė dalis patenka į subantarktinę klimato juostą. Čia būdingas šaltas, drėgnas ir vėjuotas oras. Patagonija išsidėsčiusi vidutinių platumų klimato juostoje. Dėl šaltųjų srovių būdingas šaltas ir sausas klimatas. Vasaros vėsios, žiemą galimi dideli šalčiai. Tačiau Andų pašlaitėse klimatas drėgnesnis ir švelnesnis. Centrinei daliai būdingas subtropinis klimatas. Pajūryje drėgna, einant į vakarus sausėja. Vasaros karštos, žiemos vėsios, o vakaruose būna šalčių. Šalies šiaurė išsidėsčiusi atogrąžų juostoje. Mesopotamijoje drėgna; vasaros karštos, žiemos šiltos. Einant link vakarų kritulių mažėja, didėja vasaros ir žiemos temperatūrų kontrastas.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Buenos Airės

29/20

25/19

2618

22/15

19/11

16/8

15/8

17/10

19/11

22/14

25/16

28/18

Puerto Igvassu

31/20

30/20

32/19

29/16

24/12

23/10

23/10

26/11

27/12

30/15

31/17

32/19

Ušuaja

15/5

15/4

13/3

10/2

5/0

3/-1

4/-1

5/-1

7/1

9/2

13/3

14/4

El Kalafatė

16/5

15/5

13/3

10/1

5/-2

3/-4

2/-5

4/-3

8/-2

11/0

13/3

15/4

Gyventojai. 45,81 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 76.5 %, protestantai 9 %, kitos religijos 2.6 %, netikintys 11.9 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros lizdai Argentinoje yra C ir I tipo (I tipui reikalingas adapteris).

C

I

Argentina_kištukas_1

Argentina_kištukas_2

 

Laikas. Laiko juosta: GMT−3; laiko skirtumas su Lietuva -5val. (www.worldtimeserver.com)  

Telefonas. Tarptautinis Argentinos kodas yra +54, skambinant iš Argentinos į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Argentinoje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt, www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Argentinos piniginis vienetas – Argentinos pesas (ARS). 1 USD = 174.27 ARS,  1 EUR = 185.31 ARS (pagal 2022 12 22 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Argentinos virtuvės pagrindas yra mėsos patiekalai, pirmiausia jautiena. Keletas tradicinių Argentinos patiekalų: empanadas – kimšta tešla, locro – javų, pupų, mėsos, kumpio, svogūnų, moliūgų mišinys, chorizo – dešra su aštriais prieskoniais. Tradicinis gėrimas (ypač šalies šiaurėje) – matės arbata.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Būtina pasiskiepyti nuo GELTONOJO DRUGIO (reikia vežtis skiepų sertifikatą), rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos, stabligės. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu  8 5 264 96 76. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius/stiklinius butelius). Keliautojams ypatingai rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos.

Sienos kirtimas.  Vykstant į Argentiną:

 • būtina turėti LR pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies;
 • Lietuvos piliečiams viza nereikalinga;
 • kovidiniai reikalavimai netaikomi.

Į šalį leidžiama įsivežti: 2 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių, 50 vnt. cigarų. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

Telefono nr.: +34 91 702 21 16, +34 91 31 020 75

El.p. adresas: consul.es@urm.lt

Svetainė: http://es.mfa.lt

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

SERGIO HECTOR NUNES

Adresas: Av. Paseo Colon 275, 11th floor Buenos Aires, ARGENTINA

Telefono nr.: +54 11 433 115 25

El.p. adresas:  snunes@abogados.net.ar

Čilė

Plotas. 756 950 km²Čilė žemėlapis

Oficialus pavadinimas. Čilės Respublika

Sostinė. Santjagas.

Geografija. Čilės Respublika – valstybė Pietų Amerikoje, išsidėsčiusi tarp Andų kalnų ir Ramiojo vandenyno pakrantės. Čilė šiaurėje ribojasi su Peru, Bolivija, o rytuose – su Argentina. Valstybei priklauso Čilės salynas, vakarinė Ugnies Žemės salos dalis ir dalis kitų Ramiojo vandenyno salų. Žinomiausia jų – Velykų sala.

Visu rytiniu šalies pakraščiu driekiasi Andų kalnai. Juose yra aukščiausia šalies vieta – Ochos del Saladas (6880 m). Pietinėje dalyje intensyviai pasireiškia vulkanizmas: dažni žemės drebėjimai, gausu veikiančių ugnikalnių. Šiaurinėje ir centrinėje dalyje tarp kalnų ir vandenyno driekiasi siaura lyguma, o pietuose kalnai tiesiogiai siekia jūrą. Kalnai labai turtingi iškasenomis. Šiaurinėje šalies dalyje pastovių vandens telkinių beveik nėra, didesnės upės – Loa, Lauka. Centrinėje ir pietinėje dalyse upių tinklas tankus, jos trumpos, bet labai vandeningos, gausu ledyninių kalnų ežerų. Šiaurinę Čilės dalį užima sausiausia pasaulyje, visiškai negyva Atakamos dykuma.

Klimatas. Dėl savo geografinės padėties Čilei būdingos labai skirtingos klimatinės sąlygos. Šiaurėje veikiamas šaltosios Peru srovės vyrauja tropinis klimatas, kritulių labai mažai, gali nelyti net kelerius metus iš eilės.

Centrinėje dalyje – subtropinis, drėgnas klimatas, kuris palankus gausiai augmenijai. Puikiai auga laurų, bukų sąžalynai, dauguma teritorijų sukultūrinta, paversta vynuogynais.

Keliaujant į pietus klimatas keičiasi nuo vidutinių platumų iki subantarktinio. Temperatūros vasarą svyruoja apie 10-15 °C, žiemą – apie 0-5 °C, dažnas sniegas. Pietuose auga Valdivijos drėgnieji miškai, o pačiuose pietuose, kalnų pašlaitėse – tundros augalija.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Puerto Natales

14/9

15/10

14/9

12/5

8/2

7/2

6/1

6/1

9/3

12/6

12/8

13/9

Punta Arenas

15/6

14/6

12/5

9/3

6/1

4/-1

4/-1

5/0

7/1

10/3

12/4

14/6

San Pedro de Atakama

25/8

24/8

24/7

23/5

22/3

21/2

21/1

22/2

23/3

24/4

24/5

24/7

Santjagas

30/11

29/11

27/9

23/7

18/5

15/3

15/3

16/4

18/5

22/7

25/9

28/11

Gyventojai. 19,21 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 66.7 %, protestantai 16.4 %, kitos religijos 5.4 %, netikintys 11.5 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros lizdai yra C ir L tipo (L tipui reikalingas adapteris):

C

L

Čilė_kištukas_1

Čilė_kištukas_2

 

Laikas. Laiko juosta: Santjagas GMT-3, laiko skirtumas su Lietuva -5 val. (www.worldtimeserver.com)

Telefonas. Tarptautinis Čilės kodas yra +56, skambinant iš Čilės į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Čilėje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Čilės piniginis vienetas – Čilės pesas. 1 USD = 871.29 CLP,  1 EUR = 926.27 CLP (pagal 2022 12 22 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Čilės virtuvė išsiskiria spalvų ir skonių įvairove. Nacionalinėje virtuvėje vyrauja įvairios jūros gėrybės ir žuvis, taip pat dažnai vartojama jautiena, paukštiena. Populiarūs Čilės patiekalai: caldillo de congrio –  jūrinių ungurių žuvienė; empanada – pyragas su maltos arba kapotos jautienos įdaru, pagardintu svogūnais, virtais kiaušiniais, alyvuogėmis; zarzuela – tradicinis žuvies troškinys, patiekiamas su pikantišku padažu.  Tradicinis gėrimas – Mote con huesillo, gaminamas iš lukštentų kviečių ir džiovintų persikų. Čilė taip pat garsėja savo vynu, tai viena iš pagrindinių šalies eksporto prekių.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Būtina pasiskiepyti nuo GELTONOJO DRUGIO (reikia vežtis skiepų sertifikatą), rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos, stabligės. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu  8 5 264 96 76. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius/stiklinius butelius). Keliautojams ypatingai rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius butelius). Keliautojams rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos.

Sienos kirtimas. Vykstant į Čilę:

 • būtina turėti LR pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies;
 • Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga;
 • būtinas arba skiepų nuo Covid-19 sertifikatas (pilna vakcinacija, atlikta ne mažiau kaip 14 dienų iki atvykimo į šalį), arba neigiamas PGR testas, atliktas ne vėliau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį.

 

Į šalį leidžiama įsivežti įsivežti: 2,5 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių, 500 gr tabako, 50 cigarus. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą. 

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE (BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)

Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brazilija

Telefono nr.: +55 11 2614 8665

El.p. adresas: kons.br@mfa.lt

 

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

JOSE FELIZARDO CUARTO FIGUEROA BARRUECO

Adresas:  Apoquindo 3910, Piso 15, Las Condes, Santiago de Chile, REPUBLICA DE CHILE

Telefono nr.: +56 2 754 3000

El.p. adresas: consuladoenchile@lituania.cl

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Bolivija

Plotas. 1 098 581 km²

Oficialus pavadinimas: Bolivijos Respublika

Sostinė. La Paz - faktiškoji Bolivijos sostinė (apie 1 mln. gyventojų 2006 m. duomenimis)/ Sukrė - teisminė ir nominalioji šalies sostinė (apie 247 000 gyventojų 2006 m. duomenimis)

Šalies valdymas. Bolivija - unitarinė prezidentinė respublika. Valstybės ir vyriausybės vadovas yra prezidentas, renkamas gyventojų 4 metams. Dabartinis prezidentas – Evo Morales.

Geografija. Bolivijos geografija yra unikali tarp Pietų Amerikos valstybių. Šalis yra viena iš dviejų šiame žemyne, kuri neturi priėjimo prie jūros. Šiaurėje ir rytuose ribojasi su Brazilija, pietryčiuose su Paragvajumi, pietuose su Argentina, vakaruose su Čile ir Peru.

Šalies pietvakarius užima Andų kalnų grandinės. Čia yra ir aukščiausia vieta Sachamos kalnas (6542 m.). Viduryje Bolivijos yra Altiplano plokščiakalnis (aukščiausias ir didžiausias pasaulyje plokščiakalnis po Tibeto), kuriame ir gyvena didžioji dauguma šalies gyventojų. Rytinėje dalyje yra žemuma, Amazonijos drėgnieji atogrąžų miškai, pietryčiuose pereina į Čikitanijos regioną – vakarinį Gran Čiako pakraštį.

Šiaurės vakaruose, Altiplane telkšo du dideli ežerai – Titikaka ir Poopas, kuriuos jungia Desaguadero upė. Titikakos ežeras – didžiausias ežeras Pietų Amerikoje ir aukščiausiai virš jūros lygio esantis (3821 m) laivybai naudojamas ežeras pasaulyje (šiuo ežeru Bolivija dalinasi su Peru). Pietvakarių dykinėse telkšo daug spalvotųjų lagūnų ir druskos lygumų (Ujūnio, Koipasos). Rytų Boliviją raižo Amazonės baseinui priklausančios upės: Beni, Mamorė, Grandė, Guaporė, Madre de Diosas, Itonomasas. Pietryčiuose yra pelkių (Pantanalio pakraštys).

Gyventojai. 9 775 246 (2009 metų duomenimis). 55 procentai Bolivijos gyventojų – indėnai, 30 procentų sudaro metisai, ~ 15 procentų sudaro baltaodžiai.

 

MIESTAS

GYVENTOJŲ SKAIČIUS (2006-2008 m.)

La Paz
877 363
Cochabamba
900 414
Copacabana
4 508
Sucre
225 000
Potosi
141 251
Santa Cruz
1 364 389
Cobija
26 585

 

Klimatas. Nors Bolivija yra netoli pusiaujo, klimatas ir oras čia labai skiriasi priklausomai nuo regiono. Bolivijoje egzistuoja du sezonai – vasara (lapkritis – kovas), tuo metu būna šilta ir drėgna, bei žiema (balandis - spalis), tada paprastai būna šalta ir sausa.

Altiplano regione oras paprastai būna vėsus ir pusiau sausas. Temperatūra vasaros metu būna apie 220C, o žiemą apie 150C dienos metu, o naktimis – žemiau nulio.

Centriniuose Kordiljeruose klimatas švelnus, tačiau naktys vėsios. Potosi regione daug šaltesnis klimatas, čia dažnai būna sniego, nes šis regionas yra 4090 metrų virš jūros lygio.

Yungo slėnyje (rytiniame Andų kalnų šlaite) klimatas yra subtropinis. Čia šilta, drėgna ir lietinga ištisus metus. Daugiausia kritulių iškrenta vasarą (lapkritis – kovas).

Į šiaurę ir į šiaurės rytus nuo Andų link Amazonės vyrauja drėgnas atogrąžų klimatas. Čia lyja labai dažnai. Šiaurės rytų vėjai atneša daug kritulių, todėl čia dažnai būna potvyniai. Temperatūra laikosi apie 300C ištisus metus.
Pietinėje šalies dalyje vyrauja subtropinis atogrąžų klimatas. Vasaros metu čia būna karšta, drėgna ir lietinga.

 

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C (dienos/nakties)

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
La Paz
14/4
14/4
14/3
14/2
14/-1
13/-3
13/-3
14/-2
15/0
15/2
16/3
15/3
Copacabana
14/4
14/4
14/3
14/2
14/-1
13/-3
13/-3
14/-2
15/0
15/2
16/3
15/3
Potosi
20/10
20/10
20/10
20/9
20/7
20/5
19/4
20/6
21/7
22/9
21/10
21/10
Santa Cruz
30/22
30/22
30/22
28/20
26/18
24/16
24/16
27/18
29/19
30/21
30/22
30/22
Trinidad
31/23
31/23
31/23
30/22
29/20
28/17
29/16
31/18
31/19
32/21
31/22
31/23
Cobija
30/21
30/22
30/22
30/21
30/20
29/18
30/17
32/18
32/19
32/21
31/21
30/21

Duomenys rinkti https://weather.yahoo.com

Kalba. Oficiali šalies kalba – ispanų. Taip pat kalbama aimarų, kečujų, čikvitanų ir gvaranų kalbomis.

Religija. Apie 78 proc. šalies gyventojų – katalikai, 16 proc. protestantai, likusi dalis išpažįsta kitą krikščionybės tikėjimą.

Laikas. Laiko juosta: GMT-4/ laiko skirtumas su Lietuva -7 valandos.

Nacionalinės ir religinės šventės.

Nacionalinės šventės
DATA
NAUJIEJI METAI
Sausio 1
DIDYSIS PENKTADIENIS/ VELYKOS
Kovas/Balandis

TARPTAUTINĖ DARBININKŲ DIENA

Gegužės 1

NACIONALINĖ NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA

Rugpjūčio 6
VISŲ ŠVENTŲJŲ DIENA
Lapkričio 1
KALĖDOS
Gruodžio 25

 

Elektra. Elektros įtampa yra 230V (50 Hz). Naudojami dviejų rūšių elektros kištukų tipai (gali reikėti adapterio):

 

Telefonas, internetas. Bolivijoje galima paskambinti iš viešųjų telefonų automatų, kuriuose reikalingos monetos arba iš anksto apmokėtos taksofono kortelės. Didžiuosiuose miestuose veikia mobilusis ryšys, internetas. Tarptautinis Bolivijos kodas +591, skambinant iš Bolivijos į Lietuvą rinkite 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių OMNITEL, BITĖ ryšys Bolivijoje negalimas. Interneto kavines rasite daugiausia tik La Paz mieste.

Pinigai. Bolivijos piniginis vienetas – bolivianas (BOB). 1 BOB = 100 sentavų. 100 BOB – 38,73 Lt (pagal 2012 10 29 dienos valiutų kursus), 100 BOB – 14,47 USD (pagal 2012 10 29 dienos valiutų kursus). Banknotų nominalai yra: 10, 20, 50, 100, 200 bolivianų. Monetų nominalai yra: 1, 2, 5 bolivianai, 10, 20, 50 sentavų. Valiutą patartina išsikeisti La Paz miesto bankuose ir valiutos keityklose. Čia be problemų išsikeisite JAV dolerius, Eurus išsikeisti sunkiau. Patartina JAV dolerius išsikeisti prie Peru – Bolivijos sienos. Galima atsiskaityti AMERICAN EXPRESS mokėjimo kortelėmis.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Privalomų skiepų atvykstantiems į Boliviją nėra. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centrą“ telefonu 8 5 2159273.

Sienos kirtimas. Atvykstant į Boliviją būtina turėti pasą. Rekomenduojama, kad jis galiotų mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies. Vykstant į Boliviją Lietuvos piliečiams vizos nereikalingos.

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
4090 €