(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Madagaskaras - Mėnulio sala. Kelionės pratęsimas Reunjone, Mauricijuje, Seišeliuose 17d. (23d.)

Antananarivas (Tana) – Morondava – Bekopaka – Tsingy de Bemaraha NP – Bekopaka - Morondava - Antsirabe – Ambositra - Ranomafanos NP – Fianarantsoa – Ambalavao – Anjos rezervatas - Ihosy - Ranohira – Isalo NP– Tulear – Ifatis –Tulear - Antananarivas (Tana)
2024.10.11 - 10.27 grupė renkama
2025.05.16 - 06.01 grupė renkama
2025.06.20 - 07.06 grupė renkama
Kaina nuo:
2779 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai

 

Pageidaujantiems, galimas kelionės pratęsimas

 

GRŪDA ir vėl kviečia į pasaulio kraštą, į masinio turizmo dar nepasiektą draugiškųjų malagasių, švelniakailių lemūrų, spalvingųjų chameleonų, fotogeniškųjų baobabų ir kvapniosios vanilės šalį

 IR VĖL Į AFRIKĄ SU GRŪDA ARBA KAIP GRŪDA "UŽKARIAUJA" AFRIKĄ

GRŪDA pristato kelionę į kitą pasaulį – Madagaskarą - ketvirtąją pagal dydį salą pasaulyje (po Grenlandijos, N.Gvinėjos ir Borneo), kuri tarsi Nojaus laivas dreifuoja Indijos vandenyne. Paklausus tautiečių apie Madagaskarą, dažniausiai jie atsako, kad tai sala kažkur prie Afrikos krantų. Kai kas yra girdėję apie tarpukario geografo ir keliautojo Kazio Pakšto ketinimus Madagaskare įkurti lietuvių koloniją, kiti yra matę Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Madagaskaras“, dar kiti Madagaskarą sieja su pingvinais iš Dream Works kino kompanijos sukurtų animacinių filmukų „Madagaskaras“ ir „Madagaskaro pingvinai“. Tačiau dažnam lietuviui Madagaskaras - tolimas tarsi mėnulis.

Nuo Rytų Afrikos pakrantės atskirta Mozambiko sąsiaurio ir 400 km atstumu nutolusi, už Lietuvą apie devynis kartus didesnė sala stebina savo išskirtinumu – tai tarsi gamtos lobių sala, nepanaši į jokią kitą pasaulyje. Sala dažnai vadinama aštuntuoju žemynu turint galvoje ne dydį, o izoliuotą jos vystymąsi.
Prieš 160 mln. metų nuo žemyno atsiskyręs žemės lopinėlis tapo šimtų tūkstančių augalų ir gyvūnų namais, kurių beveik 80% niekur kitur neauga ir negyvena, yra endeminiai t.y. sutinkami tik šitoje saloje. Kalnai, drėgnieji lietaus miškai, kuriuose auga retų rūšių paparčiai, pusdykumės, šimtus metų skaičiuojantys baobabai, tarp kurių skraido reti paukščiai, daugybė orchidėjų rūšių, balti paplūdimiai ir koralų rifų suformuoti žydro jūros vandens baseinai – kiekvienas gamtos mylėtojas Madagaskare atras savo rojaus kampelį. Sala garsėja nacionaliniais parkais, draustiniais ir gamtos rezervatais, kuriuos lankysite kelionės metu. Tik Madagaskare sutinkami tikriausiai patys mieliausi gyvūnai pasaulyje – lemūrai, ropoja spalvingieji driežai ir chameleonai, klaidžioja fosos – pumos ir šuns hibridas.

Vietiniai salos gyventojai – malagasiai. Manoma, kad pirmieji naujakuriai į Madagaskarą atsikėlė prieš 2500 metų, ir tai buvę ne išeiviai iš Afrikos, o atvykėliai iš Pietryčių Azijos – Indonezijos, vėliau ėmė skverbtis ir arabai. Portugalai Madagaskarą atrado tik 1500 metais ir nuo tada čia pradėjo kurtis europiečių – portugalų, anglų, olandų ir prancūzų – gyvenvietės. Lygiagrečiai kūrėsi ir vietinių gyventojų karalystės, kurias XIX a. į vieną valstybę suvienijo Malagasijos karalius. 1896m. anglų ir prancūzų varžytuvės dėl įtakos saloje baigėsi prancūzų pergale, kuri buvo vainikuota Prancūzijos kolonijos paskelbimu. 1960m. Madagaskaras tapo laisva šalimi, nors dar ilgai išliko didelė Prancūzijos įtaka, ypač sprendžiant politinius ir ekonominius klausimus. Dabar Madagaskare gyvena apie 20 genčių, kurios laikosi savų tradicijų ir papročių, juos vis dar vienija tikėjimas protėvių galia. Tai įrodo paslaptingais antkapiais nusėtos salos vietovės. Šalyje kalbama dviem kalbomis – malagasių ir prancūzų. Malagasiai draugiški, nuoširdūs, smalsūs, linksmi ir neįkyrūs žmonės, pasižymintys geriausiais Afrikos ir Indonezijos tautų bruožais. Kaimeliuose šokiruoja skurdi, archaiška buitis. Valgis gaminamas ant žarijų, visi darbai atliekami rankomis, vakare – pasišviečiant žvakėmis. Net terasos ryžiams auginti dažniausiai skaptuojamos kauptukais. Neatrodo, kad žmonės badautų – pati gamta pasirūpina gausiu ryžių ir daržovių derliumi. Vietiniai gyventojai baltaodžius vadina „Vaza“ ir mielai leidžiasi fotografuojami.

Jei mėgstate azijietišką virtuvę, Jums patiks Madagaskare siūlomi valgiai, nes čia atrasite Pietryčių Azijos, arabų, Afrikos ir Europos virtuvių mišinį. Mėgstamiausias prieskonis - kalendra. Kaip ir Azijoje, daugelio patiekalų pagrindą sudaro ryžiai, daug patiekalų gaminama iš zebu mėsos. Saloje gausu visokių vaisių: kriaušių, slyvų, vynuogių, ananasų, papajų, mangų, bananų. Indijos vandenyno pakrantės restoranėliai garsėja jūros gėrybėmis. Staigmena gurmanams - eukaliptų medus.

B. Kalkienė
Keliautoja, išskirtinių kelionių ekspertė

Madagaskaras - kopimas

Jūsų laukia nuotykių safaris!

Keliavimas Madagakare nėra pilnai prognozuojamas dalykas. Tai iššūkis, kurį reikia pasiruošti priimti. Ilgas važiavimas, nenumatyti atvejai, susiję su kelių sąlygomis (yra klampių, duobėtų, dulkėtų kelių), oru (trumpos, smarkios liūtys), galimu technikos gedimu, atsitikimais, galinčiais pakeisti kelionės programą  - tai nuostabaus nuotykio Madagaskare dalis!

Iš vienos pusės žavu, kad Madagaskaras nėra nutryptas turistų minių, iš kitos pusės keliautoją gali erzinti prastai išvystyta infrastruktūra. Vykstant į šią šalį reikėtų apsišarvuoti kantrybe ir į galimus nesklandumus, buitinius nepatogumus žiūrėti filosofiškai, būti pasiruošus patirti ne vieną nuotykį ir išbandymą... Šioje kelionėje reikės daug ir aktyviai judėti – gamtą stebėsite vaikščiodami po nacionalinius parkus – teks ir sušlapti, ir sukaisti, ir gerokai paprakaituoti... Tikimės, kad šią kelionę pasirinks mylintys ir suprantantys gamtą, draugiški, neišlepę, nekaprizingi, užsigrūdinę, kantrūs žmonės, spinduliuojantys gerą nuotaiką ir optimizmą. Šioje kelionėje reikia mokėti atsipalaiduoti, niekur neskubėti ir mėgautis ... Mokėti džiaugtis tuo, ką dovanoja ši diena, juk gyvūnų stebėjimas – tai valandos kantrybės ir sėkmė, kuri tave aplanko arba aplenkia... Neabejoju, kad ir šį kartą mums pasiseks ištraukti laimingą bilietą!

Sėkmingam maršruto įveikimui pasirinkti patikrinti, patikimi ir patyrę jau daug metų dirbantys Madagaskaro partneriai, su kuriais operatyviai sprendžiami visi iškylantys klausimai.

Gamtos pasaulis suvienodina žmones. Čia galima pabėgti nuo tuštybės, primestų vertybių ir kasdienybės. Niekur kitur pasaulyje nepasijusi toks paprastas ir laimingas žmogus.     M.Tregeris

Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena

Skrydis Ryga/Vilnius (Kaunas) – Stambulas – Antananarivas (Tana). P.S. Galimi ir kiti tarptautinio skrydžio variantai.

2
diena. Antananarivas (Tana). Maitinimas: pietūs.

Atvykimas į Madagaskaro sostinę Antananarivą (Taną), vietinių trumpiau vadinamu Tana. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vyksite į viešbutį.  Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Antananarivas (Tana) – Morondava (skrydis). Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Ryte pradėsite pažintį su Madagaskaro sostine. Apie 1625 metus įkurtas Antananarivas, kurio pavadinimas reiškia „tūkstančio karių miestas“, sostine tapo tik XIXa. Tana yra judri ir triukšminga, tarsi ištisas pakelės turgus - gyvenimas čia virte verda. Žmonės plūsta į gatves, braunasi tarp automobilių, beldžia į taksi langus, pardavinėja viską, ką tik galima parduoti: dėvėtas padangas, anglį, prieskonius, šluotas, šieną, eukaliptų medų, rūbus, ryžius, mėsą, žuvį, bambukus, seną santechniką ir net iš įvairių atliekų pagamintus suvenyrus. Kalnuotoje vietovėje, 1468 m aukštyje įsikūrusi Tana padalinta į dvi dalis – aukštutinį miestą ir žemutinį, kuriuos jungia stačios, siauros gatvelės ir laiptai. Pažintis su Antananarivu. Ekskursiją pradėsite pėsčiomis po senąjį aukštutinio miesto centrą nuo Karališkųjų rūmų komplekso Rova, iš kur atsiveria puikus vaizdas į Anosy ežerą. Rova geriausiai reprezentuoja audringą ir dažnai kruviną Merinos karališkosios dinastijos istoriją. Rova rūmų kompleksą ketinta įrašyti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, tačiau 1995 metų gaisro metu jis stipriai nukenėjo, ir tik visai neseniai rūmai vėl buvo atverti lankytojams. Leisdamiesi nuo kalno, prieisite Andafivaratra muziejų, įsikūrusį didinguose barokiniuose rūmuose, dvibokštę Andohalo katedrą, žavų parką Nepriklausomybės aikštėje. Nufotografavę Prezidento rūmus ir ant jų plevėsuojančią Madagaskaro Respublikos vėliavą, grožėsitės Anosy ežeru, kur dažnai atskrenda baltieji garniai. Ežeras gražiausias spalio mėnesį, kai ryškiai violetiniais žiedais apsipila šalia augantys polisandro medžiai. Po pietų vyksite į oro uostą ir skrisite į Morondavą, įsikūrusį prie Mozambiko sąsiaurio. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

4
diena. Morondava – Bekopaka. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Po pusryčių keliausite visureigiais, kelsitės per Tsiribihinos ir Manambolo upes keltais. Kelias vingiuos raudona geležies prisotinta lateritine žeme per įspūdingas baobabų giraites ir savaną. Atvykimas į Bekopaka kaimelį, nuo kurio ir pradėsite pažintį su nepaprasto grožio Tsingy NP, įsikūrusiu visai netoli vandenyno pakrantės. Šis nelengvai pasiekiamas ypatingas gamtos kampelis yra viena išskirtiniausių Madagaskaro vietų. Tsingy de Bemaraha NP plytintis šalies vakaruose šalia Mozambiko sąsiaurio ir užimantis daugiau negu 66 tūkst.ha, yra didžiausia saugoma teritorija saloje. Dėl savo unikalios gamtos, išlikusių mangrovių miškų, laukinių paukščių ir lemūrų populiacijų, šis regionas 1990 metais buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Gamtos apsaugai daug lėšų čia nereikia – geriausia apsauga yra natūraliai susiformavusių vertikalių akmeninių uolų miškas – į dangų stiebiasi dantytos smailės ir bokštai, kurie primena tuščias ir tylias gotikinio stiliaus katedras. Vaizdas fantastiškas, o vaikščiojimą skylėtais aštriaviršūniais kalnais keliautojai prilygina vaikščiojimui skustuvo ašmenimis. Izoliuotose vietovėse vis dar atrandamos naujos augalų ir gyvūnų rūšys: naujas kavos augalas rastas 1996 metais, mažytis lemūras – 2000 metais, šikšnosparnis – 2005 metais, varlė – 2007 metais. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - plaukimas laivu

5
diena. Tsingy de Bemaraha NP. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Visą dieną skirsite Tsingy parko lankymui ir galėsite iki valiai grožėtis aštriaviršūne kalkakmenio giria. Juros periodo masyvus klinties klodas laikui bėgant tirpo, skilinėjo ir aižėjo, kol susiformavo dabartinis bokštų, kanjonų ir olų labirintas. Tsingy atrodo lyg gigantiškas akmenų miestas, sudarytas iš smailių ir aukštų akmeninių katedrų bokštų bei dangoraižių, o kai kurios vietos primena suakmenėjusius medžius. Milijonus metų ši teritorija buvo po vandeniu, todėl akmeninėse uolose galima pamatyti nemažai fosilijų, o kai prieš 5 mln. metų iškilo į paviršių, koralinę plynaukštę ėmėsi dailinti vėjai ir lietūs. Turėsite galimybę pasigrožėti gamtos jėgų suformuotais smailiaviršūniais kalkakmenio kalnais, olomis ir labirintais, retais gyvūnais ir augalais. Šiame parke sunkiai prieinamose vietose gyvena 13 lemūrų rūšių, tarp kurių - Raudonveidžiai rudieji lemūrai, pilkieji peliniai lemūrai ir sifakos. Taip pat čia yra 94 rūšių paukščių namai, sutinkamos 22 amfibijų ir 66 reptilijų rūšys.

Galėsite pasirinkti lengviau pasiekiamą Petit (Mažąjį) Tsingy, plaukti pirogomis Manambolo upe, arba lankyti Grand (Didįjį) Tsingy (įspūdingesnį ir sunkiau pasiekiamą). Čia kadaise prieglobsčio ieškojo paslaptingoji Vazimbos gentis – pirmieji Madagaskaro gyventojai, giliuose kalkakmenio urvuose atnašavę aukas savo dievams. Nakvynės viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - Tsingy parkas

6
diena. Bekopaka – Baobabų alėja – Morondava. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Šiandien Jūsų lauks kelionė visureigiais atgal į Morondavą, kėlimasis keltais per upes, kelionė per savaną. Pakeliui aplankysite Vazimba genties urvus prie Manambolos tarpeklio. Stabtelėsite Belo Sur Tsiribihina miestelyje. Dieną vainikuos saulėlydis garsiojoje Baobabų alėjoje, tapusioje vienu iš Madagaskaro simbolių. Tai viena gražiausių Madagaskaro įžymybių. Baobabų alėja yra maždaug 260 metrų ilgio kelio atkarpoje, kurioje pamatysite apie 25 didingus medžius, šaunančius į dangų apie 30 metrų. Maždaug tiek pat šių medžių auga gretimuose ryžių laukuose. Baobabų alėja ypač efektinga ir fotogeniška kylant arba leidžiantis saulei, todėl pribloškiantis vaizdas tikrai atpirks visus vargus. Atvykimas į Morondavą. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - Baobabų alėja

7-8
dienos. Morondava – Miandrivazo – Ansirabe. Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 pietūs.

Ryte pajudėsite link centrinio Madagaskaro, kurį pasienkę lankysite vienus įspūdingiausių nacionalinių parkų ir gyvenviečių. Pirmąją dieną keliausite tolyn nuo Mozambiko sąsiaurio pakrantės iki Miandrivazo gyvenvietės. Kontrastingas šio regiono kraštovaizdis stebina – aukšta žole apaugusios pievos primins Afrikos savaną, terasiniai ryžių laukai ir ūkanoti kalnai - pietrytinės Azijos peizažą, o žalios kalvų platybės, auksiniai laukų ploteliai su viduramžiškais kaimeliais ir griežtomis eilėmis augantys vynuogynai, perkels į Pietų Europą.

Madagaskaro peizažai

Antrosios dienos vakare jau pasieksite Ansirabe -  brangakmenių, karštųjų versmių ir rikšų miestą. Dar 1800 metais misionieriai iš Norvegijos sužavėti tyru oru, vėsiu klimatu ir terminiais šaltiniais mieste pastatė gydyklą. Kai prancūzai užėmė miestą, Antsirabe tapo prašmatniu SPA kurortu, į kurį kolonistai atvykdavo pataisyti savo sveikatos arba tiesiog norėdami pailsėti nuo triukšmingos sostinės. Šiandien tai spalvingas, chaotiškas, netvarkingas ir vargingas malagasių miestas. Dvi nakvynės viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - Ansirabe miestas

9
diena. Ansirabe – Ambositra – Ranomafana. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Trumpa pažintis su Antsirabe, keliaujant rikšomis. Aplankysite pusbrangių akmenų ir zebu ragų apdirbimo dirbtuves, rankdarbių parduotuvėles. Toliau keliausite pietų kryptimi į Ambositra. Ambositra – apsuptas žalių kalvų, gyvas kalnų miestelis, Madagaskaro rankdarbių sostinė. Čia įsikūrusios daugiau kaip 25 amatininkų dirbtuvės – parduotuvėlės, kuriose galima įsigyti ko tik širdis geidžia: raižyto medžio dirbinių, pintų krepšių, poliruotų akmenų, medžio mozaikų ir kt. Tik nepamirškite dėrėtis, nors kainos čia žemesnės negu sostinėje. Jeigu pakaks laiko, užsuksite į Benediktinų vienuolyną. Vėliau lankysite Zafimaniry amatininkų dirbtuves, įsikūrusias viename iš kaimelių į pietryčius nuo Ambositros, įrašytų į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, juose gyvena Zafimaniry bendruomenės žmonės, garsėjantys medžio raižinių dirbiniais. Daugelis jų medinių namų tarsi meno kūriniai – puošnios langinės ir sienos išraižytos geometrinėmis figūromis. Įsigiję suvenyrų, toliau kelionę tęsite aukščiausia Madagaskaro aukštikalnių dalimi vis labiau vingiuojančiu keliu į Ranomafana, Betsileo genties teritorijos „širdį“. Ranomafanos (išvertus reiškia „karštas vanduo“) miestelis įsikūręs kalnų papėdėje šalia veržlios Namorana upės. Kolonijiniais laikais miestas buvo labai populiarus dėl terminių versmių, o dabar tai yra tik tarpinė stotelė prieš Ranomafanos nacionalinio parko lankymą. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

10
diena. Ranomafanos nacionalinis parkas - Fianarantsoa. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Šią dieną skirsite pažinčiai su Ranomafanos nacionaliniu parku. Parkas, užimantis 40 tūkstančių hektarų lietaus miško, buvo įkurtas 1986 m. siekiant išsaugoti auksaspalvius lemūrus ir plačianosius puslemūrius. Gausybė veržlių upokšnių, nuo tamsiai pilkų uolų krentantys kriokliai, sodriai žalia augmenija apaugusios kalvos ir vingiuojanti, niekada nenurimstanti Namorana upė – toks šio parko kraštovaizdis nepaliks abejingo nė vieno. Geras privažiavimas ir lokacija lėmė, kad šis parkas taptų vienu lankomiausių ir populiariausių Madagaskare. Vietinis gidas supažindins Jus su parko augmenija ir gyvūnija - čia sutinkamos 29 žinduolių rūšys, iš jų net 12 rūšių lemūrų. Pasivaikšiojimo metu pamatysite rudapilvius lemūrus, diademines sifakas, o, jei laimė susišypsos, ir slapukus - retuosius auksaspalvius bambukinius lemūrus, kurie buvo rasti tik 1986 metais. Taip pat parke bėgioja saulėje spindintys driežai, iguanos, šeriuotieji ežiai, fosos (pumos ir šuns hibridai), chameleonai, gekonai, varlės, skraido daugiau kaip 100 rūšių paukščių, iš jų net 68 rūšys yra endeminės, t.y. sutinkamos tik Madagaskare. Jus sužavės įspūdinga augmenijos didybė, pamatysite įvairiausių rūšių sumedėjusius paparčius, palmes, alavijus, milžiniškų bambukų sąžalynus, jei pasiseks - daugybę rūšių orchidėjų. Po turo palikę Ranomafanos nacionalinį parką vyksite į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - Ramonafana

11
diena. Fianarantsoa – Ambalavao – Anja gamtos rezervatas – Ranohira. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Trumpa pažintis su Fianarantsoa miestu, kurio pavadinimas išvertus reiškia „geras išsilavinimas“, tai vartai į Pietus, Betsileo genčių sostine ir katalikiškosios kultūros centru (čia yra seniausios visame Madagaskare liuteronų ir protestantų katedros bei Fianarantsoa universitetas). Betsileo – trečia pagal dydį Madagaskaro gentis gyvena aukštikalnių plato aplink Fianarantsoa ir Ambalavao. Ši gentis garsėja visoje šalyje ryžių auginimo technika – vietoj įprastų dviejų derlių, jie sugeba nuimti tris. Smaragdinė ryžių terasų žaluma įspūdingai kontrastuoja su tokios pat spalvos kaip kelio žemė raudonų plytų namais. 

Vėliau pasieksite Ambalavao, kurio pavadimas išvertus reiškia „naujas slėnis“. Tai vienas simpatiškiausių aukštikalnių plato miestelių, pasipuošusių šviesių spalvų namais, jų žaismingais stogeliais ir drožinėtais mediniais balkonėliais. Kiekvieną antradienį ir trečiadienį Ambalavao šurmuliuoja didžiausias zebu turgus šalyje. Regionas aplink Fianarantsoa ir Anbalavao taip pat garsėja ir vyno ūkiais. Nors auginti vynuoges klimatas nėra itin tinkamas, tačiau vyndarystė stipriai įsišaknijusi į regiono gyventojų kultūrą dar nuo tada, kai pirmuosius vynuogynus čia užveisė kunigai ir vienuoliai. Vėliau, esant galimybei, lankysite Antemoro popieriaus fabriką, kur jis gaminamas rankomis iš šilkmedžio žievės. Šį medį XVa. į salą atvežė arabai ir gamybos procesas išliko nepakitęs iki šių dienų. Pageidaujantys galės nusipirkti šio unikalaus popieriaus dirbinių – nuotraukų rėmelių, atvirukų, vokų, etc.

Pakeliui į Ranohirą sustosite nedideliame privačiame vietinės bendruomenės iniciatyva įkurtame Anjos gamtos rezervate, garsėjančiame pusiau prijaukintais katininiais lemūrais, kurie gyvena vaizdingame miške masyvių granito uolų papėdėje. Rezervatas nustebins ne tik netikėtu peizažu, bet ir pasimatymu su lemūrais, kurie yra visai nebaikštūs, tad didelė tikimybė, kad galėsite juos stebėti iš arčiau. Netoliese miške yra Betsileo genties kapaviečių, prie kurių nuves parko gidas, kuris papasakos apie šios genties papročius ir gyvenimo būdą. Toliau tęsite kelionę link Ranohiros miesto. Ranohira yra vartai į dar vieną įspūdingą Isalo nacionalinį parką, užimantį daugiau kaip 81 tūkstančio hektarų teritoriją. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - Anjos gamtos rezervatas

12
diena. Ranohira – Isalo nacionalinis parkas – Ranohira. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Visą dieną skirsite pažinčiai su Isalo nacionaliniu parku, kuris buvo įkurtas 1962 metais smiltainio kalnų masyvui saugoti. Juros periodo kalnų masyvas, paveiktas vėjo ir vandens erozijos, atrodo išties įspūdingai ir primena Amerikos Laukinių Vakarų platybes - kraštovaizdis išraižytas nepaprasto grožio tarpekliais ir kanjonais, stūkso apdūlėję kalnai, siauros uolos, keisčiausių formų monolitai – vėjas ir vanduo per ilgus amžius iš uolų čia sukūrė neįtikėtinų formų skulptūras. Isalo yra šventa vieta Bara gentims, uolų labirintuose sutinkama jų laidojimo vietų. Šiame parke fauna nėra tokia gausi, kaip kituose Madagaskaro parkuose: čia gyvena 80 rūšių paukščių, 35 rūšys roplių, keletas rūšių endeminių varlių, sifakos, katininiai ir rudieji lemūrai bei keletas rūšių naktinių lemūrų, besislapstančių miškais apaugusiose veržlių upelių pakrantėse. Gerokai įspūdingesnė parko augmenija, mat čia auga daugiau nei 500 rūšių augalų, dalis iš jų endeminiai, kai kurios palmių ir alavijų rūšys sutinkamos tik Isalo nacionaliniame parke. Parką pažinti padės pasivaikščiojimas pėsčiomis įspūdingu kraštovaizdžiu su vietiniu gidu.

Maršrutų po Isalo NP trukmė nuo 2 iki 6 val. priklausomai nuo fizinio pasirengimo ir pageidavimų. Tinkamiausią variantą, be abejonės, pasiūlys vietinis gidas. Parkas garsėja kanjonais, ypač fotogeniškas – Des Makis arba taip vadinamas Beždžionių kanjonas. Panirti į gaivią vėsą Jus pakvies natūralus gamtinis baseinas, Namaza vietovėje akį trauks įspūdingos Nimfų krioklio kaskados. Sunku patikėti, kad šis efektingas kraštovaizdis susiformavo dar dinozaurų eroje, o visa augmenija ir gyvūnija natūraliai išsivystė prisitaikydama prie esamų gamtinių sąlygų. Grįžimas į Ranohirą. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

Madagaskaras - Isalo NP trekingas

13
diena. Ranohira – Tulear – Ifatis. Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Pusryčiai. Toliau kelionę tęsite pagrindine šalies magistrale (Route Nationale 7) į pietvakarius link Tulear uostamiesčio, įsikūrusio prie Mozambiko sąsiaurio, skiriančio Madagaskarą nuo žemyninės Afrikos. Pakeliui – savanos ir dygliakrūmių vaizdai. Sustosite nusifotografuoti prie baobabų ir tipiškų spalvingų Mahafaly genties kapaviečių, papuoštų įstabiomis medinėmis skulptūromis. Pravažiuosite nediduką Ilakaka miestelį, kurį prieš penkiolika metų buvo plūste užplūdę safyrų ieškotojai.

Madagaskaras - Ifačio kaimelis

Tulear uostamiestyje sustosite prie turgaus nusipirkti egzotinių vaisių. Vėliau lankysite Antsokajaus Arboretumo botanikos sodą, kuriame surinkta daugiausiai šioms vietoms būdingų augalų (iš pietinės ir pietvakarinės salos dalies). Kelionę tęsite link Ifačio – mažo žvejų kaimelio, garsėjančio nuostabiais paplūdimiais ir povandeniniu pasauliu.  Nakvynė viešbutyje, bungaluose ant jūros kranto.

14
diena. Poilsis ir pramogos Ifačio kurorte prie Indijos vandenyno. Maitinimas: pusryčiai.

Pusryčiai. Mėgausitės maudynėmis uolėtuose balto smėlio paplūdimiuose prie Mozambiko sąsiaurio (Indijos vandenynas), paviršiniu nardymu, pasivaikščiojimais vandenyno pakrante arba pasiplaukiojimu vietinių žvejų valtelėmis – pirogomis.

Neliūdės ir gurmanai – vaišinsis ant grotelių pakepta zebu mėsa, šviežutėle žuvimi ir kitomis jūros gėrybėmis. Nakvynė viešbutyje,  bungaluose ant jūros kranto.

Madagaskaras - maudynės

15
diena. Ifaty - Tulear – Tana (skrydis). Maitinimas: pusryčiai, pietūs.

Po pusryčių palikę Ifačio kurortą vyksite į Tulear miestą, iš kurio Jūsų lauks skrydis į Madagaskaro sostinę Antananarivą (Taną). Laisvas laikas Madagaskaro sostinėje. Nakvynė viešbutyje, bungaluose, svečių namuose.

P.S. Galimas naktinis skrydis.

16
diena. Antsirabe - Antananarivas (Tana). Skrydis į Europą. Maitinimas: pusryčiai.

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.

17
diena. Grįžimas į Lietuvą.

 

 

Madagaskaras kelionės džipais

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Visi pervežimai pagal programą autobusu, visureigiais;
 • Apgyvendinimas mūsų patikrintuose turistinės klasės viešbučiuose, bungaluose, svečių namuose;  
 • Dviejų kartų maitinimas (išskyrus 14-tą kelionės dieną,  poilsio Ifalyje metu tik pusryčiai);
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Vietinių gidų/vairuotojų paslaugos;
 • Keltų bilietai;
 • Ekskursinė – pramoginė programa;
 • Įėjimo bilietai į nacionalinius parkus ir rezervatus;                   
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai nuo 1369 EUR  su vienomis geriausių Europoje Turkijos avialinijomis (Turkish airlines).  P.S. Galimi ir kiti tarptautinio skrydžio variantai;
 • Vietiniai skrydžiai Antananarivas – Morondava ir Tulear – Antananarivas nuo 500 EUR;
 • Madagaskaro viza apie 35 EUR/asm išduodama oro uoste, mokama vietoje;.              
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Arbatpinigiai vietos gidams 2-3EUR dienai/asm;  vairuotojams 1-2 EUR dienai/asm;
 • Mineralinis vanduo ir kiti gėrimai pietų metu, asmeninės išlaidos, kitos nepaminėtos išlaidos.
Papildoma informacija
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Skrydžio bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis. 
 • Viešbučių kategorijos neatitinka europinių standartų.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

 

SKIEPAI

 • Privalomų skiepų nėra. Rekomenduojami skiepai nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės, poliomelito, meningokokinės infekcijos. Detalesnė informacija http://www.ulac.lt/keliautojams. Jei atvykstama iš infekuotų šalių, reikalaujama geltonojo drugio sertifikato.
 • Rekomenduojama dvi savaites prieš kelionę pradėti vartoti antimaliarinius vaistus. Juos reikia vartoti visos kelionės metu ir keturias savaites po kelionės. Būtinos ir apsaugos priemonės nuo uodų – tepalai, aerozoliai, tinkleliai (pagal pageidavimą), lengvi medvilniniai marškiniai ilgomis rankovėmis, ilgos medvilninės kelnės. Maliarija labiau paplitusi prie vandenyno, žemumų rajonuose, kur daugiau uodų. Antananarive ir centriniame kalvotame masyve pasitaiko rečiau.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. 
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (2)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Ingrida Kuprevičiūtė
Keliauta Liepos mėn. 2019
Rekomenduoju
Kelionė patiko, gerai organizuota. Paskutinės dienos programą galima patobulinti.
5 / 5.0
Rita
Keliauta Liepos mėn. 2019
Rekomenduoju
Kelionė įdomi ir egzotiška. Daug netikėtų iššūkių. Maloniai nustebino viešbučių lygis ir gurmaniška virtuvė - visiška priešingybė matytiems vaizdams.
Apie šalį


Madagaskaras
Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2779 €