(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Kitokia Moldova 8d.

Kišiniovas – Capriana – Soroca – Saharna – Tipova - Butučeni – Senasis Orhejus - Krikova - Padniestrė (Benderu, Tiraspolis) – Bulboaca – Gagauzija - Kišiniovas
Programa
Kelionės privalumai
 • Moldova – kompozitoriaus E.Doga ir filmo „Mano mylimas ir švelnus žvėris“ tėvynė.
 • Šimtus kilometrų po žeme išsiraizgę ilgiausi pasaulyje vyno rūsiai, skanus maistas, kurį ragausite nacionalinį kulinarijos paveldą saugančiuose restoranuose ir patys mokinsitės jį pagaminti.
 • Ramybė, vienuolių dvasingumas Tipova, Capriana, Soroca, Orheiul Vechi vienuolynuose leis atsispirti nuo pasaulio tuštybės.
 • Prieš dešimtmečius sustingęs laikas Gagaūzijos ir Padniesrės regionuose, kurie primena sovietinius miestus – muziejus po atviru dangumi.
 • Moldova - lyg pelenė iš pasakos.

 

Dulcea si tandra mea fiara „Mano mylimas ir švelnus žvėris“ (kompozitorius E. Doga)

„Moldova – lyg pelenė iš pasakos, kurią norisi sušukuoti ir pakeisti jos suknelę. Ji tokia kukli, kad vis dar nedrįsta garsiai visam pasauliui pareikšti, kad nori ir gali būti savarankiška, kad turi sielą, papuoštą įspūdingais upių vingiais, vienuolynais urvuose, spalvingais tautiniais kostiumais. Jei Moldova išties būtų moteris, jos charakteris neabejotinai primintų turbūt romantiškiausio XXa. Europos kompozitoriaus J.Dogos melodijas.“ Monika Vasylienė 

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Vilnius – Kišiniovas  (su persėdimu viename iš Europos miestų). Atskridimas į tarptautinį Kišiniovo oro uostą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį dokumentus vyksite į viešbutį.  Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Po pusryčių išvyksite į vieną gražiausių ir seniausių šalies vienuolynų Capriana (15a.), kuris stebuklingu būdu nebuvo karų metais suniokotas ir yra šalies atgimimo simbolis. Vienuolynas lankytojus sužavi ramybe ir keliomis XIV – XXa. bažnyčiomis. Čia 1821m. buvo palaidotas rumunų kilmės Konstantinopolio patriarchas, Moldovos, Kijevo, Valachijos metropolitas Grogorie Banulescu Bodoni. Kelionę tęsite į Moldovos „Čigonų sostine“ vadinamą Soroca.  Ši teritorija  buvo itin svarbus Genujos respublikos prekybos taškas Olihonija su savo tvirtove, kurios vietoje Moldovos kunigaikštis Steponas Didysis XVa. pastatydino savąją. Praeityje tvirtovė buvo didžiulių Europos įvykykių centre: joje slėpėsi moldavų ir rusų kariuomenė Petro I kompanijos prieš Osmanų imperiją metu. Itin svarbų vaidmenį suvaidino ir Didžiojo Turkijos karo (XVIIa.)metu. Tuomet Lietuvos didžiojo kunigaikščios Jono III Sobieskio kariuomenė apgynė tvirtovę ir jos apylinkes nuo  priešų invazijos. Pietūs restorane „La Cetatea Veche“. Ekskursija po tvirtovę statytą ant Nistros upės kranto. Vėliau įveikę 600 laiptelių, pasieksite aukščiausią Sorocos tašką, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Dnestro upę. Lankysite, šioje vietoje stovinčia  29,5 m aukščio  monumentą - „Padėkos žvakė“, kurios tamsoje skleidžiama šviesa matoma net už keliasdešimt kilometrų.  Išvykimas iš Sorokos į Lalovą. Nakvynė pensione.


Caprianos vienuolynas

3
diena

Pusryčiai. Po pusryčių vyksite į 1492 m. įkurtą Saharnos vienuolyną. Tai vienas didžiausių piligrimų centrų Moldovoje. Jame saugomi šv. Makarijaus palaikai, o ant vienos iš uolų, kaip pasakojama legendoje, yra išlikęs Dievo Motinos pėdsakas. Teigiama, kad vienam senojo vienuolyno vienuolių uoloje pasirodė šviesus Dievo Motinos veidas. Vėliau arčiau tarpeklio buvo pastatyta medinė bažnyčia bei Šventosios Trejybės vienuolynas (1777m.). Dar vėlesniais metais medinės bažnyčios vietoje, vadovaujantis senuoju Moldovos stiliumi, pastatyta ir akmeninė bažnyčia, nuostabiai išpuošta freskomis... Kelionę tęsite į Tipova. Lankysite didžiausią Moldovoje ir vieną didžiausių Europoje Uspenskio vienuolyną įkurtą uolose. Čia, Dnestro upės pakrantės išskaptuotose uolose vienuoliai įkūrė gyvenamas patalpas, celes ir cerkvę. Vieną iš celių, kurioje vienuolyno įkūrėjas Baltramiejus gyvenimo savo asketišką gyvenimą, galėsite apžiūrėti. Taip pat aplankysite už kelių šimtų metrų esančias net 22 vandens kaskadas, iš kurių pati didžiausia yra vadinama „Čigonų grota“. Vanduo čia krentą iš 4,5 m aukščio į 10 m gylio duobę. Pietūs „Casa din Lunca“. Maisto gaminimo pamokėlė – išmoksite gaminti skanų desertą placintą ir tuicą. Išvykimas į Butučenį, vieną iš Moldovos kaimo turizmo centrų, kuriame prisiliesite prie senųjų tradicijų.  Apgyvendinimas Agro pensione. Laisvas laikas Butučenį kaimelyje, kur galėsite susipažinti su vis dar gyvais liaudies meno amatais, matusite tautinius drabužius, dėvimus kaimo gyventojų, apžiūrėsite įpatingos architektūros gyvenamuosius namus. Čia yra pačių seniausių mažų iš molio statytų namų, taip pat ir vėlesnio periodo aukštų pastatų, būdingų kalnuotiems Balkanų regionams. Nakvynė pensione.

Saharnos vienuolynas

4
diena

Pusryčiai. Išvykimas  į istorinį Senajį Orhėjų  - senųjų priešistorinių gyvenviečių kompleksą uolose. Šiose uolose,  moldavų protėviai dakai gyveno jau prieš dešimtis tūkstančių metų. Vietovė kartu su Senojo Orhėjaus vienuolynu yra tarsi muziejus po atviru dangumi.  Čia mėgausitės ne tik urvų unikalumu, bet ir gamtos grožiu, uolos stūksto prie Rauto upės vingio, kur atsiveria vaizdai į derlingą ir toli kiek akys užmato nusidriekusią plynaukštę. Pasivaikščiosite po Raut upės aukštus kriauklainių 100-120 m aukščio krantus, į kurių urvus  XIV a. atsikėlė gyventi vienuoliai.  Aplankysite  XVIII a. Kuri vyrų vienuolyną, kuris yra lyg replika šv. Andriejaus cerkvei Kijeve, kurią pastatė italų architektas B.Rastrelli. Pietūs su folklorine programa. Trankūs tautiniai šokiai, spalvingi kostiumai, gardus maistas ir moldavų nuoširdumas bei vaišingumas nepaliks abejingų. Po pietų išvykimas į Krikovą -  viena iš saulėtosios Moldovos vynų sostinių, kurios požemiuose saugoma milijonai litrų lengvesnių ir stipresnių alkoholinių gėrimų. Čia, gilia po žeme saugoma iki 30 mln litrų vyno. Krikovos nacionalinėje vyno kolekcijoje suskaičiuojama beveik milijonas įvairių rūšių vyno butelių, tarp kurių yra unikalių vynų iš įvairių Europos šalių. Kai kurie saugomi egzemplioriai reti ir įdomūs – seniausias vynas pagamintas 1902 m., yra ir nacių veikėjo Hermanno Göringo unikalios kolekcijos pavyzdžių, patekusių į "Kricovą" tuoj po Antrojo pasaulinio karo kaip trofėjus. Vyno degustacija. Išvykimas į Kišiniovą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Šiandien pabandysime „atsukti laiką atgal“ lankydamiesi Padniestrėje - „šalyje, kuri neegzistuoja“, „šalyje, kurioje nėra minusų, nes ten tebegyvena sovietmetis“ - nepripažintoje Padniestrės respublikoje. Tai autonominė teritorija esanti Moldovos rytuose prie Ukrainos sienos, einanti palei rytinę Dniestro upės pusę. Nors oficialiai ši teritorija niekomet nebuvo pripažinta kaip Valstybė ir yra priskiriama Moldovai, kaip viena iš jos teritorijų, tačiau realiame gyvenime, tai yra atskira valstybė - jie turi savo kariuomene, policiją, vyriausybę, parlamentą, prezidentą, himną, vėliavą ir viską, ko reikia tikrai valstybei. 1992 m. Moldovai atsiskyrus nuo Sovietų sąjungos, ši teritorija nenorėjo to padaryti, ko pasekoje tarp Moldovos ir Transnistrijos (kuri buvo palaikoma rusų) kilo karas, po kurio Transnistrija pasiskelbė kaip atskira valstybė, bet jos nepripažino nė viena iš JTO šalių. Ši valstybė tapo labai griežtai saugoma ir kontroliuojama. Atlikę visus „pasienio“ formalumus pateksite ten, kur laikas atrodo sustojo prieš 40 metų: parduotuvės, gatvių pavadinimai, vaikų atrakcionų parkai ir ten pardavinėjami bilietukai, lengvieji automobiliai ir t.t.  Lankysite Benderu (Tighina) miesto XVI a. tvirtovę, kuri buvo itin svarbi Osmanų imperijos karų metu, čia slėpėsi Švedijos karalius Karolis XII. Buvusioje KGB būstinėje įsikūręs istorijos muziejus nukels į 1992 m. pilietinį padniestriečių ir moldavų karą. Surinktuose eksponatuose vietiniai perteikia tik savąją karo eigos ir pasekmių versiją. Kelionę tęsite  į Padniestrės „sostinę“ ir antrąjį pagal dydį Moldovos miestą Tiraspolį. Nenustebkite! Čia ne Grūto parkas, o pats tikriausias miestas, kuriame tebėra kolosali Lenino skulptūra, KGB rūmai, Prezidento rūmai, Pergalės memorialas, Suvoro aikštė, paminklai M. Kutuzovui ir kt. Pietūs. Ekskursija legendinėje XIX a. įkurtoje „KVINT“ stipriųjų gėrimų gamykloje, konjakų degustacija. Čia gaminami: konjakai, kalvadosas, brendis, džinas, vynas, degtinė. Joje per metus pagaminama apie 10 mln litrų absoliutaus alkoholio, o kai kurie gėrimai brandinami iki 60 metų.  Išvykimas iš Tiraspolio. Kelionė į Bulboaca kaimą, kuriame graikų kilmės paskutinis Besarabijos (buvusios Moldovos kunigaikštystės dalies, kurią 1812m.  prisijungė carinė Rusija) valdovas Constantinas Mimi pastatydino rūmus ir pirmasis pradėjo  vyninkystės verslą. Čia 1893 m. buvo užveisti pirmieji vynuogynai. Ekskursijos metu susipažinsite su 2015 m. po restauracijos atvertais Mimi rūmais, ragausite istorinį vyninkystės statusą turinčius vynus. Vakare grįžimas į Kišiniovą.  Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Ekskursija po vieną iš žaliausių Europos sostinių - Kišiniovą: 1841 m. statyti Šventieji vartai (kitaip dar vadinami Triumfo arka), Ortodoksų Mūsų Viešpaties gimimo katedra su savo elegantiška XIX a. varpine ir Katedros parku, 24 valandas per parą dirbantis Parko gėlių turgelis, Prezidentūra, Parlamento ir  Vyriausybės rūmai, pagrindinė Stefan cel Mare gatvė, kuri prasideda Didžiojo Moldovos kunigaikščio Stepono garbei pastatyta skulptūra. Moldovos istorijos muziejaus stovinčio miesto centre priešais "Lupoaicii Latino" Romos legendinių įkūrėjų Romulo ir Remo skulptūras lankymas. Muziejuje sukaupta 263 000 eksponatų, kurie supažindina su daugiau nei 5000 metų šalies istorija bei folklioru. Pietūs. Po pietų vykstate į patį didžiausią pasaulyje ir seniausią Moldovoje „šventojo gėrimo“ vyno rūsių kompleksą po žeme Milestii Mici. Visas rūsių ilgis yra 200km. Šiuo metu tik ketvirtadalis Milestii Mici rūsių yra naudojamos. Čia įkurtose saugyklose su nišomis buteliams yra laikomi aukštos kokybės vynai. Paskaičiuota, kad nišose guli 2 milijonai vyno butelių ir 1,5 mln. iš jų yra kolekciniai. 2005 metais saugykla buvo įrašyta į Gineso rekordų knygą, kaip didžiausia vyno kolekcija Europoje. Labiausiai Milestii Mici garsėja visame pasaulyje savo įspūdinga Auksine vyno kolekcija. Ekskursijos metu besivažinėdami požeminiuose  jūros periodo kriauklainio rūsiuose pastebėsite, kad kiekviena požeminio vynų „miestelio“ gatvė turi ir savo pavadinimą, kelio ženklus,  pamatysite vynų kolekcijas, sužinosite apie šio vyno gamybą. Pažintį su Milestii Mici vyno rūsiais vainikuos vynų degustacija. Grįžimas į Kišiniovą.  Nakvynė viešbutyje.

7
diena

Pusryčiai. Keliaujate į Moldovos pietuose esantį autonominį Gagaūzijos. Tai unikali, labai įdomi teritorija, kurios daugumą gyventojų sudaro gagaūzai, tiurkų kilmės atvykėliai, atsikėlę į Moldovą iš Bulgarijos ir yra išskirtinai vieninteliai tiurkų kilmės atstovai, siejami su ortodoksų bažnyčia, ne su islamu. Visame Pasaulyje priskaičiuojama vos ketvirtis milijono gagaūzų, pusė kurių – gyvena Moldovoje. Čia retas moka moldavų kalbą ir kalba savąją UNESCO kaip nykstančia pripažinta kalba. Lankote prie Jalpūgo upės įsikūrusią regiono sostinę Komratą, kurią XVIII a. įkūrė Osmanų imperija. Miesto centre apžiūrite: Laisvės aikštę, Šv.Jono ortodoksų katedrą, Nacionalinės asamblėjos rūmus, paminklą Leninui. Vėliau keliausite į vienintelį po SSSR sugriuvimo išlikusį  kolūkį, kuriame auginamos įvairios daržovės ir vaisiai. Gagaūzai turi puikias virtuvės tradicijas, todėl nepraleiskite progos išbandyti jų stalo vaišių. Pietūs.  Norint suprasti kas yra „gagaūzai“, lankysite Besalmo gyvenvietėje įkurtą ietorijos ir etnografijos muziejų, kuriame sužinosite gagaūzų tautos istoriją nuo seniausių iki dabartinių laikų, susipažinsite su unikaliomis šios tautos tradicijomis. Vakare grįžimas į Kišiniovą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena

Pusryčiai. Išvykstame į oro uostą.  Skrydis Kišiniovas – Vilnius (su persėdimu viename iš Europos miestų). Grįžimas į Lietuvą. 

Maršruto autorė Monika Vasylienė

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė mikroautobusu, autobusu pagal programą,
 • 7 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose, pensionuose, svečių namuose,
 • 6 pietūs,
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Lėktuvo bilietai skrydžiui Vilnius – Europos miestas  - Kišiniovas – Europos miestas – Vilnius, folkloro vakaras ir vakarienė ( 22 eur), medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas (rankinis bagažas ir rankinė į orlaivio saloną), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~50 EUR. 
Svarbi informacija

Minimalus keliautojų skaičius – 10 asm. Jei vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kelionės kaina gali keistis.

Papildoma informacija

LR piliečio pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -3 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -5 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -5 %

Nuolaidos taikomos tik keliavus su "GRŪDOS" organizuojamomis kelionėmis lėktuvu. Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. NNuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Moldavija

Moldova arba Moldavija (rumun. Moldova), oficialiai Moldovos Respublika (rumun. Republica Moldova) – valstybė Pietryčių Europoje. Vakaruose ribojasi su Rumunija, šiaurėje, rytuose ir pietuose – su Ukraina. Šalies sostinė ir didžiausias miestas – Kišiniovas. Moldova nuo 1994 m. priklauso Nepriklausomų valstybių sandraugai. Nepaisant to, nuo 2007 m. šalis siekia tapti ES nare. 2022 m. birželio 23 d. Moldovai suteiktas ES kandidatės statusas.

Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.