Dvi kelionės vienoje. Pietų Korėja - Japonija 16d.

Seulas – Paju – Seoraksan – Sinheungsa – Kjongdžu – Busanas – Hakata – Dazaifu – Mijadžima – Hirošima – Osaka – Kiotas – Nara – Odavara – Hakonė – Tokijas – Niko* – Tokijas
2020.10.17 - 11.01 Liko 5 vietos. Reikalinga pavienė moteris
2021.03.29 - 04.13 Liko 8 vietos. Sakurų žydėjimo metas!
2021.10.20 - 11.04 grupė renkama
Kaina nuo:
3599 €
+ lėktuvų bilietai
Spausdinti[print page icon alt]

Kelionės datos ir kainos

1 asmeniui dviviečiame kambaryje
Liko 5 vietos. Reikalinga pavienė moteris
3599 €
Vienvietis kambarys
Liko 5 vietos. Reikalinga pavienė moteris
4249 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
1 asmeniui dviviečiame kambaryje
Liko 8 vietos. Sakurų žydėjimo metas!
3599 €
Vienvietis kambarys
Liko 8 vietos. Sakurų žydėjimo metas!
4249 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.
1 asmeniui dviviečiame kambaryje
grupė renkama
3599 €
Vienvietis kambarys
grupė renkama
4249 €
Apgyvendinimo tipą galėsite pasirinkti apmokėjimo procese.

Viešbučiai


Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau trečią dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.
Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais. rašyti atsiliepimą
4.8 / 5.0
Kelionės programa
Kelionės vadovo darbas
Autobusas
Vairuotojų darbas
Viešbučiai
5 / 5.0
Rita
Keliauta Spalio mėn. 2019
Rekomenduoju

Jeigu kelionės metu į viską žiūrėjau kaip į nuotykį, kur šinkanseno greičiu keitėsi aplankytos vietos, pamatyti vaizdai ir t.t., tai dabar suvokiu, kokį didelį įvykį, potyrį, laimę pamatyti savo akimis "apturėjau" aplankydama šias šalis. Tai nebuvo pati tolimiausia mano kelionė, bet pati įspūdingiausia. Sužavėjo šių šalių miestai, gamta, paveldas, kultūra, žmonės.... Gal tik per mažai dar klevai raudonavo.... :) Ačiū Jūsų agentūrai, sudėliojusiai ir suderinusiai puikų maršrutą ir visus organizacinius reikalus. Neprisimenu, kad buvo nors koks menkas nesusipratimas. Ačiū vadovui Tadui (su juo antrą kartą teko keliauti) - išmanačiam savo darbą.

5 / 5.0
Olga Kadler-Baltrusaitiene
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

Puikiai suplanuota,dinamiška įdomi kelionė!

5 / 5.0
Eglė
Keliauta Kovo mėn. 2018
Rekomenduoju

16 keliautojų grupei vadovavo profesionali kelionės vadovė Lina Gotautė. Iš 16-os gautų anketų, kurias keliautojai pildo po kelionės, net 12-oje kelionės vadovės darbas įvertintas puikiai, 4-iose - labai gerai. 4-iems keliautojams ši kelionė pranoko lūkesčius, 11-kai - visiškai atitiko lūkesčius, 1 - atitiko. Keliautojų komentarai: Remigijus: „Rekomenduosiu šį maršrutą kitiems.” Diana: „Viskas nuostabu: šalys, gidai, vairuotojai, oras, nuostabi kompanija.” Jūratė: „Kelionė puiki. Labai patiko Mijadžimos sala.“ Ina: „Puikus kelionės įvertinimas. Gidės Linos žinios pranoko lūkesčius.“ Virgilijus: „Labai daug informacijos pateikė gidė Lina, stengėsi atsakyti į kiekvieną klausimą. Visa programa gerai paruošta ir tiksliai įvykdyta. Viešbučiai pranoko lūkesčius.“ Kristina: „Labai gerai organizuotas maršrutas, punktualu, tikslu.“ Gailutė: „Kelionė labai patiko. Gidė Lina buvo profesionali, daug žinanti apie Pietų Korėjos ir Japonijos istoriją, ekonomiką. Išsamiai pateikė ir pristatė abi šalis.“ GRŪDA dar kartą labai dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurta naujus maršrutus.

5 / 5.0
A
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Pietų Korėja ir Japonija buvo šalys, kurias ilgą laiką norėjau aplankyti. Kelionė labai patiko ir supratau, kad tikrai ten sugrįšiu. Nors atrodo, kad šis maršrutas yra tarsi du zuikiai vienu šūviu, vienas zuikutis lieka šiek tiek nuskriaustas( dėl laiko trūkumo), bet kelionės intensyvumas, nauja (ir labai labai įdomi) informacija tai atperka ir palieka vienus pasisotinusius P. Korėja, o kitus - žadančius sugrįžti. Japonija taip pat labai intensyvi, bet, žinoma, ne ką mažiau įdomi ir (bent jau mano nuomone) visus užbūrė. Verta rinktis šią kelionę(vietoj tik P. Korėjos ar Japonijos) kultūrų, šalių palyginimui, patirti kelionę keltu per Japonų jūrą, pamatyti pietinę Japonijos salą Kyushu. Vadovė Lina tiesiogine ir netiesiogine to žodžio prasme turi didžiulį žinių bagažą ir nesiliauja jo gausinti. Ji nuoširdžiai rūpinasi keliautojais ir ne tik atsako į visus klausimus, pasirūpina keliautojais, bet ir palaiko kompaniją :). Ilgos kelionės autobusu su vadove Lina neatrodė tokios ilgos. Ačiū už nuostabiai praleistą laiką!

5 / 5.0
Eglė
Keliauta Spalio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė labai patiko, geras organizavimas, įdomus maršrutas. Šauni dviejų šalių, jų kultūrų samplaika. Labai didelis dėkui kelionės vadovei Linai už išsamią ir įdomiai pateiktą informaciją, rūpestį bei kantrybę visos kelionės metu. Labai laukiame naujų, įdomių maršrutų :)

5 / 5.0
Egidijus
Keliauta Spalio mėn. 2017
Rekomenduoju

Puikiai organizuota kelionė. Itin profesionali ir nuostabi kelionės vadovė Lina. Neturiu jokių priekaištų.

5 / 5.0
Lucija
Keliauta Spalio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė labai įdomi. Kelionės vadovė puiki eruditė, tikra savo darbo profesionalė.

5 / 5.0
Keliautoja
Keliauta Spalio mėn. 2017
Rekomenduoju

Kelionė pakankamai įtempta. Išpildyti visi lūkesčiai, kelionės programą įvykdyta 100%, aplankytos visos kelionės aprašyme nurodytos lankytinos vietos. Labai įdomūs gidės Linos pasakojimai apie Japoniją, kultūrą, meną. Pateikta daug įdomios informacijos apie šalį. Lina - Pietų Korėjos ir Japonijos šalių super žinovė. Ačiū.

5 / 5.0
Eglė
Keliauta Spalio mėn. 2016
Rekomenduoju

Pietų Korėja ir Japonija su GRŪDA - puiki kelionė, kurios metu turėsite unikalią galimybę pažinti net dvi šalis, dažnai tapatinamas, bet tokias skirtingas! Nusileidus Seulo oro uoste šis miestas iš karto sužavi savo kontrastais. Čia daug modernių dangoraižių o tarp jų pasislėpusios šventyklos ir rūmai, kurie byloja apie šios šalies istorinę galybę. Iš Seulo važiavome į demilitarizuotą zoną, tai bene labiausiai saugomas turistinis objektas pasaulyje, kuris šiandieninėje spaudoje yra itin dažnai minimas. Nepaprastai įdomi vieta, kurioje susipažįsti ne tik su istorija, bet ir supranti šiandieninę situaciją. Tai vieta, kuri sukelia dviprasmiškus jausmus. Praleidę dvi dienas mieste, pasinėrėme į visišką gamtos ramybę Seoraksano nacionalinio parko kalnuose ir vienuolyne kalnų papėdėje. Šiame vienuolyne praleidome naktį, bendravome su vienuoliu, valgėme kartu jais, lankėmės budistinėse pamaldose ir tiesiog mėgavomės kalnų ramybe – unikali patirtis, kuri prieinama ne visose šalyse. Retas budistų vienuolynas įsileidžia turistus. Vėliau lankytas Kjongdžu miestas – muziejus be sienų, paliko ne ką mažesnį įspūdį. Ir, žinoma, Busanas - Pietų Korėjos uostas, didmiestis, nenusileidžiantis sostinei Seului! Per penkias dienas Pietų Korėją pažinome visapusiškai – gėrėjomės jos gamtos didybe, pagrindiniais miestais, kultūra ir religija. Atsisveikinę su Pietų Korėja, naktiniu keltu kėlėmės į Japoniją ieškoti naujų nuotykių ir patirčių. Jau pirmą dieną susipažinome su japonų šventyklomis, kurios labai skiriasi nuo matytų Pietų Korėjoje. Jos pavergia net ir tuos keliautojus, kurie nesidomi religija, juos sužavi šventyklų estetika, gamtos harmonija. Čia apima jausmas, kurį sunku nupasakoti žodžiais. Kaip ir Pietų Korėjoje, taip ir Japonijoje mus lydėjo kontrastai. Myiajimos saloje žavėjo gamta, šventyklos ir čia pat vaikštinėjantys elniukai. Ne veltui ši sala vadinama šventąja. Hirošimoje iš labai arti susipažinome su tragiška Japonijos istorijos dalimi ir labai skaudžia patirtimi. Ypač patiko Kijotas – dvasingiausias japonijos miestas. Kita išskirtinė patirtis buvo nakvynės ryokanuose. Čia galėjome pasijusti lyg vietiniai. Kambariai įrengti pagal senąsias japonų tradicijas, taip pat čia priimtina vilkėti jukatas – tradicinius japoniškus drabužius ne tik kambariuose, bet ir vakarieniaujant bei einant atsipalaiduoti viešbučio karštųjų vėrsmių voniose. Aplankėme ir Fudži kalną – Japonijos simbolį. Šį kalną senieji Japonijos gyventojai laiko šventu ir mūsų grupei labai pasisekė, nors ir buvo labai debesuota, Fudži kalnas pasirodė visu savo gražumu. Iš arti susipažinę su Japonija, važiavome į paskutinį miestą – Tokiją, su kuriuo pažinties laukėme visi. Kiekvienas Tokijo rajonas pasiūlo kažką naujo, Ginza – prabangių parduotuvių rajonas, Akihabara – technikos, Harajuku rajonas garsėja itin ekstravagantiškai besirengianciu jaunimu. Manau, kad Japonija pavergė kiekvieną ir nors čia nėra robotų ir naujausių technologijų ant kiekvieno kampo, kaip kartai tikimąsi, bet ši šalis išskirtinė savo žmonėmis, istorija, kultūra, kurios niekur kitus pasaulyje nepamatysi. Ši kelionė – patirtis, kuri išliks visam gyvenimui! Pasisemkite jos ir Jūs keliaudami kartu su GRŪDA! Eglė

4.8 / 5.0
Lina
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Įdomi kelionė, kuri priimtina ir turininga žmonėms, norintiems „vienu šūviu nušauti du zuikius“. Tai skirtingos šalys, kardinaliai skirtingi papročiai ir kultūros, tai du kraštai, kuriuos sieja panaši geografinė padėtis, ta pati ankstyvą rytą pakylanti Rytų saulė ir puikiai išvystyta ekonomika. Dvi šalys su skirtinga praeitimi, dažnai konfrontavusios dėl japonų puldinėjimų, patyrusios didžiosios Kinijos kultūrinę įtaką gilioje senovėje ir po to išugdžiusios visiškai skirtingą, savitą ir labai įdomią korėjišką bei japoniškąją kultūras. Ši kelionė neleidžia įkvėpti oro, nes nuolat užverčia naujomis patirtimis, naujais objektais, naujomis nuotaikomis. O ar gali būti kitaip, jeigu norime per keletą savaičių pabandyti pažinti šių vietų kultūrą, žmones, pajusti šalių specifiką? Jeigu kyla klausimas važiuoti ar ne, sakau drąsiai – važiuokit! Niekada neleisime Jums nusivilti šios kelionės įdomybėmis, žinoma, keliaujant į atskiras dvi keliones, būtų galima daug detaliau patyrinėti nepakartojamą Korėją, subtiliąją Japoniją ir tai tik dar labiau įtrauktų Jus į magiškąjį Pietryčių Azijos pasaulį, bet jeigu jau ryžtumėtės „įveikti“ šias dvi kultūras iškart, tada pasiryžkite kasdieniam naujų įspūdžių kaleidoskopui. Pietų Korėjoje apžiūrime didžiausius šalies miestus – Seulą ir Busaną, išvystame vieną galingiausių Pietryčių Azijos jūrų uostų, mėgaujamės nacionaliniais parkais ir į Ramųjį vandenyną atsiveriančia panorama, ką bekalbėti apie nakvynę budistiniame vienuolyne ir ypatingą gamtinę aplinką, suvienijančią rytietiškųjų potyrių ir harmonijos kupiną dvasinę erdvę. Japonijoje tyrinėjame pagrindinę Honshu salą, neužmiršdami keltais pasiekiamų Kyushu ir vidinėje Seto jūroje esančios Miyajima salų. Žavimės Japonijos žmonėmis, jų miestelių tvarka ir įspūdingais gamtiniais nacionaliniais parkais, jau nekalbant apie nuostabius japoniškuosius sodus, senąją Japonijos sostinę Kyotą, kuri užburia kimono pasipuošusių ir gatvėmis vaikštinėjančių merginų vaizdais, žaliosios arbatos kvapu ir tos pačios kilmės ledų skoniu, senojo šiogūno rūmais, intriguojančiais ne ką mažiau nei prieš 400 metų. Be galo smagu prisiliesti prie niekada savo egzistencijos nenutraukusių pagoniškųjų šventyklų, ypatinga ramybe alsuojančių nedidelių gatvelių, daugybės Budos pasiuntiniais laikomų laisvai šventyklų teritorijose gyvenančių elniukų ir ypatingo budistinio paveldo. Šioje šalyje gali koegzistuoti viskas – skirtingos religijos, pažiūrų įvairovė, seno ir naujo dermė. Tą puikiai įrodo Osakos ir Tokijo miestai, garsėjantys vienais įspūdingiausių dangoraižių ir čia pat puoselėjamomis imperatoriškomis žaluma alsuojančiomis šventyklomis. Mes nesurasime daugybės naujausias technologijas kiekvienoje gatvėje reprezentuojančių robotukų ar namų, kuriuose masiškai naudojama moderni elektroninė valdymo sistema (nors kai kas jūsų simpatijas užvaldys negrįžtamai!), tačiau pralėksime kelių šimtų kilometrų greitį per valandą išvystančiu shinkansen, įvertinsime įspūdingą dangoraižių vaizdinį berinio dangaus fone, panirsime į sodų ramybę ir miesto šurmulį, talpinamus tos pačios erdvės plotmėje. Tai kelionė, kuri palieka įspūdį ir priverčia kitaip pažvelgti į samurajišką ramybę, Fujiyamos sakralumą bei iki šiol puoselėjamas itin gilias, senovinės patinos prisotintas japoniškosios estetikos formas, pasireiškiančias arbatos ceremonija, nugludinta laiko keramika ir tuo, kas vadinama Rytais... Nuoširdžiai, Vadovė Lina

4.4 / 5.0
Pijus
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Labai gera kelionė. Puikus gidės, grupės vadovės Linos darbas. Puikus supažindinimas su visais lankytais objektais visos kelionės metu. Linos atminties lobynas iš fantastikos srities.

4.2 / 5.0
Bronius
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Puiki, spalvinga kelionė. Gidė p. Lina tikras eruditas, maloniai bendrauja su grupe. Ačiū.

4.4 / 5.0
Nijolė ir Liubertas
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Labai gera, informatyvi kelionė. Gidės Linos pasakojimai apie šalis pranoko lūkesčius.

4.4 / 5.0
Rūta
Keliauta Balandžio mėn. 2017
Rekomenduoju

Įdomi, įvairiapusė programa. Ačiū už dėmesį ir gražius siurprizus. Puiki kelionė. Ypatingi komplimentai Linai už puikias žinias.

4.2 / 5.0
Eglė
Keliauta Spalio mėn. 2016
Rekomenduoju

15 keliautojų grupei vadovavo profesionali kelionės vadovė, Azijos šalių žinovė Lina Gotautė. Iš 13 gautų anketų, kurias keliautojai pildo po kelionės, net 12 keliautojų kelionės vadovės darbą įvertino puikiai, 1 - labai gerai. Taip pat pačią kelionę keliautojai įvertino labai gerai: 4 keliautojams kelionė pranoko lūkesčius, 8 - visiškai atitiko lūkesčius, 1 - nelabai atitiko. Keliautojų komentarai: Rita: „Puiki kelionė. Labai daug informacijos, geras pateikimas ” Elena: „Kelionė labai įdomi, gerai apgalvota, puikiai parinkti viešbučiai. Ačiū vadovei Linai už išsamias žinias apie lankytas žinias ir puikų bendravimą. ” Auksė: „Gera kelionė, ypač įdomus maršrutas, nėra tuščių dienų, labai geras servisas. Puiki, profesionali gidė” Dovilė: „Puiki kelionė, geri įspūdžiai.” Andrius: „Puikiai. Įdomus maršrutas, geri gidai, daug informacijos apie šalis. ” GRŪDA dar kartą labai dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurta naujus maršrutus. Šis maršrutas GRŪDOS karščiausia naujiena! Labai išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, kuriuo keliaudami turėsite progą pažinti net dvi Azijos šalis.Japonija

Kitaip žinoma kaip “tekančios saulės šalis”, įspūdingoji Japonija, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio. Čia galima patirti tobulą sintezę tarp senovės ir dabarties laikmečių. Nuostabi architektūra, nepatirta tolimųjų rytų kultūra bei nepažinti, tačiau malonūs ir šilti Japonijos žmonės nepalieka abejingų. Tačiau Japonija yra išties didelė, o lankytinų objektų joje išties gausu, tad geriausius aplankyti galima su kelionių agentūra Grūda.

Klimatas Japonijoje

Keliaujant po Japoniją galima patirti visus keturis ryškius metų laikus. Tačiau šalies šiaurinėje ir pietinėje dalyse klimatas gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, Honšiu, Šikoku ir Kiušiu salose vyrauja tropinis klimatas, tuo tarpu Hokaido saloje pastebimas subarktinis, o pietinėse salose (pavyzdžiui, Okinavoje), vyrauja subtropinis klimatas. Priklausomai nuo to, į kurią šalies dalį planuojama vykti, reikėtų pasidomėti ar tuo metu nėra numatyta tokių taifūnų ar kitų ciklonų, stipriai paveikiančių klimatą.

Japonijos nuotraukos

Maistas Japonijoje

Japonijos maistas lietuviams žinomas tik iš įvairių suši restoranų, tačiau tradicinė japonų virtuvė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Čia itin mėgiami ryžių patiekalai, taip pat įvairūs produktai su tempura. Vietoje mėsos čia neretai naudojamas tofu. Tradiciniai japoniški Udon makaronai taip pat turi savitą skonį. Nepaisant to, japonai noriai mėgaujasi keptais mėsiniais patiekalais, įvairiais rytietiškais troškiniais bei marinuotomis daržovėmis. Neatsiejama japonų kultūros dalis yra arbata, kuri geriama specialių ceremonijų metu.

Maistas Japonijoje

Elektra Japonijoje

Standartinė elektros įtampa Japonijoje yra 100 voltų, o elektros lizdai čia labiau primena amerikietiškus nei europietiškus. Dėl šios priežasties būtina iš anksto pasirūpinti specialiais keitikliais, kurie leis naudoti savo elektros įrenginius. Tokius keitiklius galima įsigyti tiek įvairiose internetinėse parduotuvėse, tiek ir atvykus į Japoniją (tačiau pasirūpinti iš anksto – kur kas geriau).

Elektra Japonijoje

Apgyvendinimas Japonijoje

Vykstant į Japoniją galima rinktis iš dviejų tipų apgyvendinimo vietų – vakarietiško tipo viešbučių ar japoniškų nakvynės namų. Riokan bei Minšiuku tipo nakvynės namai dažniausiai būna valdomi vietinių šeimų ir įrengti įprastu japonišku stiliumi. Tačiau jie gali būti gerokai brangesni, nei mums įprasti viešbučiai. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Japonijoje galite rasti čia.

Viešbučiai Japonijoje

Transportas Japonijoje

Keliautojus iš viso pasaulio pasitinka 9 pagrindiniai Japonijos oro uostai. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Planuojant daugiau keliauti po pačią Japoniją, galima rinktis keliones tiek ir traukiniais, tiek ir autobusais ar lėktuvais. Viešojo transporto tinklas čia išvystytas išties gerai, tačiau retkarčiais jo kaina gali pasirodyti ne itin patraukli. Nepaisant to, turistams patariama keliauti traukiniais, o planuojant tolimas keliones verta pasinaudoti ir Šinkansen – tai greitieji traukiniai, išvystantys net iki 320 kilometrų per valandą greitį.

Saugumas, sveikata, skiepai

Kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, planuojant kelionę į Japoniją reikėtų įsigyti kelionių draudimą.Tokiu atveju susirgus nereikės leisti didelių sumų sveikatos priežiūros paslaugoms – jas apmokės turims draudimas. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl kitų galimų susirgimų – suaugusiems reikėtų pakartotinai pasiskiepyti nuo difterijos bei stabligės.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Japoniją

Kelionės sąlygos Lietuvos Respublikos piliečiams yra išties patogios – keliaujant būtina turėti tik Lietuvos Respublikos pasą. Svarbu tai, jog asmens tapatybės kortelė Japonijoje negalioja. Papildomų vizų įsigyti nereikia, jei planuojama ten išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 kalendorinių dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Japonijos

Lauktuvės iš Japonijos

Iš Japonijos įprasta vežti ne tik vietinius skanėstus, bet ir vėduokles – mat jos yra vienas iš labiausiai tradicinių suvenyrų. Puiki autentiška dovana yra ir tradicinės japonų valgymo lazdelės. Norintiems originalių lauktuvių – Kendama žaidimas yra vienas iš jų. Taip pat derėtų pasidairyti ir į tradicinius japonų apdarus – Yukata. Elektronika bei įvairūs niekučiai su Japonijos simbolika irgi patenka tarp dažniausiai perkamų lauktuvių.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Japonijoje

 • Hirošima išgarsėjo kaip branduolinio sprogimo vietovė, tačiau ji vistiek traukia būrius smalsių turistų.
 • Tokijas yra puikus Japonijos didybės paminklas, kuriame tobulai dera šiuolaikinės technologijos ir senovinė ar chitektūra. Šis miestas niekada nemiega, o tuo įsitikins kiekvienas jį aplankęs.
 • Osaka – trečias pagal dydį Japonijos miestas, kuriame verda nuostabus naktinis gyvenimas.
 • Todaidži šventykla yra viena iš didžiausią istorinę svarbą turinčių šventyklų visoje Japonijoje, pastatyta dar 8-ajame amžiuje. Tai ne tik vienas įdomiausių lankytinų objektų, tačiau ir vieta, kurioje vietiniai bando atrasti ramybę.
 • Kioto Menų sodas – vienas lankomiausių objektų senojoje Japonijos sostinėje, kerintis ne tik senovinėmis šventyklomis, bet ir tobulo grožio japonišku
 • Kinkakudži – Auksinis paviljonas yra išties neeilinis – mat šią budistų šventyklą dengia tikras auksas!
 • Aošimos sala yra turbūt vienintelė sala pasaulyje, kurioje kačių gyvena net 8 kartus daugiau nei žmonių.
 • Mijadžima – Icukušimos miestas, esantis netoliese nuo Hirošimos. Ši vieta vadinama šventa, mat joje negimsta ir nemiršta žmonės.
 • Icukušima sala bene geriausiai žinoma dėl žymiųjų vartų, pasitinkančių lankytojus dar Tai viena iš trijų žymiausių vietovių Japonijoje.
 • Fudži kalnas – tai didžiausias kalnas Japonijoje, esantis mažiau nei 100 kilometrų atstumu nuo Tiesa, tai vienas iš nedaugelio vis dar aktyvių ugnikalnių visame regione.

Japonijos vaizdai

Įdomybės

Įvairiuose filmuose apie Japoniją tenka matyti išties pergrūstą viešąjį transportą. Įdomu tai, jog kai kuriuose traukiniuose yra specialūs darbuotojai, kurių tikslas kuo labiau suspausti žmones, kad jų į vagoną tilptų kuo daugiau. Taip pat nereikėtų stebėtis, jei Japonijos restorane jums bus pasiūlyta žalios arklienos – ji japonams yra delikatesas. Ir nors gyventojų raštingumo lygis Japonijoje siekia 100%, tačiau klaidingų užrašų anglų kalba čia yra apstu – nuo gatvės ženklų iki marškinėlių.

Vaizdai iš Japonijos

Naudingi patarimai

Nors keliautojus iš viso pasaulio domina galimybė nuvykti į Fukušimos regioną, tačiau užsienio reikalų ministerija to daryti nerekomenduoja, kadangi teritorijos patenka į uždraustų zonų sąrašą. Japonijoje taip pat yra ir nuolatinis žemės drebėjimų bei cunamių pavojus. Audrų sezonas kai kuriose šalies dalyse trunka nuo birželio iki gruodžio. Taigi, prieš planuojant kelionę, būtina iš anksto pasidomėti būsima klimato situacija.

Straipsnis parengtas pagal:japan-guide.com, facts-about-japan.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06Pietų Korėja

Pietų Korėja visiems žinoma kaip itin technologiškai pažengusi Azijos šalis, turinti savitą, tačiau mums svetimą kultūrą. Ši itin išsivysčiusi Azijos valstybė, kitaip vadinama Korėjos Respublika, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio, kuriuos pakeri išties savita kultūra ir nepakartojama architektūra, o visus atvykėlius svetingai pasitinka noriai bendraujantys vietiniai gyventojai. Tačiau norint iš kelionės pasisemti kuo daugiau teigiamų įspūdžių, vertėtų rinktis kelionių agentūrų siūlomas keliones. Keliones į Pietų Korėją organizuoja ir agentūra Grūda, siūlanti išties puikiai subalansuotas pažintines keliones.

Klimatas Pietų Korėjoje

Pietų Korėja aiškiai pastebimus visus keturis metų sezonus. Čia žiemos įprastai ganėtinai ilgos, šaltos ir sausos. Vasaros metu oras būna karštas ir drėgnas. Maloniausias oras keliautojus ir vietinius lepina pavasario ir rudens metu, tačiau šie sezonai Pietų Korėjoje palyginti trumpi. Sostinėje Seule temperatūros vidurkis sausio mėnesį siekia nuo 2,5 iki 5 laipsnių šalčio. Tuo tarpu liepos mėnesį vidutinė paros temperatūra siekia net 25 laipsnius karščio.

Pietų Korėjos nuotraukos

Maistas Pietų Korėjoje

Tradicinę Pietų Korėjos virtuvę suformavo socialiniai ir politiniai pokyčiai, vykę ištisus šimtmečius. Vietiniai valgo daug ryžių, daržovių ir įvairios mėsos. Su visais patiekalais dažnai patiekiama daugybė garnyrų, iš kurių dažniausi yra garuose troškinti ryžiai bei kimchi (tradiciniai korėjietiški aštrūs kopūstai).

Maistas Pietų Korėjoje

Elektra Pietų Korėjoje

Standartinė elektros įtampa Korėjos Respublikoje yra 220 voltų, o naudojami elektros kištukai yra standartinio europietiško tipo. Taigi, planuojant vykti į Pietų Korėją, papildomų keitiklių pirkti nereikės.

Apgyvendinimas Pietų Korėjoje

Pietų Korėjos gyventojai yra išties svetingi, o turistams pritaikyta infrastruktūra leidžia rinktis iš didelės galybės įvairiausių apgyvendinimo vietų. Nakvynės paslaugos net ir sostinėje Seule nėra tokios brangios, kaip įprasta manyti – nakvynė dviviečiame trijų žvaigždučių viešbučio kambaryje gali kainuoti nuo 20 eurų. Tiesa, norintiems apsistoti autentiškai įrengtame viešbutyje, teks pakloti gerokai daugiau, mat turistams pritaikyti viešbučiai paprastai būna visiems įprasto vakarietiško tipo. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Pietų Korėjoje galite rasti čia.

Viešbučiai Pietų Korėjoje

Transportas Pietų Korėjoje

Į Pietų Korėją atvykti galima net į 8 tarptautinius oro uostus. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Pasiekti kitus mažesnius miestelius iš sostinės Seulo yra paprasta naudojantis autobusais bei KTX greitaisiais traukiniais. Kadangi infrastruktūra yra išvystyta puikiai, kainos taip pat yra draugiškos keliautojams. Sostinėje Seule veikia daugybė skirtingų metro linijų, kuriose traukiniai kursuoja nuo 05:30  iki 24:00 valandos. Vienas viešojo transporto bilietėlis Seule kainuoja 1150 Pietų Korėjos vonų, o tai yra apytiksliai 0,85 euro. Nepilnamečiams taip pat yra taikomos nuolaidos.

Saugumas, sveikata, skiepai

Apsisaugoti nuo nenumatytų sveikatos išlaidų gali padėti kelionių draudimą. Tačiau tai ne viskas – kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, būtina pasidomėti, ar yra papildoma grėsmė susirgti tam tikromis ligomis, o tam ruoštis reikėtų iš anksto – pasiskiepijant. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, mat kai kuriose šalies dalyse yra padidėjusi infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės.

Reikalingi dokumentai vykstant į Pietų Korėją

Keliaujant į Pietų Korėją tikrai neteks sukti galvos dėl kelionės dokumentų – pakanka turėti Lietuvos Respublikos pasą. Trumpalaikiams vizitams šalyje vizos netaikomos. Be vizos Lietuvos Respublikos piliečiai gali Korėjos Respublikoje išbūti iki 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Pietų Korėjos

Lauktuvės iš Pietų Korėjos

Visame pasaulyje itin vertinama korėjietiška kosmetika yra bene dažniausiai parsivežami produktai. Negana to, keliautojai čia atras didelę gausybę įvairių mielų dalykėlių – spalvotų ir linksmų kojinių, kepuraičių bei šalikų, kurie itin patiks vaikams bei suaugusiems, mėgstantiems jaunatviškus dalykėlius. Besidomintieji populiariąja Pietų Korėjos kultūra tikrai turėtų rasti daugybę atributikos, susijusios su mėgiamiausiais šalies atlikėjais bei aktoriais. Lauktuvėms norint parsivežti butelaitį tradicinio alkoholinio gėrimo, soju yra būtent tai.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Pietų Korėjoje

 • Hvasiongo tvirtovė. Suvono mieste esantis gynybinės paskirties kompleksas buvo pastatytas dar 18-ojo amžiaus gale. Manoma, jog ši tvirtovė turėjo daug įtakos tolimesnei Pietų Korėjos architektūros plėtrai.
 • Andong Hahoė kaimelis. Šis Hahoė kaimelis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Čia gausu autentiškos 16-18 amžiaus architektūros, kuri keliautojams iš vakarų šalių išties yra nematyta.
 • Muskatmedžių miškas. Tai išskirtinis miškas, kurias yra didžiausias šio tipo medžių plotas visame pasaulyje. Pasimėgauti Korėjos teikiamais gamtos privalumais yra tiesiog būtina!
 • Jeongbang krioklys. Nors taip neatrodo, tačiau šis krioklys yra ypatingas – jis vienintelis pasaulyje krenta tiesiai į vandenyną ir yra neabejotinai vertas atsidurti tarp iš kelionės parsivežamų nuotraukų.
 • Jeju sala. Ši vulkaninės kilmės sala neveltui vadinama tiesiog “rojumi žemėje”. Čia nuostabus kraštovaizdis, auksinio smėlio paplūdimiai ir daugybė pramogų keliautojams. Ši sala yra vienas iš naujų pasaulio gamtos stebuklų.
 • Volchulsano nacionalinis parkas. Šį parką aplankyti būtina ištroškusiems kvapą gniaužiančių pojūčių – čia dvi viršukalnes 120 metrų aukštyje jungia vadinamasis Debesies tiltas, nuo kurio atsiveria tiesiog fantastiška panorama.
 • Jagalchi žuvies turgus. Tai didžiausias jūros gėrybių turgus visoje Pietų Korėjoje. Šis Seule esantis turgus yra ne tik noriai lankomas turistų, bet ir vietinių gyventojų – tad čia apsilankyti būtina.
 • Seokguramo grota. UNESCO saugomų objektų sąraše esanti grota yra iki šių dienų išlikusi budizmo šventovė, laikoma išties nuostabiu metu šedevru.
 • Bulguksa šventykla. Viena seniausių Pietų Korėjos šventyklų čia turi ir itin svarbų istorinį artefaktą – čia laikoma seniausia pasaulyje spausdinta knyga.
 • Kjongdžu miestas. Tai miestas, vadinamas “muziejumi be sienų” – visame mieste gausu istorinių artefaktų, tad norintiems susipažinti su Korėjos Respublikos istorija, čia apsilankyti tiesiog privalu.

Pietų Korėjos vaizdai

Įdomybės

Pietų Korėjoje itin ryškus yra grožio kultas, o dekoratyvinės kosmetikos priemones perka toli gražu ne tik moteriškos lyties atstovės. Tiesa, ir plastinės operacijos čia yra ganėtinai įprastos – populiariausia yra vokų pakėlimo operacija. Neveltui, plastinių operacijų kiekis Pietų Korėjoje yra numeris vienas visame pasaulyje! Įdomu ir tai, kad kūdikiai, gimstantys Pietų Korėjoje, savo gimimo dieną jau yra laikomi vienerių metų amžiaus, todėl aštuoniolikmetis korėjietis Lietuvoje būtų tik 17 metų amžiaus. Vis tik, lietuviams besididžiuojant greičiausiu internetu pasaulyje, Pietų Korėjoje net 92,4% gyventojų naudojasi internetu.

Vaizdai iš Pietų Korėjos

Naudingi patarimai                                               

Vykstant į sostinę Seulą keliautojus pasitinka gausybė restoranų, turinčių angliškai kalbantį aptarnaujantį personalą. Deja, bet tokie restoranai nėra patys autentiškiausi. Kur kas geriau rinktis nedidelius šeimos restoranus, kuriuose anglų kalba niekas tikrai nekalbės, tačiau taip galima ne tik sutaupyti pinigų, bet ir išbandyti išties autentiškus patiekalus.

Leidžiamas alkoholio kiekis Pietų Korėjoje – 0,5 promilės.

Pietų Korėjos valiuta – vonas (KRW). 1 EUR = 1357 KRW.

Straipsnis parengtas pagal: weather-and-climate.com, kias.re.kr, tripzilla.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06Kelionės vadovaiASMENS DOKUMENTAI


LR piliečiui išvykstant iš Lietuvos Respublikos teritorijos BŪTINAS asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas – LR asmens tapatybės kortelė (ATK) arba LR pasas. Šalis, į kurias galima vykti turint asmens tapatybės kortelę, ir šalis, į kurias vykstant būtinas pasas, galite pasitikrinti LR Užsienio reikalų ministerijos svetainėje internete http://keliauk.urm.lt/lt/location. ATK arba pasas, kurių galiojimas baigiasi kelionės metu, laikomi negaliojančiais. Rekomenduojame vykti su kortele, kurios galiojimas baigiasi ne anksčiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos dienos. Daugelis valstybių reikalauja, kad pasas galiotų ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos dienos.


Vykstant į bet kurią užsienio valstybę BŪTINAS vaiko asmens dokumentas: asmens tapatybės kortelė arba pasas (pagal konkrečios šalies reikalavimus), gimimo liudijimas netinka. Vykstant už Europos sąjungos ir Šengeno erdvės ribų, vaikui reikalingas tėvo/motinos/globėjo raštiškas sutikimas, patvirtintas notaro. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Pažymėtina, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl, ruošdami vaiką kelionei, tėvai (globėjai) turėtų atkreipti dėmesį į jo paso galiojimo laiką. Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.


Rekomenduojame į užsienio šalis nevykti su apgadintu (suteptu, aplietu, įplėštu ar pan.) dokumentu. Jei abejojate dėl savo dokumento tinkamumo ir/ar galiojimo laiko, būtinai pasitikslinkite prieš išvykstant: www.urm.lt; www.pasienis.lt; www.migracija.lt, ir, esant reikalui, pasikeiskite dokumentą. Rekomenduojame į kelionę pasiimti ir asmens dokumento kopiją.


Ne Lietuvos Respublikos piliečiai privalo informaciją apie dokumentų tinkamumą pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.


KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Kauno Grūda“ NEATSAKO UŽ PASIENIO IR MIGRACIJOS TARNYBŲ PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.


Būtina į kelionę vežtis pasą (asmens tapatybės kortelės negalioja), galiojantį netrumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės, vykstant į šias GRŪDOS organizuojamas keliones: „Didysis Balkanų turas“, „Juodkalnija“ (Bosnija ir Hercegovina), „Portugalija – Ispanija – Marokas“, „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje“, , „Didžioji Turkija“, „Liublinas – Lvovas – Luckas“, „Poilsis Karpatų kalnuose Ukrainoje“. Kelionės dokumentai (turizmo paslaugų teikimo sutartis, bilietai, būtinosios medicininės pagalbos užsienyje draudimas ir kt.) turi būti saugomi visos kelionės metu. Dėl netinkamų ar netvarkingų asmens dokumentų kelionių organizatorius atsakomybės neprisiima.


Bet kurios užsienio šalies teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionaliniais teisės aktais, turi teisę savo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę, todėl kelionės metu privaloma asmens dokumentą turėti su savimi.


Pasą ir kitus asmens dokumentus kelionės metu ypatingai saugokite. Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, nedelsiant informuokite apie tai GRŪDOS kelionės vadovą; Jums reikalingas asmens grįžimo dokumentas, kurio išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra LR diplomatinės atstovybės ar konsulato. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas.


Šengeno erdvės valstybės narės pasiliko sau teisę tam tikram laikui sugrąžinti kontrolės pasienyje procedūras, jeigu kiltų grėsmė jų saugumui ar viešajai tvarkai. Pasienio kontrolė gali būti atkurta ir masinių tarptautinių sporto renginių metu.


Sienų kirtimo ir pasų kontrolės tvarka ne LR piliečiams yra kitokia, informaciją apie šią tvarką galima rasti www.urm.lt


Vizos


LR piliečiams, vykstantiems į keliones, aprašytas šiame GRŪDOS kataloge (išskyrus keliones: „Baltųjų naktų miestas Sankt Peterburgas“, „Romantiškosios Lietuvos didikų pilys Baltarusijoje“, „LDK palikimas Baltarusijoje), galioja bevizis režimas. Rusijos ir Baltarusijos vizos išduodamos tų šalių ambasadose Vilniuje (dėl vizų gavimo kreipkitės į kelionių agentūrą, kurioje užsisakėte kelionę). Valstybių, į kurias vykstant LR piliečiams reikia vizos, sąrašą galite rasti www.urm.lt.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai ne LR piliečiams gali būti kitokie. Informaciją apie vizas ir jų gavimo tvarką teikia reikiamos šalies diplomatinės atstovybės ir/ar konsulinės įstaigos. Ne LR piliečiai, kuriems reikalingos planuojamų aplankyti šalių vizos, dokumentus tvarkosi ir už vizą patys.


Vizų išdavimo tvarka ir kiti imigracijos reikalavimai turistinio sezono metu gali keistis – būtinai prieš kelionę pasiteiraukite naujausios informacijos. Kauno GRŪDA neatsako už tai, kad, neįsigijęs (negavęs) vizos, turistas neišvyksta į kelionę arba dėl vizos neturėjimo yra priverstas nutraukti kelionę. Tokiu atveju į gyvenamąją vietą turistas grįžta pats. Kauno GRŪDA taip pat neatsako už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu. Daugiau ir naujausios informacijos galite rasti www.urm.lt


DRAUDIMAS IR SVEIKATA


Europos sveikatos draudimo kortelė (toliau – ESDK) galioja ir reikalinga laikinai vykstant į Europos Sąjungos šalis, Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną bei Šveicariją (toliau – ES šalys). SVARBU: ESDK nėra medicininių išlaidų draudimo atitikmuo.


ESDK patvirtina, kad asmuo apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi teisę ES šalyje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Privalomojo sveikatos draudimo lėšomis kompensuojamos sveikatos priežiūros paslaugos ES šalyse teikiamos pagal tose šalyse galiojančią valstybinės sveikatos apsaugos sistemos tvarką, tai reiškia, kad Lietuvos Respublikoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys turi teisę gauti tas pačias paslaugas už tokią pat kainą, kaip ir ES šalies, kurioje lankosi, gyventojai. Tam, kad galėtų pasinaudoti šia teise, laikinai vykdamas į kitą ES šalį, asmuo privalo turėti ESDK, kurią, kreipdamasis į gydymo įstaigą dėl būtinosios medicinos pagalbos, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu turi pateikti įstaigos registratūroje ar ligoninės priimamajame. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad privačiose medicinos įstaigose dažniausiai nėra galimybės pasinaudoti ESDK. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje: www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/butinoji-pagalba-keliaujantiems


Medicininių išlaidų draudimas


Vykstant į kelionę rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti mūsų biuruose (bendradarbiaujame su AAS „BTA Baltic Insurance Company“ www.bta.lt), tinklalapyje https://www.gruda.lt/draudimas, kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse.


Atidžiai perskaitykite visą informaciją, pateiktą draudimo polise. Išlaidų kompensavimo tvarka ir dokumentai, kuriuos reikalaujama pateikti prašant kompensuoti patirtas išlaidas ar gauti kitokią draudimo išmoką, įvairiose draudimo bendrovėse gali skirtis. Ne visos užsienio šalių medicinos įstaigos dirba su draudimo kompanijomis, todėl gali tekti sumokėti už jų suteiktas gydymo paslaugas vietoje, net jei ir turite medicininių išlaidų draudimą. Reikalaukite iš gydytojo tokių dokumentų: pažymos, kurioje būtų nurodyta diagnozė; gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir spaudu, taip pat reikės vaistų receptų ir išrašytų vaistų pirkimo kvitų. Už gydymą ligoninėje, greitosios pagalbos paslaugas pagal draudimo polise nustatytas sąlygas sumokės draudimo bendrovė, jei laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaitymu už jį, ir laikysitės visų Jūsų draudimo polise nurodytų procedūros reikalavimų.


Draudimo bendrovės nekompensuoja išlaidų susijusių su grįžimu (po ligos) į gyvenamąją vietą ar prisijungimu prie grupės kelionės tęsimui, išskyrus tuos atvejus kada gydytojas nurodo, kad ligoniui būtinas transportavimas į gyvenamąją vietą. Įsigydami medicininių išlaidų draudimą kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse prašykite, kad darbuotojai parodytų, kur draudimo polise nurodytas kontaktinis tel. numeris, kuriuo turėtumėte skambinti nelaimės atveju ir užregistruoti įvykį.


Neįvykusios kelionės rizikos draudimas


Užsisakant kelionę rekomenduotina apsidrausti neįvykusios kelionės rizikos draudimu, kuris sudaro galimybę išvengti nuostolių, jei kelionė neįvyksta dėl priežasčių, susijusių su pačiu keliaujančiuoju. Neįvykusios kelionės draudimas apima pagrindines esmines rizikas, dėl kurių gali neįvykti kelionė – paties asmens ar artimų jo šeimos narių liga, trauma ar mirtis, eismo įvykis vykstant į kelionę, dėl kelionės dieną ar prieš pat ją prarasto turto ir t.t.


Bagažo draudimas


Kelionės metu kelionių organizatoriaus ir jo partneriai stengiasi užtikrinti turistų daiktų saugumą (transporto priemonės visada užrakinamos, jose dažniausiai lieka vairuotojas, stovėjimui parenkamos saugios aikštelės ir kt.). Vis dėlto keliaujant, ypač į pietų šalis, gali pasitaikyti vagysčių net ir iš užrakintų autobusų. Dėl šios priežasties vykstant į kelionę rekomenduojame įsigyti bagažo draudimą, kuris, priklausomai nuo konkrečios draudimo bendrovės siūlomų draudimo sąlygų, gali apimti tokias rizikas kaip daiktų vagystės, praradimas, sunaikinimas ar sugadinimas kelionės metu. Ypatingai rekomenduojame įsigyti šį draudimą, jeigu į kelionę vežatės didesnės vertės daiktus (papuošalus, kompiuterius bei kitą techniką, prabangos prekes ir pan.).


KITA INFORMACIJA


Transporto priemonė


Į keliones vykstama turistinės klasės 16-75 sėdimų vietų autobusais ir mikroautobusais. Autobusuose yra garso ir vaizdo grotuvai, tualetas, oro vėdinimo sistema, sėdynės pusiau atsilenkia. Mažuose autobusuose (~16-28 vt.) yra garso ir vaizdo grotuvai, vėdinimo sistema. Wi-Fi ir telefonų pakrovimo paslaugos neteikiamos. Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiami www.gruda.lt 2-3 dienos prieš kelionę.


Pagal galiojančias ES taisykles keleivių saugumo sumetimais: