(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Argentina – ugningojo tango ir ledynų žemė, aplankant gražiausius pasaulyje Igvasu krioklius ir Ugnies žemę 15d.

Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Argentinos pažinimo mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija).
 • Ilgametė GRŪDOS kelionių į Pietų Ameriką organizavimo patirtis.
 • Patikimi ir patikrinti partneriai.
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Į kelialapio kainą įskaičiuoti bilietai į lankytinus objektus.
 • Ten, kur baigiasi žemė.

 

Kelionės aukso fondas

 • Buenos Airės – ugningojo tango gimtinė.
 • Gaučių fiesta Santa Susanos estancijoje.
 • Salta – kolonijinė architektūra, neįtikėtini reljefai ir gyvosios gamtos įvairovė.
 • Salinas Grandes – akinamo grožio druskos dykuma.
 • Gamtos stebuklas – Igvasu kriokliai (UNESCO gamtos paveldas).
 • Ugnies žemė ir „pasaulio krašto“ miestas Ušuaja.
 • Argentinos Patagonija – ekologiškai pati švariausia mūsų planetos vieta.
 • Stingdantis Perito Moreno ledyno grožis (UNESCO gamtos paveldas).
 • Gurmaniški potyriai – puikūs Argentinos vynai, steikai, jūros gėrybės.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Skrydis Vilnius/Ryga/Varšuva – Buenos Airės (su tarpiniais persėdimais).

2
diena. Buenos Airės.

Atvykimas į Buenos Aires. Pasienio formalumų sutvarkymas. Tai aistros, meilės ir gyvenimo džiaugsmo metropolija, kurioje XIX amžiaus pabaigoje gimė ugningasis tango. „Gerų orų“ miesto gyventojai, būdami įvairios tautinės kilmės, labai vertina savo Europinį paveldą ir šaknis. Buenos Aires – kultūrinių ir architektūrinių kontrastų miestas, plačiai išsidriekęs palei Rio de la Plata įlanką. Po pietų apžvalginė ekskursija po elegantiškąją Argentinos sostinę, vieną kosmopolitiškiausių pasaulio miestų, dar vadinamą Lotynų Amerikos Paryžiumi. Ekskursijos metu apžiūrėsite Plaza de Majo, kuri buvo ir yra visų revoliucinių įvykių ir mitingų vieta, Vyriausybės rūmus Kasa Rosada, Kabildo (miesto rotušę), Katedrą – Buenos Aires arkivyskupo rezidenciją. Vyksite į San Telmo – vieną moderniausių ir populiariausių miesto rajonų.

Spalvingais mažyčiais nameliais gėrėsitės La Boka kvartale, kur XIX amžiuje gyveno italų jūrininkai ir prieplaukos darbininkai. Dabar šiuose kvartaluose gausu menininkų ir amatininkų dirbtuvėlių.

Rekoletos kapinės – įžymiausių Argentinos žmonių Panteonas. Čia palaidota ir garsioji Evita Peron. Ekskursiją pratęsite plačiausia pasaulio alėja – Avenida 9 de Julio, sustosite Plaza Lavale, iš kurios atsiveria vaizdas į Federalinio teisingumo rūmus ir miesto pasididžiavimą Operos teatrą Kolon, vieną didžiausių ir gražiausių teatrų pasaulyje. Ekskursiją baigsite pasigrožėję Palermo kvartalo sodais ir parkais. Nakvynė viešbutyje.

3
diena. Buenos Airės. Visos dienos turas į tipišką argentinietišką estanciją.

Visą dieną mėgausitės pampa – Pietų Amerikos stepėmis. Kadaise šiose vietose gyveno gaučai – piemenys, galvijų augintojai, geri raiteliai. Iš Buenos Airių per Los Kordales beveik po dviejų valandų kelio pasieksite Santa Susana estanciją, kurią apžiūrėję susipažinsite su gaučų kasdieniu gyvenimu. Pasivaišinę kaimiškais barbekiu (asado) pietumis, iki soties prisikirtę garsiųjų Argentinos steikų, paragavę žymiojo Argentinos vyno, būsite pakviesti stebėti folklorinio šou su muzika ir šokiais. Fiestos metu estancijoje gėrėsitės gaučų vikrumu jodinėjant žirgais.

Po fiestos grįžimas į Buenos Aires. Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Buenos Airės – Salta.

Skrydis į Saltą – kolonijinį miestelį Argentinos šiaurės vakaruose, Andų kalnų papėdėje. Saltą garsina netoliese plytinčios spalvingos kalvos, kolonijinė architektūra, folklorinė muzika ir, kaip teigia dauguma argentiniečių, skaniausios šalyje empanados – tradiciniai pyragaičiai su įvairiais įdarais. Atvykę į Saltą susipažinsite su šio miesto kolonijine architektūra, lankysite Šv. Pranciškaus bažnyčią, Rotušę, Šv. Bernardo vienuolyną, pakilsite į San Bernardo kalną, iš kurio atsivers vaizdai į apačioje plytintį miestą bei jį supančias kalvas. Ekskursijos metu aplankysite garsųjį MAAM muziejų (Museo de Arqueologia de Alta Montana). Jame eksponuojami neįkainojami archeologiniai radiniai, kurie buvo aptikti Lulailako vulkano teritorijoje. Tai viena iš vietų, kur buvo atliekamos svarbios inkų civilizacijos ritualinės ceremonijos. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Salta – Purmamarka – Umauaka – Tilkara

Visos dienos ekskursija po Kebrada de Umauaka slėnio miestelius. Lankysite Purmamarkos miestelį, žymų vaizdingomis, ryškiomis apylinkių uolomis, ypač Septynių spalvų kalva, kuri yra vienas svarbiausių šiaurės rytų Argentinos simbolių. Kelionę tęsite aplankydami Tilkara miestą, kurio apylinkėse ikikolumbiniu laikotarpiu klestėjo indėnų tilkarų ir omaguakų kultūros. Tilkara išsidėsčusi Andų kalnų pašlaitėse, įspūdingo kraštovaizdžio slėnyje. Aplankysite Pukaros tvirtovės griuvėsius. Umauakos mieste grožėsitės išlikusia kolonijine architektūra. Grįšite į Tilkara miestą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Tilkara – druskos dykuma (Salinas Grandes) – Salta.

Dienos išvyka į Salinas Grandes – druskos dykumą Argentinos šiaurėje. 3350 metrų aukštyje virš jūros lygio plytinti balta dykuma kažkada buvo druskos ežeras. Dykumoje nerasite augalų ir nepamatysite čia gyvenančių gyvūnų. Ji tinkama tik druskų gavybai. Po pilnos įspūdžių dienos grįšite į Saltą. Nakvynė viešbutyje. 

7
diena. Salta – Puerto Igvasu (Igvasu kriokliai iš Argentinos pusės).

Skrydis į Puerto Igvasu, įsikūrusį trijų valstybių (Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus) sankirtoje. Ekskursija prie Igvasu krioklių iš Argentinos pusės. Igvasu kriokliai laikomi vienu gražiausių pasaulio gamtos stebuklų ir yra įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Medžiais apaugusios salelės ir iškilios uolos milžinišką vandens srautą dalija į 275 krioklius, kurie iš 70 metrų aukščio krenta į pasagos formos tarpeklį. Gamtos sukurtame amfiteatre pamatysite nepakartojamą spektaklį, užburiantį vaivorykščių juosta, švytinčia virš putojančio vandens, uolų ir atogražų miško. Nacionaliniame parke yra specialiai įrengti pėsčiųjų takai ir tilteliai, kuriais galima pasivaikščioti po kerinčias bambukų, palmių ir laukinių orchidėjų augavietes, gėrintis vešlia subtropine augmenija, gigantiškais drugeliais ir įvairiaspalviais paukščiais. Kriokliai iš Argentinos pusės apžiūrimi dviem pagrindiniais maršrutais – Žemuoju ir Aukštuoju. Pirmasis leidžia pamatyti krioklių kaskadas iš apačios, antrasis – iš viršaus. Po to ekologiškas džiunglių traukinukas jus nuveš prie impozantiškojo Velnio gerklės krioklio. Nakvynė viešbutyje.

8
diena. Igvasu nacionalinis parkas iš Brazilijos pusės.

Po pusryčių tęsite pažintį su Igvasu kriokliais, džiunglių flora ir fauna iš Brazilijos pusės. Lankysitės Igvasu nacionaliniame krioklių parke, kuriame pamatysite vaizdingą krioklių komplekso panoramą. Turėsite puikią galimybę pasigėrėti krioklių vaivorykštėmis, pajusti vandens stichijos didybę. O pageidaujantiems už papildomą mokestį bus pasiūlytas Didysis nuotykių turas „Macuco Safaris“ - džiunglės ir kriokliai. Keliausite džiunglėmis drėgnu subtropiniu mišku, gėrėdamiesi vešlia augmenija, stebėdami gyvūnus ir paukščius. Nusileidę prie Igvasu upės, didele gumine valtimi plauksite artyn prie galingųjų krioklių. Neabejotina, kad jūsų laukia kvapą gniaužiantys potyriai. *Skrydis sraigtasparniu iš Brazilijos pusės virš Igvasu krioklių atveria žodžiais nenusakomą krioklių ir tarpeklio reginį (užsakoma esant galimybei). Nakvynė viešbutyje.

9
diena. Puerto Igvasu – Tierra del Fuego – Ugnies žemė. Ušuaja.

Skrydis į piečiausiai esantį pasaulio miestą Ušuają, dar vadinamą „pasaulio pakraščiu“. Čia „baigiasi“ pasaulis ir Jūs atsidursite atšiauraus ir dar mažai civilizacijos paliesto pirmykščio gamtos grožio prieglobstyje. Ugnies žemė – arčiausiai Antarktidos esantis planetos taškas, iš kurio rengiamos ekspedicijos ir ekskursijos į Antarktidą ir Pietų ašigalį. Ugnies žemės regioną sudaro viena didelė ir daugybė mažesnių, nuostabaus grožio salų, kurių vos kelios yra apgyvendintos. Nuo žemyno atskirtas Magelano sąsiauriu, archipelagas garsėja įžymiuoju Biglio kanalu, daugybe fjordų ir stebėtina gamtos įvairove. Atskridę į Ušuają, vyksite į viešbutį. Esant galimybei, *Pasaulio krašto muziejaus lankymas.  Nakvynė viešbutyje.

10
diena. Tierra del Fuego nacionalinis parkas.

Visą dieną skirsite pažinčiai su Ugnies žeme – iš pat ryto išvyksite į turą (autobusu, traukinuku, pėsčiomis, katamaranu) po Tierra del Fuego nacionalinį parką, kur pajusite, kad laikas tarsi sustoja. Parkas užima 63 tūkstančių ha teritoriją, išsidriekusią nuo Biglio kanalo pietuose iki pat teritorijų, esančių už Fagnano ežero šiaurėje. Nors parko teritorija išties nemaža, lankytojams prieinama tik 2-iejų tūkstančių ha teritorija pietiniame parko pakraštyje. Likusi jo dalis paskelbta rezervatu. Tierra del Fuego nacionalinis parkas – vienintelis Argentinos parkas, kuriame subarktinis, turtingas įvairios floros ir faunos miškas dera su vandenyno pakraščių ekosistemomis. Nacionalinį parką raizgo daugybė upių, sutekančių į Biglio kanalą, kuris tokį pavadinimą gavo po Čarlzo Darvino ekspedicijos. Mažai kas pasikeitė nuo tada, kai Darvinas rašė: „Vargu ar įmanoma įsivaizduoti ką nors puikesnio už šią berilio spalvos ledynų mėlynę“. Statūs kalnai, ledynai, kriokliai ir dabar užburia savo rūsčiu grožiu. Ugnies žemėje patirtus įspūdžius sustiprins kelionė traukinuku į Pasaulio kraštą ir plaukimas katamaranu Biglio kanalu (už papildomą mokestį). Praplauksite pro Kasko salą, kur suka lizdus daugybė jūros paukščių: kirai, kormoranai, albatrosai, kondorai, žuvėdros, jūrinės šarkos ir kiti,  Los Lobos saloje pamatysite jūrų liūtus. Nakvynė viešbutyje.

11
diena. Ušuaja – El Kalafatė.

Skrydis į El Kalafatę. Apgyvendinimas viešbutyje. El Kalafatė – miestelis Argentinos Patagonijoje, įsikūręs visai netoli garsiųjų ledynų, kurie atskleidžia Patagonijos dvasią. Vakaras miestelio centre. Nakvynė viešbutyje.

12
diena. El Kalafatė – Los Glaciares nacionalinis parkas (Perito Moreno ledynas).

Visa diena skirta aktyviam poilsiui Argentinos Patagonijos ledynų nacionaliniame parke Los Glaciares. Jums bus pasiūlytas 10-ties valandų Perito Moreno ledyno turas su minitrekingu. Perito Moreno ledynas įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą ir, be abejonės, yra pats įspūdingiausias parko ledynas, kurio grožis nepalieka abejingų. Perito Moreno ledyno turas prasideda 73 km nuo El Kalafatės, Bajo de las Sombras įlankoje, 8 km nuo paties ledyno. Sėdę į laivą, ežeru plauksite apie 30 min., kad priartėtumėte prie ledyno. Plaukdami stebėsite, kaip nuo ledyno atskyla, žemyn slenka ir dundėdami krenta milžiniški ledo gabalai, pagimdydami tūkstančius miniatiūrinių ledkalnių. Jus užburs skylančio ledyno muzika ir neregėto žydrumo spalva. Atplaukę ir išsilaipinę krante, užtruksite apie pusvalandį, kol pasieksite ledyną. Pageidaujantiems pasivaikščiojimas ledynu truks apie pusantros valandos (ant batų pritvirtinus specialias kabes). Vaikščiodami pajusite ledo jėgą, gėrėsitės unikalia jo mėlyne, įmantrių formų ledo skulptūromis. Ledynas ypač įspūdingai atrodo ežero fone, nusileisdamas į vandenį stačia siena. (Svarbu! Lipti ant ledyno leidžiama fiziškai sveikiems, 10 - 65 metų amžiaus asmenims). Po ekskursijos grįžimas į El Kalafatę. Nakvynė viešbutyje.

13
diena. El Kalafatė – Buenos Airės.

Skrydis į Buenos Aires. Laisvas vakaras mieste arba grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) vakarą praleisite tango klube, stebėdami tango šou. Nakvynė viešbutyje.

14-15
dienos. Skrydis Buenos Airės – Varšuva/Ryga/Vilnius (su tarpiniais persėdimais).

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Europą. Grįžimas į Lietuvą.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Visi pervežimai pagal programą numatytomis transporto priemonėmis.
 • 12 nakvynių su pusryčiais 3* viešbučiuose (pagal šalies kategoriją), lodžijose, svečių namuose, posadose.
 • Ekskursinė – pramoginė programa.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus ir parkus pagal programą.
 • Vietinių gidų paslaugos.
 • Profesionalaus GRŪDOS kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių bilietai apie  1200 - 1800 EUR (priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
 • Lėktuvų bilietai 5 vietiniams skrydžiams: Buenos Airės – Salta, Salta – Puerto Igvasu,  Puerto Igvasu – Ušuaja, Ušuaja – El Kalafatė, El Kalafatė – Buenos Airės (nuo 1200 EUR).
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai) , gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.
Papildoma informacija

Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Pasikeitus skrydžių, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje https://www.ulac.lt/keliautojams
LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (3)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Danguolė
Keliauta Kovo mėn. 2024
Jau kaip ir susigulėjo įspūdžiai po kelionės. Noriu padėkoti“ Grūdai“ už koncentruotai, bet puikiai išdėliotą programą. Pamatėme visą šalį – nuo spalvingų kalnų virtinių šalies šiaurėje, subtropikų, ledynų ir Ugnies žemės pietuose. Lufthanzos ne įvykę skrydžiai, kompensacijų problemos ar kartais nuomonių išsiskyrimas grupėje tikrai ne sumenkino kelionės įspūdingumo ir svorio gerąją prasme. Nuoširdus ačiū vadovei Odetai ir Ramūnui už geranoriškumą, filmukus ir nuotraukas kurie dar tebelaukia. Gal tik turiu asmeninį pastebėjimą, kad organizuojant tolimas ir daug vietinių skrydžių turinčias kelionės rinkti mažesnės grupės, kad būtų galima darniau priimti sprendimus, kurių kelionėse neišvengiamai pasitaiko. Jau daug metų keliauju su“ Grūda„(ko gero nuo susikūrimo pradžios) ir niekada nenusivyliau. Tikiuosi keliauti ir ateityje jei leis galimybės. Visai“ Grūdos" komandai dėkoju už šią nuostabią kelionę ir kitas kelionės. Linkiu kūrybingų ir turiningų kelionių projektų ateityje. Kantrybės, žingeidaus ir supratingo keliautojo. Pagarbiai – Danguolė J.
5 / 5.0
Gražina
Keliauta Kovo mėn. 2024
Kelionė puiki, įdomi, nuostabaus gamtos grožio: čia ir kalnai, ežerai, įstabieji kriokliai, o taip pat skanus maistas. Maršrutas labai gerai sudėliotas. Sėkmės "GRŪDOS" darbuotojams ir toliau džiuginkite mus naujais ir įdomiais maršrutais.
5 / 5.0
Keliautojas
Keliauta Kovo mėn. 2024
Puiki, labai informatyvi kelionė. Labai profesionalus gidės-kelionių vadovės darbas. Patiko vietiniai gidai ir aplankytų vietų įvairovė.
Apie šalį


Argentina

Infoemacija apie Argentiną

Plotas. 2 766 890 km²Argentina_žemėlapis

Oficialus pavadinimas. Argentinos Respublika.

Sostinė. Buenos Airės.

Geografija. Argentinos Respublika išsidėsčiusi Pietų Amerikos žemyno pietuose tarp Andų kalnų ir Pietų Atlanto vandenyno. Šiaurėje ribojasi su Bolivija ir Paragvajumi, šiaurės rytuose – su Urugvajumi ir Brazilija, o visa vakarinė siena ribojasi su Čile. Argentina – antra pagal dydį Pietų Amerikos šalis, ir aštunta pagal dydį pasaulyje.  Argentinai priklauso Martino Garsijos sala. Šalis skirstoma į 3 svarbiausias dalis: derlingas centrines lygumas – Pampas, atšiaurią plokščiakalnių sritį pietuose – Patagoniją (su Ugnies Žeme), bei Andų kalnų juostą. Netoli Mendosos miesto yra aukščiausia Pietų Amerikos vieta – Akonkagva (6960 m). Svarbiausios Argentinos upės yra Paragvajus, Bermechas, Koloradas, Urugvajus, o pati svarbiausia – Parana. Pastarosios dvi upės prieš įtekėdamos į Atlanto vandenyną, sudaro milžinišką La Platos estuariją. Tarp šių dviejų upių įsiterpusi žemė vadinama Tarpupiu (Mesopotamija). Argentinoje sutinkama per 10 % pasaulio augalų ir gyvūnų rūšių. Didžiausia gyvūnų ir augalų įvairovė yra šalies šiaurės rytuose.

Klimatas. Šalis nusidriekusi kelis tūkstančius kilometrų šiaurės-pietų kryptimi, todėl joje yra net kelios klimato juostos. Ugnies Žemės pietinė dalis patenka į subantarktinę klimato juostą. Čia būdingas šaltas, drėgnas ir vėjuotas oras. Patagonija išsidėsčiusi vidutinių platumų klimato juostoje. Dėl šaltųjų srovių būdingas šaltas ir sausas klimatas. Vasaros vėsios, žiemą galimi dideli šalčiai. Tačiau Andų pašlaitėse klimatas drėgnesnis ir švelnesnis. Centrinei daliai būdingas subtropinis klimatas. Pajūryje drėgna, einant į vakarus sausėja. Vasaros karštos, žiemos vėsios, o vakaruose būna šalčių. Šalies šiaurė išsidėsčiusi atogrąžų juostoje. Mesopotamijoje drėgna; vasaros karštos, žiemos šiltos. Einant link vakarų kritulių mažėja, didėja vasaros ir žiemos temperatūrų kontrastas.

Miestas

Vidutinė mėnesio temperatūra 0C dienos/nakties

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

Buenos Airės

29/20

25/19

2618

22/15

19/11

16/8

15/8

17/10

19/11

22/14

25/16

28/18

Puerto Igvassu

31/20

30/20

32/19

29/16

24/12

23/10

23/10

26/11

27/12

30/15

31/17

32/19

Ušuaja

15/5

15/4

13/3

10/2

5/0

3/-1

4/-1

5/-1

7/1

9/2

13/3

14/4

El Kalafatė

16/5

15/5

13/3

10/1

5/-2

3/-4

2/-5

4/-3

8/-2

11/0

13/3

15/4

Gyventojai. 45,81 mln. (2021 m. duomenimis).

Kalba. Oficiali kalba – ispanų.

Religija. Romos katalikai 76.5 %, protestantai 9 %, kitos religijos 2.6 %, netikintys 11.9 %.

Elektra. Elektros įtampa yra 220V (50Hz). Elektros lizdai Argentinoje yra C ir I tipo (I tipui reikalingas adapteris).

C

I

Argentina_kištukas_1

Argentina_kištukas_2

 

Laikas. Laiko juosta: GMT−3; laiko skirtumas su Lietuva -5val. (www.worldtimeserver.com)  

Telefonas. Tarptautinis Argentinos kodas yra +54, skambinant iš Argentinos į Lietuvą reikia rinkti: 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Mobiliojo ryšio operatorių TELIA, BITĖ ir TELE2 ryšys Argentinoje galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.telia.lt, www.bite.lt, www.tele2.lt).

Pinigai. Argentinos piniginis vienetas – Argentinos pesas (ARS). 1 USD = 174.27 ARS,  1 EUR = 185.31 ARS (pagal 2022 12 22 dienos valiutų kursus).

Virtuvė. Argentinos virtuvės pagrindas yra mėsos patiekalai, pirmiausia jautiena. Keletas tradicinių Argentinos patiekalų: empanadas – kimšta tešla, locro – javų, pupų, mėsos, kumpio, svogūnų, moliūgų mišinys, chorizo – dešra su aštriais prieskoniais. Tradicinis gėrimas (ypač šalies šiaurėje) – matės arbata.

Saugumas, sveikata, skiepai. Patariama laikytis įprastų atsargumo priemonių. Keliaudami nepalikite savo daiktų be priežiūros, nepamirškite užrakinti savo viešbučio kambario durų, saugokite daiktus masinių susibūrimų vietose. Būtinai įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Būtina pasiskiepyti nuo GELTONOJO DRUGIO (reikia vežtis skiepų sertifikatą), rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, rekomenduojama revakcinacija nuo difterijos, stabligės. Dėl papildomos informacijos ir rekomenduojamų skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją arba skambinkite į „Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos“ telefonu  8 5 264 96 76. Papildomos informacijos rasite interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams. Vandentiekio vandens gerti nepatartina (parduotuvėse ir baruose parduodamas vanduo, supilstytas į plastmasinius/stiklinius butelius). Keliautojams ypatingai rekomenduojame su savimi turėti medikamentų  nuo kalnų ligos.

Sienos kirtimas.  Vykstant į Argentiną:

 • būtina turėti LR pasą, galiojantį mažiausiai 6 mėnesius po planuojamo Jūsų išvykimo iš šalies;
 • Lietuvos piliečiams viza nereikalinga;
 • kovidiniai reikalavimai netaikomi.

Į šalį leidžiama įsivežti: 2 l alkoholinių gėrimų, 400 vnt. cigarečių, 50 vnt. cigarų. Į šalį draudžiama įsivežti narkotines medžiagas, psichotropines medžiagas ar vaistus, sprogmenis, pavojingus aštrius daiktus ir kt. Iš šalies eksportuojant antikinius dirbinius, fosilijas ar kitas vertybes keliautojai privalo turėti oficialius šių daiktų dokumentus, kuriuos išduoda šiuos daiktus legaliai pardavinėjančios parduotuvės. Draudžiama išvežti gyvūnus bei augalų sėklas, nebent turėtumėte specialų leidimą. Jei abejojate dėl kokių nors vežamų daiktų, pasiteiraukite dėl jų muitinės pareigūnų prieš praeidami kontrolės postą.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE, ARGENTINOS RESPUBLIKAI, ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI, NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE PASAULIO TURIZMO ORGANIZACIJOS

Adresas: Pisuerga 5, 28002 Madrid, SPAIN

Telefono nr.: +34 91 702 21 16, +34 91 31 020 75

El.p. adresas: consul.es@urm.lt

Svetainė: http://es.mfa.lt

Lietuvos Respublikos garbės konsulas

SERGIO HECTOR NUNES

Adresas: Av. Paseo Colon 275, 11th floor Buenos Aires, ARGENTINA

Telefono nr.: +54 11 433 115 25

El.p. adresas:  snunes@abogados.net.ar

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
2999 €