(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Visa Čilė nuo Atakamos dykumos iki Patagonijos ledynų, aplankant Velykų salą 17d.

Didysis GRŪDOS turas. Visa ČILĖ nuo Atakamos dykumos iki Patagonijos ledynų, aplankant Velykų salą*
2024.09.12 - 09.28 grupė renkama
2024.11.21 - 12.07 grupė renkama
2025.03.06 - 03.22 grupė renkama
Kaina nuo:
3950 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

 • Kontrastingoji Čilės sostinė Santjagas.
 • Atakama – sausiausia pasaulio dykuma.
 • Saulėlydis Mėnulio slėnyje.
 • El Tatio geizerių šokis ryto aušroje.
 • Spalvingi indėnų kaimeliai Tokonao, Kaspana, Čiu Čiu.
 • Vicente Perez Rosales – vienas gražiausių ir seniausių Čilės draustinių.
 • Mistiškoji Čilojės sala.
 • Magdalenos sala – Magelano pingvinų rojus.
 • Čilės Patagonija – ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta.
 • Serano ir Balmacedos ledynų didybė.
 • Torres del Paine – gražiausias Pietų Amerikos nacionalinis parkas (UNESCO biosferos rezervatas).
 • Gurmaniški potyriai – puikūs Čilės vynai, steikai, jūros gėrybės.
 • Neįminta Velykų salos paslaptis.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Santjagas (su tarpiniais persėdimais).

Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Santjagas (su tarpiniais persėdimais).

2
diena. Santjagas.

Atvykimas į Santjagą, pasienio formalumų sutvarkymas. Po pietų apžvalginė ekskursija po Čilės sostinę, miestą, kuriame ryškų pėdsaką įspaudė garsieji čiliečiai – prezidentas Salvatore Aljende, rašytoja Izabelė Aljende, diktatorius Pinočetas, poetas, Nobelio premijos laureatas Pablas Neruda ir, aišku, lietuvių kilmės mokslininkas, geologas, didysis Andų tyrinėtojas – Ignas Domeika. Santjagą supa įspūdingi Andų kalnai, tai kontrastų miestas, kuriame harmoningai dera įspūdinga kolonijinė architektūra ir šiuolaikiniai dangoraižiai. Apžiūrėsite didingąjį Palacio de la Moneda – Prezidento rūmus, Čilės universitetą, Plaza de Armas, Katedrą, Šv. Pranciškaus bažnyčią, Šv. Lucijos kalvą, iš kur 1541 metais pradėjo plėtotis Santjago miestas.

Esant galimybei (už papildomą mokestį) lankomas Nacionalinis istorijos muziejus. Jūros gėrybių gausa vilioja Centrinis turgus, kuris žymus dar ir tuo, kad jo metalinės konstrukcijos buvo pagamintos XIX amžiaus pabaigoje Londone ir laivu atgabentos į Čilę. Aplankysite bohemiškąjį Belavista rajoną, kur verda Santjago naktinis ir kultūrinis gyvenimas, esant galimybei, užkilsite į San Kristobalo kalvą, nuo kurios apžvalgos aikštelių atsiveria puiki Santjago panorama.

Ekskursiją baigsite moderniuose miesto rajonuose: Vitakura, Las Kondes, Providencia, garsėjančiuose savo didingais pastatais ir prekybos centrais. Grupės pageidavimu, už papildomą mokestį užsakoma vakarienė jūros gėrybių restorane. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Santjagas – Valparaisas – Vina del Mar – Santjagas.

Išvykimas į Valparaisą – pagrindinį Čilės uostą. Atvykę į Valparaiso, pravažiuosite pagrindinę miesto aikštę, kurioje galėsite matyti paminklą, skirtą 1879 metų jūrų mūšiui atminti. Toliau vyksite link pietinės miesto dalies, kur, grožėdamiesi senaisiais funikulieriais, kilsite į kalvą, nuo kurios atsiveria vaizdas į įlankoje esantį Valparaiso miesto centrą ir aplinkines kalvas.

Kelionę tęsite per komercinę uosto širdį lėkdami pakrantės greitkeliu, jungiančiu Valparaisą su Vina del Mar kurortu. Važiuodami į žymiuosius Salinas, Renaka, Los Lilenes ir Konkon paplūdimius, turėsite galimybę pamatyti Vina del Mar kurorto gėlių laikrodį ir kazino bei pasigrožėti uolėta pakrante, kur vėjuotomis dienomis lūžta didžiulės bangos.

Pasiekę Konkon paplūdimį, matysite žvejų prekystalius su didžiule jūros gėrybių įvairove. Galėsite papietauti jūros gėrybių restorane Ramiojo vandenyno pakrantėje (pietūs už papildomą mokestį).

Prieš išvykdami atgal į Santjagą, aplankysite pagrindinę miesto aikštę Plaza Vergara, turėsite laisvo laiko pirkiniams. Nakvynė.

4
diena. Santjagas – Kalama – San Pedro de Atakama.

Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Kalamą. Iš Kalamos oro uosto vyksite į San Pedro de Atakama miestelį, laikomą Čilės archeologijos sostine ir indėnų kultūros Atakama dykumoje centru. Pirmykščių žmonių mumijos ir darbo įrankiai, rasti archeologinių kasinėjimų metu, dabar yra eksponuojami garsiajame belgų misionieriaus Gustavo Le Paige muziejuje, įkurtame 1963 metais. Čia saugoma daugybė unikalių eksponatų, kurie vilioja keliautojus ir mokslininkus iš viso pasaulio.

Pavakary Jūsų laukia ekskursija į Mėnulio slėnį, esantį neaprėpiamos Atakamos dykumos viduryje. Tai visame pasaulyje garsi vietovė, kurios landšaftas primena Mėnulio paviršių. Apžiūrėsite druskos skulptūras „Las Tres Marias“, druskos urvus (esant galimybei). Saulėlydį pasitiksite ant didžiulės smėlio kopos. Mėnulio slėnis žavi savo tyla, ramybe, paslaptimi, sukurta vėjo iš druskos, akmens, smėlio, gipso, oranžinių geležies gyslų ir spalvotųjų mineralų. Grįžimas į San Pedro de Atakama. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. San Pedro de Atakama – Atakamos druskos dykuma – Tokonao.

Visa diena skirta pažinčiai su Atakamos dykuma. Tai sausiausia pasaulio dykuma, užburianti savo platybėmis, ramybe ir tyla. Aplankysite 2500 m aukštyje virš jūros lygio esantį Salar de Atakama, didžiausią Čilėje ir vieną didžiausių druskos ežerų kontinente, nutolusį apie 40 km nuo San Pedro de Atakama. Tai išskirtinio grožio vietovė. Šalia ežero dažnai galima pamatyti flamingų, ieškančių sau maisto druskingoje pakrantėje. Ekskursiją tęsite mažame indėnų Tokonao kaimelyje, įsikūrusiame 2485 m aukštyje virš jūros lygio. Nameliai čia pastatyti iš vulkaninės uolienos, vadinamos liparita. Vietos gyventojai iš jos gamina ir mažytes skulptūrėles, kurias mielai perka keliautojai. Miestelis garsus senąja San Lukas bažnyčia, ypač jos varpinės bokštu. Iš Tokonao grįždami į San Pedro de Atakama, esant galimybei, apžiūrėsite akmeninį Pukara fortą. Grupės pageidavimu, už papildomą mokestį, vyksite maudytis į Puritama karštųjų versmių šaltinius. Grįžimas į San Pedro de Atakama. Aplankysite Gustavo Le Paige muziejų, pasivaikščiosite po jaukų miestelį, apžiūrėsite nuostabaus grožio kolonijinio stiliaus baltąją bažnyčią, menančią ispanų užkariautojų laikus. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. San Pedro de Atakama – El Tatio geizeriai – Kaspana – Čiu Čiu – Lasana.

Labai anksti atsikėlę išvyksite per naktimi alsuojančią dykumą prie 4320 m aukštyje virš jūros lygio esančių geoterminių El Tatio geizerių. Daugiau nei 100 geizerių punktualiai kiekvieną rytą pradeda savo šokį ryto aušroje. El Tatio yra vienas iš aukščiausiai esančių geizerių laukų pasaulyje ir kartu didžiausias geizerių laukas pietų pusrutulyje.

Vyksite į Kaspana kaimelį, kur pamatysite dirbinius iš liparito, susipažinsite su vietos gyventojų indėnų buitimi. Ispanų įkurtame Čiu Čiu kaimelyje tęsite pažintį su vietos gyventojais, apžiūrėsite vieną gražiausių Čilės bažnyčių. Užsuksite į Pukara de Lasana, nuo XII amžiaus išlikusią tvirtovę. Grįžimas į San Pedro de Atakama. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. San Pedro de Atakama – Kalama – Puerto Montas – Puerto Varasas.

Vyksite į Kalama oro uostą skrydžiui į Čilės ežerų regione įsikūrusį Puerto Montą. Iš Puerto Monto vyksite į Puerto Varasą. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Puerto Varasas – Vicente Perez Rosaleso nacionalinis parkas – Puerto Varasas.

Vyksite į Vicente Perez Rosaleso nacionalinį parką. Tai vienas gražiausių ir seniausių Čilės draustinių, apsuptas snieguotų ugnikalnių, miškų, ežerų, upių ir lagūnų. Čia sutinkama daugiau nei 100 įvairių paukščių ir per 30 žinduolių rūšių. Lankysitės prie Petrohue upės krioklių, grožėdamiesi įstabiais pakrančių vaizdais plauksite Todos los Santos ežeru. Vakare grįšite į Puerto Varasą. Nakvynė viešbutyje.

Vicente Perez Rosales

9
diena. Puerto Varasas – Čilojės sala – Puerto Varasas.

Visos dienos išvyka į mistiškąją, legendomis apipintą Čilojės salą. Tai unikali vieta žemėje. Vakariniu pakraščiu driekiasi kalnai, rytuose – kalvota lyguma. Čilojės sala ypatinga savo kultūra, architektūra ir kraštovaizdžiu.

Sala garsėja 200 metų senumo medinėmis bažnyčiomis, net 16 jų įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šioms bažnyčioms būdinga tai, kad visos jos yra atsuktos fasadu į jūros pusę. Po pietų grįšite į Puerto Varasą. Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Puerto Varasas – Punta Arenasas.

Nuvežimas į Puerto Monto oro uostą. Skrydis į Punta Arenaso miestelį. Apžvalginė ekskursija po Punta Arenasą – pietinę Čilės sostinę, šalies Magelano regiono pagrindinį centrą, įsikūrusį vakariniame Magelano sąsiaurio krante. Tai raudonai-mėlynų stogų miestas, vienas didžiausių avininkystės centrų pasaulyje. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Punta Arenasas – Magdalenos sala – Puerto Natalesas.

Ryte leisitės į išvyką laivu Magelano sąsiauriu iki Magdalenos salos. Čia gyvena daugiau nei 120 tūkstančių Magelano pingvinų, ir tiek daug pingvinų vienoje vietoje tikriausiai sunku pamatyti dar kur nors, išskyrus Antarktidą... Magdalenos sala nuo 1982 metų saugoma Čilės valstybės, kad pingvinams būtų užtikrinta saugi vieta dauginimuisi.

Vakare vyksite į Puerto Natalesą – antrą pagal dydį Čilės Patagonijos miestelį, įsikūrusį prie Seno Ultima Esperanza kanalo, priešais Patagonijos Andų kalnų virtinę. Nepakartojamas gamtos stebuklas – Čilės Patagonija yra ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta, garsėjanti žmogaus rankos dar nepaliestais miškais, ledynais, egzotiška augmenija ir gyvūnija. Nakvynė viešbutyje arba posadoje.

12
diena. Puerto Natalesas – Ultima Esperanza fiordas – Serano ir Balmaceda ledynai – Puerto Natalesas.

Visos dienos išvyka prie Serano ir Balmaceda ledynų. Plauksite laivu Ultima Esperanza, dar vadinamu, paskutinės vilties fiordu. Matysite jūrų liūtų kolonijas, pabuvosite Balmaceda kalno papėdėje, grožėsitės Serano ir Balmacedos ledynų didybe. Įspūdžiai nepakartojami ir nepamirštami! Grįžimas į Puerto Natalesą. Nakvynė viešbutyje arba posadoje.

13
diena. Puerto Natalesas – Torres del Paine nacionalinis parkas – Puerto Natalesas.

Visa diena skirta pažinčiai su Torres del Paine nacionaliniu parku, užimančiu 113 000 ha plotą (UNESCO biosferos rezervatas). Šis parkas visame pasaulyje garsėja savo įspūdingais, milžiniškais granitiniais kalnais, kurie yra tapę ne tik Patagonijos, bet ir visos Čilės vizitine kortele. Ypač įspūdingi yra keturi parko kalnai – „bokštai“, nuo kurių ir kilo parko pavadinimas („torres“ ispaniškai reiškia bokštus): Torre Sur (pietinis bokštas), iškylantis 2850 m virš jūros lygio, Torre Central (centrinis bokštas), kurio aukštis 2800 metrų, Torre Norte (šiaurinis bokštas), siekiantis 2248 m aukštį ir Mount Nido de Kondor 2243 m aukščio.

Įspūdingai atrodo ir Andų viršukalnės vadinamos Kuernos del Paine („cuernos“ – ragai) – tarsi kažkokios galingos nematomos jėgos susukti ir sidabrinio sniego patalais apkloti pilkojo granito kalnai. Kaskadomis krentantys įstabūs kriokliai, akmenuoti iškyšuliai, žaižaruojantis ledas, žydri ežerai ir lagūnos, žieduose paskendę slėniai, senųjų Andų didingi granito bokštai – tai tik dalis viso to, ką išvysite šiame nacionaliniame parke. Didžioji parko dalis apaugusi tankiu mišku. Ir šiame, kaip jį vadina, Patagonijos Edene karaliauja patys įvairiausi Pietų Amerikos gyvūnų atstovai: pumos, Patagonijos pilkosios ir Andų lapės, zuikiai, guanakai, flamingai, kondorai, juodieji grifai ir kt. Kelias, kuriuo važiuosite, yra apsuptas didžiulių ežerų. Šio turo metu aplankysite Los Kuernos ir Pehoe ežero apžvalgines aikšteles, įspūdingąjį Salto Grande krioklį, kuris jungia du gigantiškus ežerus Nordenskjold ir Pehoe. Salto Grande krioklys – plati, nenutrūkstama ir švytinti vandens uždanga, krintanti nuo žalsvai mėlyno ežero 18 metrų žemyn – yra gamtos paminklas.

Prie to dar pridėkite didingą foną, kurį sudaro aštrios granito smailės, kalvoti krantai, išmarginti raudonų, geltonų ir žalių krūmų, ir amžina vaivorykštė, žėrinti krioklio purslų migloje, - ir kraštovaizdį daugmaž įsivaizduosite. Bet tai dar ne viskas. Čia būriuojasi flamingai, apsilanko į kupranugarius panašių guanakų kaimenės, čia peri pulkai didžiausių Amerikos paukščių – neskraidančių stručių nandų. Toliau važiuosite link Grey (Pilkojo) ežero apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria nepakartojamas vaizdas į Grey ledyną ir dar vienu parko stebuklu laikomą Grey ežerą. Nakvynė viešbutyje arba posadoje.

14
diena. Puerto Natalesas – Punta Arenasas – Santjagas.

Pusryčiai. Nuvežimas į Punta Arenaso oro uostą skrydžiui į Santjagą. Nakvynė.

15
diena. Santjagas – Maipo slėnis – Santjagas.

Išvyka į Maipo slėnį – seniausią ir labiausiai pripažintą vyno regioną Čilėje. Manoma, kad būtent čia buvo pasodinti pirmieji Čilę pasiekę vynmedžiai, o šiandien šis regionas gali pasigirti 13 000 ha besidriekiančiais vynuogynais, kuriuose klesti devynios vynuogių veislės. Maipo upės įtakojamas dirvožemis, šaltos žiemos ir ilgos karštos vasaros sukuria tinkamas sąlygas išskirtinės kokybės vyno gamybai. Čia degustuosite vietinių vynų (už papildomą mokestį), susipažinsite su vyno gamybos tradicijomis, leisitės į ekskursiją po vyno rūsius. Grįžimas į Santjagą. Nakvynė viešbutyje.

Maipo slėnis

16-17
dienos. Skrydis Santjagas – Varšuva/Ryga/Vilnius (su tarpiniais persėdimais).

Kelionę galite pratęsti papildomu 4 dienų turu į Velykų salą (už papildomą mokestį).

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 14 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), kalnų nameliuose, lodžijose, svečių namuose, posadose.
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir parkus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Tarptautinių skrydžių bilietai apie  980 – 1400 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Lėktuvų bilietai 4 vietiniams skrydžiams: Santjagas – Kalama, Kalama – Puerto Montas, Puerto Montas – Punta Arenasas, Punta Arenasas – Santjagas (nuo 1200 EUR).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
-
-

KELIONĘ GALITE PRATĘSTI PAPILDOMU 4 DIENŲ TURU Į VELYKŲ SALĄ* (už papildomą mokestį).

VELYKŲ SALOS PASLAPTIS

Unikalus turas į mistiškąją Okeanijos salą, pasiklydusią Ramiajame vandenyne

Milžiniški monumentai, skulptūros moai, ilgesingai žvelgiančios į vandenyną, yra vienas iš paslaptingiausių žmogaus kūrinių, iki šiol audrinančių mokslininkų ir keliautojų vaizduotę. Velykų sala – rojus ir aktyviems paslapčių ieškotojams, ir pajūrio malonumų išsiilgusiems, norintiems nors trumpam pasislėpti nuo beprotiško gyvenimo tempo pasaulio pakraštyje... Jums bus pasiūlyta plati ekskursinė programa, derinama su poilsiu prie vandenyno.

1
diena (16 diena). Skrydis Santjagas – Velykų sala. Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Skrydis iš Čilės sostinės Santjago į Velykų salą. Atvykimas į Hanga Roa oro uostą. Ekskursija po Ahu Tahai kompleksą, kurį restauravo amerikiečių archeologas V. Mulloy. Tai vienas seniausių kompleksų (manoma septintojo mūsų eros amžiaus), jungiantis tris skirtingus Ahu: Ahu Kote Riku, Ahu Vai Uri ir Ahu Tahai. Toliau lankysite tėvo Sebastijano Englerto muziejų. Misionieriai praleido daug metų Velykų saloje ją tyrinėdami, todėl tai įdomus muziejus, kuriame sukaupta daug unikalių eksponatų. Galiausiai aplankysite bažnyčią, puoštą medžio drožiniais ir vietinį rankdarbių turgų. Nuvežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2
diena (17 diena). Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Ekskursija po salą pradedama nuo Ahu Vaihu, kur pamatysite aštuonias milžiniškas skulptūras, suvirtusias veidais žemyn. Toliau keliausite į Ahu Akahanga – pirmojo salos karaliaus Hotu Matua kapavietės griuvėsius. Pietinėje salos pakrantėje aplankysite Rano Raraku vulkaną ir įspūdingą Poike kraterį – vietą, kurioje iš vulkaninės uolienos ir buvo išskaptuotos dauguma salos skulptūrų (dabar galima rasti 394 skulptūras įvairiose salos vietose). Čia rasite daug akmeninių skulptūrų, tarp jų ir didžiausią, kuri liko gulėti krateryje nepabaigta.

Gėrėdamiesi Ramiojo vandenyno vaizdais apžiūrėsite gražiai atkurtą Ahu Tongariki – 15 didžiausių skulptūrų kompleksą. Ahu Tongariki buvo visiškai sunaikintas cunamio, kurį sukėlė 1960 metų žemės drebėjimas Čilėje. Atstatymą iniciavo japonai, vykdė Čilės universitetas 1992 – 1995 metais. Kelionę tęsite į salos šiaurę, palei La Perouse įlanką, sustodami prie Ahu Te Pito Kura. Čia išvysite didžiausią moai skulptūrą. Po ekskursijos turėsite galimybę pailsėti Anakenos paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje.

3
diena (18 diena). Ekskursijos ir poilsis Velykų saloje.

Tęsite pažintį su Velykų sala. Šiandien aplankysite pietinę salos dalį apžiūrėdami ugnikalnį Rano Kau,  kurio krateryje dabar tyvuliuoja ežeras. Nuo ugnikalnio viršūnės atsiveria puikūs vaizdai į tris mažas saleles: Motu Nui, Motu Iti ir Motu Kao Kao. Pasisvečiuosite Orongo kaimelyje, apžiūrėsite senųjų ritualų, skirtų žmogui-paukščiui Tangata Manu, vietą, sienas, išpieštas daugiau nei 100 petroglifų.

Atvykę į Ahu Vinupu, pamatysite sieną, analogišką inkų statytoms Peru. Tai davė pagrindą Turui Hejerdalui sukurti originalią hipotezę. Toliau vyksite link Anakai Tangata olos, kur salos gyventojai slėpdavosi karų metu. Ant olos sienų išliko primityvių piešinių. Antra dienos pusė skirta ekskursijai po Ahu Akivi, Ana Te Pahu ir Puna Pau. Ahu Akivi – tai septyni milžiniški monumentai, skulptūros moai, ilgesingai žvelgiančios į vandenyno pusę. Tai vienas paslaptingiausių žmogaus kūrinių. Šie moai skirtingai nuo visų kitų stovi ne ant kranto, o salos viduryje. Aplankę Ana Te Pahu ir Puna Pau, baigsite ekskursiją ir likusį laiką skirsite poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

4
diena (19 diena). Skrydis iš Velykų salos į Santjagą.

Nuvežimas į Hanga Roa oro uostą. Skrydis iš Velykų salos į Santjagą. Pervežimas į viešbutį. Pageidaujantiems vakaras Santjago centre (laisvas laikas). Nakvynė viešbutyje.

5
diena (20 diena). Skrydis iš Santjago į Europą.

Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Santajago į oro uostą.

6
diena (21 diena). Grįžimas į Varšuvą/Rygą/Vilnių.

Velykų sala, viena iš labiausiai izoliuotų vietovių Žemėje, yra ištįsusio trikampio formos vulkaninė uola, esanti maždaug už 3700 kilometrų į vakarus nuo Čilės. Ji ypač išgarsėjo milžiniškais akmens monolitais, arba moai, juosiančiais dabar plikas pakrantės kalvas. Iš netoliese esančio Rano Raraku ugnikalnio minkšto vulkaninio tufo maždaug prieš 1200 metų čia atsikraustę pirmieji gyventojai Rapa Nui išskaptavo skulptūras. Kol kas neaišku, kam buvo reikalingos šios skulptūros, ir dar toks didelis skaičius. Darant skulptūras, buvo niokojami Velykų salos miškai, nes pjautinė mediena naudota skulptūroms transportuoti. Kai gyventojų skaičius saloje pasiekė 4000, pradėjo trūkti pragyvenimui reikalingų išteklių, ir ilgainiui Rapa Nui išsigimė – pradėjo kariauti vieni su kitais ir pasidarė kanibalai. Kai 1775 metais čia atplaukė kapitonas Džeimsas Kukas, jis rado vos 630 skurdžiai gyvenančių žmonių. Po šimtmečio, 1875 metais, jau buvo likę tik 155 salos gyventojai. Vis dėl to Velykų sala, dabar įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą, kitados buvo sukūrusi įspūdingą kultūrą – Rapa Nui vieninteliai Okeanijoje turėjo raštą. Šią kultūrą sudarė ir piešiniai ant uolų, tatuiruotės, šokiai bei muzika.

Kelionės kaina tikslinama.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Skrydžių bilietai: Santjagas – Velykų sala – Santjagas;
 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 4 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją).
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (minimali grupė 10 keliautojų).
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Ekskursijos ir pramogos, neįtrauktos į programą.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 3-5 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-3 USD asm. (dienai), gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (0)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
Apie šalį


Čilė

Plotas. 756 950 km²Čilė žemėlapis

Oficialus pavadinimas. Čilės Respublika

Sostinė. Santjagas.

Geografija. Čilės Respublika – valstybė Pietų Amerikoje, išsidėsčiusi tarp Andų kalnų ir Ramiojo vandenyno pakrantės. Čilė šiaurėje ribojasi su Peru, Bolivija, o rytuose – su Argentina. Valstybei priklauso Čilės salynas, vakarinė Ugnies Žemės salos dalis ir dalis kitų Ramiojo vandenyno salų. Žinomiausia jų – Velykų sala.

Visu rytiniu šalies pakraščiu driekiasi Andų kalnai. Juose yra aukščiausia šalies vieta – Ochos del Saladas (6880 m). Pietinėje dalyje intensyviai pasireiškia vulkanizmas: dažni žemės drebėjimai, gausu veikiančių ugnikalnių. Šiaurinėje ir centrinėje dalyje tarp kalnų ir vandenyno driekiasi siaura lyguma, o pietuose kalnai tiesiogiai siekia jūrą. Kalnai labai turtingi iškasenomis. Šiaurinėje šalies dalyje pastovių vandens telkinių beveik nėra, didesnės upės – Loa, Lauka. Centrinėje ir pietinėje dalyse upių tinklas tankus, jos trumpos, bet labai vandeningos, gausu ledyninių kalnų ežerų. Šiaurinę Čilės dalį užima sausiausia pasaulyje, visiškai negyva Atakamos dykuma.

Klimatas. Dėl savo geografinės padėties Čilei būdingos labai skirtingos klimatinės sąlygos. Šiaurėje veikiamas šaltosios Peru srovės vyrauja tropinis klimatas, kritulių labai mažai, gali nelyti net kelerius metus iš eilės.

Centrinėje dalyje – subtropinis, drėgnas klimatas, kuris palankus gausiai augmenijai. Puikiai auga laurų, bukų sąžalynai, dauguma teritorijų sukultūrinta, paversta vynuogynais.

Keliaujant į pietus klimatas keičiasi nuo vidutinių platumų iki subantarktinio. Temperatūros vasarą svyruoja apie 10-15 °C, žiemą – apie 0-5 °C, dažnas sniegas. Pietuose auga Valdivijos drėgnieji miškai, o pačiuose pietuose, kalnų pašlaitėse – tundros augalija.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Puerto Natales

14/9

15/10

14/9

12/5

8/2

7/2

6/1

6/1

9/3

12/6

12/8

13/9

Punta Arenas

15/6

14/6

12/5

9/3

6/1

4/-1

4/-1

5/0

7/1

10/3

12/4

14/6

San Pedro de Atakama

25/8

24/8

24/7

23/5

22/3

21/2

21/1

22/2

23/3

24/4

24/5

24/7

Santjagas

30/11

29/11

27/9

23/7

18/5

15/3

15/3

16/4

18/5

22/7

25/9

28/11

Gyventojai. 19,21 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 66.7 %, protestantai 16.4 %, kitos religijos 5.4 %, netikintys 11.5 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros lizdai yra C ir L tipo (L tipui reikalingas adapteris):

C

L

Čilė_kištukas_1

Čilė_kištukas_2

 

Laikas. Laiko juosta: Santjagas GMT-3, laiko skirtumas su Lietuva -5 val. (www.worldtimeserver.com)

Telefonas. Tarptautinis Čilės kodas yra +56, skambinant iš Čilės į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Čilėje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Čilės piniginis vienetas – Čilės pesas. 1 USD = 871.29 CLP,  1 EUR = 926.27 CLP (pagal 2022 12 22 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Čilės virtuvė išsiskiria spalvų ir skonių įvairove. Nacionalinėje virtuvėje vyrauja įvairios jūros gėrybės ir žuvis, taip pat dažnai vartojama jautiena, paukštiena. Populiarūs Čilės patiekalai: caldillo de congrio –  jūrinių ungurių žuvienė; empanada – pyragas su maltos arba kapotos jautienos įdaru, pagardintu svogūnais, virtais kiaušiniais, alyvuogėmis; zarzuela – tradicinis žuvies troškinys, patiekiamas su pikantišku padažu.  Tradicinis gėrimas – Mote con huesillo, gaminamas iš lukštentų kviečių ir džiovintų persikų. Čilė taip pat garsėja savo vynu, tai viena iš pagrindinių šalies eksporto prekių.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Būtina pasiskiepyti nuo GELTONOJO DRUGIO (reikia vežtis skiepų sertifikatą), rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos, stabligės. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu  8 5 264 96 76. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius/stiklinius butelius). Keliautojams ypatingai rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius butelius). Keliautojams rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos.

Sienos kirtimas. Vykstant į Čilę:

 • būtina turėti LR pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies;
 • Lietuvos Respublikos piliečiams viza nereikalinga;
 • būtinas arba skiepų nuo Covid-19 sertifikatas (pilna vakcinacija, atlikta ne mažiau kaip 14 dienų iki atvykimo į šalį), arba neigiamas PGR testas, atliktas ne vėliau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį.

 

Į šalį leidžiama įsivežti įsivežti: 2,5 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių, 500 gr tabako, 50 cigarus. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą. 

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS SAN PAULE (BRAZILIJOS FEDERACINĖ RESPUBLIKA)

Adresas: Avenida Irai 438, cj. 34, Indianópolis, CEP 04082-001 Sao Paulo - SP, Brazilija

Telefono nr.: +55 11 2614 8665

El.p. adresas: kons.br@mfa.lt

 

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

JOSE FELIZARDO CUARTO FIGUEROA BARRUECO

Adresas:  Apoquindo 3910, Piso 15, Las Condes, Santiago de Chile, REPUBLICA DE CHILE

Telefono nr.: +56 2 754 3000

El.p. adresas: consuladoenchile@lituania.cl

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3950 €