(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

„Didysis obuolys“ Niujorkas – JAV rytinė pakrantė – Niagaros kriokliai 13d.

Niujorkas – Atlanto vandenyno pakrantės kurortai Keip Kode – Plimutas – Bostonas – Niagaros kriokliai (iš JAV ir Kanados pusių) – Vašingtonas – Filadelfija – Niujorkas
2024.07.21 - 08.02 liko 12 vietų
2024.09.22 - 10.04 grupė renkama
2025.05.18 - 05.30 grupė renkama
Kaina nuo:
3379 €
+ lėktuvų bilietai
Visos datos ir kainos
Programa
Kelionės privalumai
 • Išsamus ir gyvas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti JAV rytinę pakrantę (miestai, gamta, istorija, kultūra).
 • Niujorko vizitinė kortelė – Manhatanas ir net 3 nakvynės pačiame jo centre.
 • Galimybė aplankyti pasaulinio lygio muziejus: Metropoliteno, Gugenheimo, MoMA.
 • Tik GRŪDOJE! - Pažintis su Atlanto vandenyno pakrantės kurortais Keip Kode.
 • Kelionė prie didingųjų Niagaros krioklių, kuriuos apžiūrėsite iš JAV ir Kanados pusių.
 • Patikimi ir patikrinti JAV partneriai.
 • Didelė GRŪDOS patirtis organizuojant keliones į Šiaurės Ameriką.
 • Profesionalus GRŪDOS kelionės vadovas iš Lietuvos!
 •   GRŪDOS kelionės į JAV nuotraukų albumas (nuotraukos P.Palmiros).
 • Kas taip traukia už Atlanto?

 

Kelionės aukso fondas

 • Kosmopolitinis, magiškas, įvairus, neoficialia pasaulio sostine laikomas Niujorkas ir jo reprezentacinė kortelė – garsusis Manhatanas.
 • Didžiulis Metropoliteno  muziejus, kuriame eksponuojama išskirtinė meno kolekcija.
 • Įspūdingos architektūros Gugenheimo muziejus, garsėjantis impresionistų, postimpresionistų, moderno atstovų darbais.
 • Žadinantis kūrybiškumą ir suteikiantis daug įkvėpimo šiuolaikinio meno muziejus MoMA.
 • Keip Kodas - Kenedžių šeimos pamėgtas vienas nuostabiausių Jungtinių Amerikos Valstijų rytinės pakrantės kampelių, garsėjantis plačiais smėlio paplūdimiais, šiltomis Atlanto vandenyno bangomis, banginių stebėjimo kruizais ir laisvu, nevaržomu gyvenimo stiliumi.
 • Bostonas  - liberaliausias Jungtinių Valstijų miestas, vadinamas Laisvės lopšiu ir Amerikos Atėnais.
 • Stebinantys savo didybe, žymiausi visame pasaulyje Niagaros kriokliai. Esant galimybei, kruizas „Maid of the Mist“ („Miglos Tarnaitė“) „Pasagos“ krioklio kaskados apačioje grožintis galingojo krioklio jėga. 
 • Desertinio ledo vyno (Icewine) degustacija viename iš Niagaros regiono vyno ūkių.
 • Europietiškiausias Valstijų miestas, šalies sostinė – Vašingtonas, kuriame nemokamai galima aplankyti gausybę muziejų. Prezidento Dž. Kenedžio kapas Arlingtono nacionalinėse kapinėse.
 • Filadelfija – Jungtinių Amerikos Valstijų gimimo vieta, kur 1776 metų liepos 4 d. buvo pasirašyta JAV Nepriklausomybės deklaracija. Daugiau nei 200 metų simboline Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės ikona laikomas Laisvės varpas.
Žiūrėti didelį žemėlapį ir kelionės programą
Kelionės programa
1
diena. Vilnius – Niujorkas.

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Niujorkas. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

Niujorkas – Amerikos sinonimas, neoficiali pasaulio sostinė, kurią svajoja aplankyti visi. Jis magiškai traukia savo beprotišku gyvenimo tempu, spinduliuojančia energija, anonimiškumu ir kūrybiniu įkvėpimu, kurio šiame mieste tikrai netrūksta. Jau nuo 19 a. miestas yra svajonės apie neribotas galimybes išsipildymas – ne veltui visus atvykėlius prie Niujorko prieigų pasitinka Laisvės statula, simbolizuojanti išsivadavimą iš priespaudos ir skurdo. Šiandien Niujorkas yra  padalintas į penkis administracinius centrus, kuriuos pagal gyventojų skaičių galima būtų prilyginti patiems didžiausiems Jungtinių Amerikos Valstijų miestams. Tai Manhatanas (Manhattan), Bruklinas (Brooklin), Bronksas (Bronx), Kvinsas (Queens), Steit Ailandas (Staten Island). Niujorko širdis – Manhatanas, žymiausias miesto rajonas ir patraukliausia vieta turistams, kurioje pilna veiksmo: nuo ryškiausių Brodvėjaus ir Times aikštės šviesų iki vienų žinomiausių muziejų ir architektūrinių objektų pasaulyje. Įspūdingi dangoraižiai, Centrinis parkas, daugybė kultūros ir istorijos vertybių, Laisvės statula – visa tai leidžia Manhataną vadinti vienu pagrindinių Jungtinių Amerikos Valstijų simbolių. Šį miestą, dar vadinamu „The Big Apple“ (Didžiuoju obuoliu), aplanko milijonai žmonių dėl jo kultūros, gausybės traukos objektų, aukščiausios klasės gurmaniškų restoranų, įdomaus naktinio gyvenimo ar tiesiog norėdami pabūti niekad nemiegančiame mieste. Tik atsidūrę Manhatano dangoraižių ir šviesų apsuptyje, Jūs pajusite tikrąją Niujorko dvasią.

Brooklyn Bridge and Manhattan skyline

2
diena. Niujorkas.

Pusryčiai. Pažintį su Niujorku pradėsite nuo pasaulio sostinės širdies – Manhatano. Susipažinsite su verslo ir finansų centru – žemutiniu Manhatanu (Downtown Manhattan). Aplankysite 9/11 memorialą ir „Ground Zero“, kur ankščiau stovėjo Pasaulio prekybos centro dangoraižiai – dvyniai. Dabar čia iškilo naujas, aukščiausias Niujorke dangoraižis. Jo aukštis siekiantis net 1776 pėdas (541 metrus) yra parinktas simboliškai - jis asocijuojasi su 1776 metais Jungtinėse Valstijose paskelbta Nepriklausomybės deklaracija. Baterijos (Battery) parkas su daugybe įdomių objektų: memorialas žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu, keltų krantinė, iš kur galima nuplaukti iki JAV simbolio – Laisvės statulos. Neseniai čia buvo perkelta aplamdyta ir sutrūkinėjusi metalinė konstrukcija, stovėjusi prie Pasaulio prekybos centro, kur ją buvo užvertę griūvančių dangoraižių – dvynių nuolaužos. Garsusis finansų rajonas Wall Street - kur įsikūrę dešimtys bankų, Niujorko akcijų birža. Svarbiausias šios gatvės simbolis – iš ketaus nulietas jautis, kurio ragus stengiasi pačiupinėti kiekvienas miesto svečias. Toliau vyksite prie rytinio jūrų uosto, iš kur atsiveria Bruklino ir kitų tiltų panorama, pravažiuosite pro Mažąją Italiją (Little Italy) garsią itališko stiliaus restoranais, kavinėmis ir itališka atmosfera, kinų kvartalą (China Town) – čia gatvėse pilna kinų kviečiančių į savo parduotuvėles – keista, bet retas kuris moka angliškai. Pravažiuosite centrinį Manhataną su įspūdingais dangoraižiais: Trampo, Rokfelerio centro, Empire State Building*, čia turėsite galimybę apžvelgti Manhataną iš 320 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės.

Aplankysite garsiausią Manhatano gatvę – Penktąją aveniu (The Fifth Avenue), kurioje yra Metropoliteno, Gugenheimo, Niujorko miesto muziejai; Times ir Medisono aikštes, Linkolno centrą (Lincoln Center), Columbus Circle aikštę, gotikinę Šv. Patriko bažnyčią (St. Patrick‘s Cathedral), Šv. Jono Pranašo katedrą (The Cathedral of St. John the Divine). Lankomiausias visose Jungtinėse Valstijose Centrinis parkas – miesto gyventojų ir svečių „žaidimų aikštelė“, žalieji Niujorko plaučiai. Pravažiuosite Brodvėjaus gatve, pagrindine ir seniausia Manhatane, kertančia salą iš šiaurės į pietus, bei garsią dėl čia įsikūrusių gausybės teatrų. Vakaras ir naktis niekada nemiegančiame mieste. Pageidaujantiems pasigrožėti Manhatano panorama, siūlome vykti į Hadsono upės kruizą, nuplaukti prie Laisvės statulos arba praskristi virš Niujorko sraigtasparniu (pramogos už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje. 

3
diena. Niujorkas.

Pusryčiai. Laisva diena Niujorke skirta pasaulinio garso muziejų, teatrų, koncertų lankymui (visos pramogos už papildomą mokestį). Nenorintys lankytis muziejuose, galės tiesiog pasivaikščioti po Manhataną. Jame viskas arti – išlipus iš metro ir paėjus, patenki į Centrinį parką – ramybės oazę, kurioje laikas tarsi sustoja. Parke gausu pėsčiųjų, bėgimo, dviračių takų, zoologijos sodas – tai ideali vieta pailsėti nuo miesto šurmulio. Šiek tiek tolėliau – Medisono aveniu, kurioje daugybė prabangių parduotuvių. Times aikštė – viena iš judriausių vietų pasaulyje, joje 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę ištisus metus be pertraukos šviečia akinančios šviesos, mirga didžiuliai ekranai su nuolat besikeičiančia reklama ir skuba būriai žmonių. Tai vieta, įkūnijanti Niujorko, miesto, kuris niekada nemiega, dvasią. Manhatane neapleidžia jausmas, kad jau esi čia daug ką regėjęs. Ir tai tikrai ne „deja vu“, mat daugelį vietų tikrai matėte kino filmuose ir serialuose. 

Muziejai *

Metropoliteno muziejus (The Metropolitan Museum of Art)*. Šį muziejų 1870 metais įkūrė grupė JAV verslininkų, finansininkų, menininkų ir mokslininkų, o lankytojams jis buvo atidarytas 1872 metais. Populiariausias JAV muziejus patenka į lankomiausių muziejų dešimtuką pasaulyje. Tai didžiulis muziejus, kuriame eksponuojama išskirtinė meno kolekcija ir ją rekomenduojama apžiūrėti per kelis kartus. Turint ribotą laiką logiška pasirinkti vieną ar kelias jus dominančias ekspozicijas. Metropoliteno muziejus dar turi dideles įvairių kultūrų muzikos instrumentų, drabužių, aksesuarų, ginklų bei šarvų kolekcijas. Taip pat Metropolitenas kiekvienais metais organizuoja ir talpina didžiules keliaujančias parodas.

Gugenheimo muziejus (The Solomon Guggenheim Museum)* – tai modernaus meno muziejus, įsteigtas 1937 metais. Visi pasaulio Gugenheimo muziejų pastatai yra projektuoti šiuolaikinių architektūros korifėjų. Gugenheimo muziejus Niujorke – ne išimtis – šį, vieną ryškiausių XX a. architektūros pavyzdžių, sukūrė architektas F. L. Raitas (F.L. Wright). Patekęs į šį muziejų, jautiesi tarsi paraleliniame pasaulyje – mat galerijos suskaidytos tarsi citrusinio vaisiaus membranos – atskiros, tačiau tarpusavyje susijusios, o atvira centrinė rotonda sudaro galimybę lankytojams stebėti eksponuojamus kūrinius skirtingu kampu ir nuotoliu. Pradžioje užkilsite liftu į pastato viršų ir iš čia leisitės ištisine rampa žemyn. Eidami per kelis spirale išdėstytus aukštus išvysite pagrindinę kolekciją, kurioje vyrauja impresionistai, postimpresionistai, moderno atstovai.

MoMA (The Museum of Modern Art)* – šiuolaikinio meno muziejus, visuomet žadinantis kūrybiškumą ir suteikiantis daug įkvėpimo. Jis garsėja kaip neįprastų, netradicinių šiuolaikinio modernaus meno parodų vieta, į kurią suvežamos pačios geriausios kolekcijos iš viso pasaulio. Muziejus inovatyvus ir savo architektūra ir, žinoma, kolekcijomis. Jame eksponuojami Van Gogo, Matiso, Pikaso, Salvadoro Dali ir šių dienų menininkų, tokių kaip David Hammons, Sigmaro Polke, Lawrence Weiner, Antony Llena, Tomma Abts darbai. MoMA - įtakingiausias meno muziejus pasaulyje.

Niujorko kultūrinis gyvenimas yra toks aktyvus, jog bet koks kitas pasaulio metropolis galėtų tik pavydėti. Manhatanas tikriausiai būtų ta vieta, kurioje kūrybinė energija jaučiama intensyviausiai, bent jau pagal tai, kiek vienam kvadratiniam kilometrui tenka teatrų. Kas vakarą rodoma šimtai įvairiausių spektaklių: nuo populiariųjų Brodvėjaus miuziklų, klasikos šedevrų su didžiausiomis Holivudo žvaigždėmis scenoje iki eksperimentinių pjesių mažytėse salėse, talpinančiose ne daugiau nei 50 žmonių... Siūlome pamatyti vieną iš miuziklų: „Operos Fantomas“, „Čikaga“, „Liūtas Karalius“, „Roko mokykla“ ar kt. https://www.broadway.com/shows/tickets/ (esant galimybei, bilietai į spektaklius užsakomi iš anksto). Taip pat siūlome užsisakyti bilietus į Carnegie Hall koncertų salę, renginių repertuarą rasite čia: https://www.carnegiehall.org/Events (esant galimybei, bilietai į koncertus užsakomi iš anksto). Nakvynė viešbutyje.

4
diena. Niujorkas - Keip Kodas - Atlanto vandenyno pakrantė. Nuvažiuojama apie 405 km.

Pusryčiai. Palikę Niujorką, vyksite į vieną nuostabiausių Jungtinių Valstijų rytinės pakrantės kampelį – Keip Kodą, garsėjantį plačiais smėlio paplūdimiais ir pušynais. Smėlio kopos, ilgi erdvūs paplūdimiai, Atlanto vandenys, saugomi miškai ir vaizdingos kalvos – tai Keip Kodo kraštovaizdis.

Keip Kodo pavadinimas išvertus iš anglų kalbos reiškia menkių kyšulys. Tokį pavadinimą kraštui davė pirmieji europiečiai, atvykę į šį pusiasalį 17 amžiuje ir aptikę šiose vietose daugybę menkių. Po 1848 metų nutiesus geležinkelio liniją iki Bostono, Keip Kode suklestėjo turizmas. 1914 metais, iškasus kanalą, Keip Kodas tapo sala. Labiausias turistų Keip Kodas mėgstamas dėl nuostabaus grožio paplūdimių. Dalis Keip Kodo yra paskelbta valstijos parku, kuriame saugomi keturiasdešimties mylių ilgio natūralūs paplūdimiai, pelkynai, tvenkiniai ir kalvotos vietovės. Kelionė po pusiasalį neprailgsta, nes vaizdai už lango užburia, atrodo, kad važiuoji kopomis.  Kelias bėga pirmyn, apsuptas milžiniškų kopų, už kurių tyvuliuoja Atlanto vandenynas ir slepia prabangias vilas su privačiais paplūdimiais. Vakare turėsite galimybę išsimaudyti Atlanto vandenyne - vanduo yra maloniai šiltas dėl šalia tekančios Golfo srovės. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5
diena. Keip Kodas. Ekskursijos, poilsis, pramogos prie Atlanto vandenyno.

Pusryčiai. Visą dieną skirsite pažinčiai su nuostabiuoju Keip Kodu. Visame Keip Kode yra net 14 Atlanto vandenyno pakrantės kurortinių miestelių, kurie susijungia į miestus. Didžiausias toks jungtinis miestas yra Barnstable, susidedantis iš septynių gyvenviečių. Didžiausia gyvenvietė – Hajanis, kuriame yra uostas, ir ji laikoma neoficialia Keip Kodo sostine. Šis miestukas poilsiautojus vilioja ne tik plačiais smėlio paplūdimiais, bet ir savo istorija. Tai seniausia ir patraukliausia Keip Kodo vieta, kurią nepaprastai mėgo Kenedžių šeima. Buvusiame Hajanio miesto rotušės pastate yra Dž. Kenedžiui skirtas muziejus, kuriame saugomos nuotraukos, laikraščių ir žurnalų iškarpos, vaizdo įrašai iš mylimiausio JAV prezidento ir jo šeimos gyvenimo.

Efektingas Levis įlankoje 1966 metais pastatytas memorialinis akmuo su Dž. Kenedžio antspaudu ir įrašu: „manau, labai svarbu, kad šis kraštas plaukia, o ne sėdi uoste“. Kitas dėmesio vertas miestas yra Provinstaunas, kuriam didelę įtaką padarė hipių judėjimas. Dabar tai mėgstama gėjų vasarojimo vieta: čia visur plevėsuoja vaivorykštės spalvų vėliavos su užrašu „peace“, daugybė mažų krautuvėlių, kuriose galima rasti originalių rūbų, skarelių, šalikėlių, smilkalų ir kitų smulkmenų. Miestukas nėra didelis, turi vieną pagrindinę, gana ilgą gatvę, kurioje ir vyksta visas gyvenimas. Jame pilna mažų meno galerijų, barų, naktinių klubų ir nedidelių jaukių viešbutukų. Provinstauno senamiestyje stūkso 76,6 metų aukščio bokštas, kuriame įsikūręs miesto muziejus. Pakilus į bokšto viršų, atsiveria pasakiška panorama – vandenynas, paplūdimys su jachtomis, kopos (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Provinstaunas garsus ne vien tik laisva atmosfera, bet ir banginiais. Anksčiau ši gyvenvietė buvo žvejų kaimas ir vienas didžiausių banginių medžiotojų uostų. Pasibaigus banginių medžiojimo erai, prasidėjo kitas etapas – banginių „medžiojimas“ fotoaparatais. 1975 metais buvo suorganizuotas pirmasis banginių stebėjimo kruizas, kuris neprarado populiarumo ir šiandien. Esant galimybei (už papildomą mokestį), Jūsų lauks trijų valandų kuprotųjų banginių stebėjimo kruizas. Nepamirškite žiūronų ir fotoaparatų! Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

6
diena. Keip Kodas - Bostonas. Nuvažiuojama apie 112 km.

Pusryčiai. Palikę Keip Kodą, kelionę tęsite link Bostono. Pravažiuosite Plimuto miestą, kuris vaidina svarbų vaidmenį Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje. Atvykę į Naująją Angliją garsiuoju MayFlower laivu, pirmieji europiečiai 1620 metais įkūrė Plimuto kolonijos gyvenvietę. Plimutas garsus ir tuo, jog jame pradėta švęsti Padėkos diena, kurią Dž. Vašingtonas 1789 metais paskelbė nacionaline švente. Vėliau vyksite į Bostoną, įsikūrusį JAV šiaurės rytuose prie Atlanto vandenyno. 1630 metais puritonų kolonistų iš Anglijos įkurtas miestas turi gausybę epitetų: Amerikos Atėnai (The Athens of America), Laisvės lopšys (“The Cradle of Liberty), Visatos stebulė (The Hub of Universary). Miestą išgarsino vadinamoji Bostono arbatėlė – tokį pavadinimą gavo kova prieš Didžiosios Britanijos valdžios sprendimą leisti Rytų Indijos bendrovei be muitų įvežti arbatą į Šiaurės Ameriką. Tuo itin pasipiktino vietos pirkliai, kurie 1773 metais gruodžio 16 dieną į jūrą išpylė 342 dėžes arbatžolių, kainavusių 18000 svarų sterlingų. Šiandien Bostonas laikomas vienu liberaliausių Jungtinių Amerikos Valstijų miestų, demokratų partijos tvirtove. Bostonas turistams prisistato kaip vienas lengviausiai pėsčiomis apžiūrimų miestų valstijose. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia žemėlapio – pasakojama, kad Bostono gatvės prasidėjo nuo karvių išmindžiotų takų – jos tai sukasi, tai dingsta, tai keičia kryptį ir pavadinimą.

Boston. USA.

Pažintį su miestu pradėsite nuo senųjų Bostono rajonų North End ir Beakon Hill, kuriuos kerta garsusis Laisvės takas. Tai raudonai pažymėtas dviejų su puse mylių ilgio pėsčiųjų takas, vedantis per 16 svarbių istorinių vietų. Susipažinsite su miesto įžymybėmis: Bostono nacionaliniu istoriniu parku, Old North bažnyčia, Fanueil Hall, dar vadinama „Laisvės lopšiu“, senąja miesto rotuše, Old State House. Aplankysite Back Bay rajoną, įžymų amerikiečių architektūros šedevru Trejybės katedra, Old South bažnyčia, Christian Science kompleksu, koncertų rūmais, Bostono viešąja biblioteka, miesto viešuoju parku. Vėliau važiuosite į Kembridžo miestelį susipažinti su garsiausiu ne tik Valstijose, bet ir visame pasaulyje Harvardo universitetu*. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti Naujosios Anglijos akvariumą (už papildomą mokestį). Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena. Bostonas - Niagaros kriokliai. Nuvažiuojama apie 745 km.

Pusryčiai. Šią dieną Jūsų lauks kelionė prie kvapą gniaužiančių Niagaros krioklių, krintančių 7000 tonų per sekundę vandens jėga. „Niagara“ reiškia „griaustinio vanduo“, o tokį pavadinimą kriokliams, neįprastai žymintiems Kanados ir Jungtinių Amerikos Valstijų sieną, davė šiose vietose gyvenę indėnai. Niagaros krioklius sudaro apie 792 m pločio ir 48 m aukščio „Pasagos“ krioklys, apie 323 m pločio ir 51 m aukščio „Amerikos“ krioklys ir apie 15 m pločio ir 24 m aukščio „Jaunosios nuometo“ krioklys. Niagaros kriokliai susidarė paskutinio ledynmečio pabaigoje - prieš 25 tūkst. metų. Metai iš metų kriokliai pamažu traukiasi upės aukštupio link – per metus pasislinkdami apie 1,2 m. Laisvas vakaras prie įspūdingai apšviestų Niagaros krioklių. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

Niagara falls. USA

8
diena. Niagaros kriokliai iš Kanados pusės. Nuvažiuojama apie 100 km.

Pusryčiai. Šiandien įspūdingu tiltu persikelsite į kitą Niagaros upės krantą ir grožėsitės kriokliais iš Kanados pusės. Norintys turės galimybę pasikelti į Skylon Tower apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabi krioklio panorama; čia taip pat galima papietauti (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį). Esant galimybei (priklausomai nuo oro sąlygų) mėgausitės kruizu „Maid of the Mist“ (išvertus reiškia „Miglos Tarnaitė“) „Pasagos“ krioklio kaskados apačioje grožėdamiesi galingojo krioklio jėga.

Vėliau Jūsų lauks pažintis su kanadietišku vynu. Mažai kas žino, kad Kanadoje auginamos vynuogės ir gaminamas puikaus skonio vynas. Kanadoje yra du pagrindiniai vyno regionai, kurie yra skirtingose šalies pusėse: vakaruose – tai Okanagano slėnis Britų Kolumbijoje (šalia sienos su JAV Vašingtono valstija) ir pietryčiuose – Niagaros pusiasalis Ontarijo provincijoje. Milžiniškas Ontarijo ežeras, vienas giliausių ir šilčiausių regiono ežerų, rudenį ir pavasarį patikimai saugo vynuogynus nuo šalnų keliamų pavojų. Nors čia gaminami ir raudonieji vynai, tačiau Niagaros pusiasalis laikomas baltųjų ir desertinių ledo (icewine) vynų tėvyne. Ledo vyno gamybai sultys sunkiamos iš sušalusių vynuogių. Šie vynai kvepia medumi, rožėmis, svarainiais ir įvairiais egzotiniais vaisiais. Pirmą kartą ledo vynas buvo pagamintas 1794 metais Frankonijos žemėje, Vokietijoje, o 1985 metais Kanadoje pirmasis ledo vyną pagamino Inniskilin vyno ūkis. Ledo vyno degustacija viename iš vyno ūkių. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9 -10
dienos. Kelionė į Vašingtoną. Nuvažiuojama apie 660 km.

Pusryčiai. Važiuosite Pensilvanijos valstija, kirsite Mėlynuosius kalnus ir pravažiuosite daugybę provincijos miestukų, kol pasieksite Jungtinių Amerikos Valstijų sostinę Vašingtoną. Miestas įsikūręs ne valstijoje, bet specialų statusą turinčiame administraciniame vienete – Kolumbijos apygardoje. Vietą prie Potomako upės išrinko pirmasis JAV prezidentas Dž. Vašingtonas, o Virdžinijos ir Merilando valstijos atidavė dalį savo žemės, kad sostinė būtų visiškai savarankiška ir nepriklausytų nė vienai valstijai. Pirmojo prezidento vardu pavadinta sostinė skiriasi nuo kitų Jungtinių Amerikos Valstijų miestų ir tuo, kad joje nėra nė vieno dangoraižio. Miesto valdžia šventai laikosi daugiaaukštės statybos principo – namai negali būti aukštesni už kongreso špilį (92 m). Vašingtone gyvena ir dirba daugiausiai išsilavinusių žmonių – pareigūnų, politikų, senatorių, kongresmenų, užsienio diplomatų. Atvykimas į Vašingtoną. Pažintį su sostine pradėsite nuo didžiulio įvairių paminklų ir muziejų komplekso – Nacionalinės alėjos. Šioje kryžiaus formos alėjoje, kurios centre stovi memorialas Vašingtonui, galima apžiūrėti įvairius istorinius ir architektūrinius objektus:  Jungtinių Amerikos Valstijų Aukščiausiąjį Teismą, Kongreso biblioteką, Smitsono pilį, Linkolno, Vašingtono, Džefersono memorialus ir, žinoma, neoklasicistinio stiliaus, amerikietiškosios demokratijos bastioną Kapitolijų - kuriame vyksta JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios susirinkimai. Aplankysite Vietnamo karo veteranų memorialą – tai juodo marmuro siena, kurioje iškalti visų žuvusiųjų vardai. Susipažinsite su atminimo kompleksu kariams, žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metais. Pamatysite pačią populiariausią vietą Vašingtone – Baltuosius rūmus – tai oficiali JAV prezidento rezidencija. Vėliau apsilankysite Arlingtono nacionalinėse kapinėse – tai garsiausios Amerikos karių kapinės. Čia taip pat ilsisi žuvę astronautai, prezidentas Dž. Kenedis bei daug kitų Jungtinėms Amerikos Valstijoms nusipelniusių žmonių. Laisvas laikas mieste arba muziejų, kurių dauguma yra nemokami, lankymas. Ypač rekomenduojame apžiūrėti Oreivystės ir aeronautikos muziejų. Išvykimas į nakvynės vietą. Dvi nakvynės viešbutyje.

11
diena. Vašingtonas - Filadelfija - Niujorkas. Nuvažiuojama apie 350 km.

Pusryčiai. Palikę Vašingtoną, keliausite į Filadelfiją, didžiausią Pensilvanijos valstijos verslo, finansų ir kultūros centrą. Miestą drąsiai galima vadinti Jungtinių Amerikos Valstijų gimimo vieta. Svarbiausi įvykiai JAV istorijoje įvyko būtent šiame mieste, todėl ypatingas dėmesys skiriamas istoriniams paminklams bei muziejams. Miestą 1682 metais įkūrė Viljamas Penas kaip lygybės, brolybės ir demokratijos lopšį. Būtent Filadelfijoje 1776 metais liepos 4 dieną buvo paskelbta Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybė. Kurį laiką Filadelfija buvo ir laikinoji naujos valstybės sostinė. Šiandien miestas suskirstytas į kelis rajonus (centrinę, šiaurinę, pietinę ir vakarinę Filadelfiją), iš jų labiausiai turistus traukia objektai, esantys miesto centre. Ekskursiją po Filadelfiją pradėsite nuo istorinės dalies - Nacionalinio istorinio Nepriklausomybės parko (Independence National Historical Park), kur iki šių dienų išliko senosios gatvelės. Nepriklausomybės menė (Independence Hall), kurioje trylikos kolonijų paskelbė Nepriklausomybės deklaraciją ir Jungtinių Amerikos Valstijų konstituciją. Laisvės varpas (Liberty Bell), pagamintas Londone, ir jau daugiau nei 200 metų yra simbolinė Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės ikona. Norintieji galės pasikelti į rotušės bokštą ir iš jo apžvelgti miestą. Toliau ekskursiją tęsite į centrinę dalį, kur šiuolaikinių dangoraižių fone išsiskiria miesto įkūrėjo Viljamo Peno skulptūra, stovinti ant merijos pastato kupolo. Pravažiuosite B. Franklino bulvaru, kurį puošia daugybė skulptūrų ir fontanų.

Vėliau išvyksite iš Filadelfijos ir važiuosite į Niujorką. Laisvas laikas Niujorke. Būdami Niujorke pasinaudokite proga susipažinti ir su niujorkietišku džiazu.

Džiazo gerbėjai žino, kad Niujorkas garsėja džiazo klubais ir pasaulinio garso atlikėjų pasirodymais. Šį miestą drąsiai galima vadinti džiazo muzikos sostine. Čia gausu džiazo klubų, kuriuose galima išgirsti džiazuojančias grupes ar pavienius muzikantus. Tai tikra šio muzikos žanro mėgėjų svajonė. Daugelis džiazo mylėtojų mano, kad Niujorkas visada buvo džiazo tėvynė. Tačiau pirmiausia džiazas suklestėjo Naujajame Orleane, o tik vėliau persikėlė į Čikagą ir Niujorką. Niujorke džiazas suklestėjo trečiajame XX a. dešimtmetyje, jis įgavo savitą stilių, geriau žinomu kaip niujorkietiškas džiazas. Pirmiesiems klausytojams ši muzika turėjo būti šokiruojanti, rėžianti ausį, kadangi tuo metu populiariausi buvo Štrauso valsai, polkos, operečių melodijos. Norintys pasiklausyti džiazo turėjo keliauti į Harlemą – Niujorko juodųjų rajoną. Tai buvo nesaugi vieta ir tokių aštrių pojūčių gerbėjų nebuvo daug. Besidominantys naująja muzika buvo žmonės iš vadinamojo “auksinio jaunimo”, apie kuriuos rašė to meto laikraščiai. Taip pradėjus augti džiazo poreikiui, imta kvieti į restoranus ir klubus džiazo muzikantų grupes bei pavienius atlikėjus. Vienas žymiausių džiazo muzikantų  - trimitininkas ir dainininkas Luisas Armstrongas (1901-1971), kurio prikimusiu balsu tikrai esate gerėjasi. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12
diena. Skrydis į Lietuvą.

Pusryčiai. Laisvas rytas Niujorke (esant popietiniam skrydžiui į Europą). Žingeidiems ir nenuoramoms siūlome pasinaudoti miesto turistiniais autobusais „Hop-on-Hop-off“ ir susipažinti su kitais Niujorko rajonais – Bronksu, Kvinsu ar Bruklinu. Apsilankę šiuose rajonuose susipažinsite su tikrąja amerikietiškos kultūros įvairove, kurią suformavo žydų, graikų, italų, rusų, Karibų regiono išeiviai. Šių tautų religinės, kultūrinės ir kulinarinės tradicijos turi didžiulę įtaką Niujorko gyvenimui. Turėsite galimybę pravažiuoti pagrindine Bronkso gatve Grand Boulevard and Concourse, kuri panaši į Eliziejaus laukus Paryžiuje; aplankyti Yankee beizbolo stadioną; Brukline pasimėgauti įvairių tautų tradiciniais patiekalais, pavyzdžiui neapolietiška pica ar kubietiškais sumuštiniais; o Kvinsas Jus nustebins tautų ir kalbų gausybe, mat net 70 procentų Kvinso gyventojų yra atvykę iš kitų šalių ir čia kalbama net 200 skirtingų kalbų. Apie 13:30 pervežimas į oro uostą. Skrydis Niujorkas – Europos miestas – Vilnius.

13
diena. Grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo  3579  EUR

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1200 EUR.

Įskaičiuota į kelionės kainą
 • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • 11 nakvynių turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais (esant ankstyviems išvykimams galimas sausas davinys);
 • Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Vietinių gidų bei gidų - vairuotojų paslaugos;
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uosto mokesčiais – nuo 799 EUR  (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į Kanadą – 10 EUR (vykstantiems prie Niagaros krioklių);
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 5-7 USD per dieną) ir vairuotojams (apie 4-6 USD per dieną), asmeninės išlaidos; P.S.: arbatpinigiai JAV.
 • Ekskursijos su prierašu "už papildomą mokestį" ir objektai su „*“ bei kitos nepaminėtos ekskursijos: Empire State Building nuo ~ 80 Eur (86 ir 102 aukštai dienos meru); Metropoliteno muziejus ~ 30 Eur; Gugenheimo muziejus ~ 30 Eur; MoMA muziejus ~ 25 Eur; Hadsono upės kruizas – nuo ~ 65 Eur; Ekskursija laivu prie Laisvės statulos – nuo ~ 30 Eur; Skrydis sraigtasparniu virš Niujorko – nuo ~ 275 Eur (30 min klasikinis turas); Bilietas į miuziklą Brodvėjuje – nuo ~ 150 Eur (priklausomai nuo pasirinkto miuziklo); Bilietas į Carnegie Hall koncertų salę – nuo ~ 100 Eur (priklausomai nuo pasirinkto koncerto);  Skylon Tower apžvalgos aikštelė – apie 18 Eur. Keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti.
Svarbi informacija

Keičiantis valiutų kursui, kaina gali kisti.

Papildoma informacija
 • Kelionės metu bus būtina turėti Jungtinių Amerikos Valstijų vizą arba elektroninį leidimą vykti į JAV (ESTA) ir galiojantį biometrinį Lietuvos Respublikos piliečio pasą. Sutvarkome elektroninio leidimo vykti į JAV (ESTA) ir Kanadą dokumentus. 
 • JAV VIZA REIKALINGA VISIEMS KELIAUTOJAMS BUVUSIEMS IRANE, SIRIJOJE, SUDANE, LIBIJOJE, SOMALYJE, ŠIAURĖS KORĖJOJE AR JEMENE PO 2011 METŲ KOVO 1 DIENOS IR VĖLIAU (KUBOJE NUO 2021 m. sausio 12 d. IR VĖLIAU).
  Dėl JAV ir Kanados migracijos tarnybų darbuotojų sprendimo neįsileisti turistų į šalį (nors jie turi galiojančius elektroninius leidimus ar vizas), kelionės organizatorius neatsako, pinigai už kelionę negrąžinami.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz., vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.
Nuolaidos

Keliaujantiems 4-ą kartą į tolimus kraštus                                                       50 EUR

Keliaujantiems 6-ą kartą į tolimus kraštus ir daugiau                                    100 EUR

 

Nuolaidos taikomos tik keliavus į "GRŪDOS" organizuojamas tolimų kraštų keliones. Nuolaidos nesumuojamos. Keliautojai gali rinktis didžiausią tuo metu galiojančią nuolaidą. Nuolaidos netaikomos kelionių priemokoms. Nuolaida taikoma užsakymams padarytiems nuo 2023 11 14.


Detalios informacijos kreiptis į maršruto operatorių
Datos ir kainos
Kelionės datos ir kainos
Apgyvendinimas

Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi (ypač Prancūzijoje).

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Kelionėse, kurių metu yra nakvynės keltų kajutėse, turistai turi galimybę iš anksto nusipirkti vietą norimos kategorijos kajutėje, pasirenkant iš kelto linijų tuo metu siūlomų kajučių. Keltuose yra dvivietės, trivietės, keturvietės kajutės be langų arba su langais skirtinguose deniuose (priklausomai nuo kajutės kategorijos).

Priklausomai nuo laivo modelio, paslaugų kiekis ir įvairovė laive, kajučių modifikacija, jų plotas ir vidaus įranga gali skirtis. Pateikta informacija apie paslaugas keltuose, kajučių kategorijas yra preliminari ir pateikta pagal keltų linijų pateiktus duomenis katalogo spausdinimo metu. Gauta informacija apie pasikeitimus nedelsiant pateikiama kelionių agentūroms.

Kelionėms į Norvegiją tikslų apgyvendinimo aprašymą skaitykite keliautojo atmintinėje.

**Apgyvendinimas

Kelionių metu turistai apgyvendinami „turistinės klasės” viešbučiuose. Jei kelionės metu yra daugiau nei 1 nakvynė viešbutyje, viešbučių, kuriuose apgyvendinama grupė, kategorija gali skirtis (t.y. tos pačios kelionės metu gali būti skirtingų kategorijų viešbučiai). Kai kuriuose mažaaukščiuose viešbučiuose gali nebūti lifto. „Turistinė klasė” – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai, pensionai arba privatus sektorius, kurių kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas. Kai kuriuose gali būti ir balkonas, televizorius, telefonas.

Viešbučiuose gali būti vienviečiai, dviviečiai, triviečiai kambariai ar apartamentai (numeris, kuriame du atskiri miegamieji kambariai naudojasi vienu dušu ir tualetu).

Triviečiuose kambariuose, trečia lova dažniausiai yra pristatoma (t.y. papildoma sudedama lova). Triviečių kambarių skaičius viešbučiuose yra ribotas arba kai kurie viešbučiai jų visai neturi.

Tuo atveju, jei neįmanoma užsakyti triviečio kambario arba viešbutis tokių neturi – vienas iš trijų asmenų apgyvendinamas su kitais grupės turistais.

Atsiliepimai (2)

Atsiliepimai

GRŪDA – vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, jau ketvirtą dešimtmetį kviečia kartu pažinti pasaulį. Augame ir tobulėjame kartu. Jūsų nuomonė – mums labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas, kurti naujus maršrutus. Maloniai prašome įvertinkite mūsų paslaugas pažymėdami žvaigždutes.

Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.
5 / 5.0
Kelionės programa
Transportas
Apgyvendinimas
Kelionės vadovo darbas
Vairuotojų darbas
5 / 5.0
Ignas Gintutis
Keliauta Rugsėjo mėn. 2018
Rekomenduoju
Kelionė po JAV rytinę pakrantę - tai nuotykis, kuris išliks atmintyje ilgai. Kelionės metu susipažinome su garsiausiomis vietomis, kuriose vykę įvykiai formavo amerikiečių tautą, jos žmones ir amerikietiškąjį gyvenimo būdą. Niujorkas, Bostonas, Filadelfija, Vašingtonas- tai miestai, kurie pasakoja amerikiečių tautos istoriją, nusidriekusią nuo Atlanto iki Ramiojo vandenyno pakrančių. Daug kur aprašyta, bet tikriausiai dar daugiau plačiuosiuose ekranuose filmų formatu matyta Amerika pasitinka kiekvieną su keistu jausmu, jog kažkur visa tai matyta. Kurdami kino filmus režisieriai pasilieka sau daug vietos fantazijai ir kūrybai, tačiau atvykus į tokį miestą kaip Niujorkas, dažnas netenka žado, kad tokia didybė ir grožis iš tiesų egzistuoja ir realybėje, o ne tik kino juostoje. Pažintį pradėję nuo Niujorko, mes greit pajutome, jog šis miestas - pelnytai gali vadintis XXI amžiaus pasaulio sostine. Niekur nepamatysi tokios įvairovės skirtingų tautų ir kultūrų žmonių viename mieste, kaip čia. Šios kelionės metu gyvenome pačioje miesto širdyje – Manhatane, visai šalia Centrinio parko, o tai dar labiau leidžia pajausti Amerikos vartais vadinamą Niujorko miestą. Lankėme ne tik miestus, bet ir gražiausius gamtos kampelius Rytinėje pakrantėje: Plimutą, Keip Kodą, kuriame stebėjome banginius. Keliavome autobusu, gėrėdamiesi Naujosios Anglijos gamta ir jaukiais miesteliais. JAV gamta savo didybę parodė Niagaros kriokliais, kuriuos mes irgi aplankėme, o dar įdomiau tai, jog apžiūrėjome juos ir iš Kanados pusės. Visko neįmanoma aprašyti, reikia išbandyti, taigi pirmyn į amerikietišką svajonę kartu su „GRŪDA“. Kelionės vadovas Ignas Gintutis
5 / 5.0
Palmira
Keliauta Rugsėjo mėn. 2018
Rekomenduoju
Neramia širdimi laukiau susitikimo su pasaulio sostine, tačiau dabar su pasididžiavimu širdyje galiu sau prisipažinti - prisijaukinau šį didmiestį. Viskas tapo labai aišku ir paprasta... Gaivališką megapolio jėgą gėrėme į save paskutinį vakarą Rokfelerio centro 72-ajame aukšte klausydami miesto gaudesio ir dairydamiesi į žiburių jūrą. Užburiantis potyris, apvainikuojantis intensyvią pažintį su rytine JAV pakrante. Vienas iš svarbių pasisekusios kelionės elementų - geras kelionės vedlys. Mus lydėjo jau 22 metus gyvenantis Amerikoje armėnas Aminas. Jis labai dalykiškai ir išsamiai supažindino su JAV sukūrimo istorija, aplankėme daug bibliotekų, archyvų, muziejų, pamatėme Nepriklausomybės deklaraciją, Plimute - atkurtą puritonų pirmąją gyvenvietę. Jis mus vedė ir į Cristi aukcioną Niujorke, ir į nepaprastai išpuoštas universitetų, Kongreso Vašingtone bibliotekas, aprodė bažnytėlę, kurioje meldėsi JAV prezidentai, Apeliacinį teismą, visas brangiausias amerikiečiams vietas, susijusias su valstybės įkūrimo istorija Filadelfijoje, Vašingtone, Bostone. Net beveik "įkirtome" JAV rinkimų sistemą, labai daug informacijos gavome apie kasdienį gyvenimą, socialines garantijas, draudimus, pensijas, išsimokslinimą ir kita. Neaplenkėme ir Jeilio, Harvardo universitetų miestelių. Gerai, kad tarp knibždančių gyvybe miestų buvo gamtos intarpų. Keip Kode plaukėme stebėti banginių - kiek buvo džiaugsmo, kai šis didis gyvūnas visai arti laivo mostelėjo savo uodegą! Keip Kodas sužavėjo žaisliniais miestukais Mystic, Providens, Sanwich, ypač - Provincetown, įspūdingomis vilomis vandenyno pakrantėse - tai mėgstama turtuolių poilsio vieta, namus čia turėjo ir prezidentas Džonas Kenedis. Niagaros krioklius ištyrinėjome visapusiškai: naktį stebėjome spalvų žaismą krioklio vandenyse, fejerverkų grožį, dieną - plaukėme laiveliu iki garmančio vandens sienos, aptaškyti vandens purslų, kėlėmės į apžvalgos bokštą Kanadoje - iš čia atsiveria krentančio vandens didybė... Amerikiečiai mėgsta bendrauti ir nesibaimina užkalbinti nepažįstamus. Taip paprastas pokalbis apie orus poilsio aikštelėje iš Filadelfijos į Niujorką išsirutuliojo iki to, kad sutiktasis didžiuodamasis prisiminė lietuvių tėvų išmokytą žodį "sveikas" ir puolė prie autobuso pasisveikinti su tikrais lietuviais... Džiaugiuosi, kad pasirinkau šią kelionę. Palmira
Apie šalį


Jungtinės Amerikos Valstijos

Oficialus pavadinimas: Jungtinės Amerikos Valstijos (sutrumpintai JAV arba Jungtinės Valstijos).

Politinė sistema: Jungtinės Amerikos Valstijos yra seniausia pasaulyje egzistuojanti federacija. Tai konstitucinė respublika, kurioje dominuoja daugumos valdymas, tačiau mažumos teises gina įstatymas. Valstybė iš esmės yra sudaryta laikantis atstovaujamosios demokratijos principų, nors JAV piliečiai, gyvenantys ne JAV teritorijoje negali balsuoti už federalinius pareigūnus. Patikrinimų ir atsvaros sistema, apibrėžta aukščiausiame šalies teisiniame dokumente – JAV konstitucijoje, kontroliuoja federalinę valdžią. Pagal Amerikos federalinę sistemą piliečiai paprastai yra pavaldūs trims valdžios lygiams: federalinei, valstijos ir vietinei valdžiai. Šalies prezidentas - Barakas Obama, viceprezidentas - Džozefas Bidenas, atstovų rūmų pirmininkas - Džonas Beineris.

Sostinė: Vašingtonas.

Kalba: anglų.

Religija: Jungtinės Amerikos Valstijos oficialiai yra pasaulietinė valstybė. Pirmoji Jungtinių Valstijų konstitucijos pataisa garantuoja laisvą religijos išpažinimą ir draudžia religinės valdžios šalyje įvedimą. Daugiau nei 76 % gyventojų išpažįsta katalikų religiją, 13 % netikintys, 1 % išpažįsta Judaizmą, 0,5 % - Islamą, 0,5 % - Budizmą.

Plotas: 9 826 630 km².

Geografinė padėtis: JAV turi sausumos sieną su Kanada (8 895 km, iš kurių 2 477 km yra siena tarp Aliaskos ir Kanados) ir Meksika (3 326 km). Valstybę skalauja du vandenynai – Atlanto ir Ramusis. Bendras pakrantės ilgis sudaro 19 924 km. Aliaska, Kanados atskirta nuo vientisosios JAV, yra didžiausia JAV valstija (jos plotą sudaro 1,717 milijonų km²). Havajai, kuriuos sudaro salynas centriniame Ramiojo vandenyno regione, yra šiek tiek daugiau nei 29 311 km² ploto. Po Rusijos ir Kanados, Jungtinės Valstijos, nedaug lenkiančios Kiniją, yra 3-čia didžiausia pagal plotą pasaulio valstybė. JAV sudaro 50 valstijų, visos jos, išskyrus Havajus, yra Šiaurės Amerikos žemyne. Jungtinės Amerikos Valstijos buvo įkurtos, kuomet rytinėje žemyno dalyje trylika kolonijų 1776 m. paskelbė nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Vėliau JAV įsigijo teritorijų iš Ispanijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Meksikos, Rusijos.

Paprastai JAV skirstoma į devynis regionus, kurie apima šias valstijas:
Ramiojo vandenyno regionas (Pacific) – Aliaska, Havajai, Kalifornija, Oregonas, Vašingtonas.
Kalnų regionas (Mountains) – Aidahas, Arizona, Juta, Koloradas, Montana, Naujoji Meksika, Nevada, Vajomingas.

Pietvakariai (Southwest) – Arkanzasas, Luiziana, Oklahoma, Teksasas.
Šiaurės vakarai (Northwest) – Ajova, Kanzasas, Minesota, Misūris, Nebraska, Pietų Dakota, Šiaurės Dakota.
Pietryčiai (Southeast) – Alabama, Kentukis, Misisipė, Tenesis.
Šiaurės rytai (Northeast) – Ilinojus, Indiana, Mičiganas, Ohajas, Viskonsinas.
Pietų Atlanto regionas (South Atlantic) – Delaveras, Džordžija, Florida, Kolumbijos apygarda, Merilandas, Pietų Karolina, Šiaurės Karolina, Vakarų Virdžinija, Virdžinija.
Vidurio Atlanto regionas (Middle Atlantic) – Niujorkas, Naujasis Džersis, Pensilvanija.
Naujoji Anglija (New England) – Konektikutas, Masačusetsas, Meinas, Naujasis Hampšyras, Rod Ailandas, Vermontas.

Jungtinių Amerikos Valstijų pavadinimas kildinamas nuo italų keliautojo Amerigo Vespučio vardo. XVI a. pradžioje šiuo vardu buvo pavadintas naujai atrastas žemynas.

Klimatas: Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į vakarus nuo 100-ojo meridiano, pasižymi pusiau sausu klimatu. Daugumai kalnų, esančių šalies vakaruose, būdingas alpinis klimatas. Didžiajame Baseine klimatas yra sausas. Kalifornijos pakrantei būdingas subtropinis Viduržemio tipo klimatas, o Oregonui, Vašingtonui ir pietų Aliaskai – jūrinis klimatas. Pastarajai valstijai labiau būdingas subarktinis ir arktinis klimatas. Ekstremalios oro sąlygos šalyje pasitaiko gan dažnai. Valstijose, kurias skalauja Meksikos įlanka, dažnai pasitaiko uraganų. Daugiausia tornadų pasaulyje įvyksta būtent JAV, vidurio vakaruose esančioje Tornadų alėjoje. Pietuose, greta Meksikos įlankos esančiose teritorijose dažni uraganai, žemyninėje šalies dalyje nereti tornadai, vakarinę dalį kartais nusiaubia taifūnai. 

DENVERIS, KOLORADO VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
7,3
8,2
12,3
16,4
21,7
27,8
31,5
30,1
25,3
18,5
11,6
6,6
VŽT 0C
-7,5
-6,3
-2,4
1,6
6,9
11,9
15,2
14,3
9,1
2,4
-3,4
-8,0
KKmm
11,9
11,7
32,5
43,9
58,2
41,4
52,1
52,1
26,7
27,4
20,8
15,5
KODIS, WAJOMINGO VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
2
5
9
14
19
24
28
27
22
15
7
3
VŽT 0C
-10
-7
-4
0
5
9
13
12
7
2
-4
-9
KKmm
12
7
13
29
50
40
31
23
29
22
12
8
LAS VEGAS, NEVADOS VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
13,9
17,2
20,8
25,6
31,0
37,2
40,1
38,8
34,3
27,1
18,9
14,1
VŽT 0C
2,7
5,2
8,3
12,2
17,2
22,4
25,7
24,8
20,4
13,6
6,7
2,6
KKmm
15
17,5
15
3,8
6,1
2
11,2
11,4
7,9
6,1
7,9
10,2
SAN FRANCISKAS, KALIFORNIJOS VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
15
16
17
18
19
20
20
21
22
21
18
15
VŽT 0C
8
9
10
10
11
12
12
13
13
13
10
8
KKmm
120
105
86
32
14
3
1
2
7
30
84
81
LOS ANDŽELAS, KALIFORNIJOS VALSTIJA
 
Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
VAT 0C
20,3
20,7
21,4
22,8
23,9
25,9
28,6
29,3
28,6
26,0
22,8
20,0
VŽT 0C
9,8
10,6
11,7
13,0
15,0
16,7
18,5
18,8
18,2
15,8
12,0
9,5
KKmm
79,2
96,5
61,7
23,1
6,6
2,3
0,3
1
6,1
16,8
26,4
59,2 

VAT – vidutinė aukščiausia temperatūra.
VŽT – vidutinė žemiausia temperatūra.
KK – Kritulių kiekis (Lietuvoje vidutinis kritulių kiekis per mėnesį apie 66 mm.)
Daugiau informacijos apie orus JAV rasite čia: https://www.usclimatedata.com/

Šalies tel. kodas: į JAV skambinti reikia: 00 + 1 + miesto kodas + numeris.

Internetas: Internetinis ryšys yra visuose JAV miestuose. Taip pat yra ir bevielis internetas.
Muitas: Į JAV, be papildomų muito mokesčių galima įvežti 1 litrą alkoholinių gėrimų, jei asmeniui yra daugiau nei 21 metai. Taip pat į JAV be papildomų muito mokesčių galima įvežti visus išvardintus tabako gaminius: 200 cigarečių, 100 cigarų ar cigarilių, 2000 gramų tabako. Daugiau informacijos rasite čia (paieška pagal valstijas): https://www.worldtravelguide.net

Elektra: elektros srovės įtampa 110V, 60 Hz dažnis. Reikalingas adapteris. Rekomenduojama nusipirkti adapterį prieš vykstant į Jungtines valstijas.

Valiuta: piniginis vienetas – Jungtinių Amerikos valstijų doleris (USD), kurį sudaro 100 centų. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.worldtravelguide.net
Laikas: Daugumoje JAV valstijų yra vasaros ir žiemos laikas.

UTC-8 Žymėjimas Šiaurės Amerikoje: PST (Ramiojo vandenyno Standartinis Laikas) Kalifornija, Nevada.
UTC-7 Žymėjimas Šiaurės Amerikoje: MST (Kalnų Standartinis Laikas) Arizona, Koloradas, Aidahas (dalis), Montana, Pietų Dakota (vakarinė dalis), Juta, Vajomingas.
P.S. Geografiškai penktadalis Lietuvos (vakarinė dalis) patenka į UTC+1 laiko zoną (CET – Centrinės Europos Laikas), likusi dalis į UTC+2 laiko zoną, tačiau oficialiai Lietuvoje galioja vienas laikas (Lietuvos laikas) – visa Lietuva priskiriama UTC+2 zonai.

Transportas: JAV transporto sistema yra itin gerai išvystyta. Labiausiai išvystytas kelių tinklas. Daugiausiai kelių driekiasi iš rytų į vakarus. Analogiškai šia kryptimi stipriausiai yra išvystyta vamzdynų bei geležinkelių transporto infrastruktūra. Vidaus vandenų transportas JAV daugiausiai sietinas su laivyba Misisipės upėje. Gerai yra išvystytas oro transportas. Smulkesni oro uostai yra beveik visuose JAV miestuose. Didžiausias oro uostas JAV yra įsikūręs Čikagoje.

Šventės: 2012 m. Liepos 4 d. – Nepriklausomybės diena; Rugsėjo 3 d. – Darbo diena; Spalio 8 d. – Kolumbo diena; Lapkričio 11 d. – Veteranų diena; Lapkričio 22 d. – Padėkos diena; Gruodžio 25 d. – Šv. Kalėdos; 2013 m. Sausio 1 d. – Naujieji Metai; Sausio 22 d. – Martyno Liuterio Kingo diena; Vasario 18 d. - Prezidento diena; kovo 27 d. – Atminimo diena.

Sveikata: Privalomų skiepų nėra. Daugiau informacijos čia: www.saugikelione.lt

Suvenyrai: Įvairūs suvenyrai iš medžio, odos, vaizduojantys šiaurės Amerikos indėnus, jų kultūrą (įvairūs galvos dangalai su plunksnomis, kailiu), suvenyrai su JAV simbolika (raktų pakabukai, pliušiniai žaislai, statulėlės, taurelės, puodukai ir pan.)

Daugiau informacijos apie JAV rasite čia: https://www.worldtravelguide.net

Patarimai


Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems autobusu
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems lėktuvu į Europos šalis
Alternatyvus ginčo sprendimas
Svarbi informacija ir patarimai keliaujantiems į tolimus kraštus
Standartinės informacijos teikimo forma
Padėsime užsisakyti
Padėsime užsisakyti
Skambinkite
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 
Kaunas: (8-37) 32 44 54
Vilnius: (8-5) 215 00 77
Klaipėda: (8-46) 31 17 43
Mažeikiai: (8-44) 32 53 00
Buhalterija: (8-37) 40 41 67
Grupėms: (8-37) 40 41 73

Jums taip pat patiks!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.
Kaina nuo::
3379 €