(8-37) 32 44 54
Kaunas
GRŪDOS biurų kontaktai
I-V 09:00 - 18:00,   VI : Nedirbame,   VII : Nedirbame 

Užsakyti kelionę artimiausioje kelionių agentūroje
Parašykite mums

Kas taip traukia už Atlanto?

Kas taip traukia už Atlanto?

Autorius: Kelionių ekspertė Živilė Šimkienė

Publikuota 2018 gruodžio 12d.  15min.lt -> PASAULIS KIŠENĖJE -> KELIONIŲ EKSPERTAS

Kiek kartų reikia perskristi Atlantą, kad išmaišytum Jungtines Amerikos Valstijas? Daug. Kitas variantas – nusipirkti automobilį ir leistis į kelią ilgiems mėnesiams. Milžiniška šalis pribloškia, užburia, pavergia, įtraukia. Kiek jos ragauji – vis per mažai. Tiems, kas nori pamatyti labai daug, o kelionei turi ribotą laiko limitą, kelionių organizatorius „GRŪDA“ paruošė keletą išskirtinių maršrutų po Šiaurės Ameriką – Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą, ekspediciją po nepaprasto grožio ir gamtinės Vakarų pakrantės nacionalinius parkus ir garsiausius miestus.

Šį turą ne vienas turistas yra pavadinęs „gyvenimo kelione“. Trijų savaičių išvykos „JAV – Laukinių Vakarų prerijos ir prašmatnioji Ramiojo vandenyno pakrantė“ metu nuvažiuojama apie 9300 kilometrų. Aplankomos net 9 valstijos (Koloradas, Vajomingas, Pietų Dakota, Montana, Aidahas, Arizona, Nevada ir Kalifornija), 13 nacionalinių ir 6 valstybiniai parkai bei monumentai. Taip pat 5 miestai ir 9 Ramiojo vandenyno pakrantės kurortiniai miesteliai.

Turas pradedamas Uolinių kalnų papėdėje įsikūrusiame Denveryje, Kolorado valstijos sostinėje – aukso ieškotojų mieste. Vėliau keliautojų laukia adrenalino dozė svaigiuose Uolinių kalnų nacionalinio parko serpantinuose, trijų kilometrų aukštyje. Aplankomas Pašėlusio Arklio monumentas bei Laisvės ir demokratijos simbolis – Rašmo kalnas arba granito uola, kurioje iškalti keturių JAV prezidentų bareljefai.
 
Kelionės vinis – garsusis Jeloustounas – pirmasis nacionalinis parkas pasaulyje, žymus savo nuostabiu kraštovaizdžiu, geizeriais bei karšto vandens versmėmis (UNESCO pasaulio paveldas). Pakeliui sustojama Grand Tetono nacionaliniame parke, kur galima pasigrožėti dantytų granito viršukalnių atspindžiais safyro spalvos ežeruose. Aplankomas ir Solt Leik Sičio miestas – Jutos valstijos ir mormonų religinės bendruomenės sostinė bei Didysis Druskos ežeras – antrasis pagal dydį druskos ežeras pasaulyje.
 
 
Kelionei įpusėjus, keliautojai vyksta pasigrožėti unikaliu gamtos kūriniu – Arkų nacionaliniu parku – vėjo ir vandens sukurta spalvų ir formų simfonija. Vėliau lankomas legendomis apipintas Negyvojo Arklio kyšulys ir pribloškiantis Uolų miestas, Mesa Verdės nacionaliniame parke (UNESCO pasaulio paveldas). Vienas iš kelionės vakarų praleidžiamas fotogeniškajame Monumentų slėnyje – amerikietiškų vesternų filmavimo aikštelėje.
 
Mėgaujamasi pasivaikščiojimu su indėnu vedliu po Antilopės kanjoną (nežemiškas pojūtis, keliaujant siaurais plyšiais ir įdubomis). Stabtelima ir prie įspūdingojo Gleno kanjono. Plaukiama Pauelo ežeru – antru pagal dydį dirbtiniu vandens telkiniu Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vėliau lankomas Braiso kanjono nacionalinis parkas, garsėjantis netikėčiausių formų ir spalvų uolų stulpais bei milžiniškais amfiteatrais ir Zaiono nacionalinis parkas, žymus giliomis bedugnėmis, grėsmingais kupolais ir uolų bokštais. Nė vienas keliautojas nelieka abejingas, išvydęs Didįjį kanjoną – Kolorado upės slėnį – vieną didžiausių gamtos sukurtų pasaulio stebuklų (UNESCO saugomas gamtos paveldas).
 
 
Keliautojus užburia Las Vegasas – žaižaruojančio naktinio gyvenimo ir pasaulio azartinių žaidimų sostinė. Kelionėje laukia ir šioks toks išbandymas – susidūrimas su karščio banga Mirties slėnyje – žemiausioje, sausiausioje ir karščiausioje vietoje Šiaurės Amerikos žemyne. Tačiau vėliau laukia atgaiva – El Kapitanas – viena aukščiausių pasaulyje vientisa granito uola, stūksanti Josemičio nacionaliniame parke.
 
Kelionės metu lankomas Vakarų milžinas – San Fransiskas, įsikūręs Ramiojo vandenyno įlankoje ir, be abejo, šio miesto vizitinė kortelė Auksinių vartų tiltas. Keliaujama vaizdingu ir visame pasaulyje žinomu 17-tos mylios keliu Ramiojo vandenyno pakrante, kur keliautojus pasitinka prašmatnūs kurortiniai miesteliai: Santa Kruzas, Monterėjus, Karmelis, Solvangas, Santa Barbara, Malibu, Santa Monika. Kelionės pabaiga – Kalifornijos valstijos metropolyje Los Andžele – pasaulio kino industrijos sostinėje.
 
 
Pageidaujantiems trumpesnio maršruto, rekomenduojama rinktis kelionę „JAV – du vandenynai. Pasaulio sostinė Niujorkas, didingieji Niagaros kriokliai ir JAV Vakarų pakrantės topai“. Keliautojai turi galimybę susipažinti su kosmopolitišku, magišku, įvairiu, neoficialia pasaulio sostine laikomu Niujorku ir miesto reprezentacine kortele – garsiuoju Manhatanu (čia praleidžiamos net 3 naktys). Kelionė tęsiama Los Andžele, kur aplankomi pagrindiniai JAV Vakarų pakrantės topai: Didysis kanjonas, Antilopės kanjonas, Braiso ir Zaiono nacionaliniai parkai, Mirties slėnis, Josemičio nacionalinis parkas, San Fransiskas.
 
Pasiilgusiems miestų ir besidomintiems Amerikos istorija, siūloma kelionė – „Didysis obuolys“ Niujorkas – JAV Rytų pakrantė ir Niagaros kriokliai“. Abejingų nepalieka Niujorkas ir jo muziejai: didžiulis Metropoliteno muziejus, kuriame eksponuojama išskirtinė meno kolekcija, įspūdingos architektūros Gugenheimo muziejus bei šiuolaikinio meno muziejus MoMA. Toliau keliaujama į Keip Kodą – Kenedžių šeimos pamėgtą Jungtinių Amerikos Valstijų Rytų pakrantės kampelį, garsėjantį plačiais smėlio paplūdimiais, šiltomis Atlanto vandenyno bangomis, banginių stebėjimo kruizais ir laisvu, nevaržomu gyvenimo stiliumi. Vėliau aplankomas Bostonas – liberaliausias Jungtinių Valstijų miestas, vadinamas Laisvės lopšiu ir Amerikos Atėnais.
 
 
Šios kelionės vinis – savo didybe stebinantys Niagaros kriokliai. Esant galimybei, keliautojai plaukia kruiziniu laivu „Pasagos“ krioklio kaskados apačioje, iš kur atsiveria visa galingojo krioklio jėga. Vėliau degustuojamas desertinis ledo vynas (Icewine) viename iš Niagaros regiono vyno ūkių. Kelionė tęsiama europietiškiausiame Valstijų mieste, šalies sostinėje – Vašingtone. Čia yra galimybė nemokamai aplankyti gausybę muziejų ir prezidento Dž. Kenedžio kapą Arlingtono nacionalinėse kapinėse. Grįžtant į Niujorką, sustojama Filadelfijoje.
 
Pageidaujantiems trumpučio maršruto, siūloma vykti į savaitės kelionę po Pasaulio sostinę Niujorką, kurioje keliautojų lauks išsami pažintis su „Didžiuoju obuoliu“. Šį miestą aplanko milijonai žmonių dėl jo kultūros, gausybės traukos objektų, aukščiausios klasės gurmaniškų restoranų, įdomaus naktinio gyvenimo ar tiesiog norėdami pabūti niekad nemiegančiame mieste. Manhatane viskas arti – išlipę iš metro ir šiek tiek paėjėję, pateksite į Centrinį parką – ramybės oazę, kurioje laikas tarsi sustoja. Parke gausu pėsčiųjų, bėgimo, dviračių takų, zoologijos sodas – ideali vieta pailsėti nuo miesto šurmulio.
 
Šiek tiek tolėliau – Medisono aveniu, kurioje daugybė prabangių parduotuvių. „Times“ aikštė – viena iš judriausių vietų pasaulyje. Čia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, ištisus metus be pertraukos, šviečia akinančios šviesos ir mirga didžiuliai ekranai su nuolat besikeičiančiomis reklamomis. Tai vieta, įkūnijanti Niujorko, miesto, kuris niekada nemiega, dvasią. Manhatane neapleidžia jausmas, kad jau esi čia daug ką regėjęs. Ir tai tikrai ne déjà vu , mat daugelį vietų tikrai esate matę kino juostose bei serialuose. Tik atsidūrus Manhatano dangoraižių ir šviesų apsuptyje, yra juntama tikroji Niujorko dvasia.
 
 
Ypač norėtųsi išskirti didįjį „GRŪDOS“ turą po prancūziškąją Kanadą ir stulbinamo grožio Banfo, Džiaspero bei Joho nacionalinius parkus. Kelionė pradedama nepamirštamo grožio Toronto panorama, atsiveriančia iš „CN Tower“ televizijos bokšto. Vėliau lankomi garsieji Niagaros kriokliai. Plaukiama „1000-čio salų“ kruizu Kingstone, vietoje, kur Šventosios Lauryno upės vandenys skalauja daugybę mažų salelių. Vėliau vykstama į Kanados Civilizacijos muziejų Otavoje, kur apsilankymo metu keliautojai yra supažindinami su gilia šalies istorija. Aplankomas prancūziškasis Monrealis – 1976 m. XXI vasaros olimpinių žaidynių sostinė bei Kvebekas – seniausias Šiaurės Amerikos miestas, kurio senamiestis – UNESCO paveldo dalis. Po pažinties su Kanados rytine dalimi keliautojai skrenda į Kalgarį – 1988 m. XV žiemos olimpinių žaidynių sostinę. Čia tęsiama pažintis su Vakarų Kanados perlais: Banfo, Džiaspero ir Joho UNESCO paveldo nacionaliniais parkais, Vankuveriu, Viktorija. Pageidaujantys gali pasimėgauti kelionės desertu – Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizu.
 
Plaukimas prasideda vidine Aliaskos protaka tarp salų ir fiordų, besigrožint kalnų viršūnėmis, paslaptingomis įlankomis, nepaliesta gamta bei nuostabiu gyvūnijos pasauliu. Aplankomas Skagvai miestelis, vadinamas „vartais į aukso laukus“ bei Aliaskos sostinė Džunas, kuriame – tik Aliaskai būdingas kraštovaizdis: fiordai, ledynai ir ledo laukai. Vėliau pageidaujantys gali leistis į žygį baidarėmis dulksna gaubiamu fiordu, kopti į Elnių kalną arba išvysti didįjį Aliaskos medkirčių pasirodymą bei didžiausią indėniškų totemų kolekciją – visa tai keliautojams siūlo Ketčikanas. Toliau keliaujama į vieną lankomiausių Aliaskos vietų – Koledžo fiordą, esantį Princo Viljamo sąsiauryje. Tai 30 metrų ilgio siauras slėnis, kurį suformavo (ir vis dar formuoja) ledyno liežuviai. Kelionės pabaigoje laukia įspūdingasis „Exit“ ledynas Sevarde.
 
 
Ieškantiems unikalių kelionių, siūloma vykti į Aliaską. Turo „Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizas ir turas po Aliaską iki Arkties vandenyno“ metu aplankomas Vankuveris – vienas gražiausių pasaulio miestų – 2010 m. XXI žiemos olimpinių žaidynių sostinė. Nuo Vankuverio keliautojų laukia Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizas, kuris tęsiasi iki pat Sevardo. Pageidaujantys gali išbandyti kvapą gniaužiantį skrydį lėktuvėliu virš Makinlio ir kitų Aliaskos kalnų viršūnių. Vėliau lankomas Denalio nacionalinis parkas, kuriame keliautojai turi galimybę ne tik susipažinti su laukinės gamtos karalyste, bet ir pamatyti parko puošmeną – aukščiausią Šiaurės Amerikos kalną, didingąjį Makinlį (6194 m).
 
Keliaujama gilyn į Aliaską, kur lankomas Fairbanksas – didžiausias žemyninės Aliaskos miestas, dar kitaip vadinamas „vartais į Arktį“ arba „auksinės širdies miestu“. Toliau vykstama į Aliaskos universiteto Šiaurės muziejų. Čia keliautojai supažindinami su Šiaurės regiono biologine įvairove, Šiaurės kultūros tradicijomis bei Aliaskos istorija. Kelionės kulminacija – skrydis į Šiaurės Amerikos žemyno patį šiauriausią tašką – Barau miestelį, nutolusį 480 kilometrų į šiaurę nuo poliarinio rato. Miestelyje laukia pažintis su Arkties pakrantės žmonėmis, jų gyvenimo būdu ir nakvynė po „vidurnakčio“ saule eskimų miestelyje.
 
 
Kelionėje „Aliaska ir Vakarų Kanada“ aplankomi ne tik pagrindiniai Aliaskos objektai nuo Fairbankso iki Ankoridžo, bet ir Čugačo valstybinis parkas, kuriame laukia snieguotos viršukalnės, krištolo skaidrumo ežerai ir putojančios upės. Pageidaujantys gali leistis į kruizą po Princo Viljamo sąsiaurį ir paganyti akis po nepaprastą laukinę gamtą: stebėti pulkus paukščių, jūrų liūtų ir klausytis, kaip lūžta ir gabalais į jūrą krenta ledas. Po turo Aliaskoje skrendama į Vakarų Kanadą, kur keliautojų laukia pribloškiantys gamtos vaizdai Banfo, Džiaspero ir Joho UNESCO paveldo nacionaliniuose parkuose. Pasigrožėti didingaisiais Šiaurės Amerikos Uoliniais kalnais ir pasivažinėti ledynu Kolumbijos ledo laukuose – tikras smagumas. Kelionės pabaigoje laukia pažintis su Vankuverio sala ir Britų Kolumbijos sostine – Viktorija bei garsiaisiais „Butchart“ sodais.
 
Ar ne laikas skristi už Atlanto? Visas keliones į Šiaurės Ameriką galite rasti ČIA.
Šį turą ne vienas turistas yra pavadinęs „gyvenimo kelione“. Trijų savaičių išvykos „JAV – Laukinių Vakarų prerijos ir prašmatnioji Ramiojo vandenyno pakrantė“ metu nuvažiuojama apie 9300 kilometrų. Aplankomos net 9 valstijos (Koloradas, Vajomingas, Pietų Dakota, Montana, Aidahas, Arizona, Nevada ir Kalifornija), 13 nacionalinių ir 6 valstybiniai parkai bei monumentai. Taip pat 5 miestai ir 9 Ramiojo vandenyno pakrantės kurortiniai miesteliai.Ypač norėtųsi išskirti didįjį „GRŪDOS“ turą po prancūziškąją Kanadą ir stulbinamo grožio Banfo, Džiaspero bei Joho nacionalinius parkus. Kelionė pradedama nepamirštamo grožio Toronto panorama, atsiveriančia iš „CN Tower“ televizijos bokšto. Vėliau lankomi garsieji Niagaros kriokliai. Plaukiama „1000-čio salų“ kruizu Kingstone, vietoje, kur Šventosios Lauryno upės vandenys skalauja daugybę mažų salelių. Vėliau vykstama į Kanados Civilizacijos muziejų Otavoje, kur apsilankymo metu keliautojai yra supažindinami su gilia šalies istorija. Aplankomas prancūziškasis Monrealis – 1976 m. XXI vasaros olimpinių žaidynių sostinė bei Kvebekas – seniausias Šiaurės Amerikos miestas, kurio senamiestis – UNESCO paveldo dalis. Po pažinties su Kanados rytine dalimi keliautojai skrenda į Kalgarį – 1988 m. XV žiemos olimpinių žaidynių sostinę. Čia tęsiama pažintis su Vakarų Kanados perlais: Banfo, Džiaspero ir Joho UNESCO paveldo nacionaliniais parkais, Vankuveriu, Viktorija. Pageidaujantys gali pasimėgauti kelionės desertu – Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizu.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/kas-taip-traukia-uz-atlanto-638-1072962?copied

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/kas-taip-traukia-uz-atlanto-638-1072962?copied

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Sveikiname! Jūsų el. pašto adresas užregistruotas.
Sveikiname! Toks el.pašto adresas jau yra prenumeratorius.