Šveicarija - Monblanas - Šiaurės Italija 7d.
- Žavingasis Komo ežeras pamėgtas Holivudo žvaigždžių
- Aiguille du Midi kalnas (3842 m) - „Vidurdienio Smaigalys”, kur dangus susilieja su kalnų keteromis
- Viduramžių kultūra dvelkiantis Bodeno ežero pasididžiavimas – Lindau
- Neišsemiami
Šveicarijos lobynai: kvapą gniaužiantys kalnai ir ledynų ekspresas
Pusryčiai. Kelionė per
Pusryčiai. Kelionė per
Pusryčiai. Pažintis su
Pusryčiai. Kelionė Monblano tuneliu. „Vaizduotėje regiu du slėnius, kuriuose kalbama ta pačia kalba ir gyvena tokie pat žmonės. Ateis laikas, kai po Monblanu bus nutiestas kelias, ir abu slėniai susijungs“ Horasas Benediktas de Sosiūras. 11,6 kilometro ilgio tunelis prasideda Prancūzijoje 1274 metrų aukštyje ir baigiasi Italijoje 1381 metro aukštyje. Atvykimas į Šamoni - nuostabų
Pusryčiai. Išvykimas į Lindau miestelį, įsikūrusį trijų valstybių – Vokietijos,
Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4500km.
- Kelionė autobusu,
- 6 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
- kelionės vadovo paslaugos,
- ekskursinė programa.
- Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus. Miestų mokestis - 6 EUR.
- Priemoka už vienvietį kambarį nuo 150 EUR.
- **„Geriausios kainos garantija“ paslauga – 10 €/asm.
- Papildoma vieta autobuse nuo 170 EUR.
- *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 200 EUR.
- **Siūlomas papildomas mokamas paslaugas bei išvykas būtina užsisakyti ir apmokėti iš anksto perkant kelionę internetu arba agentūroje. Prieš kelionę tokios galimybės gali nebūti, kaina gali kisti.
LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne
KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „
Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir
Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.
Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.
Keliantis į Aiguille du Midi kalną, rekomenduojame turėti kepurę, striukę, pirštines, šaliką, avalynę, tinkamą vaikščioti po sniegą, mūvėti ilgas kelnes, saulės akinius.
SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.
Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.
Keliaujantiems 2-ą kartą -5 %
Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau -10 %
Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui) -10 %
Senjorams (nuo 65m. ir daugiau) -10 %
Jaunavedžiam -7 %
4-ąjam asmeniui -10 %
6-ąjam asmeniui -25 %
8-ąjam asmeniui -50 %
10-ąjam asmeniui -90 %
Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.
Apgyvendinimas.
Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.
Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).
Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).
Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.
Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).
Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.
Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.
Atsiliepimai
GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Alpės, geriausias pasaulyje šokoladas ir patikimi bankai – tai nuostabioji Šveicarija. Šalis turistus vilioja neišsemiamais kultūros paveldo lobiais, nenusakomo grožio gamta ir įspūdingais miestais. Čia kiekvienas keliautojas atras magišką šalies ramybę, kuri hipnotizuoja, o visas nuovargis išgaruoja tarsi dūmas. (Visos kelionės į Šveicariją)
Apgyvendinimas
Šveicarija – brangiausia šalis Europoje, todėl iš anksto reiktų susitaikyti su mintimi, kad nakvynės kaina 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje prasideda nuo 70 eurų, o už nakvynę prabangiame 5 žvaigždučių viešbutyje gali tekti pakloti solidžią sumą. Kita vertus, keliautojai, kurie neieško ypatingos prabangos, gali rinktis svečių namus, kuriuose nakvynė kainuoja 20 – 35 eurus. Keliaujantiems su didesne kompanija tikriausiai pats racionaliausias ir ekonomiškiausias variantas – šveicarų nuomojami apartamentai. Nakvynės kaina 3 kambarių apartamentuose prasideda maždaug nuo 130 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.
Maistas
Šveicariška virtuvė labai soti. Šalyje itin populiarūs mėsos patiekalai – įvairūs maltiniai, kiaulės karka, šonkauliukai, pjausniai, jautienos, kiaulienos, o kartais ir stirnienos kepsniai. Tradiciškai mėsos patiekalai patiekiami su troškintais raugintais kopūstais, įvairiais garstyčių ir žolelių padažais, keptomis bulvėmis ar pupelėmis. Šveicarija – sūrių kraštas, labai populiarus specifinio skonio ir ilgai brandinamas Emmental sūris. Šalies virtuvė taip pat garsėja sūrio fondiu ir saldumynų gausa. Šokoladai, sūrio pyragai, pyragaičiai, obuolių spurgos, rageliai, morkų pyragas – tai tik dalis gardumynų, kuriuos labai mėgsta vietiniai gyventojai ir šalies svečiai. Įdomus faktas – Šveicarija yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kurioje legalizuotas absentas.
Transportas
Viešojo transporto struktūra Šveicarijoje yra tobula. Puikūs keliai, lengvai suprantama sistema, reguliariai kursuojantys modernūs ir patogūs autobusai bei traukiniai kelionę po šalį paverčia tikru malonumu. Ne veltui patys šveicarai mieliau renkasi kelionę viešuoju transportu, o ne savo nuosavu automobiliu. Be to, jaunimui iki 25 metų kelionės nuo 19:00 val. iki 5:00 val. yra nemokamos. Keliautojai, nusprendę keliauti po šalį automobiliu, turėtų žinoti, kad Šveicarijoje transporto priemonei būtina vinjetė, kurios kaina svyruoja nuo 20 iki 40 eurų, priklausomai nuo to, kiek laiko planuojama keliauti po šalį. Be to, papildomai teks susimokėti už važiavimą Great St. Bernard ir Munt la Schera tuneliais. Skubantiems vertėtų rinktis kelionę lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.
GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų
- Šiljono pilis. Montrė kurorte įsikūrusi garsiausia Šveicarijos pilis vilioja keliautojus autentiškais didikų apartamentais, kuriuos jungia slapti tuneliai ir puošniomis pokylių salėmis, nukeliančiomis į didingus riterių laikus.
- Šv. Beato urvas. Berno kantone driekiasi net 14 km ilgio urvų labirintai, kuriuose galima pasigrožėti stalaktitais ir stalagmitais, išraiškingais požeminiais tarpekliais, kriokliais ir tyvuliuojančiais ežerais.
- Kabantis Trifto tiltas. 2004 m. visai netoli Gadmeno, virš Triftsee ežero, buvo nutiestas 170 m ilgio tiltas, kabantis 100 m aukštyje. Tai ilgiausias kabantis tiltas Šveicarijos Alpėse, nuo jo atsiveria nuostabi gamtos panorama.
- Šv. Bernardo kalnų perėja. Dar nuo romėnų laikų šia kalnų perėja žygiavo Napoleono kariuomenė, iš Italijos keliaudavo pirkliai. Šv. Bernardo kalnų perėja prasideda Martigny ir vingiuoja (daugiau nei 50 km) iki pat San Bernardino.
- Ciuricho senamiestis. Didžiausias Šveicarijos miestas pakeri smailiais bažnyčių stogais, senoviniais pastatais ir jaukiomis gatvelėmis. Čia verda naktinis gyvenimas, gausu kavinių, puikių restoranų, meno galerijų ir antikvariatų.
- Ciuricho zoologijos sodas. Atokiau nuo miesto centro įsikūrusiame zoologijos sode galima išvysti kelis šimtus rūšių egzotiškų gyvūnų ir roplių. Labiausiai keliautojus vilioja įspūdingieji drambliai.
- Nacionalinis Šveicarijos muziejus. Puiki vieta norintiems susipažinti su šveicarų kultūros istorija. Ciuriche veikiančiame muziejuje eksponuojami archeologiniai radiniai, monetų kolekcija, keramikos dirbiniai, papuošalai, Šveicarijos menininkų tapybos darbai ir skulptūros, rogių kolekcija.
- Lavo vynuogynų terasos. Prie Ženevos ežero plytinčios įstabaus grožio vynuogynų plantacijos yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Manoma, kad čia vynuogės buvo auginamos dar nuo romėnų laikų, vėliau vyndarystės paslaptis perėmė vienuoliai.
- Belincona. Tičino kantone įsikūrusį miestelį garsina ant kalvų iškilusios nuostabios pilys – Castelgrande, Montebello ir Sasso Corbaro.
- Reino krioklys. 23 m aukščio ir 150 m pločio krioklys šniokščia Šafhauzeno miestelyje. Nepakartojamu gamtos šedevru galima grožėtis iš viršaus arba ant upės kranto.
Kada geriausia keliauti į Šveicariją?
Į Šveicariją galima vykti ištisus metus. Vasarą čia vyrauja švelnūs, šilti, tačiau drėgni orai. Termometro stulpelis liepos – rugpjūčio mėnesiais pakyla vidutiniškai iki +25 laipsnių šilumos, tačiau vakarais dažnai pasirodo lietaus debesys. Pavasaris – idealus metas norintiems pasigrožėti bundančia šalies gamta, kuri primena vaizdus iš atviruko. Žiemos Šveicarijoje būna šaltos, sausos ir snieguotos. Tikras rojus slidinėjimo entuziastams! Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir tęsiasi iki pat kovo vidurio.
Naudingi patarimai
Šveicarijos valiuta – Šveicarijos frankas (CHF). 1 CHF = 0,88 EUR.
Šveicarijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.
Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Myswitzerland.com informaciją.
Informacija atnaujinta: 2018.10.02
Save
Prancūzija
Prancūzija – turistų lankomiausia šalis pasaulyje, kiekvienais metais sulaukianti virš 75 milijonų svečių iš atokiausių Žemės kampelių. Ir visai ne veltui, juk šalies kultūrinis, architektūrinis ar meno palikimas yra neišsemiamas, o lyriški kraštovaizdžiai užburia ir suvirpina iki pat sielos gelmių. (Visos kelionės į Prancūziją)
Apgyvendinimas
Nakvynės kaina prabangiame viešbutyje, pro kurio langus atsiveria nuostabi šalies panorama, prasideda maždaug nuo 100 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės jaukūs viešbučiai siūlo draugiškesnes kainas. 2 – 3 žvaigždučių viešbutyje galima išsinuomoti kambarį parai už 50 – 60 eurų. Keliautojai, kurie pinigus mieliau skiria lankytiniems objektams ir pramogoms, gali rinktis svečių namus, kuriuose nakvynė jaukiame kambaryje su visais patogumais kainuoja apie 30 eurų. Trumpalaikė buto nuoma – praktiškas pasirinkimas keliaujantiems su šeima ar draugų kompanija. Dviejų ar trijų kambarių buto nuomos kaina prasideda maždaug nuo 70 eurų už parą. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.
Maistas
Sakoma, kad prancūzų virtuvė yra visų virtuvių motina, o patys prancūzai – maisto genijai, kurie paprasčiausiam vištienos kepsniui gali suteikti dieviško skonio. Prancūzai valgo daug, skaniai, o vakarienė gali užsitęsti iki sutemų. Užkandžiams mėgstami omarai, rūkyta arba vytinta briediena, juodieji ikrai, šaltai rūkytas kiaulienos kumpis. Svečiuojantis Prancūzijoje būtina paragauti tradicinių patiekalų – crème de carottes (morkų sriuba), tajine d’agneau (kepta ėriena, patiekiama su žolelių ar vyno padažu ir daržovėmis.), crêpes normandes (normandiški blyneliai) bei pamplemousse en soufflé (greipfrutų suflė). Ieškantys egzotiškesnių patiekalų gali paskanauti sraigių, austrių, varlių šlaunelių ar jūros ežių. Saldumynų mėgėjams prancūzai siūlo fantastišką sūrio pyragą ir garsiuosius macaroon pyragaičius. Prancūzija garsėja savo sūriais, čia suskaičiuojama net 400 skirtingų sūrio rūšių. Paprastai sūris patiekiamas su vynu, kuris tik dar labiau išryškina patiekalo skonines savybes.
Transportas
Prancūzijoje puikiai išvystytas autobusų, traukinių ir metro viešasis transportas. Tiesa, miesto autobusai kursuoja tik nuo 6:30 val. iki 20:30 val., todėl užtrukusiems mieste geriau rinktis kelionę metro, kuris dirba nuo 5:30 val. iki 00:30 val. Autobuso ar metro bilietus galima įsigyti automatinėse kasose arba metro informacijos centre. Keliautojai, kurie nenori būti priklausomi nuo viešojo transporto, gali išsinuomoti automobilį. Tai padaryti išties nesudėtinga, nes kiekviename oro uoste yra automobilių nuomos punktų. Tačiau, Prancūzijoje reikia mokėti už važiavimą Mont Blanc, Frejus, Puymorens, Maurice – Lemaire autostradomis, Prado – Carenage, Prado Sud tuneliais ir Tancarville, Re salos tiltais. Kita vertus, reiktų atminti, kad Prancūzija – didelė šalis, todėl, norint greičiau įveikti ilgą atstumą, geriau rinktis kelionę lėktuvais, kurie reguliariai skraido tarp didžiųjų Prancūzijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvų bilietus galite rasti čia.
GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų
- Triumfo arka. Napoleono užsakymu pradėta statyti Triumfo arka yra gausiai dekoruota reljefais ir skulptūromis. Viršuje įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią galima užkilti ir grožėtis atsiveriančia Paryžiaus panorama.
- Versalio rūmai. Maždaug 20 km nuo Paryžiaus pastatyta buvusi Prancūzijos karalių rezidencija yra laikoma viena gražiausių ir didžiausių Europoje.
- Eliziejaus laukai. Garsiausia Paryžiaus gatvė – tikras rojus mėgstantiems apsipirkinėti. Čia gausu restoranų, kavinių ir parduotuvių. Žymiausi Eliziejaus laikų pastatai – Petit Palais ir Grand Palais rūmai, kuriuose yra įsikūrę muziejai ir meno galerijos.
- Lurdas. Nedidelis miestelis garsėja ola, kurioje mergaitei vardu Bernadetė, net 18 kartų buvo apsireiškusi Mergelė Marija. Tikima, kad olose čiurlenantys šaltiniai turi gydomųjų galių.
- Luvras. Paryžiaus centre įsikūrusiame muziejuje eksponuojama bene vertingiausia meno kolekcija pasaulyje. Čia galima išvysti Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Artimųjų Rytų ir daugelio garsių menininkų kūrinius. Norint apžiūrėti visus Luvro turtus, reikia bent kelių dienų, nes ekspozicijos išdėstytos didesnėje nei 60 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje.
- Eifelio bokštas. 1889 m. pastatytas 324 m bokštas – vienas iš Paryžiaus simbolių, kuris žavi sudėtinga ir gracinga konstrukcija.
- Luaros slėnis. Prancūzai giriasi, kad ties Luaros upe stovi daugiau nei tūkstantis pilių ir dvarų, kurie yra vienas už kitą gražesni. Keliaujant Luaros slėniu, vertėtų aplankyti didžiausią slėnio pilį – Šamborą, elegantiškąją Šenonso pilį bei unikalius Vilandri pilies sodus.
- Prancūzijos karo istorijos muziejus. Paryžiuje įsikūręs muziejus supažindina lankytojus su karo menu ir istorija nuo akmens amžiaus iki šių laikų. Tai vienas didžiausių karo muziejų pasaulyje.
- Panteonas. Pagal Romos panteono modelį pastatyta klasicistinio stiliaus šventovė žavi masyviomis korintinėmis kolonomis ir ištaigingu portiku. Paryžiaus panteone yra mauzoliejus, kuriame palaidoti garsūs prancūzai – Volteras, Ruso, Viktoras Hugo ir kiti.
- Monmartras. Garsiajame Paryžiaus kvartale galima aplankyti įžymųjį Moulin Rouge kabaretą, Monmartro muziejų bei Salvadoro Dali muziejų. Monmartro pasididžiavimas – Šv. Jėzaus širdies bazilika.
Kada geriausia keliauti į Prancūziją?
Į Prancūziją galima keliauti ištisus metus. Žinoma, viskas priklauso nuo to, ką keliautojas nori išvysti ir nuveikti. Jūros ir saulės mėgėjams geriausias metas aplankyti nuostabius šalies paplūdimius – vasara, kuri trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Tada oras sušyla iki +27 – +30 laipsnių karščio, o lietaus tikimybė būna labai maža. Žiemos sporto entuziastų Prancūzija laukia nuo grožio vidurio iki kovo galo. Pavasaris – puikus pasirinkimas pažintinėms kelionėms, tokiu metu šalyje vyrauja šiltas ir saulėtas oras, o bundanti gamta nuteikia itin romantiškai.
Naudinga formacija
Prancūzijoje leistinas alkoholio kiekis vairuotojui – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia bauda ir teisių atėmimas.
Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, France.com informaciją.
Informacija atnaujinta: 2018.10.02ave
Italija
Antikinė kultūra, menas, aukštoji mada, geriausi kvepalai pasaulyje, futbolas, pica, vynas... Taip, tai nuostabioji Italija – šalis, kuri netelpa į jokius rėmus. Tikriausiai nepakaktų vieno gyvenimo, norint pažinti visą Italiją ir jos kultūrą, nes kiekvieną kartą ši šalis stebina iš naujo. Keliautojai čia turi iš ko pasirinkti, pradedant miestais, kurie atrodo tarsi atvirutės, ir baigiant auksiniais paplūdimiais bei kvapą gniaužiančia gamta. (Visos kelionės į Italiją)
Apgyvendinimas
Viešbučių kainos Italijoje labai skiriasi, priklausomai nuo miesto, į kurį ketinama vykti. Romoje, Milane ar Florencijoje vidutinė nakvynės kaina viešbutyje svyruoja nuo 110 iki 160 eurų. Tuo tarpu, Palerme, Bergame ar Neapolyje už nakvynę viešbutyje teks sumokėti apie 50 – 90 eurų. Keliautojai, nenorintys per daug išlaidauti, dažnai renkasi nakvynės namus, vadinamuosius hostelius. Čia nakvynė bendrabučio tipo kambaryje kainuoja apie 20 eurų, o atskirame kambaryje – apie 30 eurų. Keliaujantiems su šeima ar draugais racionaliausias pasirinkimas – šeimų nuomojami apartamentai, kurių kaina nakčiai prasideda maždaug nuo 60 eurų. Geriausius Italijos viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.
Maistas
Italija dažniausiai asocijuojasi su makaronais, picomis, lazanija ir Parmezano sūriu, kuris patiekalams suteikia savito skonio, tačiau Itališka virtuvė be galo įvairi ir margaspalvė. Italai iki šiol labai vertina ir didžiuojasi valgiais, kurių gaminimo tradicijos siekia neatmenamus laukus, pavyzdžiui, aliči – tai svieste keptos sardinės, piza lianapoletana – raugintos tešlos pyragas, keptas ant žarijų. Tradicinė itališka virtuvė neįsivaizduojama be avienos kepsnių, vaisių ar daržovių salotų. Tiesa, Italai daržoves mėgsta troškinti savose sultyse arba riebaluose bei gausiai pagardinti prieskoniais. Tiramisu pyragas – tradicinis itališkas desertas, tikra palaima smaližiams. Italai be galo vertina maisto kokybę, todėl renkasi tik šviežius produktus, būdingus jų regionui.
Transportas
Pati populiariausia susisiekimo priemonė Italijoje – autobusai. Didžiuosiuose šalies miestuose autobusai važinėja nuo 5 iki 22 val. Vėliau patogiausia ir saugiausia naudotis taksi paslaugomis. Keliauti po šalį taip pat galima traukiniais, kurių sistema čia puikiai išvystyta. Kita vertus, Italija didelė šalis, todėl kelionė traukiniu ar tarpmiestiniu autobusu gali prailgti. Keliautojai, kurie nenori derintis prie viešojo transporto grafiko, dažnai renkasi automobilių nuomą, tačiau šalyje yra nustatytas mokestis už važiavimą autostradomis ir Mont Blanc, Great St. Bernard, Frejus bei Munt la Schera tuneliais. Greičiausias būdas nukeliauti didelį atstumą – lėktuvai, kurie reguliariai skraido tarp didžiausių Italijos miestų. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.
GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų
- Duomo katedra. Beveik tris amžius statyta gotikinio ir romantinio stiliaus katedra yra laikoma viena gražiausių katedrų visame pasaulyje. Įspūdingos freskos, vitražai, mozaikos atrodo stulbinančiai ir atima žadą.
- Santa Maria delle Grazie vienuolynas. Ant 15 a. pastatyto vienuolyno sienos puikuojasi garsioji Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“. Be to, pastatas garsėja išskirtine architektūra.
- La Scala Opera. Įspūdingo dydžio operos teatras buvo pastatytas 1778 m. Tai viena įdomiausių ir labiausiai lankomų vietų Milane. Čia pat veikia muziejus, kuriame eksponuojama operos kostiumų, piešinių, statulų kolekcija.
- Atodūsių tiltas. 16 a. iš balto kalkakmenio pastatytas tiltas turi langus ir jungia senus kalėjimus bei tardymo kambarius Dožų rūmuose.
- Didysis Venecijos kanalas. Saulėlydis ir naktis – geriausias laikas aplankyti kanalą. Vandens paviršiuje atsispindinčios pastatų šviesos sukuria pasakišką ir hipnotizuojantį vaizdą.
- Ponte Vecchio tiltas. Tiltas – namas, nutiestas per Arno upę, išsiskiria unikalia architektūrą, o ant tilto įsikūrusiose papuošalų ir suvenyrų parduotuvėlėse galima nupirkti lauktuvių artimiesiems.
- Koliziejus. Koliziejus arba Akropolis – didžiausias amfiteatras Romoje, kuriame tilpdavo net 50 tūkstančių žmonių. Seniau čia vykdavo gladiatorių kovos ir spektakliai. Šiandien tai vienas įstabiausių statinių Europoje.
- Panteonas. 2 a. pastatytas Panteonas garsėja savo milžinišku kupolu, pasislėpusiu už prašmatnaus klasikinio portiko. Tikras senovės romėnų inžinerijos stebuklas!
- Pizos bokštas. Beveik 56 m aukščio bokštas – žymiausias pasviręs pastatas pasaulyje. Šešis cilindro formos statinio aukštus juosia kolonos, o jų viršuje įrengta varpinė.
- Pompėja. Daugiau nei prieš 2 tūkstančius metų išsiveržęs Vezuvijaus ugnikalnis po storu pelenų sluoksniu palaidojo didingąjį Pompėjos miestą. Viskas, pradedant buities rakandais ir baigiant žmonėmis, tarsi užstrigo laike.
Kada geriausia keliauti į Italiją?
Laikas, kai geriausia aplankyti Italiją, priklauso nuo individualių keliautojo tikslų. Jei norisi pasigrožėti Italijos miestais ir gamta, balandžio – birželio mėnesiai pats geriausias pasirinkimas. Šiuo metu Italijoje vyrauja malonus, saulėtas ir šiltas oras, termometro stulpelis pasiekia vidutiniškai +26 laipsnius šilumos. Norintiems pasimėgauti saulės voniomis ir fantastiškais paplūdimiais, kelionę geriau planuoti liepos – rugsėjo mėnesiais, kai saulė pasiekia zenitą, o oras sušyla iki +30 laipsnių karščio. Nors Italija dažnai apibūdinama kaip saulėta ir šilta šalis, tačiau nereiktų pamiršti, kad čia yra vieni geriausių slidinėjimo kurortų visoje Europoje. Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir dažniausiai tęsiasi iki kovo galo.
Naudinga formacija
Italijoje leistinas alkoholio kiekis – 0,5 promilės. Viršijus šią normą, gresia baudos ir teisių atėmimas.
Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Italia.it informaciją.
Informacija paskelbta: 2017.05.16
Save
Save
Save
Save
Save
Šalies pristatymas per youtube
Save
Save
Save
Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.
Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.
Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.
Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.
Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.
Kaunas: | (8-37) 32 44 54 |
Vilnius: | (8-5) 215 00 77 |
Klaipėda: | (8-46) 31 17 43 |
Mažeikiai: | (8-44) 32 53 00 |
Buhalterija: | (8-37) 40 41 67 |
Grupėms: | (8-37) 40 41 73 |