(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Slidinėjimo kelionės – kaip išsirinkti sau tinkamiausią?

Slidinėjimo kelionės – kaip išsirinkti sau tinkamiausią?

Autorius: Kelionių organizatoriaus „GRŪDA“ kelionių ekspertė Ieva Bogvilė

Publikuota 2019 gruodžio 06d.  15min.lt -> PASAULIS KIŠENĖJE -> KELIONIŲ EKSPERTAS

 

Jei dar neturėjote laiko pagalvoti apie žiemos atostogas, pats laikas jas imti planuoti dabar. Ir šį sykį rinksimės ne jūros bangas ar karštą smėlį, šį sykį akis kelsime aukštyn į tviskančiu baltumu spindinčias viršūnes. Nes apie ką gi kitą, jei ne apie kalnus skatina susimąstyti pirmosios snaigės, tarsi užsakytos, iškritusios vos prasidėjus kalendorinei žiemai. 
 
Kokiu būdu keliausime slidinėti šiemet? Lipsime į lėktuvą, sėsime į autobusą ar patys vairuosime automobilį? Į Alpes, Tatrus ar Karpatus? Ten, kur jau būta ir viskas aišku, ar ten, kur laukia nauji atradimai? Rinksimės dešimties dienų safarį ar apsiribosime penkiomis dienomis artimiausiuose kalnuose? Pasirinkimų bei galimybių nemažai, tad lengva ir sutrikti. Tačiau viskas tampa aišku konkrečiau įvardinus savo poreikius, norus ir galimybes.
 
Lėktuvu skristi dažniau renkasi turintys ribotą laiką. Perkantys lėktuvo bilietus ir apgyvendinimą užsisakantys savarankiškai turėtų nepamiršti, kad slidinėjimo įrangos gabenimas ir kelionė iš oro uosto iki kurorto kainuos papildomai. Tad nesusigundykite pigiais skrydžių bilietais, kol dar nepasirinkote slidinėjimo centro, kuriame gyvensite – kai kurie kurortai nuo artimiausių oro uostų yra nutolę ir po kelis šimtus kilometrų. Tai dažnai riboja ir užsakomųjų reisų pasiūlą, tačiau šiuo atveju būna pasirūpinta ir pervežimu iki nakvynės vietos, ir apgyvendinimu.
 
Už papildomą mokestį dažniausiai galima užsisakyti slidinėjimo įrangos gabenimą, kartais – iš anksto įsigyti slidinėjimo abonementus palankesne kaina. Populiariausioms slidinėjimo sezono savaitėms – Naujųjų metų laikotarpiui ir vasario viduriui (moksleivių atostogų metu) – jau dabar rezervuotos visos vietos lėktuvuose arba jų likę labai nedaug. Užsakomaisiais skrydžiais keliaujanti grupė „išsibarsto“ skirtinguose kurortuose, asmeniškai pasirinktuose skirtinguose viešbučiuose ir susitinka tik išvykimo dieną oro uoste, todėl tokio tipo kelionėse – daugiau individualumo ir kasdienių savarankiškų sprendimų. Tai puikus būdas pabendrauti ir praleisti laiką su pačiais artimiausiais ar tiesiog vienam slidinėjant susidėlioti mintis.
 
GRŪDOS autobusas žiemą
 
Norintys laiką leisti su bendraminčiais, ir visgi pirmenybę teikiantys kelionei lėktuvu, gali rinktis Val Sussa-Via Lattea Italijoje arba Serre Chevalier Prancūzijoje. Tai Italijos ir Prancūzijos pasienyje išsidėstę dideli slidinėjimo centrai, siūlantys gausų plačių ir puikiai sutvarkytų kalnų slidinėjimo trasų pasirinkimą, taip pat ir trasas lygumų slidininkams.
 
Atskrendantys lėktuvu čia prisijungia prie autobusu atvykstančios grupės, o paskutinę dieną nuvežami į oro uostą ir lėktuvu grįžta namo. Keliaujantys namo autobusu, nakvynei vyksta į Brno miestelį Čekijoje, dažnai visi drauge eina pavakarieniauti ir papramogauti miesto centre – dar viena smagi priežastis keliauti su grupe. Dažnai čia pat gimsta ir kitų metų slidinėjimo planai.
 
Kai kuriuos slidinėjimo centrus pasiekti autobusu daug paprasčiau, nei skrendant lėktuvu. Autobusu vykstančias grupes lydi patyrę kelionių vadovai, kurie rūpinasi visomis keliautojų reikmėmis ir kasdieniais reikalais, padeda pasirinkti ir įsigyti slidinėjimo abonementus, išsinuomoti slidinėjimo įrangą ir net patikrina numatomus orus bei pataria, kuriame kalno šlaite tądien slidinėti geriau.
 
GRŪDOS klientai kalnuose
 
Jeigu turite savo slides ar snieglentę, jūsų slidinėjimo įranga autobusu yra vežama be papildomo mokesčio. Visa grupė dažniausiai gyvena viename ar keliuose netoliese esančiuose, viešbučiuose, drauge vyksta į tolimesnius kurortus arba susitinka trasose. Vakarais bendrai dalyvauja programose numatytose išvykose, vakaroja, dalijasi įspūdžiais, o paskutinę dieną – „krikštija“ pirmą kartą stojusius ant slidžių. Tokios lengvos, neįpareigojančios, bet suburiančios pramogos patinka ir draugų grupelėms, ir šeimoms, ir kompanijos ieškantiems pavieniams keliautojams. Dažnai ant vieno kalno susibičiuliavę slidininkai kitąmet kelionę jau planuoja kartu ir vėl susitinka trasose. Taigi, pasirinkę kelionę autobusu, renkatės ir daugiau bendravimo, daugiau bendros veiklos, galimybę susirasti bendraminčių ir naujų draugų.
 
Autobusu organizuojami ir safariai. Tai kelionė, kurios metu kasdien vykstama į skirtingą slidinėjimo centrą, išbandoma daug skirtingų trasų. Safariai itin mėgstami pažengusių slidininkų, azartiškai įveikiančių vis naujus nusileidimus. Įvairovės nenorintys turi galimybę slidinėti arčiausiai gyvenamos vietos esančiose trasose.
 
Kelionių organizatorius „GRŪDA“ šiemet siūlo net du safario maršrutus: Austrijos-Šveicarijos Alpėse ir Italijos Dolomitinėse Alpėse. Vykstant į pirmąjį safarį – kartu su grupe Naujuosius metus sutiksite kalnuose, garantuotas išvykimas gruodžio 26 d. – dar spėsite prisijungti. O į bene įspūdingiausius vaizdus dovanojančias Italijos Dolomitines Alpes „GRŪDA“ kviečia vasario 21 d. – kelionėje ne tik atšvęsite žiemos pabaigą, bet ir pasimėgausite geriausiomis slidinėjimo sąlygomis.
 
GRŪDOS klientai
 
Keliaujantiems su šeima ir norintiems išnaudoti moksleivių atostogų savaitę puikiai tiks Alpe Cimbra – ypač jaukus Italijos slidinėjimo kurortas, kur specialus „ski“ autobusas stoja prie pat naujumu spindinčio viešbučio durų, o kalnuose prireikus pertraukėlės prisėsti kviečia čia pat ant sniego sutūpę minkšti sėdmaišiai. Miestelis nedidukas ir labai simpatiškas, vingiuojantis į kalną siauromis gatvelėmis, pilnomis mažų suvenyrų parduotuvėlių, gomurius viliojančių cukrainių ir su niekuo nesupainiojamos, idealiai paruoštos, itališkos kavos aromatą skleidžiančių kavinukių... Patiks ir mažam, ir dideliam.
 
Turintys vos kelias laisvas dienas dažniausiai renkasi trumpesnes keliones į Slovakijos Žemuosius Tatrus (tegu neapgauna žodis „žemieji“ – Chopok Jasna slidinėjimo centrui yra suteikta 5 žvaigždučių kategorija, kalnų slidinėjimo sąlygos čia geriausios Slovakijoje) arba Ukrainos Karpatus (Bukovelio slidinėjimo centras kasmet tampa vis populiaresnis tarp slidininkų iš Lietuvos). Čia galima rinktis gyvenimą viešbučiuose su pusryčiais, užsisakyti vakarienes, o mėgstantys gaminti ar norintys sutaupyti Slovakijoje gali apsistoti privačiuose namuose.
 
Kad ir kur bepasirinktumėte gyventi, kasryt būsite nuvežti iki keltuvų, o vakarais parvežti atgal. Jei keliaujate autobusu su grupe – jums niekuo nereikia rūpintis papildomai. Dažnai šių kelionių metu įskaičiuotas ir pradžiamokslis – būsite pamokyti, kaip užsisegti slides, kaip atlikti pagrindinius judesius, pradėti čiuožti ir net kaip... nukristi. Todėl tokios kelionės puikiai tinka dar abejojantiems bei įgūdžius pasitikrinti norintiems pradedantiesiems slidininkams.
 
GRŪDOS slidinėjimas
 
Ar sugebėsiu slidinėti? Ar man tai patiks? Kaip jausiuosi užsiimdamas šiuo ekstremaliu vadinamu sportu? Natūralu, kad pradedant naują, nepažįstamą veiklą kyla daug klausimų ir abejonių. Galiu tik padrąsinti – per du dešimtmečius trunkančią mano darbo su slidininkais praktiką, teko bendrauti vos su keliais žmonėmis, kurie kartą paslidinėję neužsikrėtė „kalnų liga“.
 
Paprastai kiekvienas, stojęs ant slidžių ar snieglentės, vos pasibaigus vienai kelionei jau planuoja kitą – tegu ir būsiančią tik po metų, tik kitą žiemą. Vieną kartą pajutę kalnų dvasią, net dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalintys slidinėti, vis tiek vyksta į slidinėjimo keliones tiesiog pasivaikščioti, pakvėpuoti tyru kalnų oru ir pabūti toje nepakartojamoje slidininkų aplinkoje kur visi, atrodo, savi, draugiški ir pozityvūs. Juk kokie esame patys – tokie ir aplink mus esantys žmonės.
 
Lai žiemos kelionių planavimas jums būna malonus ir džiugus, o kalėdinis noras išvysti snieguotas kalnų viršūnės ir pajusti pro ausis švilpiantį vėją, pasileidus trasa žemyn – išsipildo.
 
Iki susitikimo kalnuose!
 
Artimiausias kelionių organizatoriaus „GRŪDA“ slidinėjimo keliones galite rasti ČIA!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.