(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Dvi kelionės vienoje. Pietų Korėja - Japonija 16d. (17d.)

Seulas – Paju – Seoraksan – Sinheungsa – Kjongdžu – Busanas – Hakata – Dazaifu – Mijadžima – Hirošima – Osaka – Kiotas – Nara – Odavara – Hakonė – Tokijas – Niko* – Tokijas
2024.10.27 - 11.12 Raudonuojančių klevų metas! Liko TIK 1 vieta. Reikalinga pavienė moteris
2025.03.20 - 04.05 grupė renkama. Sakurų žydėjimo metas!
Kaina nuo:
4199 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Kelionės aukso fondas

P. KORĖJA

 • Demilitarizuotoji zona – riba tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos – vienas labiausiai saugomų pasienio ruožų pasaulyje.
 • Kimči gaminimo pamoka – unikalaus korėjietiško skonio subtilybių atradimas.
 • Changdeokgung rūmai (UNESCO paveldo objektas) – Joseon dinastijos karališkoji rezidencija.
 • Seoraksan kalnų nacionalinis parkas (UNESCO paveldo objektas) su Daecheongbong viršukalne ir nepakartojamu peizažu.
 • Sinheungsa šventykla ir vienuolynas, kuriame įsiliejama į budistinę regulą ir mokomasi gyventi su vienuoliais.
 • Kjongdžu miestas (UNESCO paveldo objektas) – senoji Sillos karalystės sostinė, tai miestas – „muziejus be sienų“.
 • Bulguksa šventykla (UNESCO paveldo objektas) – „Budos žemės šventovė“ su pačia seniausia pasaulyje spausdinta knyga.
 • Seokguramo grota (UNESCO paveldo objektas) – budistinio meno šedevras Tolimuosiuose Rytuose.

 

JAPONIJA

 • Mijadžimos sala – nuostabaus grožio mistiška Japonijos sala, kurioje, pasak legendų, negalima nei gimti, nei mirti, kurioje auga tik jauni medžiai, čiulba paukščiai ir ganosi elniai...
 • Icukušimos šventykla (UNESCO paveldo objektas) su „plaukiančiaisiais“ Tori vartais – įspūdingi statiniai virš vandens, viena iš trijų lankomiausių vietų Japonijoje.
 • Hirošimos A-Bomb Dome (UNESCO paveldo objektas) – pirmosios pasaulyje atominės bombos numetimą menantis statinys.
 • Rijoandži (Taikaus drakono) šventykla (UNESCO paveldo objektas) – Kioto akmenų sodo ir dzen budizmo praktikavimo vieta.
 • Kinkakudži šventykla (Auksinis paviljonas) Kiote – kelių architektūrinių stilių auksu dengtas unikalus statinys (UNESCO paveldo objektas).
 • Todaidži šventykla – viena seniausių Naros šventovių su didžiąja Budos skulptūra ir šventaisiais elniukais.
 • Nidžio pilis (UNESCO paveldo objektas) – geriausiai išlikusi Japonijos feodalinės epochos (samurajų valdžios) rezidencija.
 • Menų sodas Kiote – architekto Tadao Ando projekto ir garsiųjų pasaulio tapybos darbų vienovė.
 • Sandžusangendo šventykla – įspūdingas ilgiausias pasaulyje medinis pastatas su deivės Kanon skulptūromis.
 • Kijomizu-dera šventykla (UNESCO paveldo objektas) – įstabi budistinė šventykla, pastatyta ant 13 metrų aukščio pastolių kalno šlaite.
 • Originalus potyris – viešnagė ryokane. Vakarienė ir nakvynė japoniško stiliaus svečių namuose, kokių jokioje kitoje pasaulio šalyje nėra. Vakarieniausime ir miegosime ne taip, kaip esame įpratę, o japonišku stiliumi ir pasipuošę nacionaliniais apdarais.
 • Greitasis „JR Shinkansen“ traukinys – tai 300 kilometrų per valandą greitį išvystantis XXI amžiaus technologijų stebuklas, gimęs iš gilaus gamtos išmanymo ir šiuolaikinės inžinerijos pajėgumų. Bent kartą gyvenime kelionę šinkansenu išbandyti tiesiog privalu!
 • 5-oji Fudži kalno stotelė – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nepakartojamas Fudžijama ugnikalnio vaizdas.
 • Atokvėpio palaima nuostabiame Hakonės karštųjų versmių kurorte.
 • Ovakudani geizerių šlaitas – aktyvi vulkaninė zona, susidariusi išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų.
 • Aši – ežeras ugnikalnio krateryje, įkvepiančios erdvės, vaizdingiausi Rytų Azijos gamtos fragmentai ir Fudži kalno „virtrina“.'
 • Tokijas - gigantiška ir paini betono, stiklo, plieno, estakadų, autostradų, požeminio, antžeminio, netgi pakabinto supermiesto su įmantriais dangoraižiais ir jame saugomo senovinio paveldo, preciziškai sutvarkytų imperinių sodų bei šventyklų dėlionė, kurios vertime nepasiklysite. Tapsite mažyčiais atomais pašėlusios rutinos, išprotėjusios mados ir fantastinių technologijų bei įspūdingų aukščių tirštumoje.
 • Tsukiji turgus – didžiausias pasaulyje žuvies turgus, apdorojantis daugiau nei 2000 tonų jūros produktų per dieną.
 • Ginza rajonas – brangiausias Tokijo miesto rajonas, užburiantis savo prabanga ir kainomis.
 • Niko miesto šventyklos (UNESCO paveldo objektas) – nepaprasto grožio ir prabangos bei kultūrinės vertės statiniai įstabioje gamtoje.

Kelionė į Japoniją, Geiša.

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. SKRYDIS: Vilnius – Seulas

Skrydis iš Vilniaus per Helsinkį į Seulą (galimi ir kiti skrydžio variantai).

Pietų Korėjos vėliava

2
diena. Seulas – Paju – Seulas.

Pietų Korėjos tautinis kostiumas

Atvykimas į Pietų Korėjos Incheon oro uostą. Susitiksite su vietiniu gidu ir iškart vyksite į Paju miestą pasižvalgyti po garsiąją Demilitarizuotąją zoną, kuri taip traukia žmones, ieškančius priežasčių, kodėl prieš daugiau nei 60 metų nebuvo kitos išeities, kaip nutraukti beprasmius žudymus tarp tos pačios tautos žmonių ir pasirinkti paliaubas (ne taikos sutartį) bei galutinai atskirti Šiaurės ir Pietų Korėjas. Dabar siena yra stebima abiejų valstybių kareivių, sutelktos didžiulės karinės pajėgos, o netolies esantys tiltai („Negrįžimo“, „Laisvės“) ir po demilitarizuotąja zona iškasti 4 tuneliai liudija apie buvusią ir tebeesančią įtemptą padėtį. Turistams tereikia turėti pasą, norint priartėti prie minėtosios zonos, kai tuo tarpu korėjiečiai vis dar turi gauti specialiuosius leidimus. Paradoksalu – tačiau tai tik dalelė Korėjos ypatumų. Lankome Dora observatoriją, įkurtą ant Dorasan viršūnės (Dora kalnas), iš šios vietos galima apžvelgti visą Demilitarizuotąją zoną; observatorija yra artimiausias taškas Šiaurės Korėjai geografiniu požiūriu. Apžiūrėsite netoliese esančią Dorasan geležinkelio stotį sukurtą su tikslu, jog vieną dieną sujungs Pietų ir Šiaurės Korėjų geležinkelius į vieną tiesę... Teritorija, kurioje sutelkta daug su Korėjos karu susijusių paminklų ir skulptūrų, restoranas, nedidelis nuotykių parkelis, vadinama Imjingak parku, įkurtu šalia Imjin upės. Visai šalia observatorijos yra, taip vadinamas, Trečiasis tunelis (iškirstas uoloje, 73 m gylyje), kuris iškastas planuojant invaziją į Pietų Korėją – buvo numatyta, jog, esant reikalui, bus įmanoma vos per valandą iš Šiaurės Korėjos į Pietiniąją perkelti visą kareivių diviziją (lankoma, esant galimybei).

Demilitarizuotoji zona

Grįžę į Seulą, dalyvausite itin neįprastoje Kimči maisto ruošimo programoje. Kas yra kimči? Tai, ko gero, garsiausias ir labiausiai korėjietiškos virtuvės išreklamuotas specialitetas – fermentuotas (raugintas) Pekino kopūstas bei kitos panašiu metodu paruoštos daržovės ar su tuo susiję patiekalai. Esmė tame, jog jos turi būti traškios, rūgščios ir aštrios – korėjietiška virtuvė yra labai įvairi, smagu tai, jog galima visada pasirinkti, ar norima ragauti patiekalą aštriai, pusiau aštriai ar paruoštą su švelnesniu padažu (kuris, beje, būna pakankamai aštrus). Smagu, jog visi bendruomeniškai sėdi prie ilgų stalų, greitai sukasi maisto gamyba, erdvę užvaldo triukšmas ir visus užplūsta be galo smagi nuotaika. Kimči gamybai naudojamas kiniškas Pekino kopūstas, kurio patiekimas dažnai neatsiejamas nuo korėjietiško slyvų vyno. Be abejonės, korėjietiška virtuvė turi daug savitų paslapčių, tačiau tai, kas iš pradžių atrodo sunkiai valgoma, vėliau tampa netgi mėgstamu patiekalu, pavyzdžiui, minėtojo stiliaus kimči jigae (kimči sriuba). Sakoma, jog tai geriausias vaistas nuo pagirių. Pekino kopūstas ir korėjietis – neatsiejama vienovė, net į kelionę jie pasiima šios daržovės. Dažnai patiekalai yra praturtinti jūros gėrybėmis, ryžiais, kimči salotomis, mėsa ir kitais ingredientais. Patirtis nustebins.

Kimči maisto ruošimo programoje

Vakarop keliausite į Namsan kalne stūksantį Seulo simbolį – 350 m aukščio Seulo bokštą, iš kurio 360 laipsnių kampu galėsite apžvelgti įspūdingą naktinę miesto panoramą. Nakvynė viešbutyje.

Pietų Korėjos tradiciniai rūbaiNuotraukos autorius: Stasys Barauskas 

3
diena. Seulas.

Po pusryčių tęsiama pažintis su sostine – ekskursija pradedama nuo karališkųjų rūmų Gyeongbokgung, pastatytų XIV a. ir vadinamų „Didžiai palaimintais dangaus rūmais“. Jie yra vieni iš 5 Joseon dinastijos valdų, šiems rūmams taip pat priskirtas ir Etnografinis muziejus su kolekcijomis, reprezentuojančiomis kasdienį korėjiečių gyvenimą.

Gyeongbokgung

Vėliau jūsų lauks pasivaikščiojimas po „Hanok“ kaimelį (dar vadinamą Šiauriniu kaimu), kuriame pastatyta 900 senovinių korėjietiškų namų, leidžiančių panirti į unikalią kultūrą ir senuosius laikus. Dabar čia veikia svečių namai, restoranai, kultūros centrai.

„Hanok“ kaimelisNuotraukos autorius: Stasys Barauskas 

Lankomi Changdeokgung rūmai, kurie tapo pagrindine gyvenamąja vieta daugeliui Joseono dinastijos valdovų ir yra geriausiai išsaugoti iš penkerių mūsų dienas pasiekusių karališkųjų Joseon rezidencijų. Rūmų kompleksas 1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Palikę istorinį Seulą už nugaros, lankysite Dongdemuno dizaino centrą, dėl kurio išskirtinės architektūros Seulas 2010 metais tapo pasaulio dizaino sostine. Taip pat jis laikomas didžiausiu 3D amorfinės struktūros pastatu pasaulyje. Šis centras išsiskiria ne tik savo architektūra, bet ir tuo, kad po vienu stogu talpina net penkias sales: meno salę, muziejų, dizaino studiją, dizaino parduotuvę ir Dongdemuno istorijos ir kultūros parką. 

Dongdemuno dizaino centras

Dieną vainikuos smagi pažintis su Gvangja – vienu iš didžiausių Pietų Korėjos tradicinių turgų, kur prekiaujama kokybiškomis šilko prekėmis, linine patalyne, rankų darbo gaminiais. Šis turgus skaičiuoja daugiau nei 100 metų istoriją ir yra labai mėgstamas jaunimo dėl jame aptinkamų vintažinių drabužių, kurie savo neįprastu dizainu pritraukia net ir Korėjos įžymybes.

Esant galimybei, siūlome apsilankyti Jeongdong teatre ir pasižiūrėti satyrinės novelės pastatymą miso, parašytą nežinomo autoriaus vėlyvosios Joseon dinastijos metu. Tai kūrinys, kuris itin išryškina valdančiosios klasės veidmainystę ir žmogaus prigimtines aistras, o kai į tai žiūrima per humoro prizmę, belieka nepamiršti pasiimti geros nuotaikos ir mėgautis tradicine Korėjos vaidyba. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Seulas – Seoraknsan kalnų nacionalinis parkas – Sinheungsa šventyklos vienuolynas.

Pusryčiai. Kelionė į Seoraksano nacionalinį parką, kuris dar žinomas vardais Seolsan arba Seolbongsan („seol“ reiškia „sniego“, o „ak“ – „didelis kalnas“), nes sniegas Seoraksano kalnuose neištirpsta ir ilgai išsilaiko ant uolų. 1965 m. Seorako kalnų rajonas buvo paskelbtas saugomu gamtos paminklu, o nuo 1982 m. jį pradėjo globoti UNESCO. Nuo aukščiausios parko viršukalnės Daecheongbong atsiveria didinga kalnų panorama. Kalnyne yra daug slėnių, įspūdingų krioklių. Seoraksan kalnai (1708 m) – treti pagal aukštį Pietų Korėjoje (po Hallasan vulkano (1950 m) Jeju saloje ir Jirisan kalnyno (1915 m) pietinėje Pietų Korėjos dalyje). Smagus pasivaikštinėjimas ypatingo grožio gamtoje.

Seoraksano nacionalinis parkas

Vėliau kelsitės keltuvu link Seoraksan kalnų nacionaliniame parke esančių Biseondae uolų. Vaizdas yra išties gražus, ypač tada, kai po lietaus vanduo srūva kaskadomis žemyn per didžiulius akmenis. Didingas uolų ir skardžių, rodos, remiančių dangų, peizažas įkvėpė daugybę poetų ir mokslininkų. Kai kurie iš jų net įrėžė uolose savo įrašus, išlikusius iki mūsų dienų.

Patirtis vienuolyne Pietų Korėjoje

Pasivaikščioję nuostabioje gamtoje, keliausite į Sinheungsa šventyklą, kurioje numatytas susipažinimas su budistų bendruomenės gyvenimo sąlygomis, įsiliejimas į jų bendruomenę: dalyvavimas bendrose apeigose ir giedojimuose, mokymuisi skirtų drabužių dėvėjimas, maitinimasis kartu su vienuoliais bei miegojimas šventykloje ant grindų. Ši šventykla kažkada buvo vadinama Hyangseongsa, ją pastatė Jajangyulsa (590-658 m.), keliavęs į garsius visoje tautoje kalnus karalienės Jindeok viešpatavimo metais. Pakeliui į Sinheungsa šventyklą matysite puikią, bronzinę 10 m aukščio Jawabul statulą, o už jos – tiltą. Perėjus tiltą, pasitiks ilga akmeninė siena su Cheonwang durimis, per kurias galima patekti į šventyklą. Prie įėjimo iš abiejų pusių stovi keturios Cheonwang (Karaliaus) statulos: Jiguk Cheonwang su kardu, Damun Cheonwang su liutnia, Gwangmok Cheonwangsu su bokštu, ir Jeungjang Cheonwang su drakonu. Iki mūsų dienų puikiai išliko pagrindinė šventykla, prieglauda bei daugybė kitų statinių, tokių kaip pvz., Hyangseongsaji: trijų aukštų mūrinis bokštas, laikomas Pietų Korėjos kultūros vertybe. O keliautojai čia užsuka ne tik dėl istorinio paveldo, bet ir dėl nuostabaus kraštovaizdžio. Nakvynė Sinheungsa šventyklos vienuolyne.

Patirtis vienuolyne Pietų Korėjoje

5
diena. Sinheungsa šventykla – Kjongdžu.

Labai ankstyvą rytą keliamasi kartu su vienuoliais budistais ir dalyvaujama jų dvasinės praktikos reguloje: rytinis giedojimas, ankstyvi bendruomeniniai pusryčiai, bendruomeninė veikla, šventyklos valymas ir atsisveikinimas su vienuoliais.

Vėliau Jūsų lauks kelionė į dvasinę ir kultūrinę Korėjos sostinę – Kjongdžu (Gyeongju), miestą, įsikūrusį Šiaurės Kiongsango provincijoje ant Japonijos jūros kranto ir savo populiarumu nenusileidžiantį pačiam Seului. Kjongdžu buvo senosios tūkstantmetį gyvavusios (iki 935 m.) Sillos karalystės sostinė, 2000 m. įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Apžvalginė ekskursija mieste, kuris vadinamas „muziejumi be sienų“. Sustojimas prie Kjongdžu nacionaliniame parke tyvuliuojančio Anapji tvenkinio. Tai dirbtinis tvenkinys, kuris kartu su rūmais buvo įrengtas 30-ojo Silla karalystės karaliaus Munmu Didžiojo paliepimu. Iškasta žemė buvo supilta aplink tvenkinį, kad būtų galima pasodinti medžius ir apgyvendinti retų rūšių paukščius. Gyvūnus, kaip ir augalus, Silla karalystės gyventojai vežė iš įvairiausių pasaulio kampelių, siekdami sukurti utopiją, idealų pasaulį. Tvenkinio dydis įspūdingas – 200 m jis nutįsęs iš vakarų į rytus ir 180 m – iš šiaurės į pietus.

Kjongdžu (Gyeongju), miestas

Vėliau keliausite pasižvalgyti po Bulguksa šventyklą – tai budistų vienuolynas, kuriame yra ne vienas Pietų Korėjos nacionalinio paveldo objektas: t.y. akmeninės pagodos Dabotap ir Seokgatap, Cheongun-gyo (Mėlynojo Debesies) tiltas ir dvi paauksuotos Budos statulos. 1995 m. Bulguksa kartu su už 4 km esančia Seokguramo grota buvo įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Pačią pirmąją šventyklą dabartinės šventovės vietoje 528 m. pastatė karalius Beopheungas, o dabartinė šventykla pradėta statyti 751 m. ministro pirmininko Kim Daeseong, siekiant nuraminti jo tėvų sielas. Šventovė baigta statyti 774 m., jau po Kim mirties, tada ir suteiktas vardas Bulguksa, kuris reiškia „Budos žemės šventovė“. Įstabus faktas, jog 1966 m. šioje šventykloje surasta pati seniausia pasaulyje spausdinta knyga – Dharani sutra tekstas, datuojamas 704-751 m., atspausdintas ant japoniško šilkmedžio popieriaus ritinėlio, kurio dydis 8 x 630 cm.

Bulguksa

Vėliau lankysite Seokguramo grotą, kuri buvo išrausta VIII a. Tohamsan kalno šlaituose, o jos viduje patalpinta monumentali Budos statula, žvelgianti į jūrą. Ši įspūdinga, nuošali Bulguksa šventyklos dalis yra laikoma budistinio meno Tolimuosiuose Rytuose šedevru ir saugoma UNESCO. Gamtinė relaksacija pratęsiama, keliaujant pasivaikštinėti Tumuli parku, kurio kelias nužymėtas 23 Sillos karalystės valdovų bei jų šeimų narių kapais – jų kalvelės iš tolo primena žaluma pasipuošusias piramides. Tik į vieną mauzoliejų galima įeiti – tai Cheonmachong kapavietė, kurios pavadinimas reiškia „Dangiškasis žirgas“. Nėra tiksliai žinoma, kas buvo šio mauzoliejaus įkūrėjai, tačiau manoma, jog tai turėję būti VI ar VII a. valdovai. 1973 m. vykę šios kapavietės kasinėjimai buvo itin vaisingi – surasta daugiau nei 12000 artefaktų, kai kurie jų ir dabar puošia mauzoliejų.

Tumuli park

Praėję prekyviečių arealu, lankysite kitas Silla karalystės kapavietes, kurios turi bendrą pavadinimą Noseo-dong. Išvysite kapus, supiltus dar IV-V a. Įspūdinga, jog, kasinėjant šią vietovę, iki II-ojo pasaulinio karo pabaigos rastos dvi auksinės karūnos, o dar labiau neįtikėtina, kad iki 1984 m. ant šių kapų stovėjo namai... Pietrytinėje Tumuli parko pusėje apžiūrėsite pačią seniausią Tolimųjų Rytų observatoriją Cheomseongdae, statytą 632-646 m., kur karališkieji astronomai tyrinėjo žvaigždžių judėjimus ir numatė saulės bei mėnulio užtemimus. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Kjongdžu – Busanas – plaukimas keltu į Fukuoką (Japoniją).

Po pusryčių išvykstama į Busaną, įsikūrusį pietrytinėje šalies dalyje. Tai antras pagal dydį miestas Pietų Korėjoje, penktas pagal dydį uostas pasaulyje. Busanas – stiprus ekonominis centras, miestas, kurio per II-ąjį pasaulinį karą neužėmė Šiaurės Korėja ir jam teko laikinosios sostinės vaidmuo. Dabar miestas gali didžiuotis savo itin gražia aplinka (įsikūręs pakrantėje), didele populiacija (daugiau nei 3,5 mln. gyventojų), daugybe universitetų ir istorinių paminklų. Apžvalginė ekskursija pradedama nuo Yongdusan parko, įsikūrusio ant vieno iš trijų žinomiausių kalnų Busano mieste, lankymo. Senas šio kalno pavadinimas – Songhyunsan – reiškia „kalnas, turintis vaizdą į jūrą per tankų pušyną“. Tik vėliau pavadinimas buvo pakeistas į Yongdusan ir dabar reiškia „drakoną, kuris pasiruošęs įveikti priešus, puolančius iš jūros pusės“. Vien iš minėtųjų apibūdinimų galima susidaryti vaizdą, jog tai išties įspūdinga vietovė su ypatingu peizažu, legendomis apipintais drakonus primenančiais kalnais. Lankomas parko centre esantis Busano bokštas (120 m) – jei nėra tiršto rūko, atsiveria įspūdingas pakrantės vaizdas ir uosto didybė.

Busanas

Esant galimybei, lankoma nuostabi Haedong Yongung budistinė šventykla, pastatyta mokytojo Naongo 1376 m. Tai išskirtinė šventykla, išsidėsčiusi išilgai vandenyno linijos, todėl turistų neretai mėgstama apžvelgti iš vandens. Uolos, šventyklos pastatai, prisitaikę prie reljefo, sukuria nepakartojamą įspūdį. Ši vieta turi gražią tradiciją – žmonės atvyksta čia per Naujuosius metus, kad galėtų sugalvoti norą ateinantiems metams, stebėdami kylančią saulę. O ką kalbėti apie vyšnių žydėjimo laiką, juk ir Budos gimtadienis yra švenčiamas balandį – tada šventykla paskęsta žiedų ir žmonių jūroje.

Haedong Yongung

Pasigrožėję Pietų Korėjos vaizdais, važiuosite link kelto, kuris plukdo į Japonijos Fukuoka prefektūrą. Nakvynė kelte.

7
diena. Hakata uostas – Dazaifu – Mijadžimos sala.

Pusryčiai kelte. Atvykimas į Japonijos Hakata uostą, kur tvarkomi imigracijos ir muitinės formalumai, vėliau keliaujama pasižvalgyti po Fukuoka prefektūrą.

Lankysite Dazaifu Tenmangu šventyklą, kuri tarp šimtų Japonijoje esančių Tenmangu šventyklų yra svarbiausia, dalindamasi šį titulą su Kijote esančia Kitano Tenmangu šventykla. Maldos namai yra skirti Heiano laikotarpio talentingo mokslininko ir politiko Sugavara Michizane dvasiai. Michizane politinė karjera klostėsi sėkmingai ir jis įgijo didelę įtaką imperatoriaus dvare, kuriame tuo metu viešpatavo Fujivara klanas. Michizanės nesutarimai su Fujivara baigėsi mokslininko ištrėmimu iš sostinės Kijoto į tolimą valdžios tarnybą Dazaifu vietovėje, kur jis ir mirė 903 m., praėjus vos keleriems metams po tremties. Po mokytojo mirties Dazaifu siaubiant stichinėms nelaimėms žmonės įtikėjo, kad juos baudžia užsirūstinusi Michizane dvasia. Todėl Mokytojo kapo vietoje buvo pradėta statyti Tenmangu šventykla. Praėjus pagrindinius šventyklos vartus Torii, galima grožėtis tvenkiniu, turinčiu japoniško hieroglifo, reiškiančio „širdis“, formą. Kadangi Michizane labai mėgo slyvų medžius, jų aplink šventyklą galima priskaičiuoti daugiau nei 6000 (paprastai slyvos žydi nuo vėlyvo vasario iki kovo vidurio). Labai mėgstama studentų šventykla egzaminų metu būna apkabinėta Ema pakabukais, tikint, jog tai padės išlaikyti egzaminus.

Į pietus nuo garsiosios Dazaifu šventyklos stovi dzen budistinė Komyozen-ji šventykla, priklausanti japoniškojo budizmo Rinzai sektos Tofukuji mokyklai ir įkurta dar Kamakuros periodo viduryje (1192-1333 m.). Pagrindinis šventyklos akcentas – jos gražūs japoniškieji sodai – abstraktūs akmenų sodai šventyklos fasadinėje ir galinėje dalyse. Priekinis sodas yra mažesnis ir sudarytas iš 15 uolienų gabalų, išdėliotų grėbliu išžarstytame žvirgžde. Uolienos yra išskirstytos ir sudaro japoniškąjį hieroglifą, reiškiantį „šviesa“. Galinis sodas yra gerokai didesnis, turintis daug floros, papildytos akmenimis ir žvirgždu. Samanų lopinėliai, uolienos ir žvirgždas yra išdėstyti tarsi didelių sausumos ir vandens telkinių abstraktus vaizdinys. Klevų šakos, pakibusios virš sodo, daro šventyklą itin populiaria rudens lapų stebėjimo vieta lapkričio vidury.

Po ekskursijos važiuosite autobusu ir kelsitės keltu į šventąją Mijadžimos salą, kurioje, pasak legendų, negalima nei gimti, nei mirti, kurioje auga tik jauni medžiai, čiulba paukščiai ir ganosi elniai... Vakarienė. Nakvynė ryokane arba Hirošimos viešbutyje.

8
diena. Mijadžimos sala – Hirošima – Osaka.

Icukušimos šventyklos

Pusryčiai ryokane. Keliausite lankyti Japonijos valstybine vertybe laikomos Mijadžimos salos įžymybės – Icukušimos šventyklos (UNESCO paveldo objektas) su įspūdingaisiais Tori vartais, kurie dėl potvynių-atoslūgių dažnai vadinami plaukiojančiais ir yra žinomi visame pasaulyje. Icukušimos šventykla yra salos šlovės ir jos vardo šaltinis, kadangi žmonės ją nuo seno vadina mijadžima, t.y. „šventyklos sala“. Pačią Mijadžimos salą šintoistai laiko šventa vieta. Šventykla ir jos garsieji vartai yra unikalūs statiniai virš vandens. Esant dideliam bangavimui atrodo, kad jie plaukia... Šventyklos kompleksas susideda iš daugybės pastatų, įskaitant maldos salę, pagrindinę salę ir „Noh“ teatro sceną, kurios yra sujungtos mediniais takais ir palaikomos mediniais pilioriais virš jūros. Aukščiausia salos viršukalnė yra Misen kalnas, kurį vietos žmonės garbino jau VI a. 1168 m. Taira no Kiyomori, galingiausias vyras Japonijoje Heiano laikotarpio pabaigoje, pasirinko salą savo šeimos šventyklos vieta ir pastatė Itsukushima šventyklą mažoje įlankėlėje, kai tuo tarpu garsieji Tori yra vidinėje Seto jūroje. Aplink įlankėlę yra nutiesti pasivaikščiojimo takeliai, todėl lankytojai gali mėgautis vaizdais, dairydamiesi į jūrą.

Icukušimos šventyklos

Keliausite į Hirošimos miestą. Lankysite vieną žinomiausių miesto simbolių – Taikos memorialinį parką, kurio medžiai, vejos, takeliai ryškiai kontrastuoja centrinei miesto daliai. Prieš numetant atominę bombą, dabartinio parko vietoje buvo politinė ir komercinė miesto širdis – tai ir buvo viena iš priežasčių, kodėl sprogimas įvyko netoli šios vietos. Praėjus ketveriems metams po tragedijos buvo nuspręsta kvartalo neatstatyti, o šią erdvę skirti taikos memorialiniams objektams. Pagrindinis parko statinys yra Taikos memorialinis muziejus, pasakojantis Hirošimos istoriją. Pagrindinis jo akcentas – 1945 metų rugpjūčio 6 dienos įvykiai: bombos numetimas ir žmonių kančios.

A-Bomb Dome pastatas, dar kitaip žinomas kaip Hirošimos Taikos memorialas, yra tai, kas liko iš Prefektūros pramonės skatinimo salės. Kai sprogo bomba, tai buvo vienas iš nedaugelio pastatų likusių stovėti – toks jis ir dabar (UNESCO paveldo objektas). Tarp muziejaus ir A-Bomb Dome yra lenktos arkos formos kenotafas, skirtas žuvusiems nuo sprogimo ir vėliau gyvybes nusinešusio radiacinio poveikio. Arkos apačioje yra akmuo, kurio centre surašyti mirusiųjų vardai – registras talpina virš 220 000. Papietavę vietiniame restorane, važiuosite į kanalų išraizgytą Osakos miestą, įsikūrūrsį Jodo upės žiotyse, vakarų Japonijos komercijos ir pramonės centrą. Nakvynė viešbutyje.

Geiša Japonija

9
diena. Osaka – Kiotas.

Pusryčiai. Tęsite pažintį su vakarine Japonijos dalimi, viename stambiausių Azijos centrų – Osakoje. Osaka yra vienas saugiausių pasaulio miestų, vienas didžiausių pasaulio metropolių, nuosekliai išaugintas iš skirtingų japonų kultūros, pasaulėžiūros ir laiko dalelių. Šį kadaise buvusį ryžių kelio ir pirklių miestą dabar apžergę platūs automobilių keliai ir užgulę stingdantys daugiaaukščiai. Japonija pasitiks nežemiškais žemiškos realybės mastais. Jų jėgą pajusite pakėlę galvą į dangų ir pakilę arčiau jo. Nuvyksite prie vieno aukščiausių šalies pastatų – debesis remiančio „Umeda Sky“ dangoraižio. Nestandartinė šio 173 metrų aukščio dvikojo architektūra leis Jums plačiai apžvelgti urbanistinę panoramą. Du 40 aukštų  pastatus jungia stiklinis koridorius, o viršuje įrengta „plaukiajončio sodo“ observatorija. Iš čia Jums atsivers pribloškiantis miesto vaizdas 360 laipsnių kampu. Pastebėsite, kad už gigantiškus, vienas kitą bandančius pranokti šimtus pastatų dar galingesni miestą apjuosę kalnai – jų nepajudinama ramybė yra kaip amžina apsauginė siena, kaip atsvara beribiam megapolio triukšmui ir nuolatinėms statyboms. 

Nusileidę ant žemės, miesto tankmėje pradėsite įžvelgti daugiau smulkių, bet esminių Osakos žavesio smilčių. Modernioje stačiakampių dangoraižių dermėje slepiasi trikampiai švelniais smilkalais prakvipusių šventyklų ir grakščių pagodų stogeliai, o nuo mašinų ir žmonių minių skubos ūžiantis ir gaudžiantis asfaltas pereina į sakurų šlamesį ir parkų žalumą. Ji Japonijoje ypatinga – tarsi į kiekvieną medį ar tvenkinį būtų įsipynusi nematomo kūrėjo valia. Kiekviena detalė čia apgalvota ir išpuoselėta iki smulkmenų. Tai pastebėsite pamatę nuo XVI amžiaus išlikusią Osakos pilį. Ji – visai kitokia nei gynybai ir valdovų rezidencijoms tarnavę senieji Europos statiniai. Osakos pilis, kurią jau horizonte išskiria stambūs žali stogai paauksuotais kraštais, labiau primena šventyklą nei samurajų ir karo vadų – šiogūnų kovas bei galią menančią tvirtovę. Kad ir kuriuo metų laiku prie jos nuvyksite, pateksite į virpantį rytietišką paveikslą. Jame griežti žalių sodų ir akmeninės sienos kontūrai, į kuriuos žvelgia Jodo upė, o nuo jos į pilį – vandenis raižantys laivai, dera su ultramodernaus miesto tvarka ir tolumoje išryškėjančia betoninės bei stiklinės architektūros simetrija. Dabar pilyje įrengtas informatyvus muziejus, pasakojantis pilies ir Toyotomi Hideyoshi dinastijos istoriją. Apžiūrėsite muziejų, gynybinius griovius, net 600 sakurų priskaičiuojantį sodą ir arbatos namelį.

sakės gamykla JaponijaNuotraukos autorius: Stasys Barauskas 

Iš Osakos važiuosite į Kiotą – daugiau kaip 1000 metų klestėjusią imperatoriškąją sostinę. Tai vienas gražiausių pasaulio miestų, kuris traukia savo harmonija, subtiliu senųjų tradicijų ir modernaus gyvenimo deriniu, Shinto šventyklų, miniatiūrinių sodų ir dangoraižių bei daugiaaukščių autostradų architektūra, iki šiol populiaria Zen meditacija ir ilga arbatos gėrimo ceremonija. Kiotas yra bene vienintelis miestas Japonijoje, puikiai atskleidžiantis japonų dvasią. Jis dar vadinamas šventyklų miestu. Atvykę lankysite budistinę Taikaus drakono Rijoandži šventyklą (UNESCO paveldo objektas) su jos įžymiuoju akmenų sodu. Sodą sudaro stačiakampio formos žvirgždo plotas, apsuptas senovine moline siena bei 15 uolienų gabalų, įvairiai išdėliotų nedideliuose samanų lopinėliuose. Įdomi sodo dizaino ypatybė yra ta, kad, žvelgiant iš tam tikro taško, bent vieno iš uolienų gabalo žiūrintysis nemato. Kokia yra tikroji tokio sodo reikšmė nėra žinoma. Kai kurie mano, kad sodas reprezentuoja mitologinę tematiką, kiti teigia, jog šis sodas atspindi abstrakčios begalybės konceptą. Tai garsiausias akmenų sodas Japonijoje, kasdien pritraukiantis šimtus lankytojų. Sodo įkūrimo data ir jo kūrėjai nėra žinomi, todėl sklando įvairiausios hipotezės.

Rijoandži šventykla

Vėliau vyksite į Kinkakudži šventyklą, kitaip vadinamą Auksiniu paviljonu (UNESCO paveldo objektas), nukeliančią į Muromači valdymo laikus (1336-1573 m.). Tai budistinė šventykla, kurios 2 aukštai pilnai padengti aukso folija. Kinkakudži yra įspūdingas statinys suprojektuotas taip, kad langai atsivertų į didelį tvenkinį. Per savo istoriją šventykla daugybę kartų degė – per Onin karą, vėliau per civilinį karą, kuris sunaikino didžiąją dalį Kioto ir 1950 m., kai buvo padegta fanatiko vienuolio. Auksinis paviljonas buvo atstatytas 1955 m. ir dabar kiekvienas rūmų aukštas reprezentuoja skirtingą architektūrinį stilių, o pastatą vainikuoja auksinis feniksas. Nakvynė viešbutyje Osakoje arba Kiote.

10
diena. Kiotas – Nara – Kiotas.

Pusryčiai. Keliausite į Narą – senąją Japonijos sostinę ir vieną pirmųjų budizmo centrų Japonijoje, kultūros ir politikos lopšį, klestėjusį 710-794 metais. Šis senovinis miestas su savo miškingomis kalvomis, šventyklų parkais, vienais seniausių pasaulyje mediniais pastatais ir dabar išlieka ramybės simboliu. Lankysite Todaidži šventyklą su joje esančia milžiniška bronzine Budos statula. Tai žinoma ir istoriškai reikšmingiausia šventykla Japonijoje bei žymus Naros objektas. Šventovė buvo pastatyta 752 m. ir augo taip sparčiai, kad 784 m. sostinė buvo perkelta iš Naros į Nagaoką, siekiant sumažinti šventyklos įtaką valdžios struktūroms. Todaidži šventyklos pagrindinė salė Daibutsuden (Didžiojo Budos salė) yra didžiausias medinis pastatas pasaulyje, nepaisant to, kad dabartinė konstrukcija, išlikusi nuo 1692 m., yra viso labo dvi trečiosios senosios originalios šventyklos salės dydžio. Milžiniški šventyklos vartai Nandaimon yra papuošti dviem įspūdingo aukščio nuožmios išvaizdos sargybinių statulomis, saugančiomis kelią į šventovę.

Nara parkas elniukai

Vėliau lankysite žymiausią Naros šventovę – raudonai lakuotą Kasugos didžiąją šventyklą, pastatytą kuriantis sostinei ir skirtą Kasugai – dievybei, atsakingai už miesto apsaugą. Kasuga šventovė daugelį šimtmečių buvo periodiškai kas 20 metų perstatoma, tačiau Edo periodo pabaigoje šios tradicijos atsisakyta. Šventovė apkabinėta garbintojų padovanotais bronziniais žibintais, o grakšti akmeninių žibintų linija palydės Jus iki pat šventyklos. Žibintai uždegami viso labo dukart per metus – kai vyksta Žibintų festivaliai: t.y. vasario mėnesį ir rugpjūtį. Aplink Kasuga šventovę yra daugybė mažesnių šventyklų, iš kurių 12, skirtų dvylikai laimės dievų, yra išsidėstę išilgai kelio, vedančio link pagrindinės šventovės.

Kasugos didžiąją šventyklą

Po smagaus pasivaikštinėjimo Naroje grįšite į Kiotą, kur Jūsų lauks įspūdinga Nidžio pilis, pastatyta Tokugava Ieyasu (pirmojo Edo laikotarpio šiogūno) 1603 m. Jo sūnus Iemitsu pabaigė pilies rūmų statybą po 23 metų, o vėliau juos išplėtė, pristatydamas penkių aukštų pagrindinį pilies bokštą. Po Tokugava šiogūnato valdžios baigties 1867 m., Nidžio pilis kurį laiką buvo naudojama kaip imperatoriaus rūmai, o vėliau padovanota miestui ir atidaryta visuomenei. Ši pilis yra geriausiai išlikęs Japonijos feodalinės eros rūmų pavyzdys ir 1994 m. įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą.

Kiotas Geišos

Dieną vainikuosite Menų sodo – modernaus muziejaus po atviru dangumi – lankymu. Netradicines erdves su pakopomis krentančio vandens sienomis 1994 metais suprojektavo garsusis japonų architektas Tadao Ando savo žymiuoju glotnaus betono stiliumi. Vaikščiodami po Menų sodą vietoje akmenų ir žalumos čia rasite aštuonis meno kūrinius. Tai kopijos, padarytos ant keraminių plytelių ir visiškai naujai įprasminančios Monet „Vandens lelijas“, priderintas prie muziejaus erdvės ir panardintas po vandeniu, Mikelandželo „Paskutinįjį teismą“, nukopijuotą visu natūraliu orginalo dydžiu, Da Vinčio „Paskutinę vakarienę“, nepamirštant Seurat, Van Gogho, Renuaro darbų. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Kiotas – Odavara – Hakonė.

Pusryčiai. Pasiruošiama kuprinėlė su būtiniausiais daiktais dviems dienoms ir nakvynei (bagažas bus gabenamas atskirai ir pristatytas į Tokijo viešbutį). Po pusryčių lankysite Sandžusangendo šventyklą, garsėjančią 1001 Kanon – gailestingumo deivės – statula. Šventykla buvo įkurta 1164 m. ir atstatyta po šimtmečio, kai originaliąją konstrukciją sunaikino gaisras. Šventyklos salė yra 120 m ilgio – tai ilgiausias pasaulyje medinis pastatas. Pavadinimas Sandžusangendo reiškia „33 tarpeliai“ ir žymi tarpelių skaičių tarp pastato atraminių kolonų (nuo seno žinomas metodas matuoti pastato ilgį). Pagrindinės salės centre stūkso didelė medinė paauksuota tūkstantarankės Kanon statula, apsupta daugybės kitų dievų statulų ir statulėlių – vaizdas stulbinantis.

Sandžusangendo šventykla

Vėliau keliausite apsižvalgyti po Kijomizu-dera šventyklą, vieną žymiausių Japonijoje, įspūdingiausią Hejano laikotarpio architektūros šedevrą, 1994 m. įtrauktą į UNESCO paveldo objektų sąrašą. Šventovė buvo pastatyta 780 m., šalia Otova krioklio miškingose kalvose į rytus nuo Kioto. Kijomizu šventykla geriausiai žinoma dėl savo medinių pastolių, kurie išnyra 13 m į viršų kalvos šlaite po pagrindine šventyklos sale. Nuo terasos atsiveria kvapą gniaužianti miesto panorama, apsupta trijų kalnagūbrių, pavasarį paskendusi vyšnių žieduose, o rudenį – auksiniuose medžių lapuose.

Kijomizu-dera šventykla

Vyksite į Kioto stotį, iš kur greituoju traukiniu važiuosite į Odavaros miestą. Atvykus – pervežimas iki viešbučio Hakonėje. Karštųjų versmių kurortas Hakonė, kurio apylinkėse įsikūrę nedideli, jaukūs viešbučiai, turi „vitriną“ į Tekančios saulės šalies kalną Fudžijamą ir garsėja hipnotizuojančio grožio kraštovaizdžiu. Įveikę didžiąją kelionės dalį, nusipelnėte lipšnaus poilsio karštosiose versmėse ir viešbučio SPA. Šį atpalaiduojantį vakarą vainikuos japoniško meniu vakarienė ir nakvynė viešbutyje Hakonėje arba netoli šio miestelio.

Nakvynė Riokane

12
diena. Hakonė – 5-oji Fudži kalno stotelė – Tokijas.

Pusryčiai ryokane. Vyksite į ekskursiją Hakonėje. Lankysite 5-ąją Fudži kalno stotelę – tai apžvalgos aikštelė, nuo kurios, esant gražiam orui, atsiveria įspūdinga švento japonams Fudži kalno panorama. Lankytojų centre demonstruojamas puikus filmas, pristatantis šio vulkano susidarymą, ypatumus, sakralius renginius. Aukščiausias Japonijos kalnas (3776 m), kurio viršūnę netgi šiltuoju metų laiku dengia sniego kepurė, kaip ir sakuros žiedas, yra šalies simbolis. Gaubiama mistikos Fudžijama tikrąja to žodžio prasme yra svarbi japoniškojo identiteto dalis. Kiekvienas japonas privalo bent kartą gyvenime užlipti į Fudžijamą, o entuziastai ten netgi sutinka Naujuosius Metus.

5-ąją Fudži kalno stotelę

Vėliau lankysite Ovakudani geizerių šlaitą – aktyvią vulkaninę zoną, susidariusią išsiveržus Hakonės ugnikalniui prieš 3000 metų. Čia galima patirti, kas yra sulfito garai, karštosios versmės ir upeliukai. Negana to, Ovakudani geizerių šlaite giedrą dieną atsiveria labai gražūs vaizdai į Fudžijama kalną. Apie vieną įspūdingiausių geizerių slėnių Japonijoje nuo seno pasakojamos legendos, o vietiniai jį vadina velnių slėniu. Ir tai visai teisinga, nes nuolat garuojantis karštas vanduo priverčia pasijusti kaip pragare. Norintieji gyventi septyneriais metais ilgiau, ryžtasi suvalgyti kiaušinį, išvirtą sieros oksidų turinčiame ir ne itin maloniai kvepiančiame vandenyje. Tai taip pat vietinės mistikos dalis...

Aši ežeras

Pavaikštinėjus Ovakudani geizerių šlaitu, Jūsų lauks maloni pramoga – pasiplaukiojimas vulkaninės kilmės, daugiau nei 400 000 metų skaičiuojančiu Aši ežeru, žavinčiu ne tik savo vaizdais, bet ir legendomis apie ežere gyvenantį daugiagalvį drakoną. Plaukdami ežeru gėrėsitės pakrantės miškelius puošiančiomis šventyklomis, stebėsite žvejus, traukiančius laimikį, mojuosite poilsiautojams, prasilenkdami su spalvingais piratų laivais.

Hakonės šventykla

Vėliau lankysite šintoistinę Hakonės šventyklą, turinčią du vardus: Haone Gongen arba Kuzuryu. Abu pavadinimai susiję su legenda apie drakoną, prirakintą grandinėmis ežero dugne. Pasakojama, kad vienuolis Gongenas plukdydavęs statinaitę ryžių į ežero vidurį ir ten ją išmesdavęs, o kai atplaukdavęs pasižiūrėti, ar statinaitė tebeplūduriuoja, rasdavęs tik besisukančius vandens verpetus. Sakoma, jog drakonas surydavęs gražiausias merginas, todėl buvęs budistų vienuolio Mangano pagautas ir prirakintas grandinėmis prie didžiulio kedro kamieno, gulėjusio ežero dugne. Ilgainiui drakonas imtas laikyti šių vietų globėju, o raudonieji šventyklos vartai ežere netoli kranto yra vadinami „Drakono vartais“. Į šventyklą veda įspūdinga beveik kilometro ilgio šimtamečių kedrų alėja.

Iš Hakonės važiuosite į Tokiją – dinamišką, modernų miestą, naujausių pasaulio technologijų sostinę, kurioje tobulai dera senovinės šventyklos ir šiuolaikiniai dangoraižiai. Nakvynė viešbutyje.

13
diena. Tokijas.

Pusryčiai. Ekskursinė programa Tokijuje. Aplankysite Tsukiji turgų. Tai žymiausias didmeninis žuvies, mėsos produktų, vaisių ir daržovių bei gėlių turgus centriniame Tokijuje. Jis žinomas kaip pasaulyje didžiausias žuvies turgus, apdorojantis daugiau nei 2000 tonų jūros produktų per dieną. Nepakartojami įspūdžiai garantuoti, ką bekalbėti apie turguje vykstančius aukcionus, kurių metu pirkėjas ryžtasi pakloti už jūros gėrybes sumas, vertas meno kūrinių kainos. Egzotika...

Po gurmaniško ryto keliausite į Asakusa Kanon šventyklą, kurios pilnas pavadinimas skamba Kinryū-zan Sensō-ji, o tai reiškia „jaunos žolės ant auksinio drakono kalno šventykla“. Jau vien toks poetiškas pavadinimas rodo, kad šventyklos kūrėjai turėjo itin subtilų estetikos pojūtį. Ši spalvingiausia ir populiariausia budistinė sostinės šventykla mieste yra seniausia. Legenda pasakoja, kad 628 m. du broliai žvejai sužvejojo Sumidos upėje gailestingumo deivės Kanon statulą – kad ir kiek kartų jie statulą išmesdavo į vandenį, ši vistiek sugrįždavo. Taigi netoli tos vietos buvo nuspręsta pastatyti šventyklą deivės Kanon garbei. 

Aplankę šventyklą, pasivaikščiosite apie 250 m besitęsiančiu Nakamise prekybiniu pasažu, kuriame galėsite nusipirkti lauktuvių. Čia plačiausias suvenyrų pasirinkimas – gatvėje yra apie 90 parduotuvėlių, viliojančių turistus. Pasažas Jus nuves iki pat Kaminarimon (Perkūno vartų). Šioje, jau keletą šimtų metų žinomoje gatvėje, galite surasti yukata (surišamų paprastesnės konstrukcijos kimono), dumblių pakuočių, japoniškų valgymo lazdelių, medinių šukų, audinių ir kitokių gėrybių.

Pasimėgavę seniausiąja miesto dalimi, lankysite publikai atvirą Imperatoriškųjų rūmų Rytų sodą, kuris yra vidinės rūmų teritorijos dalis. Iš senųjų pagrindinių imperatoriškųjų rūmų pastatų nieko neišlikę, tačiau gynybiniai grioviai, senieji vartai ir keletas sargybinių patalpų vis dar egzistuoja.

Pasivaikščioję ramybe ir žaluma alsuojančiame sode, miesto apžvalgą tęsite Ginzos rajone, kuriame savo parduotuves turi garsiausi pasaulio dizaineriai ir prabangos prekių gamintojai. Tai vieta, kur galima pasižvalgyti po pirmaujančių mados virtuozų ir kosmetikos gamintojų pasaulį. Ginza – brangiausias miesto rajonas, savo pavadinimą gavęs dar 1612 m., jau tada čia ėmė kurtis juvelyrai ir atidarinėti savo parduotuvėles. Pravažiuosite Omotesando gatve iš išorės apžiūrėdami įžymių japonų architektų sukurtus pastatus visame pasaulyje garsių firmų parduotuvėms: One Omotesando (Fendi, arch. Kengo Kuma, 2003), PRADA shop (arch. Herzog de Meuron, 2004), TOD‘S (arch. Toyo Ito, 2005). 

Popietę pasitiksite gurkšnodami žaliąją arbatą, tačiau ne bet kaip, o pagal per šimtmečius nusistovėjusias taisykles. Japonai arbatos gėrimo ceremoniją vadina Arbatos Keliu. Jo pradžia – kaimyninėje Kinijoje, iš ten į samurajų šalį atkeliavo ir meditacinis budizmas, medicina, konfucinės vertybės. Japonijoje arbatžolių rinkimo, paruošimo bei šio gėrimo vartojimo procesas savaip papildė vietos gyvenimą ir tapo stipria japonų kultūros dalimi. Čia šios gamtos gėrybės poveikio žmogaus sveikatai išmanymas dera su ypatinga estetikos pajauta ir bendravimo etiketu. Pajuskite jį neskubėdami, per švelnų, po kiekvieno gurkšnio vis šiek tiek pasikeičiantį arbatos skonį.

Vakare pasikelsite į garsųjį Tokijo bokštą, šaunantį 333 m aukštyn į dangų. Japonams šis bokštas yra šalies pokarinio atgimimo ir ekomoninės galios simbolis, buvęs aukščiausiu statiniu Japonijoje nuo 1958 iki 2012 metų, kai jį pranoko Tokijo Sky tree. Turistų traukos objekte įrengtos dvi apžvalgos aikštelės (350 m ir 450 m aukštyje), šurmuliuoja restoranai ir parduotuvėlės. Nakvynė viešbutyje.

14
diena. Tokijas.

Pusryčiai. Tęsdami pažintį su Tokiju, lankysite Meidži šventyklą, įsikūrusią Šibuja rajone, greta Jojogi parko. Šventykla buvo baigta statyti 1920 m. ir paskirta imperatoriui Meidži ir imperatorienei Šoken (dabartinio imperatoriaus seneliams), praėjus aštuoneriems metams po imperatoriaus ir šešeriems – po imperatorienės mirties. Per II-ąjį Pasaulinį karą šventovė buvo sugriauta, o netrukus po to vėl atstatyta. Medžių supamas statinys yra charakteringas unikalios japoniškosios šventyklų architektūros pavyzdys. Statybose naudojama kipariso mediena iš Kiso vietovės ir varis, o toks stilius vadinamas nagare-zukuri. Giraitėje veši visos Japonijoje augančių medžių ir krūmokšnių rūšys, kurių daugumą paaukojo Japonijos gyventojai.

Meidži šventykla

Iš sakralios erdvės judėsite į, ko gero, judriausią Tokijuje Šindžuku rajoną (sostinės valstybinių biurų ir verslo oazę). Čia įkurta Tokijo savivaldybės biuro observatorija, esanti 243 m aukščio bokštų dvynių panoraminio vaizdo aikštelėse, iškilusiose į 202 m aukštį (jos liftu pasiekiamos vos per 55 sekundes). Pro kavinių ir restoranų langus atsiveria įspūdingojo didmiesčio vaizdai.

Vėliau užvažiuosite į jaunimo pamėgtą Haradžuku rajoną. Čia pamatysite daug jaunų žmonių, kurie stengiasi atrodyti kuo originaliau ir išsiskirti iš minios. Tai tarsi varžybos, kuriose laimi efektingiausiai atrodantys jaunuoliai, susikūrę netradicinį įvaizdį. Žinoma, išvysti galima ir itin nemažai prabangos demonstravimo – pasivaikštinėjimas tikrai nenuvils.

Haradžuku rajona

Ekskursijos pabaigai užsuksite į Nezu muziejų, kuriame pristatoma privati japoniško ir azijietiško meno kolekcija – nuo kaligrafijos iki tapybos, keramikos ir tekstilės. Pramonininkas ir Tobu geležinkelių kompanijos prezidentas Nezu Kaichiro buvo aistringas meno kolekcininkas, o muziejaus erdvė ir sodas buvo jo privati rezidencija, nusipirkta 1906 m. Po Nezu Kaichiro mirties 1940 m., siekdamas išsaugoti kolekciją, jo sūnus įkūrė muziejų. Vakarienė.

Pageidaujantys gali savarankiškai praleisti vakarą diskotekų, barų, restoranų ir karaoke klubų rajone Ropongi arba Akihabara elektronikos rajone. Nakvynė viešbutyje.

Akihabara elektronikos rajonas

15
diena. Tokijas – arba pasirenkama ekskursija Tokijas – Niko* – Tokijas.

Pusryčiai. Paskutinę kelionės dieną Jums palikome laisvą, kad pasisotintumėte tokiais įspūdžiais ir patirtimis, kurios Jums svarbios asmeniškai. Tad siūlome arba savaip laiką praleisti Tokijuje, arba pasirinkti Niko turą (už papildomą mokestį).

Jei Jums Tokijo negana, jei vis jaučiate ypatingą trauką šiam, regis, begaliniam miestui, mes galėsime Jus pakonsultuoti ir patarti, ką dar čia aplankyti, paragauti, išbandyti ar įsigyti. Jau patys įsitikinote, kad Tokijas susideda iš savo apimtimis ir aukščiais nepaliaujančių stebinti betono, stiklo ir plieno šedevrų, plačių autostradų, viadukų, požeminių ir antžeminių pasaulių, kur šaltą megapolio masę keičia nuostabūs parkai ir rafinuoti sodai, kur tarp fantastinių gabaritų ir neįtikėtinų matmenų pastatų įsiterpusios mistiška atmosfera viliojančios šventyklos, kur blizgiems prekybos centrams visada yra alternatyva – vietinių gėrybių turgūs, kur yra tiek muziejų ir galerijų, kiek žmonių pomėgių, kur restoranų, naktinių klubų ir kavinių įvairovė – neišsemiama.  

Niko turas

Jei paskutinę kelionės dieną norite išnaudoti pažinčiai su dar nelankyta, ypač romantiška vietove toliau nuo mirguliuojančio megapolio, rekomenduosime išvyką į Niko, miestą kalnuotoje vietovėje netoli Tokijo. Ekskursija po Niko – stulbinančio grožio šventyklų kompleksą, saugomą UNESCO ir spindintį nebūdingu japonų architektūrai turtingumu. Niko kaimas pradėjo kurtis po to, kai 766 metais budistų vienuolis Šodo Šonin šiose vietose įkūrė Rinodži šventyklą. Pagrindinėje šventovės salėje įkurdintos trys dievybės – auksu padengta medinė Amidos statula, tūkstantarankė Kanon ir arkliagalvė Kanon. Vaikštinėdami po šventyklos teritoriją, stabtelėsite ir nedideliame japoniško stiliaus sode. Dar kartą pajusite, kad budistinė aplinka, kurioje senovinė architektūra ir religiniai atributai darniai papildo tarsi pačių dievybių sukurtą peizažą, svečiui ne tik suteikia peno akims – kartu dovanoja vidinės šilumos, harmonijos. Lankysite 1617 metais pastatytą Tošogu šintoistinę šventyklą. Tai neįprastai spalvingai, gausiai ir prabangiai dekoruota dievų buveinė, kurioje budistiniai motyvai persipina su šinto tikėjimo apraiškomis. Po ekskursijos grįšite atgal į Tokiją. Nakvynė viešbutyje. 

16
diena. Tokijas – Vilnius.

Pusryčiai. Pervežimas į Naritos tarptautinį oro uostą. Skrydis į Vilnių per Helsinkį (galimi ir kiti skrydžio variantai).

 

Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 4199 Eur

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 850 Eur.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė autobusu, vietiniais traukiniais, greituoju traukiniu ir laivais-keltais pagal programą.
 • Greitojo traukinio bilietai ir vieno lagamino asmeniui pervežimas atskiru transportu.
 • Visi viešbučiai ir ryokanai kruopščiai atrinkti GRŪDOS kelionių ekspertų (viešbučių ir ryokanų lokacija gali skirtis nuo nurodytos apraše): 10 nakvynių 3-4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose.
 • 1 nakvynė P. Korėjos šventyklos vienuolyne (nakvynė ant žemės, ant labai plono pakloto, su bendrais patogumais. Kambariuose apgyvendinama po 3-5 asmenis (arba daugiau), moterys ir vyrai atskirai).
 • 1 nakvynė kelte Busanas – Fukuoka (keturvietė kajutė su bendrais patogumais).
 • 2 nakvynės ryokane – japoniško stiliaus viešbutyje.
 • Maitinimas pagal programą: 14 pusryčių, 1 pietūs ir 3 vakarienės.
 • Vegetariška vakarienė P. Korėjos šventyklos vienuolyne.
 • Tradicinio korėjietiško maisto gaminimo pamokėlė.
 • Tradicinio onseno (karštųjų versmių) procedūros.
 • Plaukimas laivu Aši ežeru.
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus.
 • Kvalifikuoto anglakalbio gido paslaugos pažintinio turo metu.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinio skrydžio Vilnius - Europos miestas – Seulas – Tokijus – Europos miestas - Vilnius bilietai su oro uostų mokesčiais.
 • Papildomos ekskursijos ir pramogos, užsakomos esant galimybei pagal grupės pageidavimą: Apsilankymas Jeongdong teatre Seule ~50 EUR; išvyka į Nikko ~200 EUR (jei vyksta ne mažiau kaip 10 asm.).
 • Uosto mokesčiai  - apie 21 EUR/asm.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), gėrimai pietų ir vakarienių metu, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
 • Priemoka už vienvietį kambarį kelionės metu (išskyrus Sinheungsa šventykloje ir kelte Busanas – Fukuoka) apie 850 Eur.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami;
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis;
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų;
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.);
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 16 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama;
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams;
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos. Į ŠIĄ KELIONĘ REIKALINGAS NAUJAUSIO PAVYZDŽIO PASAS (pagamintas 2006 08 28 ir vėliau)!
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Viešbučiai

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (20)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
4.8 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Rolandas
Keliauta Kovo mėn. 2024
Kelionė puiki. Viskas buvo nuostabu!
5 / 5.0
Dominykas
Keliauta Spalio mėn. 2023
Tai buvo mano pirmoji pažintinė kelionė į Aziją su kelionių agentūra. Superinė lietuvių gidė, kuri buvo savo srities ekspertė, šauni lietuvių grupė su kuriais keliavome ir susibendravome kelionės metu. Puikiai sudaryta programa, kuri galbūt buvo ir įtempta, tačiau leido mums intymiai pažinti ir pamilti abi šalis. Patiko į programą įtraukti ne tik istoriniai objektai, bet ir modernūs muziejai ir pastatai, kurie paliko dideli ispūdį. Taip pat maloniai nustebino į programą įtrauktos kulinarinės pamokos gaminti ir išragauti vietinių patiekalų ir gėrimų! Ačiū Grūdai už naujas patirtis ir įspūdžius visam gyvenimui!
5 / 5.0
Judita
Keliauta Spalio mėn. 2023
„Kartą per metus nukeliauk ten, kur dar niekad nesi buvęs.“ – Dalai Lama. Kur šį kartą ? Kelionių organizatoriaus "Grūda" organizuojamose kelionėse radau, kur noriu-"Dvi kelionės vienoje. Pietų Korėja - Japonija". Įdomus, išsamus kelionės aprašymas . Visko tiek daug naujo! Ir pasirinkau. P.Korėjoje aplankyta demilitarizuotoji zona, Changdeokgung rūmai, Sinheungsa šventykla ir vienuolynas, Kjongdžu miestas, Bulguksa šventykla, Seokguramo grota ir kt.Dauguma objektų įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Seule aplankyta ant Namsan kalno esantis televizijos bokštas, nuo kurio atsiveria milijoninio miesto panorama. Žinoma ir girdėta, tačiau mažai pažįstama šalis vilioja nepaliesta laukine gamta ir kruopščiai išsaugotos senosios Rytų tradicijos, kurios čia gyvuoja kartu su klestinčiomis naujųjų laikų technologijomis. Iš P.Korėjos pietinės dalies keltu pasiekėme Japonijos krantus. Mes tekančios Saulės šalyje! Mijadžimos salos įžymybės – Icukušimos šventyklos (UNESCO paveldo objektas) su įspūdingaisiais Tori vartais. Hirošima, Osaka, Kiotas, Hakonė - iš kurios atsiveria japonų šventasis kalnas - Fudžijama. Ovakudani geizerių šlaite ragavome kiaušinį, išvirtą sieros oksidų turinčiame vandenyje. Gyvensime ilgai! Ir mūsų laukė Tokijo su savo įspūdingais dangoraižiais, šventyklomis, parkais, Ginza, dirbtinė Odaibos sala, „Tokyo Sky Tree“. Kaip atrodo tikrasis Tokijo skruzdėlynas, geriausiai atspindi judriausia Šibujos perėja. Šabu šabu restorane patys gaminome vakarienę. Moderniojo meno muziejuje abejingų nebuvo. Ir dar tiek daug visko, kad geriausia pačiam tai pamatyti keliaujant su "Grūda". Ačiū Agnei, kuri atsakė į visus organizacinius klausimus (o jų buvo!). Ačiū Linai- profesionali gidė! Ačiū kartu keliavusiems! Ir ačiū Grūdos kelionių agentūrai už įdomų maršrutą!
5 / 5.0
Dalytė
Keliauta Kovo mėn. 2023
Kelionė puiki ir gerai organizuota. Ačiū kelionės vadovei Neringai, kuri kantriai ir nuoširdžiai dvi savaites vedė dviejų skirtingų, bet įdomių šalių pažinimo keliu, nuoširdžiai dalindamasi su mumis nuostabiai dideliu savo žinių bagažu. Niko verta lankyti - tai tikra atgaiva sielai po dviejų dienų Tokijo "džiunglių".
5 / 5.0
Aida
Keliauta Kovo mėn. 2023
Kelionė buvo tiesiog nuostabi, pranoko visus lūkesčius! Labai kokybiškas kelionės organizavimas bei apgyvendinimas, įdomus maršrutas, nepakartojami kelionės vadovės Neringos pasakojimai, puikus oras. Didelis AČIŪ visam GRŪDOS kolektyvui ir partneriams! Visiems draugams ir pažįstamiems dabar rekomenduojame šią kelionę.
Apie šalį


Japonija

Japonija

Kitaip žinoma kaip “tekančios saulės šalis”, įspūdingoji Japonija, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio. Čia galima patirti tobulą sintezę tarp senovės ir dabarties laikmečių. Nuostabi architektūra, nepatirta tolimųjų rytų kultūra bei nepažinti, tačiau malonūs ir šilti Japonijos žmonės nepalieka abejingų. Tačiau Japonija yra išties didelė, o lankytinų objektų joje išties gausu, tad geriausius aplankyti galima su kelionių agentūra Grūda.

Klimatas Japonijoje

Keliaujant po Japoniją galima patirti visus keturis ryškius metų laikus. Tačiau šalies šiaurinėje ir pietinėje dalyse klimatas gerokai skiriasi. Pavyzdžiui, Honšiu, Šikoku ir Kiušiu salose vyrauja tropinis klimatas, tuo tarpu Hokaido saloje pastebimas subarktinis, o pietinėse salose (pavyzdžiui, Okinavoje), vyrauja subtropinis klimatas. Priklausomai nuo to, į kurią šalies dalį planuojama vykti, reikėtų pasidomėti ar tuo metu nėra numatyta tokių taifūnų ar kitų ciklonų, stipriai paveikiančių klimatą.

Japonijos nuotraukos

Maistas Japonijoje

Japonijos maistas lietuviams žinomas tik iš įvairių suši restoranų, tačiau tradicinė japonų virtuvė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Čia itin mėgiami ryžių patiekalai, taip pat įvairūs produktai su tempura. Vietoje mėsos čia neretai naudojamas tofu. Tradiciniai japoniški Udon makaronai taip pat turi savitą skonį. Nepaisant to, japonai noriai mėgaujasi keptais mėsiniais patiekalais, įvairiais rytietiškais troškiniais bei marinuotomis daržovėmis. Neatsiejama japonų kultūros dalis yra arbata, kuri geriama specialių ceremonijų metu.

Maistas Japonijoje

Elektra Japonijoje

Standartinė elektros įtampa Japonijoje yra 100 voltų, o elektros lizdai čia labiau primena amerikietiškus nei europietiškus. Dėl šios priežasties būtina iš anksto pasirūpinti specialiais keitikliais, kurie leis naudoti savo elektros įrenginius. Tokius keitiklius galima įsigyti tiek įvairiose internetinėse parduotuvėse, tiek ir atvykus į Japoniją (tačiau pasirūpinti iš anksto – kur kas geriau).

Elektra Japonijoje

Apgyvendinimas Japonijoje

Vykstant į Japoniją galima rinktis iš dviejų tipų apgyvendinimo vietų – vakarietiško tipo viešbučių ar japoniškų nakvynės namų. Riokan bei Minšiuku tipo nakvynės namai dažniausiai būna valdomi vietinių šeimų ir įrengti įprastu japonišku stiliumi. Tačiau jie gali būti gerokai brangesni, nei mums įprasti viešbučiai. Nepaisant to, geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Japonijoje galite rasti čia.

Viešbučiai Japonijoje

Transportas Japonijoje

Keliautojus iš viso pasaulio pasitinka 9 pagrindiniai Japonijos oro uostai. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Planuojant daugiau keliauti po pačią Japoniją, galima rinktis keliones tiek ir traukiniais, tiek ir autobusais ar lėktuvais. Viešojo transporto tinklas čia išvystytas išties gerai, tačiau retkarčiais jo kaina gali pasirodyti ne itin patraukli. Nepaisant to, turistams patariama keliauti traukiniais, o planuojant tolimas keliones verta pasinaudoti ir Šinkansen – tai greitieji traukiniai, išvystantys net iki 320 kilometrų per valandą greitį.

Saugumas, sveikata, skiepai

Kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, planuojant kelionę į Japoniją reikėtų įsigyti kelionių draudimą.Tokiu atveju susirgus nereikės leisti didelių sumų sveikatos priežiūros paslaugoms – jas apmokės turims draudimas. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl kitų galimų susirgimų – suaugusiems reikėtų pakartotinai pasiskiepyti nuo difterijos bei stabligės.                                                           

Reikalingi dokumentai vykstant į Japoniją

Kelionės sąlygos Lietuvos Respublikos piliečiams yra išties patogios – keliaujant būtina turėti tik Lietuvos Respublikos pasą. Svarbu tai, jog asmens tapatybės kortelė Japonijoje negalioja. Papildomų vizų įsigyti nereikia, jei planuojama ten išbūti ne ilgiau nei 90 dienų per 180 kalendorinių dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Japonijos

Lauktuvės iš Japonijos

Iš Japonijos įprasta vežti ne tik vietinius skanėstus, bet ir vėduokles – mat jos yra vienas iš labiausiai tradicinių suvenyrų. Puiki autentiška dovana yra ir tradicinės japonų valgymo lazdelės. Norintiems originalių lauktuvių – Kendama žaidimas yra vienas iš jų. Taip pat derėtų pasidairyti ir į tradicinius japonų apdarus – Yukata. Elektronika bei įvairūs niekučiai su Japonijos simbolika irgi patenka tarp dažniausiai perkamų lauktuvių.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Japonijoje

 • Hirošima išgarsėjo kaip branduolinio sprogimo vietovė, tačiau ji vistiek traukia būrius smalsių turistų.
 • Tokijas yra puikus Japonijos didybės paminklas, kuriame tobulai dera šiuolaikinės technologijos ir senovinė ar chitektūra. Šis miestas niekada nemiega, o tuo įsitikins kiekvienas jį aplankęs.
 • Osaka – trečias pagal dydį Japonijos miestas, kuriame verda nuostabus naktinis gyvenimas.
 • Todaidži šventykla yra viena iš didžiausią istorinę svarbą turinčių šventyklų visoje Japonijoje, pastatyta dar 8-ajame amžiuje. Tai ne tik vienas įdomiausių lankytinų objektų, tačiau ir vieta, kurioje vietiniai bando atrasti ramybę.
 • Kioto Menų sodas – vienas lankomiausių objektų senojoje Japonijos sostinėje, kerintis ne tik senovinėmis šventyklomis, bet ir tobulo grožio japonišku
 • Kinkakudži – Auksinis paviljonas yra išties neeilinis – mat šią budistų šventyklą dengia tikras auksas!
 • Aošimos sala yra turbūt vienintelė sala pasaulyje, kurioje kačių gyvena net 8 kartus daugiau nei žmonių.
 • Mijadžima – Icukušimos miestas, esantis netoliese nuo Hirošimos. Ši vieta vadinama šventa, mat joje negimsta ir nemiršta žmonės.
 • Icukušima sala bene geriausiai žinoma dėl žymiųjų vartų, pasitinkančių lankytojus dar Tai viena iš trijų žymiausių vietovių Japonijoje.
 • Fudži kalnas – tai didžiausias kalnas Japonijoje, esantis mažiau nei 100 kilometrų atstumu nuo Tiesa, tai vienas iš nedaugelio vis dar aktyvių ugnikalnių visame regione.

 

Japonijos vaizdai

Įdomybės

Įvairiuose filmuose apie Japoniją tenka matyti išties pergrūstą viešąjį transportą. Įdomu tai, jog kai kuriuose traukiniuose yra specialūs darbuotojai, kurių tikslas kuo labiau suspausti žmones, kad jų į vagoną tilptų kuo daugiau. Taip pat nereikėtų stebėtis, jei Japonijos restorane jums bus pasiūlyta žalios arklienos – ji japonams yra delikatesas. Ir nors gyventojų raštingumo lygis Japonijoje siekia 100%, tačiau klaidingų užrašų anglų kalba čia yra apstu – nuo gatvės ženklų iki marškinėlių.

Vaizdai iš Japonijos

Naudingi patarimai

Nors keliautojus iš viso pasaulio domina galimybė nuvykti į Fukušimos regioną, tačiau užsienio reikalų ministerija to daryti nerekomenduoja, kadangi teritorijos patenka į uždraustų zonų sąrašą. Japonijoje taip pat yra ir nuolatinis žemės drebėjimų bei cunamių pavojus. Audrų sezonas kai kuriose šalies dalyse trunka nuo birželio iki gruodžio. Taigi, prieš planuojant kelionę, būtina iš anksto pasidomėti būsima klimato situacija.

Straipsnis parengtas pagal:japan-guide.com, facts-about-japan.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06

Pietų Korėja

Pietų Korėja

Pietų Korėja visiems žinoma kaip itin technologiškai pažengusi Azijos šalis, turinti savitą, tačiau mums svetimą kultūrą. Ši itin išsivysčiusi Azijos valstybė, kitaip vadinama Korėjos Respublika, kasmet pritraukia milijonus keliautojų iš viso pasaulio, kuriuos pakeri išties savita kultūra ir nepakartojama architektūra, o visus atvykėlius svetingai pasitinka noriai bendraujantys vietiniai gyventojai. Tačiau norint iš kelionės pasisemti kuo daugiau teigiamų įspūdžių, vertėtų rinktis kelionių agentūrų siūlomas keliones. Keliones į Pietų Korėją organizuoja ir agentūra Grūda, siūlanti išties puikiai subalansuotas pažintines keliones.

Klimatas Pietų Korėjoje

Pietų Korėja aiškiai pastebimus visus keturis metų sezonus. Čia žiemos įprastai ganėtinai ilgos, šaltos ir sausos. Vasaros metu oras būna karštas ir drėgnas. Maloniausias oras keliautojus ir vietinius lepina pavasario ir rudens metu, tačiau šie sezonai Pietų Korėjoje palyginti trumpi. Sostinėje Seule temperatūros vidurkis sausio mėnesį siekia nuo 2,5 iki 5 laipsnių šalčio. Tuo tarpu liepos mėnesį vidutinė paros temperatūra siekia net 25 laipsnius karščio.

Pietų Korėjos nuotraukos

Maistas Pietų Korėjoje

Tradicinę Pietų Korėjos virtuvę suformavo socialiniai ir politiniai pokyčiai, vykę ištisus šimtmečius. Vietiniai valgo daug ryžių, daržovių ir įvairios mėsos. Su visais patiekalais dažnai patiekiama daugybė garnyrų, iš kurių dažniausi yra garuose troškinti ryžiai bei kimchi (tradiciniai korėjietiški aštrūs kopūstai).

Maistas Pietų Korėjoje

Elektra Pietų Korėjoje

Standartinė elektros įtampa Korėjos Respublikoje yra 220 voltų, o naudojami elektros kištukai yra standartinio europietiško tipo. Taigi, planuojant vykti į Pietų Korėją, papildomų keitiklių pirkti nereikės.

Apgyvendinimas Pietų Korėjoje

Pietų Korėjos gyventojai yra išties svetingi, o turistams pritaikyta infrastruktūra leidžia rinktis iš didelės galybės įvairiausių apgyvendinimo vietų. Nakvynės paslaugos net ir sostinėje Seule nėra tokios brangios, kaip įprasta manyti – nakvynė dviviečiame trijų žvaigždučių viešbučio kambaryje gali kainuoti nuo 20 eurų. Tiesa, norintiems apsistoti autentiškai įrengtame viešbutyje, teks pakloti gerokai daugiau, mat turistams pritaikyti viešbučiai paprastai būna visiems įprasto vakarietiško tipo. Geriausius apgyvendinimo pasiūlymus Pietų Korėjoje galite rasti čia.

Viešbučiai Pietų Korėjoje

Transportas Pietų Korėjoje

Į Pietų Korėją atvykti galima net į 8 tarptautinius oro uostus. Geriausius skrydžių pasiūlymus galima rasti čia. Pasiekti kitus mažesnius miestelius iš sostinės Seulo yra paprasta naudojantis autobusais bei KTX greitaisiais traukiniais. Kadangi infrastruktūra yra išvystyta puikiai, kainos taip pat yra draugiškos keliautojams. Sostinėje Seule veikia daugybė skirtingų metro linijų, kuriose traukiniai kursuoja nuo 05:30  iki 24:00 valandos. Vienas viešojo transporto bilietėlis Seule kainuoja 1150 Pietų Korėjos vonų, o tai yra apytiksliai 0,85 euro. Nepilnamečiams taip pat yra taikomos nuolaidos.

Saugumas, sveikata, skiepai

Apsisaugoti nuo nenumatytų sveikatos išlaidų gali padėti kelionių draudimą. Tačiau tai ne viskas – kaip ir vykstant į bet kurią kitą pasaulio šalį, būtina pasidomėti, ar yra papildoma grėsmė susirgti tam tikromis ligomis, o tam ruoštis reikėtų iš anksto – pasiskiepijant. Privalomų skiepų keliautojams nėra, bet rekomenduojama pasiskiepyti dėl maliarijos, mat kai kuriose šalies dalyse yra padidėjusi infekcijos rizika. Taip pat siūloma pasiskiepyti ir nuo hepatito A ir B, difterijos bei revakcinuotis nuo stabligės.

Reikalingi dokumentai vykstant į Pietų Korėją

Keliaujant į Pietų Korėją tikrai neteks sukti galvos dėl kelionės dokumentų – pakanka turėti Lietuvos Respublikos pasą. Trumpalaikiams vizitams šalyje vizos netaikomos. Be vizos Lietuvos Respublikos piliečiai gali Korėjos Respublikoje išbūti iki 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Nuotraukos iš Pietų Korėjos

Lauktuvės iš Pietų Korėjos

Visame pasaulyje itin vertinama korėjietiška kosmetika yra bene dažniausiai parsivežami produktai. Negana to, keliautojai čia atras didelę gausybę įvairių mielų dalykėlių – spalvotų ir linksmų kojinių, kepuraičių bei šalikų, kurie itin patiks vaikams bei suaugusiems, mėgstantiems jaunatviškus dalykėlius. Besidomintieji populiariąja Pietų Korėjos kultūra tikrai turėtų rasti daugybę atributikos, susijusios su mėgiamiausiais šalies atlikėjais bei aktoriais. Lauktuvėms norint parsivežti butelaitį tradicinio alkoholinio gėrimo, soju yra būtent tai.

GRŪDOS ekspertų patarimai: Top 10 lankytinų vietų Pietų Korėjoje

 • Hvasiongo tvirtovė. Suvono mieste esantis gynybinės paskirties kompleksas buvo pastatytas dar 18-ojo amžiaus gale. Manoma, jog ši tvirtovė turėjo daug įtakos tolimesnei Pietų Korėjos architektūros plėtrai.
 • Andong Hahoė kaimelis. Šis Hahoė kaimelis yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Čia gausu autentiškos 16-18 amžiaus architektūros, kuri keliautojams iš vakarų šalių išties yra nematyta.
 • Muskatmedžių miškas. Tai išskirtinis miškas, kurias yra didžiausias šio tipo medžių plotas visame pasaulyje. Pasimėgauti Korėjos teikiamais gamtos privalumais yra tiesiog būtina!
 • Jeongbang krioklys. Nors taip neatrodo, tačiau šis krioklys yra ypatingas – jis vienintelis pasaulyje krenta tiesiai į vandenyną ir yra neabejotinai vertas atsidurti tarp iš kelionės parsivežamų nuotraukų.
 • Jeju sala. Ši vulkaninės kilmės sala neveltui vadinama tiesiog “rojumi žemėje”. Čia nuostabus kraštovaizdis, auksinio smėlio paplūdimiai ir daugybė pramogų keliautojams. Ši sala yra vienas iš naujų pasaulio gamtos stebuklų.
 • Volchulsano nacionalinis parkas. Šį parką aplankyti būtina ištroškusiems kvapą gniaužiančių pojūčių – čia dvi viršukalnes 120 metrų aukštyje jungia vadinamasis Debesies tiltas, nuo kurio atsiveria tiesiog fantastiška panorama.
 • Jagalchi žuvies turgus. Tai didžiausias jūros gėrybių turgus visoje Pietų Korėjoje. Šis Seule esantis turgus yra ne tik noriai lankomas turistų, bet ir vietinių gyventojų – tad čia apsilankyti būtina.
 • Seokguramo grota. UNESCO saugomų objektų sąraše esanti grota yra iki šių dienų išlikusi budizmo šventovė, laikoma išties nuostabiu metu šedevru.
 • Bulguksa šventykla. Viena seniausių Pietų Korėjos šventyklų čia turi ir itin svarbų istorinį artefaktą – čia laikoma seniausia pasaulyje spausdinta knyga.
 • Kjongdžu miestas. Tai miestas, vadinamas “muziejumi be sienų” – visame mieste gausu istorinių artefaktų, tad norintiems susipažinti su Korėjos Respublikos istorija, čia apsilankyti tiesiog privalu.

Pietų Korėjos vaizdai

Įdomybės

Pietų Korėjoje itin ryškus yra grožio kultas, o dekoratyvinės kosmetikos priemones perka toli gražu ne tik moteriškos lyties atstovės. Tiesa, ir plastinės operacijos čia yra ganėtinai įprastos – populiariausia yra vokų pakėlimo operacija. Neveltui, plastinių operacijų kiekis Pietų Korėjoje yra numeris vienas visame pasaulyje! Įdomu ir tai, kad kūdikiai, gimstantys Pietų Korėjoje, savo gimimo dieną jau yra laikomi vienerių metų amžiaus, todėl aštuoniolikmetis korėjietis Lietuvoje būtų tik 17 metų amžiaus. Vis tik, lietuviams besididžiuojant greičiausiu internetu pasaulyje, Pietų Korėjoje net 92,4% gyventojų naudojasi internetu.

Vaizdai iš Pietų Korėjos

Naudingi patarimai                                               

Vykstant į sostinę Seulą keliautojus pasitinka gausybė restoranų, turinčių angliškai kalbantį aptarnaujantį personalą. Deja, bet tokie restoranai nėra patys autentiškiausi. Kur kas geriau rinktis nedidelius šeimos restoranus, kuriuose anglų kalba niekas tikrai nekalbės, tačiau taip galima ne tik sutaupyti pinigų, bet ir išbandyti išties autentiškus patiekalus.

Leidžiamas alkoholio kiekis Pietų Korėjoje – 0,5 promilės.

Pietų Korėjos valiuta – vonas (KRW). 1 EUR = 1357 KRW.

Straipsnis parengtas pagal: weather-and-climate.com, kias.re.kr, tripzilla.com.

Informacija paskelbta: 2018.03.06

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
4199 €