(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Liuksemburgas - Belgija - Olandija 6d.

Eizenachas – Vartburgo pilis - Liuksemburgas – Briuselis – Gentas – Briugė – Antverpenas - Amsterdamas
Kaina nuo:
699 €
664.05 €
-5%
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Mažoji tvirtovė – Liuksemburgo kunigaikštystė.
 • Briuselio trijulė – Briuselis, Gentas, Briugė.
 • Deimantų miestas – Antverpenas.
 • Leiskitės į kelionę laiveliu Amsterdame. Tai pats geriausias būdas apžiūrėti kanalais išraizgytą miestą ir jo smailiastogius namus.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Vokietiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2
diena

Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykimas į gimtąjį J.S.Bacho miestą Eizenachą. Ekskursija po senamiestį, kurios metu apžiūrėsite Hercogų rūmus, J.S.Bacho namą-muziejų, M.Liuterio namą Turgaus aikštėje bei Šv.Jono bažnyčią, kurioje pamokslus skaitė M.Liuteris. Lankysite 1067 m. pastatytą *Vartburgo pilį. Tai viena iš geriausiai išlikusių Vokietijos viduramžių pilių su įspūdinga ir puošnia iškilmių sale, Šv.Elžbietos apartamentais, Landgrafų kambariais. Sakoma, kad čia vykdavo dainių varžybos, kurias R.Vagneris įamžino operoje „Tanhoizeris“. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

3
diena

Pusryčiai. Kelionė į nykštukinę Liuksemburgo kunigaikštystę. Ekskursija po Liuksemburgo sostinės Liuksemburgo senamiestį. Tai tiltų, fortų, uolų ir gynybinių labirintų miestas. Konstitucijos aikštė, Dievo motinos katedra, renesansiniai Didžiųjų hercogų rūmai, D‘Armes ir hercogo Viljamo II-ojo aikštės, senoji hercogų tvirtovė Le Bock, miesto panorama nuo tvirtovės sienų. Esant galimybei ekskursija po gražiausias Liuksemburgo vietas *turistiniu traukinuku. Išvykimas iš Liuksemburgo. Kelionė į Belgiją. Pavakaryje atvykimas į Belgijos sostinę Briuselį. Vakarinio Briuselio panorama: Albertinijumas, Karalių rūmai, Kongreso kolona, Šv. Huberto galerijos, Grand Place – gražiausia Rotušės aikštė Europoje, kurioje siūlome praleisti laisvą laiką. Gurmanai galės pasėdėti viename iš restoranų prestižiškiausioje Briuselio gatvėje Rue des Bouchers. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena

Pusryčiai. Kelionė į Gentą. Nuo Šv. Mykolo tilto išvysite puikią miesto panoramą su bažnyčių bokštais, dantytų gynybinių sienų bokšteliais, Flandrijos grafų  pilimi ir žaviais gildijų pastatais. Senamiesčio gatvelės atves į netaisyklingos formos senojo miesto aikštę su renesansinį fasadą turinčia Rotuše, 91 m aukščio bokštu - varpine, besišliejančiu prie impozantiškos Gelumbės halės. Halė statyta XVI a., kada Gentas ypač klestėjo. Šv. Bavo katedra, kurioje išvysite garsųjį „Dievo avinėlio“ altorių, nutapytą 1432 m. brolių dailininkų H. ir J. van Eyckų.  Kelionė į Briugę- šokolado mylėtojų rojų, garsėjančią „Choco – Lat“ kasmetiniu šokolado festivaliu. Ekskursija po miestą pėsčiomis: XIII a. gotikinė Dievo motinos katedra, kurioje yra Mikelandželo sukurta „Dievo motinos su kūdikiu“ skulptūra. Šv. Jono ligoninė – seniausia ligoninė Belgijoje. Miesto širdis – Centrinė aikštė, *Varpinės bokštas, iš kurio balkono būdavo skelbiami įstatymai. Laisvu laiku galėsite užkopti 366 laiptelius ir į Briugę pažvelgti iš Varpinės aukštumų. Nedidelė, kukliai pasislėpusi Švento kraujo bazilika – viena svarbiausių Flandrijos bažnyčių. Seniausia Belgijoje *miesto Rotušė. Išvykimas iš Briugės į Olandiją. Kelionė  į Antverpeną – Rubenso gimtąjį miestą. Pažintis su Antverpenu, kurį puošia XVI – XVII a. architektūros paminklai: Rubenso namas, Šv. Mergelės Marijos katedra, kurioje puikuojasi keli Rubenso darbai, puošni Šv. Jokūbo bažnyčia, kur palaidotas Rubensas, pagrindinė Antverpeno – Meir gatvė, Didžioji aikštė su Brabo fontanu, renesansine Rotuše su gildijų pastatais, primenančiais apie Antverpeno prekybos aukso amžių. Išvykimas iš Antverpeno. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena

Pusryčiai. Atvykimas į Amsterdamą Olandijos sostinę. Apžvalginė ekskursija po miestą *plaukiant vandens kanalais senaisiais jūreivių keliais ir pėsčiomis: Dam (užtvankos) aikštė su žymiuoju laisvės paminklu, čia vyko daugybė istorinių dramų, Karalių rūmai, kurių fasadą puošia skulptūros pabrėžiančios miesto jūrinę didybę, Naujoji bažnyčia – vieta, kur karūnuojami Olandijos monarchai, „Raudonųjų Žibintų“ kvartalas, Senoji gotikinė bažnyčia - seniausias miesto paminklas, Singel kanalo gėlių turgus, primenantis dailininko impresionisto paletę. Laisvas laikas. Kelionė per Vokietiją.  Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~3990 km.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu,
 • 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus. Miestų turistiniai mokesčiai – 7 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 100 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 159 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 80– 100 EUR.
Papildoma informacija

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti.

SVARBU! Esant ankstyvam išvykimui iš viešbučio gali būti pateikiami pusryčių paketai. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai.  Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

Galimi kelionės programoje aprašomų šventinių renginių, pramogų apribojimai ir/ar pakitimai.

Nuolaidos

Keliaujantiems 2-ą kartą                                                       -5 %

Keliaujantiems 3-ą kartą ir daugiau                                   -10 %

Vaikams iki 12m. (galioja tik 2+1 apgyvendinimui)          -10 %

Senjorams (nuo 65m. ir daugiau)                                        -10 %

Jaunavedžiam                                                                        -7 %

4-ąjam asmeniui                                                                    -10 %

6-ąjam asmeniui                                                                    -25 %

8-ąjam asmeniui                                                                    -50 %

10-ąjam asmeniui                                                                  -90 %

Nuolaidos taikomos nuo bazinės kelionės kainos. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida pastoviems keliautojams skaičiuojama ir taikoma padarytiems užsakymams nuo 2012m.



Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas.

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai (2)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.9 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Regina
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju
Kelionė patiko, šaunūs vairuotojai, šaunus gidas, labai greitas, vos spėjome paskui jį.
4.8 / 5.0
Rima
Keliauta Balandžio mėn. 2019
Rekomenduoju
Kelionė patiko, visus numatytus objektus aplankėme. Gidas savo darbą atliko puikiai, paslaugus, geranoriškas.
Apie šalį


Olandija

Olandijos nuotraukos

Olandija

Olandija – tulpių, sūrio, malūnų ir kanalų šalis, viliojanti turistus iš viso pasaulio, kurie čia atvyksta, norėdami patirti tą laisvės ir vėjavaikiškumo pojūtį, kuriuo garsėja Olandija. Tai marga, tolerantiška ir nepakartojama šalis įsimintinoms atostogoms. (Visos kelionės į Olandiją)

Apgyvendinimas

Olandija išlepinta turistų, todėl apgyvendinimo kainos tikrai nėra pačios žemiausios. Nakvynės kaina prabangiame 4 – 5 žvaigždučių prasideda maždaug nuo 90 – 100  eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės viešbučiuose vidutinė nakvynės kaina – apie 80 eurų, todėl ieškantys pigesnio varianto gali rinktis svečių namus, kuriuose lova parai kainuoja apie 20 – 30  eurų, plius keli papildomi eurai, jei nesinori kambario dalintis su kitais keliautojais. Trumpalaikė butų nuoma gana brangipaslauga – vieno kambario butas parai kainuos mažiausiai 100 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Olandijoje

Maistas

Tradicinė olandiška virtuvė riebi, čia dominuoja nesudėtingi kaimiški patiekalai, kurių gaminime naudojama daug pieno, sūrio ir sviesto. Šalyje labai populiarūs žuvies ir jūros gėrybių patiekalai, ypač midijos, silkė, karališkos austrės, kepta jūros žuvis, patiekiama su pupelėmis ar įvairiomis daržovių salotomis. Taip pat mėgstami jautienos patiekalai, kraujinės ir kepeninės dešros, mėsos kukuliai ir omletas. Beje, omletas Olandijoje valgomas bet kuriuo paros metu. Tad nenustebkite, jei šio patiekalo gausite per vakarienę. Svečiuojantis Olandijoje vertėtų paragauti žuvų kukulių su vėžių padažu, didelių valstietiškų blynelių su obuolių sirupu, tradicinės žirnių sriubos. Smaližių laukia putėsių saldainiai, medaus ar anyžių skonio sūriai, vanilinis pudingas, marcipaniniai pyragaičiai.

Maistas Olandijoje

Transportas

Po Olandiją labai patogu keliauti moderniais autobusais ir traukiniais, miestuose dienomis kursuoja autobusai, tramvajai ir metro,  o nakties metu – naktiniai autobusai, todėl bet kuriuo paros metu nebus sudėtinga nuvykti iš vieno miesto galo į kitą. Viešojo transporto bilietai parduodami automatizuotose kasose, esančiose autobusų ir geležinkelių stotyse. Miestuose taip pat patogu keliauti dviračiais, čia visur yra jiems skirti takai, perėjos, specialūs stovai ir net aikštelės dviračiams laikyti. Tiesa, dviračių eismas labai intensyvus, todėl pirmą kartą gali būti sudėtinga manevruoti vingiuotomis gatvelėmis. Keliai šalyje puikūs ir nemokami, tik už važiavimą Westerschelde tuneliu teks susimokėti. O greičiausias būdas pasiekti nuostabiąją Olandiją – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Eindhovenas. Olandijos technologijų ir dizaino simboliu laikomas miestas stebina tarsi iš ateities atvykusiais moderniais pastatais, laboratorijomis, mokslo centrais. Miesto istorija alsuojančiame Vilos parke galima išvystiišlikusius amatininkų ir pramoninkų namus bei vilas. Eindhovenas – energija pulsuojantis miestas, čia gausu kavinių, barų, verda naktinis gyvenimas.
 • Amsterdamas. Vienas įdomiausių ir žaviausių miestų Europoje garsėja romantiška atmosfera, tolerantiška bei laisvamaniška dvasia. Daugelis Amsterdamo pastatų skaičiuoja ne vieną šimtą metų, todėl gali atrodyti, kad vaikštote XVII a. gatvelėmis, mieste gausu kanalų, tiltų, jaukių skverelių, parkų kavinių, iš kurių sklinda žmonių juokas ir klegesys.  Nuostabus miestas!
 • Karalių rūmai Amsterdame. Klasikinės olandų architektūros statinys buvo suprojektuotas 1648 m. Nors iš pirmo žvilgsnio pastato fasadas atrodo gana paprastas, tačiau prabanga spinduliuojantis interjeras tiesiog atima žadą.
 • „Raudonųjų Žibintų“ kvartalas. Beveik penkis šimtmečius garsusis „Raudonųjų Žibintų“ kvartalas audrina lankytojų fantaziją ir tenkina poreikius. Tiesa, čia galima ne tik pažiūrėti į gundančias palydoves ar striptizo šokėjas stilinėse viešnamių vitrinose ar užsisakyti jų teikiamas paslaugas, bet ir rasti didelį barų ir kavinių, kuriose groja pačių įvairiausių stilių muziką iki pat ryto, pasirinkimą. Unikali vieta suaugusiems. Dėmesio! Merginas fotografuoti draudžiama.
 • Haga. Modernus miestas, kuriame šiuolaikinė architektūra ir gyvenimo tempas puikiai dera su senoviniais pastatais ir istoriniu palikimu. Hagoje įsikūręs Tarptautinis teisingumo teismas, karalių rezidencija ir Olandijos Vyriausybės būstinė.
 • Kinderdijk. Olandija garsėja ne tik tulpėmis ar dviračiais, bet ir vėjo malūnais, kurių niekur kitur nėra tiek daug kaip Kinderdijk provincijoje. 1740 m. buvo pastatyta net 19 medinių vėjo malūnų, kurie išliko iki šių dienų ir yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
 • Zaanse Schans. Subtilaus grožio kaimelis, įsikūręs šalia San upės, svečius pasitinka žaviais baltos ir žalios spalvos mediniais nameliais, vėjo malūnu ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Tai autentiška ir istoriška šalies vietovė, kurioje atsiskleidžia Olandijos kultūra ir unikalumas.
 • Keukenhofas. Lisse miestelyje įsikūrusi didžiausia pasaulyje gėlių paroda vilioja keliautojus ir turistus nuostabių spalvų ir kvapų žaismu. Net 32 hektarų plote auga milijonai tulpių, narcizų ir kitų gėlių rūšių.
 • Delftas. Žavingas įgulos miestelis garsėja keramikos dirbtuvėmis, jaukia atmosfera ir technikos universitetu, todėl čia netrūksta jaunų žmonių, studentiškų švenčių ir pramogų.
 • Roterdamas. Tai didžiausias uostas Europoje, kuris buvo sugriautas per Antrąjį Pasaulinį karą ir visiškai atstatytas. Svečiuojantis Roterdame vertėtų aplankyti vietinį turgų, kuris savo dydžiu prilygsta futbolo stadionui, meno galeriją, zoologijos sodą, Euromast bokštą – tai aukščiausias statinys Olandijoje, o jo viršuje yra įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

 

Olandijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Olandiją?

Olandijoje vyrauja gana šiltos žiemos ir vėsios vasaros. Šaltuoju metų lauku termometro stulpelis retai nusileidžia žemiau +3 laipsnių šilumos, o vidutinė oro temperatūra vasarą – +18 laipsnių šilumos. Tiesa, jei norisi pasigrožėti žydinčia Olandija, kelionę vertėtų planuoti pavasarį – gegužės mėnesį.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Olandijoje – 0,5 promilės.

Užsieniečiams draudžiama lankytis marihuanos kavinėse.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Holland.com informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.11.30

Belgija

Belgijos nuotraukos Belgija

Visai nedidelė Belgija – viena įtakingiausių šalių Europoje, juk būtent čia veikia svarbiausios Europos Sąjungos institucijos. Kita vertus, ši šalis yra gerokai daugiau nei politika ar aukšta ekonomika. Belgija garsėja viduramžiais alsuojančia miesto architektūra, derančia su moderniais pastatais, puikiu alumi ir geriausiu šokoladu pasaulyje. Čia atvykę, niekada nepasigailėsite. (Visos kelionės į Belgiją)

Apgyvendinimas

Nakvynė Belgijoje nėra labai pigi, ypač tada, jei ieškote prabangaus 4 ar 5 žvaigždučių viešbučio patogioje miesto vietoje, arčiau centro. Paros kaina prasideda maždaug nuo 100 eurų ir kyla iki kelių šimtų. Žemesnės klasės viešbučiuose nakvynės kaina prasideda vidutiniškai nuo 65 eurų. Svečių namai siūlo keliautojams nakčiai apsistoti už 15 – 25 eurus, o jei nesinori kambario dalintis su kitais svečiais, gali tekti sumokėti ir 30 eurų už nakvynę. Vykstantiems su didesne draugų kompanija – racionaliausias ir ekonomiškiausias pasirinkimas tikriausiai yra trumpalaikė buto nuoma. Jaukų kelių kambarių butą ar nedidelį namelį parai galima išsinuomoti už 100 – 200 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Belgijoje

Maistas

Autentiškos belgų virtuvės pagrindą sudaro švieži vietiniai produktai – sūris, kumpis, šparagai, cikorijos ir kitos sezoninės daržovės. Taip pat labai mėgstami mėsos ir žuvies patiekalai, kurie yra neįsivaizduojami be tiršto Briuselio kopūstų bei šparagų padažo ir skrudintų bulvyčių. Belgai labai mėgsta vištieną su troškintais obuoliais, jūros gėrybes, ypač midijas su bulvių šiaudeliais ir actu arba majonezu, pomidorus su krevečių įdaru. Belgų virtuvė šiek tiek ekscentriška, čia dažnai derinami iš pirmo žvilgsnio visai nederantys produktai, pavyzdžiui, jautienos ar kiaulienos kotletai, patiekiami su šilta vyšnių uogine. Belgai ypatingai vertina šviežią maistą, todėl net greitieji užkandžiai gaminami iš sveikų ir kokybiškų produktų. Svečiuojantis Belgijoje būtina paragauti jautienos, virtos aluje (carbonnades flamandes), belgiškų keptų bulvyčių (frites) ir firminio šalies bulvių ir paukštienos troškinio (waterzooi). Tiesa, kartais šis patiekalas gaminamas ir su omarais. Desertui belgai pasiūlys šokolado, šokoladinių sausainių, triufelių ir kitų gardumynų. Juk Belgijoje gaminamas geriausias šokoladas pasaulyje!

Belgiška virtuvė

Transportas

Belgija gali pasigirti puikiai išvystyta infrastruktūra. Pagrindinis viešasis transportas – traukiniai ir autobusai, didesniuose miestuose kursuoja tramvajai, Briuselyje galima keliauti ir metro. Viešasis transportas darbą pradeda 5 val. ryte ir kursuoja iki pat vidurnakčio, mažesniuose miestuose iki 23 val. Bilietai parduodami specialiose automatizuotose kasose. Sistema gana lengvai suprantama, todėl Belgijoje keliauti patogu ir paprasta. Šalies keliai puikūs, todėl nenorintys derintis prie viešojo transporto grafiko gali išsinuomoti automobilį. Keliai Belgijoje nemokami, tačiau reikia susimokėti už važiavimą Liefkenshoek tuneliu. Žinoma, patogiausias ir greičiausias būdas pasiekti šokolado ir alaus šalį – lėktuvas. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų

 • Briuselis. Ne tik Belgijos, bet ir visos Europos sostine tituluojamas Briuselis dažniausiai siejamas su čia įsikūrusiomis pačiomis svarbiausiomis Europos Sąjungos institucijomis, tačiau už modernių stiklinių namų slypi labai įdomus ir žavus miestas, kuriame rasite jaukių siauručių senovinių gatvelių, gotikinių pastatų, kavinukių, muziejų, didingų bažnyčių ir kitų įdomybių.
 • Antverpenas. Viduramžiais miestas buvo Belgijos prekybos centras, šiandien Antverpenas – vienas gražiausių istorinių miestų, kuriame gausu nuostabių architektūrinių grožybių. Miesto pasididžiavimas – viena gražiausių gotikinių katedrų visoje Belgijoje.
 • Europos parlamentas. Stiklinis pastatas – puikus modernios architektūros pavyzdys, kuriame priimami patys svarbiausi klausimai, susiję su Europos Sąjungos klestėjimu. Tiesa, mėgstantys juodą humorą ir sarkazmą, Europos parlamento pastatą vadina Les Caprices des Deux, lietuviškai – dievų užgaidomis.
 • Karalių rūmai Briuselyje. Oficiali Belgijos monarchų būstinė – vienas gražiausių ir įspūdingiausių pastatų Belgijos sostinėje. Puošnios salės, galerijos, skarabėjų dangumi vadinamos lubos, puoštos sietynais, padengtais daugiau nei 1 mln. šių vabalų išoriniais kiautais, atrodo išties įspūdingai.
 • Grand Place Briuselyje. Didžioji miesto aikštė – vienas populiariausių lankytinų objektų mieste. XI a. čia vykdavo turgus, vėliau iškilo miesto Rotušės ir gildijų pastatai, kurie buvo 1638 m. sunaikinti ir atstatyti ištaigingu barokiniu stiliumi. Šiandien smalsuoliai Grand Place aikštėje gali pasigrožėti nuostabiu miesto Rotušės pastatu, Karaliaus namu, kuriame veikia muziejus, gildijų namais.
 • Rubenso namas. Dažnai Antverpeno simboliu laikomame statinyje gyveno ir tapė garsusis tapytojas Piteris Paulius Rubensas. Šiuo metu name veikia menininko muziejus, kuriame galima susipažinti su jo darbais ir gyvenimu.
 • Briugė. Tarp tyvuliuojančių ir romantiška nuotaika alsuojančių kanalų įsikūręsBriugė mietas vadinamas vienu gražiausiu miestu ne tik Belgijoje, bet ir visoje Europoje. Čia dvelkia viduramžių atmosfera, o vaikštant siauromis miesto gatvelėmis galima pagalvoti, kad nukeliavote kelis šimtus metų į praeitį.
 • Gentas. Istorinis miestas atrodo tarsi būtų užstrigęs praeityje. Gente galima pasigrožėti ištaigingais pirklių ir biurgerių namais, nuostabiomis miesto bažnyčiomis.
 • Flandrijos grafų pilis. Gente stūksanti tašytų akmenų pilis buvo pastatyta dar 1200 m. Iš pradžių tai buvo tvirtovė, sauganti miesto gyventojus, vėliau – teismo rūmai, kalėjimas, smuklė, medvilnės fabrikas. Šiuo metu didingoje pilyje veikia originalių viduramžių kankinimo prietaisų paroda.
 • Maneken Pis skulptūra.Jei nematėte besišlapinančio berniuko skulptūros, tikriausiai nebuvote Belgijoje. Ši skulptūra bene garsiausias Briuselio simbolis. Iki šiol į Briuselį atvykstantys kitų šalių vadovai šiam berniukui dovanoja drabužius su savo šalies tautiniais motyvais. Daugiau nei 650 kostiumų saugomi Miesto muziejuje.

Belgijos Top vietos

Kada geriausia keliauti į Belgiją?

Tikriausiai pats geriausias metas keliauti į Belgiją yra vėlyvas pavasaris ir vasara, kai oras vidutiniškai sušyla iki +20 laipsnių šilumos. Vasaros šalyje gaivios, nekankina varginanti kaitra, todėl malonu vaikštinėti žavingomis Belgijos miestų gatvelėmis, mėgautis laiku parkuose. Tiesa, lagamine reiktų rasti vietos skėčiui, nes jo gali prireikti. Žiemos čia vėsios ir drėgnos, termometro stulpelis sausio mėnesį dažnai nukrenta iki 0 laipsnių.

Naudingi patarimai

Leistinas alkoholio kiekis Belgijoje – 0,5 promilės.

Straipsnis parengtas pagal Tripadvisor.com, Belgium-tourism.be informaciją.

Informacija paskelbta: 2017.12.01

Liuksemburgas

Liuksemburgo nuotraukos

Liuksemburgas

Vakarų Europoje esanti nykštukinė valstybė Liuksemburgas yra vienintelė pasaulyje šalis, valdoma kunigaikščių. Negana to, tai yra viena turtingiausių valstybių pasaulyje, kurios gyventojai yra itin patenkinti gyvenimu šioje puikioje šalyje. Keliautojus iš viso pasaulio Liuksemburgas pasitinka nuostabia architektūra, senuosius amžius siekiančia kultūra bei išties gardžiu maistu, tad vykstant į kaimynines šalis, verta užsukti ir į Liuksemburgą.

Apgyvendinimas

Planuojant kelionę į Liuksemburgą derėtų atminti, jog tai viena šalių, kuriose pragyvenimo lygis itin aukštas. Dėl šios priežasties ir apgyvendinimo paslaugos yra gerokai brangės. Norint apsistoti Liuksemburgo mieste, už nakvynę dviems trijų žvaigždučių viešbutyje gali tekti pakloti nuo 100 eurų.  Siekiantiems patirti viską, ką Liuksemburgas siūlo geriausio, siūloma apsistoti 4-5 žvaigždučių viešbučiuose, kuriuose nakvynės kaina dviems atsieis daugiau nei 150 eurų. Geriausius viešbučių pasiūlymus galite rasti čia.

Viešbučiai Liuksemburge

Maistas

Liuksemburgo nacionalinę virtuvę smarkiai paveikė istorinės bei kultūrinės aplinkybės, todėl daugumą maisto ruošimo paslapčių jie yra perėmę iš aplinkinių valstybių. Tačiau atvykėlius iš svetur liuksemburgiečiai tikrai turi kuo nustebinti. Lankantis Liuksemburge siūloma paragauti bouneschlupp – žalių žirnių sriubos su įvairiomis daržovėmis, Judd mat Gaardenbounen– rūkytos kiaulienos sprandinės, Stäerzelen – patiekalo iš grikių miltų su rūkyta šonine ar Friture – nedidelių žuvyčių , valgomų pirštais.

Maistas Liuksemburge

Transportas

Liuksemburgo kunigaikštystė turi puikiai išvystytą viešojo transporto tinklą. Daugumą miestų ir miestelių šioje valstybėje jungia traukinių linijos ir autobusų maršrutai. Tiek traukiniams, tiek ir autobusams galioja tos pačios kainos. Galima įsigyti trumpalaikį vienkartinį bilietėlį kelionei iki 2 valandų trukmės (kainuoja 2 eurus), vienos dienos bilietą, galiojantį iki sekančios dienos 4 valandos ryto (kainuoja 4 eurus). Viešojo transporto bilietėlius patogu įsigyti elektroniniu būdu, taigi prieš keliaujant į Liuksemburgą derėtų parsisiųsti mticket mobiliąją programėlę. Kaimynines šalis patogu pasiekti ne tik viešuoju transportu, bet ir lėktuvu. Visą informaciją apie lėktuvo bilietus galite rasti čia.

GRŪDOS ekspertų patarimai: TOP 10 lankytinų vietų:

 • Liuksemburgo senamiestis. Nuostabi vieta su daugybe lankytinų objektų – taip Liuksemburgo lankytojai apibūdina šio miesto senamiestį. Stulbinanti architektūra, daugybė kavinių ir restoranų leis puikiai praleisti popietę.
 • Nacionalinis istorijos ir meno muziejus. Stulbinančio dydžio muziejuje galima susipažinti su Liuksemburgo istorija bei pasimėgauti puikiomis meno kūrinių kolekcijomis. Mėgstantiems muziejus šiame apsilankyti tiesiog būtina.
 • Europos Bendrijos Teisingumo Teismas. Viena iš svarbiausių Europos Sąjungos institucijų yra įsikūrusi būtent Liuksemburge. Neįtikėtinų formų dangoraižyje įsikūrę teismo rūmai išties verti apsilankymo ir apžiūrėjimo bent iš išorės.
 • Pétrusse kazematai. Apsilankymas šioje gynybinėje tvirtovėje, pastatytoje 17-ojo amžiaus viduryje, leis labiau susipažinti su Liuksemburgo istorija bei pasigrožėti nuostabiais atsiveriančiais vaizdais, kadangi ji pastatyta visai šalia miesto centro.
 • Notre Dame katedra. Pradėta statyti 17-ojo amžiaus pradžioje, ši katedra iki šiol yra vienas gausiausiai lankomų turistinių objektų visame Liuksemburge.
 • Palais Grand Ducal rūmai. Šie rūmai yra oficiali Liuksemburgo kunigaikščio darbo vieta. Būtent iš šių rūmų šalies galva atlieka pagrindines savo funkcijas. Palais Grand Ducal taip pat itin turtingi savo istorija, taigi juos pamatyti išties svarbu.
 • Liuksemburgo miesto istorijos muziejus. Tai vienas pagrindinių muziejų Liuksemburge, kuriame nuolat veikia įvairiausios parodos, demonstruojančios liuksemburgiečių gyvenimą dar nuo viduramžių.
 • Pont Adolfo tiltas. Šis Liuksemburgo tiltas yra bene vienas ikoniškiausių objektų visoje šalyje – jis dažnai naudojamas kaip Liuksemburgo laisvės simbolis. Daugiau nei šimtą metų skaičiuojantis tiltas neabejotinai turi atsidurti kiekvieno keliautojo lankytinų objektų sąrašo pirmoje vietoje.
 • Šv. Michaelo bažnyčia. Viena seniausių bažnyčių Liuksemburge tikrai turės kuo nustebinti - nuostabios freskos ir mozaikos leis patirti maksimalią galimą ramybę. Negana to, bažnyčios nuotraukos taip pat bus puikios!
 • Trys Bokštai. Šie bokštai yra gynybinės miesto tvirtovės dalis. Jie yra šalia Petrusse kazematų, o ypač žavingai jie atrodo naktį. Taigi, juos aplankyti galima vakarinio pasivaikščiojimo metu.

 

Nuotraukos iš Liuksemburgo

Kada geriausia keliauti į Liuksemburgą?

Liuksemburgą verta aplankyti bet kuriuo metų laiku, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad kai kuriuose regionuose paslaugų kiekis priklauso nuo tuo metu esančio sezono. Gegužė, birželis ir rugsėjis įprastai yra tikrai tinkami mėnesiai, kadangi tuo metu oras yra pakankamai šiltas, o kritulių – nedaug. Liepa ir rugpjūtis Liuksemburge būna šiltesni, tačiau tuo metu iškrenta kiek daugiau kritulių. Taip pat, vasaros mėnesiais Liuksemburgą lanko didžiausi srautai turistų, todėl gali būti sudėtinga rasti nakvynės vietą.

Naudinga informacija

Leidžiamas alkoholio kiekis Liuksemburge – 0,5 promilės. Nepatyrusiems vairuotojams, turintiems mažesnį nei 2 metų vairavimo stažą, leidžiamas alkoholio kiekis yra 0,2 promilės.

Liuksemburgo nacionalinė valiuta kaip ir likusiose Europos Sąjungos šalyse – euras (EUR).

Straipsnis parengtas pagal luxembourg.public.lu,  tripadvisor.com

Informacija paskelbta: 2018.01.10

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Transportas


Į keliones vykstama dviejų kategorijų – 16-66 sėdimų vietų turistinės klasės ir mikro autobusais, kuriuose yra garso ir vaizdo grotuvai, karšto vandens aparatas (naudojamas tik sustojimų metu, vandens kiekis ribotas), tualetas, vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (16vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema.

Į keliones pirmumo tvarka vyksta UAB „GRŪDOS autobusai“ priklausančios transporto priemonės (sąrašas apačioje). Sezono metu organizatorius papildomai samdo kitų transporto bendrovių turistinės klasės autobusus ir mikroautobusus.

Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt/isvykimo-vietos-ir-laikai 2-3 dienos prieš kelionę.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 861
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: HNR 860
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: HAH 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JBH 862
Vietų skaičius: 49+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą

DE LUXE NEOPLAN N516 SHDH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: GNV 516
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N516 DH Starliner
Autobuso valstybinis nr.: FUN 674
Vietų skaičius: 46+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: JMR 863
Vietų skaičius: 50+1+1
Bako talpa: 550 ltr
Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

DE LUXE NEOPLAN N1216 Cityliner
Autobuso valstybinis nr.: KFH 865
Vietų skaičius: 44+1+1
Bako talpa: 550 ltr

Privalumai: navigacinė sistema, oro kondicionierius, vaizdo/garso sistema (DVD), mikrofonas, WC. Patogios sėdynės (platinamos į šonus, atsilenkia atgal, atramos rankoms ir kojoms), dideli tarpai tarp sėdynių.

Žr. sėdėjimo vietų išdėstymą


Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
699 €
664.05 €