(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Slidinėjimas Slovakijoje (Žemieji Tatrai) 5d.

Slidinėjimas Slovakijoje. Žemųjų Tatrų Chopok-Jasna slidinėjimo centre.
Programa
Kelionės privalumai

 

Geriausios sąlygos kalnų slidinėjimui Slovakijoje yra CHOPOK – JASNA slidinėjimo centras. Šis populiarus slidinėjimo centras išsidėstęs Chopoko kalno (2024 m) papėdėje. 2003-iais metais Chopok - Jasnos slidinėjimo centrui suteikta 5 žvaigždučių kategorija.

GEOGRAFINĖ PADĖTIS: L.Mikulaš – 15 km nuo Chopok - Jasnos slidinėjimo centro (www.jasna.sk). Demanovos gyvenvietė – 9 km nuo Chopok Jasnos slidinėjimo centro. L.Janas – 22 km nuo Chopok - Jasnos slidinėjimo centro.

SLIDINĖJIMO TRASOS: bendras trasų ilgis ~46 km: 11 km lengvų, 18 km vidutinių, 7 km sudėtingų. Jas aptarnauja 30 pakėlėjai (su kabinomis, krėsliniai ir vilkikai (bugeliai). Trasų ilgis: nuo 200m iki 4000m. Kortelę – abonementą, skirtą visiems slidinėjimo centro keltuvams, yra naudingiau ir pigiau įsigyti visam slidinėjimo laikui. Slidinėjimo trasos tinka ir pradedantiesiems, ir reikliems slidinėtojams. Pradedantiesiems įgyti patyrimo padeda kvalifikuoti instruktoriai. Įrengtos 2 naktinio slidinėjimo trasos – „Pretekarska“ ir „Biela Put“, įrengta dirbtinio sniego sistema (~29km), kuri garantuoja patikimą slidinėjimą nuo gruodžio iki balandžio mėnesio. Yra trasos slidinėjantiems snieglentėmis ir rogėmis. Paruoštos lygumų slidinėjimo trasos, taip pat trasos vaikams.

KITOS SPORTO ŠAKOS: lygumų slidinėjimas, uždari baseinai, sporto salės, naktinis slidinėjimas, parasparniai, speleoturizmas.

PRAMOGOS: naktinis slidinėjimas, maudynės atviruose ir uždaruose šilto ir šalto mineralinio vandens baseinuose (www.ginoparadise.sk; www.tatralandia.sk), ekskursijos į stalaktitų – stalagmitų urvus (www.ssj.sk), skraidymas parasparniais, diskotekos, kavinės, restoranai, vakaronės.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vakare atvykimas į Slovakiją. Įsikūrimas viešbutyje, pensione ar privačiame sektoriuje. Nakvynė kurorte.

2-3
dienos

Inventoriaus nuoma, pažintis su slidinėjimo trasomis, nemokamas slidinėjimo pradžiamokslis slidėmis ir slidinėjimas. Išvyka į vandens parką „Tatralandija“, kur Jūsų laukia svaigūs nusileidimo takeliai: „Anakonda“, „Kamikadzė“, „Juodoji skylė“ ir daug kitų pramogų. Arba išvyka į Bešeniovo vandens parką, tai maloni atgaiva karštose mineralinėse versmėse. Ekskursija po paslaptingą požeminį pasaulį vienuose gražiausių Rytų Europoje Slobodos stalaktitų – stalagmitų urvus. Naktinis slidinėjimas. Nakvynės kurorte.

4
diena

Slidinėjimas. Pradžiamokslių krikštynos. Inventoriaus pridavimas. Nakvynė kurorte.

5
diena

Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu (kasdien nuveža iki trasų ir parveža atgal),
 • 4 nakvynės pasirinktame viešbutyje, pensione ar privačiame sektoriuje,
 • nemokamas slidinėjimo pradžiamokslis slidėmis,
 • maitinimas pasirinktinai arba kaip nurodyta,
 • lydinčiojo - kelionės vadovo paslaugos,
 • slidinėjimo įrangos gabenimas,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kurorto mokestis - 6 Eur, slidinėjimo abonementas, slidinėjimo inventoriaus nuoma (1d.- nuo~20 Eur), individualios slidinėjimo instruktoriaus paslaugos, bilietai į mokamus objektus ( Bešeniova ar Tatralandija vandens parkai (~nuo 36 Eur – s, ~nuo 27 Eur – v, 31 Eur – senj.)), miesto transporto bilietai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
Svarbi informacija

Slidinėjimo abonementas Chopok slidinėjimo centre (šiaurinėje ir pietinėje pusėse)

SUTAUPYK, pirkdamas: www.gopass.sk 

https://www.jasna.sk/en/prices/prices-jasna/price-list

 

 • GO PASS programa (perkantiems internetu iš anksto, taikomos nuolaidos): www.gopass.sk
 • 2-6 d. slidinėjimo abonementas galioja: Chopok slidinėjimo centre (šiaurinėje ir pietinėje pesėse) ir Aukštųjų Tatrų slidinėjimo centruose – Tatranska Lomnica, Strbske Pleso, Stary Smokovec. Arba nepanaudojant slidinėjimui, ta dieną galima panaudoti „Tatralandia“ arba „Besenova“ vandens parkams.
 • Pakėlėjų darbo laikas: iki 31/01/2024 nuo 8.30 val. iki 15.30val.; nuo 01/02/2024 nuo 8.30 val. iki 16.00 val.  
 • Naktinis slidinėjimas: nuo 18 val. iki 21 val. (Zahradky ir Biela Put).
 • Už slidinėjimo abonemento kortelę imamas 2 EUR užstatas.
 • Iki 5.99 m. vaikams  – nemokamai, jei vyksta kartu su suaugusiuoju ( maksimaliai gali būti 2 vaikai su 1 suaugusiuoju)
 • Vaikų amžius nuo 6 iki 11.99 m.
 • Jaunuolių kaina galioja nuo 12 iki 17.99 m. ir turintiems „Euro26“, „Go26“, „ISIC“ ar „ITIC“ pažymėjimus.
 • Senjorai: asm. vyresni nei 60 m.
Papildoma informacija

Vykstant 2023.12.30 -  Naujųjų metų sutikimas gamtoje: slidinėjimas, šokiai, dainos, įvairūs žaidimai, linksma kompanija. 

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai, papildomi saugumo reikalavimai dėl Covid-19 atsižvelgiant į situaciją konkrečioje šalyje.

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama likus 2 dienoms iki kelionės pradžios http://www.gruda.lt/isvykimo_vietos_ir_laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Viešbučio paros pradžia yra 14.00 val. atvykimo dieną, o pabaiga – 10.00 val. išvykimo dieną. Jeigu turistai atvyksta anksčiau 14.00 val., kambariai gali būti dar neparuošti ir teks palaukti. Išvykimo dieną kambariai turi būti laisvi iki 10.00 val.       


SIŪLOMAS APGYVENDINIMAS

JANOŠIK 4 ****

Vieta: įsikūręs Liptovsky Mikulaš mieste, 5 min iki centro. ~15 km iki Chopok-Jasna slidinėjimo centro.

Viešbutis: Viešbutyje yra restoranas, baras, naktinis klubas - kavinė, konferencijų salė, sveikatingumo centras (~8 Eur – 2 val, vaikai ik 6m.- nemokamai; dirba nuo 16.00 iki 22.00): 4 tipų saunos, baseinas, sūkurinė vonia, masažo kabinetas, parduotuvė, saugoma automobilių stovėjimo aikštelė, internetas. 

Kambariai: vienviečiai, dviviečiai ir apartamentai su dušu arba vonia, WC, satelitine televizija, internetu, radiju, telefonu, mini baru.

Maitinimas: pusryčiai – švediškas stalas.

4 vakarienės: suaugusiam - 48Eur, vaikui iki 12m - 40Eur. 

Vykstant N.Metų datai - 3 vakarienės: suaugusiam - 36Eur, vaikui iki 12m - 30Eur. 

Naujametinis vakaras viešbučio restorane - 60 € suaug. asm; 50 € vaikams iki 12 metų

 • Pradžia 19:00 val
 • Pasitikimo gėrimas : "Proseco";
 • Vakarienė – švediškas stalas: 19:00 - 21.00 ;
 • Vanduo ir sultys;
 • Vidurnaktyje taurė (0,35 l) "Proseco";
 • Fejerverkai;
 • Šventinis vakaras su didžėjaus muzika.

Janošik


KLAR ***

Vieta: įsikūręs Liptovsky Mikulaš miestelyje, ~ 1,5 km iki centro.  ~15 km iki Chopok - Jasna slidinėjimo centro.

Viešbutis: 2006m. rekonstruotas. Viešbutyje yra restoranas, baras, vaikų žaidimų vieta, biliardas, konferencijų salė, masažo kabinetas, nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, bevielis internetas (nemokamai). 

Kambariai: vienviečiai, dviviečiai ir apartamentai su dušu, WC, satelitine televizija, bevieliu internetu, telefonu.

Maitinimas: pusryčiai – švediškas stalas, vakarienė – kontinentinė – už papildomą mokestį.

4 vakarienės - 40 Eur/1asm.

KLAR VIEŠBUTIS


MALADINOVO APARTAMENTAI IR STUDIJOS

Vieta: įsikūręs ant Liptovska Mara kranto, vos 10 minučių pėsčiomis nuo vandens parko „Tatralandia“. Kas 30 min išvyksta autobusai iki slidinėjimo centro Jasna. ~ 5 km iki Liptovsky Mikulaš miestelio,  ~20 km iki Chopok - Jasna slidinėjimo centro. 

Maladinovo: yra restoranas, Maladinove atidarytas pirmasis Bernard Pub Slovakijoje. Savo gastronomijos lygiu pasiryžę konkuruoti su geriausiais. Kviečia paragauti kasdieninio meniu, À la carte ir fantastiško Bernard alaus. Restorane yra vaikų žaidimų vieta su gausybe žaislų. Spa centras (rekomenduojame rezervuoti įėjimą į sveikatingumo centrą kuo greičiau atvykus arba prieš atvykstant, nes vietų skaičius ribotas): sauna, sukūrinė vonia viduj ir lauke, masažo kabinetas. 

Kambariai: studijos ir apartamentai. Studija 2 asmenims: 32 m2 ploto yra virtuvėlė, dvigulė lova, svetainės zona su sofa ir televizoriumi. Studijoje yra patogus vonios kambarys su tualetu ir dušo kabina. 2-4 asmenų studija 38 m2 ploto studijoje yra virtuvėlė, miegamojo zona su dvigule lova ir svetainės zona, kurioje išskleidžiama sofa gali būti pilnai funkcionuojanti lova dviem suaugusiems. Studijoje yra patogiai įrengtas vonios kambarys.

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė – už papildomą mokestį.

https://www.maladinovo.sk/

4 pusryčiai - 52 Eur/1asm.

4 vakarienės - 60 Eur/1asm.

Maladinovo apartamentai ir studijos


TATRALINE MOTEL

Vieta: įsikūręs prie pat įėjimo į Žemųjų Tatrų nacionalinį parką. 5 min. iki artimiausio sustojimo. ~ 3 km iki Liptovsky Mikulaš miestelio,  ~13 km iki Chopok - Jasna slidinėjimo centro.

Kambariai: dviviečiai kambariai su balkonais (dauguma) su TV, šaldytuvu, mikrobangų krosnele, virduliu, plaukų džiovintuvu, seifu. Yra slidinėjimo įrangos kambarys. Belaidis internetas.

Maitinimas: pusryčiai.

https://www.tatraline.sk/en/accommodation/

TATRALINE MOTEL


Apgyvendinimas privačiuose namuose

Vieta: Liptovsky Mikulašo, Demanovos, Bodicės, Pavčinos Lehotos gyvenvietėse. Vykstant autobusu, kasdien  nuvežame nuo apgyvendinimo vietos iki slidinėjimo trasų ir parvežame atgal.

Kambariai: dviviečiai, triviečiai, keturviečiai. Dušas ir WC kambariuose arba keliems kambariams. Galima naudotis virtuve ir joje esančiais įrankiais, indais.

Be maitinimo.

Galimi ir kiti apgyvendinimo variantai (viečbučiai, pensionai, privatus sektorius).


Ski žemėlapis

 

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida skaičiuojama ir taikoma užsakymams padarytiems nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Apgyvendinimas

*Apgyvendinimas Janošik 4* viešbutyje su pusryčiais

Vieta: įsikūręs Liptovsky Mikulaš mieste, 5 min iki centro. ~15 km iki Chopok-Jasna slidinėjimo centro.

Viešbutis: 2006m. rekonstruotas. Viešbutyje yra restoranas, baras, naktinis klubas - kavinė, konferencijų salė, sveikatingumo centras (~8 Eur – 2 val, vaikai ik 6m.- nemokamai; dirba nuo 16.00 iki 22.00): 4 tipų saunos, baseinas, sūkurinė vonia, masažo kabinetas, parduotuvė, saugoma automobilių stovėjimo aikštelė, internetas.

Kambariai: vienviečiai, dviviečiai ir apartamentai su dušu arba vonia, WC, satelitine televizija, internetu, radiju, telefonu, minibaru.

Maitinimas: pusryčiai (07:30-09:30) – švediškas stalas.

4 vakarienės: suaugusiam - 48Eur, vaikui iki 12m - 40Eur.  (5 dienų kelionėje). Vykstant N.Metų datai - 3 vakarienės: suaugusiam - 36Eur, vaikui iki 12m - 30Eur. 

6 vakarienės: suaugusiam - 72Eur, vaikui iki 12m - 60Eur.  (7 dienų kelionėje).

 

Naujametinis vakaras viešbučio restorane - 60 € suaug. asm; 50 € vaikams iki 12 metų

 • Pradžia 19:00 val
 • Pasitikimo gėrimas : "Proseco";
 • Vakarienė – švediškas stalas: 19:00 - 21.00 ;
 • Vanduo ir sultys;
 • Vidurnaktyje taurė (0,35 l) "Proseco";
 • Fejerverkai;
 • Šventinis vakaras su didžėjaus muzika.

 

P.S.: Kainos tikslinamos po užsakymo.

*Apgyvendinimas privačiuose namuose (Ž.Tatrai)

Vieta: Liptovsky Mikulašo, Demanovos, Bodicės, Pavčinos Lehotos gyvenvietėse. Vykstant autobusu, kasdien  nuvežame nuo apgyvendinimo vietos iki slidinėjimo trasų ir parvežame atgal.

Kambariai: dviviečiai, triviečiai, keturviečiai. Dušas ir WC kambariuose arba keliems kambariams. Galima naudotis virtuve ir joje esančiais įrankiais, indais. Be maitinimo.

P.S.: Kainos tikslinamos po užsakymo.

*Apgyvendinimas Klar 3* viešbutyje su pusryčiais

Vieta: įsikūręs Liptovsky Mikulaš miestelyje, ~ 1,5 km iki centro.  ~15 km iki Chopok - Jasna slidinėjimo centro.

Viešbutis: 2006m. rekonstruotas. Viešbutyje yra restoranas, baras, vaikų žaidimų vieta, biliardas, konferencijų salė, masažo kabinetas, nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, bevielis internetas (nemokamai). 

Kambariai: vienviečiai, dviviečiai ir apartamentai su dušu, WC, satelitine televizija, bevieliu internetu, telefonu.

Maitinimas: pusryčiai – švediškas stalas, vakarienė – kontinentinė – už papildomą mokestį.

4 vakarienės - 40 Eur/1asm.

6 vakarienės - 60 Eur/1asm.

*Apgyvendinimas Maladinovo apartamentuose ir studijose

Vieta: įsikūręs ant Liptovska Mara kranto, vos 10 minučių pėsčiomis nuo vandens parko „Tatralandia“. Kas 30 min išvyksta autobusai iki slidinėjimo centro Jasna. ~ 5 km iki Liptovsky Mikulaš miestelio,  ~20 km iki Chopok - Jasna slidinėjimo centro. 

Maladinovo: yra restoranas, Maladinove atidarytas pirmasis Bernard Pub Slovakijoje. Savo gastronomijos lygiu pasiryžę konkuruoti su geriausiais. Kviečia paragauti kasdieninio meniu, À la carte ir fantastiško Bernard alaus. Restorane yra vaikų žaidimų vieta su gausybe žaislų. Spa centras (rekomenduojame rezervuoti įėjimą į sveikatingumo centrą kuo greičiau atvykus arba prieš atvykstant, nes vietų skaičius ribotas): sauna, sukūrinė vonia viduj ir lauke, masažo kabinetas. 

Kambariai: studijos ir apartamentai. Studija 2 asmenims: 32 m2 ploto yra virtuvėlė, dvigulė lova, svetainės zona su sofa ir televizoriumi. Studijoje yra patogus vonios kambarys su tualetu ir dušo kabina. 2-4 asmenų studija 38 m2 ploto studijoje yra virtuvėlė, miegamojo zona su dvigule lova ir svetainės zona, kurioje išskleidžiama sofa gali būti pilnai funkcionuojanti lova dviem suaugusiems. Studijoje yra patogiai įrengtas vonios kambarys.

Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė – už papildomą mokestį.

https://www.maladinovo.sk/

4 pusryčiai - 52 Eur/1asm.

4 vakarienės - 60 Eur/1asm.

*Apgyvendinimas Tatraline motelyje su pusryčiais

Vieta: įsikūręs prie pat įėjimo į Žemųjų Tatrų nacionalinį parką. 5 min. iki artimiausio sustojimo. ~ 3 km iki Liptovsky Mikulaš miestelio,  ~13 km iki Chopok - Jasna slidinėjimo centro.

Kambariai: dviviečiai kambariai su balkonais (dauguma) su TV, šaldytuvu, mikrobangų krosnele, virduliu, plaukų džiovintuvu, seifu. Yra slidinėjimo įrangos kambarys. Belaidis internetas.

Maitinimas: pusryčiai.

https://www.tatraline.sk/en/accommodation/

Atsiliepimai (8)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.4 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
3 / 5.0
RASA
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Transportas - ačiū vairuotojams už saugią kelionę. Tačiau autobuse buvo labai karšta ir visai nebuvo kondicionavimo. Reikdavo po keliasdešimt kartų prašyti, kad mažintų temperatūrą autobuse ar atidarytų liuką. Kadangi esame keliavę tikrai nemažai (autobusais taip pat), žinau kaip kelionės vadovai dirba su grupe. Į Slovakiją pati kelionė prabėgdavo labai greitai, bet ne šiuo atveju, nes vadovas net nesiteikė bent min infomacijos apie pravažiuojančią šalį ar šiaip ką papasakoti...kelionė labai prailgo. Žinau, kad tai ne gidas, bet kelionės vadovas galėtų nors minimaliai užimti keliautojus. Kalnuose/vieštutuje - viskas ok.
3.6 / 5.0
JURGITA
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Autobuse sugedusi šildymo- vėdinimo sistema. Iškepėm visi, o kelionė beveik 16 val. Vairuotojai nuostabūs.
5 / 5.0
JULIJA
Keliauta Gegužės mėn. 2024
Dėkoju, kelionė puiki.
5 / 5.0
Rūta
Keliauta Vasario mėn. 2018
Rekomenduoju
Labai patiko viešbutis "Janosik", nes ten švaru ir skanus maistas. Gidė Vaiva - šauni instruktorė. Ji davė naudingų patarimų slidinėjant.
5 / 5.0
Elena
Keliauta Vasario mėn. 2018
Rekomenduoju
Puiki kelionė. Ypač dėkinga už grupės gidės pastangas išmokyti slidinėti. Ji - puiki instruktorė.
Apie šalį


Slovakija

Slovakija

Slovakija

Slovakija užburia nuostabia gamta – beribiais miškais, boluojančiomis kalnų viršūnėmis, išraiškingais slėniais ir spalvingomis lygumomis, kurias puošia senovinės pilys, autentiški kaimai ar medinės bažnyčios. Slovakai iki šiandien išlaikė gyvas tradicijas ir kultūrą, kuria be galo didžiuojasi ir mielai dalinasi su atvykstančiais. (Visos kelionės į Slovakiją)

Apgyvendinimas

Slovakijoje nakvynės kaina prabangiame 4 – 5 žvaigždučių viešbutyje prasideda maždaug nuo  70 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Šiek tiek žemesnės klasės tvarkinguose ir patogiuose viešbučiuose nakvynė kainuoja apie 40 – 60 eurų, o svečių namuose nakvynės kaina prasideda vos nuo 7 eurų. Tiesa, jei nesinori kambario dalintis su kitais keliautojais ir svečiais, teks susimokėti šiek tiek brangiau.  Vykstantys su didesne kompanija gali rinktis trumpalaikę buto ar namo nuomą. 3 – 4 miegamųjų namo ar buto nuomos kaina parai svyruoja maždaug nuo 80 iki 200 eurų. Geriausius Slovakijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Apgyvendinimas Slovakijoje

Maistas

Slovakijos virtuvė gana sunki ir kaloringa. Itin svarbus vaidmuo tenka grybams, kopūstams ir bulvėms, be kurių sunkiai įsivaizduojami daugelis tradicinių patiekalų. Slovakai mėgsta sotų maistą, todėl ypač vertinami mėsos valgiai – kepsniai, troškiniai ir dešros, prie kurių pridedamas vienas kitas daržovės griežinėlis.  Taigi, Slovakijos virtuvė tikrai nėra labai mėgstama vegetarų. Svečiuojantis Slovakijoje, vertėtų pasimėgauti tradiciniais bulvių kukuliais su avių sūriu (bryndzové haluisky), šaltos žuvies ir daržovių salotomis, gausiai pagardintomis majonezu (treska), balandėliais su rieboku grietinėlės padažu bei saldžiai rūgščia kopūstų sriuba su dešra. Slovakija taip pat garsėja karvės pieno sūriais, kurie tiesiog lydosi burnoje. Desertui slovakai pasiūlys tradicinį riešutų pyragą ir taurelę slyvų brendžio (slivovica) ar stipraus džino (borovička).

Slovakiškas maistas

Transportas

Pati populiariausia ir patogiausia susisiekimo priemonė Slovakijos miestuose – autobusai, kurie darbą pradeda 4 val., o baigia vidurnaktį. Didžiuosiuose šalies miestuose autobusai kursuoja ir per naktį, o bilietėlį galima įsigyti stotyje, spaudos kioskuose arba specialiose automatizuotose kasose.  Mieste taip pat patogu keliauti troleibusais ir tramvajumi, o traukinius geriau rinktis keliaujant po šalį. Nenorintys derintis prie viešojo transporto grafikų gali išsinuomoti automobilį. Tiesa, vykstantiems su savo nuosava transporto priemone, kuri nėra įregistruota Slovakijoje, teks susimokėti už važiavimą šalies autostradomis. Speciali 10 dienų vinjetė kainuoja 10 eurų.  Patogiausias ir greičiausias būdas nusigauti iš vieno šalies galo į kitą – lėktuvai. Visą informaciją apie lėktuvų bilietus į Slovakiją  galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Liptovsky Mikulašas. Šiaurės Slovakijos miestas – vienas svarbiausių turizmo centrų visoje šalyje. Čia galima pasigrožėti nuostabiais viduramžių architektūros statiniais, apsilankyti liaudies buities muziejuje, geoterminiame vandens parke „Tatralendas“ ar leistis į žygį po pasakiško grožio Žemųjų Tatrų nacionalinį parką.
 • Slobodos stalaktitų stalagmitų urvai. Vieni gražiausių urvų Rytų Europoje pakvies apsilankyti požeminiame pasaulyje, kuriame karaliauja įspūdingų formų ir spalvų stalaktitai ir stalagmitai, o požeminių ežerų raibuliuojantis vanduo tik dar labiau sustiprina nežemišką vaizdą.
 • Slovakijos Rojaus nacionalinis parkas. Gamtos ir aktyvaus poilsio mėgėjus Rojaus nacionalinis parkas pakeri kraštovaizdžiu: šniokščiantys kriokliai, gilūs tarpekliai, tankūs miškai, kurių pašonėje atsiveria vaizdingi upių slėniai. Nepamirštami įspūdžiai garantuoti!
 • Tatranska Lomnica. Aukštuosiuose Tatruose įsikūręs miestelis lyg magnetas traukia žiemos sporto ir adrenalino mėgėjus. Tai vienas geriausių ir seniausių Slovakijos slidinėjimo kurortų, kuris vilioja puikiomis slidinėjimo trasomis ir pasakiškais kalnų vaizdais.
 • Aukštųjų Tatrų nacionalinis parkas. Seniausias nacionalinis parkas Slovakijoje tapo namais retoms augalų ir gyvūnų rūšims. Čia galima išvysti kalnų ožkas, erelius, švilpikus ir kitus gyvūnus. Įstabaus grožio parke yra įkurtas muziejus ir kino salė, kurioje galima pažiūrėti dokumentinį filmą apie Tatrus ir nacionalinį parką.
 • Štrebske Pleso. Aukščiausiai įsikūręs slidinėjimo kurortas ne tik traukia žiemos sporto entuziastus, bet ir gamtos mėgėjus, kurie čia atvyksta pasigrožėti snieguotomis kalnų viršūnėmis, neaprėpiamais miškais ir kalnų papėdėje tyvuliuojančiu ežeru, kuris ypatingai gražiai atrodo rudenį, kai medžių lapai nusidažo įvairiomis spalvomis.
 • Stary Smokovec. Jaukus miestelis – seniausias ir didžiausias slidinėjimo kurortas Slovakijoje, kurį labai mėgsta šeimos su vaikais, kadangi daugelis trasų yra nesudėtingos ir puikiai tinka pradedantiesiems slidininkams.
 • Dunajeco upė. Pieninų nacionaliniame parke išsiraizgiusi Dunajeco upė – tikras gamtos šedevras, kuris pakeri staigiais slenksčiais ir šlaitais, o šniokščiantis vanduo atpalaiduoja ir leidžia mėgautis išraiškingais kraštovaizdžiais. Mėgstantys aktyvesnį laisvalaikį gali leistis į žygį plaustais.
 • Guraliai. Tai – slovakų tauta, gyvenanti prie Dunajeco upės. Guraliai mielai pasidalins istorijomis apie Pieninių nacionalinį parką, savo kasdienybę, parodys įspūdingą Trijų karūnų kalną, kuris laikomas parko simboliu, o jei pasiseks, tai pavaišins ir šviežiai kepta žuvimi.
 • Spiš pilis. Šalia Spišske Pohradjė miestelio stūkso unikalios architektūros pilis, pastatyta XI a. Pilį juosia tvirtos sienos ir galingi gynybiniai įtvirtinimai, nuo kurių atsiveria puiki apylinkių panorama. Statinio viduje įrengtas muziejus, kuriame eksponuojama pilies istorija, įvairūs archeologiniai radiniai. Spiš pilis yra įtrauka į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. 

 

Kada geriausia keliauti į Slovakiją?

Slovakija – žiemos sporto ir pramogų sostinė, todėl sniego, puikių slidinėjimo trasų ir šaltuko mėgėjams lagaminus ir slides reiktų ruošti gruodžio – kovo mėnesiais. Tiesa, kai kuriuose kurortuose slidinėjimo sezonas trunka net iki balandžio vidurio. Vidutinė žiemos temperatūra yra apie -2 laipsnius šalčio. Vasaros Slovakijoje patiks tiems, kurie nemėgsta didelių  karščių. Birželio – rugsėjo mėnesiais termometro stulpelis pakyla iki +21 – +23 laipsnių šilumos, tačiau lietus – gana dažnas reiškinys. 

Naudinga formacija

Leistinas alkoholio kiekis Slovakijoje – 0 promilių.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Slovakia.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.06.16ve

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.